زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

با جاهلیت پیامکی مبارزه کنیم

ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۱, ۰۵:۴۵ ب.ظ
Rainbow با جاهلیت پیامکی مبارزه کنیم
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:

پرده اول: این پنج اسم خداوند را به پنج نفر بفرست. بزرگترین مشکلت حل میشود:
یا الله، یا کریم، یا اول، یا آخر، یا مجید قبل از حذف یکبار امتحان کن. تو رو به روح حضرت محمد (ص) کوتاهی نکن!

پرده دوم: با سلام، ۸ ختم قرآن هدیه به امام رضا (ع): سهم شما صفحه ۳۵۰ شد. یک صفحه اضافه کنید و به ۸ نفر پیامک کنید. در صورت عدم امکان به شماره زیر اطلاع دهید. نفر آخر ختم به ۰۹۳۷/////// خبر دهد. (قرآن عثمان طه)

پرده سوم: طرح قرائت یک میلیون صلوات برای تعجیل در ظهور امام زمان (عج). سهم شما ده صلوات و ارسال به ده نفر دیگر. مهم نیست که حتی چندین بار از افراد مختلف این پیام را دریافت کنی، مهم آنست که هر چه بیشتر افراد مختلف آن را ببینند. لطفاً قطع‌کننده زنجیره نباش.

پرده چهارم: بنا به فرمایش معصوم (ع) هرکس که دعای زیر را تا قبل از پایان ماه بخواند همه دعا‌هایش مستجاب شده و مشکلاتش رفع می‌شود. تنبلی نکن، به دوستانت پیامک بفرست و بگذار دیگران هم بهره ببرند. اگر نفرستادی منتظر اتفاقات بدی در زندگیت طی یک هفته آتی باش!

نکات مشترک همه این متنها و بسیاری از متنهای مشابه عبارتند از:

۱- سوء استفاده و بهره‌برداری (بعضاً افراطی) از اعتقادات مخاطبین
۲- طرحهای هرمی (یک به چند) که میتواند به سرعت (به صورت تابع نمائی) یک پیام را تبدیل به میلیونها عدد کند!
۳- همراه نبودن با هیچ سند و مدرکی دال بر معتبر بودن ادعاهای مطروحه در آنها (رفع مشکلات، استجابت دعا، گرفتار شدن در صورت نفرستادن و...)
۴- تعارض ادعاهای بسیاری از آنها با متون معتبر دینی، عقل سلیم و منطق در حقیقت اینها

در عین حال این جهل نوشته‌های مدرن دارای چند خصوصیت منحصر و جدید هم هستند:

۱- ارسال آنها به سادگی فشردن چند کلید است و بنابراین با سرعتی حیرت آور در سطح جامعه منتشر می‌شوند.
۲- روز به روز بیشتر به محتوا و لایه‌های تمسخر و توهین آمیزشان که با ظرافت در بطن متن پنهان شده‌اند افزوده می‌شود. آیا واقعاً دستی در کار است که با ارسال چنین مطالب سخیفی با آب و رنگ دینی، این اندک باقیمانده‌های اعتقادی را هم در مردم از بین ببرند؟!
۳- یک سؤال مهم: چرا غالباً اینگونه مطالب از طریق پیامک ارسال می‌شوند و نه رایانامه؟ چه کسی از حجم عظیم پیامکهای ناشی از چنین مواردی منتفع می‌شود؟! آیا ممکن است بتوان گفت شاید دستهای پنهانی با استفاده از زودباوری عده‌ای و با تحریک یا میانداری شرکتهای مخابراتی، هر چند وقت یکبار چنین موجهایی را در سطح جامعه راه می‌اندازند تا تجارتی میلیاردی (ناشی از هزینه ارسال پیامک که از مشترکین دریافت می‌شود) شکل بگیرد؟!!

خانم جواهری می‌گوید: اگر کلاهمان را قاضی کنیم خواهیم دید در صورت تکراراین مسائل به طور ناخودآگاه ارزش سخنان و زندگی انسانی بزرگانمان خدشه‌دار خواهد شد

Heart زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست Heart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , arixooo , farhud , diligent , pos , nomad:D , asp_vb , inteligentium , a i , SaMiRa.e , uniquegirl , Parva , ماه بانو , پری , farima69 , sadeghb , Masoud05 , Mahbanoo313 , hamed_k2 , younes , y_amin , مورتن , parisa68 , sarbaz1214 , capitan , MR_KH , skygirl_00 , Payam92 , nana2010 , aryaeei , zarei1991 , nazanin_657 , m450ud , dana12 , Jooybari , saharp , irisadaf , M.Amin.M , jahani , Pakniat , Engineer , The BesT , sara_sb92 , Maryam-X , hashyeh , azad_ahmadi , majidjan , jaho , maryami , king 61 , alime , lili91 , sepid , frg_2009
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۱۱ ب.ظ
من که همیشه تا از این پیامکا برام میومد فوری پاکش می کردم. راحت Big Grin

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D , uniquegirl , Mahbanoo313 , hamed_k2 , nana2010 , nazanin_657 , dana12 , Eternal , maryami , king 61 , sepid
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۵۵ ب.ظ
RE: با جاهلیت پیامکی مبارزه کنیم
واقعا هم فکر چیز خوبیه!
یه بار یکی از این ها به دستم رسید ، تحلیل کردم
اگر نفر اول برای ۸ نفر و هر کدام از ۸ نفر برای ۸ نفر و هر یک از این ۶۴ نفر برای ۸ نفر الی اخر ارسال کنند میدونید چند میلیارد اس ام اس میشه ، باز خدارو شکر بعضی ها از روی تفکر و بعضی ها از روی فراموشی یا تنبلی این روند رو دنبال نمیکنن

بابا شما که مهندسین و ساختمان داده خوندید ، یه درخت کامل۸تایی ( فاکتور انشعاب ۸ ) با عمق ۶۲۳۶ ( آیات قرآن مثلا ) رو در نظر بگیرید ، ببینید چه رقم نجومی میشه اگه همه بخوان بهش پایبند باشن Smile

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: javadjj , menrabb , nazanin_657 , Eternal , Engineer , The BesT , lili91
ارسال:
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۳۶ ق.ظ
(۱۹ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۵۵ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  با عمق ۶۲۳۶ ( آیات قرآن مثلا ) رو در نظر بگیرید

آیات قرآن ۶۶۶۶ تا هست دوست عزیز.

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها...

خویشتن را تیزی شمشیر ده ............. باز خود را در کف تقدیر ده. (اقبال لاهوری)
ارسال:
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۵۲ ق.ظ
(۲۰ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۳۶ ق.ظ)younes نوشته شده توسط:  
(19 شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۵۵ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  با عمق ۶۲۳۶ ( آیات قرآن مثلا ) رو در نظر بگیرید

آیات قرآن ۶۶۶۶ تا هست دوست عزیز.

بنا به نقل مشهوری ۶۲۳۶ هست :
تعداد آیات قرآن: ۶۲۳۶

آیات مکی: ۴۴۶۸

آیات مدنی: ۱۷۶۸

۶۶۶۶ نقل دیگری است ، بررسی بیشتر با خودتون Smile اما فعلا بگم که : به نظر میرسد از بین این اقوال صحیح‏ترین عدد، عدد کوفی یعنی شش هزار و دویست و سی و شش (۶۲۳۶)آیه است که دارای سند عالی است و از حضرت علی علیه السلام گرفته شده است.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: Payam92 , menrabb
ارسال:
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۵۰ ق.ظ
منکه همیشه تا این جور اس ام اس ها رو میبینم (حتی نوع ایمیلیش هم هست) پاک میکنم یعنی نقطه نهائیش از یک طرف هستم! اینها رو فکر کنم مخابرات درست میکنه که یه پولی به جیب بزنه! ماها که مثلا ۲ کلاس سواد داریم که دیگه نباید به این چیز ها دامن بزنیم ولی متاسفانه اکثرا هم از طرف دوستان دارای تحصیلات عالی هم میرسه . من فقط یه اس ام اس میزنم به طرف که دیگه از این نوع اس ام اس ها واسه من نفرست چون خرافاته
 سپاس‌گزاری شده توسط: Eternal , diligent , Pakniat
ارسال:
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۲۲ ب.ظ
منم یا به دوستام میگم یه همچین اس ام اس هایی برام نفرستن یا هم اینکه به خودشون forward میکنم اونا هم عصبانی میشن...هه هه هه ولی اکثرا پاک میکنم.

Heart زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent
ارسال:
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۸:۰۱ ب.ظ
ولی من اعتراف میکنم که به خاطر روحیه احساسی که دارم همیشه این پیامکها رابه دوستانم ارسال میکنم Sad
میترسم راستکی باشن و عواقبش نصیبمون بشه.هرچندمیدونم دروغکی هستند Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Eternal , king 61
ارسال:
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۴۶ ب.ظ
من خط اولو که خوندم پاک میکنم تا قسمت قسمشو نخونم و بیحرمتی به قسم نشه.

یه بار یکی از دوستام واسم یکی فرستاد تازه این پیامکا مد شده بود منم دیدم چه قسم سنگینی داده خیلی عصبانی شدم گفتم خوبه قسمت بدم و بگم به ۴۰۰ نفر بفرست؟ من تا حالا صدتا از این اس ام اسا داشتم و یکیشم نفرستادم آخه خدا راضیه بنده هاش با اکراه اسمشو بفرستن؟

آخه خودتون قضاوت کنین کی با فرستادن پیامک حاجتش روا شده که ما دومیش باشیم؟!!!! مهندسیم مثلا

مهمترین اصل موفقیت یک جمله است:

"مواظب افکارت باش"
 سپاس‌گزاری شده توسط: king 61 , diligent

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Tongue گروه درسی مبارزه fimen ۴ ۲,۵۵۹ ۱۶ آبان ۱۳۹۳ ۰۸:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: ama7571
  ما ها که قبول نشدیم چیکار کنیم؟؟ ستاره بارون ۱۳ ۷,۵۹۸ ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ ۰۳:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ستاره بارون
  بیایید باهم برای سلامتی همه مریضها دعا کنیم Doctorwho ۱ ۱,۸۴۹ ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: vesta
  آیا مناسب است که بدنبال بعضی کتابهای خاص باشیم و ذهنمون را این روزها درگیر کنیم ؟ Fardad-A ۲۳ ۱۴,۶۰۴ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: tarane65
  چرا نمیتونیم با هم حرف بزنیم و تبادل آراء و نظر منطقی کنیم؟ Fardad-A ۵ ۴,۱۵۲ ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Somayeh_Y
Rainbow چه کنیم مایوس نشیم ghanbari ۲۹ ۱۰,۶۱۵ ۲۲ دى ۱۳۹۱ ۱۲:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: sir_ams
  با تستهایی که شک داریم چیکار کنیم؟ Amir V ۰ ۱,۴۶۴ ۲۱ آبان ۱۳۹۱ ۰۴:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Amir V
  چگونه بر استرس (در زمان مطالعه و سر جلسه) غلبه کنیم؟ ۲۰۶۳ ۵ ۴,۵۹۲ ۳۱ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ۲۰۶۳
Smile چگونه فکر کنیم؟ banou ۱۶ ۱۶,۱۷۸ ۲۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: polarisia
Music واسه چی مقاله پابلیش کنیم؟ ، چه جوری و کجا؟ Legion ۱۸ ۱۲,۲۹۸ ۰۷ مهر ۱۳۸۹ ۰۶:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Legion

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close