زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۴۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اول مهر اول دبستان یادتون میاد؟

ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۲۸ ب.ظ
اونروز با برادر بزرگترم که تو دبستان من بود رفتم مدرسه. یه حسی بین اشتیاق و ترس!!!
اول راهنمایی هم یادمه.
اول دبیرستان .
روز اول دانشگاه...
ولی اول دبستان یه حال و هوای دیگه ای داشت.Undecided

اولین روز دبستان باز گرد
کودکی ها شاد وخندان باز گرد

باز گرد ای خاطرات کودکی
بر سوار اسبهای چوبکی

درسهای سال اول ساده بود
آب را بابا به سارا داده بود

درس پند اموز روباه وخروس
روبه مکارو دزدو چاپلوس

....
با وجود سوز وسرمای شدید
ریز علی پیراهن از تن می درید

تا درون نیمکت جا میشدیم
ما پر از تصمیم کبری میشدیم

پاک کن هایی ز پاکی داشتیم
یک تراش سرخ لاکی داشتیم

کیفمان چفتی به رنگ زرد داشت
دوشمان از حلقه هایش درد داشت

گرمی دستانمان از آه بود
برگ دفترها به رنگ کاه بود

...

کاش هرگز زنگ تفریحی نبود
جمع بودن بودو تفریقی نبود

کاش میشد باز کوچک میشدیم
لا اقل یک روز کودک میشدیم

یاد آن آموزگار ساده پوش
یاد ان گچها که بودش روی دوش

ای معلم نام وهم یادت بخیر
یاد درس آب بابایت بخیر

ای دبستانی ترین احساس من
باز گرد این مشقها را خط بزن

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , Sunshine Off , esi , Masoud05 , Bache Mosbat , **sara** , Avicenna , انرژی مثبت , fatima1537 , eris229 , Jooybari , sir_ams , Pakzad , Xilinx , ashkan_d13 , atharrashno , چـکاوک , skygirl_00 , The BesT , farima69 , younes , mis masi , s.sadri , maryami , siloi , کنکوری , Parva , euruse , Potential , GoodStudent67 , Payam92 , k.amir , watson , diligent , hashyeh , puneh , zarei1991 , Mahbanoo313 , Mina_J , MR_KH , Processor , nazanin_657 , شاپری , goldoonehkhanoom , ماه بانو , Helmaa , Ali-B , nina69 , maneshty , zahra 67 , sepidsal , elham_sh219
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ب.ظ، توسط SaMiRa.e.)
RE: اول مهر اول دبستان یادتون میاد؟
چرا من اول دبستان یادم نمیاد ConfusedBig Grin
من هنوزمیرم مدرسه ام ، حتی تو کلاسامیشینم روی نیمکتایی که الان خیلی به نظرم کوچیک میاند
ولی اون زمان سه تایی منشستیم ، بعضی وقتا قهر میکردیم " قهر قهر تاروز قیامت " ......... ( چقدر لوس بودیما Wink )
راستی یه سوال برای ما هم اون موقع هاجشن شکوفه ها میگرفتند ؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: fereshteh JI , maryami , Parva , diligent , **sara** , Mahbanoo313 , nazanin_657 , شاپری , انرژی مثبت , farnaz.sad
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۰۳ ب.ظ
من یادم میاد ، اما تصاویر لحظه ای و کوتاه
همیشه عجله داشتم زودتر درس بخونم و برم کلاسای بالاتر
اما الان دوست دارم هی برگردم عقب و برم و روی همون میزای سه نفری دبستان بشینم و به یه زندگی قشنگ و کودکانه فکر کنم ف ولی فکر نکنم اون وقت بتونم جلو اه گفتنامو بگیرم، چه زود گذشت ، واقعا چه زود گذشت ....
یادش بخیر

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , Sunshine Off , diligent , MR_KH , nazanin_657 , Ali-B , انرژی مثبت , samaneh@90 , farnaz.sad
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۰۶ ب.ظ
منم یادمه اول دبستان! چقدر بچه های لوس بودن که گریه می کردن! چند تا مامان هم اصرار داشتن بیان سر کلاس بشینن Big Grin
مامان من گذاشتم مدرسه و رفت Big Grin
بعد یکی بهمون گل داد. سه نفرم لباس حیوون پوشیده بودن شیر و خرس و اینا Big Grin بعد اسم بچه ها رو تو سه تا کلاس صدا می کردن . بعدشم رفتیم سر کلاس و دوست پیدا کردیم Big Grin
با یکی از دوستای اول دبستانم هنوز دوست نزدیکم .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , Xilinx , ashkan_d13 , Parva , maryami , euruse , Sunshine Off , انرژی مثبت , diligent , esi , nazanin_657 , farnaz.sad
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۰۷ ب.ظ
برای من آمادگی اولین روزش با ارزش تر بود چون دستان گرم مادرم ونگاه مهربانش با من بود وهیچ وقت آن روز یادم نمی رود.ای کاش تکرار میشد!

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , انرژی مثبت , eris229 , SaMiRa.e , The BesT , farima69 , Parva , maryami , euruse , GoodStudent67 , diligent , esi , puneh , **sara** , Mahbanoo313 , Eternal , mostafa272 , nina69 , samaneh@90 , farnaz.sad
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۰۷ ب.ظ
آره. خواهرم منو برد مدرسه. چون خیلی تعریف مدرسه رو شنیده بودم دوس داشتم ببینم. مدرسمون یه حیاط خیلی بزرگ با چند ردیف درخت کاج قدیمی داشت. کلاس بندیمون که کردن گفتن برید خونه فردا بیاین. دفتر نقاشی و مداد رنگی نو برده بودم نقاشی کنماااا !!!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , maryami , euruse , esi , fattaneh66 , **sara** , شاپری , انرژی مثبت
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۲۴ ب.ظ
منم یادمه. با مامانم و مامان بزرگم رفتیم مدرسه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , maryami , euruse , esi
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۴۱ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
من اول مهر اول دبستان رو یادم نمیاد Undecided ولی یه سری خاطرات از اول دبستان یادم مونده. قبل از این که برم مدرسه خیلی اشتیاق داشتم.
اول دبستان نه ولی یکی از همون سالا بود که کیفم رو تو مدرسه جا گذاشتم Big Grin و وقتی که اومدم خونه چقدر گریه کردمBig GrinBig Grin عجب دورانی بود!
این تاپیک باعث شد من و دوستام برخی خاطرات و اشتیاقهای دوران دبستان رو مرور کنیم. چه زود گذشت!! معلم اول دبستانمون چند سال پیش به رحمت خدا رفت Sad خدار رحمتشون کنه. دبیر خوبی بودند.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , maryami , euruse , Sunshine Off , diligent , esi , Eternal , farnaz.sad
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۳۴ ب.ظ
بله. دوست نداشتم برم مدرسه . به زور لباسهام رو پوشیدم و با پدرم رفتم . بعد هم به صف شدیم و رفتیم کلاس . برای خودم یه دوست پیدا کردم . معلم خیلی مهربونی نداشتیم Sad دوست ندارم برگردم به اون روز . ولی اول مهر سالهای بعد خیلی علاقه به مدرسه داشتم .
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , maryami , euruse , Sunshine Off , esi
ارسال: #۱۰
۳۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۴۷ ب.ظ
خوش به حال اونایی که روز اول مدرسه شون یادشونه. من فقط یک صحنه مه آلود! تو ذهنم هست که دم در مدرسه بچه ها داشتن گریه میکردن اما من؟!؟ فکر کنم از وسط اون ها رد شدم رفتم تو حیاط
بابام اما تعریف میکنه که منو برده دم مدرسه رسونده - آخه مامانم دبیر بود و صبح زودتر رفته بود مدرسه خودشون Tongue
از اون روز دو تا عکس هم دم در خونه مامان بزرگم دارم که با لباس مدرسه ام. انگار هوا بارونی هم بوده. مامان بزرگم منو از زیر فرآن رد کرده فرستاده مدرسه
کاش حداقل احساسم یادم بود که خوشحال بودم یا نهHuh تو عکسا که زیاد خوشحال به نظر نمیام
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , maryami , euruse , شاپری , farnaz.sad
ارسال: #۱۱
۳۱ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۱۷ ق.ظ
من یادمه تنها رفتم مدرسه.
اون روز یکی از بچه ها کلی گریه کردو نمی گذاشت مامانش بره ، الان که تو خیابون طرف رو می بینم که با خانمش هست کلی خندم میگیره.

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , euruse , banafsheh68 , انرژی مثبت , Payam92 , شاپری , saba_1984 , farnaz.sad , sepidsal
ارسال: #۱۲
۳۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۷:۲۶ ق.ظ
من یادمه حتی کلاسمو
حتی اون پنجره که من از اون پنجره مامنم و میدیدمو داشتم عر می زدم
یه ماه پیش بعد از ۲۰ سال رفتم تو همون کلاس و همون خانم معلم
خیلی گریه کردیم

all the saddest love song symphony in my head
 سپاس‌گزاری شده توسط: elize , nana2010 , euruse , شاپری , انرژی مثبت , farnaz.sad , sahar121
ارسال: #۱۳
۳۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۴۹ ق.ظ
شعرتون اشک ادم درمیاره....

اول دبستان خیلی بچه تنبلی بودم شاگرد اولمون یه کسی بود به نام مرجان!

منم لج ام اومده بود از این همه توجه به اون
پاکنش دزدیدم اونم دادشش اورد
من پاک کن گذاشتم تو کفشم اونم پیداش نکرد
الان ۱۹ ساله که با مرجان دوست صمیمی ام
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , euruse , diligent , fattaneh66 , انرژی مثبت , farnaz.sad , sepidsal
ارسال: #۱۴
۳۱ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۲۹ ق.ظ، توسط Masoud05.)
منم با مامانم رفتم ، وقتی رفتیم تو کلاس مدام از پنجره بیرون رو نگاه میکردم که ببینم مادرم هست و یا منو ول کرده رفته Big Grin خلاصه اون روز مادرم تمام وقت مدرسه بود

به ما که نه گلی نه شیرینی هیچی ندادن فقط به خط بشدیم و رفتیم تو کلاس

تقریبا هر روز یه چیزیم رو تو مدرسه جا میراشتم
یه روز خیلی باحال بود ، تا نصف راه رفته بودم که متوجه شدم با دمپایی پلاستیکی رفتم مدرسه!!!
یادمه از بچه های کلاس پنجم می ترسیدم چون میومدن تو کلاس ما جیغ میزدن و در میرفتن!! البته بیشتر هیجان داشت چون ما هم دنبالشون میکردیم .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , Parva , euruse , SaMiRa.e , Sunshine Off , diligent , **sara** , شاپری , ماه بانو , انرژی مثبت , ۱۰:۳۰
ارسال: #۱۵
۳۱ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۴۳ ق.ظ
من هیچ وقت یادم نمیره..اولین روز مامان و بابام من را گذاشت مدرسه و رفتنSad

خودش هم که مثلا مدیرمدرسه بود، میخواست بره اولین روز مهر را برای شاگردها؛ قوانین وضع کنهCool

من را تنها گذاشتن و میخواست از همون اول احساس استقلال در من شکل بگیره...همه بچه ها با مامانهاشون اومده بودند...
بعد هم برامون گل آوردند و ما را از زیر قرآن رد کردند و رفتیم تو کلاس...
یه دختره ای بود ، همون روز اول منو اذیت کرد ..من رفته بودم نیمکت اول جاگرفته بودم ولی اومد کیفشو گذاشت اونجا و منو فرستاد نیمکت دومUndecidedUndecided
منم که مظلوم و بی صدا آروم آروم در خودم شکستم و گریه کردم...RolleyesShy
برای راهنمایی و دبیرستان هم همینطور

و اینطور شد که یاد گرفتم برای دانشگاه دیگه خودم برم ثبت نام و مامانم را نخوامBlushBlushWink
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , euruse , انرژی مثبت

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  غیر انتفاعی مهر آستان - امنیت اطلاعات aminsl ۱۰ ۶,۲۴۲ ۰۶ مهر ۱۳۹۵ ۰۱:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: aminsl
  تغییر زمان مطالعه کنکور از تابستان به مهر ماه nobody90 ۹ ۴,۵۷۳ ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ۰۳:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: so@
Rainbow فروش کتاب های ارشد ایتی و کامپیوتر -مهر ۹۴ elham_a7 ۲ ۲,۱۵۱ ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: elham_a7
  هزینه های میلیونی برای دبستان irpersian20 ۰ ۱,۱۴۳ ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: irpersian20
  گروه نرم‌افزار دانشجویان دانشگاه آزاد ورودی مهر ۹۳ hnarghani ۷۷ ۲۵,۷۶۲ ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: honey4
  سوال در مورد مرتب سازی مهر زمانی چند نسخه ای negar.v ۰ ۱,۴۱۶ ۲۲ آذر ۱۳۹۳ ۰۸:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: negar.v
  گروه درسی مهر ماه saeidkhan ۳۲۳ ۱۲۱,۸۹۶ ۰۱ آبان ۱۳۹۳ ۰۱:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: pooyaa
  زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری مهر ۹۳ آزاد H-Arshad ۲۲ ۸,۶۲۰ ۱۹ مهر ۱۳۹۳ ۰۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: sahar_rostami2
  قبولی های ارشد دانشگاه آزاد - ۹۳ - ورودی مهر ماه mk69online ۳۶۳ ۱۴۷,۰۴۳ ۱۸ مهر ۱۳۹۳ ۰۳:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: JEYBUY
  پذیرفته شدگان دانشگاه مجازی مهر البرز Pegasus ۱۰ ۷,۰۷۱ ۰۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: windmove

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close