زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۲۵۳۱
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۲۰ ب.ظ، توسط kazhal@.)
دوستان یه سوال تخصصیم من دارم . . .
هر کی بلده جواب بده . . .

مامانم از این گل داره ولی برگاش شروع کرده به ریختن. . . میزان نور و آبش هم تغییر داد ولی فرقی نکرد. . . شرایط خاصی واسه نگهداریش لازم داره؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

........
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۲۲۵۳۲
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۳ ق.ظ، توسط fa_shinobi.)
(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۳۰ ب.ظ)srahimi نوشته شده توسط:  تا حالا هیچ وقت از این منظر به قضیه نگاه نکرده بودم Smile چه حرف جالبی زده AngelAngel
آره دقیقا

اگه با دیکشنری سرو کار داری یه سر به اینجا بزن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , tabassomesayna , soheila-zd
ارسال: #۲۲۵۳۳
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۰۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۵۳ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۲۹ ب.ظ)majoit نوشته شده توسط:  Fardad-A

آقای بهادری هنوزم میان شبکه آموزش. . . البته یه مدت مریض شدن و نیومدن . . .

منم حس میکنم گلا احساس دارن و باید باهاشون مهربون رفتار کردBig Grin (هر وقت یکی از برگاشون زرد میشه به داداش کوچیکم میگم از بس داد و بیداد میکنی اینا اینطوری میشنBig GrinBig Grin)

+اگه به این کار علاقه دارید و به عنوان شغل بهش نگاه میکنید، برین سمت پرورش کاکتوس. . . درآمدش عالــــــــــــــــــــــــــــیهBig Grin
میلیونی خرید و فروش میشه. . .

+یه آقایی رو میشناسم، رو پشت بام خونشون کاکتوس پرورش میده . . . درآمدش عالیه . . . البته آدم خیلی خیلی جالبیه . . . مثلا واسه مراسم فوت یکی از عزیزانش، به جای میوه و شیرینی و ...، کاکتوس های کوچیک رو آورد سرِ خاک و به همه میداد و میگفت براش فاتحه بخوننBig Grin همه هم از خوشحالی میخواستن پر در بیارن Big GrinBig Grin یا مثلا تو همایش هایی که برگزار میکنه، به همه یک کاکتوس کوچیک میده. . .

+راستی درباره گلدون سفالی، من شنیدم چون از بدنه گلدون اکسیژن میتونه وارد خاک بشه، به رشد گیاه کمک میکنه! حالا نمیدونم صحت داره یا نه؟!
راستش کاکتوس یه مزیت داره اونهم اینه که خیلی سخت جونه. فقط مشکلش سرماست. ولی یه مشکل دیگه ای که من باهاش دارم اینه که خیلی رشدش کند هست. یعنی حوصله میخواد. بعد میان پیوندیش میکنن که اونهم من بلد نیستم.
تو تهران پرورش گل خیلی سخته . همه گلخانه ها خارج تهرانن. یک مشکل ساده بغیر از دود ، گرد و خاکه. یعنی بسادگی برگها را گرد و غبار میپوشونه و گل نابود میشه. هوای گرم و خشکش هم یه مصیبت دیگه است. ولی کاکتوس زیاد با این شرایط مشکلی نداره.
ولی قیمت بالاش فکر کنم واسه اینه که باید سالها صبر کرد تا مثلا" گل بده.
در مورد گلدان سفالی حق با شماست و سفال میتونه تهویه خوبی برای خاک باشه ولی خب معمولا" سفالها را لعاب میدن که این لعاب حفره هاش را میبنده. ولی فکر کنم خودش یه کم رطوبت را بخودش میگیره و اثر تهویه ایش بهتر از پلاستیکه. خاک تو گلدان سفالی بهتر میمونه.
شاید یه رسم جدید بشه که سر خاک کاکتوس داده بشه . بجای حلوا یا شیرینی!!Big Grin برای سلامتی هم خوبه.
ولی خب سخته که مردم بگن خیرات برای در گذشته کاکتوس میدیمSmile
شما کدام شهرید ؟؟
در مورد پشت بام ،من آپارتمانی هستم و پشت بام نمیشه بجز گذاشتن کولر آبی (و احیانا" احیانا" دیش ماهوارهBlush )چیز دیگری گذاشت!!Big Grin

(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۲۰ ب.ظ)majoit نوشته شده توسط:  دوستان یه سوال تخصصیم من دارم . . .
هر کی بلده جواب بده . . .

مامانم از این گل داره ولی برگاش شروع کرده به ریختن. . . میزان نور و آبش هم تغییر داد ولی فرقی نکرد. . . شرایط خاصی واسه نگهداریش لازم داره؟

این گیاه شفلراست اگه درست تشخیص داده باشم. نور غیر مستقیم میخواد ولی صبحها اگه نور مایل آفتاب چند دقیقه بگیردش خوبه. مثلا" تو اتاقی که آفتاب صبح می افته. این گیاه محیط مرطوب را دوست داره چون بومی استرالیاست و آبیاریش هم باید زیاد باشه ولی ممکنه آبیاریش زیادیش شده باشه . بذارید دو روز تا خاکش بخشکد . بعد یه کم خاک را زه کشی کنید تا هوا دار بشه خاک. بعد زیر گلدانش تو زیر گلدانی کمی ریگ یا سنگ بریزید و آبش بدین تا کمی آب تو تشت زیرش بمونه تا هوای اطرافش را مرطوب نگه داره ولی آب به زیر گلدان نفوذ نکنه. منبعد هم خاک که میخشکه ابش بدین .
یه احتمال دیگه هم اینه که خاکش مواد معدنی لازم را نداشته باشه. از این تغذیه های محلول در آب بگیرید هر دو سه هفته یه بار در اب حل کنید بهش بدین. احتمال زیاد حالش خوب میشه .
اگه هوا تون مثل تهران پر گرد و خاکه مخصوصا" تو تابستان که پنجره ها بازند باید برگها را هر چند روز تمیز کنید. یا با اسپری آب بشورید.

مگه اینکه مشکل دیگه ای داشته باشه که دیگه سواد من قد نمیده. بصورت تجربی میشه پیشنهاد عوض کردن خاکش را هم داد ولی این پیشنهاد آخر میتونه باشه که دیگه با وجود رعایت همه چیز گیاه در استانه مرگ کامل باشه.Big GrinTongueTongue

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , RASPINA , Aurora , kazhal@ , vesta , termeh93
ارسال: #۲۲۵۳۴
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۵۵ ق.ظ
یه آدم عقده ای با کاراش دو روزه اعصابمو خرد کرده! هر کاری میکنم از فکرم نمیره.. لعنت بهت!!!

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: kora , tabassomesayna , Aurora , **sara** , soheila-zd , gogooli
ارسال: #۲۲۵۳۵
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۴۲ ق.ظ
(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۰۲ ب.ظ)software94 نوشته شده توسط:  چقدر همه با سلیقه ان.منم دلم خواست.
باسلیقه ها مشخص شدن!Big Grin
بی سلیقه ها هم!... Exclamation

Never give up on something you can't go a day without thinking about

۲) سال ۹۴ : دوباره از نو شروع می کنم.Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє , gogooli , termeh93
ارسال: #۲۲۵۳۶
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۳۷ ق.ظ
هیچکس بزرگ نیست.هیچ چیز عمیق نیست.هیچکدام مامهم نیستیم دگر!!تنهاسکوت سطحیه حجم این کتابهاست که زنده اند
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , kader , diligent , RASPINA , gogooli , termeh93
ارسال: #۲۲۵۳۷
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۹ ق.ظ، توسط tabassomesayna.)
اگه این وضعیت باشه باید یه تاپیک باز کنیم با عنوان "هر چه میخواهد از گیاهانت بگو" Big Grin

من نه آنکه گویی هستم نه آنکه گویند / من همانم که همانم ..
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , Bahar_HS , kazhal@ , NP-Cσмρℓєтє , **sara** , dr.a_AI , soheila-zd , gogooli , termeh93
ارسال: #۲۲۵۳۸
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۴۷ ب.ظ، توسط NP-Cσмρℓєтє.)
اینجا چه همه با حوصله و سلیقه اند, من اگه از تجربیات گلداریم بگم احتمالا لنگه کفش نثارم میشه Big Grin Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: kora , termeh93
ارسال: #۲۲۵۳۹
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۱۵ ب.ظ
(۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۰۶ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  راستش کاکتوس یه مزیت داره اونهم اینه که خیلی سخت جونه. فقط مشکلش سرماست. ولی یه مشکل دیگه ای که من باهاش دارم اینه که خیلی رشدش کند هست. یعنی حوصله میخواد. بعد میان پیوندیش میکنن که اونهم من بلد نیستم.
تو تهران پرورش گل خیلی سخته . همه گلخانه ها خارج تهرانن. یک مشکل ساده بغیر از دود ، گرد و خاکه. یعنی بسادگی برگها را گرد و غبار میپوشونه و گل نابود میشه. هوای گرم و خشکش هم یه مصیبت دیگه است. ولی کاکتوس زیاد با این شرایط مشکلی نداره.
ولی قیمت بالاش فکر کنم واسه اینه که باید سالها صبر کرد تا مثلا" گل بده.
در مورد گلدان سفالی حق با شماست و سفال میتونه تهویه خوبی برای خاک باشه ولی خب معمولا" سفالها را لعاب میدن که این لعاب حفره هاش را میبنده. ولی فکر کنم خودش یه کم رطوبت را بخودش میگیره و اثر تهویه ایش بهتر از پلاستیکه. خاک تو گلدان سفالی بهتر میمونه.
شاید یه رسم جدید بشه که سر خاک کاکتوس داده بشه . بجای حلوا یا شیرینی!!Big Grin برای سلامتی هم خوبه.
ولی خب سخته که مردم بگن خیرات برای در گذشته کاکتوس میدیمSmile
شما کدام شهرید ؟؟
در مورد پشت بام ،من آپارتمانی هستم و پشت بام نمیشه بجز گذاشتن کولر آبی (و احیانا" احیانا" دیش ماهوارهBlush )چیز دیگری گذاشت!!Big Grin
فک کنم آب و هوای اینجا برای رشد کاکتوس خیلی مناسبه . . . چون زمستونا هوا اونقدرا سرد نمیشه! تابستونام که دیگه آفتو جِنگِ (نورِ آفتابِ شدیدBig Grin) شیراز معروفه. . .فعلا هم که از دود خبری نیست . . . ولی گرد و غبار تا حدی هست. . .
ولی خب همونطوری که گفتید صبر زیادی میخواد و کمی هم تجربه . . .
+مگه بعد از توافق شبکه های ملی و غیر ملی ادغام نمیشن؟!TongueBig Grin این از دیـــــــش ها. . . بارونامونم که بهمون برگردوندنTongue دیگه نیازی به کولر هم نیست. . . اینم از فضای پشت بـــــــــامCool

+ایشون اینقدر آدم خاصی هستن که اگه تو مراسم قرمز هم میپوشیدن و میومدن کسی تعجب نمیکردBig Grin(البته کت شلوار آبی نفتی و پیرهن سفید پوشیده بود بنده خدا Big Grin) کاکتوس دادن که کار عادیشه!

+ ایشون بچه های خیلی کوچیکِ کاکتوسارو(در حد یه بند انگشت) جدا میکنن و چهار پنج تاشو میذارن تو ی گلدون و هر کی تقاضای گل میکنه، اینو بهش میفروشن پنج هزار تومن(نرخ چند ماه پیششون بودBig Grin) . .. اینم واسه اینکه شما رو تکثیر گلاتون حساســــــین گفتم. . .اینم یه راهِ خوبِ که کسی تقاضای گل نکنهBig GrinBig Grin

+بابت راهنماییتونم ممنونم. . . امیدوارم پرپر شدنش متوقف بشـــه

........
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS
ارسال: #۲۲۵۴۰
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۴۶ ب.ظ، توسط MarkLand.)
و حالا من تنهاترینم....
یه سوال توی ذهنمه که جوابی دیگه براش ندارم: واقعن ارزشش رو داشت؟

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , vesta , barca , gogooli , Menrva
ارسال: #۲۲۵۴۱
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۵۷ ب.ظ
بعضی ها هم بشدت با ما بازی میکنن! :|
همون داستان اسلام دین پاکیزگیست و ...این حرفا!
تقبل الله!
ارسال: #۲۲۵۴۲
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۱۷ ب.ظ
Rainbow RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۴۵ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  و حالا من تنهاترینم....

منم گاهی برای یه سری مسائل این سوال رو از خودم میپرسم و ذهنم درگیرش میشه و گاهی هم کلی خودمو شماتت میکنم. ولی جوابی که معمولا به خودم میدم اینه که برای موقعیتی که من داشتم شاید بهتر از این نمیشد. مثل خیلی به در و دیوار زدنا که توی جوونی معموله و بعدا متوجه میشی ارزششو نداره که واسه هر چیزی خودتو به این کار وادار کنی ولی لازمه جوونیه تا پخته شود خاااااااااااامی IdeaIdea

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: soheila-zd , pezhman.m-AI , vesta , barca , targol , kora , Bahar_HS , MarkLand , Menrva
ارسال: #۲۲۵۴۳
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۳۷ ب.ظ، توسط barca.)
(۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۴۵ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  و حالا من تنهاترینم....
سلام دوست قدیمی Smile
یه جمله ای هست که میگه اینده زمانیه که گذشته رو تحقیر میکنه
ارزش یه کار فقط به نتیجه اون نیست! فرض کن بری بالای یه کوه یه گل خاصی رو بکاری و ازش مراقبت کنی به امید اینکه یه روزی گل بده فروشنده هم گفته که احتمال گل دادن کمه مثلا ۱۰ درصده اما تو تصمیمت رو گرفتی و یه هدف برای خودت مشخص کردی که احتمالا از نظر دیگران مسخره هست فقط به این امید که اگه گل بده اون گل برای تو بهترین گل دنیا خواهد بود. خلاصه هر روز صب پا میشی میریه بهش اب میدی این مسیر سخت رو بالا میری تو برف و بارون ازش مراقبت می کنی تو گرما... اما اخر سر می بینی که نتیجه ای نداشت! اینجا باید به ابعاد دیگه هم توجه داشت: اول تو از این بالا رفتنه یه ادم ورزیده و سالم تری شدی کلی تجربه تو روزای مختلف به دست اوردی و.... پس بدون نتیجه نبوده می تونیم بگم نتیجه دلخواه ما نبود. دوم زمان معجزه میکنه هیچکس از فردای خودش خبر نداره چه بسا امری رو محال می دونستیم و یه دفعه خدا خواست و شد.
پس سرخورده و نامید نباشیم و به خدا اعتماد کنیم. تو تلاشت رو کردی تلاش "مقدس" خودت رو. بد کسی رو نخواستی کسایی هستن که به خاطر احتمال فقط احتمال منفعت و یا حتی بدون منفعت به ادمای نزدیکشون اسیب زدن اما تو رفتی و مردونه تلاش کردی حتی نوع تلاش می تونه باعث غرور باشه یه لاشخور هم میگه من سیر شدم غذای خوبی بود! اما این سیر شدن کجا و سیر شدن یه شیر کجا؟
چه خوبه اگه حتی بازنده میشیم یه بازنده ای باشیم که بتونیم سرمون رو بالا بگیریم! هر چند که در زندگی اونقد همه چی نسبی هست و تو زمان باید در موردش قضاوت کرد که نمیشه با اطمینان از بازنده یا برنده بودنمون حرفی بزینم. فقط باید سعی کنیم شرمنده خودمون،خدای خودمون و اعتماد دیگران نشیم.

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , vesta , targol , NP-Cσмρℓєтє , tabassomesayna , pezhman.m-AI , Bahar_HS , MShariati , MarkLand , ziba_090 , termeh93 , soheila-zd
ارسال: #۲۲۵۴۴
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۰۷ ب.ظ، توسط خانه سبز.)
(۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۰۰ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  اومدن با من صحبت میکنن و من رو ارشاد میکنن که پایان نامه ام رو بدم بیرون انجام بدن، منم میگم نه، وجدان من قبول نمیکنه، حرفم براشون بی معنی هست که چه وجدانی و اینا، تو زحمتت رو کشیدی، استادا اینجا زحمت نمیکشن و... بیخیال وجدان

ولی من میخواستم بدم بیرون، یکسال پیش میدادم و انقدر حرف نمیشنیدم که چی شد پایان نامه ات و چی نشد، انقدر زجر کش نمیکردم خودم رو
همچنان ترجیح میدم وضعیت تحصیلم نصفه به حال خودش رها شه ولی ندم بیرون انجامش بدن، چون هنوزم حسم بهم میگه اونکار دروغه و بی ارزش هست حداقل برای خودم هیچ ارزشی نداره

شایدم یه روز پشیمون شدم از تصمیمم...
اگر تصمیمتون عوض شد بهم پیام بدین من انجام بدم در خصوص داده کاوی و طراحی سایت

(۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۳۴ ب.ظ)barca نوشته شده توسط:  سلام دوست قدیمی Smile
ده خط جواب نویشتی..
بهش می گفتی برو قوی شو اگر دنیا رو می خوای
اگه تو زندگی تنها شدی بدون مشکلت تنهایی نیست
بلکه مشکلت چیز دیگه ای هست
ارسال: #۲۲۵۴۵
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۴۳ ب.ظ، توسط barca.)
(۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۰۵ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  ده خط جواب نویشتی..
بهش می گفتی برو قوی شو اگر دنیا رو می خوای
اگه تو زندگی تنها شدی بدون مشکلت تنهایی نیست
بلکه مشکلت چیز دیگه ای هست
جواب من کلی بود . موضوع تنهایی که شما اشاره کردین یه قسمت از زندگیه ولی چیزی که من نوشتم می تونه در مورد کنکور،کار، رابطه با کسی و هر چیز دیگه ای باشه

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , Bahar_HS , ziba_090 , termeh93

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۸۷ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۱,۱۶۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۴ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۲۰۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۸ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۶ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۴ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۴۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۶۲ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close