زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۹۴۲۱
۰۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۲:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۰۰ ق.ظ، توسط mm123456789.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
وقتی می خواهی موفقیت خود را ارزیابی کنی، ببین چه را از دست داده ای که این را به دست آورده ای...دالایی لاما

همیشه یادتان باشد که زندگی پیشکشی است برای شادمانی و خوب زیستن، لبخند زیباترین آرایش هر فرد است و مثبت اندیشی کلید خوشبختی. زندگی کوتاه تر از آن است که خود را بخاطر مسائل بی ارزش دچار استرس کنید. از همه لحظه های عمرتان لذت ببرید، کمتر قضاوت کنید و بیشتر بپذیرید و مادامی که به کسی آسیب نمی رسانید همانگونه که دوست دارید زندگی کنید و اهمیت ندهید که دیگران درباره شما چگونه فکر می کنند و چه می گویند.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , انرژی مثبت , Somayeh_Y , banafshe , Menrva , **sara**
ارسال: #۹۴۲۲
۰۷ آذر ۱۳۹۲, ۱۱:۳۳ ق.ظ
من به تنهایی عادت داشتم , ولی وعده ماندنت مرا ویران کرد ....

سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , banafshe
ارسال: #۹۴۲۳
۰۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۱:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۲ ۰۱:۴۵ ب.ظ، توسط Somayeh_Y.)
(۰۶ آذر ۱۳۹۲ ۰۹:۱۸ ب.ظ)maneshty نوشته شده توسط:  
(06 آذر ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ)Somayeh_Y نوشته شده توسط:  فرشته از شیطان پرسید : قوی ترین سلاح تو برای فریب دادن انسان ها چیست؟
شیطان گفت : به آنها می گویم هنوز فرصت هست.
شیطان پرسید : قدرتمندترین سلاح تو برای امید بخشیدن به انسانهاچیست؟
فرشته گفت : به آن ها می گویم هنوز فرصت هست.

واقعا کدومو باور کنیم؟؟
Sad

هر دو رو.
راستش وقتی این مطلب رو خوندم یاد موضوعی افتادم. نمیدونم تا چه حد بهم نزدیک باشند. بهرحال چیزی بود که به ذهنم رسید. و اما موضوع اینه:
استادی داشتیم که خداوند الهی خیر دنیا و آخرتش بده و هر جا هست صحیح و سالم باشه. ایشون می گفت: خناس همان که ما در سوره ناس از شر وسوسه هاش به خدا پناه می بریم عامل تاخیر انداختن وظایف و کارهای نیک هست. مثلا میخوایم نماز بخونیم میگه دیر نمیشه وقت هست! بعد یهو می بینی نمازمون قضا شد. میخوایم توبه کنیم و ترک گناه. میگه فرصت زیاده . هنوز اول جوونی هستی و .......

ایشون می گفت خب شما هم بیاید و از همین روش برای به تاخیر انداختن گناه و کار بد استفاده کنید (به اصطلاح من یه جورایی پاتک بزنیم به شیطان Big Grin ) مثلا موقع عصبانیت و یا غیبت از دیگری. اینطوری ممکنه حرف توی حرف بیاد و کلا یادت بشه.

گفتم عصبانیت یه چیز دیگه هم از صحبت های همین استاد عزیز بگم. میگفتند چرا وقتی از دست کسی ناراحت و عصبانی هستیم فحش و بد و بیراه بگیم؟ یه دیالوگ دیگه پیدا کنیم برای خودتون. مثلا می گفت توی خونه ما من وقتی به پسرم میگم "خدا هدایتت کنه" یعنی دیگه خیلی از دستش عصبانی هستم. و او میفهمه که کار بدی کرده. پسرش هم یاد گرفته بود. وقتی وسط بازی از دست دوست هاش عصبانی میشد. میگفت: خدا هدایتت کنه.
این دیالوگ خونه اونا بود. موقع عصبانیت برای همدیگه دعا می کردند. و این جالب بود برام.
 سپاس‌گزاری شده توسط: banafshe , good-wishes , Aurora , Menrva , zaynab , انرژی مثبت , Parva , **sara**
ارسال: #۹۴۲۴
۰۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۱:۴۸ ب.ظ
(۰۷ آذر ۱۳۹۲ ۰۱:۳۴ ب.ظ)Somayeh_Y نوشته شده توسط:  کلا یادت بشه.

عه ! یادش بخیر
البته ببخشید خانم سمیه که من در ادامه صحبت مفید شما این ارسال رو میذارم اما یاد یه خاطره از این کلمه "یاد شدن و یاد داشتن" افتادم
ترم ۱ که بودم و هنوز با کلمات خاص مشهد آشنا نبودم ، یه بار یه سوالی از یکی از همکلاسیهام پرسیدم که جزو مباحثی بود که قبلا خونده بودیم و انتظار میرفت بلد باشه . این دوست عزیز گفت "یاد ندارم" من که عجله هم داشتم گفتم یه ذره فکر کن فلان بخش ، فکر کن یادت میاد.
گفت : "بابا من یاد ندارم ! "
حالا هی از او اصرار که "یاد نداره" و هی از من اصرار و آشنایی دادن که "فکر کن یادت میاد"

بعد کلی کلنجار فهمیدم کلمه "یاد ندارم" در گویش مشهدی یعنی "بلد نیستم" Big Grin و من فکر میکردم یعنی "در یاد ندارم = فراموش کرده ام" Tongue
 سپاس‌گزاری شده توسط: Somayeh_Y , mhd3 , Eternal , Menrva , انرژی مثبت , **sara**
ارسال: #۹۴۲۵
۰۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۱:۵۸ ب.ظ
Big GrinBig Grin
دَمت گرم خانم مدیر. کلی خندیدم Big Grin
بله دیگه. فکر کردید لهجه مشهدی الکیه Wink
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes
ارسال: #۹۴۲۶
۰۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۲:۳۶ ب.ظ
(۰۷ آذر ۱۳۹۲ ۰۱:۴۸ ب.ظ)good-wishes نوشته شده توسط:  
(07 آذر ۱۳۹۲ ۰۱:۳۴ ب.ظ)Somayeh_Y نوشته شده توسط:  کلا یادت بشه.

عه ! یادش بخیر
البته ببخشید خانم سمیه که من در ادامه صحبت مفید شما این ارسال رو میذارم اما یاد یه خاطره از این کلمه "یاد شدن و یاد داشتن" افتادم
ترم ۱ که بودم و هنوز با کلمات خاص مشهد آشنا نبودم ، یه بار یه سوالی از یکی از همکلاسیهام پرسیدم که جزو مباحثی بود که قبلا خونده بودیم و انتظار میرفت بلد باشه . این دوست عزیز گفت "یاد ندارم" من که عجله هم داشتم گفتم یه ذره فکر کن فلان بخش ، فکر کن یادت میاد.
حالا هی از او اصرار که "یاد نداره" و هی از من اصرار و آشنایی دادن که "فکر کن یادت میاد"

بعد کلی کلنجار فهمیدم کلمه "یاد ندارم" در گویش مشهدی یعنی "بلد نیستم" Big Grin و من فکر میکردم یعنی "در یاد ندارم = فراموش کرده ام" Tongue

Big GrinBig GrinBig Grin
وای خدا مردم از خنده
همه میگن یاد ندارم!! فقط مشهدیا نیستن که!
ارسال: #۹۴۲۷
۰۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۲:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۰۸ ب.ظ، توسط good-wishes.)
(۰۷ آذر ۱۳۹۲ ۰۲:۳۶ ب.ظ)mhd3 نوشته شده توسط:  همه میگن یاد ندارم!! فقط مشهدیا نیستن که!
Smile
نـــــه خـــــانـــــم! "همه" میگن ؟ من تاحالا جز تو مشهد اینو نشنیدم که !
Smile

آها یه چیزی یادم آمد . شاید تو کل استان خراسان اینطوری باشه و خاص مشهد نباشه. اما استان دیگه نشنیدم تاحالا
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , انرژی مثبت
ارسال: #۹۴۲۸
۰۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۲:۵۳ ب.ظ
من چه دانستم که عشق این رنگ داشت ..... وز جهان با جان من آهنگ داشت

دستهٔ گل بود کز دورم نمود ..... چون بدیدم آتش اندر چنگ داشت

عافیترا خانه همچون سیم رفت ..... زآنکه دست عقل زیر سنگ داشت

صبر بیرون تاخت از میدان عشق ..... در سر آمد زانکه میدان تنگ داشت

از جفا تا او چهار انگشت بود ..... از وفا تا عهد صد فرسنگ داشت

دل بماند از کاروان وصل او ..... زآنکه منزل دور و مرکل لنگ داشت

نالهٔ خاقانی از گردون گذشت ..... کار غنون عشق تیز آهنگ داشت

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , zaynab , virtual girl , nina69
ارسال: #۹۴۲۹
۰۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۲:۵۴ ب.ظ
یاد ندارم= بلد نیستم
یادم نیست= به خاطر ندارم Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Eternal , Menrva , انرژی مثبت , **sara**
ارسال: #۹۴۳۰
۰۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۳:۴۳ ب.ظ

عه ! یادش بخیر

چه جالببببBig Grin، تا الان فکرمیکردم وقتی دخترعمم میگه یاد ندارم یعنی یادم نیست Big Grin.!!

멈추지 말고

My Dream is to fly
ارسال: #۹۴۳۱
۰۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۴:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۲۴ ب.ظ، توسط zaynab.)
عازم یک سفرم ،

سفری دور از خودمن تاخودم،

مدتی هست نگاهم به تماشای خداست وامیدم به خداوندی خدا

همه آدم ها
بودنشان ، دلت را گرم نمی کند
با رفتنشان ، دلت نمی گیرد
اما بعضی ها ، فرق دارند
وقتی وارد زندگی ات می شوند ،همه ی جاهای خالی را پر می کنند
دوست داری همیشه کنارت باشند
از نگاه کردنشان سیر نمی شوی ، تعدادشان زیاد نیست
این آدم ها را نباید از دست داد
این آدم ها دوست داشتنی اند
انگیزه ی زندگی اند
باید همیشه باشند
تا آخر دنیا...

آدما وقتی پوستشون چروک میخوره پیر نمی شن ... آدما وقتی رویاهاشون چروک میخوره ؛
پیر می شن !!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , Eternal , good-wishes , SaMiRa.e , mhd3 , banafshe , diligent , Parva , x86 , **sara**
ارسال: #۹۴۳۲
۰۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۴:۴۳ ب.ظ
آی خداجونم ....
چرا بعضی بنده هات دل آدم ها رو خیلی راحت می شکنن آخه مگه خودشون دل ندارن نمی ترسند از این که یه روزی خودشون دلشون بشکنه!!
چرا بعضی ها اینقدر حسودن !! هر کاری کنی بازم چشم دیدنت رو ندارن !!
چرا بعضی بنده هات اینقدر بی رحمانه درمورد آدم قضاوت می کنند!!

آی خدا جونم ......بعضی وقتا دلم از بعضی بنده هات خیلی می گیره ....
فقط ازت یه چیزی می خوام که به راه راست هدایتشون کنی .... همین.
منم دلم رو با حرف زدن با خودت آروم می کنم ... چون هیچ کار دیگه ایی از دستم بر نمیاد ... Sad
 سپاس‌گزاری شده توسط: zaynab , mhd3 , **sara** , nazanin_sh
ارسال: #۹۴۳۳
۰۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۴:۴۷ ب.ظ
خانم آموزگاری در کلاس درس یک دبستان از دانش آموزان پرسید: جانداران به چند گروه تقسیم می‌شوند:

دانش آموز: به چهار گروه خانم معلم

آموزگار: به نظرم اشتباه می‌کنی. ولی بشمار ببینم

دانش آموز: گیاهان، جانوران، انسان‌ها و بچه‌ها

آموزگار: مگه بچه‌ها انسان نیستن؟

دانش آموز: حق با شماست خانم معلم. پس میشه سه گروه.

آموزگار: خیلی خوب. دوباره بشمار ببینم.

دانش آموز: گیاهان، جانوران و بچه‌ها.

آموزگار: پس انسان‌ها چی شدند؟

دانش آموز: خانم معلم! انسان‌هایی که قلبهاشون پر از عشق و محبت بود، در گروه بچه‌ها موندن. بقیه هم رفتن در گروه جانوران قرار گرفتن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: kati , lotus , 10:30 , SaMiRa.e , انرژی مثبت , zaynab , mhd3 , fifa2020 , x86 , **sara** , Fardad-A , Somayeh_Y
ارسال: #۹۴۳۴
۰۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۷:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۲ ۰۷:۲۰ ب.ظ، توسط zaynab.)
الهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
الهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
یکــتایــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
بی همـــتایـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
و قـیـــوم وتـــــوانـایــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
بــــرهمـــه چیـــــز دانـــایـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
و در همه حـــــال بیــنــایـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
از عــیــب مـصفــایــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
از شـــریـــک مـبــرایـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی​
اهـــل هــــردوایــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ـــــــــــــــی
جـــان داروی دلهـــــــــــایــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ـــــــی
مســـند نشیـــن استغنـــایــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ی
به تـــو زیــبد مـــلک خـــــدایــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
الهــــی در جــلال رحــــمانــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی​
ودر جــــمال سبــــحانـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ـــــی
نه محــــتاج مــــکانــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ــــــی
ونه آرزومندزمـــــانــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ـــــــــی
نه کس به تو ماند ونه به کس مانـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
پــیداست که در میان جـــــانـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
بلکه جان زنده به چیزیست که تو آنــــــــــــــــــــــــــی
الهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
الهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
الهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
الهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
الهــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
الهــــــــــــــــــــــــــــی
الهـــــــــــــــــــــی
الهـــــــــــــی
الهــــــی
الهی
الهــی
الهــــــــی
الهـــــــــــــــــــی
الهـــــــــــــــــــــــــــــــی
الهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
الهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی

امروز پاییزیم
هوای دلم ابری است
هوای چشمانم بارانی است
وصدای خش خش خورد شدن غرورم ازدوربگوش میرسد
دراین هوای پاییزی کسی هوس پیاده روی نکرده است ؟

آدما وقتی پوستشون چروک میخوره پیر نمی شن ... آدما وقتی رویاهاشون چروک میخوره ؛
پیر می شن !!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: mhd3 , sahar bano , good-wishes , eris229 , SaMiRa.e , fifa2020 , tabassomesayna , Parva , sahar121 , ACM , انرژی مثبت , x86 , Fardad-A , Somayeh_Y , mmsaeed , tohidi4503 , virtual girl , نارین
ارسال: #۹۴۳۵
۰۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۷:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۲ ۰۸:۰۱ ب.ظ، توسط mhd3.)

عه ! یادش بخیر

آقا من یه چیز دیگه هم بگم Big Grin
مشهدیا بعضیاشون به نون خامه ای میگن نارنجک!!
بعد دختر داییم (مامانش مشهدیه) تعریف میکرد مامانش (تو تهران) رفته شیرینی فروشی گفته آقا نارنجک دارین؟
شیرینی فروشه هم با کلی تعجب گفته نارنجک؟؟!!!! اینجا؟؟؟ تو شیرینی فروشی؟؟؟ :| O_o
انقد خندیدم وقتی اینو گفت Big Grin
من نمیدونم این کلماتو کی وارد زبون ما کرده!!
من اعتراض دارم!!!

------------------------------
دیگه از درس خسته شدم. خستـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه.
دلم میخواد زودتر یه روزی بیاد که صبحا تا هر وقت دوست دارم بخوابم.
شبا با آرامش بخوابم نه اینکه تو خوابم مسئله حل کنم.
آهنگ گوش بدم بدون اینکه نگران باشم ذهنم خسته میشه.
وقتی آهنگ گوش میدم به هرچی و هر کی که دلم میخواد فکر کنم نه اینکه مدام بگم الان میرم فلان درس رو میخونم. شب تستای فلان درس رو میزنم....
از اتاقم خسته شدم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , zaynab , maneshty , **sara** , Somayeh_Y , virtual girl

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۷۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۹۶۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۱۵۱ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۶ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۶ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۴ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۴۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۶۰ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close