زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۲۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیا مناسب است که بدنبال بعضی کتابهای خاص باشیم و ذهنمون را این روزها درگیر کنیم ؟

ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۲:۱۶ ب.ظ
آیا مناسب است که بدنبال بعضی کتابهای خاص باشیم و ذهنمون را این روزها درگیر کنیم ؟
اگر چه آقای jahani مطالبی در مورد انتخاب کتاب زدند ولی چون این روزها سوالات زیادی از من شده یه توضیح مختصر میدم :
اکثر سوال کننده ها دنبال دو کتاب سیستم عامل و شبکه دکتر حقیقت هستند. از اینکه پارسه این کتابها را نمی فروشه ناراضی هستند و مکررا" اینور و انور میزنند تا بهر قیمتی این کتابها یا امثالش را تهیه کنند.

حداقل من طی این سالها افراد زیادی را دیدم که این کتابها را خوندن و قبول نشدند. برعکس افراد متعددی هم هستند که اینها را نخوندن و قبول شدن. کافیست نگاهی به مصاحبه ها بندازید.
من کتاب شبکه حقیقت را ندیدم ولی سیستم عاملش بعنوان یه کتاب برای کنکور موجب میشه اکثرا" تا دم کنکور درگیرش باشند و فرصت خوندن کتاب دیگر را از دست بدن. این کتاب از کلی تا جزئی همه را گفته و بنظرم تسلط بهمه اش برای ۹۰ درصد افراد کار ساده ای نیست. بنظرم پوران پژوهش( موسوی) همان مطالب را ۹۰ درصدش را داره و با توجه به حجم معقولش خیلی مناسبتره.

اما آیا کتابهای پارسه تا دم کنکور نایاب میماند و پارسه تکی نمی فروشه ؟
خب تجربه میگه اینطور نیست. از اواسط آذرماه پارسه تکفروشی را شروع خواهد کرد. هر سال همینطور بوده. بهرحال همه کتابهای چاپ شده بصورت پک فروش نمیره و موندنش تو انبارهای پارسه هم اقتصادی نیست چون باید هفت هشت ماه بمونه. پس خودتون را زحمت ندید برید یه کتاب مشابه برای درس مورد نظر بخونید . بعدا"کتاب پارسه را هم بقیمت مناسب اگه لازم دونستید و فرصت داشتید بخرید و اون ده درصد مطالب اضافیش را یا تستهای تالیفیش را یه دور بزنید.
اینقدر هم فکر نکنید که اگه پارسه را نخونید قبول نمیشید. مهم مباحث درسی است که مسلط بشید نه کتاب.
در مهندسی در این دوسال اخیر و بخصوص پارسال اونهایی که مرجع خونده بودن سود کردن و پارسه خونها چندان در سیستم عامل موفق نبودند.

حالادر مورد شبکه هم دوستان میتونند نظر بدن.

کلا" اینکه حداقل در دور اول و دوم جزوه یا یه کتاب که مباحث را پوشش بده را بخونید و این تصور که طراح کتاب از یه کتاب خاص که سرزبانهاست سوال طرح میکنه را از ذهنتون بیرون کنید.تا تشویش روی بازدهی تون موثر نباشه .

من مطمئنم خیلی از دوستانی هم که بسختی این کتابها را تهیه میکنند بعدا" متوجه میشن که حجمش برای کنکور مناسب نیست و نمیرسند نصفش را هم بخونند.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۲۱
۳
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A , SaMiRa.e , elhameli , bagherok , Manix , esi , matin724 , foranyone , Sunshine Off , fatemesoleimani , 8Operation , csharpisatechnology , Sophia , daneh , آلبالو , شاپری , Lonely Palm , unicornux , انرژی مثبت , banafsheh68 , Masoud05 , mfXpert , Aurora , آرمین , younes , Parva , Pakzad , user22 , jahani , berkeley , parastou , M@A , samereh , Mahbanoo313 , mohammadali1990 , babakk , m@hboobe , deh-ab , neda14078 , احسان مومنی , Behzad TP , bahman2000 , mrsh1372 , viase
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۵:۲۱ ب.ظ
من هردوکتاب را خوندم . درمورد مقایسه کتابهای سیستم عامل پوران و پارسه به نظر من اینطور بوده که پوران (همون موسوی طیبی) بحث اولویت بندی و زمانبندی را بهتر از پارسه گفته ، همراه با تمرینات بیشتر. بحث پردازه ها و نخها و بن بست را هم در حد قابل قبولی گفته . اما فصلهای مربوط به حافظه را به خوبی و روانی و سادگی پارسه نگفته . البته این بخش سخته و زدن تستهاش توی ارشد هم کار آسونی نیست.
ولی پارسه بحث های تئوریک مربوط به پردازه ها و نخها و موارد مشابه رو خیلی تفصیلی تر گفته که خیلی خیلی خوندنشون زمانگیره(مخصوصا اگر سیستم رو در دوره کارشناسی ضعیف بوده باشیم)
اگر تابحال سیستم رو شروع نکردید و درسهای دیگه رو هم به جای قابل قبولی نرسوندید ، نمیخواد از پارسه بخونید
من ۱ ماه از تابستان فقط پارسه خوندم و پشیمونم ! به جاش میشد معماری و ریاضی مهندسی بخونم و خودم رو قوی تر کنم،نتیجه بهتری هم داشت .
کلا به نظر من اگر تستهای سیستم عامل زدنی باشند که هردو این کتابها کفایت میکنند . و شما به جای وقت اضافه ای که روی پارسه میذارید میتونید روی دروس دیگه بذارید و اونجا جبران کنید
اگر هم نزدنی باشند که دیگه جای هیچ نگرانی نیست!! Smile
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: foranyone , SaMiRa.e , banafsheh68 , Lonely Palm , آرمین , sama89 , mohammadali1990 , deh-ab , احسان مومنی , Behzad TP , mrsh1372
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۵:۳۱ ب.ظ
من هم تا دیروز کتاب آقای حقیقت رو میخوندم و اتفاقا دیروز بیخیالش شدم.

من نمیگم کتاب بدیه ولی کاش این کتاب رو زمان تحصیل داشتم نه الان!

تصمیم گرفتم پوران (همون موسوی طیبی) رو بخونم و در کنارش در زمان مرور از کتاب سری شاوم (ترجمه دکتر صفائی) استفاده کنم این کتاب همش ۲۰۰ صفحه هست و خیلی خلاصه و پر از مسئله!

-
منابع سوالات زبان کنکور ارشد امسال و سال قبل

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

-
کارمند بانک/در حسرت ارشد - شاید اگه قبول هم بشم نتونم بخونمSad
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , deh-ab
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۸:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۳۳ ب.ظ، توسط csharpisatechnology.)
کتاب سری شاوم (ترجمه دکتر صفائی)برای کدوم انتشارات هست؟ اسم انگلیسی نویسندشو بگید
اگه کسی scan شو داره بده لینکشو.
ممنون.

یافتم :
۱)
سیستم عامل (سری شاوم)
نویسنده: جی آرچر هریس
انتشارات: نو پردازان
مترجم:فرشاد صفایی و فرخ واعظ ایروانی
==
۲)
راهنمای schaumدر طراحی سیستم عامل‌ها
مترجمان:مهندس مهدی آصفی و دکتر کامران زمانی فر
انتشارات:دیباگران
===========
اما کدومشون بهتره ؟
۱
۰
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۹:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۱ ۰۹:۲۷ ب.ظ، توسط unicornux.)
حرف دلم بود این حرفا....:دی
سیستم عامل مقسمی راضیم ازش....

امضا چیه؟ مرد باید غیرت داشته باشه.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , deh-ab , csharpisatechnology
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۹:۲۷ ب.ظ
RE: آیا مناسب است که بدنبال بعضی کتابهای خاص باشیم و ذهنمون را این روزها درگیر کنیم ؟
در مورد کتاب شبکه ی دکتر حقیقت، من معتقدم این کتاب گرچه خیلی کتاب خوبیه ولی تو یه پست دیگه هم گفتم، نخوندنش هیچ ضرری به هیچکس نمی زنه!
من پارسال با ویس شروع کردم شبکه رو، رشته ام آی تی بود و اصلا ریاضی مهندسی نخونده بودم که بفهمم فوریه چیه! تاکید دکتر تو چند جلسه و توضیح موج ها و سیگنال ها و مباحث ریاضیش واقعا منو نگران کرد
بعد از اون مباحث مدولاسیون دیگه واقعا ناکارم کرد و روحیه م رو به کلی از دست دادم و گفتم من؟ عمرا یک تست شبکه رو بزنم
تست هاش هم بعضا خیلی سخت بود برام
با هر بدبختی ای بود این فصول رو خوندم و یاد گرفتم و اواخر آذر ماه بود که روی کتاب شبکه دکتر حقیقت و اکثر تست هاش مسلط شده بودم بجز فصل ۶ که بخاطر فرمول های زیادش کلا کنارش گذاشتم
اما کنکور چی شد؟ کلا دو تا سوال از ۶ تا رو تونستم حل کنم
مسائل کنکور از اون فصل های لایه فیزیکی اومده بیرون و اومده به سمت لایه شبکه و انتقال، و تو این لایه ها فصل های کتاب دکتر با تمام علاقه م به ایشون و نحوه تدریسشون و نحوه تالیفشون، کمبود جدی داره! و حتما باید توسط ایشون بازبینی و بازنویسی بشه و مفصل تر مباحثش تشریح بشه!
نظر شخصی من اینه که کنکور به سمت عمق کتاب های مرجع رفته و کسانی موفق تر هستند که حداقل، مسائل و تمرینات کتب مرجع رو خونده باشند
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , deh-ab , csharpisatechnology
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۱۰:۴۷ ب.ظ
RE: آیا مناسب است که بدنبال بعضی کتابهای خاص باشیم و ذهنمون را این روزها درگیر کنیم ؟
با آقا فرداد موافقم . منم کتاب سیستم حقیقت رو داشتم اما ترجیح دادم موسوی ( پوران ) بخونم ، خیلی روون و عالی بود Smile حل تستش هم خیلی خوب بود .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: آرمین , mohammadali1990 , deh-ab , csharpisatechnology , ریحان , mrsh1372
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۱۱:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۵ ب.ظ، توسط edge.)
من کتاب موسوی رو دارم برا سال ۸۸ و ۴۰۱ صفحه هست تو این کتاب در مورد نخ ها فقط ۱ صفحه خلاصه وار گفته میخوام بدونم چاپای جدیدش مثه ۹۰ و ۹۱ مباحث جدیدی اضافه کرده و چند صفحه.ممنون
شرمنده بی ربطه.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: deh-ab , csharpisatechnology , ریحان
ارسال:
۲۸ مهر ۱۳۹۱, ۱۲:۲۶ ق.ظ
جالبه منم امروز به دوستام داشتم توصیه میکردم که بی خیال شین ، دیگه دنبال سیستم عامل پارسه نگردین آخه خودم در به در دنبالش بودم و گیرش آوردم الان که حجم و مطالبشو دیدم گفتم قربون همون مقسمی خودمون برم که همه چیو پوشش دادهBig Grin . میدونین سیستم عامل پارسه خودش یه مرجع کامل شده خیییییییییلی زیاده ، اصلا هرچی توش درس داده :دی از همون فصل یک و دوش مشخصه که میخواسته هیچی رو جا نزاره . این اصلا یه کتاب کنکوری نیست . من خودم دارم بی خیال خوندنش میشم . همون کتاب مقسمی از همه بهتره .من مقسمی رو چن ماه قبل توی چن روز یه دور تا آخراش خوندم واقعا خوب گفته / به نظر من بعد خوندن یه کتاب کنکوری مثل مقسمی یا پوران (موسوی نه ابراهیمی ) آدم بشینه تست کار کنه کافیه. بازم میگم واقعا سیستم عامل پارسه زیاده و نمی ارزه واسش الان تو این موقعیت وقت گذاشت. با تشکر

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها...

خویشتن را تیزی شمشیر ده ............. باز خود را در کف تقدیر ده. (اقبال لاهوری)
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: آرمین , moha , deh-ab
ارسال: #۱۰
۲۸ مهر ۱۳۹۱, ۰۲:۲۷ ب.ظ
این تاپیک خیلی کار آمد بود امیدوارم چیزی که میگم درخواست اشتباه و یا تکراری نباشه

اما آقای فرداد اگه میشه برای درسای دیگه هم مثل مدیریت نرم افزار هوش هم نظرتون رو بگید

مطمئنا خیلی از دوستان دیگه هم این مشکل رو دارن

آنچه تو را نگفتمت ای کاش یادم بود !
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sajaddandy , mohammadali1990 , aylar320 , deh-ab
ارسال: #۱۱
۲۹ مهر ۱۳۹۱, ۱۲:۲۵ ق.ظ
سلام
در مورد کتابای دکتر حقیت منم با صحبتای تمام دوستان موافقم.من خودم مرداد ماه موقع تک فروشی این دو تا کتاب رو گیر آوردم شبکه ش خوبه اما سیستم عاملش خیلی حجیمه ک با یکی از دوستان مشورت کردم و میخام فقط از تستاش استفاده کنم در کنار کتاب مقسمی یا موسوی...
من سال گذشته فقط شبکه مقسمی رو خوب کار کردم و کمی انتقال داده راهیان ارشد ک بنظرم کنکور ۹۱ شبکه رو تونستم خوب بزنم...
ب نظر من اگه یه کتاب رو خوب و مفهومی و دقیق بخونی و خوب تست و تمرین کار کنی مهم نیست کدوم کتاب از کدوم نویسنده باشه.سیستم عامل ۹۱ همه رو شوکه کرد حتی اونایی ک به کتاب حقیقت مسلط بودن...
در هرصورت الان وقت این نیست ک انقد رو منابع کنکاش کنید موقع انتخاب سریع و استفاده بموقع ست اگه حقیقت رو گیر بیاری اما نرسی کامل بخونیش بهتره یا موسوی رو دقیق و کامل بخونی؟
موفق باشید

*الا بذکرالله تطمئن القلوب*
مث تمبر به هدفم چسبیدم...Heart
** مکن ز غصه شکایت که در طریق طلب...به راحتی نرسید آنکه زحمتی نکشید **Smile
۱
۰
ارسال: #۱۲
۲۹ مهر ۱۳۹۱, ۰۳:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ مهر ۱۳۹۱ ۰۳:۳۴ ب.ظ، توسط reza_shadow.)
سلام
تا حالا فکر کنم باسه شما هم پیش اومده که یک کتاب با حجم کم خوندنش کلی وقت می گیره یا (اصلا با کتاب حال نمی کنید....) ولی به نظر من کتاب سیستم عامل دکتر حقیقت از اون دسته کتاباس که خوندنش لذت بخشه.....
به قول دکتر حقیقت کتاب سیستم عامل باسه کنکور نمی شه از این خلاصه تر کرد مگر اینکه از بخش هایش زده بشه!!!
خیلی از استاد های کلاس کنکور هم کتاب ایشون رو قبول دارن.
با تشکر

راستی کتاب تکی سیستم عامل رو به من بدن می دن هر کی می خواد پیام بده......
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A , mohammadali1990 , deh-ab
ارسال: #۱۳
۳۰ مهر ۱۳۹۱, ۱۱:۴۹ ق.ظ
(۲۹ مهر ۱۳۹۱ ۰۳:۳۲ ب.ظ)reza_shadow نوشته شده توسط:  سلام
تا حالا فکر کنم باسه شما هم پیش اومده که یک کتاب با حجم کم خوندنش کلی وقت می گیره یا (اصلا با کتاب حال نمی کنید....) ولی به نظر من کتاب سیستم عامل دکتر حقیقت از اون دسته کتاباس که خوندنش لذت بخشه.....
به قول دکتر حقیقت کتاب سیستم عامل باسه کنکور نمی شه از این خلاصه تر کرد مگر اینکه از بخش هایش زده بشه!!!
خیلی از استاد های کلاس کنکور هم کتاب ایشون رو قبول دارن.
با تشکر

راستی کتاب تکی سیستم عامل رو به من بدن می دن هر کی می خواد پیام بده......

من خیلی با حرف شما موافق نیستم حالا دلایلم رو میگم امیدوارم قانع کننده باشه:
اول اینکه مسئله کنکور دقیقا مسئله همون مسئله کوله پشتی تو الگوریتمهای حریصانه هست. ببینید ما یه ظرف محدودی از حافظه ، انرژی و زمان رو در اختیار داریم. که باید تلاش کنیم طوری از اون استفاده کنیم که بیشترین سود را برای ما داشته باشه. اگه فرض کنیم که خوندن کتاب حقیقت و مسلط شدن به همه مطالب اون نزدیک به ۱۰۰ ساعت (اقلا )از ما وقت بگیره و تو بهترین حالات وقتی این کتاب رو بخونی و کامل بهش مسلط باشی بتونی ۵ تا تست از ۶ تارو بزنی (در حالت عادی) بنابراین به ازای ۱۰۰ساعت وقت تونستی ۵ تا تست رو بزنی که به ازای هر ۲۰ساعت میشه ۱ تست.
اما خوندن یه کتاب سبک تر مثل پوران یا مقسمی و حل مثالهای بیشتر فرض کنیم ۵۰ ساعت از ما وقت میگیره و با خوندن این کتابها حداقل میتونیم ۳ تا ۴ تست رو بزنیم (در حالت عادی) که میشه به ازای هر ۱۵ ساعت یک تست.
البته این با این پیش شرطه که شرایط عادی باشه و اگه مثلا سوالات سیستم عامل اسون باشه خیلی ضرر میکنیم چون با مطالعه هر دو یه تعداد تست رو پاسخ میدیم و یا اگه مثل پارسال یه چیز جدید باشه خوندن هیچ کدوم از کتابها اثری نداره. بنابراین خوندن کتاب حقیقت زیاد نمیتونه مثمر ثمر باشه مگه اینکه....
یه شرط مهم داره خودن کتاب حقیقت اونم اینکه یاد بگیری ایگنور کنی. اون جاهایی که خیلی داره میره تو جزئیات رو بیخیال شی و فقط رو قسمتهای مهم تمرکز کنی (مثلا اون تیکه مدیریت فایل و لینوکس و این جرفها مهم نیست خیلی)به هر حال امیدوارم هر کی از رو هر چی میخونه قسمتهای مهمشو خوب و با کیفیت بخونه. چون مهم اینه
مسئله بعدی در مورد کتاب حقیقت گرفتن انرژی زیاد از ماست. ببینید انرژی ما اصلا حالت خطی نداره. در واقع مثل زمان نیست که بگیم ۴ ساعت وقت داریم ۳ ساعت رو به این اختصاص میدیم ۱ ساعت رو به چیزدیگه. انرژی کاملا بستگی به این داره که چحوری مصرف بشه. برای یه آدم که سیستم عامل برایش طاقت فرساست خوندن کتاب حقیقت باعث میشه که مقدار زیادی انرژی مصرف کنه که نتونه برای درسهای دیگه این انرژی روبگذاره. در واقع به دلیل اثر منفی که این خوندن طاقت فرسا بر روی او میگذاره نمیتونه کارهای دیگه رو بکنه. علتشم اینه که یه هورمونی در درون ما انسانها هست که بعد از اینکه هر کاری را با موفقیت تمام میکنیم اون هورمون تو بدن ما منتشر میشه که یه احساس رضایت و انرژی به ادم میده. خوندن کتاب حقیقت هیچ وقت این حس تموم شدن رو به ادم نمیده و برعکس یه استرس مضاعف به ادم میده که هنوز کلی صفحه مونده...ولی اگه یه کتاب کوچکتر بخونی تقسیم انرژیت بهتر صورت میگیره و این احساس مضاعف ناشی از اینکه اون درس روخوندی کلی کمکت میکنه.
و نکته اخر مربوط به ظرف حافظه است. ببینید خوندن و فهم یه کتاب حجیم خودش سخته حالا بخواهید خلاصه برداری کنید و مطالبش رو مرور کنی هم دیگه خودش یه مصیبت دیگست. دم کنکور اونجا که تعداد درسهات زیاد شده و میخوای مرور کنیشون میبینی اون چیزی که از کتاب حقیقت تو ذهنت مونده خیلی بیشتر نسبت به اون چیزی که بقیه با خوندن کتابهای دیگه تو ذهنشون مونده نیست چون اساسا تمرکزت رو کنکور سالهای قبل بوده و خیلی از قسمت های کتاب حقیقت تو کنکورهای سال قبل اصلا سوالی نداشته بنابراین احتمالا تو حافظت به خوبی به اونا دسترسی نداری و نمیتونی خوب مرورشون کنی.
من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم خواهی از سخنم پند گیر و خواهی ملال

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza_shadow , انرژی مثبت , SaMiRa.e , mohammadali1990 , bagherok , narges_r , armin_b00ter , Mahbanoo313 , deh-ab , ریحان , mrsh1372 , d_felfelak , دختر مهربان
ارسال: #۱۴
۳۰ مهر ۱۳۹۱, ۱۲:۵۱ ب.ظ
پس قبول دارید که کتاب دکتر حقیفت نسبت به بقیه کتاب های کنکوری کامل تره !!!
مهم اینه که پشت کنکوری ها بدونن که کدوم منبع کامل تره حالا بستگی به خودشون داره که در چه شرایطی باشند تا نسبت به اون انتخاب درست رو انجام بدند....
با تشکر
۲
۰
ارسال: #۱۵
۳۰ مهر ۱۳۹۱, ۰۴:۴۰ ب.ظ
یکی از نقاط قوت کتاب حقیقت اینه که ساده و قابل فهم و روان گفته .مثالهای خوبی هم آورده.ولی تستهای پارسال مهارتهای دیگه ای هم میخواست . مثلا توانایی حل مسئله بالا و تجسم قوی .
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: deh-ab

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۴۷۴ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۰۵۳ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
Heart هزینه عشق واقعی چقدر است aatwo ۵ ۵,۳۰۸ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ghaderZ
  چجوری بفهمیم سرور hp اورجینال است یا خیر!؟ azade1992 ۱ ۲,۲۱۵ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: diiyan
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۳۳ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Smile ۱۰ مدل آدم نخاله که به نفع خودتان است قیدشان را بزنید! αɾια ۱۷ ۹,۴۴۹ ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sarasadati
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۱۹۸ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۰۲ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۴۹۹ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close