زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۳۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۱۵۷۸۱
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۳۴ ق.ظ
داستانی واقعی و زیبا:
باور فیلی !!!
می دونید فیل ها رو چطوری رام می کنند ؟
وقتی فیل ها بچه هستند طنابی به پا ی بچه فیل می بندند و یک سر دیگه رو هم به یه میله تا فیل نتونه فرار کنه
فیل دائم تلاش می کنه اما نمی تونه تکون بخوره و همونطوری ثابت می مونه
وقتی فیل بزرگ می شه قدرت این رو داره که طناب رو پاره کنه اما چون باور داره که نمی تونه پس نمی تونه ....
حتی تلاش هم نمی کنه
جالب تر این که وقتی فیل بزرگ شد دیگه سر طناب رو به جایی نمی بندن و آزاد می گذارن اما باز هم فیل تلاش نمی کنه. چرا چون باور داره که نمی تونه .
می دونی ربطش به ما چه ؟ ربطش اینه که متاسفانه همه ما ها از بچگی یک سری باور فیلی داریم.

چرا ؟ چون از بچگی دیدیم که هیچ کس نمی تونه.
می خوام یه جمله بگم بهتون . همیشه یادتون باشه . جایی که ما به دنیا میایم به خودمون ربط نداره جایی که میمیریم به خودمون ربط داره.
اگه به آرزوهامون نرسیم و بمیریم مقصر خودمونیم.
اگه به چیزهایی که می خوایم نرسیم مقصر خودمونیم.
پس تلاش می کنیم و همه باور های فیلی رو کنار می گذاریم .
پای ما به هیچ جا وصل نیست پس طناب رو می کشیم و ذهنمون رو آزاد میکنیم .
یادتون باشه : واسه من و تو هیچ محدودیتی وجود نداره. پس امید به خدا میریم به سمت اهداف و خواسته هامونRolleyes

در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند،هر چه قدر اوج بگیری کوچکتر می شوی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: arefeh.hp , fo-eng , Nesyan , alirezaei , kader , software94 , NP-Cσмρℓєтє , solmaz_69 , Bahar_HS , sahar salehi , RASPINA , abji22
ارسال: #۱۵۷۸۲
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۱۰:۰۶ ق.ظ
گذشته ای که حالمان را گرفته است
آینده ای که حالش را نداریم
حالی که حالمان را بهم میزند ...
عجب زندگی شیرینی

One day the hands of fate must be forced
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , software94 , NP-Cσмρℓєтє , Nesyan , tabassomesayna , alim93 , **sara** , Bahar_HS , RASPINA , nlp@2015 , neda_Network , salam5
ارسال: #۱۵۷۸۳
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۱۰:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۱۰:۳۸ ق.ظ، توسط vesta.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
چه سخته، ببینی...
نتونی...

کسی میدونه ۱۵ تا ۳۰ میلی لیتر، میشه چقدر؟ مثلا یک قاشق غذاخوری یا کمتر و بیشتر
ممنون

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: software94 , Faridfo , salam5
ارسال: #۱۵۷۸۴
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۱۰:۴۷ ق.ظ
(۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۱۰:۱۶ ق.ظ)vesta نوشته شده توسط:  چه سخته، ببینی...
نتونی...

ممنون

والله من اصولا باید بدونم خیر سرم شیمی خوندم ...
۱۵ میلی لیتر میشه یه قاشق غذا خوری پر پر فکر کنم

سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , alim93 , x86 , abji22 , neda_Network
ارسال: #۱۵۷۸۵
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۳۲ ب.ظ
(۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۱۰:۱۶ ق.ظ)vesta نوشته شده توسط:  چه سخته، ببینی...
نتونی...

ممنون
من الان از یه دوستی که اومده بودم دیدنشون و دستی در این مسائل دارند پرسیدم. ایشان میگن هر قطره آب معمولی (قطره ای که در حد متعارف بهش میگیم قطره)حدود ۱تا ۱/۵ سی سی یا میلی لیتر هست. امیدوارم کمکی کرده باشم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , RASPINA
ارسال: #۱۵۷۸۶
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۲:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۱۲ ب.ظ، توسط vesta.)
(۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۳۲ ب.ظ)Faridfo نوشته شده توسط:  
(08 فروردین ۱۳۹۴ ۱۰:۱۶ ق.ظ)vesta نوشته شده توسط:  کسی میدونه ۱۵ تا ۳۰ میلی لیتر، میشه چقدر؟ مثلا یک قاشق غذاخوری یا کمتر و بیشتر
ممنون
من الان از یه دوستی که اومده بودم دیدنشون و دستی در این مسائل دارند پرسیدم. ایشان میگن هر قطره آب معمولی (قطره ای که در حد متعارف بهش میگیم قطره)حدود ۱تا ۱/۵ سی سی یا میلی لیتر هست. امیدوارم کمکی کرده باشم.
آقا راهنمایی میدید به جوونی آدم هم رحم کنید!! من چطوری قطره قطره بشمرم تا ۳۰ سی سی شه!!
ممنون از دوستان. حل شد
یه قاشق غذاخوری پر پر، حدودا ۱۰ سی سی یا میلی لیتر هستش
با سرنگ و قطره چکان امتحان کردمBig GrinTongue
آقای Densik هم گفتن که در این شربتهای سرماخوردگی معمولی هم ۵ میلی لیتر هستش که اونم اندازه گرفتم، کاملا درسته

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: abji22 , neda_Network
ارسال: #۱۵۷۸۷
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۲:۳۰ ب.ظ
(۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۴۱ ب.ظ)x86 نوشته شده توسط:  
(08 فروردین ۱۳۹۴ ۱۰:۴۷ ق.ظ)Densike نوشته شده توسط:  والله من اصولا باید بدونم خیر سرم شیمی خوندم ...
۱۵ میلی لیتر میشه یه قاشق غذا خوری پر پر فکر کنم

اونم شیمی کاربردی، فکر کنم اولین جایی بود که به کار بردی Big Grin لامسب شاعرم دیگه Big GrinTongue

دقیقا
میگم مهندس عجب قافیه ای سر هم کردی

سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network
ارسال: #۱۵۷۸۸
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۲:۳۲ ب.ظ
(۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۰۷ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  آقا راهنمایی میدید به جوونی آدم هم رحم کنید!! من چطوری قطره قطره بشمرم تا ۳۰ سی سی شه!!
ممنون از دوستان. حل شد
آقای Densik هم گفتن که در این شربتهای سرماخوردگی معمولی هم ۵ میلی لیتر هستش که اونم اندازه گرفتم، کاملا درسته
شاید من بد گفتم. ایشان گفتند که اگه دارویی اونقدر حساس نیست که میشه بین ۱۵ تا ۳۰ میلی لیتر مصرف بشه میشه از روش ساده قطره برای تعیین پیمانه اش استفاده کرد. البته گفتند قطره چکان و سرنگ در همه داروخانه ها هست ولی حالا اگه بدلیلی قراره یه جایی که نیست اینکار را بکنیم در یک پلاستیک که معمولا" همه جا هست کمی آب میریزیم. یه سوراخ سوزنی درش ایجاد میکنیم و یه قاشق میگیریم زیرش و میشماریم تا حجم قاشق یا فنجان یا پیمانه مشخص بشه. گفتند قطره آب وقتی اونقدر سنگین میشه و بر اثر جاذبه میچکد که حجم آن بین یک تا یک و نیم میلی لیتر باشد. بنابراین باید سوراخ ریز باشه که شمارش قطره ها ممکن باشه.
البته باز هم توضیح دادن و گفتند معمولا" پزشکان موقع تجویز دارو میگن مثلا" روزی سه قاشق مربا خوری یا روزی سه قاشق سوپخوری یا روزی سه قاشق غذاخوری چون میدونن که حجم هر یک از این قاشقها چقدره.
خلاصه توضیحات مفصل ایشان را من خلاصه کرده بودم. ببخشید.Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , neda_Network
ارسال: #۱۵۷۸۹
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۳:۲۵ ب.ظ
(۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۳۲ ب.ظ)Faridfo نوشته شده توسط:  
(08 فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۰۷ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  آقا راهنمایی میدید به جوونی آدم هم رحم کنید!! من چطوری قطره قطره بشمرم تا ۳۰ سی سی شه!!
ممنون از دوستان. حل شد
شاید من بد گفتم. ایشان گفتند که اگه دارویی اونقدر حساس نیست که میشه بین ۱۵ تا ۳۰ میلی لیتر مصرف بشه میشه از روش ساده قطره برای تعیین پیمانه اش استفاده کرد. البته گفتند قطره چکان و سرنگ در همه داروخانه ها هست ولی حالا اگه بدلیلی قراره یه جایی که نیست اینکار را بکنیم در یک پلاستیک که معمولا" همه جا هست کمی آب میریزیم. یه سوراخ سوزنی درش ایجاد میکنیم و یه قاشق میگیریم زیرش و میشماریم تا حجم قاشق یا فنجان یا پیمانه مشخص بشه. گفتند قطره آب وقتی اونقدر سنگین میشه و بر اثر جاذبه میچکد که حجم آن بین یک تا یک و نیم میلی لیتر باشد. بنابراین باید سوراخ ریز باشه که شمارش قطره ها ممکن باشه.
البته باز هم توضیح دادن و گفتند معمولا" پزشکان موقع تجویز دارو میگن مثلا" روزی سه قاشق مربا خوری یا روزی سه قاشق سوپخوری یا روزی سه قاشق غذاخوری چون میدونن که حجم هر یک از این قاشقها چقدره.
خلاصه توضیحات مفصل ایشان را من خلاصه کرده بودم. ببخشید.Smile
اوه مای گاد

به مصلحتم نبود
ارسال: #۱۵۷۹۰
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۴:۲۴ ب.ظ
به کجا چنین شتابان ...
خوبه ، خیلی خوبه ، هرروز با موضوعاتی روبه رو میشم که کمتر برای کسی پیش میاد، لااقل من اینجوری فکر میکنم.

خدا آخر عاقبتمون رو بخیر کنه
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network , Aurora , alirezaei
ارسال: #۱۵۷۹۱
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۵:۲۷ ب.ظ
و هیچ کس نمی دانست نام آن پرنده غمگین که از قلب ها گریخته، ایمان است.
فروغ فرخزاد

"یارب نظر تو برنگردد"
 سپاس‌گزاری شده توسط: alim93 , targol , NP-Cσмρℓєтє , neda_Network , alirezaei , 10:30 , نارین
ارسال: #۱۵۷۹۲
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۶:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۶:۱۴ ب.ظ، توسط alim93.)
تو بعضی از تاپیکای این سایت میری و مطالب و پاسخ ها رو میخونی،اصن حالت گرفته میشه.......
یه عده ای سایتو با میدون جنگ اشتباه گرفتن
انتقادای الکی............که چی؟؟؟

در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند،هر چه قدر اوج بگیری کوچکتر می شوی
 سپاس‌گزاری شده توسط: kader , neda_Network , alirezaei
ارسال: #۱۵۷۹۳
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۶:۲۳ ب.ظ
(۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۶:۰۰ ب.ظ)alim93 نوشته شده توسط:  تو بعضی از تاپیکای این سایت میری و مطالب و پاسخ ها رو میخونی،اصن حالت گرفته میشه.......
یه عده ای سایتو با میدون جنگ اشتباه گرفتن
انتقادای الکی............که چی؟؟؟
منم موافقم ، بجای کمک بهم فقط درحال انتقاد های نه چندان سازنده هستیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: alim93 , alirezaei
ارسال: #۱۵۷۹۴
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۶:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۶:۴۹ ب.ظ، توسط Sadi_gh.)
امروز یه جمله خوب یاد گرفتم
شاید همتون شنیده باشید که میگن "بالاخره یه روز خوب میاد..." میخوام یه خبر بد بهتون بدم، اونم اینکه اون "روز خوب" هیچوقت نمیاد!!
"روز خوب" رو خودمون باید بسازیم خودمون باید بهش فکر کنیم و مهمتر اینکه بخواهیم اون روز برسه.
آینده خوب منتظر ماست، پس بسازیمش

[تصویر:  11.png]
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nesyan , alim93 , targol , sahar salehi , tabassomesayna , miss msv66 , Bahar_HS , neda_Network , alirezaei , emahii , نارین
ارسال: #۱۵۷۹۵
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۷:۱۲ ب.ظ
دیگه حروف الفبا هم تحمل سنگینی دلتنگیمو نداره....

چرا ماها بجای کمک به کسی که به فکر پیشرفت دوستاشه ، سنگ جلو پاش میندازیم ؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirezaei

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۴۵ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۰۳۷ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۰۳ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۳۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close