زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درس خواندن هیچ ارزشی ندارد

ارسال: #۱۶
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۵۰ ق.ظ
سلام دوستان ، به نظر من ارشد گرفتن دیگه مد شده و همه می خوان ارشد بخونن ولی چرا حتی خودشون هم نمی دونن شاید این تصور باشه که اگه ارشد بگیریم مستقیم می ریم سر کار نمی شه تضمین کرد چون اینجا ایرانه و پارت و پول حرف اولو می زنه جاهای مهم هم که اگه نخبه هم باشی تو مصاحبه می ندازنت من همیشه تو این موندم که چرا تو سوالات مصاحبه یه سوالات مذهبی می پرسند که اگه از علامه دهر هم بپرسند نمی تونه جواب بده !؟ دوستان یه چیز دیگه این فکرو نکنید که بعد از گرفتن ارشد مخ می شید نه چون من دوستانی داشتم که ارشد تهران بودن حتی خود من زیاد به دانشگاهای تهران میرم اینکه تو ارشد خیلی به اطلاعات اضافه نمی شه ولی واقعا دید مهندسی میده حداقل تو فکر کردن کلا مجبوریم که بخونیم باز بستگی به ما داره خود من امسال می خونم و فقط اگه شبکه قبول شدم می رم در غیر این صورت نوچ!!!
۶
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , crevice , nazanin-82 , fa_shinobi , emahii
ارسال: #۱۷
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۰۹ ق.ظ
(۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۵۰ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  تو ارشد خیلی به اطلاعات اضافه نمی شه ولی واقعا دید مهندسی میده حداقل تو فکر کردن کلا مجبوریم که بخونیم باز بستگی به ما داره
واقعا نکته جالبی بود تا حالا بهش فکر نکرده بودم،ممنون

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد...«کوروش کبیر»
۰
۰
ارسال: #۱۸
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۵۵ ق.ظ
به قول دوستان بستگی داره هدف از ارشد گرفتن چی باشه ؟!!!
ولی خوبه که هم اونایی که فکر تدرس هستن هم اونایی که فکر رتبه بالا تره شغلی برای خودشون از مدرک ارشد، مدینه ی فاضله و در باغ سبز و .... نسازن که بعدا بخوره تو ذوقشون . احتمال ۵۰-۵۰ به موفقیت و عم موفقیت خوشون بدن که فردا روز ، سر خورده نشن.
و خوبه یاد بگیریم (اول خودم) که همه وقت و انرژی و زندگی رو صرف ارشد نکنیم، چه موندن پشت کنکورش چه بعد از قبولیش. که اگه خدایی نکرده ارشد به درد نخورد چیز زیادی از دست نداده باشیم.
در کنارش یه دوره جامع و خوب شبکه یا برنامه نویسی عالیه.
اگه ارشد اوکی شه که میشید : متخصص حرفه ای و مهندس واقعی. با مدرک و تخصص
اگرم ارشد نشه .( یا قبول نشید یا بعدش به هدف دهنیتون نرسید) لا اقل تو یه زمینه حرفه ای شدید .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , nazanin-82 , baby27784 , fa_shinobi , emahii
ارسال: #۱۹
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۵۹ ق.ظ
اگر واقعا اینطوریه چرا من برم ارشد بخونم، چرا یه سال زور بزنم درس بخونم واسه کنکور، به فرض تهرانم قبول بشم،دوسال هم علاف ارشد بشم، بعد بشم یه فوق لیسانس بدون مهارتهای فنی!، من ترجیح میدم برم این سه سال را مهارت کسب کنم و بعدها اگر فرصتی پیش اومد ادامه تحصیل بدم، خیلی زشته آدم فوق لیسانس کامپیوتر باشه، بعد یکی ازش به سوالی بکنه راجع به هر چیز کامپیوتری و نتونه جواب بده،تو سه سال اگر آدم بخواد شبکه و برنامه نویسی و... یاد بگیره، خیلی بیشتر به کارش میاد تا اینکه خودش را زجر بده و درس بخونه، تازه آدم وقتی چیزی را یاد میگیره لذت بیشتری میبره!

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
**وَلاَ تَمْشِ فِی الأَرْضِ مَرَحًا إِنَّکَ لَن تَخْرِقَ الأَرْضَ وَلَن تَبْلُغَ الْجِبَالَ طُولًا**
و در روی زمین به نخوت گام برمدار چرا که هرگز زمین را نمى‏توانى شکافت و در بلندى به کوهها نمى‏توانى رسید (۳۷) سوره مبارکه الإسراء
۱۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: eng_majid , crevice , chaka , baran , Mänu , flowerirani , emahii , ehsaan_gh
ارسال: #۲۰
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۴۳ ب.ظ
دوستان صحبت های همتون یا بهتر بگم دردو دل های همتون خیلی دردناک بود ولی باید واقع بین باشیم ما نمیتونیم این شرایطو تغییر بدیم فعلا مجبوریم با این وضع بسازیم و کنار بیایم الان زمانیه که خیلی ها مون نیاز به روحیه و انگیزه داریم با این بحثا فقط خودمونو ازار میدیم بیاین ارامشمونو حفظ کنیم و هر کدوم کاری که فکر میکنیم تو شهرمون اینده داره انجام بدیم به امید روزی که همه از شرایطشون راضی باشن .
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reZa_N , flowerirani , emahii
ارسال: #۲۱
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۳۰ ب.ظ، توسط --masumeh.)
من واقعا دچار شک شده ام من فوق لیسانسم و فقط تدریس می کنم و برنامه نویسیم فوق العاده خوبه نه اینکه خودم ادعا کنم بلکه تا حالا دوستانم و حتی افرادی که اصلا منو نمی شناختن ولی مثلا یک دوره c# یا دوره های دیگه پیششون دیدم هم اینو گفتن.تو تدریس هم فوق العاده مایه می ذارم البته دانشگاه هم خیلی بین من و بقیه ای که فقط میرن سر کلاس و یه چیز مختصری میگن و میان فرق میذارن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یک مدت جایی کار می کردم که در عین سختی تجارب خوبی نصیبم شد ولی دیدم نمی تونم زندگی روتین کارمندی را تحمل کنم و از اونجا اومدم بیرون در اون مدت بدون حتی یک دقیقه دوره آموزشی و خودم با مطالعه کتاب و اینترنت شبکه را یاد گرفتم طوری کابل شبکه می زدم که یه آقا تعجب می کرد دومین راه اندازی کردم و اونو با آیزا سرور join کردم تعمیرات سخت افزاری کامپیوتر را شاید دیگه چشم بسته می تونستم انجام بدم و .... حالا هم که فقط تدریس می کنم شاید باورتون نشه تابستون که میشه کلی برای خودم برنامه ریزی آموزشی می کنم مثلا در حال مطالعه MVS هستم Asp.net و Linq را خوب بلدم و Entity framework و Silverlightرا هم در حال مطالعه کردنم که هم خودم دوست دارم و هم دوست دارم اگر دانشجویم سوالی در این زمینه کرد بتونم راهنماییش کنم
حال ممکنه بپرسید چرا شرکت کار نمی کنی؟ جوابش اینه که محیط شرکتها را دوست ندارم شاید براتون مسخره باشه ولی تا حالا امتحان هم کردم و اون موقع که سرکار می رفتم از روی علاقه مفرط به برنامه نویسی بعد از سرکارم به یه شرکت هم می رفتم که خود مدیرعاملش می کفت شما بیش فعال هستید و حتی باهام مصاحبه هم کردن و راضی بودن ولی همونطور که گفتم محیطش مناسب من نبود انگار خیلی با بقیشون متفاوت بودم (من از نظر ظاهری محجبه هستم) بعضی وقتا حرفایی میزدن که اذیتم میکرد
حالا خیلی دوست دارم کارهای عملی کنم ولی چون دیگه شرکتی نرفتم بی خیال شدم و فقط چسبیدم به تدریس و سرچ و مقاله (البته هیچ وقت مطالعه را کنار نذاشتم) فکر می کنم از پس جاهایی مثل سایت پونیشا برای من که بیشتر خودم مطالعه کردم و خیلی تجربه انچام پروژه را ندارم نتونم بربیام چون شاید کارفرماها کار را به کسایی بدن که سابقه داشته باشن.
حالا بعضی وقتا خیلی با خودم فکر می کنم که آیا فقط ادامه تدریس راه درستی است؟؟ اگه شما هم تجربه یا پیشنهادی دارید ممنون میشم بگید
۱۱
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , scania , nazanin-82 , reZa_N , Engineer , baran , baby27784 , mrsh1372
ارسال: #۲۲
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۴۳ ب.ظ، توسط happy07.)
RE: درس خواندن هیچ ارزشی ندارد
(۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۲۷ ب.ظ)--masumeh نوشته شده توسط:  من واقعا دچار شک شده ام من فوق لیسانسم و فقط تدریس می کنم و برنامه نویسیم فوق العاده خوبه

حالا بعضی وقتا خیلی با خودم فکر می کنم که آیا فقط ادامه تدریس راه درستی است؟؟ اگه شما هم تجربه یا پیشنهادی دارید ممنون میشم بگید

به نظر من یه جوری زندگی کنید و برای زندگی‌تون تصمیم بگیرید که خودتون راضی باشید حتی اگه خیلی‌ها نتونن منطقش رو درک کنند یا حتی به نظرشون مسخره بیادBig Grin به نظر من هیچی ارزش اینو نداره که آدم اعتقاداتش رو زیر پا بزاره مگه چیز بهتری برای معتقد شدن بهش پیدا کنه، خود من هم فکر می‌کنم اگه یه روز محیط شرکت خوب نباشه راحت ولش کنم کما اینکه تا الان خیلی جاها رو به خاطر همین محیطی که دوسش نداشتم و نمی‌تونستم تغییرش بدم ترک کردمCool
به هر حال هر کسی خودش می‌دونه قراره توی زندگی به کجا برسه و این رسیدن به چه بهایی باشه. شاید یه جاهایی آدم بره خیلی چیزها یاد بگیره و بدست بیاره ولی در کنارش یه چیزهای دیگه رو هم از دست بده، خود هر فرد باید بسنجه ببینه ورودی و خروجی‌ها با هم سازگاره یا نه.
الان اصلا شعار ندادم دقیقا چیزی که بهش معتقدم و عمل کردم رو گفتمBig Grin

با هزار تومن می‌شه چیکار کرد؟
به درمان یه کودک سرطانی کمک کرد :-)
لینک زیر و پرداخت آنلاین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , chaka , reZa_N , emahii
ارسال: #۲۳
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۴۳ ب.ظ
واقعا...................
۰
۰
ارسال: #۲۴
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۰۱ ب.ظ، توسط mohammad641.)
با صحبت های دوستان موافقم.شما دوست عزیز،اگه میخای تدریس کنی باید دکترا بگیری که معمولا تا بخودت بجنبی اگه مثل بی پول باشی تا بیای دولتی دکترا بخونی حداقل ۴-۵ سال الافی،تازه با این اوضاع اقتصادی .و اما سن وسال که ولش کن شدی ۳۰/شما زندگی نمیخای؟واما از اونجایی من میدونم هر دانشگاه معمولا مدرس هایی داره که، اینهو درخت سرو، توی اون دانشگاه ریشه انداختن و خود اون دانشگاه همونا رو میفرسته پردیس ها تا دکترا بگیرینSmile واما شما بعد ۵سال دکترشدی.تبریک میگم پیشاپیشBig Grinانرانر میری توی دانشگاه واسه تدریس، مدرکت چیه؟دکترمCoolخوب .Blushاین که چیزه تازه ای نیست،همین الان توی خیابون داد بزن دکتر،باور کن شاید ۵۰درصدشن بگن بامنی!!!بلهHuhاین خوبش بودShyدوست خوبم یه پیشنهادی دارم،یکی از بچه ها چند وقت پیش قبل این که دارو دسته داعش بریزن عراق اونجا بعنوان یک کارگر رفته بود،بگو چقدر حقوق می گرفت به پول ایران میشد روزی ۱۰۰تون.واسه همه قشرها هم میگفت کار بوده،میگفت تازه توی این کشورهای مثل اذربایجان،کره و...که کولاکه،شاید روزی ۳۰۰یا۴۰۰ هم بیفته.راستش اونا حقوق زیاد نمیدنا،به پول ایران زیاد میشه،ماشاالله ارزش پولمون خیلی بالاستWinkمنکه نشد میخام یکم عربی یادبگیرم برم عراق.عراق الان به هرچیزی نیاز داره.
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: reZa_N
ارسال: #۲۵
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۰۰ ب.ظ
اگر هدف از درس خواندن فقط و فقط داشتن شغل و موقعیت کاریه بهتر هست، بله درس خواندن بی ارزش است!
اما لطفا لطفا لطفا ارزش درس خواندن رو با این هدف! پایین نیارین!
عنوان این تاپیک فوق العاده بی معنی هست. هیچوقت راجع به مساله ای جنرال حرف نزنیم!

"اگر درس میخونی که کار کنی، درس خوندن (((بیفایده)))) است! "

کدام یک از دانشمندان، محققان،مخترعان،فیلسوفان،................برای شغل درس خواندن؟!!!!

آیا درست است این تاپیک درست در ابتدای شروع درس خواندن برای کنکور ایجاد شود؟!!!!!!!!

خیلی بی انصافیه که اینطور ارزش هدفهای بقیه رو بخاطر نرسیدن به هدف خودتون نابود کنین......

حالا منفی بده!

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۱۲
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh69 , happy07 , عزیز دادخواه , chaka , pezhman.m-AI , shayesteNEY , fa_shinobi
ارسال: #۲۶
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۴۲ ب.ظ
(۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۰۰ ب.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  اگر هدف از درس خواندن فقط و فقط داشتن شغل و موقعیت کاریه بهتر هست، بله درس خواندن بی ارزش است!
اما لطفا لطفا لطفا ارزش درس خواندن رو با این هدف! پایین نیارین!
عنوان این تاپیک فوق العاده بی معنی هست. هیچوقت راجع به مساله ای جنرال حرف نزنیم!

"اگر درس میخونی که کار کنی، درس خوندن (((بیفایده)))) است! "

کدام یک از دانشمندان، محققان،مخترعان،فیلسوفان،................برای شغل درس خواندن؟!!!!

آیا درست است این تاپیک درست در ابتدای شروع درس خواندن برای کنکور ایجاد شود؟!!!!!!!!

خیلی بی انصافیه که اینطور ارزش هدفهای بقیه رو بخاطر نرسیدن به هدف خودتون نابود کنین......

حالا منفی بده!

من به همه و اهدافشون احترام گذاشتم
فقط شرایطی که موجود است رو گفتم که دوستان دیگر در ادامه شرایط دیگر را تشریح کردند
حالا کسی که میخواد شروع کنه، شرایط رو میدونه، حالا می خواد درس بخونه بسم الله
البته من نمیگم درس خوندن بد هستش ها
شاید یه روزی خودم ادامه بدم برای دکتری
ولی شرایط رو اینجا گفتیم
هدف شما از درس خوندن چیه؟ اینه که همه بهتون بگن مهندس؟ بگن دکتر؟ یا بخاطر علم و دانشش و سفارشات انجام شده درس می خونید؟
اگه امکان داره، ممنون میشم بگید هدف شما از درس خوندن چیه؟
۴
۴
ارسال: #۲۷
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۴۷ ب.ظ، توسط happy07.)
بله البته منم تا قسمتی با آوا خانوم موافقم به هر حال درس خوندن بی‌ ارزش نیست. دونستن هر چیزی یه ارزشی داره ولی لزوما هر چیز با ارزشی که به درد آدم نمی‌خوره. هنره که بین این دریای علوم هر کسی ارزشمند مفید فایده‌ی خودش رو پیدا کنه به قول انیشتین "همه افراد با استعداد هستند اما اگر شما یک ماهی را بر اساس تواناییش در بالا رفتن از درخت بسنجید آن ماهی تمام عمرش را بر این باور خواهد گذراند که یک بی دست و پای احمق است" به هر جال اگه جایی از این حرف‌ها و باورها غلط می‌بود این همه انسان موفق که از راه تحصیل موفق شدند رو نمی‌داشتیمWink
به نظرم عنوان تاپیک باید یه چیز بهتر می‌بود. به هر حال هر چقدرم از این حرف‌ها بزنیم بازم بر هیچ کس ارزش ذاتی علم و عالم پوشیده نیست. احادیث دینی هم که الی ماشاالله داریم مثل حدیث مشهوره "العلم سلطان" یعنی دست برتر و قدرت دست کسیه که علم داشته باشه Smile

با هزار تومن می‌شه چیکار کرد؟
به درمان یه کودک سرطانی کمک کرد :-)
لینک زیر و پرداخت آنلاین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , fa_shinobi
ارسال: #۲۸
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۰۰ ب.ظ، توسط gholamreza jalili.)
دوست عزیز من حرف شمارو قبول ندارم راستشو بخوای اول فکر شمارو داشتم میگفتم درس چیه ارش چی میشه رفتم سر کار چون تخصص توی رشته خودم نداشتم باچند نفر دیپلمه ی جا افتاده بودم که واقعا از زندگی سیر شدم چون نع میتونستم تو اونا حل شم نع اونا تو خودم فقط با خودم فکر میکردم اگه تخصص تو رشته خودم داشتم وضع من اینجوری نمیشد که با چنتا واقعا عقب مونده ی جا باشم از اونجا اومدم بیرون رفتم دنبال ارشد و برنامه نویسی الانم دنبالشم ولی ذرس خوندن خیلی خوبه البته قبول دارم اگه دکتری بگیری پارتی نداشته باشی باید راست راست راه بری ولی خدا بزرگه هرجا بری میگی حداقل مدرک داری اگه کارم بلد باشی که عالی من حس شمارو درک میکنم واقعا میگم ی حس حقارت به ادم دست میده وقتی این شرایط میبینه ولی باید ادم به خودش مسلط باشه و شک نکنه شاید در ی قدمی پیروز باشی!!!

الهی افریدی مارا رایگان; وروزی دادی ما را رایگان; بیامرز مارا رایگان که تو خدایی نه بازارگان (خواجه عبداله انصاری)
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , A V A , emahii
ارسال: #۲۹
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۳۱ ب.ظ
با احترام به مهم ی نظر های عزیزان
من سوال دارم ؟
خوب درس نخونیم چه کنیم ؟درس خوندن یه هدفه یه انگیزه است میشه گفت یه زندگیه هر کسی با عشق با علاقه بره سمت درس خوندن هیچ وقت نمیگه درس خوندن ارزشی نداره
برادر من خواهره من اگه بخاطر پول و شغل میری دنبال درس همون بهتر که نری درسته پول و شغل لازمه ی زندگیه همه است ولی هدف از درس خوندن نباید شغل و پول باشه
تفاوت ما با نسل های قدیمی در همین مورد هاست ما دیدگاهمون از زندگی چیز های دیگه است ولی با خوندن این عنوان ها نارا حت میشم چرا باید نسل های ما اینجور دیدگاهی داشته باشن

انسان های بی هدف به جایی نمیرسن ما ایرانی هستیم باید سعی تلاش کنیم واسه پیشرفت فکری کشورمون نه فقط پیشرفت علمی
۳
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , baran
ارسال: #۳۰
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۴:۳۷ ب.ظ
والا به پیر به پیغمبر بچه های دانشگاه آزاد هم همچین خنگ و عقب افتاده نیستن والا... شما برو تو سایت موسسات مختلف ببین چننننند تا رتبه های زیر ۲۰ از دانشگاه آزاد های تهران بودند... تهران جنوب شمال مرکز...باهاشون مصاحبه هم کرده...والا به خدا سواد من از دوستای دانشگاه امیرکبیریم و علم و صنعتیم بالاتره... این دوستای من فقققط رفتن برای قرتی بازی و لودگی!!!! انقد نکوبید تو این دانشگاه آزاد بابا

۷
۷
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , iammiti , codin , baran

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۶۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۵۳۳ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۶۱۳ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  خواندن گروهی برای استخدامی خرداد ۹۷ delnian ۱۸ ۱۲,۳۲۰ ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  درخواست جزوه ساختمان داده مفید برای خواندن سریع parisa74103 ۰ ۱,۸۹۲ ۰۵ فروردین ۱۳۹۷ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa74103
  خواندن گروهی برای دکتری هوش مصنوعی Mehdi37_mehdi ۶ ۶,۰۶۶ ۰۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  معرفی اپلیکشن برای خواندن و گوش دادن کتاب روی موبایل و تبلت H-Arshad ۰ ۱۶ ۰۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  امنیت در فضای مجازی وجود ندارد ! itzeroone ۱ ۲,۱۰۱ ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  منبع مناسب برای خواندن مهندسی نرم افزار mehran.hzd ۰ ۱,۴۲۳ ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: mehran.hzd
  خواندن برای دکترا هوش maryam_en ۰ ۱,۹۰۶ ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: maryam_en

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close