زمان کنونی: ۲۹ اسفند ۱۴۰۲, ۰۶:۴۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ساختمان داده ها

ارسال: #۳۱
۱۲ شهریور ۱۳۸۹, ۰۹:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ شهریور ۱۳۸۹ ۰۹:۱۴ ق.ظ، توسط mdkd841205.)
ساختمان داده ها
چند نکته خدمت کسایی عرض می کنم که فکر میکنن از درخت b-tree سوال نمیاد...
اولا: سال ۸۸ از btree سوال اومده بوده نه ۸۷
دوما: دلیل اینکه اون سال این سوال حذف شد این بود که هیچ توضیحی در صورت سوال درمورد btree داده نشده بود. همونطور که میدونید سال ۸۷ از ساختار treap سوال داده شده بود اما حذف نشد(حتی با اینکه در سرفصل نبود). treap یکی از سوالات بخشهای آخرفصل CLRS هست که خیلی جالبه... دلیل حذف نشدن سوال هم این بود که توی صورت سوال توضیح نسبت کاملی از treap اومده بود...

نتیجه گیری: ممکن توی کنکور توضیحی در مورد بخشی از btree بدند و بعد سوال را پیرامون اون توضیحه از ما بخواند... پس چه بهتر که ما از قبل با اینجور مطلبها آشنا باشیم... و من اینطور پیشنهاد میکنم.

چه سعادتی است
وقتی که برف می‌بارد
دانستن اینکه
تن پرنده‌ها گرم است
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: sajad_8900
ارسال: #۳۲
۱۲ شهریور ۱۳۸۹, ۱۲:۰۳ ب.ظ
ساختمان داده ها
در هر حال ساختمان داده‌ی بسیار مهمی هست، بعید میدونم مورد توجه طراح قرار نگیره.

خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهایی که کوبیدم و خانه ی تو نبود...
ارسال: #۳۳
۱۲ شهریور ۱۳۸۹, ۰۱:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ شهریور ۱۳۸۹ ۰۱:۴۹ ب.ظ، توسط mdkd841205.)
RE: ساختمان داده ها
(۱۲ شهریور ۱۳۸۹ ۱۲:۴۶ ب.ظ)junior نوشته شده توسط:  treap یه ساختمان داده مرکب از BST , heap است و در واقع چیز جدیدی نداره.
همین حرفا میشه در مورد btree گفت.
Btree درخت برگرفته از درخت BST هست و در واقع چیز جدیدی نداره...
البته بیش از این بحثی ندارم... اگه فکر میکنید نمیاد نخونید...من که فول خوندم و رفتم سر جلسه ...هرچند نیومد اما لاقل دلم آروم بود...
همین بحث هم درمورد HDL مطرح بود(توی منطقی)

چه سعادتی است
وقتی که برف می‌بارد
دانستن اینکه
تن پرنده‌ها گرم است
ارسال: #۳۴
۱۲ شهریور ۱۳۸۹, ۰۵:۰۰ ب.ظ
ساختمان داده ها
(۱۲ شهریور ۱۳۸۹ ۰۹:۱۳ ق.ظ)mdkd841205 نوشته شده توسط:  چند نکته خدمت کسایی عرض می کنم که فکر میکنن از درخت b-tree سوال نمیاد...
اولا: سال ۸۸ از btree سوال اومده بوده نه ۸۷
دوما: دلیل اینکه اون سال این سوال حذف شد این بود که هیچ توضیحی در صورت سوال درمورد btree داده نشده بود. همونطور که میدونید سال ۸۷ از ساختار treap سوال داده شده بود اما حذف نشد(حتی با اینکه در سرفصل نبود). treap یکی از سوالات بخشهای آخرفصل CLRS هست که خیلی جالبه... دلیل حذف نشدن سوال هم این بود که توی صورت سوال توضیح نسبت کاملی از treap اومده بود...

نتیجه گیری: ممکن توی کنکور توضیحی در مورد بخشی از btree بدند و بعد سوال را پیرامون اون توضیحه از ما بخواند... پس چه بهتر که ما از قبل با اینجور مطلبها آشنا باشیم... و من اینطور پیشنهاد میکنم.

بله درسته ۸۸ بوده در توضیخ سوال حذف شده این عبارت اومده:
سوال ۵۶ حذف شود سوال خارج از سرفصل است و در درخت رسم شده ۲ اشتباه وجود دارد.
به هر حال خوندن این ساختمان داده‌ها ضرری نداره ولی احتمال سوال کمه !

to get something you've never had, you have to do something you've never done
ارسال: #۳۵
۲۳ شهریور ۱۳۸۹, ۱۲:۱۲ ق.ظ
خوندن جامع کتاب CLRS و خلاصه برداری دقیق و فنی
خوندن کتاب مقسمی و حل تست‌ها با دقت کامل
تست و تمرین مرور خلاصه ها
پیشکسوتان نظر بدهند!!!!!!!!!!!!!!!!۱

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
ارسال: #۳۶
۲۳ شهریور ۱۳۸۹, ۱۱:۴۸ ق.ظ
ساختمان داده ها
درباره CLRS به این موضوع توجه کن که تمریناش از متنش بعضی وقتا مهم تره. صورت تمرینای اثباتیش خیلی وقتا سوال کنکور بوده. ولی من فکر می کنم CLRS به تنهایی شاید کافی نباشه. کتاب مقسمی رو من نخوندم و نمی دونم در کنار CLRS مفید هست یا نه. ولی جزوه طورانی تو پارسه مکمل خوبیه براش.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
 سپاس‌گزاری شده توسط: HighVoltage , Soheil
ارسال: #۳۷
۲۳ شهریور ۱۳۸۹, ۰۱:۱۴ ب.ظ
ساختمان داده ها
به نظر من هم در کنار CLRS باید جزوه طورانی خونده بشه .البته من کتابای مقسمی و پوران پژوهش هم داشتم . اگه بحثی رو از یه کتاب کاملا متوجه نمی شدم از بقیه استفاده می کردم.چون CLRS نمیاد بحث پشته یا صف یا امثال اینا رو باز کنه .حتی واسه طراحی الگوریتم هم CLRS کافی نیست .من کتاب قلی زاده رو هم خوندم(به همراه مقسمی و پوران پژوهش).

Ideaسخت ترین راه همیشه بهترین راه نیست
ارسال: #۳۸
۲۳ شهریور ۱۳۸۹, ۰۲:۴۷ ب.ظ
همین دیگه برای مرجع طراحی الگوریتم و ساختمان داده که همه میدونیم سوال هاشون جدیدا همپوشانی دارند باید کتاب طراتحی الگوریتم
۱-CLRS
۲-نیپولیتان
۳-Howirtez
۴-کتاب دکتر قدسی
اما بیشتر مطالب نیپولیتان و هویرتز تو کتاب های تست هست تجربه نشون داده طراحی سوالات به سمت CLRS هست همین دو سال آخر رو یه بررسی بکنید برا همین کتاب مقسمی یا پوران یا طورانی توصیه میشه که مباحثی توی CLRS نیست از اینجا بخونیم
چیز خیلی زیادی که میتونه کمک کنه دقت توی تست هاست ببینید تست مثل تسته یعنی اینکه اشتباهه که تکیه کنیم به کتاب مرجع بطور مثال برا سیستم عامل میگن استالینگز عالیه حالا برین همین سوال سیستم عامل زمانبندی امسال رو با کمک استالینگز حل کنید نمیتونید
اما اگه روی کتاب پوران تست ۸۸ زمانبندی رو حل کنید به راحتی این تست هم حل میشه

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , parvaneh
ارسال: #۳۹
۲۹ شهریور ۱۳۸۹, ۰۸:۰۳ ب.ظ
سلام دوستان
من توی پیچیدگی های زمانی مشکل دارم و نمی تونم همچین شش دونگ بفهمماین مباحث رو
چه کتابها یا جزواتی رو برا فهم بهتر والبته بیشتر پیشنهاد میدین.

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

ارسال: #۴۰
۲۹ شهریور ۱۳۸۹, ۰۸:۲۵ ب.ظ
(۲۹ شهریور ۱۳۸۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من توی پیچیدگی های زمانی مشکل دارم و نمی تونم همچین شش دونگ بفهمماین مباحث رو
چه کتابها یا جزواتی رو برا فهم بهتر والبته بیشتر پیشنهاد میدین.
من با کتاب مقسمی خوب مفهمیدمش! البته منم موقع پاس کردن طراحی الگوریتم از روش رد شده بودم و واسه کنکور تقریبا از صفر با هاشون آشنا میشدم

سخته، ولی ممکنه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad
ارسال: #۴۱
۲۹ شهریور ۱۳۸۹, ۱۰:۰۱ ب.ظ
با سلام به همه‌ی دوستان گرامی.امیدوارم حال همگی تان خوب باشد و پرانرژی مشغول مطالعه‌ی درس‌ها باشید.
من مدتهاست که عضو مانشت هستم و همه‌ی مباحث را دنبال میکنم ولی اولین سؤالی است که در مانشت مطرح میکنم.قبل از مطرح کردن سؤالم از همه‌ی دوستان گرامی علی الخصوص آقای تنهایی بی نهایت سپاسگزارم به خاطر به وجود آوردن چنین محیطی که سراسر انرژی و انگیزه است.امیدوارم خداوند به همه‌ی شما بهترین‌ها را عنایت نماید.
می خواستم در مورد ساختمان داده‌ها وکتاب CLRS که دوستان خیلی تأکید دارند به خواندن و حل تمرین های این کتاب.من این کتاب رو از اینترنت دانلود کردم ولی حل تمرینش رو نتونستم که دانلود کنم.خیلی کتاب حجیمی هستش.چه جوری این کتاب رو میشه خوند؟
من پارسال خیلی خوب ساختمان رو خونده بودم ولی اصلاً نتونستم تست های این درس رو حل کنم.دوستان فکر میکنن که با خواندن این کتاب میشه به سؤالهایی نظیر کنکور ۸۹ به راحتی پاسخ داد یا نه؟
لطفاً راهنماییم نمایید.
از همه‌ی دوستان قبل از راهنمایی تشکر میکنم.
موفق باشید.

هنگامی که تصمیم‌گرفتی (‌قاطع باش) و بر خدا توکل کن زیرا خداوند متوکلان را دوست دارد.(سوره مبارکه آل عمران آیه ۱۵۹)
ارسال: #۴۲
۲۹ شهریور ۱۳۸۹, ۱۰:۱۰ ب.ظ
ساختمان داده ها
دوست عزیز اکثر جاهای CLRS رو قبلاً خوندید و برخی جاهاش رو هم اصلاً لازم نیست بخونید (مربوط به ارشد می شه این مباحث). نترسید از این کتاب. در مورد حل تمرین هم من یه سری چیزها دارم که شاید توی اون بسته ای که قراره بدیم بگذارم.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
ارسال: #۴۳
۲۸ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۵۴ ق.ظ
با توجه به اینکه خیلی از دوستان برای تست کتاب مقسمی رو پیشنهاد میدن( به صورت متواتر!!!)
و با در نظر گرفتا جوابهای غلطی که دارد به نظر شما چه می شود کرد ؟
راستش من بعضی از غلط هاش رو متوجه میشم اما از کجا معلوم که همه رو متوجه بشم ؟
برای تست آیا کتاب پارسه که تستها رو آخر کتاب حل کرده مطمئن‌تر نیس؟
راستش یکم به این کتاب بی اعتماد شدم وهر تستی رو جوابش رو با شک وتر دید نگاه می کنم !
کسی می تونه من رو راهنمایی کنه‌! حوشخال میشم !!

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

ارسال: #۴۴
۲۸ مهر ۱۳۸۹, ۱۲:۲۶ ب.ظ
ساختمان داده ها
مقسمی تست‌ها رو اشتباه جواب نمی ده( من که ندیدم‌، در مورد کلید تست که محاله‌، چون کلید مال سنجشه ). اما بین کتاب پارسه و مقسمی ،بی شک پارسه رو بخونید . چون هم سطح بالاتره و هم مفهومی تر.

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۴۵
۲۸ مهر ۱۳۸۹, ۱۲:۵۴ ب.ظ
ممنون از شما ببینید مثلا صفحه ۷۲ تست ۲۵ مقسlo
f مساوی بیگ او g
کدام رابطه بین f,g برقرار است:
-gتتا f
۲^fn=O2^gn
.......
......

گفته گزینه ۲ درسته در صورتی که در کتاب پارسه آورده شده که هیچ گزینه ای درست نیست در جزوه سید جوادی هم گفته شده که با یک مثال نقض رابطه برقرار نیست
تست ۳ طراحی الگوریتم سال ۸۳
ببینید یه چنین چیز هایی مرا به شک می اندازاد راستش اگه قبل از تست زدن توی جزوه سید جوادی نخونده بودمش که رابطه برقرار نیست از کنارش می گذشتم اما این جواب با توجه به توضیح سید جوادی مجبور شدم که کتاب پارسه رو چک کنم دیدم گفته سید جوادی رو گفته !!!!!!!!!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۱۸۱ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۴۴ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۱۵۵ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۳,۹۲۲ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۵,۸۳۳ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  منبع ساختمان داده RASPINA ۷ ۷,۲۰۸ ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
Smile دانلود فیلم های آموزش پایگاه داده-دکتر حق جو دانشگاه علم و صنعت ایران Bakhtabad ۱۹ ۲۸,۷۸۳ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: keshvari9
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۵۹۰ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
Question فرادرس برای ساختمان داده marvelous ۷ ۵,۶۵۵ ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۳۷ ب.ظ
  معرفی منبع خوب برای ساختمان داده alireza9819 ۴ ۵,۱۳۰ ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۵۸ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close