زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۲۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ملاک های ازدواج از دید خانم ها

نظرسنجی: بهترین ویژگی یک مرد که دخترا بهش اهمیت زیادی می دهند چیست؟
پول و ثروت(شامل خونه،ماشین مناسب و سرمایه)
زیبایی(بچه خوشگل بودن)
داشتن خانواده نجیب
سطح تحصیلات
با معرفت و با مرام بودن
مذهبی بودن
مذهبی نبودن
تک فرزند بودن
تک پسر بودن
فقط خود پسر برام مهمه
[نمایش نتایج]

ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۳۰ ق.ظ، توسط Bache Mosbat.)
سلام
البته شاید کمی فضولی باشه

بعضی چیز ها هستن که همه ازشون بدشون میاد مثلا اکثر پسرا از دختر لوس بدشون میاد و دوست ندارن با چنین دختری زندگی کنن

مثلا من اگه برم خواستگاری اولین چیزی که میگم همینه از دختر لوس متنفرم

حالا دخترا میشه بگن چه مردی مرد،مناسبی برای ازدواج هست؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۵۹ ب.ظ
RE: ازدواج(خانم ها جواب بدن)
(۰۸ خرداد ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ب.ظ)ppositiveenergy نوشته شده توسط:  گزینه هیچکدام نذاشتی؟
گزینه همه رو هم نذاشتی؟
به ازدواج فکر نمیکنم.تو ایران ازدواج به نفع خانوما نیستا.

همه موارد رو اگه میگذاشتم همه
همه ی موارد رو انتخاب می کردنند و این جور چیزی یا نیست و اگه هم هست خیلی کمه
هیچکدام رو اگه میگذاشتم زیاد جالب نبود چون کسی انتخابش نمی کرد

اما نمی دونم چرا می گین تو ایران ازدواج به نفع خانوما نیست؟
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۲ ۰۴:۳۶ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
ازدواج(خانم ها جواب بدن)
منظور از گزینه اخر که خود پسر برام مهمه چیه؟ بالاخره هر فردی با افکار، باورها، اعتقادات، شخصیت ، ظاهر و ... می شه یه انسان! خب مطمئنا این مورد جدای از همه موارد دیگه مهمه ولی نمی شه گفت خونواده اصلا مهم نیست.
بعد تک فرزند یا تک پسر بودن دیگه از اون معیارها هست!!! این همه معیار داریم که فکر می کنم خیلی مهم تر باشن! (البته نظر شخصی بود امیدوارم ناراحت نشید)

تا اونجایی که من میدونم در معیارهای ازدواج کفویت مهمه! یعنی اگر شما یه فرد مذهبی هستید با یه شخص مذهبی ازدواج کنید و اگر نیستید با شخصی همانند خودتون ازدواج کنید وگرنه بعد از ازدواج به مشکل می خورید در موارد دیگه هم این بحث صدق می کنه چه بحث ظاهر، سطح اقتصاد فرد یا خانواده اش، سطح تحصیلات و ...

ضمنا بامرام بودن یکی از ویژگی های اخلاقی هست (البته من تعیرف دقیق یا مصداقش رو نمی دونم). مطمئنا سایر ویژگی های اخلاقی هم مهمه. مثلا خسیس نبودن، خانواده دوست بودن، اهل کار و زندگی بودن و موارد بسیار زیادی که نه تنها برای اقایون که برای خانمها هم می شه ذکر کرد!

اون بحث لوس بودن رو هم که گفتید فکر کنم منظورتون بحث بلوغ عقلی و البته استقلال فرد تا حدودی باشه! خب حالا ممکنه فرد لوس نباشه، بد اخلاق باشه! یا ولخرج باشه یا ... این موارد مهم نیستند؟! بعد خوب شما می گید از دختر لوس بدتون میاد طرفم میگه من لوس نیستم! ممکنه دورغ هم نگفته باشه چون تعریف دو طرف فرق می کنه. فکر کنم بهتره این طور مستقیم نگید حداقل یه جوری محک بزنید(البته شاید منظورتون این نبود که صراحتا این مورد رو بیان می کنید!)
یه نگاه به ادرس زیر بندازید فکر کنم بد نباشه!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پ.ن : این که در ابتدای عضویت و در اولین ارسالتون در این مورد بحث کردید، از اونجایی که اینجا یه سایت تخصصی کامپیوتر هست به نظرم بهتره به سایت هایی که بیشتر و تخصصی تر به بحث ازدواج می پردازند مراجعه کنید. عموما بحث های اینجا در حد نظری هست که دوستان دارند وبیشتر در مواردی هست که فرد یه مشکلی داره و یا نیاز به درد و دل و صحبت با هم سن و سالهای خودش داره و بحث تخصصی نداریم Smile

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat , SaMiRa.e , Autumn.Folio , reyhaneh64 , Aurora , Breeze , zeinab , svk7 , inteligentium , Mahbanoo313 , luna , mehrdad372 , maneshty , robot110 , lotus , neilabak , sss , mmeiamm , بنده ی خدا , M*Gh , farnoosh , shine , mehr_yosef , diligent , virtual girl , Bahar_HS
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۳۰ ب.ظ
ازدواج(خانم ها جواب بدن)
باهوش بودن هم خصوصیت مهمیه که نیاوردین. برای من مهم ترین هست بعد از هم کفو بودن خانواده ها.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Breeze , inteligentium , shima_24 , maneshty , Mänu , Xilinx , saturn2201 , sss , ghasem.n , virtual girl , shayesteNEY , happy07
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۰۹ ب.ظ، توسط reyhaneh64.)
یه عالمه فاکتور مهمو شما نیاوردین. بعد گیر دادین به تک فرزند بودنو با مرام بودنو.....Big Grin
مهمترین، از دید من علمی بودن، عمیق بودن، هم فکر و هم هدف بودن + درستکاری زیاد و معتقد.
Smile
و صحبت یکی از ارسالا که گفتن ازدواج تو ایران به نفع خانما نیست راست میگن خیلی موافقم.
و اصلاح میکنمش که کلا به نفعشون نیست.
Big Grin

هر تلاشی بالاخره به نتیجه میرسد...........................
آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: nassim92 , Breeze , Abrekhoshhal , Mänu , saturn2201 , sss , fz_916 , M*Gh , mehr_yosef , shine , ghalehnoey , Asemaneabi , Bahar_HS
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۵۰ ب.ظ
ازدواج(خانم ها جواب بدن)
پسری که یه دختری رو فقط واسه خودش بخواد نه هیچ چیز دیگه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: abraham , Asemaneabi
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۰۹ ب.ظ
ازدواج(خانم ها جواب بدن)
شعور جانم! شعور!

I dont have time to hate people who hate me because I'm too busy loving people who love me
Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: reyhaneh64 , sss , fz_916 , M*Gh , rey , farnaz.sad , Asemaneabi , sahar salehi , shayesteNEY , Bahar_HS , happy07
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۴۲ ب.ظ
ازدواج(خانم ها جواب بدن)
فک و فامیل کمتر، آرامش بیشتر، زندگی بهتر

"Many of life 's failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up "
 سپاس‌گزاری شده توسط: saturn2201 , Asemaneabi
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۷ ب.ظ
ازدواج(خانم ها جواب
معیارهای دیگه ای هم هست که به نظرم از اون چیزایی که گفتید مهمتره .حالا تک پسری یا تک فرزندی اصلا مهم نیست ولی مهمه که فرد سالمی باشه(از هر نظر) به علاوه مسائلی که دوستان گفتن

خدایا فقط نیم نگاهی از تو برای من کافیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: rey , virtual girl , Asemaneabi , shayesteNEY
ارسال: #۱۰
۰۸ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۵۱ ب.ظ
ازدواج(خانم ها جواب بدن)
ازدواج در ایران شده معامله نه ازدواج به معنی واقعی کلمه پس دنبال چیزی خاصی نگردید که چیزی پیدا نمی کنید!

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: arash.k , ehsan_haghdoost , مهرانگیز , Asemaneabi , morweb , آینده , shayesteNEY
ارسال: #۱۱
۰۹ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۳۰ ق.ظ، توسط sellena.)
مردی که صداقت داشته باشه ،چشم و دل پاک باشه، با ایمان باشه، خانواده با اصلات، ،تحصیلات و شغل مناسب،
عاشق زن زندگیش باشه زندگی پاک و سالم، سست و ضعیف نفس نباشه،حرام و حلال سرش بشه ......و معیارهای دیگه...

زندگی رو اگه سخت بگیری سخت میگذره...
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , shima_24 , saturn2201 , fatemeh85 , zibaziba , sss , fz_916 , alime , Asemaneabi , Parisa-SH , shayesteNEY , fahimeh1234
ارسال: #۱۲
۰۹ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۲۲ ق.ظ
ازدواج(خانم ها جواب بدن)
در یک کلام عاقل باشه

من
در انتظـــــــــــــــــــــــــــار یک معجـــــــــــــــــــــــــزه...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , sss , M*Gh , farnoosh , Asemaneabi
ارسال: #۱۳
۰۹ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۰۵ ق.ظ
کاش می شد ابتدا ازدواج هایی رو بدون دغدغه مالی داشتیم بعد رو این قضیه صحبت میکریدم
خداییش الان گاهی اوقات میشه من خودم با دوچرخه ای که دارم در یک هفته با ۵ هزار تومن زندگی میکنم و همه تردد هام با دوچرخه هستش کرایه نمیدم-نیاز به خرید برای خونه باشه بودجه جداگانه داره - لذا خودمم که هیچ خرجی ندارم با اینکه دفتر شرکت میرم یا میرم برای تدریس.فرض مثال تاف موی سر تموم میشه یکی میخرم خووووووووووووووووب!!!!!
اما دغدغه اینکه دوست دارم ازدواج کنم رو دارم یا تثبیت فرصت شغلی!!!!۱
اما هر طورکه خیز بر میدارم برای ازدواج میبینم خیلی مخارج داره خیلیییی!!!!
نکته مهم اینجاست که خانم ها بعد از ازدواج از نظر مالی اصلا به فکر نیستند من دیدم در بین دوستان
پسر خوب آقا مومن و هم کفو با خانواده و حتی اخلاقیاتشون هم به هم میخوره امممممممما از یکسری توقعات کوتاه نمیان
۱- مجلس عروسی انچنانی
۲- خرید طلا
۳- داشتن ماشین اقا داماد
۴-وسایل منزل در آخرین سطح و آخرین مدل های روز بازار
این فقط ۴ مورد بود شاید
خانم ها جواب بدهند؟؟؟!!! خانواده هاشون جواب بدهند این سوال رو
چرا وقتی می بینند پدر خودشون بعد از ۲۰ سال کارمندی یا کارگری تو دادن خرجی خونواده خودشون مونده چطور از یک جوون تازه فوق لیسانس گرفته با این اوضاع کار و بیکاری انتظارات بالا دارند
خانم ها جواب بدهند؟؟!!!!!!
آیا شما اگر با چنین فردی ازدواج کنید حسرت میخورید بعدش که چرا به این آقا جواب دادم.

آخه من برای خودم سواله شاید اگر ازدواج کنم چون همه چی به خودم نگاه میکنه شاید اوایل زندگی مشترک نتونم اونطور که باید و شاید تامین مالی داشته باشم و کمی سخت بگذره
با این تفاسیر هم البته معنی ساده زیستی کجا میره پس !!!! فرض مثال هم من بعد ۳ ۴ سال وضعم خوووب شد ایا باز هم باید سطح ور خیلی ببریم بالا و درگیر زرق و برق دنیا بشیم شاید من خواسته باشم همیشه ساده و معمولی زندگی کنم

شخصا خودم ازین چیزا میترسم و پا جلو نمیگذارم چون میدونم کم توقع ترین دختر هم از نظر من پر توقع هستش!!!!!!

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
 سپاس‌گزاری شده توسط: M0TRIX , Masoud05 , abraham , Mänu , - rasool - , yasermrz , lotus , kashir , arash.k , IT_SUT , احسان مومنی , El@he , alime
ارسال: #۱۴
۰۹ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۵۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۵۶ ق.ظ، توسط ppositiveenergy.)
تو ایران خانواده هایی هستند که از ترس آبروشون مجبورن با همه چی بسازند و بسوزند.میدونید که ما مردم تعصبی هستیم.
یه دختر خانم چطور قبل ازدواج میتونه یه نفرو خوب بشناسه؟اگه طرف معتاد باشه و بعد ازدواج بفهمه که طرف معتاده چی؟جوونایه این دوره زمونه اصلا بهشون اعتمادی نیست.
واسه این بود که گفتمت ازدواج تو ایران به نفع خانم ها نیست.دلایله دیگه هم هست خاستید بدونید بگید تا بگم.

وجود تونل ها در دل کوه،نشانه ای از وجود امید است.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , shima_24 , white bird , saturn2201 , sss , مهرانگیز , Asemaneabi , آینده
ارسال: #۱۵
۰۹ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۰۰ ق.ظ
RE: ملاک های ازدواج از دید خانم ها
(۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۰۵ ق.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  کاش می شد ابتدا ازدواج هایی رو بدون دغدغه مالی داشتیم بعد رو این قضیه صحبت میکریدم
خداییش الان گاهی اوقات میشه من خودم با دوچرخه ای که دارم در یک هفته با ۵ هزار تومن زندگی میکنم و همه تردد هام با دوچرخه هستش کرایه نمیدم-نیاز به خرید برای خونه باشه بودجه جداگانه داره - لذا خودمم که هیچ خرجی ندارم با اینکه دفتر شرکت میرم یا میرم برای تدریس.فرض مثال تاف موی سر تموم میشه یکی میخرم خووووووووووووووووب!!!!!
اما دغدغه اینکه دوست دارم ازدواج کنم رو دارم یا تثبیت فرصت شغلی!!!!۱
اما هر طورکه خیز بر میدارم برای ازدواج میبینم خیلی مخارج داره خیلیییی!!!!
نکته مهم اینجاست که خانم ها بعد از ازدواج از نظر مالی اصلا به فکر نیستند من دیدم در بین دوستان
پسر خوب آقا مومن و هم کفو با خانواده و حتی اخلاقیاتشون هم به هم میخوره امممممممما از یکسری توقعات کوتاه نمیان
۱- مجلس عروسی انچنانی
۲- خرید طلا
۳- داشتن ماشین اقا داماد
۴-وسایل منزل در آخرین سطح و آخرین مدل های روز بازار
این فقط ۴ مورد بود شاید
خانم ها جواب بدهند؟؟؟!!! خانواده هاشون جواب بدهند این سوال رو
چرا وقتی می بینند پدر خودشون بعد از ۲۰ سال کارمندی یا کارگری تو دادن خرجی خونواده خودشون مونده چطور از یک جوون تازه فوق لیسانس گرفته با این اوضاع کار و بیکاری انتظارات بالا دارند
خانم ها جواب بدهند؟؟!!!!!!
آیا شما اگر با چنین فردی ازدواج کنید حسرت میخورید بعدش که چرا به این آقا جواب دادم.

آخه من برای خودم سواله شاید اگر ازدواج کنم چون همه چی به خودم نگاه میکنه شاید اوایل زندگی مشترک نتونم اونطور که باید و شاید تامین مالی داشته باشم و کمی سخت بگذره
با این تفاسیر هم البته معنی ساده زیستی کجا میره پس !!!! فرض مثال هم من بعد ۳ ۴ سال وضعم خوووب شد ایا باز هم باید سطح ور خیلی ببریم بالا و درگیر زرق و برق دنیا بشیم شاید من خواسته باشم همیشه ساده و معمولی زندگی کنم

شخصا خودم ازین چیزا میترسم و پا جلو نمیگذارم چون میدونم کم توقع ترین دختر هم از نظر من پر توقع هستش!!!!!!

حرف های جالبی نوشتی من نظر خودم رو میگم با اینکه پسرم تمام حرفات رو قبول ندارم اینهایی که تو میگی درسته اما نه برای همه دختر ها شما توی متنی که نوشتی همیشه گفتی خانم ها و به نظر من می بایست بگی بعضی از خانم ها واقعا همه این جوری نیستن همه سخت گیر نیستن.

من کاری به دیگران ندارم با اینکه پسرم می گم باید سخت گیری باشه اما تا حدی که باعث نشه پسر از ازدواج بترسه اگه ازدواج خیلی سخت باشه هیچ کس ازدواج نمی کنه و همه پسر ها می ترسن از ازدواج و رفتن به خاستگاری یه دختر. و اگه هم خیلی اسون باشه و هیچ شرط و شروطی نباشه دخترا میشن بازیچه دست پسرا روزی ۳تا میگیرن ۵تا طلاق میدن

به نظر من اگه یه پسر پیدا شه که پرونده سفیدی داشته باشه و گذشته ی پاکی داشته باشه کمتر خانواده ای پیدا میشه که سنگ بندازه جلوی پای این پسر

به نظر من دخترا هم مثل ما پسرا دوست دارن ازدواج کنن و تشکیل خانواده بدن حالا درسته که هیچ کس از پول بدش نمیاد اما اگه یه خوبش بیاد به نظر من از دستش نمی دن منظورم از خوب داشتن پرونده سفید است.

البته رسانه ها هم کم لطفی کرده اند فرهنگ سازی نکرده اند.
امید ورم با این نظر رکورد منفی مانشت رو نزنم.

شهر شلوغ شد قورباغه هفت تیر کش شد
 سپاس‌گزاری شده توسط: ppositiveenergy , SaMiRa.e , shima_24 , leila taghizade , luna , reyhaneh64 , Maryam-X , nina69 , masume_ml , saturn2201 , kashir , sss , arash.k , احسان مومنی , shayesteNEY , ساریناز

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۶۳۸ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۴۲۱ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
Video صد فیلمی که باید قبل از مرگ دید؟ sama2010 ۱۵ ۸,۸۱۶ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۲۴ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۴۰ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  درخواست پاورپوینت های درس های تخصصی IT / کامپیوتر negarin_ ۳ ۳,۷۳۵ ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: doman
  دانلود حل المسائل شبکه های عصبی و ماشین های یادگیر نوشته سایمون هایکین ویرایش سوم jazana ۹ ۹,۴۴۵ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Mahtabdel72
  رتبه های دعوت شدگان مصاحبه دانشگاه های شرایط خاص ali hjt ۵۹ ۵۱,۸۲۲ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: musicianband1
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۵۲ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  فروش کتاب های ارشد نرم افزار کامپیوتر و فیلم های آموزشی afsanehmh ۰ ۱,۸۲۳ ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: afsanehmh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close