زمان کنونی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۱۶۲۶۱
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۸:۲۵ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
منم اومدم تبریک بگم دیدم, اینجا شلوغ تره.Big Grin
به هرحال سرفراز وموفق باشن.خیلی غرور انگیز(درسته دیگه؟) بود این قهرمانی.واقعا جای شادی دارهSmile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , vesta , NP-Cσмρℓєтє , نارین , mehdi.m2 , ziba.O , abji22 , RASPINA , Avril89
ارسال: #۱۶۲۶۲
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۱۰:۰۷ ق.ظ
برای اثبات خوب بودن اولین شرط بدی نکردن است،نه خوبی کردن
این جمله به نظرم خیلی عمیق

چقدر دیر متوجه میشویم که زندگی یعنی همان روزهایی

که زود گذشتن ان را ارزو میکردیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , shayesteNEY , kader , vesta , so@ , targol , tabassomesayna , alirezaei , zahra_ce87
ارسال: #۱۶۲۶۳
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۱۰:۱۴ ق.ظ
دوشنبه که میشه حالم چقد خوبه ( استرس آزمایشگاه ریز رو در نظر نمیگیریم)
دوشنبتون آبی و بارونی و خنک Big Grin

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
 سپاس‌گزاری شده توسط: software94 , Bahar_HS , vesta
ارسال: #۱۶۲۶۴
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۱۱:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۱۱ ق.ظ، توسط m.teymourpour.)
یکی نیست بگه آخه پسر خوب
نونت نبود
آبت نبود
طراحی سایتت چی چی بود
پریروز رفتم چند تا تراکت پخش کردم، رفتم تو یه بوتیک صاحبش گفت اقا شما بهتون نمیاد تراکت پخش کنید حالا چند میگیرین شاید ما هم کار داشته باشیم، اون که شوخی کرد ولی یه جور نگاش کردم بیچاره زهره ترک شدSmile، بعدش دیگه دادم داداش کوچکم بره پخش کنه
فعلا حدود ۳۰۰ تا تراکت طراحی سایت اونم با اون قیمت پایین دادیم.
یه نفر اومد اونقد سوال کرد بهش گفتم جون مادرت دست از سر من بردار، من همه چیو بهت یاد میدم خودت برو سایت بزن
یکی دو نفر هم اومدن که دانشجو بودن واسه استاد میخواستن که اینارو با لگد پرت کردم بیرون، درسته ما هم زمان دانشجویی از این کارا میکردیم ولی قرار نیست که همه از این کارا کننSmile
یه بنده خدا هم اومده بود میخواست فروشگاه اینترنتی راه بندازه، دلم نیومد پول بیخودی ازش بگیرم گفتم برو ۱۰ هزار تومن بده یه فروشگاه ساز بخر، خیلی که بخوای خفن باشه ۱۰۰ هزار تومن بده
دو سه نفری هم قراره بیان
کلا واسه شروع بد نبود ولی اصلا فک نمیکردم وضع برنامه نویسی و طراحی سایت اینجوری باشه
کی گفته برنامه نویسی و طراحی سایت خوبه؟
درسته یه سری زبان های برنامه نویسی خاص هستن که خوبن، تازه اونم که سودشو برنامه نویس نمیبره، سودش میشه مال صاحب شرکت. مگه اینکه ادم خودش بره شرکت بزنه
الان اینترنت پر شده از سایت ساز و فروشگاه اینترنتی ساز و کوفت ساز و ...
یارو میبینی رشته جانورشناسی خونده بعد رفته جوملا و چند تا کتاب برنامه نویسی خونده حالا شده برنامه نویس و طراح سایت
یه بنده خدایی قالب فروشگاه دیجی کالا رو طراحی کرده بود ۵۰ هزار تومن میفروختش
حالا کار ندارم سایت دیجی کالا درست و حسابی نوشته شده و سیستم انبارداری و حسابداری و امنیت قوی داری
درسته مسائل سئو و امنیت سایت خیلی مهمه، ولی در کل همچین آش دهن سوزی نیست این برنامه نویسی و طراحی سایت، مگه اینکه دیگه یه کار خاص انجام بدی
هی روزگار بترکی
چرا نمیشه تو این کشور از راه درست پول در آورد
اگه بگیم میریم سر کار دولتی و کم کم پیشرفت میکنیم و میشیم معاون و رئیس و ... که اگه بخوای خوب باشی همون روز اول با شوت چرخشی میندازنت بیرون
اگه بخوای یه کار تولیدی درست و حسابی بزنی که یا باید به جایی وصل باشه یا سر سال نشده رفتی زندان
درسته که خیلیا دارن از راه زحمت کشی پول در میارن ولی مگه تعدادشون چقده، ولی تا دلت بخواد شغلای کاذب هست که دارن میلیاردی پول در میارن
یه چایخونه بالاشهر ما باز شده، صاحبش میگفت من ماهی ۴۰ میلیون سود میکنم(فک کنم ۱۰ میلیون هم خرج نکرده باشه)
چند وقت پیش یه پسره میگفت من کارم افغانی کشیه، میگفت ۱۰ تا افغانی رو سوار ماشینم میکنم و از پاسگاه ردشون میکنم و ۵۰۰ هزار تومن میگیرم، یا یه بنده خدایی ماشین سنگین داشت میگفت من ماهی ۱۰ میلیون از کرایه ماشینم در میارم و ۱۰ میلیون هم از قاچاق سوخت
چند سال پیش یکی از مسئولین نیروی انتظامی بود میگفت جوونای این شهر( اسم شهرش یادم نیست) نمیرن دنبال درس و روزی به خاطر ۱۰۰ هزار تومن میرن گازوئیل و بنزین میفروشن، الان که ادم فک میکنه میبینه کار درست رو همون جوونا میکردن
هی روزگار بترکی
نرفتیم نماینده مجلس شیم و دزد بیا خونه مونو بزنه و فقط یک میلیارد تومن پول نقد از تو خونه مون ببرهSmile
نرفتیم نیروی های خودی بشیم که وام میلیاردی بگیریم و به حساب تولید رو رونق بدیم، تولید رو که رونق نمیدیم هیچ، پدر و مادرشم در میاریم Smile
حق طبیعیمون هم که تهرانی های عزیز میخورنSmile
تو این چند سال که همه چی تحریم بود اما جرات نکردن مس رو تحریم کنن چون میدونستن به مس ایران نیاز دازن و هر سال هم شرکت مس نیرو میگیره، ولی تمام رئیسا و مسئولینش تهرانین و کارگرای بدبخت و بیچارش کرمانین
چند سال پیش یه پسره تهرانی اومده بود کرمان میگفت من فک میکردم با این صنعت مسی که شما دارین الان خونه هاتون از طلا ساخته شده، اه چرا شهرتون این شکلیه؟
من جوابی بهش دادم که از گفتنش معذورم اما با خنده گفتم که فک نکنه ما کرمانیا مهمون نواز نیستیم
هی روزگار بترکی که ما رو ترکوندی
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , solmaz_69 , Aurora , shayesteNEY , mehdi.m2 , so@ , diligent , RASPINA , Bahar_HS , ziba.O , kader , vesta , abji22 , ehsansjs , Nesyan , targol , Fardad-A , tabassomesayna , m.zeinali
ارسال: #۱۶۲۶۵
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۱۲:۰۱ ب.ظ
(۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ۰۹:۴۳ ب.ظ)پوونه نوشته شده توسط:  
(22 فروردین ۱۳۹۴ ۰۸:۵۵ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  واقعا همین طوره. منم نمی فهمم. پیش خودم میگم حتما ما ادما بی عدالتی رو ایجاد می کنیم.
نمی دونم واقعا چرا این طوریه.
دیگه بدترین حالتش اینکه اصلا چرا باید یه ادم تو قاره ی افریقا، تو یه کشور فقیر، تو یه خانواده ی فقیر با اون همه مشکلات دنیا بیاد و بعدشم نتونه زندگی کنه هزار تا مریضی بگیره و بعدشم بمیره.
به اعتقاداتم شک می کنم :|
دقیقا
همون بچه آفریقایی مقایسه بشه با بچه ای که تو یه خونواده خیلی ثروتمند به دنیا میاد و همه چی داره و حتی پول عروسکش بیشتر از سرمایه کل زندگی اون بچه آفریقایی باشه.

تو تولد بچه ها تو خونواده های فقیر یا ثروتمند که خواست انسانی که قراره به دنیا بیاد، نقشی نداره. اون بچه آفریقایی یا اصلا چرا راه دور بریم بچه های کار ایران که تو خیابون ها فال فروشی میکنن چه ناعدالتی در حق این دنیا کردن که باید اینطور تقاص پس بدن؟ اونوقت یه عده آدم هم هستن مثل همون پیج بچه های پولدار تهران که زندگی های افسانه ای دارن و تنها دغدغه شون انتخاب رنگ ماشین مدل بالاشونه. من هم گیج میشم وقتی به این دنیا فکر میکنم و به این همه تبعیضی که تو این دنیا هست. نمی فهمم کی واقعا داره زندگی میکنه و کی ادای زنده ها رو درمیاره.. و اصلا چی درسته تو این دنیا.
بسم الله الرحمن الرحیم
«... ما تَرى‏ فِی خَلْقِ الرَّحْمنِ مِنْ تَفاوُتٍ»؛[۷] هرگز در آفرینش خداى رحمان (از نظر زیبایى، استوارى و اتقان صنع) تفاوت و ناهمگونى نمى‏بینى.

به سخنان نگاهی بیندازید

خلاصه پرسش
فرق تبعیض و تفاوت چیست؟
پرسش
فرق تبعیض و تفاوت چیست؟ قرآن کریم و احادیث در این باره چه می‌فرمایند؟
پاسخ اجمالی
فرق تبعیض با تفاوت آن است که در تبعیض، چند موجود قرار دارند که همه شایستگی و حق یکسان دارند، اما به یکی داده می‌شود و به دیگری داده نمی‏شود یا کم‌‏تر داده می‌شود، ولی تفاوت این است که در شرایط نامساوی، بر اساس همان شرایط نامساوی فرق گذاشته شود. به عبارت دیگر، تبعیض از ناحیه دهنده است و تفاوت مربوط به گیرنده. آنچه در جهان وجود دارد، تفاوت است، نه تبعیض و آنچه که مخالف عدالت است، تبعیض است، نه تفاوت.
پاسخ تفصیلی
معنا شناسی
کلمه «تفاوت» از ماده «فوت» به معناى دور شدن چیزى است از انسان، به طورى که دست یافتن به آن دشوار باشد. تفاوت که مصدر باب «تفاعل» از ماده «فوت» است، به معناى اختلاف دو چیز در اوصاف و خصوصیات است، گویا این از آن دور و آن از این دور است، خصوصیات این در آن نیست و خصوصیات آن در این نیست.[۱]
«تبعیض» از ماده «بعض»، تقسیم و جدا کردن بعضی را از بعضی؛ بعضی را بر بعضی برتری دادن.[۲] پاره پاره کردن، ترجیح بعض کسان بر بعض دیگر بدون مجوز مشروع و قانونی.[۳]
فرق تبعیض با تفاوت
فرق تبعیض با تفاوت آن است که در تبعیض، چند موجود قرار دارند که همه شایستگی و حق یکسان دارند، اما به یکی داده می‌شود و به دیگری داده نمی‏شود یا کم‌‏تر داده می‌شود، ولی تفاوت این است که در شرایط نامساوی، بر اساس همان شرایط نامساوی فرق گذاشته شود. به عبارت دیگر، تبعیض از ناحیه دهنده است و تفاوت مربوط به گیرنده. به عنوان مثال اگر دو ظرف را که هر کدام ظرفیت ده لیتر آب دارند در مقابل شیر آب قرار دهیم، در یکى ده لیتر آب بریزیم و در دیگرى پنج لیتر، در این‌جا تبعیضى صورت گرفته است؛ منشأ اختلاف، نیرویى است که آب را خالى مى‌‏کند. اما اگر دو ظرف داشته باشیم یکى با ظرفیت ده لیتر و دیگرى با ظرفیت پنج لیتر و هر دو را در آب فرو بریم، باز هم اختلاف هست، اما منشأ اختلاف، تفاوتى است که خود آن دو ظرف از نظر گنجایش و استعداد دارند، نه آب و نیروى فشار آب... اگر یک معلّم به تمام دانش آموزانی که همه در یک درجه هستند و کار آنها یکسان است، نمره‌‏های مختلفی بدهد، تبعیض است، ولی اگر معلّم همه را به یک دید بنگرد و همه را یک جور تعلیم دهد و یک گونه امتحان کند و سؤالات امتحانی که طرح می‌کند، برای همه یکسان باشد، اما برخی از شاگردان به جهت هوش کم یا کوشا نبودن، از عهده امتحان به خوبی یا اصلاً برنیایند، ولی برخی دیگر از شاگردان به علت استعداد قوی و کار خوب، سؤالات را کاملاً جواب دهند و معلّم به هر کدام طبق جواب نمره دهد که قهراً مختلف خواهد بود، در این‌جا تفاوت رخ داده، نه تبعیض.
فلسفه تفاوت‌ها
اگر همه‌ی موجودات از هر نظر مساوی و مشابه خلق شوند، هرگز آفرینش یک جهان نظام‌‏مند -که اجزای آن دارای روابط حساب شده و در حرکت به سوی هدف معینی باشند- ممکن نیست، مثلاً اگر شما صدها تُن مواد ساختمانی کاملاً مشابه و یک‌سان داشته باشید و در مصرف بخواهید به گونه‌‏ای از آن استفاده کنید که منزل کاملاً مساوی داشته باشید، هیچ ساختمانی را نمی‌‏توانید بسازید.
اگر صدها نیروی انسانی با تحصیلات، توان‌مندی و قابلیت‌‏های کاملاً یک‌سان وجود داشته باشند و در پُست دهی و به کارگماری بخواهید کاملاً مساوی عمل کنید، هرگز یک نظام اداری موفق نخواهید داشت؛ زیرا اگر یکی رئیس باشد، باید همه رئیس باشند، آن‌هم در یک حوزه با اختیارات و قدرت واحد. بنابر این، ایجاد هر نظامی اعم از اعتباری و تکوینی مستلزم وجود تفاوت است، اما در نظام‌‏های اعتباری؛ مانند سیستم‌‏های اجتماعی و سیاسی، تفاوت‌‏ها وضعی و قراردادی است، ولی در نظام‌‏های تکوینی مانند جهان خلقت، تفاوت‌‏ها ذاتی و طبیعی است.[۴]
قرآن کریم در این باره می‌فرماید: «وَ مِنْ آیاتِهِ خَلْقُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ اخْتِلافُ أَلْسِنَتِکُمْ وَ أَلْوانِکُمْ إِنَّ فی‏ ذلِکَ لَآیاتٍ لِلْعالِمین»؛[۵] و از نشانه‏هاى [قدرت‏] او آفرینش آسمان‌ها و زمین و اختلاف زبان‌هاى شما و رنگ‌هاى شما است. قطعاً در این [امر نیز] براى دانشوران نشانه‏‌هایى است.
«إِنَّ فی‏ خَلْقِ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ اخْتِلافِ اللَّیْلِ وَ النَّهاروَ الْفُلْکِ الَّتی‏ تَجْری فِی الْبَحْرِ بِما یَنْفَعُ النَّاسَ وَ ما أَنْزَلَ اللَّهُ مِنَ السَّماءِ مِنْ ماءٍ فَأَحْیا بِهِ الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِها وَ بَثَّ فیها مِنْ کُلِّ دابَّةٍ وَ تَصْریفِ الرِّیاحِ وَ السَّحابِ الْمُسَخَّرِ بَیْنَ السَّماءِ وَ الْأَرْضِ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَعْقِلُون»؛[۶] در آفرینش آسمان‌ها و زمین، و در آمد و شد شب و روز، و در کشتی‌هایى که در دریا مى‏‌روند و مایه سود مردمند، و در بارانى که خدا از آسمان فرو مى‏‌فرستد تا زمین مرده را بدان زنده سازد و جنبندگان را در آن پراکنده کند، و در حرکت بادها، و ابرهاى مسخّر میان زمین و آسمان براى خردمندانى که در مى‌‏یابند نشانه‌ها است.
گذشته از این‌که تفاوت موجودات، ذاتی آنها بوده و لازمه نظام علت و معلول است. مثلاً فردی که از شخصی «الف» متولّد می شود، از جهاتی تابع اوضاع داخلی و خارجی او خواهد بود مانند کیفیت ژن‏‌ها و وراثت، آب و هوا و محیط زندگی، نحوه آمیزش و زمان و مکان، کیفیت غذاها و هزاران عامل دیگر. فرزندی که از «ب» متولد می‌شود، به همین سان‌‌ است. در این‌گونه موارد فرق گذاشتن عین عدالت و مساوات و فرق نگذاشتن عین تبعیض و ظلم است.
البته خداوند به کمبودهایی که از طرف شخص نبوده، بلکه از عوامل دیگر ایجاد شده، توجه نموده و آنها را به گونه‌‏ای جبران می‌نماید. هر انسانی به اندازه توان دارای مسئولیت بوده و خداوند به او تکلیف می‌نماید و جهان هستی منحصر در دنیا نمی‏‌شود.
تفاوت در قرآن کریم
آنچه در این مقال تذکر آن ضروری به نظر می‌رسد؛ این است که در قرآن کریم واژه «تفاوت» یک بار آمده است: «... ما تَرى‏ فِی خَلْقِ الرَّحْمنِ مِنْ تَفاوُتٍ»؛[۷] هرگز در آفرینش خداى رحمان (از نظر زیبایى، استوارى و اتقان صنع) تفاوت و ناهمگونى نمى‏بینى.
این کلمه(تفاوت) در قرآن به این معنا است که در خلقت خدا چیزى که از مقتضاى حکمت خارج باشد وجود ندارد.[۸]
بدیهی است که آنچه را که منظور از نبودن تفاوت در خلقت آمده با تفاوت که قرین تبعیض است فرق می‌کند. منظور از نبودن تفاوت در خلق، این است که تدبیر الهى در سراسر جهان زنجیروار متصل به هم است، و موجودات بعضى به بعض دیگر مرتبط‌اند. به این معنا که نتایج حاصله از هر موجودى عاید موجود دیگر مى‌‏شود. در نتیجه دادنش وابسته به موجوداتى دیگر است؛ لذا اصطکاک اسباب مختلف در عالم خلقت، و برخوردشان نظیر برخورد دو کفه ترازو است که در سبکى و سنگینى دائماً در حال مقابله‌اند، این مى‏‌خواهد سبکى کند او نمى‌‏گذارد، او مى‏‌خواهد سنگینى کند این نمى‌‏گذارد، این مى‌‏خواهد بلند شود او نمى‌‏گذارد، او مى‌‏خواهد بلند شود این مانع مى‌‏شود، و نتیجه این کشمکش آن است که ترازودار بهره‌‏مند مى‏‌شود. پس دو کفه ترازو در عین اختلافشان در به دست آمدن غرض ترازودار اتفاق دارند. به عبارت دیگر، اختلاف آنها است که باعث مى‏‌شود ترازودار جنس کشیدنى خود را بکشد و وزن آن‌را معلوم کند.
پس منظور از نبودن تفاوت در خلق این است که خداى عز و جل اجزاى عالم خلقت را طورى آفریده که هر موجودى بتواند به آن هدف و غرضى که براى آن خلق شده برسد، و این از به مقصد رسیدن آن دیگرى مانع نشود، و یا باعث فوت آن صفتى که براى رسیدنش به هدف نیازمند است نگردد.

منبع :http://www.islamquest.net/fa/archive/question/fa23236
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , diligent , Bahar_HS , vesta , targol , Fardad-A
ارسال: #۱۶۲۶۶
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۳۶ ب.ظ، توسط diligent.)
(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۰۱ ب.ظ)hotmail نوشته شده توسط:  بسم الله الرحمن الرحیم
«... ما تَرى‏ فِی خَلْقِ الرَّحْمنِ مِنْ تَفاوُتٍ»؛[۷] هرگز در آفرینش خداى رحمان (از نظر زیبایى، استوارى و اتقان صنع) تفاوت و ناهمگونى نمى‏بینى.
ما جزء رو میبینیم چون خودمون بخش خیلی کوچیکی از نظام هستی هستیم. ولی خدا چون به کل هستی و روابط داخل اون احاطه داره و دیدش با ماها فرق داره، حکمت و علل و اسباب جهان رو میدونه... مرسی جالب بود.
در کل، از نظر من دستورات اسلام کل نگره، یعنی نفع کل رو در نظر میگیره. مثلا بحثای مربوط به نظام خانواده و روابط بین همسران، بحثای مربوط به اجتماع، حق الناس و مسائل مربوط به کار روزی حلال و...

(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۱۱ ق.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  درسته یه سری زبان های برنامه نویسی خاص هستن که خوبن...
مثلا چیا؟

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: virtual girl , sahar salehi , vesta , hotmail , m.teymourpour
ارسال: #۱۶۲۶۷
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۵۹ ب.ظ
(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۱۱ ق.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  یکی نیست بگه آخه پسر خوب
نونت نبود
آبت نبود
طراحی سایتت چی چی بود
.......
خوبه ادامه بدید من منتظر تاپیک های بعدیشمام فک کنم یه کتاب از این داستانها بنویسید

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , m.teymourpour , tabassomesayna
ارسال: #۱۶۲۶۸
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۲:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۰۷ ب.ظ، توسط Bahar_HS.)
(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۱۱ ق.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  یکی نیست بگه آخه پسر خوب
نونت نبود
آبت نبود
طراحی سایتت چی چی بود
پریروز رفتم چند تا تراکت پخش کردم، رفتم تو یه بوتیک صاحبش گفت اقا شما بهتون نمیاد تراکت پخش کنید حالا چند میگیرین شاید ما هم کار داشته باشیم، اون که شوخی کرد ولی یه جور نگاش کردم بیچاره زهره ترک شدSmile، بعدش دیگه دادم داداش کوچکم بره پخش کنه.......
...................................................................
هی روزگار بترکی که ما رو ترکوندی
حرف قورت داده شده ی خیلی ها رو گفتید؛
خواستم تشکر کنم ولی بعدش به خودم گفتم چه فایده داره....
فقط همین یه حرف زدن مونده،اونم تو این صفحه،می نویسیم و می خونیم و همدردی می کنیم،آشناهای غریبه هستیم....یا شایدم غریبه های آشنا.....

دوست دارم آخر حرفام جمله ی شما رو بگم:"هی روزگار بترکی که ما رو ترکوندی"

Never give up on something you can't go a day without thinking about

۲) سال ۹۴ : دوباره از نو شروع می کنم.Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , abji22 , m.teymourpour , tabassomesayna
ارسال: #۱۶۲۶۹
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۳:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۴:۰۳ ب.ظ، توسط abji22.)
ههههوووووووووووووفففففف چقد ایمانم ضعیفه اخه،همش حرفه فقط اداشو درمیاوردمو حرفشو میزدم و غیبت مردمو میکردم
پای عمل که برسه هیچی نیستم هیچی
من اصلا ایمان ندارم

همش پوله همششششششش
اهههههه من نمیخ.ام یکی نجاتم بده

به مصلحتم نبود
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , targol , m.teymourpour
ارسال: #۱۶۲۷۰
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۴:۵۳ ب.ظ
(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۲۶ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  
(24 فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۰۱ ب.ظ)hotmail نوشته شده توسط:  بسم الله الرحمن الرحیم
ممنون.
یعنی آدما متفاوت افریده میشن و با توجه به این تفاوت بینشون فرق گذاشته میشه Smile
امیدوارم اشتباه متوجه نشده باشم.
حکمت خداست و ما هم که خردمند نیستیم.

(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۰۱ ب.ظ)hotmail نوشته شده توسط:  
(24 فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۳۴ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  [quote='hotmail' pid='346598' dateline='1428910299']
بسم الله الرحمن الرحیم
ما جزء رو میبینیم چون خودمون بخش خیلی کوچیکی از نظام هستی هستیم. ولی خدا چون به کل هستی و روابط داخل اون احاطه داره و دیدش با ماها فرق داره، حکمت و علل و اسباب جهان رو میدونه... مرسی جالب بود.
در کل، از نظر من دستورات اسلام کل نگره، یعنی نفع کل رو در نظر میگیره. مثلا بحثای مربوط به نظام خانواده و روابط بین همسران، بحثای مربوط به اجتماع، حق الناس و مسائل مربوط به کار روزی حلال و...

سلام
در نقل قبلی یکی از دوستان نقل کرده بودند که ". و اصلا چی درسته تو این دنیا."
در پاسخ من کل ایه و معنی کامل رو میارم
الَّذِی خَلَقَ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ طِبَاقًا مَّا تَرَى فِی خَلْقِ الرَّحْمَنِ مِن تَفَاوُتٍ فَارْجِعِ الْبَصَرَ هَلْ تَرَى مِن فُطُورٍ
همان که هفت آسمان را طبقه طبقه بیافرید. در آفرینشِ آن [خداى‏] بخشایشگر هیچ گونه اختلاف [و تفاوتى‏] نمى‏بینى. باز بنگر، آیا خلل [و نقصانى‏] مى‏بینى؟

چون این ایه قبلی رو با گفته تون (به دلیل خلاصه سازی و حذف طولانی شدن) نقل کردین پسندیدم ایه ی زیر رو هم بیارم در تکمیل نقل قول مبنی بر علل وجود فرق بین موجودات(که وسیله‌ی آزمایش هست)
وَهُوَ الَّذِی جَعَلَکُمْ خَلَائِفَ الْأَرْضِ وَرَفَعَ بَعْضَکُمْ فَوْقَ بَعْضٍ دَرَجَاتٍ لِّیَبْلُوَکُمْ فِی مَا آتَاکُمْ ۗ إِنَّ رَبَّکَ سَرِیعُ الْعِقَابِ وَإِنَّهُ لَغَفُورٌ رَّحِیمٌ
اوست خدایى که شما را خلیفگان زمین کرد، و بعضى را بر بعض دیگر به درجاتى برترى داد، تا شما را در چیزى که عطایتان کرده است بیازماید. هر آینه پروردگارت زود کیفر مى‌دهد و او آمرزنده و مهربان است.
وَمَا أَرْسَلْنَا قَبْلَکَ مِنَ الْمُرْسَلِینَ إِلَّا إِنَّهُمْ لَیَأْکُلُونَ الطَّعَامَ وَیَمْشُونَ فِی الْأَسْوَاقِ ۗ وَجَعَلْنَا بَعْضَکُمْ لِبَعْضٍ فِتْنَةً أَتَصْبِرُونَ ۗ وَکَانَ رَبُّکَ بَصِیرًا
و ما هیچ رسولی پیش از تو به خلق نفرستادیم مگر آنکه آنها هم (مانند تو) غذا می‌خوردند و در میان بازارها راه می‌رفتند (پس امّت به این عذر تکذیب رسالت تو نتوانند کرد)، و ما بعضی از شما بندگان را سبب آزمایش بعضی دیگر می‌گردانیم تا آیا صبر (در طاعت خدا) خواهید کرد؟ و پروردگار تو (به احوال و اعمال همه خلق) بیناست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar salehi , vesta , targol , Fardad-A
ارسال: #۱۶۲۷۱
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۵:۰۱ ب.ظ
(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۱۱ ق.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  - کی گفته برنامه نویسی و طراحی سایت خوبه؟
- درسته مسائل سئو و امنیت سایت خیلی مهمه، ولی در کل همچین آش دهن سوزی نیست این برنامه نویسی و طراحی سایت، مگه اینکه دیگه یه کار خاص انجام بدی
سلام میثم جان خوبی؟؟؟
در رابطه با این که میگی اش دهن سوزی نیست،من سال گذشته خودم با چشمای خودم برای یه وب سایت که قرار شده یه گروه ۴ نفره برای یه شرکت خصوصی درست کنن قرارداد ۹ میلیون تومن دیدم.SmileSmile
چون دوستم یکی از اعضای اون گروه بود .حالا اون رقم های بیشترم دیده بود ولی اینو من خودم دیدم .
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar salehi , so@ , m.teymourpour
ارسال: #۱۶۲۷۲
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۵:۰۳ ب.ظ
منم این حدیث از پیامبر رو به گفته های دوست خوبم hotmail اضافه کنم.
انسان ها خوابند وقتی می میرند بیدار می شوند.
این یعنی زندگی واقعی ما قراره تو یه دنیای دیگه ای باشه. شاید ما تو تعیین و انتخاب خیلی چیزا تو زندگی این دنیامون انتخابی نداشتیم ولی ذره ذره زندگی اون دنیامون رو با دستای خودمون و اعمالمون تو این دنیا می سازیم.
امیدوارم هممون بتونیم دنیای خوب و زیبایی بسازیم برای زندگی ابدی ای که در پیش داریم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: MCB , NP-Cσмρℓєтє , so@ , Avril89 , vesta , Bahar_HS , shayesteNEY
ارسال: #۱۶۲۷۳
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۷:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۷:۰۸ ب.ظ، توسط m.teymourpour.)
(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۳:۱۶ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  
(24 فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۱۱ ق.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  - کی گفته برنامه نویسی و طراحی سایت خوبه؟
- درسته مسائل سئو و امنیت سایت خیلی مهمه، ولی در کل همچین آش دهن سوزی نیست این برنامه نویسی و طراحی سایت، مگه اینکه دیگه یه کار خاص انجام بدی

برادر میثم! شما که اون روز اون نوشته رو که نوشتی من خیلی انرژی گرفتم؛
اما راستش بعد از اینکه گفتین همه رو می‌تونید بگیرید، خیلی دوستت داشتم بگم بابا به همین سادگی‌ها هم نیست اما می‌خواستم برید و ببینید چی میشه نتیجه؟ چون خودم قبلا این راه رو تا حدودی رفتم. اما گفتم خیلی خوب می‌شه برید ببینید واقعا می‌شه؟ اگه بشه یعنی چه بازاریابی هستن ایشون... Smile باید بیان و یاد بدن، حتی یکی دو تا! حتی دقیقا یکی؛ این خیلی هنره؛

خب به همین سادگی‌ها نیست واقعا! بعد اینکه آقا میثم، طی تجربه‌ای که داشتم باور می‌کنید رابطه بین کاهش قیمت و افزایش اعتماد نه تنها یک رابطه مستقیم نیست که در اکثر موارد یک رابطه معکوسه؟ Smile مخصوصا تو کلاس کارهای شرکتی، چون شرکت‌ها زرنگ هستن! رفتن از بقیه هم پرسیدن! واسه همین من این نرخ شما رو که دیدیم کلی تعجب کردم! Smile تو این شهر و استان و حتی کشور! یعنی حداقلی که من توی این دو سه سال دیدم روی ۵۰۰ هست که توی شهرستان به زور تا دو میلیون هم می‌شه در نظر گرفت.

واسه همین وقتی شما می‌گی ۱۰۰ طرف می‌گه چرا؟! دلیلش چیه؟ حتما یه مشکلی داره! حتما بلد نیست! حتما...
واسه همین اون حس اعتماد ممکنه ایجاد نشه، این حس اعتماد خیلی مهمه چون من واقعا حس می‌کنم کارفرما بیشتر از اینکه توجه کنن شما یه فرد هستین بدون هیچ تشکیلات و دفتر و... یا یک شرکت بزرگ، به حس اعتمادی که از جانب شما میاد توجه می‌کنن که چقدر دلتون با اون‌هاست و چقدر انگیزه دارید که بهشون تو تولید پول کمک کنید! Smile چقدر هواشون رو داشته باشین؟ چه قدر پشتیبانی‌شون کنین؟ مثلا خوششون میاد اگه گفته بشه مشتری‌هاتون زیاد می‌شه و اگه سیاست خوبی داشته باشیم هر کدوم از این مشتری‌ها رو می‌تونیم تبدیل به پول کنیم! Smile

یه خوبی‌ای که طراحی سایت داره اینه پرستیژ خودش رو حفظ کرده، یعنی برعکس اینکه شما می‌گی قالب آماده دیجی کالا ۵۰ تومانه و ۱۰۰ هزار تا Theme آماده وردپرس داریم، یک کار با کلاس تو بازار به حساب میاد که طرف قبل از صحبت می‌دونه باید یه ۵۰۰ حداقل از جیبش در بیاره و بده! این چیزا رو شما می‌دونید، همه که نمی‌دونن! بعد اینکه این شیوه تبلیغات تراکتی که طبق صحبت‌هاتون ریسو هست (چاپ تکر رنگ روی کاغذ رنگی) الان از نظر اجتماعی و اصول تبیلغات به یک ضد تبلیغ تبدیل شده! Smile و هیچوقت نمی‌بینیم یک کسب و کار معتبر از این طریق تبلیغ کنه، باور کنید مردم خیلی باهوش هستن و همه این‌ها رو در نظر می‌گیرند! Smile من این مورد رو آمارگیری کردم.

انقدر زود ناامید نشید! این کار نیاز به صبر داره... Smile
مثلا دیروز یه آقایی تماس گرفت گفت من دکتر... هستم عضو هیئت علمی گروه زبان خارجی دانشگاه ... گفتم این کیه دیگه؟ Big Grin نکنه می‌خواد منو به هیئت علمی دعوت کنه! من که لیسانس دارم!!! Big Grin بعد دیدم می‌گه لطفا بیاید با هم در مورد طراحی سایت آموزشگاه زبان خودم صحبت کنیم. رفتم گفتم شماره من رو از کجا گرفتید؟ (آخه من فقط کارت ویزیت دارم) گفت یکی که قبلا واسش سایت درست کرده بودید! و راصی بود! Smile این یعنی بازاریابی دهان به دهان، بعد اینکه چشم مردم به نمونه کارهای شماست! همونطور که ما وقتی یک کاشی کار میاریم اول نمونه کارش رو توی ساختمون x دیدیدم... حتی می‌شه یه کسی که سایت نمی‌خواسته رو با چهار تا نمونه کار از رقیباش نمک‌گیر کرد! Smile

من به اینکه درآمد کار فوق‌العاده بالاست ایمان دارم! باور کنید ایمان! یعنی یک هزارم درصد هم شک ندارم! Smile
اما هنوز به راه حل جامعی برای راه حلش دست پیدا نکردم، یعنی دنبال یه ایده که بشه افراد مختلفی رو درگیر این کار کرد تا همه با هم بتونیم پول دربیاریم، انقدر که اصلا فکر کار استخدامی رو برای همیشه پرت کنیم از ذهنمون بیرون! Smile و همش می‌گم چرا خیلی از همکلاسی‌ها تو کار غیرمرتبط مشغولن و چیکار کنیم که درستش کنیم؟ مثلا یه چیزی که هم طراحی سایت تجاری رو برای دیگران داشته باشیم و اینکه همزمان یک یا چند سرویس عمومی رو هم ارائه بدیم! یه چیزی شبیه
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
،
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
،
،
و...

سلام
ممنون بابت راهنمایی تون
شما ماشااله تو این زمینه استاد ما هستین
خیلی از نکاتی رو که گفتین من بهشون رسیدم و مهم ترینش اینه که مردم باورشون اینه که هرچیزی که کیفیتش خوبه قیمتشم باید بیشتر باشه. انشااله با راهنمایی های شما کار بهتر پیش بره
مطمئنا تو هر کاری که تلاش و پشتکار و صبر باشه، موفقیت هم داره

(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۴:۳۵ ب.ظ)barca نوشته شده توسط:  
(24 فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۱۱ ق.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  یکی نیست بگه آخه پسر خوب
نونت نبود
آبت نبود
طراحی سایتت چی چی بود
.............
نا امید نشو حالو به ای زودی! Smile)
دست به کد شی بهتره! asp یا php برو سمتش! واسه چی؟ واسه اینکه چهارتا آپشن به طرف بگی برات طراحی می کنم که به دردش بخوره و تو ای کوفت سازها نباشه! Big Grin

نا امید که نشدم
راستش من خیلی دنبال طراحی سایت نیستم، گفتم تا اعلام نتایج یه کاری کرده باشم، واسه کسی که بخواد حرفه ای کار کنه این چیزا حتما لازمه

(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۵:۰۱ ب.ظ)MCB نوشته شده توسط:  
(24 فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۱۱ ق.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  - کی گفته برنامه نویسی و طراحی سایت خوبه؟
سلام میثم جان خوبی؟؟؟
در رابطه با این که میگی اش دهن سوزی نیست،من سال گذشته خودم با چشمای خودم برای یه وب سایت که قرار شده یه گروه ۴ نفره برای یه شرکت خصوصی درست کنن قرارداد ۹ میلیون تومن دیدم.SmileSmile
چون دوستم یکی از اعضای اون گروه بود .حالا اون رقم های بیشترم دیده بود ولی اینو من خودم دیدم .

سلام خوبم. شما خوبی؟Smile
آره خب این چیزا هم هست، ولی واسه اینکه بهش برسی باید سخت کار کنی و اعتبار کسب کنی
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone
ارسال: #۱۶۲۷۴
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۷:۲۰ ب.ظ
منم امروز شنیدم که یکی از رقبای درسی گذشته ام یه سایت واسه فامیل دوستم در چند روز طراحی کرده ۳ میلیون و من الان دارم از حسودی میمیرم Undecided
ضمنا از فضولی هم دارم دق میکنم, دوست دارم آدرس سایته رو گیر بیارم ببینم چطور طراحیش کرده که واسه چند روز کار سه میلیون گرفته
چرا از این مشتریای قلمبه به تور من نمیفته Sad

امام حسن عسکری (ع) : جدال مکن تا احترامت برود و شوخی مکن تا بر تو گستاخ شوند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: MCB , NP-Cσмρℓєтє , m.teymourpour , 10:30 , Bahar_HS
ارسال: #۱۶۲۷۵
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۷:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۷:۳۳ ب.ظ، توسط MCB.)
(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۷:۲۰ ب.ظ)targol نوشته شده توسط:  منم امروز شنیدم که یکی از رقبای درسی گذشته ام یه سایت واسه فامیل دوستم در چند روز طراحی کرده ۳ میلیون و من الان دارم از حسودی میمیرم Undecided
ضمنا از فضولی هم دارم دق میکنم, دوست دارم آدرس سایته رو گیر بیارم ببینم چطور طراحیش کرده که واسه چند روز کار سه میلیون گرفته
چرا از این مشتریای قلمبه به تور من نمیفته Sad

والا به تور ما هم نمیفته.Big Grin
هر چند من علتشو این براورد کردم که چون اذرماهیم به این دلیل شانس ندارمBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: m.teymourpour , targol

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۷۰۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۳,۰۰۴ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۹۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۷,۴۶۰ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۷ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۵۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۹ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۶۴ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۴۱۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۸۷ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close