زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۳۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۴۵۷۱
۰۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۸:۵۷ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۰۹ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  توهم رو

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۱۰۰ میلیون دلار [تصویر:  475498_21.gif][تصویر:  475498_21.gif] صد تا پشگل هم نمی‌دم. تسلا و اوبر بابت پروژه‌ی ماشین‌های خودرانشون صد میلیون خرج نکردند [تصویر:  475498_21.gif]

من نمیشناسم ایشونو، ولی همون ۲ دیقه اول انقدر کلمات مختلف و تخصصی رو اشتباه تعریف و استفاده کرد که بقیه‌اش رو نگاه نکردم. همین که میاد میگه ماشین لرنینگ و دیپ لرنینگ بخش پیشرفته‌ی برنامه‌نویسی هستن برای من خنده داره (ولی شاید هم راست بگه Big Grin ). به نظر من زبان‌های برنامه‌نویسی فقط ی ابزار هستن که در این فیلد‌ها ازشون استفاده میشه.
کلا شوآف خیلی زیاد شده تو این زمینه، اپلیکیشن مینویسن ظاهرش رو نمیشه نگاه کرد و بیشتر از ۵ دیقه توی اپ باشی قطعا از ی جایی کرش میکنه بعد میان آموزش افزایش پرفورمنس اپلیکیشن میسازن Big Grin

راهی به انتها هست؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , big cloud
ارسال: #۵۴۵۷۲
۰۷ خرداد ۱۳۹۹, ۱۰:۰۵ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۰۹ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  توهم رو

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۱۰۰ میلیون دلار [تصویر:  475498_21.gif][تصویر:  475498_21.gif] صد تا پشگل هم نمی‌دم. تسلا و اوبر بابت پروژه‌ی ماشین‌های خودرانشون صد میلیون خرج نکردند [تصویر:  475498_21.gif]
به نظرم اغراق و کلی گویی داشت اما انرژیش خوب بود

think positive
ارسال: #۵۴۵۷۳
۰۷ خرداد ۱۳۹۹, ۱۱:۴۱ ب.ظ
کرایه خونه من پارسال ماهی ۲۰۰ هزار بود امسال گفت باید یک میلیون بدی !
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۵۴۵۷۴
۰۷ خرداد ۱۳۹۹, ۱۱:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۲۲ ق.ظ، توسط Behnam‌.)
(۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۵ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  
(07 خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۰۹ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  توهم رو

به نظرم اغراق و کلی گویی داشت اما انرژیش خوب بود
اما من حس کردم مجید حسینی حوزه‌ی آی‌تی جلوی دوربین نشسته.

(۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۵۷ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  من نمیشناسم ایشونو، ولی همون ۲ دیقه اول انقدر کلمات مختلف و تخصصی رو اشتباه تعریف و استفاده کرد که بقیه‌اش رو نگاه نکردم. همین که میاد میگه ماشین لرنینگ و دیپ لرنینگ بخش پیشرفته‌ی برنامه‌نویسی هستن برای من خنده داره (ولی شاید هم راست بگه [تصویر:  biggrin.gif] ). به نظر من زبان‌های برنامه‌نویسی فقط ی ابزار هستن که در این فیلد‌ها ازشون استفاده میشه.
کلا شوآف خیلی زیاد شده تو این زمینه، اپلیکیشن مینویسن ظاهرش رو نمیشه نگاه کرد و بیشتر از ۵ دیقه توی اپ باشی قطعا از ی جایی کرش میکنه بعد میان آموزش افزایش پرفورمنس اپلیکیشن میسازن [تصویر:  biggrin.gif]
من در حد کورس و اینا دیپ لرنینگ کار کردم ولی هم‌گروهی‌هام کار میکنند و سه ساله هر هفته میشنوم کمابیش چه خبره توو این فیلد. این ویدئو رو هم یکی از اونا فرستاده بود. خبره اصلا نیستم ولی اینجوری هم نیست که الفبا رو ندونم. الان برای پردازش ویدئو لایبری و نتورک‌های آماده هست. train کردن یه مدل یا بهینه‌سازی هایپرپارامترهاش پروژه‌ی یه درس کارشناسی می‌تونه باشه. طیق چیزی هم که گفت (آب رو آلوده میکنیم پس خودمون می‌دونیم لیبل چیه) مسأله supervised هست که کار رو آسون‌تر هم می‌کنه. دانشکده‌ی اقیانوس‌شناسی ما کلی از این پروژه‌ها واسه لیسانس‌ها تعریف کرده که از صدای دلفین و رفتار خرچنگ قورباغه یه چیزایی پیش‌بینی کنند لینکشو پیدا کنم به ادامه‌ی این پست میذارم. اصن نمیفهمم کجای استفاده از PyTorch برنامه‌نویسی خفن میخواد چه برسه به بزرگترین پروژه برنامه‌نویسی ایران. مگه اینکه بخواد در خلال این پروژه یه کانسپت جدید مثل Residual Network و اینا از اساس ابداع کنه.
------------------
پیدا کردم اینم لینکش

هر کدوم از این پروژه‌ها پس بین ۲۰ تا ۲۰۰ میلیون باید ارزش داشته باشند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand , codin , kilookiloo , big cloud
ارسال: #۵۴۵۷۵
۰۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۲:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۲ ق.ظ، توسط Masoud05.)
(۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۴۳ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(07 خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۱۴ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  
(07 خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۰۹ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  توهم رو

شرط میبندم تا حالا پروژه دلاری نداشته و با مشتری های اروپایی یا آمریکایی و.. رایزنی نکرده. آخه چرا باید برای آزمایش روی ماهی، ۱۰۰میلیون دلار پول بدن. بعد این کار اگر هم بخواد با همچنین بودجه ای انجام بشه؛ ۲۰۰۰نفر نیرو میخواد. نه یه نفر با یه لپ تاپExclamation
راه پیشرفت توو مملکت رو یاد گرفته. اینجا یه میلیون دلار هم واسه استادا فاند بزرگی حساب میشه که برای بدست آوردنش رسما باید جنگید چون میشه پولِ یه سالِ ۱۰-۱۲ تا دانشجو. با صد میلیون میشه از ۵۰ دانشگاهِ اول هر کدوم ۲۰ نفر انتخاب کرد یه سال کار کنند. شاسکول به مدل میگفت نرم‌افزار. یه فشار مضاعفی هم به خودش وارد کرده بود تا "مَشین لرنینگ" رو اینطوری تلفظ کنه؛ با اینکه حتی صداگذاری شده بود، یکی دو جا از دستش در رفت "ماشین" گفت که زود درست کرد چون هر "مَشین" گفتن خودش ۲ میلیون دلار ارزآوری میکرد. اونجا که گفت مغز حیوانات شبیه نتورک یک لایه‌ای و مغز انسان شبیه نتورک چندلایه‌ای هست رسما این کلیپ برام تداعی شد

این چیزایی که میگفت، تقریبا هر فرد رشته خوش مصنوعی بلده. ۱-۲ تا کلیپ دیگه هم هر کدام ۱-۲ دقیقه دیدم. در خصوص همه چیز نظر داده که رد صحبت ش بسیار ساده هست!! جالب اینکه ۸۲ هزار فالوور داره. منم برم پیج‌خودم بزنم Big Grin

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , kilookiloo , big cloud , RASPINA
ارسال: #۵۴۵۷۶
۰۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۲:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۶ ق.ظ، توسط Saman.)
(۰۶ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۶ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  رشته کامپیوتر هم رشته جذاب و خوبیه من هیچوقت از کد زدن و درسای کامپیوتر خسته نشدم درسته که هر کس استعداد یه کاری رو داره ولی به نظر من اگه مثبت نگاه بشه و نگاه اشتی جویانه به کار بشه باهاش دوست شیم مطمئن باشین از لذت بخش ترین رشته هاست تو این رشته هر کاری که دوست دارین میشه کرد مثلا فقط الگوریتم بخونین یا هوش بخونین یا تحلیگر بشین یا کد زن وب و اپلیکشن و همه اینا رو با هم ترکیب کنین یا نکنین چقد دست ادم بازه که هر کار دوست داره انجام بده
بزرگترین حلقه ی گمشده برای ارتباط بین کامپیوتر و دانشجو ریاضیات گسسته س.

و حرفی که codin میزنه رو خیلی قبول دارم من اینو :

گاهی پیش میاد که چون روش یادگیریتون درست نیست یا استاد خوبی نداشتین یا عاملای دیگه باعث میشه فکر کنین یک رشته باهاتون سازگار نیست
-------
من این طور فکر میکنم:
عده ای وجود دارن که درکشون از قانون علت و معلول (۷۰ درصد به خاطر آموزش های درست در دوران بچگی) به صورت پیشینی شکل میگیره.و روابط علت و معلولی رو از همون اول درست میفهمن.
--------
اصلی ترین مشکل ما با کامپیوتر علاوه بر ریاضیات گسسته اینه که ما پیگیر نفهم بودن سخت افزار ماشین نمیشیم.
چیزی رو که ما در قالب شبه کد ها فهمیده باشیم با دستکاری های ساده و سطح پایین تر راحت میشه به ماشین فهموند.لذتی که از درک منطق و مفهوم هر چیزی به دست میاد علاقه ایجاد میکنه(البته اینم باز نظر منه)
-------
یه مثال جالب بزنم و شیوه ی فکر کردن به مفهومش(البته به نظر خودم جالبه).
میگیم : (دو مورد زیر با هم برابرن)
[tex]\binom{10}{3}=\binom{10}{7}[/tex]
چرا؟(چطور میشه اینو به کسی که اولین بار داره میبینه فهموند)
------
خودم حس میکنم برا این کارا پیرم دیگهBig Grin و بیشتر تمرکزم روی پولهSmile و خدا رو شکر فعلا راضی ام

یه استراتژی تکنیکال توو بورس ایران کشفیدم برای نوسان گیری که از هر چی اوسیلاتور و اندیکاتور موجود و ابزار هست قوی تره
--------
البته یه باگه انگار Smile) ، چون توو فارکس کار نمیکنه روشم، مختص بورس ایرانه Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , codin , MarkLand , big cloud , RASPINA , nina
ارسال: #۵۴۵۷۷
۰۸ خرداد ۱۳۹۹, ۰۱:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۲۵ ق.ظ، توسط codin.)
یه معلم عوضی داشتیم دیشب دیدم توی اینستاگرام هم اومده. اول راهنمایی که بودیم بچه ها رو مث چی کتک میزد. اونم سر چی؟ سر نمره پایین توی امتحان. خیلی دلم میخواد زیر یکی از پستاش کامنت بزارم چهره واقعیشو بهش یادآوری کنم!! بعدشم کلا خیلی حس جالبیه. آخری تصویری که ازش توی ذهنم بود یک آدم قوی بود که ازش میترسیدم و کتک هاش درد داره. عکسای الانشو که میبینم یک آدم خپل میبینم که هل بدمش میفته زمین چهار دور میچرخه Smile خیلی تناقض ذهنی جالبی بود برام.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , kilookiloo , marvelous , big cloud , RASPINA
ارسال: #۵۴۵۷۸
۰۸ خرداد ۱۳۹۹, ۰۱:۳۱ ق.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۲۴ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  یه معلم عوضی داشتیم دیشب دیدم توی اینستاگرام هم اومده. اول راهنمایی که بودیم بچه ها رو مث چی کتک میزد. اونم سر چی؟ سر نمره پایین توی امتحان. خیلی دلم میخواد زیر یکی از پستاش کامنت بزارم چهره واقعیشو بهش یادآوری کنم!! بعدشم کلا خیلی حس جالبیه. آخری تصویری که ازش توی ذهنم بود یک آدم قوی بود که ازش میترسیدم و کتک هاش درد داره. عکسای الانشو که میبینم یک آدم خپل میبینم که هل بدمش میفته زمین چهار دور میچرخه Smile خیلی تناقض ذهنی جالبی بود برام.
برا ما هم اینجوری بود واقعا.
بعد من شاگرد اول بودم برگه ها رو میدادن من میاوردم خونه تصحیح میکردم.
بعد یادمه هزار مدل خودکار داشتم که برای همه ی اونا که درس خون نبودن بنویسم که با شیلنگ و چوب و خط کش آهنی نیفتن به جونشون.بعد چون با هر دو دست میتونم بنویسم هرگز لو نرفتم خدا رو شکرBig Grin
-----
ولی سوم ابتدایی سر این دو دستی نوشتن به حدی کتک خوردم که الانم خودکاره توو دست چپم عرق میکنه.Smile
----
الان دیگه زیاد جرات ندارن بچه ها رو بزنن
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , marvelous , big cloud , RASPINA
ارسال: #۵۴۵۷۹
۰۸ خرداد ۱۳۹۹, ۰۱:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۴۶ ق.ظ، توسط MarkLand.)
تعداد فالورهای ایشون نشون میده که جوونهای ما دوست دارن یادبگیرن و این نکته خوبیه من خیلی حس بدی نداشتم به ویدیو حتی مطرح کردن این مفاهیم برای این همه ادم میشه به فال نیک گرفت حالا خیلی هم دقیق نگه اشکال نداره اون کسی که پیگیره میره دقیقش رو پیدا میکنه

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه
ارسال: #۵۴۵۸۰
۰۸ خرداد ۱۳۹۹, ۰۱:۵۶ ق.ظ
جناب آقای مولانا در فیه‌مافیه همه رو چیز در‌محبت دیدن و گفتن که:

«در قیامت چون نمازها را بیارند در ترازو نهند و روزه‌ها را و صدقه‌ها را همچنین، اما چون محبت را بیارند محبت در ترازو نگنجد، پس اصل محبت است، اکنون چون در خود محبت میبینی آن را بیفزای تا افزون شود، چون سرمایه در خود دیدی و .....»

شب و روزگار بر شما خوش.

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , marvelous
ارسال: #۵۴۵۸۱
۰۸ خرداد ۱۳۹۹, ۰۲:۰۰ ق.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۴۵ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  تعداد فالورهای ایشون نشون میده که جوونهای ما دوست دارن یادبگیرن و این نکته خوبیه من خیلی حس بدی نداشتم به ویدیو حتی مطرح کردن این مفاهیم برای این همه ادم میشه به فال نیک گرفت حالا خیلی هم دقیق نگه اشکال نداره اون کسی که پیگیره میره دقیقش رو پیدا میکنه

مشکلی در آموزشش نیست. مشکل اینجا هست که یکسری چیز عادی میگه و استناد می‌کنه خیلی خفن هست و بعد نسخه میپیچه.از هوش مصنوعی بگیر تا کرونا و بیت کوین!

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۵۴۵۸۲
۰۸ خرداد ۱۳۹۹, ۰۲:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۱۰ ق.ظ، توسط MarkLand.)
(۰۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  مشکلی در آموزشش نیست. مشکل اینجا هست که یکسری چیز عادی میگه و استناد می‌کنه خیلی خفن هست و بعد نسخه میپیچه.از هوش مصنوعی بگیر تا کرونا و بیت کوین!
بله اغراق در حرفاش هست اما نشون دادن خفن بودن اگه واسه مخاطب عام باشه خوب طبیعتا تا ۴ تا اصطلاح رو فقط اسم ببره اون مخاطب عام خودش نتیجه میگیره که این ادم خفنه اشکال هم نداره مخاطب عام اومده که ببینه بشونه و اگه دوست داشت بره دنبال یادگیری اما مخاطب خاص خوب قطعا بهتر میتونه قضاوت کنه من بقیه ویدیوهاش رو ندیدم اما میگم اگه خیلی هم فضایی حرف بزنه اشکال نداره خیلی از کارایی که بشر الان انجام داده از روی کتابای علمی تخیلی بوده Big Grin شاید یه دانشجو ترم یک یه حرف از این ادم بشونه و بعدها بره دنبالش و بشه رساله تحصیلات تکمیلیش

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , RASPINA
ارسال: #۵۴۵۸۳
۰۸ خرداد ۱۳۹۹, ۰۲:۳۸ ب.ظ
توی بحث هایی که کمپین تبلیغاتی پونیشا به وجود آورده، نکته های جالبی وجود داره؛ این که صرفا تیم فنی خوب برای موفقیت کافی نیست و تک تک اعضای تیم تاثیرگذارن حتی بیشتر از بخش فنی. این که چقدر وجود اتحادیه های صنفی ضرورت داره. چقدر درک اشتباه از فریلنسری وجود داره و ...
ارسال: #۵۴۵۸۴
۰۸ خرداد ۱۳۹۹, ۰۲:۴۹ ب.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  مشکلی در آموزشش نیست. مشکل اینجا هست که یکسری چیز عادی میگه و استناد می‌کنه خیلی خفن هست و بعد نسخه میپیچه.از هوش مصنوعی بگیر تا کرونا و بیت کوین!
اینا اثرات خود خفن بینی که شریف به بعضی ها میده.

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , RASPINA
ارسال: #۵۴۵۸۵
۰۸ خرداد ۱۳۹۹, ۰۳:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۲۷ ب.ظ، توسط gogooli.)
.......

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۷۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۲,۶۴۰ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۹۰ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۷,۲۳۶ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۹ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۶۲ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۴۰۱ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۸۳ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close