زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۲۹۳۶
۰۸ آذر ۱۳۹۸, ۰۱:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۰ ق.ظ، توسط ezra.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۲۶ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  بیا اینم سه تا عکس یکیش از روستای خودمون و دوتاش از روستای همسایه...

[تصویر:  472523_77901_112.jpg]

(۰۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۲۰ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  کلافه ام...........

من توقع ندارم به حرفم گوش بدی یا ندی
اما یه سری نکات و تجربه دارم که اگه خودم برگردم عقب حتماً در چارچوب اینا کارمو جلو میبرم.(طبعاً خیلیا با من موافق نیستن)

- روزی سه وعده به خودت یادآوری کن: اینجا ایرانه و سوییس نیست.
- استاد راهنما یه موجودیت موهومیه.
- در مقطع کارشناسی ارشد یادگیری چگونه پژهش کردن رو هدف قرار بده. نه کیفیت پژوهش رو. پس دنبال یه موضوع آسون باش.
- دانشگاه های ایران لیاقت هیچیو ندارن. بخودت فشار روحی نیار.
- یه ایده ی ریز و جمع و جور رو خوب از آب درآوردن خیلی بهتر از یه ایده ی دهن پر کنو سرهم کردنه. به قول هنرمندا مینیمال کار کن.
- حتماً حتماً سراغ فیلدهایی برو که جا واسه کار کردن زیاد دارن. تحت هیچ شرایطی سراغ حوزه های اشباع شده نرو و خودت رو با "علاقه" گول نزن.
- ترجیحاً سراغ موضوع هایی که دانش ریاضیاتیش رو ندارید نرید.
- هر حوزه ای انتخاب کردید قبل از هرکاری یه فصل بندی دقیق ازش پیدا کنید.
- رو کمک بچه های مانشت از همه بیشتر حساب کن(بجز من البته).

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , BBumir , marvelous , WILL , fo-eng , RASPINA , big cloud , عزیز دادخواه , .:tarannom:.
ارسال: #۵۲۹۳۷
۰۸ آذر ۱۳۹۸, ۰۱:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۲ ق.ظ، توسط Riemann.)
(۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۵ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  - روزی سه وعده به خودت یادآوری کن: اینجا ایرانه و سوییس نیست.
- استاد راهنما یه موجودیت موهومیه.
- در مقطع کارشناسی ارشد یادگیری چگونه پژهش کردن رو هدف قرار بده. نه کیفیت پژوهش رو. پس دنبال یه موضوع آسون باش.
- دانشگاه های ایران لیاقت هیچیو ندارن. بخودت فشار روحی نیار.
- یه ایده ی ریز و جمع و جور رو خوب از آب درآوردن خیلی بهتر از یه ایده ی دهن پر کنو سرهم کردنه. به قول هنرمندا مینیمال کار کن.
- حتماً حتماً سراغ فیلدهایی برو که جا واسه کار کردن زیاد دارن. تحت هیچ شرایطی سراغ حوزه های اشباع شده نرو و خودت رو با "علاقه" گول نزن.
- ترجیحاً سراغ موضوع هایی که دانش ریاضیاتیش رو ندارید نرید.
- هر حوزه ای انتخاب کردید قبل از هرکاری یه فصل بندی دقیق ازش پیدا کنید.
- رو کمک بچه های مانشت از همه بیشتر حساب کن(بجز من البته).
واقعا دو سه ماه آخر پایان نامه دقیقا من به همین نتایج رسیدم! و چقدر به خودم فحش دادم که چرا از اول به این نکات دقت نکردم.

(۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۰۳ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  دختری که انگشتر دست چپش میندازه نشونه خاصی داره؟ اونم گه گاهی! اونی که دائم دستشه چی؟ :thinking:

(۳۰ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۵۹ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  اصولا به دختری که چهار سال از شما بزرگتره باید فکر کرد یا خیر؟

خدا رو شکر که این دخترمون هم ازدواج کرد : )))
از امروز من دیگه به هیچ دختری نگاه نمیکنم!

+ این روز ها خیلی ذهنم درگیره، از کارم که استعفا دادم بنا به دلایلی و کلا به هم ریخته بودم که طی دو جلسه صحبت مشورت با دوستان عاقل، تونستم به این پریشانی‌ها غلبه کنم و مسیرم رو مشخص کنم. خدا رو شکر.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , marvelous , nlp@2015 , RASPINA , ezra , big cloud
ارسال: #۵۲۹۳۸
۰۸ آذر ۱۳۹۸, ۰۴:۴۵ ق.ظ
سلام ، شب عالی مستدام، هنوز بحث پایان نامه اینجا ادامه داره؟
به نظرم بهتره که راسپینا جان یه تاپیک بزنه و اونجا همه ی اطلاعات رو در مورد چگونگی نوشتن پایان نامه ی خوب باهم رد و بدل کنیم. چون اینجا جای درد دله و گفتگوی آزاده. البته من فقط نظرمو گفتم.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
ارسال: #۵۲۹۳۹
۰۸ آذر ۱۳۹۸, ۰۷:۰۰ ق.ظ
جان من این نصفه شبی چی چی میخواد اینجا؟Huh
غذاشو هم دادم ولی هنوز نشستهBig GrinBig Grin

پ ن: برای تغییر آب و هواBig Grin

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
 سپاس‌گزاری شده توسط: WILL , The BesT , .:tarannom:.
ارسال: #۵۲۹۴۰
۰۸ آذر ۱۳۹۸, ۰۴:۲۱ ب.ظ
خدا رو شکر اینترنت موبایل شیراز هم وصل شد ... الان همه چیز فعال است.

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
ارسال: #۵۲۹۴۱
۰۸ آذر ۱۳۹۸, ۰۶:۱۳ ب.ظ
(۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۴:۲۱ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  خدا رو شکر اینترنت موبایل شیراز هم وصل شد ... الان همه چیز فعال است.

من ایرانسل دارم و هنوز قطع هست!

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۵۲۹۴۲
۰۸ آذر ۱۳۹۸, ۰۶:۱۷ ب.ظ
(۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۱۳ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(08 آذر ۱۳۹۸ ۰۴:۲۱ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  خدا رو شکر اینترنت موبایل شیراز هم وصل شد ... الان همه چیز فعال است.

اتفاقا ایرانسل عالی همه چیز رو می گیره ولی من الان رفتم روی همراه اولم اینستا باز نشد.

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
ارسال: #۵۲۹۴۳
۰۸ آذر ۱۳۹۸, ۰۶:۴۹ ب.ظ
(۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۱۷ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  
(08 آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۱۳ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(08 آذر ۱۳۹۸ ۰۴:۲۱ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  خدا رو شکر اینترنت موبایل شیراز هم وصل شد ... الان همه چیز فعال است.

اتفاقا ایرانسل عالی همه چیز رو می گیره ولی من الان رفتم روی همراه اولم اینستا باز نشد.

برای من باز نمیشه حتی صفحات داخلی. نشونه خوبیه یعنی یه کارایی کردن Big Grin

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۵۲۹۴۴
۰۸ آذر ۱۳۹۸, ۰۷:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۷:۴۸ ب.ظ، توسط Milad_Hosseini.)
یه جایی هم آقای فریدون مشیری میگه:
شب هرچه تیره تر شود، آخر سحر شود...
------------------------------------
و در شعر "یک نفس تازه" می فرمایند:
ای خشم‌ به‌ جان‌ تاخته‌ توفان‌ شرر شو
ای بغض‌ گل‌ انداخته‌ فریاد خطر شو

ای روی برافروخته‌، خود پرچم‌ ره‌ باش‌
ای مشت‌ برافراخته‌، افراخته‌تر شو

ای حافظ‌ جان‌ وطن‌ از خانه‌ برون‌ آی
از خانه‌ برون‌ چیست‌ که‌ از خویش‌ به‌ در شو

گر شعله‌ فرو ریزد، بشتاب‌ و میندیش‌
ور تیغ‌ فرو بارد، ای سینه‌ سپر شو

خاک‌ پدران‌ است‌ که‌ دست‌ دگران‌ است‌
هان‌ ای پسرم‌، خانه‌ نگهدار پدر شو

دیوار مصیبت‌کده‌ی حوصله‌ بشکن‌
شرم‌ آیدم‌ از این‌ همه‌ صبر تو، ظفر شو

تا خود جگر روبهکان‌ را بدرانی
چون‌ شیر درین‌ بیشه‌ سراپای جگر شو

مسپار وطن‌ را به‌ قضا و قدر ای دوست‌
خود بر سرِ این تن‌ به‌ قضا داده‌،‌ قدر شو

فریاد به‌ فریاد بیفزای، که‌ وقت‌ است‌
در یک‌ نفس‌ تازه‌ اثرهاست‌، اثر شو

ایرانی آزاده‌! جهان‌ چشم‌ به‌ راه‌ است
‌ایران‌ کهن‌ در خطر افتاده‌، خبر شو

مشتی خس‌ و خارند، به‌ یک‌ شعله‌ بسوزان‌
بر ظلمت‌ این‌ شام‌ سیه‌، فام‌ سحر شو

این شعر رو آقای مشیری زمانی که خرمشهر در دست بیگانگان بود گفته...ولی خب مفهوم والاتری داره به نظرم..
عصر جمعتون گل گلی

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: WILL , عزیز دادخواه , .:tarannom:.
ارسال: #۵۲۹۴۵
۰۸ آذر ۱۳۹۸, ۰۸:۱۸ ب.ظ
زیبایی خلقت در عدالت بی نقصشه

ذره ذره اعمال و گفتار و حتی افکارمون به خودمون برمیگرده

هیچ وقت غم به دل راه نمیدهم چون هیچ چیز پایمال نمیشه
نه تلاشی بی ثمره و نه محبتی بی جواب میمونه

لبخند بزن Blush

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , ezra , عزیز دادخواه , SepidehP
ارسال: #۵۲۹۴۶
۰۸ آذر ۱۳۹۸, ۰۸:۴۹ ب.ظ
سلام دوستان. امیدوارم حال دلتون خوب باشه Smile
دوستان برنامه نویس میشه بفرمایید که شما از ابتدا که وارد رشته کامپیوتر شدید همه زبانهای برنامه نویسی را سررشته دارید؟ و هر دفعه که زبان جدید به بازار میاد با همون خودتون را آپدیت میکنید؟

من چندبار شده تلاش کردم که زبانهایی مثل php یا asp.net mvc را یاد بگیرم. ولی نمیتونم باهاشون ارتباط برقرار کنم. گاهی از محیط و نرم افزار پیاده سازیش برام جذاب نیست یا خاطره ناخوشایند از ارورهایی که نتونستم رفعشون کنم باعث شده نتونم با بعضی زبانها ارتباط برقرار کنم. اینکه هدف از یادگیری اون زبان برام چی بوده میتونم بگم ممکنه هدف خاصی برای انجام پروژه ای نداشتم فقط میخواستم برای اپدیت کردن خودم یادش بگیرم. اگر این نقطه ضعف هست آیا در شما هم هست؟ برای رفعش چکار میکنید؟
این هم بگم فعلا تونستم با پایتون ارتباط برقرار کنم و یادگیریش برام جذاب هست. برای پیشرفت در این زبان چکار کنم؟
ممنون
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , RASPINA
ارسال: #۵۲۹۴۷
۰۸ آذر ۱۳۹۸, ۰۹:۰۰ ب.ظ
(۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۴۹ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(08 آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۱۷ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  
(08 آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۱۳ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  

برای من باز نمیشه حتی صفحات داخلی. نشونه خوبیه یعنی یه کارایی کردن Big Grin

پس احتمالا شهر رو نصف کردند، نصف سمت ما آزاد شد و از حصر در اومد و نصف سمت شما همونی هم که بود رو محدود تر کردند :دی

ارسال: #۵۲۹۴۸
۰۸ آذر ۱۳۹۸, ۱۰:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۳ ب.ظ، توسط marvelous.)
(۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۴۹ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  سلام دوستان. امیدوارم حال دلتون خوب باشه Smile
دوستان برنامه نویس میشه بفرمایید که شما از ابتدا که وارد رشته کامپیوتر شدید همه زبانهای برنامه نویسی را سررشته دارید؟ و هر دفعه که زبان جدید به بازار میاد با همون خودتون را آپدیت میکنید؟

من چندبار شده تلاش کردم که زبانهایی مثل php یا asp.net mvc را یاد بگیرم. ولی نمیتونم باهاشون ارتباط برقرار کنم. گاهی از محیط و نرم افزار پیاده سازیش برام جذاب نیست یا خاطره ناخوشایند از ارورهایی که نتونستم رفعشون کنم باعث شده نتونم با بعضی زبانها ارتباط برقرار کنم. اینکه هدف از یادگیری اون زبان برام چی بوده میتونم بگم ممکنه هدف خاصی برای انجام پروژه ای نداشتم فقط میخواستم برای اپدیت کردن خودم یادش بگیرم. اگر این نقطه ضعف هست آیا در شما هم هست؟ برای رفعش چکار میکنید؟
این هم بگم فعلا تونستم با پایتون ارتباط برقرار کنم و یادگیریش برام جذاب هست. برای پیشرفت در این زبان چکار کنم؟
ممنون

سلام به دوست خودم، عزیز دلم
منم امیدوارم حال تو خوب باشه Smile
ببین دلیل نمیشه اگه کسی مهندس کامپیوتر شد تو تمام شاخه ها و زبانهای برنامه نویسی آپدیت باشه. یه شاخه رو باید که علاقه داره بیشتر بگیره و بره دنبالش. الان که میبینم که پایتون داری یاد میگیری کلی هم تشویقت میکنم. پایتون زبانی هست که آینده داره. کتابی هست به نام Python for kids که کتاب خوبی هست. من دارمش تو پی دی اف هام پیدا میکنم برات میفرستم.
کاری که باید بکنی اینه که ببینی زبان پایتون رو برای چه کاری دوست داری استفاده کنی و دنبال همون بری. مهم اینه که یه سرنخی از این زبان بگیری و باهاش کار کنی. مثلا الان عروس ما با پایتون بازی طراحی میکنه و من راستش خیلی حال کردم. بهش نمیومد (مدل خواهر شوهریWink) کلا من اگه از پایتون استفاده کنم به خاطر گرایشات شغلیم برای طراحی سایت و جلوه های ویژه ازش استفاده میکنم و خیال هم دارم شروع کنم و حرفه ای یادش بگیرم. پس هدفت رو مشخص کن که یهو وسط کار اگه یه جایی نیاز به تلاش بیشتری داشتی کم نیاری و حساس نشی. این یه نقطه ضعف نیست، بلکه یه اتفاقه که برای همه می افته. پس یه هدف مشخص رو در نظر بگیر. مثل همینایی که مثال زدم. بعد مثلا پایتون رو تو اون محدوده روش کار کن. یا حالا هر کار دیگه ای که باشه، آدم باید تو جوش باشه و تو محیطش ازش استفاده کنه وگرنه من بیام همه ی زبانهای برنامه نویسی رو فول یاد بگیرم وقتی استفاده ای نکنم فایده ای نداره.

معذرت میخوام عزیزم اینطور رک و راحت باهات حرف زدم، ولی احساس میکنم تو باید اعتماد به نفست رو بیشتر کنی و به خودت ببالی. تو دختر باهوشی هستی که توانایی هر کاری رو که اراده کنی داری. فراموش نکن که تو اشرف مخلوقاتی Smile

اینم اون کتابه که گفتم:

Python for Kids_ A Playful Introduction to Programming [Briggs 2012-12-22].pdf
اندازه فایل: ۱۳/۴ MB

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT
ارسال: #۵۲۹۴۹
۰۸ آذر ۱۳۹۸, ۱۰:۴۶ ب.ظ
(۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۲ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
(08 آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۴۹ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  سلام دوستان. امیدوارم حال دلتون خوب باشه Smile

ممنون

سلام به دوست خودم، عزیز دلم
منم امیدوارم حال تو خوب باشه Smile
ببین دلیل نمیشه اگه کسی مهندس کامپیوتر شد تو تمام شاخه ها و زبانهای برنامه نویسی آپدیت باشه. یه شاخه رو باید که علاقه داره بیشتر بگیره و بره دنبالش. الان که میبینم که پایتون داری یاد میگیری کلی هم تشویقت میکنم. پایتون زبانی هست که آینده داره. کتابی هست به نام Python for kids که کتاب خوبی هست. من دارمش تو پی دی اف هام پیدا میکنم برات میفرستم.
کاری که باید بکنی اینه که ببینی زبان پایتون رو برای چه کاری دوست داری استفاده کنی و دنبال همون بری. مهم اینه که یه سرنخی از این زبان بگیری و باهاش کار کنی. مثلا الان عروس ما با پایتون بازی طراحی میکنه و من راستش خیلی حال کردم. بهش نمیومد (مدل خواهر شوهریWink) کلا من اگه از پایتون استفاده کنم به خاطر گرایشات شغلیم برای طراحی سایت و جلوه های ویژه ازش استفاده میکنم و خیال هم دارم شروع کنم و حرفه ای یادش بگیرم. پس هدفت رو مشخص کن که یهو وسط کار اگه یه جایی نیاز به تلاش بیشتری داشتی کم نیاری و حساس نشی. این یه نقطه ضعف نیست، بلکه یه اتفاقه که برای همه می افته. پس یه هدف مشخص رو در نظر بگیر. مثل همینایی که مثال زدم. بعد مثلا پایتون رو تو اون محدوده روش کار کن. یا حالا هر کار دیگه ای که باشه، آدم باید تو جوش باشه و تو محیطش ازش استفاده کنه وگرنه من بیام همه ی زبانهای برنامه نویسی رو فول یاد بگیرم وقتی استفاده ای نکنم فایده ای نداره.

معذرت میخوام عزیزم اینطور رک و راحت باهات حرف زدم، ولی احساس میکنم تو باید اعتماد به نفست رو بیشتر کنی و به خودت ببالی. تو دختر باهوشی هستی که توانایی هر کاری رو که اراده کنی داری. فراموش نکن که تو اشرف مخلوقاتی Smile

اینم اون کتابه که گفتم:

شما به اعتماد به نفس منم گیر میدادید. از کجا این تشخیص ها را میدین. مخصوصا در مورد من همه حدسیاتتون غلط بود مخصوصا نبود اعتماد به نفس! و این که من دخترم Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT
ارسال: #۵۲۹۵۰
۰۸ آذر ۱۳۹۸, ۱۰:۵۵ ب.ظ
(۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۲ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  کتابی هست به نام Python for kids که کتاب خوبی هست

کتاب خوبیه. اما برای ایشون که سالهاست در فضای آکادمیک فعالیت دارن یه کم سنگینه
بنظرم از بزبز قندی شروع کنن بهتره.

سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , The BesT , big cloud , oruji

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۷۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۹۲۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۱۲۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۶ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۶ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۴ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۴۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۶۰ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۳ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close