زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

واسه چی مقاله پابلیش کنیم؟ ، چه جوری و کجا؟

ارسال:
۲۳ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۸۹ ۰۴:۰۷ ب.ظ، توسط admin.)
Music واسه چی مقاله پابلیش کنیم؟‌، چه جوری و کجا؟
با سلام خدمت همه شما دوستان
سوال اول اینه که اصلا واسه چی مقاله پابلیش کنیم !؟
خیلی‌ها بدون جواب دادن به این سوال سعی در انجام این عمل دارند بعضی‌ها هم بعد از انجام این عمل عذاب وجدان می گیرند! دلایلش هم مختلف یک موردش این هست که بعد از پابلیش کردن زوری مقاله واسه گرفتن دکتری فکر می کنن این مقاله ما چه کمکی به علم کرد بعد به این نتیجه می رسند که هیچی‌! بعد عذاب وجدان می گیرند از دکتری زده می شن مثل یکی از دوستام که دانشجوی دکتری شریف - یک سری هم به علت عدد سازی در مقالات(: huh Smileدچار عذاب وجدان می شوند !!! یکسری هم با وجدانشون کنار اومدن که چیزی بهشون اثر نداره - در این بین هنوز معدود مردانی هستند که از آبروی علم دفاع کنند. Angel

کلا مقاله از لحاظ مادی به درد ۲ چیز می خوره ۱ واسه Apply کردن یکی هم واسه Associate Prof و Full Prof شدن طبق اطلاعات شخصی که از حقوق اساتیدم داشتم
البته این‌ها منهای در آمد اساتید از پایان نامه‌ها است( واسه پایان نامه ارشد نفری تا ۵۰۰ تومان هم می گیرند)

دکترا تا ۱/۶ در ماه
دکترا که صاحب پست باشه مثلا معاون پژوهشی تا ۲ تا ۲۲۰۰
Associate Prof تا ۳/۳
Full Prof تا ۴ تا ۵

البته از محضر دوستان معنا گرا معذرت می خوام که به مسائل مادی اشاره کردم !‌
خلاصه حرف را کوتاه کنم از تجربه کمم واسه کار کردن رو مقاله بگم اگر می دونید می خوای رو چی کار کنید که هیچ ولی اگر نمی دونید و می خواین Apply کنید برین اون دانشگاه هایی که می خواین Apply کنین ببینین بیشترین Research Interest استادها رو چه چیزی بعد یه ۶ ماهی را رو اون موضوع کار کنید سعی کنید اول مقاله های Survey اون مبحث رو بخونید که literature موضوع دستتون بیاد ریفرنس‌ها را هم دانلود کنید بخونید بعد از خوندن ۲۰ تا مقاله تو اون مبحث دیگه تقریبا مسلط بر اون موضوع می شوید
بعد نوبت ایده می رسه ایده‌ها دو دسته هستند و بر طبق اون‌ها مقاله‌ها هم دو دسته هستند ایده هایی که بنیادی هستند و ایده های نزدیک به اون‌ها که این دسته شامل تعریف یک مسئله یا مدل کلی جدید می شود هشدار در مورد این مقالات که Accept شدنشون از لحاض زمانی شاید خیلی راحت به ۲ سال برسهچون نیاز به تایید چندین نفر داره با وجود این این مقالات از کلاس بالایی برخوردارند.
نوع دوم مقاله های مقاله های مقایسه ای هست که شما روی یک مسئله موجود یک راه حل جدید می دید یا بهینه می کنید و بعد روشتون با چند تا ISI دیگه مقایس می کنید و می زنید تو سرشون
این مقالات شانس فوق العاده بالایی هم واسه پذیرش دارند هم سرعت خیلی بالایی واسه جواب گرفتن دارند یکی از دوستام تونست ۱ ماه از یه جورنال Elsevier با IF 1.6 بدون Revision , پذیرش بگیره به خاطر این که تو سر ۱۴ تا مقاله ISI زده بود

انتخاب نوع با خودتون یکی مونده به آخرین پند هم مال یکی دیگه از دوستام که ۸ تا ISI داشت و الان دانشجوی دانشگاه تهران ازش پرسیدم چه پندی داری گفت مهمترین چیز تو ISI خلاقیت ایدتون . Wink

از روش های Brain Stroming استفاده کنید خوب جواب می گیرید.

آخریش هم اینه که اگر می خواین با سرعت به ISI برسین سعی کنید یک دوست دانشجوی دکتری پیدا کنید و باهاش join شین چون اون‌ها راه چاه بلدن ...

اگه این متن شما را آزرده کرد معذرت می خواهم
به درود
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: admin , hamidkhl , Afra , ss252 , parvaz_hj , aseman , luna , h_1234 , mahdieh-Z , amironline , sobhan1990 , mojgan65 , T_N , sjj , eL2rado , sina_bhh , SarahArshad , mahsaii
ارسال:
۲۳ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۱۲ ب.ظ
RE: تجربه
با بند آخرت موافقم. ممنونم از مطلب قشنگت.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Legion
ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۸۹, ۰۷:۵۳ ب.ظ
واسه چی مقاله پابلیش کنیم؟‌، چه جوری و کجا؟
پند های خوبی بود‌، حتما سعی می کنم استفاده کنم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Legion
ارسال:
۳۰ تیر ۱۳۸۹, ۰۱:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ تیر ۱۳۸۹ ۰۲:۰۱ ق.ظ، توسط فرزین.)
RE: واسه چی مقاله پابلیش کنیم؟‌، چه جوری و کجا؟
آقای تنهایی در بخش های قبلی گفتن بیایید اساتید را کچل کنیم!!!!
ظاهرا وزارت علوم این حرف رو شنیده و پک و پوز ۵ تن از اساتید خواجه نصیر مراغه ای را پیاده کرده
Big Grin دانشجویان علیه اساتید بیسواد و پر ادعاCool
این هم دلیلش

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
۰
ارسال:
۰۲ مرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۳۵ ق.ظ
البته این قانون توی همه دانشگاه‌ها وجود نداره. برخی از دانشگاه‌ها هیئت علمی هاشون حتی یک مقاله هم ندارند!! این قوانین در محدود دانشگاه های تهران و برخی دانشگاه های بزرگ شهرستان اجرا می شه

۰
۰
ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۸۹, ۰۸:۱۷ ب.ظ
مقاله های داخلی (اگه کنفرانس معتبر باشه) به درد می خورن در تحصیلات تکمیلی یا باید حتما ISIباشند؟
۰
۰
ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۸۹, ۰۸:۵۵ ب.ظ
به هر حال دادن مقاله داخلی بهتر از ندادنه. بله به درد می خوره و ضرر نداره( البته من خودم تا به حال قسمت نشده بدم!)

۰
۰
ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۸۹, ۰۱:۰۹ ب.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۸۹ ۰۸:۵۵ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  ( البته من خودم تا به حال قسمت نشده بدم!)

خیلی ممنون از پاسختون.حالا مقاله دادین ،قبول نشده یا اصلا ندادین؟
یه سوال دیگه هم دارم. من برای یکی از کنفرانس های داخلی مقاله دادم،که هنوز جوابش نیومده.همه بهم میگن ،برای قبولی مقاله های داخلی باید حتما اسم یکی از استادای تاپ رو توش بذاری که قبولش کنن( من فقط اسم خودم رو نوشتمBlushBig Grin).واقعا اینجوریه؟
۰
۰
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۸۹, ۰۲:۵۶ ب.ظ
پذیرش مقالات ایرانی کشکیه! مثلاً امکان داره من داور شما باشم!!!( به هر حال )من آخرین بار که مقاله می خواستم بدم سر تعارف با کسی که پذیرش می کرد قبول نکردم و کشیدم بیرون مقاله رو!!!

شیوه پذیرش مقالات ایرانی خیلی خنده دار و مسخره است و به نظرم اگه ایده خوب دارید برای کنفرانس‌ها و جورنال‌ها معتبر خارجی بفرستید که حداقل ۴ تا نظر درست حسابی هم نصیبتون بشه.

۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۵ شهریور ۱۳۸۹, ۰۶:۳۵ ب.ظ
ممکنه که یه مقاله دو جا پذیرفته بشه مثلا کنفر انس خارجی و داخلی؟ من یه مقاله دیدم که هم انجمن کامپیوتر ارائه شده بود و هم یه کشور دیگه.

خدا آن حس زیباییست
که در تاریکی صحرا
زمانیکه هراس مرگ می دزدد سکوتت را
یکی پیوسته میگوید: "کنارت هستم ای زیبا"
و دل آرام میگیرد

۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۶ شهریور ۱۳۸۹, ۱۲:۱۴ ق.ظ
من فکر کنم بد نباشه کنفرانس های داخلی را حداقل در مانشت معرفی کنیم. به هر حال هر چی باشه واسه اول کار بد نیست به خصوص کسانی که هنوز زبانشون خوب نیست. راستی میشه سوال میگ را هم جواب بدید؟ یه مقاله تا چه حد ایده جدید باید داشته باشه تا یک مقاله جدید به حساب بیاد؟ اگر یک ایده از یک مقاله دیگه رو تغییرات جزیی بدیم بسه یا کل اصول باید عوض بشه؟

دو قدم نیست بیش این همه راه/ راه نزدیک شد سخن کوتاه
یک قدم بر سر وجود نهی / وان دگر در بر ودود نهی
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۸ شهریور ۱۳۸۹, ۱۲:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مهر ۱۳۸۹ ۱۱:۵۱ ق.ظ، توسط Legion.)
با سلام خدمت همه دوستان عزیز

یکی از مقالات ISI من بعد از حدود ۲ سال Accept شد
Applying Simulated annealing for Designing cellular manufacturing systems using MDmTSP

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

My name is Iman
Wink
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۸ شهریور ۱۳۸۹, ۰۱:۵۳ ب.ظ
(۲۸ شهریور ۱۳۸۹ ۱۲:۳۳ ب.ظ)Legion نوشته شده توسط:  با سلام خدمت همه دوستان عزیز

My name is Iman
Wink
تبریک میگمHeart
یعنی تو دوره کارشناسی ISI دادی؟Huh

سخته، ولی ممکنه!
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۸ شهریور ۱۳۸۹, ۰۶:۴۵ ب.ظ
(۲۸ شهریور ۱۳۸۹ ۱۲:۳۳ ب.ظ)Legion نوشته شده توسط:  با سلام خدمت همه دوستان عزیز

My name is Iman
Wink

خیلی عالیه، تبریک می گم. کارتون رو واسه ادامه تحصیل راحت‌تر می کنه. ان شا الله مقالات بعدی و موفقیت های بیشتر.

۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۸ شهریور ۱۳۸۹, ۰۶:۴۸ ب.ظ
Legion جان منم تبریک میگم

رفتنی می‌رود و آمدنی می‌آید
شدنی می‌شود و غصه به ما می‌ماند
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  درخواست مقاله ali_it_2008 ۵,۲۰۴ ۱,۸۳۴,۱۵۰ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: lordesiah
  چه جوری با سطح زبان انگلیسی تقریبا پایین رفرنس بخونیم؟ saharitst ۰ ۱,۲۶۹ ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۴:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  زبان چی و چه جوری بخونم؟ maedehgh3 ۱۷ ۱۶,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۲۹ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  داوری مقاله reyhaneh ۰ ۲,۸۵۵ ۲۴ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: reyhaneh
  معادل انگلیسی تولید نسل در ژنتیک برای مقاله fa_karoon ۲ ۳,۰۳۳ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: abozar72
  شبیه سازی مقاله Q-Learning kadoos ۱۶ ۱۵,۴۲۷ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nasim.nasim۱
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۸۱۶ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho
  مقاله مروری فارسی uka ۰ ۱,۸۸۹ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: uka

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close