زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

خاطرات کارآموزی(واقعیات کارآموزی)

ارسال:
۱۳ تیر ۱۳۹۱, ۰۶:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۴۰ ب.ظ، توسط mri_6889.)
سلام به همگی.
همه شما دوره کارآموزی/کارورزی را گذرانیده اید یا در حال طی کردن آن هستید یا بعدا آن را خواهید داشت.
اگر هنرستانی بوده اید، احتمالا تا پایان دوره کارشناسی، سه بار این واحد درسی را طی کرده اید(هنرستان، کاردانی، کارشناسی)
دوره کارآموزی، در ایران مشکلات زیادی دارد. مثلا اینکه:
۱-مراکز شغلی به جای آنکه برای دانشجویان کارآموزی برقرار کنند تا آنها مهارتهای خود را افزایش دهند، بیشتر به فکر بهره کشی و کارکشی از این نیروهای موقت و رایگان هستند.Huh
۲-عملا بسیاری از دانشجویان این دوره را به دلایل مختلف(موجه و غیر موجه) جدی نمیگیرند و با کمک آشنایان حتی در عمل در آن شرکت نمیکنند.Huh
۳-عملا بسیاری از مراکز شغلی به دلایل ذکر شده در بند ۱ از دادن کار مرتبط با رشته به دانشجو خودداری میکنند.
۴-به دلیل موقت بودن کارآموزان، و بی تجربگی آنها، مراکز شغلی حاضر به سرمایه گزاری بر روی آموزش یک نیروی موقت نیستند.
۵-به دلایل بالا نگارش یک گزارش خوب نیز نیازمند حس تخیل بسیار خوب در وجود فرد میباشدBig GrinCool
۶-بدترین مشکل که مورد سوم را موجه میسازد، مشکل همزمان بودن دوره کارآموزی با دروس ترم آخر و کنکور مقطع بعد است.

نهایتا اینکه همه چیز اتفاق می افتد، جز کارآموزی ExclamationBig Grin
==========================================================

بیشترین دوره کارآموزی و شاید واقعی ترین آن را دانشجویان پزشکی و پرستاری طی میکنند.
بسیاری از این دانشجویان(پزشکی و پرستاری) در وبلاگهایی در اینترنت تجارب واقعی دوره کارآموزی را به اشتراک گذاشته اند.
اما دانشجویان سایر رشته ها(بخصوص فنّی مهندسی و کامپیوتر) فقط گزارش کار آن را به اشتراک گذاشته اندCool

===========================================================
لطفا تجارب، خاطرات، نظرات، انتقادات، پیشنهادات و.... خود را در همه زمینه های کارآموزی بنویسید.
بخصوص خاطرات خود را بنویسید. همچنین در مورد مشکل بند ۶ نیز بیشتر بنویسید.
باشد تا دیگران فیض ببرندBig Grin
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahbanoo313 , انرژی مثبت , **sara** , azad_ahmadi , Pegasus , eris229 , M.H.P , Avicenna , Aurora , Xilinx , banafshe , احسان مومنی , mohammadali1990 , baran , jameshenas , svk7 , Hera , RASPINA
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۹۱, ۰۴:۵۶ ب.ظ
RE: خاطرات کارآموزی(واقعیات کارآموزی)
نقل قول: ۵-به دلایل بالا نگارش یک گزارش خوب نیز نیازمند حس تخیل بسیار خوب در وجود فرد میباشد

دقیقاTongue
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: M.H.P
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۹۱, ۰۶:۵۴ ب.ظ
(۱۳ تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۴۰ ب.ظ)mri_6889 نوشته شده توسط:  ?-به دلایل بالا نگارش یک گزارش خوب نیز نیازمند حس تخیل بسیار خوب در وجود فرد میباشدBig GrinCool
ممکنه در محل کارآموزی دقیقا فعالیتهای خیلی تخصصی نکنید ولی میتونید درباره فعالیتها یا نرم افزارهایی که اونجا کار میشه یک گزارش یا تحقیقی گردآوری و ضمیمه کنید . مثلا اگر درجایی با شبکه کار میشه میتونید درمورد شبکه وایرلس و ... مربوط به اون سازمان گزارش بنویسید(هرچند که خودتون هم با اون شبکه کار نکرده باشید ولی بالاخره شناختید اون سیستم را) یا اگر بانرم افزار بخصوصی کار میشه در مورد اون و نحوه کارش چیزهایی بنویسید. کلا خیلی چیزها میشه درمورد فعالیتها و عملیاتی که انجام میشه نوشت،لزوما نباید دانشجو مثل کارمندان اونجا کار کنه،چون مدت زمانش خیلی محدوده ، البته همه این موارد به استاد کارآموزی هم بستگی داره که چی ازتون بخواد.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hera
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۱, ۰۶:۳۸ ب.ظ
در پاسخ خانم فاطیما باید بگم مشکل اصلی نوشتن گزارش کامل(به نوعی تحقیق) نیست، مشکل نوشتن گزارش روزانه و ماهانه است که باید واسه ۴۵ روز خیال پردازی کنید و هر روز بنویسید که چکار کردید.
ضمنا مثلا اگر آشنا نداشته باشین و سرپرست کارآموزی بخواد، ازتون بیگاری (نه بیکاری) میکشه. البته احتمالا این مورد بیشتر برای پسرها اتفاق میافتد، چون خانم ها را خیلی نمیتوانند به بیگاری بگیرند.
۱- مثلا یکی از بچه ها رفته بوده کارآموزی(در دوره کاردانی) در یک آموزشگاه کامپیوتر. در حیاط آموزشگاه یک باغچه بزرگ و به هم ریخته داشته. مسئول آموزشگاه از نیروی او و چند کارآموز دیگر را برای بازسازی باغچه به کار گرفته بودExclamation
۲- شرکتهای کامپیوتری کارآموزان را برای پاس کردن و وصول چک، واریز قبوض، گرفتن امانتی و حمل بار به کار میگیرندExclamation
۳-در ادارات دولتی کارآموزان را برای تایپ، پاسخ گویی تلفن و... به کار میگیرند.
منظور من از واقعیات اینها بود.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hera
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۳۹ ب.ظ
یه جایی شنیدم که در خارج هرکسی برای هر تخلف که در دانشگاه انجام میده
حداقل ۲ ماه کارآموزی اجباری براش درنظر گرفته می شه. البته صحت و سقم ماجرا رو نمی دونم در چه حدی هست.
اما همون مطلب رو باز تو فیلم social networking-Facebook تو یه قسمتی از فیلم میگه.
------------
کارآموزی تو دانشگاه های ما درسیه که بچه ها به دید زندانی بودن بهش نگاه می کنند، هدف یادگیری نیست و صرفا جهت وقت گذراندن و نمره گرفتن خواهد بود. و صد البته برای گزارش کار گاها خیالاتی از ذهن نویسنده تراوش می کنه که باید گفت
"جل الخالق"!

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , baran , Hera
ارسال:
۱۲ دى ۱۳۹۱, ۰۸:۳۲ ب.ظ
الان فهمیدم اینجا همه چقدر بچه مثبت ان Big Grin من که کار آموزیمو دادم یه جا امضا کردن Big Grin

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۱
۰
ارسال:
۱۳ دى ۱۳۹۱, ۰۲:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ دى ۱۳۹۱ ۰۲:۵۰ ب.ظ، توسط Xilinx.)
معمولا هر فردی مطابق اون چیزی که اطلاع داره عمل میکنه !!!

(۱۹ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۳۷ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  من از دید کسی که چند سال کار آموز داشتم بهتون عرض کنم متاسفانه دید موسسات و سازمانها هم نسبت به کارآموزان خیلی از دانشگاهها خوب نیست.
مدتی که در مرکز تحقیقاتی مشغول بکار بودم که کارآموز همیشه بود. کارآموزان اونجا دو دسته بودند اونهایی که شرایط معدل و دانشگاه و از این چیزا داشتند و با هزار دردسر اومده بودند و دسته دوم اونهاییکه پارتی داشتند. خب دسته دوم باعث میشد جدیت محیط از بین بره. اگه میخواستیم کار جدی انجام بدن معمولا" دسته دوم انجام نمیداد و از طریق پارتی بازی آخرش نامه اش رو میگرفت و میرفت.این بود که از اول کارآموزها فقط تماشاچی بودند و کسی نه به خوبشون و نه به اونهاشون که احساس توانایی در پیچوندن داشتند کسی کاری نمیداد. کار آموزان نادری که با کنجکاوی بزور خودشون را داخل پروژه ها میکردند و بشدت علاقه نشان میدادند کمتر از یه درصد بودند.
در بخش خصوصی هم کارآموز داشتم.
سال اول من برای کاری رفته بودم دانشگاه شهید بهشتی و یکی از مسئولان دانشگاه یکی از آشنایانش که دانشجوی اونجا بود را برای کارآموزی معرفی کرد ولی بجای یه نفر سه نفر اومدند ۲ نفر خانم و یه نفر آقا.
دوستان گرامی رفتند و سال بعد دوستانشان را از دانشگاههای دیگه معرفی کردند.
متاسفانه قریب به ۹۹ درصد دانشجویان فقط مدرک گرا هستند ،یعنی فکر میکنند قراره بعدا" استاد دانشگاه بشن و اینکارهای سخت بدردشون نمیخوره و یا در کمال تعجب اثری از کنجکاوی یا علاقه درشون بنظر نمیاد ولی میخوان تا دکترا بخونند بنابراین حاضر نیستند در کارآموزی تن بکار جدی بدن.
اینه که کارفرما بنظرش میرسه کارآموز فقط مهر و امضاء میخواد.
همه میخوان دکتر بشن ولی من نمیدونم اگه دکتر شدند دیگه نمیتونند بیایند و خیلی چیزای ساده را که در عمل باهاش روبرو نشدند بپرسندو این فرصت طلایی براشون تکرار نمیشه. لابد اونموقع هم دانشجویانشون را میپیچوننندBig GrinBig Grin
گزارشات کارآموزی اکثرا" بسیار افتضاحه و بهتره وقت گرانمایه صرف خوندنش نشه.Tongue
من خودم کارآموزی در مرکز محاسبات دانشگاه صنعتی بودم. کار آموزانم هم اکثرا" سخت افزار و یکی دو نفر الکترونیک و یه نفر هم مهندسی پزشکی بود.
خلاصه چون بهیچ عنوان اهل پیچانده شدن نیستم حس کردم بهتره خاطره بدی در اذهان دانشجویان جوان نگذارم و دو سالی است کارآموز از دانشگاه نمیپذیرم .حتی دوستان هم که معرفی میکنند بهانه های متعدد میارم .

آقا فرداد حرفاتون درسته ولی نقص مدیریتی رو در نظر نگرفتید( تکمیل میکنم ! ) در واقع جو جوری هست که یه طرف (یا اگه خیلی خوب باشه دو طرف(کارآموز و سرپرست)) خودش/ون باید به این کار نظم بدهند چون جنبه ی اختیاریش زیاده و قانون نداره.ولی چون فکر می کنیم همه هرج و مرج ها برای ما باید باشه در قبالش خواسته و ناخواسته کوتاهی انجام میدیم.

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
۰
۰
ارسال:
۲۴ دى ۱۳۹۱, ۰۵:۴۳ ق.ظ
منم از بهمن ماه می خوام برم شرکت مخابرات از معدود جاهایی است فکر کنم برای کارآموزاش کلاس توجیهی می زاره
۰
۰
ارسال:
۲۴ دى ۱۳۹۱, ۱۲:۲۴ ب.ظ
من کارآموزیمو یکی از جاهای دولتی که نمی تونم اسمشو بگم :دی گذروندم
۳ماه کارآموزی کردم اندازه ی ۱۰ سال تجربه بدست آوردم
اول زورشون میومد کار یادم بدن بعد من کلی نق زدمو گریه کردمو خون به جیگرشون کردم تاااااا.....
از اسمبل کردن شروع کردیم بعد نصب ویندوز بعد کابل کشی شبکه بعد تنظیمات دووومین بعد وصل تلفن های آی پی بیس اینا که تموم شد تعمیرات سیستم و اسکنر و پرینتر و...... حتی یه بار مشکل شبکه ی دستگاه ای تی ام داخل سازمان رو حل کردیم
بعد از این همه حرف باید بگم بهترین روزای زندگیم بود خیلی سختی کشیدم بخصوص ماه رمضون ولی خیلی چیزا یاد گرفتم خوندن کتابای دانشگاه یه طرف کارآموزیه خوب و واقعا جدی یه طرف .باورتون نمیشه الان بهضی روزا میرم دیدن اون دوستان برای حال و احوال فورا کلی کار میدن انجام بدم نه کار کشیدن نیست بحث اعتماد به اینه که می دونن مبتدی نیستم پس خواهش می کنم کارآموزیتون رو جدی بگیرین !!!!! خیلی به درد می خوره کلی ناخن هام شکست و ساعت ۳ ناهار خوردم و گاهی زبون روزه این همه کار کردم ولی می ارزید هنوزم مدیون همون آدما هستم

چرا رفتی چرا من بی قرارم به سر سودای آغوش تو دارم
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , انرژی مثبت , baran , jameshenas
ارسال: #۱۰
۰۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۳۸ ب.ظ
[quote='mri_6889' pid='108361' dateline='1341324602']
سلام به همگی.
همه شما دوره کارآموزی/کارورزی را گذرانیده اید یا در حال طی کردن آن هستید یا بعدا آن را خواهید داشت.
اگر هنرستانی بوده اید، احتمالا تا پایان دوره کارشناسی، سه بار این واحد درسی را طی کرده اید(هنرستان، کاردانی، کارشناسی)
دوره کارآموزی، در ایران مشکلات زیادی دارد. مثلا اینکه:
۱-مراکز شغلی به جای آنکه برای دانشجویان کارآموزی برقرار کنند تا آنها مهارتهای خود را افزایش دهند، بیشتر به فکر بهره کشی و کارکشی از این نیروهای موقت و رایگان هستند.Huh
۲-عملا بسیاری از دانشجویان این دوره را به دلایل مختلف(موجه و غیر موجه) جدی نمیگیرند و با کمک آشنایان حتی در عمل در آن شرکت نمیکنند.Huh
۳-عملا بسیاری از مراکز شغلی به دلایل ذکر شده در بند ۱ از دادن کار مرتبط با رشته به دانشجو خودداری میکنند.
۴-به دلیل موقت بودن کارآموزان، و بی تجربگی آنها، مراکز شغلی حاضر به سرمایه گزاری بر روی آموزش یک نیروی موقت نیستند.
۵-به دلایل بالا نگارش یک گزارش خوب نیز نیازمند حس تخیل بسیار خوب در وجود فرد میباشدBig GrinCool
۶-بدترین مشکل که مورد سوم را موجه میسازد، مشکل همزمان بودن دوره کارآموزی با دروس ترم آخر و کنکور مقطع بعد است.

نهایتا اینکه همه چیز اتفاق می افتد، جز کارآموزی ExclamationBig Grin
==========================================================

بیشترین دوره کارآموزی و شاید واقعی ترین آن را دانشجویان پزشکی و پرستاری طی میکنند.
بسیاری از این دانشجویان(پزشکی و پرستاری) در وبلاگهایی در اینترنت تجارب واقعی دوره کارآموزی را به اشتراک گذاشته اند.
اما دانشجویان سایر رشته ها(بخصوص فنّی مهندسی و کامپیوتر) فقط گزارش کار آن را به اشتراک گذاشته اندCool

لطفا تجارب، خاطرات، نظرات، انتقادات، پیشنهادات و.... خود را در همه زمینه های کارآموزی بنویسید.
بخصوص خاطرات خود را بنویسید. همچنین در مورد مشکل بند ۶ نیز بیشتر بنویسید.
باشد تا دیگران فیض ببرندBig Grin

Big GrinBig GrinBig Grin همشون واقعیت هستن.
اما خداییش من دوره کارآموزی کلی کار کردم. خودشم با کسایی که کارمند بودن ولی گاها حتی توی ریستارت کامپیوتر مشکل داشتن!!!!
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۹ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۲۶ ب.ظ
ما که یه روز رفتیم بیمارستان فقیهی(شیراز) به اسم کانفیگ کردن اکسس پوینت
اونجا طرف ازم کار یدی کشید
چهار پایه برام بیار و این چیزا
من هم دیگه نرفتم
بهشم گفتم دیگه نمیام فقط برام امضا کن
توی دوران هنرستان هم تو یه گیم نت بودم همش نشسته بودم بازی می کردم
۱
۰
ارسال: #۱۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۲۴ ق.ظ
یادش بخیر تو دوران هنرستان با سه تا از دوستان رفتیم برای کاراموزی به اداره مخابرات اونجا اولش هی صبح اول وقت میرفتیم فقط تا ظهر می نشستیم تو سالن انتطار بعد یه هفته وقت تلاف کردن از ما خواستن برای گردگیری پرونده ها به قسمت مربوطه بریم (اونم کار بی خودی بود دسمال برداریم رو پوشه بکشیمExclamationExclamation ) دیدیم این کارمندا میخوان مارو اذیت کن خب بچه هنرستانی باشی و یکی بخواد اذیتت کنه نمیشه کهCoolBig Grin ما رو دست اونا اومدیم همه پرونده ها رو جا بجا کردیم طوری که برای پیدا پیدا کردن یه پرونده دو ساعتی دنبالش میگشتن بعد اون ماجرا ما رو انتقال دادن یه بخش دیگه اونجا هم یکی خواست خودی واسه ما نشون بده پشت سیستم هی این ور و اون ور میرفت و طرز مسدود کردن سیم کارت ، وارد کردن مشترک جدید ... از این جور چیزها به ما نشون میداد که مثلا کاربلده ما هم فقط نگاه میکردیم این چیکار میکنه این کار مند هم دیگه کفر ما رو در اورد از بس خودشون تعریف کرد یه روز این کارمند شروع کرد به داد زدن سر ما که کار کجاین چرا نمیاین درست و حسابی به محل کار اموزی (بیشتر تنبلی می کردیم همگی نمیرفتیم مخابرات ) این داد و بیداد به ما برخورد اخه جلو مراجعه کننده ها داد زد سرمون برای تلافی اون یه روز وقتی این رفت wc دوستم شروع به مسدود کردن خط ها کرد IdeaIdeaIdeaنمیدونم ۲۰ و ۳۰ تا شماره مسدود کرد نمیدونید وقتی صاحباشون اومدن مخابرات چه غوغای شد همگی شاکی بودن AngryAngryAngryچرا مسدود کردین این بیچاره کارمند هم هی میگفت از مرکز مشکل از مرکز Exclamation ما مسدود نکریدم

ما هم کلا کیف میکردیمWinkWinkBig Grin ولی اخرش نامردا به همون ۱۴ دادن SadSadSadSad

راستش اینا ماجرا ها مال دو هفته اول بود ولی کلی حال کردیم اون وقت ها
یادش بخیر HeartHeartHeartHeartRolleyes

فایل‌(های) پیوست شده

۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۵۰ ق.ظ
(۱۹ تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۳۸ ب.ظ)mri_6889 نوشته شده توسط:  در پاسخ خانم فاطیما باید بگم مشکل اصلی نوشتن گزارش کامل(به نوعی تحقیق) نیست، مشکل نوشتن گزارش روزانه و ماهانه است که باید واسه ۴۵ روز خیال پردازی کنید و هر روز بنویسید که چکار کردید.
ضمنا مثلا اگر آشنا نداشته باشین و سرپرست کارآموزی بخواد، ازتون بیگاری (نه بیکاری) میکشه. البته احتمالا این مورد بیشتر برای پسرها اتفاق میافتد، چون خانم ها را خیلی نمیتوانند به بیگاری بگیرند.
۱- مثلا یکی از بچه ها رفته بوده کارآموزی(در دوره کاردانی) در یک آموزشگاه کامپیوتر. در حیاط آموزشگاه یک باغچه بزرگ و به هم ریخته داشته. مسئول آموزشگاه از نیروی او و چند کارآموز دیگر را برای بازسازی باغچه به کار گرفته بودExclamation
۲- شرکتهای کامپیوتری کارآموزان را برای پاس کردن و وصول چک، واریز قبوض، گرفتن امانتی و حمل بار به کار میگیرندExclamation
۳-در ادارات دولتی کارآموزان را برای تایپ، پاسخ گویی تلفن و... به کار میگیرند.
منظور من از واقعیات اینها بود.
دقیقا حق با شماست!من خودم کارآموز اداره آموزش و پرورش بودم تا دلتون بخواد اونجا تایپم سریع شد!Big Grin

پرواز را بخاطر بسپار.............
۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۳۶ ب.ظ
من متاسفانه متاسفانه متاسفانه کاراموزیم رو پیچوندم و واقعا پشیمونم. یه شرکت خیلی خوبی رفتم اما پروژه کارشناسی رو بهونه کردم و پروژه رو انجام ندادم.
الان که فکرش رو می کنم، می بینم چه پروژه خوبی رو از دست دادم و کلی می تونستم یاد بگیرم.

اما چون همیشه ذهنیتم به کاراموزی مثل سربازی پسرا بود که باید ازش فرار کرد، کاری نکردم و حتی به استادم دروغ گفتم و نمره ۱۹ گرفتم.

جایی رفته بودم که بنده خدا می خواست کلی بهم یاد بده. اما خودم خرابش کردم.

کاراموزی بهترین فرصته از دستش ندید.

یکی از استادامون می گفت، توی کشورهای پیشرفته کاراموزی یه مهندس سه تابستون هست در سه جا کار می کنن. حتی کار غیر مرتبط تا با محیط کاری و مسائل اون آشنا بشن و وقتی هم از دانشگاه فارغ التحصیل می شن، با محیط کار ناآشنا نیستن.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hera , RASPINA
ارسال: #۱۵
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۶:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۶:۵۵ ب.ظ، توسط shahryar711.)
کدوم خاطره امروز رفتم نمرمو سرپرست کارآموزی بهم بده بهم داده ۱۷ من توی شرکت مخابرات بودم
چند تا بخش بود نمره ها که از ۴ بود مثلا یک بخشش بود گفته بود پیشنهاد برای ارائه بهبود کار از ۴ بهم داده ۳ مثلا ما اونجا بیشترین کاری که می کردیم رانژه بگو مرد حسابی من چه راه کاری برای سیم کشی ارائه بدم مگه دیگه سیم کشیم راهکار داره
یه روز تو دوران کارآموزیم یک پسری اومد تو کمتر از دو ساعت چون رئیس مرکز نبود کارش راه انداخت فکر کنم ۲۰ بهش داد
بعد بهم می گه من به کسی بالای ۱۷ نمی دم اگه می خوای بالای ۱۷ ندی پس چرا ما رو تا روز آخر کشوندی
افسوس اینو می خورم که تا چند روز قبل عید الکی وقتمو تلف کردم تو این محل ۲ ماه قبل ۷ بلند می شدم می رفتم اوتجا تا ۲ راحت می تونستم تو این دو مااه ۲ یا ۳ درس کنکورو بخونم
افسوس اینو می خورم دوستام اطلا نرفتند شدند ۲۰ ما بهمون داد ۱۷
افسوس اینو می خرم که دوستم نه گزارش کاری داشت نه چیزی استاده بهش داد ۲۰
افسوس اینو می خرم که تا کی باید تو این کشور عدالت رعایت نشه
همنا هست که کشورمون پیشرفت نمی کنه و به قول کامپیوتری ها ایستا هست
و فسوس ...

و افسوس ...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Potential

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  یادش بخیر خاطرات دانشگاه قم! mihan123 ۱ ۲,۷۰۳ ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ۰۳:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: arman12345
  خاطرات سربازی simorghsimorgh ۲۸ ۱۸,۵۰۰ ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  مشورت در مورد (کارآموزی یا استخدام؟! ) arshad_95 ۲ ۲,۷۳۷ ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: arshad_95
  سوال در رابطه با نوشتن گزارش کارآموزی آیلا ۰ ۱,۳۳۶ ۰۵ آبان ۱۳۹۴ ۰۱:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: آیلا
  خاطرات مسابقات رباتیک و ACM x86 ۹ ۷,۰۶۱ ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: x86
  قوانین کارآموزی kimiya_ab ۰ ۱,۱۸۷ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: kimiya_ab
Sad هم پروژه و کارآموزی دارم هم ارشد ehsansjs ۷ ۴,۴۷۳ ۱۲ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: explorer
  چهارمین جشنواره خاطرات دانشجویی تلخ وشیرین برگزار می‌شود good-wishes ۰ ۲,۱۲۱ ۰۹ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: good-wishes
  کارآموزی یا سوراخ کردن دیوار با پیچ گوشتی masume_ml ۱ ۳,۰۱۱ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  خاطرات دانشجویی در راه رسیدن به اهدافم Doctorwho ۹ ۶,۱۴۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۸:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: kimidoonekekie

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close