زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درس خواندن هیچ ارزشی ندارد

ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۰۵ ب.ظ
پس از اینکه ارشد رو تموم کردم
تا الان توی چندتا دانشگاه رفتم واسه تدریس
هرجا رفتم، شروع کردم به معرفی خودم به این شکل:
سلام
من ... هستم
ارشد خودم رو از دانشگاه شیراز با رتبه ... گرفتم
کارشناسی خودم رو هم از دانشگاه با رتبه گرفتم
معدل کارشناسی و ارشدم هم ... است

همه ی جاهایی که رفتم اولین کاری که بهم کردن، خندیدن
گفتن ما کاری نداریم از کجا مدرک گرفتی و رتبت چند بوده، فقط بگو فارغ التحصیل شدی یا نه؟؟ منم می گفتم بله
بعدش یه فرمی بهم میدادن و میگفتن برو این رو پر کن اگه تونستیم بهت دو تا سه واحد میدیم :|

همه ی این جاها، خورد می شدم، پشیمون می شدم از تمام زحمات و تمام بیدار بودن هامو تمام ...
اینطوری بود که فهمیدم هیچ ارزشی واسه درس خوندن و سطح علمی قائل نمیشن
فهمیدم که فقط باید مدرک بگیری و تمام
اینجا بود که به حرف خونوادم رسیدم
ولی واقعا انصاف نیست، بی عدالتی محضِ

اینجا بود فهمیدم اگه پول داشته باشی و بری دانشگاه آزاد، خیلی موفق تر میتونی باشی
دلیلش میدونین چیه؟
دلیلش اینه که زیاد قرار نیست زحمت بکشی، فقط دو روز میری دانشگاه و بقیه روزا در خدمت خودت هستی و هر کاری بخوای می تونی انجام بدی

در نهایت دو پ.ن
پ.ن .۱ : درس خواندن و زحمت کشیدن هیچ ارزشی ندارد
پ.ن.۲ : به همه دوستانی که در دانشگاه های دولتی و آزاد و ... درس می خوانند، احترام میذارم
۲۷
۱۴
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: خانه سبز , arefeh.hp , hamid88 , crevice , AmiriManesh , fatemesoleimani , maryam.raz , Hera , sharareh_moradi , n_amiry , n a z a n i n , mahyamk , chaka , Amir V , flowerirani , friends , ali0281 , nina69 , Mänu , tohidi4503 , fas , maryam_92a , mrsh1372 , ریحان , ehsaan_gh , fo-eng , Fahrenheit
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۲۳ ب.ظ
RE: درس خواندن هیچ ارزشی ندارد
یعنی واقعا شرایط واسه ارشد انقدر بد شده؟
به کجا داریم میریم با این وضعیت!!!

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk
۵
۱
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۲۷ ب.ظ
من منکر وضع بد و بیکاری نیستم ولی شما اشتباهت اینه که توقعت از کار تدریسه! برو تو بازار کار کن برادر من... برو یه شرکت پیدا کن توش چندسال کار کن بعد چندسال که کار یاد گرفتی و فهمیدی تو بازار چه خبره دوست داشتی برا خودت شرکت بزن اصلا...
تدریسم شد کار اخه ...!

[تصویر:  balloons.gif]
۱۵
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: kingmax , maryam.raz , M*Gh , Xilinx , لنیا , shayesteNEY
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۰۲ ب.ظ
حالا ما یه حرفی میزنیم، یه عده بر میگردن میگن تو اگه یه جای دیگه درس میخوندی این حرفو نمیزدی، ما همیشه وقتی به آخرش میرسیم تازه می یاییم فکر می کنیم که واسه چی این راهو رفتیم؟ اینکه مدرک بی ارزشه فکر نمی کنم مساله ی یکی دو سال اخیر باشه و خیلی وقته که مدرک بی ارزش شده. من قبول دارم که شرایط برای خانم ها کمی سخته. کمی که چه عرض کنم خیلی سخته. علاوه بر دو سه موردی که تو همین تاپیک بهش اشاره کردید چند روز پیش یکی از دوستان به بنده پیام دادن که :

نقل قول: سلام
....
بعدش می خواستم اگه می شه راهنماییم کنید.
منم مثل شما ارشد می خونم. ولی امکانش نیست که تهران بمونم. تنهایی تهران موندن برام سخته و می خوام برگردم شهر خودم.
ولی راستشو بخواید اصلا نمی دونم تو شهر خودم چیکار کنم. شهر کوچکی داریم و از نظر کامپیوتر و ای تی خیلی پیشرفته نیست یا بگم اصلا پیشرفته نیست.
....
به نظرتون یه ادم تو شهر کوچکی مثل .... چیکار می تونه بکنه.
برنامه نویسی واقعا علاقه دارم.
تو دانشگاه c++ خوندم و خودم برای دوره ارشد به جهت انجام پایان نامه و علاقه شخصی جاوا کار کردم.
ولی شرکتی جاوا کار تو .... نیافتم.
واقعا ناامیدم.
جای برادر من، اگر بخواید منو راهنمایی کنید چی میگید.

پاسخی که بنده به ایشون دادم این بود که : "راستش تو ... پتانسیل زیادی برای کار وجود نداره، به جز چند تا شرکت من زیاد ندیدم که برنامه نویس بخوان بگیرن. منظورم شرکت هایی هستن که تخصصی برنامه نویسی کنن. احتمالا اگه بخوایید تو ... بمونید خیلی زود به یه کار خوب نرسید و باید صبر کنید و بگردید تا کار خوبی پیدا کنید. چند وقت پیش بود که یه شرکت تو ... می دیدم که برنامه نویس سی شارپ میخواست. از اونجایی که موقعیت کار کمه احتمالا اگه بخوایید سر کار هم برید از شما سابقه کار بخوان. اگه جاوا رو خوب بلد هستید بهره برید سمت اندروید (هم بازی و هم نرم افزار) و خودتون رو تو اون زمینه قوی کنید. همونطور هم که خودتون گفتید موقعیت کار واقعا کمه ولی اینطور هم نیست که اصلا وجود نداشته باشه. من خودم پی گیر نیستم ولی اگه پی گیر بشید احتمالا تک و توک جاهایی رو پیدا کنید که برنامه نویس بخوان. یه کار دیگه ای که میتونید انجام بدید اینه که تا وقتی که سر کار نرفتید مهارت های مختلف رو یاد بگیرید مثلا اگه اندروید رو یاد گرفتید سی شارپ و WPF و کار با پایگاه داده و طراحی سایت با PHP و ASP رو هم یاد بگیرید تا اگه موقعیتی پیش اومد، شما انتخاب خوبی برای اون شرکت باشید."

اگه واقعا هدمون از درس خوندن کار کردنه، جمله ی " درس خوندن هیچ ارزشی نداره" کاملا درسته. اگه هدف از درس خوندن تدریسه در حال حاضر جمله ی "ارشد پلی است میان کارشناسی و دکترا" کاملا درسته. الان واقعا برای خیلی از جاها فرقی نمیکنه شما ارشدتون رو از کجا گرفتید، اگه هم فرق کنه مطمئن باشید اونجا اصلا با مدرک ارشد حق التدریس یا هیات علمی قبول نمیکنه، بنده تو دوره ی کارشناسی فقط دو تا از اساتیدمون ارشدشون از دانشگاه سراسری بود، بقیه همشون آزاد و غیر انتفاعی بود که قبلا گفتم یکیشون به جرم تقلبی بودن مدرک بعدها دستگیر شدن. یه استاد دکتر هم نداشتیم. شاید اینطوری بگم بهتر باشه جایی که به مدرک و معدل ارشد شما اهمیت نمیده جای خوبی برای تدریس نباشه و بهتره بگردیدم و یه جای بهتر پیدا کنیم، مگر اینکه ۱- مجبور باشیم(کار دیگه ای وجود نداشته باشه) ۲- خودمون به همونجا راضی باشیم.

آیا ما قبل از شروع به خوندن برای ارشد آیا نمیدونستیم که نمیتونیم تو تهران بمونیم؟ بعد از اینکه ارشد تموم شد متوجه این قضیه شدیم که ای وای من نمیتونم تو تهران بمونم؟
آیا قبل از خوندن ارشد نمیدونستیم که تو شهرمون کار وجود نداره یا اگه وجود داره به داشتن مدرک ارشد نیازی ندارن؟
آیا قبل از ارشد خوندن نمیدونستیم که خیلی از دانشگاه ها با مدرک های آزاد و غیر انتفاعی هم حق التدریس قبول میکنن و خیلی براشون مهم نیست که شما کجا درس خوندید؟

دقیقا همین موضوع برای دکترا هم صادقه، و ما در حال حاضر باید بدونیم که خیلی از دانشگاه ها با مدرک ارشد حق التدریس قبول میکنن و نیازی به داشتن مدرک دکترا ندارن. گرفتن مدرک دکترا از یه دانشگاه معتبر الزاما شما رو هیات علمیه یه دانشگاه معتبر دیگه نمیکنه ولی احتمال هیات علمی شدن تو یه دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی رو خیلی بیشتر میکنه مگر اینکه اونجایی که دارید میرید هیات علمی بشید دانشگاه نباشه و چاله میدون باشه که هر کی از راه میرسه هیات علمیش میکنه.

بنابراین اگه ۱- نمیخوایید برید خارج از کشور ۲- نمیتونید تو تهران بمونید ۳- تنها هدفتون کار کردنه، "درس خوندن اصلا ارشی نداره" در غیر این صورت خیلی هم ارش داره و هر چقدر جای بهتری بخونید ارزشش بیشتر نیز خواهد بود.
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸Operation , shayesteNEY , d_felfelak , fa_shinobi , mrsh1372 , ریحان , kader , it.eng , emahii , homakp , Doctorwho
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۰۴ ب.ظ
حالا ما یه حرفی میزنیم، یه عده بر میگردن میگن تو اگه یه جای دیگه درس میخوندی این حرفو نمیزدی، ما همیشه وقتی به آخرش میرسیم تازه می یاییم فکر می کنیم که واسه چی این راهو رفتیم؟ اینکه مدرک بی ارزشه فکر نمی کنم مساله ی یکی دو سال اخیر باشه و خیلی وقته که مدرک بی ارزش شده. من قبول دارم که شرایط برای خانم ها کمی سخته. کمی که چه عرض کنم خیلی سخته. علاوه بر دو سه موردی که تو همین تاپیک بهش اشاره کردید چند روز پیش یکی از دوستان به بنده پیام دادن که :

نقل قول: سلام
....
بعدش می خواستم اگه می شه راهنماییم کنید.
منم مثل شما ارشد می خونم. ولی امکانش نیست که تهران بمونم. تنهایی تهران موندن برام سخته و می خوام برگردم شهر خودم.
ولی راستشو بخواید اصلا نمی دونم تو شهر خودم چیکار کنم. شهر کوچکی داریم و از نظر کامپیوتر و ای تی خیلی پیشرفته نیست یا بگم اصلا پیشرفته نیست.
....
به نظرتون یه ادم تو شهر کوچکی مثل .... چیکار می تونه بکنه.
برنامه نویسی واقعا علاقه دارم.
تو دانشگاه c++ خوندم و خودم برای دوره ارشد به جهت انجام پایان نامه و علاقه شخصی جاوا کار کردم.
ولی شرکتی جاوا کار تو .... نیافتم.
واقعا ناامیدم.
جای برادر من، اگر بخواید منو راهنمایی کنید چی میگید.

پاسخی که بنده به ایشون دادم این بود که : "راستش تو ... پتانسیل زیادی برای کار وجود نداره، به جز چند تا شرکت من زیاد ندیدم که برنامه نویس بخوان بگیرن. منظورم شرکت هایی هستن که تخصصی برنامه نویسی کنن. احتمالا اگه بخوایید تو ... بمونید خیلی زود به یه کار خوب نرسید و باید صبر کنید و بگردید تا کار خوبی پیدا کنید. چند وقت پیش بود که یه شرکت تو ... می دیدم که برنامه نویس سی شارپ میخواست. از اونجایی که موقعیت کار کمه احتمالا اگه بخوایید سر کار هم برید از شما سابقه کار بخوان. اگه جاوا رو خوب بلد هستید بهره برید سمت اندروید (هم بازی و هم نرم افزار) و خودتون رو تو اون زمینه قوی کنید. همونطور هم که خودتون گفتید موقعیت کار واقعا کمه ولی اینطور هم نیست که اصلا وجود نداشته باشه. من خودم پی گیر نیستم ولی اگه پی گیر بشید احتمالا تک و توک جاهایی رو پیدا کنید که برنامه نویس بخوان. یه کار دیگه ای که میتونید انجام بدید اینه که تا وقتی که سر کار نرفتید مهارت های مختلف رو یاد بگیرید مثلا اگه اندروید رو یاد گرفتید سی شارپ و WPF و کار با پایگاه داده و طراحی سایت با PHP و ASP رو هم یاد بگیرید تا اگه موقعیتی پیش اومد، شما انتخاب خوبی برای اون شرکت باشید."

اگه واقعا هدمون از درس خوندن کار کردنه، جمله ی " درس خوندن هیچ ارزشی نداره" کاملا درسته. اگه هدف از درس خوندن تدریسه در حال حاضر جمله ی "ارشد پلی است میان کارشناسی و دکترا" کاملا درسته. الان واقعا برای خیلی از جاها فرقی نمیکنه شما ارشدتون رو از کجا گرفتید، اگه هم فرق کنه مطمئن باشید اونجا اصلا با مدرک ارشد حق التدریس یا هیات علمی قبول نمیکنه، بنده تو دوره ی کارشناسی فقط دو تا از اساتیدمون ارشدشون از دانشگاه سراسری بود، بقیه همشون آزاد و غیر انتفاعی بود که قبلا گفتم یکیشون به جرم تقلبی بودن مدرک بعدها دستگیر شدن. یه استاد دکتر هم نداشتیم. شاید اینطوری بگم بهتر باشه جایی که به مدرک و معدل ارشد شما اهمیت نمیده جای خوبی برای تدریس نباشه و بهتره بگردیدم و یه جای بهتر پیدا کنیم، مگر اینکه ۱- مجبور باشیم(کار دیگه ای وجود نداشته باشه) ۲- خودمون به همونجا راضی باشیم.

آیا ما قبل از شروع به خوندن برای ارشد آیا نمیدونستیم که نمیتونیم تو تهران بمونیم؟ بعد از اینکه ارشد تموم شد متوجه این قضیه شدیم که ای وای من نمیتونم تو تهران بمونم؟
آیا قبل از خوندن ارشد نمیدونستیم که تو شهرمون کار وجود نداره یا اگه وجود داره به داشتن مدرک ارشد نیازی ندارن؟
آیا قبل از ارشد خوندن نمیدونستیم که خیلی از دانشگاه ها با مدرک های آزاد و غیر انتفاعی هم حق التدریس قبول میکنن و خیلی براشون مهم نیست که شما کجا درس خوندید؟

دقیقا همین موضوع برای دکترا هم صادقه، و ما در حال حاضر باید بدونیم که خیلی از دانشگاه ها با مدرک ارشد حق التدریس قبول میکنن و نیازی به داشتن مدرک دکترا ندارن. گرفتن مدرک دکترا از یه دانشگاه معتبر الزاما شما رو هیات علمیه یه دانشگاه معتبر دیگه نمیکنه ولی احتمال هیات علمی شدن تو یه دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی رو خیلی بیشتر میکنه مگر اینکه اونجایی که دارید میرید هیات علمی بشید دانشگاه نباشه و چاله میدون باشه که هر کی از راه میرسه هیات علمیش میکنه.

بنابراین اگه ۱- نمیخوایید برید خارج از کشور ۲- نمیتونید تو تهران بمونید ۳- تنها هدفتون کار کردنه، "درس خوندن اصلا ارشی نداره" در غیر این صورت خیلی هم ارش داره و هر چقدر جای بهتری بخونید ارزشش بیشتر نیز خواهد بود.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: flowerirani
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۰۱ ب.ظ
توی شهرهای کوچک، شرکت معنایی پیدا نمی کنه
با توجه به عقاید و آرمان های هر فرد، رفتن به شهر های بزرگ، برای همه مقدور نیست
ادامه تحصیل، تنها حسنی که خواهد داشت، مشغول بودن به مدت چهار سال دیگر است و بس
وضعیت بدتر از چیزی است که فکرش را کنیم

تنها دوست دارم به دوستانی که در آزمون کارشناسی ارشد قبول نشده اند بگویم، ناراحت نباشید چون ارشد گرفته ها شرایط خوبی ندارند
پس برای این چیز بی ارزش، خود را ناراحت نکنید
۱۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamid88 , Engineer , maryam.raz , Hera , sharareh_moradi , chaka , maryam_92a , ehsaan_gh
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۱۵ ب.ظ
با سلام بنده یه مدت پیش اومدم همه این حرف ها رو تو چند تا تایپیک نوشتم بعد از اون تنها چیزی که دیدم فیدبک منفی بود
و گفتن فلانی تو افسرده ایی منفی گرا هستی فلانی .... من تازه از شهریور میرم ارشد ۲ سال پشت کنکورم بودم کلی هم هزینه کردم
اگر این همه هزینه که من انجام دادم صرف کسب و کار کوچیک مثل میوه فروشی! یا سوپر مارکتی می کردم! و پس از ۲ سال با سیاست می تونستم به درامد ماهیانه ۸۰۰-۱ تومن برسم...
اگر این اقای اهوی وحشی میرفتن بعد لیسانس صافکاری کار می کردن ۳-۴ سال مفت پیش بهترین صافکار کار می کرد یا می رفت نونوایی یا میرفت کرکره سازی یا کابینت سازی یا تابلو برق بعد ۴ سال هم صافکار کرکره ساز نونوا جوشکار بنا خبره ایی می شد هم صاحب کارش با حقوق ماهی ۱ تومن و بیمه ازش پذیرایی می کرد...
درس خوندن تو جایی که صنعت کشور هیچ رشدی نداره و برعکس ۳ سال هست رشدش منفی هست! یعنی خودکشی...
منظورم کسایی هستن که امید بستن به شغل..
دوستانی که هنوز تو فکر ارشد شرکت کردن هستین و این امید دارین بخاطر ارشدتون در اینده جذب شغل بشید اشتباه نکنید...
اقای اهو وحشی و امثال ایشون باید عادت کنن به این شرایط چون مشکل تنها صنعتی نبودن نیست مشکل دیگه وجود دانشگاه های غیر انتفاعی و ازاد و دانشگاه های سراسری درجه ۳ هست که هووویجوری برای دور هم بودن دانشجو جذب می کنه وقتی به این امار بچه های پردیس و بین الملل و مجازی!!! اضافه می کنی تازه می فهمی چقدر ادم رفتن سرکار و امید بستن به شغل!
بنظر بنده در این شرایط که صنعتی نیست کشور تنها باید تحصیلات تکمیلی موکوف به دانشگاه های سراسری درجه ۱ کشور و نهایت درجه۲ مثل فردوسی و شیراز صنعتی اصفهان و تبریز بشه و دیگر دانشگاه ها لیسانس هم زیادشون هست
۲۳
۹
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamid88 , crevice , AmiriManesh , Elena_71 , 10:30 , misagh01 , Hera , nazanin-82 , baran , MShariati , mrsh1372 , yas70 , ریحان , ehsaan_gh
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۳۸ ب.ظ
ترکس ۲۰۰۸
کاملا با شما موافقم
در ادامه بحث دانشگاه ها این رو هم عرض کنم
امسال
شهر کوچکی مثل تنکابن در استان مازندران
دو موسسه غیرانتفاعی هر کدام ۱۵ دانشجو ( ۳۰ دانشجو ارشد ) ارشد می گرفتن!!!
این یعنی فاجعه :|
مشکل اصلی اینجاست که
هیچ ارزشی برای کسی که در دانشگاه های درجه یک و دو زحمت کشیده و کسی که در این موسسات درس خوانده قایل نمیشوند :|
۱۸
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Elena_71 , Victoria , Hera , sharareh_moradi , nazanin-82 , hnarghani , maryam_92a , mrsh1372
ارسال:
۱۴ مرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۴۶ ق.ظ، توسط نازین.)
(۱۳ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۱۵ ب.ظ)Trex2008 نوشته شده توسط:  با سلام بنده یه مدت پیش اومدم همه این حرف ها رو تو چند تا تایپیک نوشتم بعد از اون تنها چیزی که دیدم فیدبک منفی بود
و گفتن فلانی تو افسرده ایی منفی گرا هستی فلانی .... من تازه از شهریور میرم ارشد ۲ سال پشت کنکورم بودم کلی هم هزینه کردم
اگر این همه هزینه که من انجام دادم صرف کسب و کار کوچیک مثل میوه فروشی! یا سوپر مارکتی می کردم! و پس از ۲ سال با سیاست می تونستم به درامد ماهیانه ۸۰۰-۱ تومن برسم...
اگر این اقای اهوی وحشی میرفتن بعد لیسانس صافکاری کار می کردن ۳-۴ سال مفت پیش بهترین صافکار کار می کرد یا می رفت نونوایی یا میرفت کرکره سازی یا کابینت سازی یا تابلو برق بعد ۴ سال هم صافکار کرکره ساز نونوا جوشکار بنا خبره ایی می شد هم صاحب کارش با حقوق ماهی ۱ تومن و بیمه ازش پذیرایی می کرد...
درس خوندن تو جایی که صنعت کشور هیچ رشدی نداره و برعکس ۳ سال هست رشدش منفی هست! یعنی خودکشی...
منظورم کسایی هستن که امید بستن به شغل..
دوستانی که هنوز تو فکر ارشد شرکت کردن هستین و این امید دارین بخاطر ارشدتون در اینده جذب شغل بشید اشتباه نکنید...
اقای اهو وحشی و امثال ایشون باید عادت کنن به این شرایط چون مشکل تنها صنعتی نبودن نیست مشکل دیگه وجود دانشگاه های غیر انتفاعی و ازاد و دانشگاه های سراسری درجه ۳ هست که هووویجوری برای دور هم بودن دانشجو جذب می کنه وقتی به این امار بچه های پردیس و بین الملل و مجازی!!! اضافه می کنی تازه می فهمی چقدر ادم رفتن سرکار و امید بستن به شغل!
بنظر بنده در این شرایط که صنعتی نیست کشور تنها باید تحصیلات تکمیلی موکوف به دانشگاه های سراسری درجه ۱ کشور و نهایت درجه۲ مثل فردوسی و شیراز صنعتی اصفهان و تبریز بشه و دیگر دانشگاه ها لیسانس هم زیادشون هست

تبریز برقش خوبه!!!کامپیوتر اونم تو دانشکده برقش افتضاحه !!!!چند تا هیت علمی بیشتر نداره .گروه کامپیوتر ارشدش هم تو دانشکده برق یک کلاس داره ۳*۴ که جدیدا از سقفش آب هم می چکه....والا من که لیسانسم تبریز بود معدلم ۱۶ کسایی که دانشگاه درجه پایین بودن و معدلشون ۱۸ بود ارزش معدلشون تو کنکور از من ۱۰۰ برابر بیشتر بوده

رفت
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Victoria , Hera , maryam_92a
ارسال: #۱۰
۱۴ مرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۵۲ ق.ظ
با اجازتون من در قسمتی دیگر از مانشت تایپکتون رو به اشتراک گذاشتم .
من هم دقیقا با نظر شما موافقم .
..........!!!

هیج وقت دیر نیست
........................!!!
۲
۰
ارسال: #۱۱
۱۴ مرداد ۱۳۹۳, ۰۴:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۰۰ ب.ظ، توسط omid.n1990.)
سلام،
هم با نظرات شما موافق و هم با نظرات شما مخالف هستم! Smile
اول هدف از ارشد گرفتن رو باید مشخص کرد. ببیند کاربرد ارشد اساساً چیه! به همون اندازه از ارشد و دکتری توقع داشته باشید.
بعضی وقتها کسایی هستند که فکر میکنن اگر ارشد یا دکتری گرفتن کلی اتفاق و امتیاز گیرشون میاد که شاید انتظار خیلی درستی نباشه تو شرایط امروز.
شاید چند سال پیش با مدرک ارشد راحت میشد تدریس داشت ولی الان دیگه اینطور نیست و مختصری پاره وقت میشه تدریس کرد، شاید الان با مدرک دکتری کامپیوتر بشه عضو هیئت عملی شد ولی چهارپنج سال دیگه بعیده دکتری کامپیوتر راحت عضور هیئت علمی بشید.
البته من خودم سال گذشته و سال پیش رو دوروز شش ساعته حق التدریس داشتم با ساعتی هفت هزارتومن! به هیچ دردی نمیخوره
فقط اگر مثل من تدریس دوست دارید فقط برای تنوع و حضور در دانشگاه چند ساعتی کافیه و فکرپولش نباشید.

اگر میخواهید برید خارج ارشد بدرتون میخوره
وگرنه بهتره خیلی توقع بالایی از ارشد نداشته باشید.
تو رشته کامپیوتر هم فوق العاده کار زیاد هست ولی متاسفانه متخصص پیدا نمیشه. اینو واقعا جدی میگم.
کمی واسه شروع توقع منطقی باشه، همراه با تخصص، مطمئن باشید کار هست. ولی متاسفانه من تو دوره ی ارشد کسانی رو دیدم که حتی بلد نبودند ویندوز عوض کنند! (در کمال تعجب تعداد این افراد کم نبود)
یعنی خیلی وقتها از دانشجوی ارشد میپرسم فیلد فنی ات چیه هیچ چیز خاصی نداره که بگه
از برنامه نویسی
شبکه
گرافیک و ...

در نهایت چند نکته به نظرم میرسه
- بهتره از ارشد تو شرایط فعلی که خیلی ها ارشد میگیرن و از سالهای قبل هم خیلیها ارشد دارن در نتیجه تعداد ارشدها زیاد شده انتظار بالایی نداشت، یکی از کاربردهای ارشد که عموماً میرفتن سمتش فقط برای تدریس بوده، ولی وقتی چیزی خیلی زیاد بشه هم رقابت سخت میشه و هم اینکه حرف اول رو پارتی میزنه. شاید پنج سال پیش شما مدرک ارشد دولتی داشتی راحت کلاس میدادن و حتی شاید عضو هیئت علمی هم میشدی ولی الان وقتی کلی ارشد هستن شما دولتی مدرکت رو گرفته باشی ممکنه یک نفر که آزاد مدرک گرفته باشه و پارتی داشته باشه هم بتونه راحتتر ازشما کلاس بگیره

- مورد بعدی که به نظرم میرسه ببینید با خودتون چند چندید؟ به جز گرفتن مدرک ببینید چه چیزی تو این همه سال بدست اوردید. اگر صرفا مدرک بوده و هیچ علمی به دست نیومده که خوب سخت ضرر کردید و یک مدرک و اسم دیگه واقعا ارزش نداره. ولی اگر کنار این درس خوندن فنی یاد گرفتید خیلی بعیده نشه از اون فن پول دراورد. حداقل واسه شروع میشه از کم شروع کرد و پیشرفت کرد تو پول دراوردن

- دوستان عزیز ما رشته امون مثل رشته های علوم انسانی یا نظری نیست که بخواهیم صرفا مدرک بگیریم. مثلا بریم فوق لیسانس و دکتری ادبیات و علوم سیاسی و .. بگیریم. رشته ی ما فنی مهندسی است! خوب کنار این مدرک واقعا نباید فنی بلد باشیم؟ نباید دید مهندسی داشته باشیم؟ یعنی واقعا بین دانشجویان رشته های علوم انسانی و رشته های مهندسی هیچ تفاوتی نباشه و هردو فقط برن مدرک بگیرن؟
۴۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan , mrsh1372 , eng_majid , dr.a_AI , nlp@2015 , saaraa , tabassomesayna , Iman_k26 , اینجینیر , maryam.raz , نارین , masoud67 , diligent , Hera , hiva60 , AmiriManesh , somaieh_hassani , Engineer , gunnersregister , samaneh@90 , friends , sand , anonetumer , p_farhadi , 2star , mahyamk , ali65509 , f2000 , nazanin-82 , hnarghani , chaka , baran , f_8169 , baby27784 , d_felfelak , fa_shinobi , viase , yas70 , ریحان , پروفسور , emahii , fsi2013 , homakp , RezaTaheri , pioneer01
ارسال: #۱۲
۱۴ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۲۷ ب.ظ
ببینید اینی که میگید اگه دنبال کابینت سازی میرفتی فلان و فلان من طرف میشناسم بیش از ۳ سال شاگرد کابینت سازی بود خیلی حرفه ای هم شده میتونه راحت یه مغازه را بچرخونه ولی تا زمانی پیش یکی کار میکرد همش ماهی ۴۰۰ تومن بهش نمی داد الان ول کرده و میترسه خودشم مغازه بزنه باید کلی سرمایه داشته باشه مغاز بزنه باز اگه بخواد جای خوبی بزنه که ۱۰۰% بگیره سرمایه خیلی بالایی میخواد با اجاره بالا که نــــــــــــــداره جاهای دیگه هم بخواد بزنه ریسکه اگه نگیره از کجا بیاره قرض هایی که بالا میاره بده از کجا خرجش را در بیاره طرف الان تو آزانس کار میکنه و بعضی موقع ها هم میره برق کشی سرویس کلر و بخاری اینا هم میره به زور ماهی ۹۰۰ الی یه تومن با از صبح تا شب جون کندن در میاره الان و ضعیت اشتغال خرابه ربطی به رشته یا مهارت نداره شما توی این رشته ای میفهمی بده و فکر میکنی بقیه خوبه به قولی میگن آواز دهل از دور خوش است ولی خداییش اگه سواد و مدرک داشته باشی کار هست التماستم میکنن ولی کار بلد باشی نه فقط مدرک ، مدرک ما برای شرکت ها کسب درآمد نمیکنه این مهارت و سواد ماست که براشون سود داره

نمی دانم اینجا که ایستاده ام تقدیر من است یا تقصیر من!
اما وقتی یافته هایم را با باخته هایم مقایسه میکنم،
می بینم چون خدا را یافتم هر چه باختم مهم نیست.
آموختم که تمام ماجراهای زندگی فقط قانون عشـــق بازی خدا با ماست
۱۵
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hera , gunnersregister , Bahar_HS , chaka , shayesteNEY , fa_shinobi , emahii
ارسال: #۱۳
۱۴ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۲۷ ب.ظ
سلام دوست عزیز
تاحدی باهات موافقم . اما شما چرا اینقد کارایی که باعث اتلاف وقت میشه مثل (حق التدریس ) رودر نظر میگیری . من توی شهرستانم . با داشتن مدرک لیسانس نرم افزار با چندتا کار پِژوهشی و مقاله به اسم دانشگاه و یه شرکت ساپورت مالی خوبی میکنند . بنظر من کسی که میره برا ارشد اول هدفش باید ادامه تحصیل برا دکترا باشه و بیشتر از اینکه تو ارشد بخواهی یاد بگیری باید کارهای پِژوهشی انجام داد (اصلا هدف ارشد اینه) من بخدا کسایی رو میشناسم که طرح هایی (حتی شبیه سازی شده ) رو به دانشگاه امام حسین و وزارت دفاع ارائه دادند پول خیلی خوبی بدست آوردند Shy
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , AmiriManesh , Bahar_HS , mahyamk , baran , emahii
ارسال: #۱۴
۱۴ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۵۰ ب.ظ
ارشد گرفتن نه تنها تو رشته ما بلکه تو همه رشتها شانس پیدا کردن شغل رو افزایش نمیده چون بازار کار نیاز به افراد متخصص تو زمینه های فنی داره و دانشگاه هم ۹۰ درصد تئوریه.اگه ارشد ما واسه پیدا کردن شغل بهتره قطعا اشتباهه البته تو ایران!
من خودم فقط بخاطر علاقه دوس دارم که ارشد بگیرم
بنظر من رشته کامپیوتر با این همه زبان برنامه نویسی , شبکه ,پشتیبانی سیستم وهزارتا زمینه دیگه کار واسش نباشه پس فاتحه بقیه رشته ها خوندست! شما تو یدونش تخصص داشته باشن قطعا کار هست شاید اولش درامد پایین باشه ولی حرفه ای تر بشی درامد هم بیشتره. دیگه متاسفانه وضعیت کشور همینه
بنظر من توی رشته ما تدریس آخرین چیزیه که باید بهش فکر کرد.

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
۱۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Victoria , Bahar_HS , sand , hnarghani , masoud67 , chaka , fa_shinobi , diligent , emahii
ارسال: #۱۵
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۲۰ ق.ظ
دوست عزیزی که صرفا مدرک گرفتی
وقتی نمی تونی یه سایت طراحی کنی یا یه شبکه کوچیک راه اندازی کنی چطوری شدی مهندس؟!!!!

شما رشته تون فنی مهندسی ه.درسته ؟

پس یا هنوز فنی نشدی یا هنوز م....!

امیدوارم از لحنم ناراحت نشی ولی دلم میخواد بهت بر بخوره .
خیلی هم بربخوره

می دونم شرایط طوری بوده که می بایست همه ی حواست به درست باشه ولی می تونستی حداقل یه پرس و جو کنی ببینی بازار کار مربوط به رشته ت چطوره؟هان!

به نظر من و خیلی ها تدریس فقط انتقال محفوظات ذهنی ه .که اونم کلی هنر می خواد برای انتقالش، و کار اوناییه که نتونستن از لحاظ اجرایی موفق باشن
البته همینجا اعلام کنم .مورد داشتیم که هم مهندس اجرایی قابلی بوده و هم مدرسی خوب.

دوست عزیز، بقول دوستمون omid.n1990 - 14 باید قبل از هر چیزی هدفتو مشخص کنی
اگه دنبال تدریس و ادامه ی راه قبلیت هستی برو دکترا و اگر می خوای زودتر وارد بازار کار شی از همین الان شروع کن.

حداقل ش یه پرس و جو کن ببین می تونی دنبال چی بری
البته می دونم شما بسیار توانایی و این صحبتهات یا از سر دلسرد شدنت بوده یا برای دلگرمی دوستانی که کنکور قبول نشدن

و مطمئنم می تونی بهترین راه و انتخاب کنی

انسان در بــــازی گاهی می بــــــرد ، گــــــــاهی چیــز یــاد می گیــــرد
۱۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , sand , nazanin-82 , baran , AI. , mrsh1372 , diligent , emahii

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۶۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۵۳۱ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۶۱۲ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  خواندن گروهی برای استخدامی خرداد ۹۷ delnian ۱۸ ۱۲,۳۱۶ ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  درخواست جزوه ساختمان داده مفید برای خواندن سریع parisa74103 ۰ ۱,۸۹۰ ۰۵ فروردین ۱۳۹۷ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa74103
  خواندن گروهی برای دکتری هوش مصنوعی Mehdi37_mehdi ۶ ۶,۰۵۷ ۰۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  معرفی اپلیکشن برای خواندن و گوش دادن کتاب روی موبایل و تبلت H-Arshad ۰ ۱۶ ۰۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  امنیت در فضای مجازی وجود ندارد ! itzeroone ۱ ۲,۰۹۹ ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  منبع مناسب برای خواندن مهندسی نرم افزار mehran.hzd ۰ ۱,۴۲۱ ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: mehran.hzd
  خواندن برای دکترا هوش maryam_en ۰ ۱,۹۰۵ ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: maryam_en

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close