زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درس خواندن هیچ ارزشی ندارد

ارسال: #۳۱
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۴:۴۰ ب.ظ
RE: درس خواندن هیچ ارزشی ندارد
(۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۴۲ ب.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  
(15 مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۰۰ ب.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  اگر هدف از درس خواندن فقط و فقط داشتن شغل و موقعیت کاریه بهتر هست، بله درس خواندن بی ارزش است!
اما لطفا لطفا لطفا ارزش درس خواندن رو با این هدف! پایین نیارین!
عنوان این تاپیک فوق العاده بی معنی هست. هیچوقت راجع به مساله ای جنرال حرف نزنیم!

"اگر درس میخونی که کار کنی، درس خوندن (((بیفایده)))) است! "

کدام یک از دانشمندان، محققان،مخترعان،فیلسوفان،................برای شغل درس خواندن؟!!!!

آیا درست است این تاپیک درست در ابتدای شروع درس خواندن برای کنکور ایجاد شود؟!!!!!!!!

خیلی بی انصافیه که اینطور ارزش هدفهای بقیه رو بخاطر نرسیدن به هدف خودتون نابود کنین......

حالا منفی بده!

من به همه و اهدافشون احترام گذاشتم
فقط شرایطی که موجود است رو گفتم که دوستان دیگر در ادامه شرایط دیگر را تشریح کردند
حالا کسی که میخواد شروع کنه، شرایط رو میدونه، حالا می خواد درس بخونه بسم الله
البته من نمیگم درس خوندن بد هستش ها
شاید یه روزی خودم ادامه بدم برای دکتری
ولی شرایط رو اینجا گفتیم
هدف شما از درس خوندن چیه؟ اینه که همه بهتون بگن مهندس؟ بگن دکتر؟ یا بخاطر علم و دانشش و سفارشات انجام شده درس می خونید؟
اگه امکان داره، ممنون میشم بگید هدف شما از درس خوندن چیه؟

چه لزومی داره یدک کشیدن القابی مثل دکتر مهندس؟
حدس میزنم شما آدمی هستین که بی علاقه و انگیزه و زورکی درس خوندین. قصد بی احترامی ندارم. اما انقدر بچه که بودیم گفتن"خوب درس بخون که دکتر مهندس شی" که علاقه رو توو ما کشتنو فکر کردیم درس خوندن یعنی این....
سرآشپز های حرفه ای رو دیدین؟ یا کلا کسایی که اشپزی رو دوس دارن؟ موقع غذا پختن دارن عششششششق میکنن. هر عطرو رنگو طعمیو با تمام وجود لمس میکنن و لذت میبرن. تاحالا به درس خوندن به دید عشق کردن و لذت بردن نگاه کردین؟ تا حالا شده یه الگوریتم جدید یاد بگیرین بگین واااااااای عالیییییییییی بووووووود خیلیییییی دوسش داشتمممممم. تا حالا ارضای روانی شدین با یادگیری چیزای جدید؟
یه مثال دیگه. بچه های ACMی رو دیدین؟ اوایل میگفتم واقعا که چی؟ تهش واقعا چی حالا؟!این همه وقت بزاری چی میشه! تا اینکه توو کانتست ها رفتم. اون yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeessssssssssss ای که یه کانتستنت بعد از اکسپت گرفتن سوالش میگیره، اون هیجانه موقع کامپایل شدن، اون تپش قلبو استرسی که نگرانه TL بخوره یا WA.... اون یعنی تمام زندگی کسی که با عششششششششق درس میخونه.....
من یه خانمم. و مسلما نیاز من به داشتن شغل خیلی متفاوت تر از یه آقاست....من با درس خوندن عشق میکنم.....با یادگیری جوون میگیرم....اینه فرقه کسی که درس خوندنو دوستداره با کسی که برای کار کردن درس میخونه.....
اینایی که گفتم هدفهای من از درس خوندن نیس..... اینا احساسای ادمیه که درس خوندنو دوست داره و از این راه میخواد به هدفاش برسه......جای گفتن هدف هام نیس....فقط خواستم بگم درس خوندن به معنای پیدا کردن کار نیست....

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۱۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh69 , نارین , pezhman.m-AI , danial_atash , baran , shayesteNEY , emahii
ارسال: #۳۲
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۴:۵۶ ب.ظ
اخه برادر من باید این پست رو دقیقا بزاری زمانی که ملت میخوان استارت بزن برای ارشد خوندن؟

۱-شما برای "پیدا کردن" کار نیاز به رزومه داری. مثلا سابقه ی کار یا اسم دانشگاه (چطوریه توی دانشگاههای تاپ ایران اگهی کار میزنن و شما دنبال کاری؟؟)

۲-برای ماندن در کار باید تخصص داشته باشی(من توی زمینه ی شبکه رو میگم شما امنیت شبکه رو بلد باش کار هم هست براش)

۳-میگی اینجا کار نیست؟ باشه کل دنیا که ایران نیست! اگه اینقدر که میگید زحمت کشیدید باید بتونی الان با این شرایط اپلای کنی

ارشد بدون تخصص هیچ ارزشی نداره. مدرک ارشد فقط تایید تخصص ماست!
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , explorer , نارین , emahii
ارسال: #۳۳
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۵:۳۸ ب.ظ
(۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۳۷ ب.ظ)Asemaneabi نوشته شده توسط:  والا به خدا سواد من از دوستای دانشگاه امیرکبیریم و علم و صنعتیم بالاتره... این دوستای من فقققط رفتن برای قرتی بازی و لودگی!!!!

قرتی بازی و لودگی در امیرکبیر و علم و صنعت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۱۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , Riemann , arefeh.hp , mahyamk , M*Gh , bahar davudi
ارسال: #۳۴
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۵:۵۹ ب.ظ
من با حرفشون که انقد توو سر ازادیا نکوبین موافقم اما مقایسه ی خودشون با کسی، حالا چه پلی تکنیک چه MIT چه دانشگاه زاهدان، درست نبود......

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , arefeh.hp , happy07 , emahii
ارسال: #۳۵
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۲۸ ب.ظ، توسط Asemaneabi.)
(۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۵:۴۹ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  خانم اسمان ابی اومدن نوشتن والا به خدا سواد من از بچه های پلی تکنیک بالاتره..!!!
چی شده این رو نوشتن مشخصه بخاطر یه رتبه ۱۲۰-۱۳۰ فکر کردن چیکار کردن رفتن المپیادی چیزی ...
بچه های پلی تکنیک راه دوری نمیرم شما فقط کدوم استاد شما یا خود شما چطور می تونید تو درس شبکه های کامپیوتری و مهندسی اینترنت یا نظریه زبان که کسی با دکتر میبدی پاس کرده... شما چطور دارین خودتون با کسی که استادش دکتر پدرام بوده. دکتر صبایی دکتر دهقان دکتر شیری و.. بوده مقایسه می کنی؟ شما اگه خیلی ادعا داری صبر کن نتایج اومد برو ارشد شاگرد اول بشو..
مالیخولیا در نوشته های شما داره موج میزنه.. شما که ادعا داری از بچه های پلی تکنیک قوی تر هستی اصلا ریاضی گسسته بلدی؟

۰
۲
ارسال: #۳۶
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۱۸ ب.ظ
(۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۰۷ ب.ظ)Asemaneabi نوشته شده توسط:  بگم غلط کردم دست بر میدارید... واویلااااااااااااااااا
نمیخواد بزنی به صحرای کربلا
خیلی حوصله بحث و کلنجار ندارم
فقط یه چندتا چیز بگم
اولا نوشتی دوستای دانشگاه ....
میتونستی همون جا بنویسی یه دونه دوست دارم توی دانشگاه فلان که من از اون سوادم بیشتره
دوما مقایسه سواد یک نفر در رشته کامپیوتر و یک نفر در رشته صنایع ، مقایسه درستیه؟؟

Angel
۱
۱
ارسال: #۳۷
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۲۷ ب.ظ
آقا من کللا همه پست هام رو پاک میکنم و میرم....بیخیال

۱
۱
ارسال: #۳۸
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۲۸ ب.ظ
بچه ها کسی رو مسخره نکنید ممکن هست یکی کشش نداشته باشه.. بحث ادامه ندین ممکنه ناراحت بشه یه نفر منم پستم پاک می کنم نمی خوام کسی که هنوز افکارش پر تنش هست ناراحت بشه..
۱
۰
ارسال: #۳۹
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۴۲ ب.ظ
پاک کردن صورت مسئله...
پاک کردن همه حرفهای زده شده....
ادعامونم گوش فلک و کر کرده
۲۰ و اندی سال سن مونه هنو یاد نگرفتیم که پای حرفی که میزنیم تا تهش واستیم.
دو روز دیگه هم که یکم به مشکل میخوریم میام تو این فروم ها و این طرف اون طرف مینویسیم درس به درد نمی خوره و الافمون کردن و جای من تو این مملکت نیست و.....

Angel
۳
۵
 سپاس‌گزاری شده توسط: iammiti , shayesteNEY
ارسال: #۴۰
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۰۱ ب.ظ، توسط happy07.)
بچه‌ها یه خورده ملاحضه‌ی همو بکنیم، همه که از شرایط هم خبر نداریم که اگه یه کسی ناراحته یا یه حرفی می‌زنه چه پس زمینه‌ای پشت حرفشه
حالا عب نداره دیگه، یک کم با هم مهربون‌تر باشیم، اشتباهات همو بپوشونیم، به هم کمک کنیم، چماق نشیم رو سر هم
مگه پاک کردن یه پست چه اشکالی داره؟ خوبه که آدم یه جوری حرف بزنه که بتونه همیشه پای حرفش واسته ولی اگه فهمید نباید این حرفو می‌زد یا نباید پاش وامی‌ستاد خوب جرات پس گرفتن حرفشو، پاک کردن پستشو داشته باشه Smile

آسمان آبی جان ناراحتی شما قابل درکه، و جناب اکسپلور و سایر دوستان ناراحتی شما هم قابل درکه
ولش کنید بابا این حرفای یه هویی رو، که فقط ناراحتی میاره Smile
کسی اگه اومد اینجا و درد دلی کرد حالا کاری به حرفش ندارم، به هر حال اینجا یه حداقل احساس آرامش فکری یا امنیت بهش داده که اومده با امثال من و شما حرف زده، ای بابا چقدر حرف زدم جناب عمو جان، سارا آزاذ جان بیاین شما که تخصص در شاد کردن دوستان دارین یه چی بگین خاطر همه باز و شاد بشه Big Grin

با هزار تومن می‌شه چیکار کرد؟
به درمان یه کودک سرطانی کمک کرد :-)
لینک زیر و پرداخت آنلاین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۶
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , explorer , نازین , chaka , Amoojan , Asemaneabi , shayesteNEY , emahii
ارسال: #۴۱
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۱۱ ب.ظ، توسط iammiti.)
هنوزم ملت به این فک می کنن که ارشد و اینا واسه کار مهمه یا نه؟
مغزتون با یه مشت اراجیف پر می کنین؟
اونی که درس خوندن دوس داره اینا واسش مهم نیس...اونی هم که دوس نداره و دنبال بهونه می گرده(بله بهونه!) می کشه کنار و ۴تا ادم مشتاق درس رو هم با خودش می کشه ته چاه حماقت خودش !
اگه از اون دست ادمایی که با خوندن یه متن یا حرفای یه نفر سست شدی..بدون که تو راهی که داری میری کم میاری پس الکی زور نزن ادامه بدی !
در مورد دانشگاه ازاد ... اون کسی که از رو اسم دانشگاه قضاوت می کنن همونایی هستن که از رو مارک لباست در مورد شخصیتت نظر میدن !
شمایی هم که این پست زدی..می خوای از روز اول بری بشی هیت علمی ؟ یا می خوای واست فرش قرمز پهن کنن بری بشی استاد تمام؟
این حرفای شما خنده داره فقط !
کار مگه فقط تدریس کردنه؟
معذرن اگه بهتون توهین شد و اگه شد هم مهم نیس زیاد

حیف دیر به بحث قبلی رسیدم و پستاشونو پاک کردن !
اگه به استاد بود که دیگه ارشد برگزار نمیشد !
فلانی با دکتر فلانی فلان درس پاس کرده ! وای که من بدبخت شدم با اون پاس نکردم
اگه همش به استاد خوب باشه که ...
حالا می فهمم چرا بعضیا از این مملکت فرار می کنن Smile)
از قدیم میگن :
گیرم پدر تو بود فاضل، از فضل پدر تو را چه حاصل
جای پدر بگو استاد
لحن صحبت شما خیلی خوبه..خیلی اقا خیلی..من احساس می کنم تو یه محیط فرهنگی قرار دارم اصن..عالی..پرفکت

I am not suffering. I am struggling. Struggling to be part of things, to stay connected to whom I was once.
۴
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , نازین , shayesteNEY
ارسال: #۴۲
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۲۳ ب.ظ
سلام به همه ی دوستان،من هم تو این گیر کردم که ارشد شرکت کنم یا نه،۲۳سالم داره تموم میشه یه ترم دیگه دانشگاه پیام نورم مونده کهلیسانس رو بصورت تئوری بگیرم متاسفانه از کار عملی چیزی ازش یلد نگرفتم فقط تعریف یاد گرفتیم وقتی مشورت میگیرم بدتر گمگ میشم یه عده میگن اول برو دنبال سربازی وکار بعد بیا ارشد بخون ولی رفیقم که دانشجوی ارشده میگه اول بیا ارشد دولتی تلاش کن قبول شی حین درس کار هم یاد میگیری خدمت هم جایی با مدرک ارشد امریهه میگیری کهبدرد سابقت بخوره خودم موندم چه کنم نظر شما دوستان چیه؟
۱
۱
ارسال: #۴۳
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۳۰ ب.ظ، توسط codin.)
دوست عزیز شما کلی آپشن داری و همه رو به روی خودت میبندی و تهش نتیجه میگیری که درس خوندن ارزشی نداره.شما اگر واقعا مطالبی که خوندیو بلد باشی تو هر شرکتی از خداشونه استخدامت کنن یا این که شما که مدرکت از دانشگاه معتبر بوده میتونی اپلای کنی بری اصلن.ضمنا ممکنه درس خوندن برای کسی که هدفش فقط پوله بی ارزش باشه اما برای خیلیا هدف از درس خوندن خود درس خوندن و با سوادشدنه...خیلی از دانشمندا تو اوج فقر و بدبختی مردن تهش اما یه دنیا بهشون مدیونن

(۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۲۳ ب.ظ)seyed ehsn نوشته شده توسط:  سلام به همه ی دوستان،من هم تو این گیر کردم که ارشد شرکت کنم یا نه،۲۳سالم داره تموم میشه یه ترم دیگه دانشگاه پیام نورم مونده کهلیسانس رو بصورت تئوری بگیرم متاسفانه از کار عملی چیزی ازش یلد نگرفتم فقط تعریف یاد گرفتیم وقتی مشورت میگیرم بدتر گمگ میشم یه عده میگن اول برو دنبال سربازی وکار بعد بیا ارشد بخون ولی رفیقم که دانشجوی ارشده میگه اول بیا ارشد دولتی تلاش کن قبول شی حین درس کار هم یاد میگیری خدمت هم جایی با مدرک ارشد امریهه میگیری کهبدرد سابقت بخوره خودم موندم چه کنم نظر شما دوستان چیه؟
با فرض این که تو شهرستان های کوچیک هستی:اگر میتونی یه جوری پای خودتو به تهران و اصفهان و شهر های بزرگ برسونی میارزه برای ارشد بخونی چون در اون صورت لا اقل کارت تضمین شده است.
اگر توی شهر بزرگ ساکنی یه مقدار برای کار جست و جو کن.به شرکت ها سر بزن .بعید میدونم دست خالی برگردی
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , happy07 , Amoojan
ارسال: #۴۴
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۳۹ ب.ظ
سلام تشکر بابت پاسختون،ساکن کرج هستیم برم کار چی بگم ؟ بگم عملی رشتم هیچی بلد نیستم؟ تالان هرچی کار رفتم اصلا با رشتم مرتبط نبوده و بدتر من رو گیج کرده
۱
۱
ارسال: #۴۵
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۴۶ ب.ظ، توسط codin.)
(۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۳۹ ب.ظ)seyed ehsn نوشته شده توسط:  سلام تشکر بابت پاسختون،ساکن کرج هستیم برم کار چی بگم ؟ بگم عملی رشتم هیچی بلد نیستم؟ تالان هرچی کار رفتم اصلا با رشتم مرتبط نبوده و بدتر من رو گیج کرده
خب خیلی خوبه.ببیند گام اول متقاعد کردن طرف مقابلتونه.فکر می کنید فارغ التحصیل های بهترین دانشگاه ها وقتی از دانشگاه خارج میشن نیاز های بازار کار رو بلدن؟! اونم وقتی هر روز یه فناوری و کتابخونه داده میشه.
ازشون بخواین به عنوان کارآموز کار کنید حتی بدون حقوق.بعد سه ماه قول میدم روی کاری که باید بکنید مسلط میشید و میتونید توی همون شرکت مشغول بشین.تلاش اولین اصله .من آمار دقیقی از تعداد شرکت های مرتبط در تهران ندارم اما به جرات بالای صد میشه تعدادشون.دست از تلاش بر ندارید.اگر شانس پذیرش شما در یک شرکت ۱ درصد هم باشه امید ریاضی پذیرشتون میشه یک Big Grin
۳
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۶۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۵۳۳ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۶۱۳ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  خواندن گروهی برای استخدامی خرداد ۹۷ delnian ۱۸ ۱۲,۳۲۰ ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  درخواست جزوه ساختمان داده مفید برای خواندن سریع parisa74103 ۰ ۱,۸۹۲ ۰۵ فروردین ۱۳۹۷ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa74103
  خواندن گروهی برای دکتری هوش مصنوعی Mehdi37_mehdi ۶ ۶,۰۶۶ ۰۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  معرفی اپلیکشن برای خواندن و گوش دادن کتاب روی موبایل و تبلت H-Arshad ۰ ۱۶ ۰۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  امنیت در فضای مجازی وجود ندارد ! itzeroone ۱ ۲,۱۰۱ ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  منبع مناسب برای خواندن مهندسی نرم افزار mehran.hzd ۰ ۱,۴۲۱ ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: mehran.hzd
  خواندن برای دکترا هوش maryam_en ۰ ۱,۹۰۶ ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: maryam_en

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close