زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۲۹۲۱
۰۶ آذر ۱۳۹۸, ۰۸:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۵۲ ب.ظ، توسط fo-eng.)
گمان می برم که اگر خداوند

صد هزار گونه خنده می آفرید

اما رسمِ اشک ریختن را نمی آموخت،

قلب حتی تابِ دَه روز تپیدن را هم نمی آورد.

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۵۲۹۲۲
۰۶ آذر ۱۳۹۸, ۰۹:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۷ ب.ظ، توسط RASPINA.)
(۰۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۴:۳۵ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  چرا امروز اینجا اینقده خلوته؟
راسپینا جان کجایی کتاب آوردم براتون. [تصویر:  biggrin.gif]
سلام دوست عزیز

ممنون لطف کردید

(۰۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  اینم کاملش، بخون آنلاین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
این بافیلتر شکن باز نمیشه

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۵۲۹۲۳
۰۷ آذر ۱۳۹۸, ۱۲:۲۸ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
اینترنت همراه تهران بلاخره وصل شدUndecided
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال: #۵۲۹۲۴
۰۷ آذر ۱۳۹۸, ۱۲:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۹ ق.ظ، توسط khayyam.)
(۰۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۸ ق.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  اینترنت همراه تهران بلاخره وصل شدUndecided
نه برای من وصل نشده ، برای دائمی ها وصل شده !

(۰۵ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۴۷ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  چی میشد مسیر محل کار ادم این شکلی بود...

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
بستگی داره چه کاری می خوای باشه اگه منظورت کار IT بود نه نمیشه چون کار IT بیشتر تو شهرهای شلوغ و الوده است ولی اگه مثلا چوپونی باشه میشه مسیر کارت این باشه از اینم بهتر هم میشه ، من خودم تا سن ۱۳ سالگی خیلی مسیرهای بهتری نسبت به این مسیر کارم ( چوپونی ) بود !
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , MarkLand , big cloud , ezra
ارسال: #۵۲۹۲۵
۰۷ آذر ۱۳۹۸, ۰۲:۰۰ ق.ظ
(۰۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۵ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  بستگی داره چه کاری می خوای باشه اگه منظورت کار IT بود نه نمیشه چون کار IT بیشتر تو شهرهای شلوغ و الوده است ولی اگه مثلا چوپونی باشه میشه مسیر کارت این باشه از اینم بهتر هم میشه ، من خودم تا سن ۱۳ سالگی خیلی مسیرهای بهتری نسبت به این مسیر کارم ( چوپونی ) بود !
میشه اخر همین کوچه یه دفتر باشه که کار ای تی کنی ضمن که کار ما هم یه جور چوپانی هست چوپانی داده Big Grin ااز اینور ببریشون اونور بگردونیشون ارزششون رو زیاد کنی به مشتری ها نشونشون بدی که چقد خوب شدن و...

think positive
ارسال: #۵۲۹۲۶
۰۷ آذر ۱۳۹۸, ۰۲:۲۰ ق.ظ
دوستانی که پایان نامه دارند یا قبلا داشتند راهنمایی کنید لطفا
من دنبال ی موضع تاپ بودم که کمترکار شده باشه استاد ی حوزه مشخص کردند دیدم خیلی مطلب کمه قیدش را زدیم و کلا تصمیم گرفتم سراغ کارسخت نرم
استاد نظرش روی فراترکیب بود واقعا حوصله ترجمه هزارتا مقاله را ندارشتم قبول نکردم

بعد گفت بیا فراتحلیل کار کن دیدم انگار بهتره خودم یعنی حاضرم فقطی موضوع داشته باشم الان و ب بعدش دیگه فکر نکنم

گفتم دنبال موضوع باشم ولی واقعاسخته از طرفی استاد هم انگار من رو پاس میده و حرف منو نمیفهمه
تا آخر این ماه باید پروپوزال بدم چون ممکن بیفته برای ترم بعد

کلافه ام...........

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۵۲۹۲۷
۰۷ آذر ۱۳۹۸, ۰۲:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۳۳ ق.ظ، توسط khayyam.)
(۰۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  
(07 آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۵ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  بستگی داره چه کاری می خوای باشه اگه منظورت کار IT بود نه نمیشه چون کار IT بیشتر تو شهرهای شلوغ و الوده است ولی اگه مثلا چوپونی باشه میشه مسیر کارت این باشه از اینم بهتر هم میشه ، من خودم تا سن ۱۳ سالگی خیلی مسیرهای بهتری نسبت به این مسیر کارم ( چوپونی ) بود !
میشه اخر همین کوچه یه دفتر باشه که کار ای تی کنی ضمن که کار ما هم یه جور چوپانی هست چوپانی داده Big Grin ااز اینور ببریشون اونور بگردونیشون ارزششون رو زیاد کنی به مشتری ها نشونشون بدی که چقد خوب شدن و...
خیلی به کار IT علاقه داری !؟ خیلی کارهای بهتر و کم دردسری هم هست که از it می تونه بهتر باشه کلا قبول داری یا نه ؟

(۰۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۵ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(07 آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۸ ق.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  اینترنت همراه تهران بلاخره وصل شدUndecided
نه برای من وصل نشده ، برای دائمی ها وصل شده !

(۰۵ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۴۷ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  چی میشد مسیر محل کار ادم این شکلی بود...

بستگی داره چه کاری می خوای باشه اگه منظورت کار IT بود نه نمیشه چون کار IT بیشتر تو شهرهای شلوغ و الوده است ولی اگه مثلا چوپونی باشه میشه مسیر کارت این باشه از اینم بهتر هم میشه ، من خودم تا سن ۱۳ سالگی خیلی مسیرهای بهتری نسبت به این مسیر کارم ( چوپونی ) بود !
[تصویر:  hyk4_roosta.jpg]

[تصویر:  a4vy_rosta.jpg]

[تصویر:  4l88_rosta2.jpg]

بیا اینم سه تا عکس یکیش از روستای خودمون و دوتاش از روستای همسایه روستای ما ! ادرس بدم بری دفتر IT بزنی !؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand , ezra , RASPINA
ارسال: #۵۲۹۲۸
۰۷ آذر ۱۳۹۸, ۰۲:۴۶ ق.ظ
(۰۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۲۰ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  دوستانی که پایان نامه دارند یا قبلا داشتند راهنمایی کنید لطفا
من دنبال ی موضع تاپ بودم که کمترکار شده باشه استاد ی حوزه مشخص کردند دیدم خیلی مطلب کمه قیدش را زدیم و کلا تصمیم گرفتم سراغ کارسخت نرم
استاد نظرش روی فراترکیب بود واقعا حوصله ترجمه هزارتا مقاله را ندارشتم قبول نکردم

بعد گفت بیا فراتحلیل کار کن دیدم انگار بهتره خودم یعنی حاضرم فقطی موضوع داشته باشم الان و ب بعدش دیگه فکر نکنم

گفتم دنبال موضوع باشم ولی واقعاسخته از طرفی استاد هم انگار من رو پاس میده و حرف منو نمیفهمه

کلافه ام...........

نباش فدات بشم، تا منو داری غم نخور. من کمکت میکنم یه پایان نامه حسابی کار کنی. ببین من میتونم برات ترجمه کنم چون زبانم فوق العاده قویه و خیلی روون هستم در ترجمه. تو نگرانی نداشته باش. بیا همین فراترکیب رو که استادت میگه کار کن من برات مقاله ها رو کمکت میکنم ترجمه میکنم. میتونی رو من حساب کنی. من خودمم دوس دارم کار جدید انجام بدم و یاد بگیرم برای همین حتما کمکت میکنم. الان فکر میکنم این استادت نظرش رو فراترکیب هست هنوز. برای همین میگم فراترکیب بردار من کمکت میکنم. استاد اگه از پایان نامه ی آدم راضی نباشه، اگه باهاش ارتباط نگیره، وای خدا میدونه چه نمره ای میده. بنابراین به استادت خیلی فکر کن و هر کمکی نیاز داشتی من دریغ نمیکنم.

این کتابه رو هم من با فیلتر شکن باز کردم. دارم سعی میکنم یه طوری ازش یه نسخه تهیه کنم برات بفرستم. ببخش زودتر جواب ندادم یه سایتی دستم بود داشتم کامل میکردم یه پولی گیرمون بیاد. لعنتی ها با این قطعی اینترنت کلی کارای ما رو عقب انداختن و ما رو از نون خوردن انداختن.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۵۲۹۲۹
۰۷ آذر ۱۳۹۸, ۰۲:۵۳ ق.ظ
(۰۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۲۰ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  تا آخر این ماه باید پروپوزال بدم چون ممکن بیفته برای ترم بعد
عه مگه هنوز پروپوزال ندادین؟ ما جلسه دفاعش رو هم داشتیم نیمه اول مهرماه و همزمان با درسای این فصل کارمون شروع شده تقریبا. نمیدونم دانشگاه شما هم دفاع داره یا نه ولی اگه نداره کلافگی نداره که. حالا اگه خدا نکنه موضوعت مشخص نبود یکم دیرتر ارائه میدی .. کارت رو شروع میکنی و تا یه جایی پیش میری تا اون موقع. سخت نگیر خلاصه. پروپوزال تازه اولشه

و منظورت از فراتحلیل و فراترکیب چیه؟

یکی از اساتید ما حرف جالبی زدند گفتند از دانشجوی ارشد انتظار نمیره مرز علم رو جابه جا کنه ..اگه بتونه این کار رو بکنه که عالیه اگه نه که باز ایرادی نداره یه موضوعی که خیلی روش کار شده رو انتخاب کنه و اون روش( مثلا یه الگوریتم خاص) رو یه کمی بهبودش بده. از دانشجوی ارشد انتظار میره که روش تحقیق رو یاد بگیره و تجربه کسب کنه برای ریسرچر شدن.
واقعا نمیدونم دنبال چجور موضوعی هستی ولی سعی کن موضوعاتی رو انتخاب کنی که قبلا استادت کار کرده با دانشجوهاش. چون در این صورت اگر سوال یا اشکالی داشته باشی چون تخصصش رو داره میتونه کمکت کنه. یه نگاهی به پایان نامه های دانشجوهای استادت بنداز و یکمی در موردشون سرچ کن خودت هم .. دستت میاد چه موضوعی انتخاب کنی.
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال: #۵۲۹۳۰
۰۷ آذر ۱۳۹۸, ۰۴:۱۸ ق.ظ
من اگه میام اینجا خاطرات مینویسم گاهی نگین چرا. چند صفحه نزدیک به یه سه هفته برین عقب میبینین من در مورد پایان نامه ی خودم و اشتباهاتم در مورد انتخاب استاد راهنما و اینا کلی نوشتم.
دقیقا همینه که رنگی رنگی جون میگه. دانشجوی ارشد اصلا لازم نیست که چیزی رو اثبات کنه یا علم بیافرینه. همین که روی یه الگوریتم یا بخشی از اون مثلا کار کنه و تحقیق کنه کافیه. در مقطع ارشد بیشتر به پژوهش اهمیت داده میشه. این فرا ها هم که استادها میارن اول کلمات میزارن میخوان جو بدن به قضیه وگرنه ترکیب خودش از تحلیل نتیجه میشه نمونش هم درس کامپایلر و نظریه ی زبانها. اتفاقی که می افته برای رسم یه ماشین متناهی مثلا ما میایم تیکه تیکه میکنیم اونو و تحلیلش میکنیم به عبارتی بعد در نهایت به یه نمای کلی میرسیم و ماشین کلی رو از روی ماشین های متناهی جزئی که طراحی کردیم به هم پیوند میدیم.

میدونم خیلی مثال دست پایینی زدم، ولی میخواستم بگم که ترکیب و تحلیل رو به زبان مهندسی ها شاید، ولی مهم اینه که آدم دقیقا ببینه به چی علاقه داره، البته اینم بستگی به استادی داره که باهاش پایان نامه برمیداری. بعضی ها میان یه مقاله طور برای پروپوزال تنظیم میکنن و به نظر من این اصلا جالب نیست. باید دقیقا به فرم پروپوزال نگاه کنی و دقیقا همون چیزایی رو بنویسی توش که لازمه و نه بیشتر.

میخوام بگم با یه جرقه شروع میشه و تو اول نمای شماتیک این جرفه رو رسم میکنی که اینجا همون پایان نامس. بعد حالا میای بخشهای تشکیل دهنده ی اونو مشخص میکنی و شروع میکنی به تحقیق. کاری که میکنی اینه که دست به تحقیقی بزنی که دسترسی به منابعش برات آسون باشه، نه مثل این کتابهای عصر استار ترک که هنوز دانلود اونا رایگان نشده.

مسئله اینجا ترکیب و تحلیل اونم به شکل فرای اون که نمیدونم چیه نیست. مسئله اینه که باید با خودت شروع کنی مثل یه الگوریتم که مینویسی با ب بسم اله شروع کنی که میخوای چیکار کنی. همین افکارت هم دو تا منبع ضمیمه ی اون بشن میشه یه پایان نامه ی خوب، چون اگه چیزی به میل آدم باشه و از روی ذهنیات آدم باشه خیلی موفقیت آمیزه.

شروع کن یا هو و منم پشتت هستم. من یه تریک هایی برای دسترسی به منابع بلدم حتما بهت نشون خواهم داد.

پ ن: ببخشید پستم بلند شد. ولی جان مادرتون اگه پایان نامه ای هستین بخونین.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi
ارسال: #۵۲۹۳۱
۰۷ آذر ۱۳۹۸, ۰۶:۱۵ ب.ظ
من میدونم منظور خلیل پرور چیه. منظورش اینه که موضوعی رو شروع کنه که باهاش میتونه ارتباط بیشتری بگیره و تو درسها بیشتر روش مسلطه.
پایان نامه رو یه عده اونقدر سخت میگیرن که میان میدن بیرون یه بیسوادی انجام میده و یه غلط علمی به غلطهای علمی این مملکت اضافه میشه. باقی بچه ها هم میرن دنبال موضوعی که راه دست بیشتر داشته باشه.
من با نظر خلیل پرور موافقم فقط چیزی که هست باید با استاد راهنماش یه جلسه بزاره و در مورد انتخاب موضوع باهاش صحبت کنه و از علایق و آموخته هاش بگه تا استاد بیشتر به سمت موضوعات مربوطه هدایتش کنه.
ولی در کل استاد چیزی رو که سر در نیاره نمره نمیده، و چیزایی رو میخواد که راه دست خودش باشن. بنابراین از همین اول به نظرم باید با هماهنگی با استاد راهنما پیش بری. وقتی میری جلسه باهاش صحبت کنی، صداشو با گوشیت ضبط کن که هر چی میگه رو به یادت داشته باشی و اعمال کنی.
کلا تحقیق و مطالعه یه قلق هایی داره که اصلا سخت نیستن و آدم راحت میتونه بهشون مسلط بشه و بهترین کار رو تحویل بده.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال: #۵۲۹۳۲
۰۷ آذر ۱۳۹۸, ۰۹:۵۷ ب.ظ
(۰۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۱۵ ب.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  یعنی واقعا اینجوری موضوع تعیین کردید؟؟ استاد کمک نمیکنه پس از کجا میدونید چی کار باید بکنید؟ آخه دانشجویی که تازه میخواد وارد یه حوزه ای بشه که تخصصی نداره بدونه از چه موضوعی بیشتر خوشش میاد و اصلا چه موضوعی الان رو بورسه.. مگه فیلد مشخصی ندارند که اون اول سراغشون رفتید؟؟
ما سال قبل دی ماه استادمون تائید شد. از اون موقع همه اساتیدمون مقاله میدادن به بچه ها یا کدزنی کار میکردن و .. که آماده شن برای دفاع پروپوزال که پروپوزال هم استاد معمولا تعیین میکنه هر چند میتونیم خودمون هم موضوع ارائه بدیم ولی باید بتونیم استاد رو قانع کنیم که انقدر تو این فیلد مطالعه کردیم که اگه خودش تجربه ای تو اون فیلد نداشت هم خودمون میتونیم کار رو جلو ببریم. یعنی استاد به این اطمینان نرسه محاله موضوع رو قبول کنه. بمیرم برا استاد خودم که با وجود وقت کمی که داشت دنبال موضوع هم بود برا من و همگروهیم.. تازه وقتی دید موضوع پیشنهادیش رو دوست ندارم یه چیز دیگه پیشنهاد داد که مورد علاقم باشه و از نظر شخصیتی هم ما رو شناخته بود و به هر کدوم ما موضوعی رو داد که میدونست با ذوق و شوق دنبالش میریم. مقاله هم کلی داده بهمون.. حتی نمونه پروپوزال و ... داده. چقدر عجیبه این چیزایی که گفتی.

مرسوم هست اساتید فقط در حوزه هایی که کار کردند به دانشجوی ارشد اجازه ریسرچ بدن مگر اینکه مطمئن باشند که دانشجویی هست که بتونه خودش موضوع رو هندل کنه. چیزی که من بیشتر دیدم این هست که اساتید بسته به میزان گرفتاری و حس وظیفه جلسات دوره ای برگزار می کنند (هفتگی، دو هفته یک بار و یا ماهانه) و غالبا دانشجوی دکتری اون استاد هست که روی پیشرفت پروژه نظارت داره.

(۰۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۲۰ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  دوستانی که پایان نامه دارند یا قبلا داشتند راهنمایی کنید لطفا

کلافه ام...........

حیطه تخصصی استادتون چیه؟ دانشجوهای دکتری استادتون روی چی کار میکنن؟خودتون به چی علاقه دارید؟

پ.ن: بنظرم سوال تون رو توی تاپیک مناسبی مطرح کنید. احتمالا جواب بهتری میگیرید.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , RASPINA , big cloud , RangiRangi
ارسال: #۵۲۹۳۳
۰۷ آذر ۱۳۹۸, ۱۱:۴۶ ب.ظ
دوستان شب جمعتون بخیر
من سخت آنفولانزا شدم صدام در نمیاد
شما در چه حالین؟

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال: #۵۲۹۳۴
۰۸ آذر ۱۳۹۸, ۱۲:۱۸ ق.ظ
والا منم دختر بودم به مردی که کت و شلوار نقره ای میپوشه شوهر نمیکردم

سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , SepidehP
ارسال: #۵۲۹۳۵
۰۸ آذر ۱۳۹۸, ۰۱:۰۱ ق.ظ
سلام
من در حالت کلی تجربه خودم از پایان نامه رو عرض می کنم. به نظر من بهتره سیویلیکا و ایران داک رو زیر و رو کنید. وارد همه ی مسائل بشید، تحقیق کنید، اسم الگوریتم ها ، راه ها، جواب ها، تحلیل ها و هزار چیزی که براتون پیش میاد رو به فال نیک بگیرید و با قدرت دنبال کنید تا به نتیجه برسید. من هیچ زمان کلاس زبان نرفتم، زبان آنچنان خوبی هم نداشتم ولی به یمن همین پایان نامه و به دلیل سرچ زیاد حداقل توی ترجمه عالی عمل کردم. روز اول ۲ یا ۳ صفحه ترجمه بیشتر از ۱ یک هفته طول کشید چون نه اصل ترجمه رو بلد بودم و نه کلمات تخصصی .. ولی کم کم وارد شدم، سرچ کردم، سختی های زیاد تا ساعت ۴ صبح بیدار موندن و کلی مشکلات دیگه ولی بعدش راه افتادم.
در حالت کلی از همه سرچ ها تون حداقل می تونید اسم ۵ تا مقاله و پایان نامه و ۱۰۰ تا کلمه کلیدی که ممکنه معنی اش رو بلد باشید یا نه ، پیدا کنید. بعدش درباره همین ها سرچ کنید ، قطعا الان به فارسی مطالب خوبی از هر چیزی بیرون میاد، زمان ما زیاد فارسی نبود ولی الان ماشالله گروه های تلگرام و سایت ها اطلاعات خوبی رو بیرون میدن. خب بصورت کلی شما دایره اطلاعاتتون گسترده تر میشه و جمع بندی های خاص خودتون رو پیدا می کنید.
حداقل تا اینجاش می دونید که اگر می خایید کار تحلیلی انجام بدید باید دیتا داشته باشید و یک الگوریتم رو روش پیاده سازی کنید تا صحت - دقت اش رو بیرون بدید. حالا فرضا نفر قبلی روی همین داده ۹۵ درصد جواب گرفته با فلان الگوریتم، حالا شما فکر می کنید و می گید باید از یک الگوریتم دیگه استفاده کنم تا بتونم جواب اون رو بهبود بدم فرضا به ۱۰۰ درصد. پس لازمه برم بشینم ۵ تا الگوریتمی که الان تو مقالات مختلف زیاد استفاده شده و نتیجه گرفتند رو بخونم ببینم کدومش ربطی به دیتاهای من داره و البته مهم تر از همه عملکرد الگوریتم ها و حتی ممکنه هم اصلا ربطی نداشته باشد ولی من حداقل کمی به دانشم که افزوده شده. در واقع باید حوزه کاری تون رو مشخص کنید و ببینید در چه حوزه ای می خوایید کار کنید: الگوریتم های هوش مصنوعی - بهینه سازی -فازی - شبکه عصبی - یادگیری عمیق و هزاران چیز دیگر. اینکه بببینید دیتاهاتون طبقه بندی هست یا خوشه بندی یا ... و ...
من برای خودم حداقل می دونستم می خوام در حوزه پزشکی کار کنم. پس اول از هر چیز دنبال دیتا گشتم. البته عملا باید آدم موضوع انتخاب کنه بعد دنبال دیتا بگرده ولی من به دلیل سخت گیر آوردن دیتاهای پزشکی اول دنبال دیتا گشتم و وقتی گیر آوردم اول کل مقالاتی که با این دیتا کار شده بود رو از هر کجایی پیدا کردم. دقیق ترجمه کردم و خوندم. خیلی هاش به کارم نمی اومد ولی بعدا تو متن پایان نامه و البته در جلسه دفاع کمکم کرد، هم به دلیل اعتماد به نفس اینکه کلی مطلب بلد شدم و ممکن بود در این متن ها جواب خیلی از سوالاتم رو هم پیدا کنم.
در سیویلیکا و ایران داک هم کل مقالات مختلفی که با این مدل دیتاها کار شده بود رو دانلود کردم فقط برای خوندن و مطالعه.
بعد هم در IEEE ، اسپرینگر و ساینس دایرکت هزاران مقاله مشابه رو گرفتم و بعد چکیده اولش رو خوندم اگر به کارم می خورد رو نگه می داشتم. شاید سوال پیش بیاد که چرا این همه سرچ و شاید تلف کردن وقت؟ زمان دفاع دقیقا متوجه میشید که چقدر این سرچ ها در بالا رفتن اعتماد به نفس و جواب دادن به هم استاد راهنما و هم داور مفید و پربار هست.
در کل مطمئن باشید اگر کامل و قوی جلو برید و استاد بدونه حداقل دارید زحمت های اولیه رو می کشید اونم کمک می کنه.
موضوعات زیر رو در آرشیوهام پیدا کردم ، شاید بتونید از روی این موضوعات به چیزهایی برسید، احتمالا موضوعات هم قدیمی شده چون برای سال ۹۳ اینا بود.

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , big cloud , .:tarannom:. , SepidehP

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۷۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۹۱۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۱۱۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۴ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۶ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۴ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۴۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۵۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۳ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close