زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مطالب خواندنی و تصاویر جالب

ارسال: #۱۸۱
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۰۷ ب.ظ، توسط hamed_k2.)
این متن ارزش خوندن داره فقط دو دقیقه وقت میگیره

همه ما خودمان را چنین متقاعد می کنیم که زندگی بهتری خواهیم داشت اگر:

شغلمان را تغییر دهیم

مهاجرت کنیم

با افراد تازه ای آشنا شویم

ازدواج کنیم

فکر میکنیم،* زندگی بهتر خواهد شد اگر:

ترفیع بگیریم

اقامت بگیریم

با افراد بیشتری آشنا شویم

بچه دار شویم

و خسته می شویم وقتی:

می بینیم رییسمان نمی فهمد

زبان مشترک نداریم

همدیگر را نمی فهمیم

می*بینیم کودکانمان به توجه مداوم نیازمندند

بهتر است صبر کنیم...

با خود می گوییم زندگی وقتی بهتر خواهد شد که:

رییسمان تغییر کند، شغلمان را تغییر دهیم

به جای دیگری سفر کنیم

به دنبال دوستان تازه ای بگردیم

همسرمان رفتارش را عوض کند

یک ماشین شیک تر داشته باشیم

بچه هایمان ازدواج کنند

به مرخصی برویم

و در نهایت بازنشسته شویم...

حقیقت این است که برای خوشبختی، هیچ زمانی بهتر از همین الآن وجود ندارد.

اگر الآن نه، پس کی؟

زندگی همواره پر از چالش است.

بهتر این است که این واقعیت را بپذیریم و تصمیم بگیریم که با وجود همه این مسائل، شاد و خوشبخت زندگی کنیم.

به خیالمان می رسد که زندگی، همان زندگی دلخواه، موقعی شروع می شود که موانعی که سر راهمان هستند، کنار بروند:

مشکلی که هم اکنون با آن دست و پنجه نرم می کنیم

کاری که باید تمام کنیم

زمانی که باید برای کاری صرف کنیم

بدهی*هایی که باید پرداخت کنیم

و...

بعد از آن زندگی ما، زیبا و لذت بخش خواهد بود!

بعد از آن که همه ی این ها را تجربه کردیم، تازه می فهمیم که زندگی، همین چیزهایی است که ما آن ها را موانع می*شناسیم

این بصیرت به ما یاری میدهد تا دریابیم که جاده*ای بسوی خوشبختی وجود ندارد. خوشبختی، خود همین جاده است.. بیایید از هر لحظه لذت ببریم.

برای آغاز یک زندگی شاد و سعادتمند لازم نیست که در انتظار بنشینیم:

در انتظار فارغ التحصیلی

بازگشت به دانشگاه

کاهش وزن

افزایش وزن

شروع به کار

مهاجرت

دوستان تازه

ازدواج

شروع تعطیلات

صبح جمعه

در انتظار دریافت وام جدید

خرید یک ماشین نو

باز پرداخت قسط ها

بهار و تابستان و پاییز و زمستان

اول برج

پخش فیلم مورد نظرمان از تلویزیون

مردن

تولد مجدد

و...

خوشبختی یک سفر است، نه یک مقصد.

هیچ زمانی بهتر از همین لحظه برای شاد بودن وجود ندارد.

زندگی کنید و از حال لذت ببرید.

اکنون فکر کنید و سعی کنید به سؤالات زیر پاسخ دهید:

۱/ پنج نفر از ثروتمندترین مردم جهان را نام ببرید..

۲/ برنده*های پنج جام جهانی آخر را نام ببرید..

۳/ آخرین ده نفری که جایزه نوبل را بردند چه کسانی هستند؟

۴/ آخرین ده بازیگر برتر اسکار را نام ببرید.

نم یتوانید پاسخ دهید؟ نسبتاً مشکل است، اینطور نیست؟

نگران نباشید، هیچ کس این اسامی را به خاطر نمی آورد..

روزهای تشویق به پایان می رسد! نشان های افتخار خاک می گیرند! برندگان به زودی فراموش میشوند!

اکنون به این سؤالها پاسخ دهید:

۱/ نام سه معلم خود را که در تربیت شما مؤثر بوده*اند، بگویید.

۲/ سه نفر از دوستان خود را که در مواقع نیاز به شما کمک کردند، نام ببرید.

۳/ افرادی که با مهربانی هایشان احساس گرم زندگی را به شما بخشیده*اند، به یاد بیاورید.

۴/ پنج نفر را که از هم صحبتی با آن ها لذت می برید، نام ببرید.

حالا ساده تر شد، اینطور نیست؟

افرادی که به زندگی شما معنی بخشیده*اند، ارتباطی با "ترین*ها" ندارند، ثروت بیشتری ندارند، بهترین جوایز را نبرده*اند...

آنها کسانی هستند که به فکر شما هستند، مراقب شما هستند، همان هایی که در همه ی شرایط، کنار شما می مانند...

کمی بیاندیشید. زندگی خیلی کوتاه است.
کمی بیاندیشید. زندگی خیلی کوتاه است.

شمالم تا جنوبم عشق چه خاک و گندمی دارم

صدام یاری کنه باید بگم چه مردمی دارم
Heart
.
.
.
.
Heart
بگم
این حقه هیج کس نیست که با ثروت فقیر باشه
کسی که فرش میبافه نباید رو حصیر باشه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , nomad:D , Lantern , SaMiRa.e , Aurora , narges_r , maryami , Sunshine Off , Donna , Mansoureh , esi , homa , p.parsaee , fatima1537 , hamidkhl , انرژی مثبت , diligent , aatwo , najme60 , farahnaz , mehrdad66 , firouzi.s , Joonz , mhkpnu , nasogh , Breeze , hkarimi , farazin , amino22 , farnoosh , MONA_STAR , Pakzad , pourheidar , elize , Mahbanoo313 , narnia , zohre shah , Mahtab_m , yarandish , banou , Mohammad-A , ستاره درخشان , eris229 , nikou , ahmadnouri , amir13 , mehrline , M.H.P , marzieh_s , معمری , mahniya , Shady205 , Sophia , پری , Parva , parmin , ana9940 , thg303 , farhud , majid67110 , fo-eng , Potential , baran , hajar2261 , ف.ش , عاصفه , MoonRise , Payam92 , fereshteh JI , zeinabm , nina69 , Autumn.Folio , x86
ارسال: #۱۸۲
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۴۸ ب.ظ
واقعا قشنگ بود و قابل تامل
مرسی

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamed_k2
ارسال: #۱۸۳
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۴۴ ق.ظ
من این متن رو در غالب یک فایل صوتی دارم که اون واقعا جالبه در اولین فرصت اپلودش میکنم
کلی انرژی مثبت میگیرید

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , hamed_k2 , farahnaz , banou
ارسال: #۱۸۴
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۰۰ ق.ظ
RE: این متن ارزش خوندن داره فقط دو دقیقه وقت میگیره
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۴۴ ق.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  من این متن رو در غالب یک فایل صوتی دارم که اون واقعا جالبه در اولین فرصت اپلودش میکنم
کلی انرژی مثبت میگیرید
جواد جون پارسال یه قولی دادی یادت رفته Big GrinBig Grin اول اونو عملی کن بعد Big GrinBig Grin

کسی که اندرز ارزان را رد کند طولی نمی کشد که پشیمانی را با قیمت گرانی خریداری خواهد کرد.
ارسال: #۱۸۵
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۴:۰۴ ب.ظ
خیلی جالب بود ممنون
ارسال: #۱۸۶
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۵۱ ب.ظ
RE: این متن ارزش خوندن داره فقط دو دقیقه وقت میگیره
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۱:۰۰ ق.ظ)ronaldo نوشته شده توسط:  
(11 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۴۴ ق.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  من این متن رو در غالب یک فایل صوتی دارم که اون واقعا جالبه در اولین فرصت اپلودش میکنم
کلی انرژی مثبت میگیرید
جواد جون پارسال یه قولی دادی یادت رفته Big GrinBig Grin اول اونو عملی کن بعد Big GrinBig Grin

اره راست میگی ولی اون قول تاریخ انقضاش رد شد اما حتما اینکارو انجام میدم رونالدو

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
ارسال: #۱۸۷
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۳:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۳:۴۳ ب.ظ، توسط publin.)
سیب زمینی عجیب و غریب
[تصویر:  85460_1_1379093161.jpg]
[تصویر:  85460_1_1379093161.jpg]
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , hkarimi , farahnaz , diligent , Aurora , pos , eris229 , Andrew S.Tanenbaum
ارسال: #۱۸۸
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۱۷ ب.ظ
در بیست کیلومتری جنوب شرقی همدان روستایی با قدمت ۴۰۰ ساله وجود دارد .. به نام روستای " ورکانه " در گویش کردی «ور» به معنی کنار و «کانه» به معنی چشمه است. ورکانه نیز به معنی قرار گرفتن در کنار آب و چشمه می‏باشد. روستایی در دامن کوههای سردره و سرخ بلاغ و قره داغ و تکیه داده به دره بارانی و دره قشلاق . و سیراب از رودخانه ارزان فرد .با آب و هوایی معتدل در بهار و تابستان و زمستانهای سرد .مردمانش به زبانهای آذری ، کردی و فارسی سخن می گویند .و خانه هایشان همه از سنگ خاکستری لاشه که توسط ملات گل کار شده .. و پهنای دیوارها ی سنگی در طبقه همکف گاهی به یک متر هم می رسد . و تنها عامل اتصال این دیوارها تیرهای چوبی است . بیشتر اهالی روستا به زراعت و دامداری مشغولند . کوچه باغ‏های پیچ در پیچ، خانه‏ های قدیمی با پنجره‏ های کوچک و مشبک چوبی .. در کنار چشمه‏ های فراوان میان روستا، مناظر بکر باغ‏های گردو، درختان سر به فلک کشیده . زیبایی منحصر به فردی به این روستا داده که هرگز از یاد نخواهد رفت . روستای ورکانه در مسیر کوچ طوایف قزل یوسف، یارم طاقلو و ورکانی قرار دارد ... که هر سال از اواسط آبان ماه کوچ بهاره دارند. ...

برای پسربچه‌ای که تا چهارده‌سالگی چوپانی می‌کرده و حتی بعد از مهاجرت نیز شب‌ها را به ظرف شستن می‌گذرانده چه سرنوشتی را پیش‌بینی می‌کنید؟ خیلی بعید است که او را یکی از برترین مخترعین و جراحان قلب جهان تصور کنید. پروفسور توفیق موسیوند که در خارج از ایران Tofy Mussivand نامیده می‌شود، در روستای ورکانه استان همدان چشم به جهان گشود. او که در دوران کودکی و نوجوانی مجبور به چوپانی بود شب‌های تابستان که روی پشت‌بام دراز می‌کشید، مدت‌ها به آسمان و ستارگانی که به او چشمک می‌زدند خیره می‌شد، به دلایل آفرینش جهان فکر می‌کرد و از خود می‌پرسید: «هدف و منظور از خلقت این نقاط نورانی و زیبا چیست؟ من چه کسی هستم و در کجای این دنیای بزرگ ایستاده‌ام؟». ‌این‌که چنین سوالاتی از ذهن یک کودک چوپان بگذرد به‌ نظر عجیب می‌رسد ولی دکتر موسیوند از همان کودکی نیز مشتاق خواندن و یادگیری چیزهای جدید بود و همین ویژگی به او کمک کرد که از محیط روستا خارج شده و ابتدا به دانشگاه تهران و سپس با بورسیه‌ای که به دست آورد به دانشگاه آلبرتا کانادا برسد. البته او کسی نیست که گذشته خود را انکار کرده یا از آن احساس پشیمانی کند، به همین دلیل وقتی برای همایش بین‌المللی بوعلی‌سینا بعد از ۳۷ سال به ایران سفر می‌کند چنین می‌گوید: «آمده‌ام تا سرى به زادگاهم، ورکانه، بزنم و گله گوسفندها را ببینم و به آسمان صاف و پرستاره خیره بشوم و یک بار دیگر به سال‌هاى دور کودکى‌ام بازگردم و آن نقطه عزیمتى را بیابم که هرگز فراموشش نکرده و نمى‌کنم. راستش من با یاد کودکى آرامش پیدا مى‌کنم. آنجا هم همیشه دنبال خاطراتى بوده‌ام که در دنیاى مدرن و پیچیده به من آرامش بدهد که آن‌ها را در چوپانى و همان شب‌هاى مهتابى مى‌یافتم. چوپانى انسان را به اصل خود و خدا و طبیعت نزدیک مى‌کند».

او سال‌های ابتدایی در کانادا را به یادگیری زبان، تحصیل در طول روز و کار طاقت‌فرسا در شب به عنوان یک ظرف‌شوی گذراند تا توانست از دانشگاه در رشته‌های مدیریت و مهندسی مکانیک فارغ‌التحصیل شود. سپس با خانمی کانادایی به نام دیکسی لی ازدواج کرد. در دهه ۱۹۷۰ سمت‌های متعددی را به عنوان یک مهندس برعهده داشت تا زیربنای یک آلبرتای جدید را پی‌ریزی کند. بعد از نقل مکان با همسر و دو پسرش به کلیولند در اوهایو بود که دوباره سوالات مربوط به رمز و راز جهان به سراغش آمده و او را به بازگشت به دانشگاه و تحصیل علوم پزشکی در دانشگاه آکرون و کالج پزشکی شمال‌ شرقی دانشگاه اوهایو مشتاق کرد. در این زمان بود که تلفیق علوم مهندسی و پزشکی به او کمک کرد تا به دانش نوینی در زمینه اعضای مصنوعی دست یافته و بتواند بعد از مدتی قلب مصنوعی انسان را اختراع کند. بعد از سه سال کار در کلینیک کلیولند، دکتر ویلبرت کئون از انستیتو قلب اوتاوا از او درخواست کرد تا سرپرستی تیم قلب مصنوعی انستیتو را برعهده بگیرد. آنجا بود که چوپان سابق توانست فن‌آوری قلب مصنوعی خود را گسترش داده و آن را به استانداردی برای آینده تبدیل کند.

از آن به بعد بود که شهرت وی عالم‌گیر شد و وی ریاست بسیاری از هیئت‌های علمی و تخصصی و سمت استادی رشته‌های جراحی و مهندسی در دانشگاه‌های اوتاوا و کارلتون را برعهده گرفت. فعالیت‌های تحقیقاتی او باعث به وجود آمدن سالی ۱۰۰۰ شغل در کانادا و سرریز شدن بیش از ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در طی ده سال شده است. دکتر موسیوند اختراعات بسیاری را به ثبت رسانده است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: قلب مصنوعی کنترل از راه دور که پس از قرار گرفتن در بدن بیمار می‌توان از طریق ماهواره، اینترنت و تلفن از وضعیت آن و همچنین وضعیت سلامت بیمار آگاه شد و امکان ارسال برق به آن بدون ایجاد سوراخی در بدن، از طریق سیستم الکترومغناطیسی فراهم است. ثبت اطلاعات ژنتیکی به وسیله استفاده از اثر انگشت بدون نیاز به خونگیری و تنها از طریق انگشت‌نگاری و ساخت زیرپیراهنی که می‌تواند فشار خون و کارکرد قلب را در کسانی که قلبشان خوب کار نمی‌کند، کنترل کند از دیگر اختراعات این دانشمند ایرانی است.

از تمامی این افتخارات و اختراعات که بگذریم داستان زیباترین هدیه‌ای که پرفسور موسیوند دریافت کرده نیز بسیار خواندنی است. او این داستان را چنین نقل می‌کند: «طبق قوانین مرسوم کانادا هدیه دادن به پزشکان و هدیه گرفتن از آن‌ها ممنوع است. یک روز دیدم شخصى از شبکه‌ای کانادایی به دفتر کارم در بیمارستان اوتاوا آمد و بسته‌اى را جلوى من گذاشت که از گرفتنش امتناع کردم. آن شخص خیلى اصرار داشت و همین باعث شد که بسته را باز کنم. هفت حلقه فیلم از همدان و زادگاهم روستاى ورکانه بود که خودشان تهیه کرده بودند. گریه‌ام گرفت و به این فکر کردم که چطور براى یک شبکه کانادایى این قدر زادگاه من و آن خانه محقر سنگى اهمیت داشته که هزاران کیلومتر را طى کنند و از آن فیلم بسازند. آن‌ها این کار را کرده بودند که بدانند واقعا من یک چوپان در دره‌هاى کوه الوند بوده‌ام و این به جرئت مهم‌ترین هدیه زندگى من بود . دکتر موسیوند رسالت خود را چنین شرح می‌دهد و چه خوب بود که تمامی دانشمندان و پزشکان چنین رسالتی را بر دوش خود نیز می‌دیدند: برای من آنچه مهم است خدمت به بشر است نه تنها به مردم کشورم بلکه به مردم تمام دنیا. در واقع جز این نیز نباید باشد، رسالت من به عنوان یک پزشک، کمک به بیماران، تعلیم و تربیت پزشکان دیگر و این بار ابداعات و اکتشافاتی است که بتواند به نوعی به بشر کمک کند.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , MONA_STAR , a.hooshmand , blackhalo1989 , hkarimi , eris229 , Hera
ارسال: #۱۸۹
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۵:۰۵ ب.ظ
زندگی عاشقانه رایانه ای !
۱/ در زندگی و معاشرت با دیگران، نرم افزار باشیم نه سخت افزار.

۲/ در سایت زندگی، همیشه لینکِ (Mohabbat) داشته باشیم و هیچگاه برای این سایت، فیلتر نگذاریم.

۳/ برای پسوند فایل زندگی اجتماعی و خانوادگی، از سه کاراکتر "ع"، "ش" و "ق" استفاده کنیم.

۴/ هیچگاه قفل سی دی قلب مردم را نشکنیم. که "تا توانی دلی به دست آور، دل شکستن هنر نمی‏باشد".

۵/ چنانچه در کاری شکست خوردیم آن را "shut down" نکنیم بلکه آن را "restart" کنیم.

۶/ برای مانیتور زندگی‏مان بک گراند (Background) سبز یا آبی را در نظر بگیریم، نه سیاه یا دودی.

۷/ برای سیستم قلبمان از مانیتورهای تخت و صاف (Flat) استفاده کنیم.

۸/ روی کلیدهای عیب کیبورد خودمان انگشت بگذاریم، نه روی کلیدهای عیب کیبورد دیگران.

۹/ برای فایل‏های اسرار زندگی مان پسورد (password) بگذاریم و آن را مخفی (hidden) کنیم.

۱۰/ همواره پیش از سخن گفتن، سی پی یوی فکرمان را به کار بیندازیم.

۱۱/ برای مشکلات مردم، کلیدF1 باشیم و آنان را کمک و راهنمایی (help) کنیم.

۱۲/ اگر شخصیت ما ژله ‌ای نیست و بزرگ و والاست، این نوع شخصیت، نباید حتی به ما اجازه دهد که با هر کسی چت (Chat) کنیم و هر کسی با ما چت کند.

۱۳/ برای باغ زندگی مردم windows باشیم نه dos !!!

۱۴/ یک معادله ریاضی- رایانه‏ای به ما می‏گوید: "تا به فکر ساپورت دیگران نباشیم، دیگران به فکر ساپورت ما نخواهند بود".

۱۵/ اگر از کسی بدی و کم لطفی دیدیم، کم لطفی آنرا "save" نکنیم بلکه آن را "delete" نماییم و حتی آن را از ریسایکل بین (recyclebin) قلبمان کاملا محو کنیم.

۱۶/ به دیگران اجازه ندهیم در "CD Rom" زندگی ‏مان هر نوع "CD" را که بخواهند، قرار دهند.

۱۷/ خانه و دفتر کارمان، به روی مردم نیازمند،"Open" باشد.

۱۸/ برای حل اختلافات زناشویی، روی گزینه "گذشت و ایثار" دابل کلیک (double click) کنیم.

۱۹/ تا حرف کسی تمام نشده، اسپیکر (speaker) خود را روشن نکنیم.

۲۰/ درآمدمان را در اول ماه پارتیشن بندی کنیم تا در آخر ماه کم نیاوریم.

۲۱/ برای رفع گرفتاری‏های مردم اتوران (autorun) باشیم.

۲۲/ همان گونه که دیگران سایت "گوگل" را طراحی کرده‏اند، ما نیز سایت "گو- گل" را برای مردم طراحی کنیم تا در ارتباطات خود با یکدیگر، گل بگویند و گل بشنوند.

۲۳/ در سایت زندگی شخصی مان، یک رُوم (Room) به نام مشکل گشا (Moshkelgosha) بسازیم تا دیگران با ما چت (Chat) کنند.

۲۴/ هنگام مشاهده خوبی‏ها و نیکی‏های دیگران، بلافاصله کلید پرینت اسکرین ( print screen ) را بزنیم و از آن عکس بگیریم.

۲۵/ در زمان ناتوانی، درماندگی و تاریکی زندگی دیگران، کلید "Power " برای آنان باشیم.

۲۶/ نگذاریم هر کسی در رُوم (Room) زندگیمان ناجورانه چت نماید و در این صورت، او را ایگنور (Ignore) کنیم.

۲۷/ چشم‏هایمان را به روی عیب های پنهان مردم، "Close" کنیم.

۲۸/ گاه و بی گاه، کامپیوتر زندگی ما هنگ (Hang) میکند که باید آن را با "فکر"، "مشورت" و "برنامه ریزی"، ری استارت (Restart) نماییم حتی گاهی هم اگر لازم شد restore کنیم.

۲۹/ برای کپی گرفتن از دیسکت زندگی دیگران، نخست آن را ویروس یابی و سپس ویروس کشی کنیم.

۳۰/ مواظب باشیم که رایانه زندگی زناشویی مان، ویروس غرور و لجبازی به خود نگیرد. که در این صورت، ممکن است هیچ آنتی ویروسی نتواند آن را از بین ببرد.

۳۱/ اگر قصد داریم در یک گروه خانوادگی عضو بشیم پرشیـن استار رو در ادد لیست (add list) انتخابهامون قرار بدیم.

۳۲/ اگر برای شخصیت و تصمیم ‏گیری‏های خویش ارزش و احترام قائل هستیم، خودمان یکی از ‏Gameهای کامپیوتر زندگی دیگران نباشیم.

۳۳/ فایل‏های مهم زندگی خود را گاه به گاه، اسکن (Scan) کنیم تا اگر به ویروسی آلوده شده باشند، سریعاً مشخص شود.

۳۴/ در حروف چینی کتاب زندگی، از شیوه "راست چین" و راستگویی استفاده کنیم، نه از شیوه "چپ ‏چین" و دروغ‏ گویی.

۳۵/ برای برنامه زندگی اجتماعی و به ویژه زندگی خانوادگی، همیشه ورژن‏های جدید و سازگار را معرفی کنیم.

۳۶/ پیش از پرینت گرفتن از سخنان مان، پیش نمایش چاپ (print preview) آن را مشاهده کنیم.

۳۷/ در تجارت و کارهای مالی و اقتصادی، سرمایه‏ها و دارایی‏های خود را در یک درایو (Drive) نریزیم؛ بلکه آن ها را در درایوهای گوناگون پخش کنیم تا اگر به فرمت (Format) یک درایو مجبور شدیم، درایوهای دیگر را محفوظ داشته باشیم.

۳۸/ اگر روزی رایانه زندگی ما با همسرمان هنگ کرد، سه کلید "ctrl کنترل اعصاب"،"Alt انصاف" و "delet دلیل عصبانیت" را بزنیم.

۳۹/ مکان ‏نمای ارتباطات ما با آدم‏های ناباب و ناجنس به صورت "فلش" نباشد؛ بلکه به صورت "ولش" باشد.

۴۰/ هارد مغز خود را از برنامه های غیر مفید، پر نکنیم، تا فضا را برای نصب برنامه های مفید، تنگ ننماییم.

۴۱/ برای این که از دیدن مانیتور زندگی، بیشتر لذت ببریم، کارت گرافیک بالا برای آن تهیه کنیم.

۴۲/ اگر مانیتور رایانه ما دارای رنگهای متنوع و متعدد باشد، ولی مانیتور ارتباطات ما با مردم، حتماً باید یک رنگ باشد.

۴۳/ برای رایانه ‏زندگی دیگران نرم ‏افزارهایی را معرفی کنیم که حداکثر هماهنگی را با سخت ‏افزارهای موجودشان داشته باشند.

۴۴/ در خطاطی کامپیوتری، ازبرنامه "کِلْک"هم میتوانیم استفاده کنیم، اما در خطاطی زندگی، از برنامه "کَلَک" نباید استفاده کنیم.

۴۵/ بکوشیم تا خوش اخلاقی را به جای اینکه در رم (Ram) و حافظه موقت داشته باشیم، در رام (Rom) و حافظه پایدار داشته باشیم تا در هنگام آغاز (Start) ارتباط با دیگران، آن را به کار گیریم.

۴۶/ اگر می خواهیم در زندگی خویش موفق و خوشبخت باشیم، باید خودمان زیرمنوهای Programs را دقیقا ًتنظیم کنیم و نباید بگذاریم که دیگران این کار را برای ما انجام دهند؛ اگرچه میتوانیم در این زمینه، با آنان مشورت نماییم.

۴۷/ قانون کپی رایت زندگی اجتماعی به ما اجازه نمی دهد که سیدی بدی ها و عیب های دیگران را رایت کنیم.

۴۸/ در طراحی کتاب زندگی، از برنامه "فتوشاد" و "فری خند"و "کرل مزاح" نیز استفاده کنیم.

۴۹/ از پندهای حکیمانه دیگران درس بگیریم و سیستم زندگیمون را با استفاده از فایل خوبی ها و نیکی ها روز به روز آپدیت (update) کنیم.

۵۰/ چگونه زندگی کردن را از افراد موفق بیاموزیم و با سهل انگاری ها و بی توجهی ها نگذاریم هارد زندگیمون دچار بدسکتور (bad sector) شود.

سپاس‌گزاری شده توسط: yaser_ilam_com , SaMiRa.e , farahnaz , esisonic , esi , Lantern , eris229 , Pakzad
ارسال: #۱۹۰
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۷:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۵۰ ب.ظ، توسط yarandish.)
رابطه زیبای اعداد و زاویه ها که تا کنون نمی دانستید!
سلام

میخوام توجه تون رو به رابطه زیبای اعداد و زوایا جلب کنم!
سوال کلیدی: چرا ۱ "یک" ــه؟ چرا ۲ "دوئـــه" و....
من دیگه توضیح نمیدم خودتون ببینید...

[تصویر:  86679_1_1379092981.jpg]

[تصویر:  86679_2_1379092981.jpg]

[تصویر:  86679_3_1379092981.jpg]

[تصویر:  86679_4_1379092981.jpg]

[تصویر:  86679_5_1379092981.jpg]

[تصویر:  86679_6_1379092981.jpg]

[تصویر:  86679_7_1379092981.jpg]

[تصویر:  86679_8_1379092981.jpg]

منبع :http://www.jamnews.ir/

تو شاهکار خالقی ، تحقیر را باور نکن
بروی بام زندگی هرچه می خواهی بکش،زیبا و زشت پای توست، تقدیر را باور نکن
خالق تورا شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن
 سپاس‌گزاری شده توسط: hkarimi , Azadeh69 , unique_as14 , M.H.P , انرژی مثبت , najme60 , SarahArshad , Mansoureh , nasogh , maryami , svk7
ارسال: #۱۹۱
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۷:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۵۰ ب.ظ، توسط narges_r.)
RE: مطالب خواندنی و تصاویر جالب
۶ مادر ودختر از ۶ نسل

این عسهارو تو صفحه اول یاهو دیدم بنظرم جالب اومد
این خانومها که همه مادر و دختر هستن به ترتیب ۱۱۱ ساله ۸۸ ، ۷۰ ، ۳۹ و ۱۶ ساله و ۷ هفته ای هستن

[تصویر:  87580_1_1379092861.jpg]
[تصویر:  87580_2_1379092861.jpg]
[تصویر:  87580_3_1379092861.jpg]
[تصویر:  87580_4_1379092861.jpg]

فایل‌(های) پیوست شده

سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , maryami , diligent , uniquegirl , Aurora , **sara** , SaMiRa.e , eris229 , mApMd , ماه بانو , s.sadri , svk7
ارسال: #۱۹۲
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۳۰ ق.ظ
وارد گوگل بشید و عبارت " zerg rush " رو تایپ کنید و چند لحظه صبر کنید!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگر تنها ترین تنهایان شوم باز هم خدا هست، او جانشین تمام نداشتن های من است‎
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , Aurora , SaMiRa.e , mohammad_13690 , eris229 , mosaferkuchulu , pos , aatwo , mApMd , Pakzad , svk7
ارسال: #۱۹۳
۰۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۴۶ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
وقتی طبیعت مجسمه ساز می شه !
به نظرم واقعا زیباست Smile

فایل‌(های) پیوست شده

سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , narges_r , Aurora , maryami , mosaferkuchulu , Pakzad , svk7
ارسال: #۱۹۴
۰۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۴۸ ق.ظ
(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۴۵ ق.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  وقتی طبیعت مجسمه ساز می شه !

فتوشاپ نیست؟
ارسال: #۱۹۵
۰۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۲۷ ق.ظ
(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۴۸ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  
(04 خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۴۵ ق.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  وقتی طبیعت مجسمه ساز می شه !

فتوشاپ نیست؟
نمی دونم والا به ذهنم نرسید باشه!!!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۳۰۵ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  منابع یوسفی تو ارشد اصلا جالب نیستن tesla66 ۱۳ ۷,۸۴۸ ۰۷ دى ۱۳۹۸ ۰۴:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  یه اتفاق جالب sirvan.t ۱۷ ۱۵,۰۵۶ ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  تصاویر کنکوری (زحماتی که کشیدیم :( موج ۱۹۲ ۱۲۱,۵۹۳ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: NP-Cσмρℓєтє
  مطالب جالب morweb ۱ ۲,۸۳۸ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: dhemo
  فروش کتاب های ارشد کامپیوتر ۹۶ (آخرین چاپ و کاملا نو + تصاویر) J4V4D ۰ ۱,۹۱۵ ۱۰ دى ۱۳۹۵ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: J4V4D
  انگیزه خوندن مطالب بلند Moh3nRezaei ۱ ۲,۳۳۸ ۰۱ دى ۱۳۹۵ ۰۳:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: mostafaheydar1370
  لینکهای مطالب مفیدیکی ازمدیران مانشت/فوق العاده/جوابگوی مقداری از نیازهای داوطلبان ۹۶ دختر مهربان ۰ ۳,۸۳۸ ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: دختر مهربان
  پیشگویی جالب در مورد آینده تکنولوژی و فناوری mahsa72 ۰ ۱,۸۸۰ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mahsa72
  روش جالب vocabulary coding برای خوندن شیرین انگلیسی ardaaalan ۲۳ ۱۸,۹۸۱ ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz123456

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close