زمان کنونی: ۲۹ اسفند ۱۴۰۲, ۰۶:۵۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ساختمان داده ها

ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۸۹ ۰۴:۳۴ ب.ظ، توسط admin.)
ساختمان داده ها
ساختمان داده ها

یکی از مهمترین درس های همه دوره های کاردانی‌، کارشناسی‌، ارشد است .

جالب توجه این است که در تمامی این امتحانات نیز از درس ساختمان داده‌ها سوال طرح می شود!

در برخی از دانشگاهها(شریف) این درس به همراه درس طراحی الگوریتم‌ها تدریس می شود (پیوسته هستند) موضوعات مهم این درس عبارتند از‌: پیچیدگی زمانی‌، آرایه‌ها‌، صف‌ها‌، پشته‌ها‌، درخت‌ها‌، گراف‌ها‌، درخت های خاص‌، جنگل و در نهایت لیست های پیوندی

در این درس پیاده سازی موارد بالا مانند نحوه تخصیص حافظه و … مورد بررسی قرار می گیرد.

تعداد زیاد سوالات طرح شده در این درس در طول ادوار گذشته و در مقاطع مختلف امکان طرح سوالات جدید را از بین برده است به عبارت دیگر تنها مطالعه سوالات سالهای قبل کفایت می کند!!!

مرجع اصلی این درس کتاب ساختمان داده های هورویتس است‌، مطالعه کامل تمرینات این کتاب نیز توصیه می شود.

این درس یکی از دروس مشترک است و تعداد ۶ سوال از مباحث آن مطرح می شود . زدن تست های این درس برای کسانی که برنامه نویسان قویی باشند کار دشواری نیست! نتیجه عالی در این زدن ۵ تست صحیح است، نکته قابل توجه این است که اکثر داوطلبان ۲ یا ۳ تست این درس را جواب درست می دهد!

اما عالی ترین منبع تست برای این درس (به گفته دکتر محمد قدسی استاد درس ساختمان داده‌ها و الگوریتم های شریف) کتاب ساختمان داده های مهندس حمیدرضا مقسمی است!

ان شاء الله در امتحان ارشد موفقیت کامل را به دست آورید .

درس بعدی که بررسی خواهیم کرد درس محاسبات عددی است‌، توجه کنید که تمامی مطالب این بلاگ نظرات شخصی است و وجود اشکال در آن امری طبیعی است‌، به همین خاطر از کسایی که این مطالب رو می خونن تقاضا می کنم که اشکالات منو بیان کنند!

حق نگهدارتون

اطلاحیه‌: پاسخ دکتر قدسی به این مطلب:

نقل قول: Dear Mr. Tanhaei,
I saw the following quote from you:

اما عالی ترین منبع تست برای این درس (به گفته دکتر محمد قدسی استاد درس ساختمان داده‌ها و الگوریتم های شریف) کتاب ساختمان داده های مهندس حمیدرضا مقسمی است!

من تا کنون این کتاب را نداشته و ندیده‌ام و چنین نظری نداده ام. شما چگونه این مطلب را از من نقل کرده اید؟ لطفا اصلاح کنید.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Avicenna , Mohammad-A , iMohammad , capitan , sajad_8900 , sulduz , Sunshine Off , !!!Alireza!!! , shiva865 , چـکاوک , friendchp , aydingol , kamikaze_1940 , summer_girl
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۰۸:۱۴ ب.ظ
ساختمان داده ها
سلام
من برای این درس فقط کتاب آقای مقسمی (گسترش علوم پایه) و کتاب آقای یوسفی (پوران پژوهش) را خوندم.به نظرم کتاب آقای مقسمی در کنار کتاب آقای یوسفی کامل میشه.
کتاب دکتر قدسی رو هم پیگیر بودم ولی با توجه به اینکه جدیدا چاپ شده، متاسفانه پیدا نکردم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mozhgan
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۳۱ ب.ظ
کلاس ساختمان داده ها
پارسه - طورانی: بچه‌ها از کلاسش راضی بودن ولی هزینش زیاده (اصولا کلاسهای پارسه به نظر من به هزینشون نمی ارزه!) و ظاهرا کاملا از رو جزوش درس میده(همون جزوه تایپی) که خیلی جاها شباهت زیادی به CLRS پیدا میکنه! ولی خوب جمع بندی شده و میشه باهاش سریعتر از اصل کتاب پیشرفت (البته این جزوه پارسه ورژن جدید ساختمان داده پارسه هستش! پارسال میدیدم که چند تا از بچه‌ها جزوه قدیمی رو که نویسندش رهنمون بوده رو می خوندن) در کل این ورژن جدید به نظر من از ساختمان داده مقسمی خیلی بهتره!

نصیر - ابراهیمی مقدم: به گفته شاگرداشون بعضی از جلساتش مخصوصا جلسه اول! و مطالب مربوطبه heap و sort‌ها خوب بوده ولی اکثر وقت کلاس روی صف و پشته و لیست پیوندی گذشته! خوب اگه کسی اصلا ساختمان داده پاس نکرده باشه و یا واقعا ضعبف باشه ممکنه به دردش بخوره!

یوسفی (نویسنده کتاب پوران پژوهش) با شاگرداشون نتونستم مفصل صحبت کنم فقط یک جمله مفید گفتن به خوبی طورانی که نیست!! (من مسئولیتش رو به عهده نمیگریم!!) 
 سپاس‌گزاری شده توسط: h_123 , prr121
ارسال:
۰۴ تیر ۱۳۸۹, ۰۹:۰۰ ب.ظ
ساختمان داده ها
سلام.من کتاب دکتر قدسی رو دارم میخونم ولی متاسفانه نمیتونم نمریناش رو حل کنم.این کتاب حل تمرین نداره؟فکر میکنید اشکال از درس خوندن منه و با یه دور دیگه خوندن بتونم حلش کنم یا اینکه کلا این کناب رو بذارم کنار و یه کتاب سبکتر رو بخونم؟(سطح من پائینه؟)

من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم چرخد
ارسال:
۰۴ تیر ۱۳۸۹, ۰۹:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ تیر ۱۳۸۹ ۱۰:۲۵ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
RE: ساختمان داده ها
(۰۴ تیر ۱۳۸۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ)jaroon نوشته شده توسط:  سلام.من کتاب دکتر قدسی رو دارم میخونم ولی متاسفانه نمیتونم نمریناش رو حل کنم.این کتاب حل تمرین نداره؟فکر میکنید اشکال از درس خوندن منه و با یه دور دیگه خوندن بتونم حلش کنم یا اینکه کلا این کناب رو بذارم کنار و یه کتاب سبکتر رو بخونم؟(سطح من پائینه؟)

منم کتاب دکتر رو گیر آوردم کتاب حل تمرین نداره و سطح تمرین های کتاب خیلی بالاست و بعضی تمرین های برنامه نویسیش منم که سطح برنامه نویسیم خوبه به سختی می تونم بنویسم که یکیشو حالا که بررسی می کنم میبینم استاد نامرد الگوریتم ما داده بود و من پوستم کنده شد تا نوشتم ولی تمرین هاش بیشترش اثباتی هستش و بعضی هاشم از المپیاد های کامپیوتره در کل اگه نمیتونید حل کنید زیاد نا امید نشید سطح شما پایین نیست سطح تمرین های کتاب خیلی بالاست من خودم شاید بی خیال خوندن این کتاب بشم تمرین هاش باعث تضعیف روحیه میشه.Big Grin
ولی از اون زاویه که نگاه کنید تمرین هاش بوی سوالات کنکور رو میده و نمیشه ازش گذشت حالا می خونیم بلد نبودیم تو سایت می زنیم دوستان درس خون زیادن جواب می گیریم.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
 سپاس‌گزاری شده توسط: FremderJunge , friendchp
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۸۹, ۰۷:۵۸ ق.ظ
ساختمان داده ها
این کتابی که pdf تو اینترنت است با خود کتابی که شما میخونید یکی اه یا فرق داره ؟اگه فرق داره لطفا مشخصات کتابو بدید
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۸۹, ۱۰:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ تیر ۱۳۸۹ ۱۰:۲۳ ق.ظ، توسط HighVoltage.)
(۰۵ تیر ۱۳۸۹ ۰۷:۵۸ ق.ظ)bahar نوشته شده توسط:  این کتابی که pdf تو اینترنت است با خود کتابی که شما میخونید یکی اه یا فرق داره ؟اگه فرق داره لطفا مشخصات کتابو بدید

اگه منظورتون از pdf همون ۲ تا pdf ساختمان داده منصوب به دکتر هستش که نه اونا نیست اگه هم pdf جزوه دانشگاه شریف رو دارید(داده ساختارها و الگوریتم ها)همین جزوه هستش با ۴۰% تغییر.
مشخصات هم از لینک زیر می تونید ببینید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پیشنهاد میکنم کتاب رو گیر بیارید فکر نکنم دکتر این قدر نامرد باشه که از کتاب خودش حداقل یه سوال نده Big Grin مثل امسال که سوال اول ساختمان داده تمرین ۳/۳ صفحه ۱۲۵ قسمت ت هستش.
موفق باشید

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۸۹, ۰۱:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۸۹ ۰۶:۵۰ ب.ظ، توسط jaroon.)
اگه بشه یه فصل به فصل تمرینارو بذاریم و حل کنیم خیلی خوبه.
به تطرم دوستانی که با دانشحوهای شریف در ارتباط هستن میتونن حل تمرینارو گیر بیارن.کسی هست؟

من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم چرخد
 سپاس‌گزاری شده توسط: Raavak
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۸۹, ۱۱:۱۷ ق.ظ
(۰۴ تیر ۱۳۸۹ ۰۹:۵۷ ب.ظ)High_Voltage نوشته شده توسط:  
(04 تیر ۱۳۸۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ)jaroon نوشته شده توسط:  سلام.من کتاب دکتر قدسی رو دارم میخونم ولی متاسفانه نمیتونم نمریناش رو حل کنم.این کتاب حل تمرین نداره؟فکر میکنید اشکال از درس خوندن منه و با یه دور دیگه خوندن بتونم حلش کنم یا اینکه کلا این کناب رو بذارم کنار و یه کتاب سبکتر رو بخونم؟(سطح من پائینه؟)

منم کتاب دکتر رو گیر آوردم کتاب حل تمرین نداره و سطح تمرین های کتاب خیلی بالاست و بعضی تمرین های برنامه نویسیش منم که سطح برنامه نویسیم خوبه به سختی می تونم بنویسم که یکیشو حالا که بررسی می کنم میبینم استاد نامرد الگوریتم ما داده بود و من پوستم کنده شد تا نوشتم ولی تمرین هاش بیشترش اثباتی هستش و بعضی هاشم از المپیاد های کامپیوتره در کل اگه نمیتونید حل کنید زیاد نا امید نشید سطح شما پایین نیست سطح تمرین های کتاب خیلی بالاست من خودم شاید بی خیال خوندن این کتاب بشم تمرین هاش باعث تضعیف روحیه میشه.Big Grin
ولی از اون زاویه که نگاه کنید تمرین هاش بوی سوالات کنکور رو میده و نمیشه ازش گذشت حالا می خونیم بلد نبودیم تو سایت می زنیم دوستان درس خون زیادن جواب می گیریم.

سلام دوستان..به نظر من هم کتاب خوبیه روون و قابل فهم..اما من هم در تمریناتش مشکل دارم، بیشتر اونا رو رو خونی می کنم.HuhTongue
ارسال: #۱۰
۱۸ تیر ۱۳۸۹, ۱۲:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ تیر ۱۳۸۹ ۰۱:۳۲ ب.ظ، توسط parsaNA.)
(۰۸ خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۵۷ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  بیشترین مبحثی که سوال ازش تو کنکور میاد مبحث درخت هست که باید خیلی خوب خونده شه. سوالای مباحث درخت کتاب CLRS هم خیلی مهم هستند. کتاب پارسه هم خوبه.
طراحای تست این موضوع رو فهمیدند و همون طور که دیدید امسال یه دونه تستم از درخت نبود .
(۰۸ خرداد ۱۳۸۹ ۰۴:۳۰ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  تعداد زیاد سوالات طرح شده در این درس در طول ادوار گذشته و در مقاطع مختلف امکان طرح سوالات جدید را از بین برده است به عبارت دیگر تنها مطالعه سوالات سالهای قبل کفایت می کند!!!
به هیچ وجه این طور نیست . یه نگاهی به سوالای ۸۹ بندازید . کجای این تستا به تستای سالهای قبل مربوطه . کلا سوالا به سمت مفهومی شدن پیش می رن و هرگز نمی شه با تستای سالای قبل از پسش برومد. در واقع بیشتر تست هوش هست تا ساختمان داده.

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۱۱
۲۵ تیر ۱۳۸۹, ۰۱:۲۷ ق.ظ
ساختمان داده ها
ای بابا !! چرا هیچکی فعال نیست . انگار همه بدجوری دارن می خوننا !

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

ارسال: #۱۲
۲۵ تیر ۱۳۸۹, ۱۱:۳۳ ق.ظ
درست میگین تست‌ها مفهومی شدن و باید حسابی بخوانی تا جواب بدیIdea

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
ارسال: #۱۳
۱۷ مرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۱۵ ب.ظ
Photo RE: ساختمان داده ها
سلام بچه‌ها
کسی حل تمرین کتاب ساختمان داده هورویتز رو داره ؟
ممنون میشم اگه کسی داره توی سایت بذاره.[/i][/font]
ارسال: #۱۴
۲۷ مرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۰۹ ب.ظ
ساختمان داده ها
اگه کسی می تونه حل تمرینهای دکتر قدسی رو بزاره . مرسی
ارسال: #۱۵
۲۸ مرداد ۱۳۸۹, ۰۸:۳۹ ق.ظ
سلام.ساختمان داده رو توی ترم تابستون پاس کرده بودم و اصلا سرکلاس نرفته بودم و فقط برای امتحان خوندم.واسه همین خیلی مشکل داشتم.
کتاب پارسه طورانی + صدای کلاس را استفاده کردم و کلی راه افتادم و هر مبحثی که درس میدادن تستهای کنکور رو همزمان حل میکردم و تقریبا همه‌ی مباحث رو بلدم.اما چون تازه یاد گرفتم ممکنه فراموش کنم و اینکه یک منبع کافی نیست.
براب ادامه کار میخواستم بپرسم از چه منبعی استفاده کنم؟
از کتاب مقسی یا کتاب یوسفی پوران پزوهش؟ کدوم کتاب بهتره؟
جزوه ساختار داده‌ها دکتر قدسی هم دارم.اما زیاد خوشم نیومد.کتاب باشه بهتره.اگه بعضی از مباحث رو لازمه از جزوه قدسی بخونم لطفا راهنمایی کنید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۱۸۲ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۴۴ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۱۵۵ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۳,۹۲۳ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۵,۸۳۳ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  منبع ساختمان داده RASPINA ۷ ۷,۲۰۸ ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
Smile دانلود فیلم های آموزش پایگاه داده-دکتر حق جو دانشگاه علم و صنعت ایران Bakhtabad ۱۹ ۲۸,۷۸۳ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: keshvari9
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۵۹۰ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
Question فرادرس برای ساختمان داده marvelous ۷ ۵,۶۵۵ ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۳۷ ب.ظ
  معرفی منبع خوب برای ساختمان داده alireza9819 ۴ ۵,۱۳۰ ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۵۸ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close