زمان کنونی: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۲۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۲۵۰۱
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۰۰ ق.ظ
با یه سوال از طرف خواهرزاده ام مواجه شدم، جوجه تیغی ها چطوری تیغشون یا همون خارشون رو پرتاب میکنند :||

یکی کمک کنه

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_shinobi , kora , gogooli , emahii
ارسال: #۲۲۵۰۲
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۱۹ ق.ظ
(۰۲ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۱۸ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  بچه ها ذوق زده شدم
این اولین برداشت من از ریحان هایی که کاشته بودم Smile
فوق العاده است
کاش میشد ۱۰۰۰تا سپاس بزنم
آدم میفهمه که واقعا زندگی جریان داره

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , **sara** , Aurora
ارسال: #۲۲۵۰۳
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۲۲ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
شما هم به زمانبندی خدا اعتقاد دارید ؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , gogooli
ارسال: #۲۲۵۰۴
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۳۶ ق.ظ
خدایا شکرت...
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , RASPINA , soheila-zd , emahii
ارسال: #۲۲۵۰۵
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۳۸ ق.ظ
(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۰ ق.ظ)vesta نوشته شده توسط:  با یه سوال از طرف خواهرزاده ام مواجه شدم، جوجه تیغی ها چطوری تیغشون یا همون خارشون رو پرتاب میکنند :||

یکی کمک کنه
جوابش به سختیهSmile

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , gogooli
ارسال: #۲۲۵۰۶
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۴۱ ق.ظ
(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۰ ق.ظ)vesta نوشته شده توسط:  با یه سوال از طرف خواهرزاده ام مواجه شدم، جوجه تیغی ها چطوری تیغشون یا همون خارشون رو پرتاب میکنند :||

یکی کمک کنه
فکر نکنم کسی بتونه جواب بده
بپیچونشBig GrinBig Grin

اگه با دیکشنری سرو کار داری یه سر به اینجا بزن:

سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , vesta
ارسال: #۲۲۵۰۷
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۰۰ ق.ظ، توسط kora.)
هیچی به اندازه تحمل کردن ادم ها سخت نیست.(بعضی ادم ها)!!! همین بعضی ها جهان تبدیل به جهنم میکنن اینور جهنم اونور جهنم بابا یه کوچولو بهشتم خوبه! حالا بهشت رفتن اون ور ساده نیستBig Grin حداقل این ور یه ذره اسایش خوب بود !!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , tabassomesayna , so@ , diligent , dr.a_AI , soheila-zd , **sara** , emahii
ارسال: #۲۲۵۰۸
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۵ ق.ظ، توسط RASPINA.)
(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۲۲ ق.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  شما هم به زمانبندی خدا اعتقاد دارید ؟

خیلی قشنگ بود
چه قدر با تمام وجود از خدا می گفت
فقط یه کم درمورد پیامبران که می گفت یه جوری نبود؟

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۲۲۵۰۹
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۲۰ ق.ظ
(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۴ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(03 مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۲۲ ق.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  شما هم به زمانبندی خدا اعتقاد دارید ؟

خیلی قشنگ بود
چه قدر با تمام وجود از خدا می گفت
فقط یه کم درمورد پیامبران که می گفت یه جوری نبود؟
یه جوری؟؟؟
کجاش ؟

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
ارسال: #۲۲۵۱۰
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۴۲ ق.ظ
(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۲۰ ق.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  ه جوری؟؟؟
کجاش ؟
آخه بزرگ کردن اسماعیل چه دردسری داشت؟
بعدشم....
//بگذریم نمیخوام توی این تاپیک بحث انحرافی ایجاد کنم آخه این تاپیک خونه امه

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: shayesteNEY
ارسال: #۲۲۵۱۱
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۲۶ ب.ظ، توسط Fardad-A.)

یکی کمک کنه
راستش من که یه بار از نزدیک دیدمش همین تصور را داشتم. نزدیکش هم شدیم Big Grinتیغی پرتاب نکرد.SadSad
بعدها از یه نفر که اطلاعات جانوریش Big Grinزیاد بود پرسیدم گفتش جوجه تیغی تیغاش واسه پرتاب کردن نیست واسه اینه که کسی دست بهش نزنه.
خوب که فکر میکنم می بینم راست میگه چون اگه بخواد تیغ پرتاب کنه باید نشونه گیری کنه . ولی وقتی گرد میشه دیگه نمیتونه نشونه گیری کنه.بعدش هم بخواد پرتاب کنه کافیه یه بیست بار پرتاب کنه دیگه لخت میشه و اگه یه شکارچی سمجی باشه میذاره همه تیغهاش را که پرتاب کرد میخوردش. Big GrinTongueتیغهاشم بلنده فک نکنم زود جاش دربیاد. Big GrinTongue
متن فوق تلفیقی از تجربه، دانش و توجیه علمی بودTongueBig Grin

تصویر محصولات کشاورزی (ریحون) هم خیلی زیبا بود.
من اصولا" چیزای خوردنی نمیتونم پرورش بدهم چون حتما" موقعیتش پیش میاد که چیزی تو خونه نباشه و بطور کامل (حتی قبل از رسیدن)خورده میشهSmile
یه موقعی در دوران دانشجویی یه همخونه شیرازی داشتم که میگفت تو خونه آقایان اگه چیزی لازمه که طول عمرش زیاد باشه باید خوردنی نباشهBig GrinTongueBig Grin
ولی گلهای اپارتمانی دارم. و الآن بمرحله تولید هم در بعضی گلها رسیده . بعضیها هم نمیدونم چجوری مشترک مجانی شده اند میان مجانی میگیرنSmile
فضایی هم ندارم. کلا" یه تراس بعرض ۲ متر و عرض ۲/۵ متره که شده گلخانه چند طبقه من!
الآن دارم یه سیستم آبیاری قطره ای میکرو پروسسوری با تنظیم رطوبت و برای زمستان تنظیم دما برایش طراحی میکنم . اگه بشه با یه هزینه زیر صد تومن و با خرده ریزهای موجود راه اندازی بشه من دیگه میتونم بیشتر از سه روز برم مسافرت بدون اینکه بخوام کلید بکسی بدم.Smile
خلاصه زنگ تفریح خوبیست!!!
کشاورزی حس خوبی به آدم میده.
ولی من حس میکنم دامپروری حس زنده تری داره. حالا گاو که نمیشه بیاریم ولی یه بار به ذهنم رسید یه کندو با سی چهل تا پنجاه تا زنبور بزنم Big GrinTongueBig Grin نمیدونم میشه یا نه ؟؟؟ میگن زنبورها باید زیاد باشن . حالا شاید یه مدلش پیدا بشه که سی چهل تایی هم بتونن زندگی کنن و زیاد اهل شلوغبازی نباشنBig GrinTongue
به ماهی و اکواریوم هم گاهی فک میکنم ولی خب نگهداریشون سخته و نسبتا" پرخرج.Big GrinTongue

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , Bahar_HS , ƊƦЄƛM , so@ , Aurora , diligent , vesta , dr.a_AI , NP-Cσмρℓєтє , **sara** , afrooz-OMD , kora , tabassomesayna , emahii , soheila-zd , d_felfelak , Ms. Saba , termeh93
ارسال: #۲۲۵۱۲
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۵۸ ب.ظ
همه زندگیم " درد" است؛ درد...

نمی دانم عظمت این کلمه را درک می کنی یا نه؟

وقتی می گویم درد،

تو به دردی فکر نکن که جسم انسان ممکن است از یک بیماری شدید بکشد...

نه؛ روحم درد می کند........

از آیینه بپرس نام نجات دهنده ات را ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , sahar salehi , Bahar_HS , soheila-zd , d_felfelak
ارسال: #۲۲۵۱۳
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۰۲ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۸ ب.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط:  تعریف محیطی که آقای فرداد داشتن یاد خونه خواهرم افتادم،غیر قابل تحمل واقعا:|

همسرشون بخاطر همین حس زنده بودن خونه رو تبدیل به حیات وحش کرده (شغلش هم اصلا ربطی به حیوانات ندارهSmile )گل و گلدون که بماند اکواریوم رو که داشت جدیدا از مادرشون هم به خواهرزاده ام دوتا مرغ عشق رسیده و ایشون خودشون پرورش زنبورعسل و پرورش ماهی قزل آلا دارند و اینها همه تفریحاتش حساب میشه(شغل چهارم پنجمSmile ) .شانس اوردیم رشته اش کشاورزی نبود و گرنه داخل خونه شالیکاری هم راه مینداخت.

البته عسلش رو مرداد که برداشت میکنه خیلی خوبهBig Grin جدیدا هم میخواد پرورش قارچ بزنه اونم با یه کمپوست:| یه مدت هم داخل باغچه سبزی کاری انجام میدادSmile

ولی واقعا خونه اشون حیات وحش Smile منم میخواستم برای خواهرزاده جوجه اردک بگیرم دیدم پوست مرغ عشقارو کنده ،نخریدمBig Grin
حتما" خونه شون ویلایی هست.
گل و گیاه را اگه درست انتخاب بشن و قبلش مطمئن باشیم که شرایط محیطی مثل نور و رطوبت و دما را میشه براشون تنظیم کرد اشکالی نداره . البته من گل و گیاهایی که دارم اکثرا" مدل مینیاتوریشون هست. چون جا کمه.
ولی حیوانات نگهداریشون تو آپارتمان سخته. هم برای خود فرد هم واسه همسایه ها هم واسه خود حیوان. بگذریم که بعضی همسایه ها سگ دارند و گاهی سگ بدبخت را میذارند میرن سفر. و اسباب اذیت بقیه است.
همسایه ما که یکساله اومده طوطی داره. این طوطی صدای مرغ عشق، بلبل ، قناری،بوق , همه انواع سوت،و خلاصه هر چی فک کنید را میتونه در بیاره. شبها میذارنش تو تراس ، صبح ساعت ۶ که میشه شروع میکنه به صدا کردن آقا مجید !!!
"آقا مجید بلند شو " آقا مجید لنگه ظهره" آقا مجید اداره ات دیر شد" اوایل جالب بود ولی الآن دیگه رو اعصابه!!!! این طوطی اصلا" سکوت برایش تعریف نشده !!Big GrinTongue

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , vesta , dr.a_AI , NP-Cσмρℓєтє , **sara** , tabassomesayna , software94 , RASPINA , emahii , fa_shinobi , Bahar_HS , d_felfelak , Ms. Saba , termeh93
ارسال: #۲۲۵۱۴
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۰۱ ب.ظ
منم خیلی کشاورزی رادوستدارم
مخصوصا اینکه یه خونه روستایی داشته باشم با یه حیاط بزرگ تا بتونم چندتا باغچه درست کنم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , diligent , vesta , dr.a_AI , NP-Cσмρℓєтє , Aurora , **sara** , tabassomesayna , fo-eng , software94 , kazhal@ , samane .gh , emahii , fa_shinobi , ziba_090 , Bahar_HS , soheila-zd , Ms. Saba , termeh93
ارسال: #۲۲۵۱۵
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۱۸ ب.ظ
پرورش شترمرغ در حیاط منزل Big Grin

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , RASPINA , dr.a_AI , NP-Cσмρℓєтє , Aurora , Fardad-A , **sara** , ƊƦЄƛM , software94 , fa_shinobi , Bahar_HS , Ms. Saba

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۹۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۲,۹۴۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۹۴ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۷,۴۱۲ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۷ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۵۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۹ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۶۴ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۴۱۱ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۸۶ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close