زمان کنونی: ۲۹ اسفند ۱۴۰۲, ۱۱:۰۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ساختمان داده ها

ارسال:

admin پرسیده:

ساختمان داده ها

ساختمان داده ها

یکی از مهمترین درس های همه دوره های کاردانی‌، کارشناسی‌، ارشد است .

جالب توجه این است که در تمامی این امتحانات نیز از درس ساختمان داده‌ها سوال طرح می شود!

در برخی از دانشگاهها(شریف) این درس به همراه درس طراحی الگوریتم‌ها تدریس می شود (پیوسته هستند) موضوعات مهم این درس عبارتند از‌: پیچیدگی زمانی‌، آرایه‌ها‌، صف‌ها‌، پشته‌ها‌، درخت‌ها‌، گراف‌ها‌، درخت های خاص‌، جنگل و در نهایت لیست های پیوندی

در این درس پیاده سازی موارد بالا مانند نحوه تخصیص حافظه و … مورد بررسی قرار می گیرد.

تعداد زیاد سوالات طرح شده در این درس در طول ادوار گذشته و در مقاطع مختلف امکان طرح سوالات جدید را از بین برده است به عبارت دیگر تنها مطالعه سوالات سالهای قبل کفایت می کند!!!

مرجع اصلی این درس کتاب ساختمان داده های هورویتس است‌، مطالعه کامل تمرینات این کتاب نیز توصیه می شود.

این درس یکی از دروس مشترک است و تعداد ۶ سوال از مباحث آن مطرح می شود . زدن تست های این درس برای کسانی که برنامه نویسان قویی باشند کار دشواری نیست! نتیجه عالی در این زدن ۵ تست صحیح است، نکته قابل توجه این است که اکثر داوطلبان ۲ یا ۳ تست این درس را جواب درست می دهد!

اما عالی ترین منبع تست برای این درس (به گفته دکتر محمد قدسی استاد درس ساختمان داده‌ها و الگوریتم های شریف) کتاب ساختمان داده های مهندس حمیدرضا مقسمی است!

ان شاء الله در امتحان ارشد موفقیت کامل را به دست آورید .

درس بعدی که بررسی خواهیم کرد درس محاسبات عددی است‌، توجه کنید که تمامی مطالب این بلاگ نظرات شخصی است و وجود اشکال در آن امری طبیعی است‌، به همین خاطر از کسایی که این مطالب رو می خونن تقاضا می کنم که اشکالات منو بیان کنند!

حق نگهدارتون

اطلاحیه‌: پاسخ دکتر قدسی به این مطلب:

نقل قول: Dear Mr. Tanhaei,
I saw the following quote from you:

اما عالی ترین منبع تست برای این درس (به گفته دکتر محمد قدسی استاد درس ساختمان داده‌ها و الگوریتم های شریف) کتاب ساختمان داده های مهندس حمیدرضا مقسمی است!

من تا کنون این کتاب را نداشته و ندیده‌ام و چنین نظری نداده ام. شما چگونه این مطلب را از من نقل کرده اید؟ لطفا اصلاح کنید.

۱
ارسال:

gooshegir پاسخ داده:

RE: ساختمان داده ها

سلام.ساختمان داده رو توی ترم تابستون پاس کرده بودم و اصلا سرکلاس نرفته بودم و فقط برای امتحان خوندم.واسه همین خیلی مشکل داشتم.
کتاب پارسه طورانی + صدای کلاس را استفاده کردم و کلی راه افتادم و هر مبحثی که درس میدادن تستهای کنکور رو همزمان حل میکردم و تقریبا همه‌ی مباحث رو بلدم.اما چون تازه یاد گرفتم ممکنه فراموش کنم و اینکه یک منبع کافی نیست.
براب ادامه کار میخواستم بپرسم از چه منبعی استفاده کنم؟
از کتاب مقسی یا کتاب یوسفی پوران پزوهش؟ کدوم کتاب بهتره؟
جزوه ساختار داده‌ها دکتر قدسی هم دارم.اما زیاد خوشم نیومد.کتاب باشه بهتره.اگه بعضی از مباحث رو لازمه از جزوه قدسی بخونم لطفا راهنمایی کنید.

ارسال:

domani پاسخ داده:

(۲۸ مرداد ۱۳۸۹ ۰۸:۳۹ ق.ظ)gooshegir نوشته شده توسط:  سلام.ساختمان داده رو توی ترم تابستون پاس کرده بودم و اصلا سرکلاس نرفته بودم و فقط برای امتحان خوندم.واسه همین خیلی مشکل داشتم.
کتاب پارسه طورانی + صدای کلاس را استفاده کردم و کلی راه افتادم و هر مبحثی که درس میدادن تستهای کنکور رو همزمان حل میکردم و تقریبا همه‌ی مباحث رو بلدم.اما چون تازه یاد گرفتم ممکنه فراموش کنم و اینکه یک منبع کافی نیست.
جزوه ساختار داده‌ها دکتر قدسی هم دارم.اما زیاد خوشم نیومد.کتاب باشه بهتره.اگه بعضی از مباحث رو لازمه از جزوه قدسی بخونم لطفا راهنمایی کنید.
ساختمان داده پوران پژوهش و نمی دونم اما کتاب مقسمی میتونه کمکت کنه اگه جزوه پارسه رو هم گیر بیاری دیگه بهتر!مطالب و خیلی راحت و روان توضیح داده
موفق باشی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

gooshegir پاسخ داده:

(۲۸ مرداد ۱۳۸۹ ۰۸:۳۹ ق.ظ)gooshegir نوشته شده توسط:  سلام.ساختمان داده رو توی ترم تابستون پاس کرده بودم و اصلا سرکلاس نرفته بودم و فقط برای امتحان خوندم.واسه همین خیلی مشکل داشتم.

جزوه طورانی رو خوندم.اما نمیدونم حالا مقسمی بخونم یا پوران پزوهش.لطفا راهنمایی کنید.

۱
ارسال:

javadjj پاسخ داده:

ساختمان داده ها

دقیقا با این حرفای شما موافقم اقا رضا
و کسی که نتونه تحلیل الگوریتم رو یاد بگیره مشخصه نمیتونه جواب بده این قانونه کنکوره البته که این همه بحث کردن نداره
اونایی که یاد میگیرن میزنند شاید ه خوندن زیاد هم نباشه

۱
ارسال:

ROZA پاسخ داده:

ساختمان داده ها

سلام به نظرتون کسی که با کلیات ساختمان داده آشناست وclrs رو هم تا یه جاهایی خونده برای تست بهتره از چه کتابی استفاده کنه؟
طورانی
مقسمی
یوسفی

۰
ارسال:

mdgh پاسخ داده:

ساختمان داده ها

سلام
من برای این درس فقط کتاب آقای مقسمی (گسترش علوم پایه) و کتاب آقای یوسفی (پوران پژوهش) را خوندم.به نظرم کتاب آقای مقسمی در کنار کتاب آقای یوسفی کامل میشه.
کتاب دکتر قدسی رو هم پیگیر بودم ولی با توجه به اینکه جدیدا چاپ شده، متاسفانه پیدا نکردم.

۰
ارسال:

mahdieh-Z پاسخ داده:

کلاس ساختمان داده ها

پارسه - طورانی: بچه‌ها از کلاسش راضی بودن ولی هزینش زیاده (اصولا کلاسهای پارسه به نظر من به هزینشون نمی ارزه!) و ظاهرا کاملا از رو جزوش درس میده(همون جزوه تایپی) که خیلی جاها شباهت زیادی به CLRS پیدا میکنه! ولی خوب جمع بندی شده و میشه باهاش سریعتر از اصل کتاب پیشرفت (البته این جزوه پارسه ورژن جدید ساختمان داده پارسه هستش! پارسال میدیدم که چند تا از بچه‌ها جزوه قدیمی رو که نویسندش رهنمون بوده رو می خوندن) در کل این ورژن جدید به نظر من از ساختمان داده مقسمی خیلی بهتره!

نصیر - ابراهیمی مقدم: به گفته شاگرداشون بعضی از جلساتش مخصوصا جلسه اول! و مطالب مربوطبه heap و sort‌ها خوب بوده ولی اکثر وقت کلاس روی صف و پشته و لیست پیوندی گذشته! خوب اگه کسی اصلا ساختمان داده پاس نکرده باشه و یا واقعا ضعبف باشه ممکنه به دردش بخوره!

یوسفی (نویسنده کتاب پوران پژوهش) با شاگرداشون نتونستم مفصل صحبت کنم فقط یک جمله مفید گفتن به خوبی طورانی که نیست!! (من مسئولیتش رو به عهده نمیگریم!!) 

۰
ارسال:

jaroon پاسخ داده:

ساختمان داده ها

سلام.من کتاب دکتر قدسی رو دارم میخونم ولی متاسفانه نمیتونم نمریناش رو حل کنم.این کتاب حل تمرین نداره؟فکر میکنید اشکال از درس خوندن منه و با یه دور دیگه خوندن بتونم حلش کنم یا اینکه کلا این کناب رو بذارم کنار و یه کتاب سبکتر رو بخونم؟(سطح من پائینه؟)

ارسال: #۱۰

HighVoltage پاسخ داده:

(۰۴ تیر ۱۳۸۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ)jaroon نوشته شده توسط:  سلام.من کتاب دکتر قدسی رو دارم میخونم ولی متاسفانه نمیتونم نمریناش رو حل کنم.این کتاب حل تمرین نداره؟فکر میکنید اشکال از درس خوندن منه و با یه دور دیگه خوندن بتونم حلش کنم یا اینکه کلا این کناب رو بذارم کنار و یه کتاب سبکتر رو بخونم؟(سطح من پائینه؟)

منم کتاب دکتر رو گیر آوردم کتاب حل تمرین نداره و سطح تمرین های کتاب خیلی بالاست و بعضی تمرین های برنامه نویسیش منم که سطح برنامه نویسیم خوبه به سختی می تونم بنویسم که یکیشو حالا که بررسی می کنم میبینم استاد نامرد الگوریتم ما داده بود و من پوستم کنده شد تا نوشتم ولی تمرین هاش بیشترش اثباتی هستش و بعضی هاشم از المپیاد های کامپیوتره در کل اگه نمیتونید حل کنید زیاد نا امید نشید سطح شما پایین نیست سطح تمرین های کتاب خیلی بالاست من خودم شاید بی خیال خوندن این کتاب بشم تمرین هاش باعث تضعیف روحیه میشه.Big Grin
ولی از اون زاویه که نگاه کنید تمرین هاش بوی سوالات کنکور رو میده و نمیشه ازش گذشت حالا می خونیم بلد نبودیم تو سایت می زنیم دوستان درس خون زیادن جواب می گیریم.

۰
ارسال: #۱۱

bahar پاسخ داده:

ساختمان داده ها

این کتابی که pdf تو اینترنت است با خود کتابی که شما میخونید یکی اه یا فرق داره ؟اگه فرق داره لطفا مشخصات کتابو بدید

ارسال: #۱۲

HighVoltage پاسخ داده:

(۰۵ تیر ۱۳۸۹ ۰۷:۵۸ ق.ظ)bahar نوشته شده توسط:  این کتابی که pdf تو اینترنت است با خود کتابی که شما میخونید یکی اه یا فرق داره ؟اگه فرق داره لطفا مشخصات کتابو بدید

اگه منظورتون از pdf همون ۲ تا pdf ساختمان داده منصوب به دکتر هستش که نه اونا نیست اگه هم pdf جزوه دانشگاه شریف رو دارید(داده ساختارها و الگوریتم ها)همین جزوه هستش با ۴۰% تغییر.
مشخصات هم از لینک زیر می تونید ببینید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پیشنهاد میکنم کتاب رو گیر بیارید فکر نکنم دکتر این قدر نامرد باشه که از کتاب خودش حداقل یه سوال نده Big Grin مثل امسال که سوال اول ساختمان داده تمرین ۳/۳ صفحه ۱۲۵ قسمت ت هستش.
موفق باشید

۰
ارسال: #۱۳

parsaNA پاسخ داده:

ساختمان داده ها

ای بابا !! چرا هیچکی فعال نیست . انگار همه بدجوری دارن می خوننا !

۰
ارسال: #۱۴

yasemi پاسخ داده:

درست میگین تست‌ها مفهومی شدن و باید حسابی بخوانی تا جواب بدیIdea

۰
ارسال: #۱۵

mohammad2011 پاسخ داده:

Photo RE: ساختمان داده ها

سلام بچه‌ها
کسی حل تمرین کتاب ساختمان داده هورویتز رو داره ؟
ممنون میشم اگه کسی داره توی سایت بذاره.[/i][/font]

۰
ارسال: #۱۶

arezoo.j پاسخ داده:

ساختمان داده ها

اگه کسی می تونه حل تمرینهای دکتر قدسی رو بزاره . مرسی

۰
ارسال: #۱۷

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

بچه‌ها کسی حل تمرینات هورویتز داره؟

۰
ارسال: #۱۸

yasemi پاسخ داده:

ساختمان داده ها

جزوه طورانی عالیه مقسمی هم خیلی خوبه

۰
ارسال: #۱۹

arezoo.j پاسخ داده:

ساختمان داده ها

کسی از بودجه بندی سوالات اطلاع داره

۰
ارسال: #۲۰

bitbit پاسخ داده:

حل تمرین کتاب قدسی

سلام
از دوستان کسی حل تمرین کتاب اقای قدسی رو دارن؟مخصوصا دوستانی که با ایشون پاس کردن
ممنون میشم

موفق و پیروز

ارسال: #۲۱

yasemi پاسخ داده:

RE: حل تمرین کتاب قدسی

(۳۱ مرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۴۴ ب.ظ)bitbit نوشته شده توسط:  سلام
از دوستان کسی حل تمرین کتاب اقای قدسی رو دارن؟مخصوصا دوستانی که با ایشون پاس کردن
ممنون میشم

موفق و پیروز

آره هر کی داره لطفا لود کنه خیلی بدردبخوره ممنون

۰
ارسال: #۲۲

arezoo.j پاسخ داده:

ساختمان داده ها

کسی می دونه از لیست پیوندی , درختها چندتا تست می آد؟

ارسال: #۲۳

رضا_ایرانی پاسخ داده:

(۰۴ شهریور ۱۳۸۹ ۰۸:۵۳ ب.ظ)arezoo.j نوشته شده توسط:  کسی می دونه از لیست پیوندی , درختها چندتا تست می آد؟

فکر نکنم توزیع تستها ثابت باشه. اما معمولا از هر کدوم یکی میاد.

۰
ارسال: #۲۴

ROZA پاسخ داده:

ساختمان داده ها

سلام دوستان
کسی میدونه از قسمت درخت قرمز -سیاه سوال میاد یا نه؟
توی clrs هست ولی بقیه کتابها زیاد بهش توجه نکردن .
ارسال: #۲۵

admin پاسخ داده:

(۰۸ شهریور ۱۳۸۹ ۰۲:۱۸ ب.ظ)ROZA نوشته شده توسط:  سلام دوستان
این همون min-max هستش و احتمال داره ازش سوال بیاد، خیلی مبحث سختی نیست و در صورت طرح شدن در صورت سوال حتماً توضیح کاملی در موردش داده می شه.

ارسال: #۲۶

رضا_ایرانی پاسخ داده:

(۰۸ شهریور ۱۳۸۹ ۰۲:۱۸ ب.ظ)ROZA نوشته شده توسط:  سلام دوستان
بیشتر کتابهای مرجع مثل clrs و هوریتز و کتابهای کنکوری مثل یوسفی این مطلب رو گفتن.

۰
ارسال: #۲۷

mdkd841205 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

چند نکته خدمت کسایی عرض می کنم که فکر میکنن از درخت b-tree سوال نمیاد...
اولا: سال ۸۸ از btree سوال اومده بوده نه ۸۷
دوما: دلیل اینکه اون سال این سوال حذف شد این بود که هیچ توضیحی در صورت سوال درمورد btree داده نشده بود. همونطور که میدونید سال ۸۷ از ساختار treap سوال داده شده بود اما حذف نشد(حتی با اینکه در سرفصل نبود). treap یکی از سوالات بخشهای آخرفصل CLRS هست که خیلی جالبه... دلیل حذف نشدن سوال هم این بود که توی صورت سوال توضیح نسبت کاملی از treap اومده بود...

نتیجه گیری: ممکن توی کنکور توضیحی در مورد بخشی از btree بدند و بعد سوال را پیرامون اون توضیحه از ما بخواند... پس چه بهتر که ما از قبل با اینجور مطلبها آشنا باشیم... و من اینطور پیشنهاد میکنم.

۰
ارسال: #۲۸

رضا_ایرانی پاسخ داده:

ساختمان داده ها

در هر حال ساختمان داده‌ی بسیار مهمی هست، بعید میدونم مورد توجه طراح قرار نگیره.

۰
ارسال: #۲۹

luna پاسخ داده:

ساختمان داده ها

(۱۲ شهریور ۱۳۸۹ ۰۹:۱۳ ق.ظ)mdkd841205 نوشته شده توسط:  چند نکته خدمت کسایی عرض می کنم که فکر میکنن از درخت b-tree سوال نمیاد...
اولا: سال ۸۸ از btree سوال اومده بوده نه ۸۷
دوما: دلیل اینکه اون سال این سوال حذف شد این بود که هیچ توضیحی در صورت سوال درمورد btree داده نشده بود. همونطور که میدونید سال ۸۷ از ساختار treap سوال داده شده بود اما حذف نشد(حتی با اینکه در سرفصل نبود). treap یکی از سوالات بخشهای آخرفصل CLRS هست که خیلی جالبه... دلیل حذف نشدن سوال هم این بود که توی صورت سوال توضیح نسبت کاملی از treap اومده بود...

نتیجه گیری: ممکن توی کنکور توضیحی در مورد بخشی از btree بدند و بعد سوال را پیرامون اون توضیحه از ما بخواند... پس چه بهتر که ما از قبل با اینجور مطلبها آشنا باشیم... و من اینطور پیشنهاد میکنم.

بله درسته ۸۸ بوده در توضیخ سوال حذف شده این عبارت اومده:
سوال ۵۶ حذف شود سوال خارج از سرفصل است و در درخت رسم شده ۲ اشتباه وجود دارد.
به هر حال خوندن این ساختمان داده‌ها ضرری نداره ولی احتمال سوال کمه !

ارسال: #۳۰

bijibuji پاسخ داده:

(۱۲ شهریور ۱۳۸۹ ۰۵:۰۰ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  بله درسته ۸۸ بوده در توضیخ سوال حذف شده این عبارت اومده:
سوال ۵۶ حذف شود سوال خارج از سرفصل است و در درخت رسم شده ۲ اشتباه وجود دارد.
به هر حال خوندن این ساختمان داده‌ها ضرری نداره ولی احتمال سوال کمه !

می شه لطفا بگید این توضیحات کجای سایت سازمان سنجش ذکر می شه؟ اصلا سوالی که مورد اعتراضه، جایی مشخص می شه؟ سوال هایی که حذف می شن کی معلوم می شن و دقیقا کجا؟
دوستان من در این تاپیک خوندم که این کتاب دکتر قدسی:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

[تصویر:  9643185497.240.jpg?1270803539]

یک جزوه ای هم مشابه اش هست. می شه دوستان لطف کنن و یه لینک دانلود بدن از این جزوه ساختمان داده دکتر قدسی؟
ممنون می شم Heart

۰
ارسال: #۳۱

javadjj پاسخ داده:

خوندن جامع کتاب CLRS و خلاصه برداری دقیق و فنی
خوندن کتاب مقسمی و حل تست‌ها با دقت کامل
تست و تمرین مرور خلاصه ها
پیشکسوتان نظر بدهند!!!!!!!!!!!!!!!!۱

۰
ارسال: #۳۲

luna پاسخ داده:

ساختمان داده ها

درباره CLRS به این موضوع توجه کن که تمریناش از متنش بعضی وقتا مهم تره. صورت تمرینای اثباتیش خیلی وقتا سوال کنکور بوده. ولی من فکر می کنم CLRS به تنهایی شاید کافی نباشه. کتاب مقسمی رو من نخوندم و نمی دونم در کنار CLRS مفید هست یا نه. ولی جزوه طورانی تو پارسه مکمل خوبیه براش.

۰
ارسال: #۳۳

ss252 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

به نظر من هم در کنار CLRS باید جزوه طورانی خونده بشه .البته من کتابای مقسمی و پوران پژوهش هم داشتم . اگه بحثی رو از یه کتاب کاملا متوجه نمی شدم از بقیه استفاده می کردم.چون CLRS نمیاد بحث پشته یا صف یا امثال اینا رو باز کنه .حتی واسه طراحی الگوریتم هم CLRS کافی نیست .من کتاب قلی زاده رو هم خوندم(به همراه مقسمی و پوران پژوهش).

۰
ارسال: #۳۴

javadjj پاسخ داده:

همین دیگه برای مرجع طراحی الگوریتم و ساختمان داده که همه میدونیم سوال هاشون جدیدا همپوشانی دارند باید کتاب طراتحی الگوریتم
۱-CLRS
۲-نیپولیتان
۳-Howirtez
۴-کتاب دکتر قدسی
اما بیشتر مطالب نیپولیتان و هویرتز تو کتاب های تست هست تجربه نشون داده طراحی سوالات به سمت CLRS هست همین دو سال آخر رو یه بررسی بکنید برا همین کتاب مقسمی یا پوران یا طورانی توصیه میشه که مباحثی توی CLRS نیست از اینجا بخونیم
چیز خیلی زیادی که میتونه کمک کنه دقت توی تست هاست ببینید تست مثل تسته یعنی اینکه اشتباهه که تکیه کنیم به کتاب مرجع بطور مثال برا سیستم عامل میگن استالینگز عالیه حالا برین همین سوال سیستم عامل زمانبندی امسال رو با کمک استالینگز حل کنید نمیتونید
اما اگه روی کتاب پوران تست ۸۸ زمانبندی رو حل کنید به راحتی این تست هم حل میشه

۰
ارسال: #۳۵

SarahArshad پاسخ داده:

سلام دوستان
من توی پیچیدگی های زمانی مشکل دارم و نمی تونم همچین شش دونگ بفهمماین مباحث رو
چه کتابها یا جزواتی رو برا فهم بهتر والبته بیشتر پیشنهاد میدین.

ارسال: #۳۶

Soheil پاسخ داده:

(۲۹ شهریور ۱۳۸۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من توی پیچیدگی های زمانی مشکل دارم و نمی تونم همچین شش دونگ بفهمماین مباحث رو
چه کتابها یا جزواتی رو برا فهم بهتر والبته بیشتر پیشنهاد میدین.
من با کتاب مقسمی خوب مفهمیدمش! البته منم موقع پاس کردن طراحی الگوریتم از روش رد شده بودم و واسه کنکور تقریبا از صفر با هاشون آشنا میشدم

۰
ارسال: #۳۷

tahereh پاسخ داده:

با سلام به همه‌ی دوستان گرامی.امیدوارم حال همگی تان خوب باشد و پرانرژی مشغول مطالعه‌ی درس‌ها باشید.
من مدتهاست که عضو مانشت هستم و همه‌ی مباحث را دنبال میکنم ولی اولین سؤالی است که در مانشت مطرح میکنم.قبل از مطرح کردن سؤالم از همه‌ی دوستان گرامی علی الخصوص آقای تنهایی بی نهایت سپاسگزارم به خاطر به وجود آوردن چنین محیطی که سراسر انرژی و انگیزه است.امیدوارم خداوند به همه‌ی شما بهترین‌ها را عنایت نماید.
می خواستم در مورد ساختمان داده‌ها وکتاب CLRS که دوستان خیلی تأکید دارند به خواندن و حل تمرین های این کتاب.من این کتاب رو از اینترنت دانلود کردم ولی حل تمرینش رو نتونستم که دانلود کنم.خیلی کتاب حجیمی هستش.چه جوری این کتاب رو میشه خوند؟
من پارسال خیلی خوب ساختمان رو خونده بودم ولی اصلاً نتونستم تست های این درس رو حل کنم.دوستان فکر میکنن که با خواندن این کتاب میشه به سؤالهایی نظیر کنکور ۸۹ به راحتی پاسخ داد یا نه؟
لطفاً راهنماییم نمایید.
از همه‌ی دوستان قبل از راهنمایی تشکر میکنم.
موفق باشید.

۰
ارسال: #۳۸

admin پاسخ داده:

ساختمان داده ها

دوست عزیز اکثر جاهای CLRS رو قبلاً خوندید و برخی جاهاش رو هم اصلاً لازم نیست بخونید (مربوط به ارشد می شه این مباحث). نترسید از این کتاب. در مورد حل تمرین هم من یه سری چیزها دارم که شاید توی اون بسته ای که قراره بدیم بگذارم.

۰
ارسال: #۳۹

SarahArshad پاسخ داده:

با توجه به اینکه خیلی از دوستان برای تست کتاب مقسمی رو پیشنهاد میدن( به صورت متواتر!!!)
و با در نظر گرفتا جوابهای غلطی که دارد به نظر شما چه می شود کرد ؟
راستش من بعضی از غلط هاش رو متوجه میشم اما از کجا معلوم که همه رو متوجه بشم ؟
برای تست آیا کتاب پارسه که تستها رو آخر کتاب حل کرده مطمئن‌تر نیس؟
راستش یکم به این کتاب بی اعتماد شدم وهر تستی رو جوابش رو با شک وتر دید نگاه می کنم !
کسی می تونه من رو راهنمایی کنه‌! حوشخال میشم !!

۰
ارسال: #۴۰

parsaNA پاسخ داده:

ساختمان داده ها

مقسمی تست‌ها رو اشتباه جواب نمی ده( من که ندیدم‌، در مورد کلید تست که محاله‌، چون کلید مال سنجشه ). اما بین کتاب پارسه و مقسمی ،بی شک پارسه رو بخونید . چون هم سطح بالاتره و هم مفهومی تر.

۰
ارسال: #۴۱

SarahArshad پاسخ داده:

ممنون از شما ببینید مثلا صفحه ۷۲ تست ۲۵ مقسlo
f مساوی بیگ او g
کدام رابطه بین f,g برقرار است:
-gتتا f
۲^fn=O2^gn
.......
......

گفته گزینه ۲ درسته در صورتی که در کتاب پارسه آورده شده که هیچ گزینه ای درست نیست در جزوه سید جوادی هم گفته شده که با یک مثال نقض رابطه برقرار نیست
تست ۳ طراحی الگوریتم سال ۸۳
ببینید یه چنین چیز هایی مرا به شک می اندازاد راستش اگه قبل از تست زدن توی جزوه سید جوادی نخونده بودمش که رابطه برقرار نیست از کنارش می گذشتم اما این جواب با توجه به توضیح سید جوادی مجبور شدم که کتاب پارسه رو چک کنم دیدم گفته سید جوادی رو گفته !!!!!!!!!

۰
ارسال: #۴۲

javadjj پاسخ داده:

ساختمان داده ها

جالبه دقیقا من هم به این مشکل برخورد کردم و اقای مقسمی نمیدونم این جواب رو چرا داده و این سوال گزینه صحیح نداره اما نمیشه از صلاحیت علمی اقای مقسمی گذشت مطمئن هستم که کتابای دیگه هم خالی از اشکال نیستند اینقدر به منابع ایشون شک نکنید که واقعا عالی هستند

۰
ارسال: #۴۳

رضا_ایرانی پاسخ داده:

ساختمان داده ها

ببینید دوستان الان بیش از ۸۰ درصد سوالهای ساختمان داده از درخت، روابط بازگشتی و تحلیل الگوریتمها میاد، تستهای ۵ سال اخیر رو ببینید که به حرفم برسید. کتاب CLRS هم روی این مفاهمیم به شدن تاکید کرده. مثلا یه تمرین داره آخر فصل تحلیل الگوریتمها، که تمام اوردرهارو با جزئیات مرتب کرده (توی حل تمرینش) که موضوع تست چند سال اخیر بوده. از این تمرینها زیاد داره کتابش. اما روی مفاهیمی مثل صف، لینک لیست و... به شدت مباحثی که گفتم بحث نکرده، که از کتابهای دیگه بخونید.

۰
ارسال: #۴۴

ف.ش پاسخ داده:

ساختمان داده ها

کتاب طورانی که زیاد تست نداره!!!
به نظر من کافیه تستهای کنکور رو بزنه و کتابی تهیه کنه که پاسخ درست داده باشه.
خود پارسه ماههای آخر یه کتاب مجموعه سوالات کنکور به اعضاش میده فکر میکنم همون خوب باشه.

۰
ارسال: #۴۵

ROZA پاسخ داده:

ساختمان داده ها

ممنون دوست عزیز ولی من پارسه ای نیستم.

۰
ارسال: #۴۶

ROZA پاسخ داده:

ساختمان داده ها

ممنون واقعا شرمنده کردید؟؟؟؟؟؟؟
آخه من هنوز کتاب تستی برای این درس نگرفتم واقعا موندم چه کتابی بگیرم.

۰
ارسال: #۴۷

ف.ش پاسخ داده:

ساختمان داده ها

شما تستهای کنکور سالهای قبل رو تهیه کنید همونها برای تست کافیه.

به کتابها نگاه کنید ببینید کدوم تستهای کنکور بیشتری داره با جواب تشریحی درست.

به نظرم کتابهای مجموعه سوالات رو تهیه کنید.اینجا
در موردش بحث شده!

۰
ارسال: #۴۸

ف.ش پاسخ داده:

ساختمان داده ها

این جزوه ساختار داده دکتر قدسی البته توی بایگانی پیوندها هم گذاشته بودم.

۰
ارسال: #۴۹

emfa پاسخ داده:

ساختمان داده ها

با سلام.
امیدوارم هممون ارشد امسال رتبه خوب بیاریم.
به یه مشکل خوردم اگه کمکم کنید یه دنیا ممنون میشم.
دنبال جزوه ساختمان داده استاد طورانی هستم.
بسته مانشت رو گرفتم اما فقط صدا استاد طورانی هست.
انگار دوستان این جزوه رو دارن.لطفا اگر دارید upload کنین.
ممنون ازتون.

ارسال: #۵۰

admin پاسخ داده:

(۲۹ آذر ۱۳۸۹ ۰۵:۱۲ ب.ظ)emfa نوشته شده توسط:  با سلام.
امیدوارم هممون ارشد امسال رتبه خوب بیاریم.
به یه مشکل خوردم اگه کمکم کنید یه دنیا ممنون میشم.
دنبال جزوه ساختمان داده استاد طورانی هستم.
بسته مانشت رو گرفتم اما فقط صدا استاد طورانی هست.
انگار دوستان این جزوه رو دارن.لطفا اگر دارید upload کنین.
ممنون ازتون.

من اسکن شده این جزوه رو داشتم اما به دلیل نقض قوانین حقوق مولفین داخل بسته نگذاشتم. لطفاً اسکن این نوع کتاب‍ها را داخل سایت قرار ندهید. در صورت مشاهده مطلب حذف خواهد شد و ارسال کننده اخطار خواهد گرفت.

۰
ارسال: #۵۱

ف.ش پاسخ داده:

ساختمان داده ها

کسی اسکن شده جزوه رو فکر نمیکنم داشته باشه.

۰
ارسال: #۵۲

emfa پاسخ داده:

ساختمان داده ها

یعنی هیچ کدوم از دوستان ندارن؟
واقعا نیاز دارم بهش.
ممنون از همه.

ارسال: #۵۳

bijibuji پاسخ داده:

(۳۰ آذر ۱۳۸۹ ۰۱:۵۴ ق.ظ)emfa نوشته شده توسط:  یعنی هیچ کدوم از دوستان ندارن؟
واقعا نیاز دارم بهش.
ممنون از همه.

من می گردم اگر پیدا کردم برات می ذارم دانلود کنی. البته قول نمی دم ها
اگر پیدا شد‌، چشم

۰
ارسال: #۵۴

ف.ش پاسخ داده:

ساختمان داده ها

اگه اصفهانی هستید شاید بتونم آدرس جایی بدم که بتونید بخرید.

۰
ارسال: #۵۵

emfa پاسخ داده:

ساختمان داده ها

دست گلتون درد نکنه.
نه اصفهانی نیستم.شیرازم.

۰
ارسال: #۵۶

ف.ش پاسخ داده:

ساختمان داده ها

ببینید این لینکها به دردتون میخوره.من خودم دانلود نکردم نمیدونم چه جوریه!

۰
ارسال: #۵۷

emfa پاسخ داده:

ساختمان داده ها

ممنون afagh1389 عزیز.ممنون که وقت گذاشتید.
همشو دیدم اما طورانی نبود متاسفانه.
کسی از دوستان جزوشو میتونه برام پست کنه؟هزینشم هرچقدر بگید تقدیم میکنم.

۰
ارسال: #۵۸

emfa پاسخ داده:

ساختمان داده ها

اقایون خانوم‌ها کسی براش امکان پست کردن نبود؟
با تشکر.

۰
ارسال: #۵۹

**sara** پاسخ داده:

چرا کتابش رو از نمایندگی پارسه نمی خرین؟
من از نمایندگیش پرسیدم گفتن جدیداً به غیر از کسانی که آزمونو ثبت نام کردن هم کتابهاشونو می فروشن.
البته گفتن که کل پکیج رو کامل باید بخری که می شه ۸۰۰۰۰ تومان
حالا شما از نمایندگی شهر خودتون بپرس شاید تکی بتونی فقط کتاب ساختمان رو بخری.

۰
ارسال: #۶۰

emfa پاسخ داده:

ساختمان داده ها

ممنون از سارا عزیز.
دوستان من کتاب کاردانی به کارشناسی پارسه طورانی رو گیر اوردم.
مطالبش با ارشد فرق میکنه؟

۰
ارسال: #۶۱

yasemi پاسخ داده:

ساختمان داده ها

دوستان برای IT چی ؟ کسی خبر داره سوالات IT رو چه کسی رسیدگی میکنه ؟

۰
ارسال: #۶۲

arshad91 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

دکتر ما چی کار کنیم که نمیتونیم ۴۰۰ بدیم واسه جزوه اش؟نظرتون چیه؟..میدونم کپی هم درست نیست

۰
ارسال: #۶۳

مجید ق پاسخ داده:

ساختمان داده ها

عجله نکنید داره کتابش میاد بیرون در دست انتشار هست خود موسسه پارسه داره کتاب ساختمان رو میزنه واسه فروش آزاد مثل کتاب سیستم عاملش بعدشم سایتهای زیادی واسه فروش هستن اینایی که من میدونم
این هست البته جزوات رو به صورت کپی میده -البته اکه جزوه ابراهیمی مقدم رو هم گیر آوردین خوبه واسه این درس

لازم به ذکر است آقای دکتر ابراهیم مقدم از اساتید نصیر-ماهان و گاج میباشند

۰
ارسال: #۶۴

arshad91 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

مشکل من حق کپی رایتش..

۰
ارسال: #۶۵

pooyaa پاسخ داده:

ساختمان داده ها

کتاب ساختمان داده هورویتز ترجمه علیخانزاده راهنمای حل هم داره؟

۰
ارسال: #۶۶

arshad91 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

من به جزوه دست نویس طورانی نیازمندم...لطفا..خریدارم هستم

۰
ارسال: #۶۷

MIT پاسخ داده:

ساختمان داده ها

من توی درس ساختمان و الگوریتم واقعا ضعیف هستم کتاب های ساختمان داده هورویتزو الگوریتم clrs نشر درخشش و ساختمان و الگوریتم پارسه و ساختمان و الگوریتم مقسمی رو هم دارم. به نظرتون کدوم‌ها رو بخونم؟ دارم توی منابع گیج میشم که کدوم رو بخونم کدوم رو نخونم کدوم رو اول بخونم ؟
میشه راهنمایی کنین

ارسال: #۶۸

fateme66 پاسخ داده:

(۰۶ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ)MIT نوشته شده توسط:  من توی درس ساختمان و الگوریتم واقعا ضعیف هستم کتاب های ساختمان داده هورویتزو الگوریتم clrs نشر درخشش و ساختمان و الگوریتم پارسه و ساختمان و الگوریتم مقسمی رو هم دارم. به نظرتون کدوم‌ها رو بخونم؟ دارم توی منابع گیج میشم که کدوم رو بخونم کدوم رو نخونم کدوم رو اول بخونم ؟
میشه راهنمایی کنین

به نظر من از منابع شروع کنید.الان که زمان زیادی تا کنکور سال دیگه باقی مونده از منابع شروع کنید بهتره،از اول مهر سراغ کتابای کنکوری برید.کتاب هایی مثل پارسه و مقسمی بیشتر برای جمع بندی و مرور مناسبه.من امسال جزوه پارسه رو خوندم اما بیشتر جنبه نکته داشت تا درس.

۰
ارسال: #۶۹

ف.ش پاسخ داده:

ساختمان داده ها

به نظر من از پارسه شروع کنید.

۰
ارسال: #۷۰

ف.ش پاسخ داده:

ساختمان داده ها

آخه کتاب هورویتز و CLRS یکم سنگینه! البته من نخوندم اونهایی که خوندن نظر بدن!

۰
ارسال: #۷۱

pooyaa پاسخ داده:

ساختمان داده ها

mishe link download clrs va rahnamasho bezarin

mer30

ارسال: #۷۲

pooyaa پاسخ داده:

(۱۰ اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۱۰ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  mishe link download clrs va rahnamasho bezarin

mer30

HuhHuhHuh

۰
ارسال: #۷۳

hanif پاسخ داده:

دوستان دو سه ترجمه از کتاب clrs موجوده کدومو تایید می کنید؟

ارسال: #۷۴

parsaNA پاسخ داده:

(۱۲ اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۳۴ ق.ظ)roya نوشته شده توسط:  دوستان دو سه ترجمه از کتاب clrs موجوده کدومو تایید می کنید؟

من ترجمه جعفر نژاد رو خوندم خوب بود . اما انتشارات نص هم ترجمه کرده و جدیدا دراه تبلیغات می کنه باید خوب باشه .

۰
ارسال: #۷۵

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

ترجمه انتشارات کامل هست؟

ارسال: #۷۶

parsaNA پاسخ داده:

(۱۲ اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۵۵ ق.ظ)roya نوشته شده توسط:  ترجمه انتشارات کامل هست؟

ترجمه انتشارات ؟ اگه منظورت جعفرنژاده آره ترجمه اش کامله تو ۲ جلد . نص رو خبر ندارم .

۰
ارسال: #۷۷

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

منظورم نص بود معذرت

ارسال: #۷۸

parsaNA پاسخ داده:

(۱۲ اسفند ۱۳۸۹ ۰۲:۱۶ ق.ظ)roya نوشته شده توسط:  منظورم نص بود معذرت

خواهش می کنم . لینک زیر مربوط به کتاب نص هست . باید کتاب خوبی باشه .

۰
ارسال: #۷۹

pooyaa پاسخ داده:

ساختمان داده ها

لینک دانلود کتاب clrs رو میخواستم
؟

۰
ارسال: #۸۰

fatemeh . k پاسخ داده:

ساختمان داده ها

به نظر من کتاب اقای مقسمی کتاب خوبی هست با اینکه ما دانشگاه پیام نور هستیم ولی این کتابو بخونیم خیلی بهمون کمک میکنه واسه کنکور رو نمیدونم

۰
ارسال: #۸۱

javadjj پاسخ داده:

ساختمان داده ها

ببینید من سی ال آر رو کامل با تمرینات و حل التمریناتش امسال خوندم و واقعا هم در ساختمان و الگوریتم به نتایج خوبی رسیدم و هیچ وقت فکر نمیکردم از شش تا سوال الگوریتم هوش ۵ تاشو درست بزنم و این همون بینش خوبی بود که کتاب سی ال آر بهم داد
من کتاب دو حلدی جعفر نژاد رو خوندم
میدونید یکی از خوبی های کتاب سی ال ار اینه که روزنه هایی که این کتاب در مطالب داره باعث میشه شما دنبال همه مطالب رو بگیری و بعدش احساس هیچ خلا و کمبودی برای ساختمان داده و الگوریتم نمیکنی

۰
ارسال: #۸۲

hosnieh پاسخ داده:

ساختمان داده ها

سلام،
دوستان من تازه می خوام شروع کنم. تو ساختمون داده و الگوریتمم متاسفانه ضعیفم. یه کتاب تو اینترنت پیدا کردم مال مهندس جعفر تنها و مهندس آیت هستش، خواستم ببینم کسی این کتاب رو دیده؟ با توجه به اینکه من پایه‌ام ضعیف واسه شروع خوبه؟ چون به نظر خودم توضیحش روون و خوب بود. ممنون میشم راهنماییم کنید.
اینم لینک دانلودش هرکی خواست:

با سپاس

۰
ارسال: #۸۳

arshad91 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

اگه مال پیام نور من خوندمش ساختمان...بد نیست ..نسبت به کتابای دیگه بهتره..شما شروع کن کم کم قوی میشی میتونی از کتابخانه کتابا دیگه هم استفاده کنی

۰
ارسال: #۸۴

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

من این کتاب رو خوندم سراسر اشتباهه و خیلی هم بده اصلا توصیه نمیشه (نظر شخصی) اگه می خوای شروع کنی با هورویتز یا کورمن شروع کن.

۰
ارسال: #۸۵

hosnieh پاسخ داده:

ساختمان داده ها

ممنون از راهنمایی هاتون دوستان،
بله کتاب پیام نور هستش.
من فقط واسه آشنایی با مطالب می خوام این کتاب بخونم بعد clrs. ولی اگه به نظر شما کتاب اشتباه و غلط زیاد داره، وقتم نذارم روش؟
ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید. شاید به درد بقیه هم خورد Smile
سپاس

۰
ارسال: #۸۶

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

من قطعا پیشنهاد نمی کنم (باز هم نظر شخصی) هورویتز درسته که یه کمی ممکنه برات سنگین باشه ولی اگه باهاش درگیر بشی مطمئنا می تونی مطلب رو برا خودت بشکنی البته بعد از اینها یه کتاب و جزوه از دکتر قدسی هست که من هنوز هیچ کدوم از اونا رو نخوندم دوستان در این مورد می تونن بهتر کمک کنن.

۰
ارسال: #۸۷

hosnieh پاسخ داده:

ساختمان داده ها

یک مقدار از فصل یک این کتاب رو خوندم، با هورویتز که مقایسه کردم. دیدم حق با شماست. کتاب هورویتز بهتر.
ممنون از راهنماییتون.

۰
ارسال: #۸۸

arshad91 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

راستش من این کتاب همراه نایهوف خوندم و هوویتز..عر جا اشتباه بود غلط گیری میکردم کلا من چند تا منبع با هم خوندم که کامل باشه..حالا حتما دوستان بهر میدونند

۰
ارسال: #۸۹

pooyaa پاسخ داده:

ساختمان داده ها

به نظر شما هورویتز یا clrs؟

۰
ارسال: #۹۰

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

من کرمن یا همون clrs رو نخوندم ولی دوستان کورمن رو پیشنهاد میکنن.

۰
ارسال: #۹۱

hosnieh پاسخ داده:

ساختمان داده ها

دوستانی که هم هورویتز رو خوندن هم clrs، فکر می کنید clrs مباحث هورویتز رو کامل پوشش می ده؟ یعنی واسه ساختمون داده هم همون clrs کفایت می کنه، علاوه بر طراحی الگوریتم؟

۰
ارسال: #۹۲

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

به نظرم clrs کامل تره.

۰
ارسال: #۹۳

hosnieh پاسخ داده:

ساختمان داده ها

آخه تو یکی از تالارهای سایت بچه‌ها گفته بودن ساختمون داده و الگوریتم کاملا جدا هستن و باید جدا خونده بشن. پس نمیشه فقط clrs رو هم واسه ساختمون داده خوند هم الگوریتم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

۰
ارسال: #۹۴

۵۴m4n3h پاسخ داده:

ساختمان داده ها

کلاً CLRS خیلی کتاب کاملی هست! که هم مباحث مربوط به ساختمان داده و هم مباحث الگوریتمیک رو پوشش میده! مثلاً فصل های ابتدایی کتاب بیشتر در مورد ساختمان داده‌ها هست و فصل های بعدتر، الگوریتم!

۰
ارسال: #۹۵

aryaee پاسخ داده:

ساختمان داده ها

دوستان کتاب CLRS کدام ترجمه را بگیریم برای خواندن؟
آیا نیپولیتان بهتر هست یا CLRS ؟
ایا این دوکتاب بالا همه نکته های ساختمان را پوشش می دهن یا خیر؟
با تشکر

۰
ارسال: #۹۶

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

البته که همه مطالب پوشش میدن بخصوص clrs .
اما در مورد ترجمه من خودم هم یه مدتیه دنبالش هستم اتشارات نص یکیش رو تازگی چاپ کرده ولی امل نیست انتشارات اقای جعفر نژاد هم ترجمش رو داره که کامله میگن نسبتا کم اشتباهه.

ارسال: #۹۷

kashir پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۰ ۰۲:۲۱ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  اما در مورد ترجمه من خودم هم یه مدتیه دنبالش هستم اتشارات نص یکیش رو تازگی چاپ کرده ولی کامل نیست انتشارات اقای جعفر نژاد هم ترجمش رو داره که کامله میگن نسبتا کم اشتباهه.
منم میخوام بگیرم ولی موندم کدوم ترجمه؟؟!!!Huh
من کتابهای برنامه نویسی جعفرنژادو خوندم، واقعا ساده و روونه. ولی الگوریتم بحثش فرق میکنه نمیدونم جعغرنژادو بگیرم یا دهقان(نص)
البته آقای دهقان گفتن جلد دوم کتاب هم تموم شده میتونین
رو ببینید
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال: #۹۸

fatemeh-r پاسخ داده:

ساختمان داده ها

سلام
تازه امروز عضو مانشت شدم
من درسم تمام شد . و واسه ارشد ۹۱ شروع کردم. کامپیوتر- نرم افزار هستم.
خوشحال میشم با شما همراه بشم.

۰
ارسال: #۹۹

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

خوش اومدی امیدوارم که مانشت هم بتونه به شما کمک کنه(به نمایندگی از مانشتی ها)

۰
ارسال: #۱۰۰

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

انتشارات نص نسبتا سابقه‌ی خوبی داره ولی اقای جعفر نژاد خب دیگه!!!!

۰
ارسال: #۱۰۱

SarahArshad پاسخ داده:

دوستانی که داده رو برا سال ۹۰ خوب زدن نظرشون چیه در مورد این درس؟

ارسال: #۱۰۲

goodzila پاسخ داده:

(۰۶ خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۱۷ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  دوستانی که داده رو برا سال ۹۰ خوب زدن نظرشون چیه در مورد این درس؟

من ساختمان آی تی رو ۱۰۰ زدم
فقط کتاب پارسه(مهندس طورانی) رو خوندم.Smile

ارسال: #۱۰۳

رضا_ایرانی پاسخ داده:

(۰۶ خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۱۷ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  دوستانی که داده رو برا سال ۹۰ خوب زدن نظرشون چیه در مورد این درس؟

یادمه دوتا از سوالاش سخت بودن!
یکیش هم فک کنم اشتباه تایپی داشت و بااینکه ساده بود اما جوابش دقیق در نمیومد، حالا نمی دونم حذف شد یا نه.

۰
ارسال: #۱۰۴

khodam پاسخ داده:

ساختمان داده ها

من کلا کنکور رو خوب دادم ولی فکر می کنم ساختمان داده ۹۰ مشکل بود و غلط داشت . و کلا فکر نمی کنم کسی خوب زده باشه . ولی به هر حال من از ۶ تا سوال ۳ تادرست زدم که خیلی راضی هستم. کتاب پوران رو البته هم ساختمان داده و هم طراحی الگوریتمش را کامل خوندم که خیلی عالی بود. البته من کلاس هم رفتم

ارسال: #۱۰۵

هاتف پاسخ داده:

(۰۶ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۵۳ ب.ظ)khodam نوشته شده توسط:  من کلا کنکور رو خوب دادم ولی فکر می کنم ساختمان داده ۹۰ مشکل بود و غلط داشت . و کلا فکر نمی کنم کسی خوب زده باشه . ولی به هر حال من از ۶ تا سوال ۳ تادرست زدم که خیلی راضی هستم. کتاب پوران رو البته هم ساختمان داده و هم طراحی الگوریتمش را کامل خوندم که خیلی عالی بود. البته من کلاس هم رفتم

ممنون از توضیحاتت
کدوم رو کلاس رفتی؟؟ هم ساختمان و هم طراحی؟

کدوم استاد و موسسه؟؟

کمی ارزیابی و تحلیل می کنی!! راضی کننده بود؟

۰
ارسال: #۱۰۶

khodam پاسخ داده:

ساختمان داده ها

سلام. ساختمان داده و الگوریتم ای تی ۹۰ رو هر کسی که هر چی خونده بود ۱۰۰ زد و اصلا قابل بحث نیست . خود من هم ۱۰۰ زدم . ولی ساختمان داده و طراحی الگوریتم نرم افزار مشکل بود . من برای این دو درس کلاس یوسفی( نصیر الگوریتم و مهستان ساختمان داده )رفتم و معماری یوسفی و سیستم عامل حقیقت و نظریه زبان کارگهی رو کلاس رفتم . عامل موفقیت بنده همین‌ها بودند البته کلاس کارگهی رو توصیه نمی کنم با اینکه خیلی باسواد هستند ولی ما دانشجوها رو ادم حساب نمی کردند.

۰
ارسال: #۱۰۷

Sina_B پاسخ داده:

درود بر همه!

من برای این درس کتابهای زیر رو دارم:
۱- لپ شوتز - ترجمه قلزم
۲- درس و کنکور مقسمی
۳ - ساختمان داده - تألیف طورانی

آیا همینها رو بخونم کفایت میکنه؟
یا کتابهای دیگری هم بهشون اضافه کنم؟
یا اصلا اینها رو نخونم و کتابهای دیگری رو انتخاب کنم؟
Huh

لطفا کسی که تجربه کرده راهنمایی کنه! Idea

با سپاس!

۰
ارسال: #۱۰۸

khodam پاسخ داده:

ساختمان داده ها

سلام sina_B کتابهایی که نام بردی رو اگر حفظ هم بکنی نمی تونی هیچکدوم از تستهای ساختمان داده مهندسی کامپیوتر رو جواب بدی . به نظر من که پارسال کنکور دادم و رتبه خیلی خوبی اوردم برای ساختمان داده کتاب clrs بجز فصل ۵ تا اخر گراف رو بخون و کتاب ساختمان داده و الگوریتم پوران پژوهش کافی است
سلام sina_B کتابهایی که نام بردی رو اگر حفظ هم بکنی نمی تونی هیچکدوم از تستهای ساختمان داده مهندسی کامپیوتر رو جواب بدی . به نظر من که پارسال کنکور دادم و رتبه خیلی خوبی اوردم برای ساختمان داده کتاب clrs بجز فصل ۵ تا اخر گراف رو بخون و کتاب ساختمان داده و الگوریتم پوران پژوهش کافی است

ارسال: #۱۰۹

Sina_B پاسخ داده:

(۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۰۸ ق.ظ)khodam نوشته شده توسط:  سلام sina_B کتابهایی که نام بردی رو اگر حفظ هم بکنی نمی تونی هیچکدوم از تستهای ساختمان داده مهندسی کامپیوتر رو جواب بدی . به نظر من که پارسال کنکور دادم و رتبه خیلی خوبی اوردم برای ساختمان داده کتاب clrs بجز فصل ۵ تا اخر گراف رو بخون و کتاب ساختمان داده و الگوریتم پوران پژوهش کافی است
سلام khodam !
ترجمه بخونم؟ کدوم ترجمه خوبه؟
یعنی فقط فصل ۵ رو نخونم و بقیه رو بخونم یا اینکه از فصل ۵ یه قسمتهایی رو بخونم؟
مشخصات کتاب CLRS که خوندی چی بود؟
ناشر، مترجم (اگر ترجمه خوندی) و ...
تو بازار پیدا میشه؟ یا اینترنتی باید بخرم؟

سپاس! Big Grin

۰
ارسال: #۱۱۰

SarahArshad پاسخ داده:

برای کتاب clrsآیا حتمی لازمه کتاب دو جلدی نص رو بگیرم .راستش من انتشارات خوارزمی رو دارم .البته نص ورژن۳ هستش ولی مال من ورژن ۲ هست.دوستان نظرشون چیه؟

ارسال: #۱۱۱

Masoud05 پاسخ داده:

(۱۰ خرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۴۸ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  برای کتاب clrsآیا حتمی لازمه کتاب دو جلدی نص رو بگیرم .راستش من انتشارات خوارزمی رو دارم .البته نص ورژن۳ هستش ولی مال من ورژن ۲ هست.دوستان نظرشون چیه؟

نه نیاز نیست . البته تا اونجایی که من بررسی کردن انتشارات نص هم ویرایش دوم رو ترجمه کرده

ارسال: #۱۱۲

bitbit پاسخ داده:

من کتاب سی.ال.ار.اس ترجمه خوارزمی رو خوندم انصافا خوب ترجمه شده

۰
ارسال: #۱۱۳

azam84 پاسخ داده:

سلام به همه دوستان
سی ترجمه کتاب clrs انتشارات نص رو خونده بگه چجوریه؟روونه یا نه!!!!!

ارسال: #۱۱۴

kashir پاسخ داده:

(۱۰ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۲۸ ب.ظ)azam84 نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان
سی ترجمه کتاب clrs انتشارات نص رو خونده بگه چجوریه؟روونه یا نه!!!!!
من تازه خریدمش، فصل یک رو خوندم خوب بود Smile
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال: #۱۱۵

ایرسا پاسخ داده:

سلام دوستان
یه سوالی دارم به نظرتون لازمه برای مباحث اولیه ساختمان مثل آرایه، پشته و صف‌، لیست پیوندی و ... کتاب هورویتز رو بخونم یا همون clrs کفایت میکنه؟ Huh
اگه هرکدومش رو بخونم زبان اصلی میخونم. ممنون

۰
ارسال: #۱۱۶

ali reza پاسخ داده:

ساختمان داده ها

منم ترجمه خوارزمی رو گرفتم
از حق نگذریم ترجمه خوبی داره
فقط به قول دوستان کیفیت چاپش پایینه!

۰
ارسال: #۱۱۷

alamdar پاسخ داده:

ساختمان داده ها

سلام به همگی

دوستان من دیروز کتاب ساختمان داده + الگوریتم پوران رو گرفتم چاپ ۸۸ هست

خواستم ببینم همینو بخونم کافیه یا CLRS هم واجبه؟

و آخرش من نفهمیدم CLRS ترجمه چه کسی رو بخرم و اینکه مثل اینکه یک حل المسایل هم داره ...اگه فقط اونو بخرم چی؟

۰
ارسال: #۱۱۸

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

چقدر کتاب خریدید شما.
همونطور که در مورد طراحی الگوریتم گفتم اگه وقت به اندازه کافی داشته باشی clrs فوق العاد است و در مورد ترجمه هم بگم که من از کتاب انتشارات نص راضیم چاپ دیگه‌ی موجود هم مال اقای جعفر نژاده .

۰
ارسال: #۱۱۹

alamdar پاسخ داده:

ساختمان داده ها

من سوال اصلیم این بود

انگار این کتاب CLRS یه حل المسایل ترجمه شده هم داره که نکته درسی هم توشه ... خواستم ببینم اونو به جای اصل کتاب بگیرم کفایت نمیکنه؟
اصلا میرم CLRSرو میخرم بعد جوابهاشو از اینترنت دانلود میکنم ...این خوبه؟

۰
ارسال: #۱۲۰

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

منم همین رو گفتم که کافی نیست من همون کتاب حل المسائل رو دارم توضیحاش در سطح نکات کلیدیه

۰
ارسال: #۱۲۱

ایرسا پاسخ داده:

(۲۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۰ ب.ظ)ایرسا نوشته شده توسط:  سلام دوستان
یه سوالی دارم به نظرتون لازمه برای مباحث اولیه ساختمان مثل آرایه، پشته و صف‌، لیست پیوندی و ... کتاب هورویتز رو بخونم یا همون clrs کفایت میکنه؟ Huh
اگه هرکدومش رو بخونم زبان اصلی میخونم. ممنون

از بچه هایی که هوروویتز رو خوندن ممنون میشم به سوالم جواب بدن.

۰
ارسال: #۱۲۲

blackhalo1989 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

من اول ۲۵۰ صفحه از روی horowitz خوندم بقیشو از clrs چونکه با clrs آشنا نبودم اوایل. اگه بخوام دوباره برای کنکور بخونم تمام ساختمان و الگوریتم رو از روی clrs می‌خونم.از clrs خیلی‌ خوشم میاد.

۰
ارسال: #۱۲۳

fatima1537 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

بستگی داره.اگر توی درک مفاهیمش مشکلی ندارید مستقیما برید سراغclrs .چون توی clrs مسئله هایی هست که این جور ساختمان داده‌ها رو ترکیب کرده و از اونها یه مسئله جدید ساخته که باید ساختمان داده های پایه مثل صف و پشته و رو مسلط باشیم.سئوالات کنکور امسال و سال گذشته مشابه clrsهستن

۰
ارسال: #۱۲۴

sniazvand پاسخ داده:

با سلام
چه فصل هایی از کتاب سی ال ار اس مربوط به درس ساختمان داده هاست.
واقعا به جزوه مهندس طورانی نیاز دارم Sad.کسی هست که بتونه در این مورد کمک کنه.

ارسال: #۱۲۵

fatima1537 پاسخ داده:

(۳۰ تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۱۶ ق.ظ)sniazvand نوشته شده توسط:  با سلام
بخش سوم از جلد اول به طور کامل ساختمان داده است

۰
ارسال: #۱۲۶

blackhalo1989 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

جدا کردن ساختمان داده از الگوریتم سخته مخصوصاً اگه بخواید توی CLRS اینکارو انجام بدید. من خودم فقط داده رو از روی CLRS خوندم ولی‌ پیشنهاد می‌ کنم اگه قراره هم داده و هم الگوریتم رو بخونید هر دو رو از روی CLRS بخونید.

ارسال: #۱۲۷

Masoud05 پاسخ داده:

(۳۰ تیر ۱۳۹۰ ۰۲:۲۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  جدا کردن ساختمان داده از الگوریتم سخته مخصوصاً اگه بخواید توی CLRS اینکارو انجام بدید. من خودم فقط داده رو از روی CLRS خوندم ولی‌ پیشنهاد می‌ کنم اگه قراره هم داده و هم الگوریتم رو بخونید هر دو رو از روی CLRS بخونید.

بله این ۲ درس با هم هستن . هرکسی اگه پیشنهادی داره به من یک پیام خصوصی ارسال کنه.

ارسال: #۱۲۸

sniazvand پاسخ داده:

(۳۰ تیر ۱۳۹۰ ۰۲:۲۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  جدا کردن ساختمان داده از الگوریتم سخته مخصوصاً اگه بخواید توی CLRS اینکارو انجام بدید. من خودم فقط داده رو از روی CLRS خوندم ولی‌ پیشنهاد می‌ کنم اگه قراره هم داده و هم الگوریتم رو بخونید هر دو رو از روی CLRS بخونید.

با تشکر
من میخوام فقط ساختمان بخونم فعلا باید چه بخش هایی رو بخونم
(۳۰ تیر ۱۳۹۰ ۱۰:۴۱ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(30 تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۱۶ ق.ظ)sniazvand نوشته شده توسط:  با سلام
بخش سوم از جلد اول به طور کامل ساختمان داده است

با تشکر از راهنمایی شما
میگم یعنی این بخش کافیه و تمام مطالب رو پوشش میده؟

۰
ارسال: #۱۲۹

Fardad-A پاسخ داده:

ساختمان داده ها

بزودی در انجمن مباحث داغ بصورت مفصل به مباحث ساختمان داده و الگوریت بترتیب سرفصل پرداخته خواهد شد.

۰
ارسال: #۱۳۰

milad.bm پاسخ داده:

ساختمان داده ها

اگه طراحی الگوریتم CLRS رو بخونیم بازم نیاز هست که ساختمان داده رو بخونیم؟

۰
ارسال: #۱۳۱

rouzeh_zi پاسخ داده:

ساختمان داده ها

دوستان اسم دقیق کتاب clrs ترجمه نص رو برام می نویسید‌، می خوام موقع خرید اشتباه نشه
و اینکه آیا دو جلدش هم باید خرید؟ یا جلد اول کفایت میکنه؟ (گراف‌ها در کدوم جلده؟)
من برای ساختمان کتاب مقسمی رو دارم‌، ساختمان هم بدک نمی زنم‌، اما الگوریتم فقط واحدش رو پاس کردم‌، این ترجمه clrs نص رو بخونم‌، مقسمی هم برای ساختمان بخونم‌، می تونم ساختمان و الگوریتم رو خوب بزنم؟
قیمت هر جلد رو هم لطفا بنویسید

۰
ارسال: #۱۳۲

fatima1537 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

قبلا اینجانوشته شده و راجع به اون بحث شده:

اینجا بهتر جواب سئوالتون میگیرید
توی جلد یک که راجع به گراف چیزی ننوشته بود

۰
ارسال: #۱۳۳

rouzbeh_zi پاسخ داده:

ساختمان داده ها

من کتاب ساختمان داده - پایگاه و سیستم عامل مقسمی چاپ ۸۵ رو دارم‌، دوستانی که جدیدا خریدند چاپ کی هست کتابش؟
از اون کتاب که راضی بودم‌، آیا می ارزه که برم یه کتاب جدید بخرم یا همینا کارم رو راه می اندازه؟

ارسال: #۱۳۴

Masoud05 پاسخ داده:

(۰۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۰۴ ق.ظ)rouzbeh_zi نوشته شده توسط:  من کتاب ساختمان داده - پایگاه و سیستم عامل مقسمی چاپ ۸۵ رو دارم‌، دوستانی که جدیدا خریدند چاپ کی هست کتابش؟
از اون کتاب که راضی بودم‌، آیا می ارزه که برم یه کتاب جدید بخرم یا همینا کارم رو راه می اندازه؟
نه اصلاً نمیرزه بخریش چون هیچ تغییری بجز افزودن تست های سال های اخیر نداره . برای حل این مورد خود آقای مقسمی کتاب مجموعه سوالات هم داره
پس‌: اگه میخای از یه انتشارات دیگه کتاب بخر اما کتاب های مقسمی جدید رو نخر

۰
ارسال: #۱۳۵

fatima1537 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

clrs قیمت جلد اول ۱۲۰۰۰ تومن،مقسمی خبر ندارم چه قیمته_کتابهای مقسمی که هرسال تجدید چاپ میشه تا الان هم بایدکتابهای چاپ جدیدش همراه با تستهای ۹۰ بیرون آمده باشه.
کتابهای کنکوری خیلی خلاصه کردن درسها را،بستگی به خودتون داره که مطالب را تا چه حد بلدید و یادتون مونده
به نظرمن مرجع خواندن و حل مسائل مرجع برای کنکور لازمه

۰
ارسال: #۱۳۶

ehsan_67 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

سلام دوستان.
۱-به نظرشما واسه من که آی تی هستم وپایه بدی هم ندارم از کتاب CLRS شروع کنم و بعد واسه تست کتاب مقسمی رو بخونم خوبه؟عنوان دقیق کتاب clrs ونام انتشاراتش چیه؟
۲-فقطبخش سوم از جلد اول مربوطه به ساختمان داده است یا جاهای دیگه هم هست؟
مرسی.

۰
ارسال: #۱۳۷

alaydyn پاسخ داده:

ساختمان داده ها

در این زمینه ساختمان داده یک کتاب معرفی کنید نه چندین کتاب وقت کمه یک کتاب برای کنکور امسال از اول تاپیک تا اینجا چندین کتاب معرفی شده به خاطر همین گیج شدیم کدام را تهیه کنیم ؟

۰
ارسال: #۱۳۸

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

به نظر من هرویتز با مقسمی

۰
ارسال: #۱۳۹

mr_yaghoobi پاسخ داده:

ساختمان داده ها

سُلام
یه سوال داشتم قبلا که مدیر محترم حذفش کردن
۱- برای ساختمای داده نیاز به تسلط روی چه زبان برنامه نویسیهست و چقدر؟
پاسکال؟ c و یا c++؟؟؟؟

۲- من کتاب درس و کنکور مقسمی رو خریدم
توی مسائل بازگشتی مشکل دارم
اولشم با همون شروع میشه
میشه یه راهنمایی ؟
کمک؟
ممنون میشم
id:mr_yaghoobi@yahoo.com

ارسال: #۱۴۰

fatima1537 پاسخ داده:

(۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۲ ب.ظ)mr_yaghoobi نوشته شده توسط:  ۱- برای ساختمای داده نیاز به تسلط روی چه زبان برنامه نویسیهست و چقدر؟
پاسکال؟ c و یا c++؟؟؟؟

۲- من کتاب درس و کنکور مقسمی رو خریدم
توی مسائل بازگشتی مشکل دارم
اولشم با همون شروع میشه
میشه یه راهنمایی ؟
کمک؟
ممنون میشم
id:mr_yaghoobi@yahoo.com
اصلا نیازی نیست مفاهیم عمیق برنامه نویسی cیاc++را بدانید فقط باید با یک زبان برنامه نویسی آشنایی داشته باشد و همونطور که summer66 گفتند با مفاهیم اصلی برنامه نویس مثل حلقه هایforوwhileو... آشنایی داشته باشید
اگر بازگشتی‌ها را با مقسمی متوجه نمیشید از روی مرجع اصلی ساختمان داده بخونید.

۰
ارسال: #۱۴۱

summer_66 پاسخ داده:

یعقوبی عزیز شما برای ساختمان داده قرار نیست زبان برنامه نویسی خاصی رو کاملا بلد باشید توی این درس باید مبانی برنامه نویسی زبان‌ها رو بدونی که وقتی یه قطعه کد (مثلا یه حلقه for یا while و کلا چیز های پایه ای از این قبیل )جلوت گذاشتن مفهومش رو بفهمی.

۰
ارسال: #۱۴۲

mr_yaghoobi پاسخ داده:

ساختمان داده ها

بازگشتی‌ها چقدر مهمند
مرجع اصلی همون منبع انگلیسیه؟

ارسال: #۱۴۳

summer_66 پاسخ داده:

(۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۵۷ ب.ظ)mr_yaghoobi نوشته شده توسط:  بازگشتی‌ها چقدر مهمند

خیلی خیلی مهم هستن. اصل مطلب رو درک کنین منبعش مهم نیست Smile

ارسال: #۱۴۴

fatima1537 پاسخ داده:

(۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۵۷ ب.ظ)mr_yaghoobi نوشته شده توسط:  بازگشتی‌ها چقدر مهمند
بازگشتی‌ها یکی از بخش های مهم ساختمان هست. ولی به نظر من اونقدر‌ها هم سخت و غیر قابل یادگیری نیست.سعی کنید تمرین وتست کارکنید کم کم توی اون مسلط میشید
مرجع اصلی میتونه ترجمه هم باشه.منظور از مرجع اصلی کتاب یا کتابهایی هست که در اکثر دانشگاههای معتبر تدریس میشه و توسط بسیاری اساتید معرفی میشه و مورد قبول وزارت علوم هست.

۰
ارسال: #۱۴۵

blackhalo1989 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

بیشتر از سخت بودن بدقلق و زمان بر هستند. حداقل بعضی سوالاش.

۰
ارسال: #۱۴۶

aka111 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

ساختمان داده هرویتس در c++ رو باید بگیرم یا C?!

۰
ارسال: #۱۴۷

blackhalo1989 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

من C++ رو داشتم. قسمت قابل توجهی از کتاب به آموزش C++ اختصاص داره. ضمن اینکه به نطر من CLRS یه سر و گردن بالاتر از هورویتزه؛ مخصوصا اینکه از شبه کد استفاده کرده که باعث میشه بیشتر تمرکز روی خود ساختمان داده باشه تا جزئیات پیاده سازی و ریزه کاری های زبان برنامه نویسی و سریع‌تر و مفهومی‌تر الگوریتم رو توضیح میده چون مفهومیه.

ارسال: #۱۴۸

aka111 پاسخ داده:

(۱۶ مرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۲۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من C++ رو داشتم. قسمت قابل توجهی از کتاب به آموزش C++ اختصاص داره. ضمن اینکه به نطر من CLRS یه سر و گردن بالاتر از هورویتزه؛ مخصوصا اینکه از شبه کد استفاده کرده که باعث میشه بیشتر تمرکز روی خود ساختمان داده باشه تا جزئیات پیاده سازی و ریزه کاری های زبان برنامه نویسی و سریع‌تر و مفهومی‌تر الگوریتم رو توضیح میده چون مفهومیه.

ببخشید Clrs ترجمه خوندید یا متن اصلی؟!
اگه ترجمه بگید کدوم مترجم مرسی

۰
ارسال: #۱۴۹

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

به نظر من کتاب c بهتره ولی به نظر من کتاب هرویتز برای ساختمان داده کامل‌تر از clrs است

۰
ارسال: #۱۵۰

blackhalo1989 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

متن اصلی

ارسال: #۱۵۱

marygoli پاسخ داده:

(۱۶ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۵۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  متن اصلی

من شنیدم کتاب خیلی خوبیه و زیر و روش کنیم خیلی بمون کمک می کنه. ولی حالا که گرفتم متن اصلیشو بخونم می بینم کمی طول می کشه خوندنش که هیچ می تزسم مفهومشو اونطوری که باید متوجه نشم. البته اولاشم اینطوریه و اینکه تقریبا ۱۲۰۰ صفحه است و می ترسم خیلی وقتمو بگیره تا تمومش کنم. (البته فصل دومم الان ولی خب خیلی مونده تا تموم شه)
کسی می دونه که اگه ترجمشو بخونم چقدر تفاوت داره؟ وآیا خیلی ضرر می کنم اگه ترجمشو بخونم یا فقط اشکال چاپی و مترجمی و ... داره نه مفهومی.
خیلی برام مهمه اگه سریعتر جواب بدید آخه می خوام از adinebook ترجمشو بگیرم خودش طول می کشه تا شروع کنم.
(۱۶ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۵۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  متن اصلی

من شنیدم کتاب خیلی خوبیه و زیر و روش کنیم خیلی بمون کمک می کنه. ولی حالا که گرفتم متن اصلیشو بخونم می بینم کمی طول می کشه خوندنش که هیچ می تزسم مفهومشو اونطوری که باید متوجه نشم. البته اولاشم اینطوریه و اینکه تقریبا ۱۲۰۰ صفحه است و می ترسم خیلی وقتمو بگیره تا تمومش کنم.
کسی می دونه که اگه ترجمشو بخونم چقدر تفاوت داره؟ وآیا خیلی ضرر می کنم اگه ترجمشو بخونم یا فقط اشکال چاپی و مترجمی و ... داره نه مفهومی.
خیلی برام مهمه اگه سریعتر جواب بدید آخه می خوام از adinebook ترجمشو بگیرم.

۰
ارسال: #۱۵۲

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

ترجمه انتشارات نص

۰
ارسال: #۱۵۳

blackhalo1989 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

امتحان کنید. مثلا ۱۰ صفحه از زبان اصلی بخونید ببینید چطور پیش میره. بعد تصمیم بگیرید.

۰
ارسال: #۱۵۴

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

این کتاب ترجمه نص فوق العاده رونه و غلط املاییش هم کمه من تقریبا تا ۱۰۰ صفحه‌ی جلد دوم خوندم مشکلی ندارشتم

۰
ارسال: #۱۵۵

moha پاسخ داده:

ساختمان داده ها

من هنوز ساختمان داده شروع نکردم اما هوریتز خریدم

این دیگه خوبه؟

۰
ارسال: #۱۵۶

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

من که هر دو رو خوندم میگم که هرویتز ساختمان رو کاملتر توضیح داده ولی دوستان نظرشون اینه که سوالات کنکور به سمت CLRS میره

۰
ارسال: #۱۵۷

رضا_ایرانی پاسخ داده:

ساختمان داده ها

دوستان عزیز کسی جزوه دست نویس ساختمان داده آقای طورانی رو نداره؟
جزوه آمار ایشون روی نت هست ولی ساختمان داده رو پیدا نکردم.

۰
ارسال: #۱۵۸

sepideh پاسخ داده:

ساختمان داده ها

دوستان میشه یه کتابی معرفی کنید که بحث درهم سازی را خوب و کامل و روان توضیح داده باشه تو جزوه آقای طورانی و مقسمی خیلی سطحی توضیح داده (فکر میکنین در همین حد بخونم کافیه؟) ولی من یه جزوه دارم که خیلی در این مورد بحث کرده ولی روان و واضح نیست و مثال نداره

ارسال: #۱۵۹

Masoud05 پاسخ داده:

(۲۶ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۰۵ ق.ظ)sepideh نوشته شده توسط:  دوستان میشه یه کتابی معرفی کنید که بحث درهم سازی را خوب و کامل و روان توضیح داده باشه تو جزوه آقای طورانی و مقسمی خیلی سطحی توضیح داده (فکر میکنین در همین حد بخونم کافیه؟) ولی من یه جزوه دارم که خیلی در این مورد بحث کرده ولی روان و واضح نیست و مثال نداره

بر خلاف نظر آقای Roya بنظرم این مبحث خیلی مهمه . کتاب مرجع بنظرم شاید لیپ شوتز برای این مبحث بهترین باشه چون CLRS خیلی مبهمه.
در کل این مبحث بیشتر فهمیدنیه‌، یعنی با دانستن یکسری اصول + خلاقیت ----> مسئله حله

۰
ارسال: #۱۶۰

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

از این مبحث به ندرت سوال میاد . ولی اگه خواستی هر دو کتاب clrs و هرویتز خوب هستند که در بین این دو هم clrs بهتره.

۰
ارسال: #۱۶۱

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

من توزیع موضوعی رو دیدم که فکر کنم ۵-۶ سال اخیر هیچ سوالی ازش نیومده بود به همین خاطر گفتم مهم نیست و من این کتابی که شما معرفی کردید رو نخوندم و فقط از بین دو کتابی که خوندم clrs رو تو این مبحث بهتر میدونم .ولی ممنون از راهنمایی تون

ارسال: #۱۶۲

Masoud05 پاسخ داده:

(۲۷ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۴۲ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  من توزیع موضوعی رو دیدم که فکر کنم ۵-۶ سال اخیر هیچ سوالی ازش نیومده بود به همین خاطر گفتم مهم نیست و من این کتابی که شما معرفی کردید رو نخوندم و فقط از بین دو کتابی که خوندم clrs رو تو این مبحث بهتر میدونم .ولی ممنون از راهنمایی تون

سال ۹۰ مهندسی کامپیوتر--> 52 و فکر کنم ۵۵
البته در چند سال اخیر در رشته های مهندسی و IT , علوم هر گاهی از این مبحث سوال اومده‌، اما نکته مهم اینه که اطلاع داشتن و دانستن خصوصیت ساختارهای داده متفاوت دید شما رو باز میکنه و باعث میشه ذهنتون به دنبال راه حل های متفاوتی باشه که این خصوصیت برای درس ساختمان سر جلسه کنکور خیلی مفیده

۰
ارسال: #۱۶۳

YAS25 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

این حل تمرین سی ار ال اس به زبان اصلی فقط ۲ یا ۳ تا از تمرین های هر فصل را حل کرده ایا به جز این حل تمرین دیگه ای هم هست؟

ارسال: #۱۶۴

marry20 پاسخ داده:

(۲۶ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۰۷ ب.ظ)YAS25 نوشته شده توسط:  این حل تمرین سی ار ال اس به زبان اصلی فقط ۲ یا ۳ تا از تمرین های هر فصل را حل کرده ایا به جز این حل تمرین دیگه ای هم هست؟

نه یک حل تمرین هست به فارسی که آن هم ترجمه شده همان حل تمرین انگلیسی من البته ندیدن خیلی‌ها میگن اینطوریه
(۲۵ مرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۴۸ ب.ظ)رضا_ایرانی نوشته شده توسط:  دوستان عزیز کسی جزوه دست نویس ساختمان داده آقای طورانی رو نداره؟
جزوه آمار ایشون روی نت هست ولی ساختمان داده رو پیدا نکردم.

اه میشه بگید از کجا جزوه آمار ایشون را پیدا کردین اگر امکانش هست لینکشو بذارید آخه من خیلی دنبالش هستم خواهششش

۰
ارسال: #۱۶۵

popp پاسخ داده:

ساختمان داده ها

clrs رو بخونیم یعنی هم درس ساختمان رو خوندیم هم الگوریتم رو آره؟
یا باز منبع دیگه هم لازم هست؟
تست ساختمان از مقسمی یا پوران؟
تست طراحی الگوریتم از کدوم کتاب خوبه؟

۰
ارسال: #۱۶۶

nekooh پاسخ داده:

من این کتابا رو پیشنهاد میکنم
کتاب درس: ساختمان‌داده‌ها و الگوریتم‌ها در پاسکال، c، c++، هورویتز.
ساختمان‌داده‌ها و الگوریتم‌ها در جاوا، سارتج سهنی.

کتاب تست: ساختمان‌داده‌ها، دکتر مقسمی، درس و کنکور.
جزوه‌ی ساختمان‌داده‌ها، دکتر محمد قدسی، دانشگاه شریف.

ارسال: #۱۶۷

Masoud05 پاسخ داده:

(۳۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۱۸ ب.ظ)nekooh نوشته شده توسط:  من این کتابا رو پیشنهاد میکنم
کتاب درس: ساختمان‌داده‌ها و الگوریتم‌ها در پاسکال، c، c++، هورویتز.
ساختمان‌داده‌ها و الگوریتم‌ها در جاوا، سارتج سهنی.

کتاب تست: ساختمان‌داده‌ها، دکتر مقسمی، درس و کنکور.
جزوه‌ی ساختمان‌داده‌ها، دکتر محمد قدسی، دانشگاه شریف.

دوستان در ادامه برای تقویت این درس به منابع زیر هم رجوع کنید‌:
Data Structures and Algorithms - Alfred V. Aho, John E. Hopcroft and Jeffrey D. Ullman

ساختمان داده‌ها نوشته تنن بام

مقدمه ای بر الگوریتم‌ها نوشته کرمن و دوستان!

data Structures and Algorithms by Michael T. Goodrich and Roberto Tamassia

اگه بازم کتاب خواستید معرفی کنم! Big Grin

۰
ارسال: #۱۶۸

popp پاسخ داده:

ساختمان داده ها

کتاب هورویتز حل تمرین داره بچه ها؟

۰
ارسال: #۱۶۹

پشتکار پاسخ داده:

ساختمان داده ها

بهترین ترجمه لیپ شوتز چیه؟
مرسی

۰
ارسال: #۱۷۰

matin724 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

کتاب پارسه خوب هست؟

۰
ارسال: #۱۷۱

Ali-B پاسخ داده:

کتاب کاردانی به کارشناسی مقسمی بجزء تستهاش چه چیزی ار کتاب ارشدش کم داره؟
چون من کتاب کاردانی به کارشناسی دارم و نگاه که میکنم فصلهاش همونه، اگه فرقی نداره همینو بخونم.

ارسال: #۱۷۲

Masoud05 پاسخ داده:

(۰۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۴ ق.ظ)ali.alhambra نوشته شده توسط:  کتاب کاردانی به کارشناسی مقسمی بجزء تستهاش چه چیزی ار کتاب ارشدش کم داره؟
چون من کتاب کاردانی به کارشناسی دارم و نگاه که میکنم فصلهاش همونه، اگه فرقی نداره همینو بخونم.
فصل درهمسازی رو نداره بقیه همنا هست بدون هیچ تغییری.

۰
ارسال: #۱۷۳

hanif پاسخ داده:

ساختمان داده ها

(۱۳ مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۴۷ ب.ظ)milad_iq نوشته شده توسط:  
(10 خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۵۸ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(10 خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۱۸ ق.ظ)حامد نوشته شده توسط:  فهرست رو از سایتشون دیدم:
جزوه‌ی چاپی دو فصل اول را نداره که زیاد هم مهم نیستند(۱/معرفی و ۲/مبانی استقرا و شمارش)
به غیر از اون توی سر فصلها نیز موارد زیر را جزوه نداشت:
تحلیل سرشکن
بعضی مطالب درهم سازی

در ضمن PDF فصل اول به همراه تعدادی اسلاید از بعضی فصول در سایتشون موجود می باشد.

تحلیل سرشکن جزو سرفصل ارشده. و نیازی نیست واسه کنکور ارشد بخونید.

ُسلام
میخوام یکی از ۴ تا ریاضی رو واسه ارشد حذف کنم
کدوم رو پیشنهاد میدین؟
دوست عزیز اینجا مربوط به ساختمان داده است. سوال رو در جای مناسب مطرح کنید.
جوگیر شدم مدیر بازی از خودم در اوردم!!!!!

۰
ارسال: #۱۷۴

navid-p پاسخ داده:

ساختمان داده ها

بر ای این درس پارسه کافیه ؟پارسه+مقسمی چطور؟

۰
ارسال: #۱۷۵

SarahArshad پاسخ داده:

کسی تاحالا به تفاوتهای ویرایش ۲ و۳ سی ال توجه کرده ؟ یعنی خیلی تفاوت هست؟ مخصوصا در تمرینات؟ من ویرایش ۲ رو دارم مال خوارزمی .رفتم کتاب فروشی مال دهقان رو دیدم که ویرایش ۳ بود تفاوت این دو خیلی زیاده؟

۰
ارسال: #۱۷۶

Bache Mosbat پاسخ داده:

می تونین مقدمه‌ی کتاب کرمن که بخش سومش تغییرات در ویرایش سومه رو ببینین . در مورد تمرینا نوشته که ۱۰۰ تمرین و ۲۸ مسئله‌ی جدید اضافه شده به کتاب و تغییرات دیگه هم صورت گرفته ولی شکل کلی کتاب همونه.

۰
ارسال: #۱۷۷

SarahArshad پاسخ داده:

ساختمان داده ها

(۰۴ آبان ۱۳۹۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  
می تونین مقدمه‌ی کتاب کرمن که بخش سومش تغییرات در ویرایش سومه رو ببینین . در مورد تمرینا نوشته که ۱۰۰ تمرین و ۲۸ مسئله‌ی جدید اضافه شده به کتاب و تغییرات دیگه هم صورت گرفته ولی شکل کلی کتاب همونه.
ممنون پس فردا صبح برم بگیرمش .

۰
ارسال: #۱۷۸

fahime_r پاسخ داده:

ساختمان داده ها

سلام
من تمام کتابفروشی های اصفهان رو گشتم ولی کتاب clrs انتشارات نص رو پیدا نکردم.با خود انتشارات هم تماس گرفتم اما اونا هم از وجود این کتاب اظهار بی اطلاعی کردند!!
کسی میتونه راهنمایی کنه من بتونم این کتاب رو پیدا کنم؟
سلام
من دنبال کتاب clrs نص می گردم.تمام کتابفروشی های اصفهان رو سر زدم ولی هیچکدوم نداشتن. با انتشارات نص هم تماس گرفتم اما از وجود این کتاب اظهار بی اطلاعی کردن!!
کسی میتونه راهنمایی کنه چطور میتونم کتاب رو پیدا کنم؟

ارسال: #۱۷۹

fatima1537 پاسخ داده:

(۲۱ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۱۳ ب.ظ)fahime_r نوشته شده توسط:  سلام
من تمام کتابفروشی های اصفهان رو گشتم ولی کتاب clrs انتشارات نص رو پیدا نکردم.با خود انتشارات هم تماس گرفتم اما اونا هم از وجود این کتاب اظهار بی اطلاعی کردند!!
کسی میتونه راهنمایی کنه من بتونم این کتاب رو پیدا کنم؟
سلام
من دنبال کتاب clrs نص می گردم.تمام کتابفروشی های اصفهان رو سر زدم ولی هیچکدوم نداشتن. با انتشارات نص هم تماس گرفتم اما از وجود این کتاب اظهار بی اطلاعی کردن!!
کسی میتونه راهنمایی کنه چطور میتونم کتاب رو پیدا کنم؟
شاید کتاب رو صحیح نگفتید.اسم کامل کتاب اینه:
مقدمه ای بر الگوریتم‌ها . نوشته آقای طرزه از انتشارات نص، ویراست سوم، چاپ سال ۸۹(من تا این ویرایش رو خبر دارم که اومده‌، ویرایش های جدید‌تر رو اطلاعی ندارم)

۰
ارسال: #۱۸۰

SarahArshad پاسخ داده:

کسی داده پوران ۹۰ رو داره ؟ من ۸۹ رو دارم زورم میاد برم ۹۰ بگیرم جواب تستهای ۹۰ رو تشریحی گفته می ارزه فقط به خاطر جواب تستهای ۹۰ برم کتاب رو بگیرم؟

کسی کتابی که تستهای ۹۰ رو برای همه درسها حل کرده باشه سراغ نداره؟تشریحی البتهَ!!!!

ارسال: #۱۸۱

Sunshine Off پاسخ داده:

(۲۱ آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۱۶ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  کسی داده پوران ۹۰ رو داره ؟ من ۸۹ رو دارم زورم میاد برم ۹۰ بگیرم جواب تستهای ۹۰ رو تشریحی گفته می ارزه فقط به خاطر جواب تستهای ۹۰ برم کتاب رو بگیرم؟

کسی کتابی که تستهای ۹۰ رو برای همه درسها حل کرده باشه سراغ نداره؟تشریحی البتهَ!!!!
سارا جان به نظرمن این کار رانکن.ماه آخر مانده به کنکور یک کتاب جامع سوالات ده سال قبل را بگیر وتست بزن.

۰
ارسال: #۱۸۲

SarahArshad پاسخ داده:

ساختمان داده ها

(۲۱ آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۵۵ ب.ظ)matina نوشته شده توسط:  سارا جان به نظرمن این کار رانکن.ماه آخر مانده به کنکور یک کتاب جامع سوالات ده سال قبل را بگیر وتست بزن.
ممنون ازت گل قشنگم .خودم هم گفتم همین ۱۰ سالانه رو بگیرم اما نمی دونم برای چه انتشاراتی بگیرم واینکه تشریحی حل شدن؟

ارسال: #۱۸۳

مازیار صفایی پاسخ داده:

(۲۲ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۱۷ ق.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  
(21 آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۵۵ ب.ظ)matina نوشته شده توسط:  سارا جان به نظرمن این کار رانکن.ماه آخر مانده به کنکور یک کتاب جامع سوالات ده سال قبل را بگیر وتست بزن.
ممنون ازت گل قشنگم .خودم هم گفتم همین ۱۰ سالانه رو بگیرم اما نمی دونم برای چه انتشاراتی بگیرم واینکه تشریحی حل شدن؟

فقط مدرسان شریف نگرید که خوب نیست!

۰
ارسال: #۱۸۴

SarahArshad پاسخ داده:

ساختمان داده ها

(۲۲ آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۳۰ ق.ظ)باد نوشته شده توسط:  فقط مدرسان شریف نگرید که خوب نیست!
من از قبل داشتمش(پارسال)

۰
ارسال: #۱۸۵

fatima1537 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

(۲۵ آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۱ ق.ظ)sahar5 نوشته شده توسط:  اینا رو از کدوم کتاب یا کجا در میارن نه تو مقسمی هست نه پوران!!
بیشتر توی CLRS اینجور مسائل هست.

ارسال: #۱۸۶

مازیار صفایی پاسخ داده:

(۲۵ آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۴۳ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(25 آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۱ ق.ظ)sahar5 نوشته شده توسط:  اینا رو از کدوم کتاب یا کجا در میارن نه تو مقسمی هست نه پوران!!
بیشتر توی CLRS اینجور مسائل هست.

من حتی توی CLRS هم ندیدم!
توی کتاب دکتر قدسیه!Confused

۰
ارسال: #۱۸۷

arezu_2020 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

سلام دوستان کسی هست clrs ترجمه دهقان طرزه و دکتر تابش رو داشته باشه و بخواد بفروشه؟

۰
ارسال: #۱۸۸

fatima1537 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

دکتر تابش (تا اونجا که میدونم)این کتاب رو ترجمه نکرده و فقط یه مقدمه روی ترجمه دهقان طرزه نوشته

در "بازارچه کتاب" درخواستتون رو توی یک تاپیک جدید اعلام کنید

(پستتون بعدا پاک خواهد شد)

۰
ارسال: #۱۸۹

esisonic پاسخ داده:

Huh...من که از هر شخص ارشدی میپرسم میگه مقسمی بگیر اگه نفهمیدی در کنارش CLRS زبان اصلی بخون...
...

۰
ارسال: #۱۹۰

mehrdad66 پاسخ داده:

دانلود فصل اول داده ساختارها+جلد کتاب و پیشگفتار

سلام دوستان
از سایت دکتر قدسی فایل های زیر رو دانلود کردم که به صورت یکجا به صورت فایل zip در آوردم و حالا با لینک مستقیم میتونید از
دانلود کنید.( حجم فایل ۷۰۰ کیلوبایت)
۱− جلد کتاب
۲− فهرست کتاب
۳− پیشگفتار
۴− درباره مولف
۵− نکات کلیدی
۶− فصل اول کتاب داده ساختارها
۷− کتابنامه

جزوه دکتر قدسی رو با لینک مستقیم از
دانلود کنید. ( حجم فایل ۲.۵ مگابایت)
همچنین در
تمام اسلایدهای کتاب، کدهای الگوریتم های کتاب(به زبان ++c)، تقویم آموزشی و انیمیشنهای مربوط به کتاب می باشد.

هم برای کسب اطلاعات بیشتر مشاهده کنید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۱۹۱

skygirl_00 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

من ساختمان مقسمی دارم . کمه؟ خوبه؟ clrs هم ندارم و شایدم نخوام؟چطوره؟معمولیه دیگه؟ ساختمان پارسه رو هم تهیه کنم کنار مقسمی یا خلاصش که تو نت هست داشته باشم کفایت می کنه پیش مقسمی؟

ارسال: #۱۹۲

yaser_ilam_com پاسخ داده:

(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۱۵ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  من ساختمان مقسمی دارم . کمه؟ خوبه؟ clrs هم ندارم و شایدم نخوام؟چطوره؟معمولیه دیگه؟ ساختمان پارسه رو هم تهیه کنم کنار مقسمی یا خلاصش که تو نت هست داشته باشم کفایت می کنه پیش مقسمی؟
کتاب مقسمی برا تست مناسبه البته به پایه خودت مربوطه من پایه درسیم خوب بود بیشتر از همین مقسمی استفاده کردم و هوروویتز ترجمه علیخانزاده و البته ebook و متنهایی هم از اینترنت بر می داشتم .

۰
ارسال: #۱۹۳

SaMiRa.e پاسخ داده:

ساختمان داده ها

(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۱۵ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  من ساختمان مقسمی دارم . کمه؟ خوبه؟ clrs هم ندارم و شایدم نخوام؟چطوره؟معمولیه دیگه؟ ساختمان پارسه رو هم تهیه کنم کنار مقسمی یا خلاصش که تو نت هست داشته باشم کفایت می کنه پیش مقسمی؟

ببین عزیزم نمیدونم تو قسمت منابع گشتی یا نه ولی من خودم شخصا خیلی جستجو کردم وتقریبابیشترعزیزان نظرشون روی clrs و حل تمرینش بوده و تست هم کتاب پوران . ( البته کتاب دکتر قدسی هم فکرکنم خوب باشه )

۰
ارسال: #۱۹۴

esisonic پاسخ داده:

ساختمان داده ها

(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۲۷ ب.ظ)elhameli نوشته شده توسط:  سوالات clrs رو که حل می کنم، به مشکل پیچیدگی زمانی بر میخورم!!! نمی تونم درست استدلال کنمHuhHuhHuh
مقسمی رو هم تا حدودی مطالعه کردم ولی کمک زیادی نکرد !!!
چون قبلش گسسته نخوندی...ساده ترین راه حل پیچیدگی زمان جایگذاریه که تو گسسته خوندم...
حتما ً یه ذره گریمالدی بخون!!!

ارسال: #۱۹۵

ahmadi_development پاسخ داده:

(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۱ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  
(04 خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۲۷ ب.ظ)elhameli نوشته شده توسط:  سوالات clrs رو که حل می کنم، به مشکل پیچیدگی زمانی بر میخورم!!! نمی تونم درست استدلال کنمHuhHuhHuh
مقسمی رو هم تا حدودی مطالعه کردم ولی کمک زیادی نکرد !!!
چون قبلش گسسته نخوندی...ساده ترین راه حل پیچیدگی زمان جایگذاریه که تو گسسته خوندم...
حتما ً یه ذره گریمالدی بخون!!!
دوست عزیز خیلی از تستها این مبحث با جایگذاری حل نمی شه بعضی جاها هم جواب رو خیلی طولانی می کنه
پیشنهاد من جزوه ابراهیمی مقدم که تقریبا کتاب دکتر قدسی رو با لحنی روانتر گفته البته یکسری سوال ها از طریق روش درخت بازگشتی حل می شه که هیچ کتاب فارسی خوب توضیح نداده می تونید اون روش رو از منبع لاتینش مطالعه کنید شاید یاد بگیرید من که خوب درکش نکردم

۰
ارسال: #۱۹۶

jahad92 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

سلام
من تازه به عضویت در اومدم
میخواستم بگم کسی جزوه دستنویس استاد طورانی رو داره واسم ایمیل کنه؟ ممنون میشم
sana01437@yahoo.com

۰
ارسال: #۱۹۷

SaMiRa.e پاسخ داده:

سلام
بله تا اونجایی که من خبر دارم دوتا ترجمه داره یکی جعفرژادقمی که ترجمه جالبی نیست و یکی هم دهقان طرزه که خودم گرفتمش و فکرکنم بهتر از اولی باشه .
در ضمن از لینک زیر هم میتونید کمک بگیرید :

موفق باشید .Smile

۰
ارسال: #۱۹۸

mary1 پاسخ داده:

ساختمان داده ها

سلام
دوستان من ساختمان داده رو احتمالا از کتاب قدسی می خونم؟
۱-به نظرتون خوبه؟
۲-کدوم فصلا رو بخونیم و کدوما حذفه؟
۳-یه کتابِ تستِ خوبم اگه معرفی کنین ، حللله!!
:دی
ممنون!

ارسال: #۱۹۹

Masoud05 پاسخ داده:

(۳۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۲۹ ق.ظ)mary1 نوشته شده توسط:  سلام
دوستان من ساختمان داده رو احتمالا از کتاب قدسی می خونم؟
۱-به نظرتون خوبه؟
۲-کدوم فصلا رو بخونیم و کدوما حذفه؟
۳-یه کتابِ تستِ خوبم اگه معرفی کنین ، حللله!!
:دی
ممنون!

کتاب خوبیه . فصل طرد و شمول + ساختارهای داده پیشرفته رو نخون بنظرم
تست هم پارسه خوبه - پورانم هم خوبه فقط تستاش جذاب حل نکرده شاید نیاز باشه یه حل دیگه هم دم دستت باشه . مقسمی حلش خوبه اما به کاملی پوران نیست .

۰
ارسال: #۲۰۰

nini naz پاسخ داده:

ساختمان داده ها

کتاب حل تمرینای clrs و زبان اصلی رواز کجا پیدا کنم...؟ من هر چی گشتم پیدا نکردم؟؟؟ دانلود های متفاوتیم هست اگه کسی داره و خودش مطالعه اش کرده و به اون ویرایش ایمان داره بذاره واسه دانلود......اینقد پست ها ونظرات متفاوت هست نمیدونم کدوم منبع رو بخونم...
ترجمه این کتاب کدوم بهتره؟ لطفا دوستایی که اطلاع دارن یه جمع بندی کنن واسه clrs

۰
ارسال: #۲۰۱

mohammad0keshavarz پاسخ داده:

ساختمان داده ها

من یه کتاب برای پاس کردن این درس می خوام
خوب توضیح داده باشه

ارسال: #۲۰۲

esi پاسخ داده:

(۲۶ مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۴۰ ب.ظ)mamadalmani نوشته شده توسط:  من یه کتاب برای پاس کردن این درس می خوام
خوب توضیح داده باشه
برای پاس کردن درس هم کتاب مقسمی جوبگو هستش البته باز بستگی به دانشگاه و استادش داره. اما به نظرم در کل کتاب مقسمی کتاب خوبیه برای ساختمان چه درسی و چه کنکوری. اگه میخوایید کامل بخونید باید کتاب هورویتز رو بخونید . کتاب Clrs هم بخش ساختمانش خوبه اما نه به خوبی هورویتز اما بخش الگوریتمش که بخش اصلی کتاب هم هست بی نظیره.
من با تجربه خودم به هر کنکوری و دانشجوی کارشناسی توصیه می کنم حتما کتاب مقسمی رو یکبار بخونن که واقعا ارزش خوندن داره

ارسال: #۲۰۳

yasemi پاسخ داده:

ساختمان داده ها

کتاب مقسمی خیلی بهتر از یوسفی نوشته

ارسال: #۲۰۴

yasinashk پاسخ داده:

(۳۰ مرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۰۱ ب.ظ)yasemi نوشته شده توسط:  کتاب مقسمی خیلی بهتر از یوسفی نوشته

به نظر میرسه هادی یوسفی ی چن سالی بروزتر از مقسمی باشه !
کلا کتابهای مقسمی بیشترشو خودش ننوشته گویا !
کتاباشم کلا سبک قدیمین و اصولا مخالف بروز کردنشونه !Big Grin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۱۸۸ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۴۴ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۱۵۵ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۳,۹۲۳ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۵,۸۳۵ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  منبع ساختمان داده RASPINA ۷ ۷,۲۰۸ ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
Smile دانلود فیلم های آموزش پایگاه داده-دکتر حق جو دانشگاه علم و صنعت ایران Bakhtabad ۱۹ ۲۸,۷۸۳ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: keshvari9
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۵۹۰ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
Question فرادرس برای ساختمان داده marvelous ۷ ۵,۶۵۶ ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۳۷ ب.ظ
  معرفی منبع خوب برای ساختمان داده alireza9819 ۴ ۵,۱۳۰ ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۵۸ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close