زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۴۵۵۶
۰۶ خرداد ۱۳۹۹, ۱۱:۴۵ ق.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۱۴ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  این روابط علی و معلولی پیچیده ممکنه یک چند درصد موثر باشه علت های اصلی چیزای دیگری هست که واضح هم هستن. به قول Occam's razor ساده ترین توصیف برای یک پدیده معمولا درست ترین توصیفه
در این که فقط یک علت وجود نداره و میزان تاثیرگذاری عوامل یکسان نیست، شکی نیست.
نزدیک ترین مثال در دسترس برای موضوعی بود که در ادامه ذکر شد. (Finger Pointing to the Moon)
--------------------
Idea
دوستان، اگر قسمتی از بحث رو که می خواید درباره اش نکته ای رو مطرح کنید، انتخاب کنید و از دکمه نقل قول فوری استفاده کنید، پیگیری بحث آسونتر میشه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۵۴۵۵۷
۰۶ خرداد ۱۳۹۹, ۰۷:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ ۰۷:۲۶ ب.ظ، توسط RASPINA.)
(۰۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۲۷ ب.ظ)virtual girl نوشته شده توسط:  تازه فهمیدم چقدر توی انتخاب رشته ام اشتباه کردم ... من مال این رشته نیستم ..
آخی این حسرت خیلی هاست که رشته مورد علاقه اشون را نخوندن
من شیمی دوست داشتم
ترم یک و دو چ قدر حالم بد بود از اینکه توی واحدهای درسی فیزیک داشتیم ولی شیمی نبود

(۰۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۴۲ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  به قول شهریار که:
«هی بخواهیم و رسیدن نتوانیم که چه؟»
واقعا... که چه این همه خواستیم و نشد
واقعا اگه من کارشناسی رشته مورد علاقه ام را خونده بودم الان دنیای متفاوتی داشتم

ی مدت مبنا را روی چیزی نخواستن گذاشتم ببینم چی به سمتم میاد

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۵۴۵۵۸
۰۶ خرداد ۱۳۹۹, ۰۸:۳۶ ب.ظ
رشته کامپیوتر هم رشته جذاب و خوبیه من هیچوقت از کد زدن و درسای کامپیوتر خسته نشدم درسته که هر کس استعداد یه کاری رو داره ولی به نظر من اگه مثبت نگاه بشه و نگاه اشتی جویانه به کار بشه باهاش دوست شیم مطمئن باشین از لذت بخش ترین رشته هاست تو این رشته هر کاری که دوست دارین میشه کرد مثلا فقط الگوریتم بخونین یا هوش بخونین یا تحلیگر بشین یا کد زن وب و اپلیکشن و همه اینا رو با هم ترکیب کنین یا نکنین چقد دست ادم بازه که هر کار دوست داره انجام بده

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , big cloud , Saman
ارسال: #۵۴۵۵۹
۰۶ خرداد ۱۳۹۹, ۱۰:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۵۷ ب.ظ، توسط kilookiloo.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۲۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  یه پست شبیه به این رو من چند سال پیش گذاشته بودم. Big Grin

واقعا راحت تره Big Grin البته تو زبانت خوبه فکر کنم، معانی و هم معنی‌ها و ریشه کلمات و همچین چیزایی یادمه پست میکردی

(۰۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۴۱ ب.ظ)moslem73421 نوشته شده توسط:  آدم باید با کسی ازدواج کنه که کاتلین بلد باشه Big Grin با کاتلین با هم صحبت کنن Cool
نظرتون چیه؟
کاتلین زبان مدرنیه واقعا و بسی کد زدن باهاش حال میده. ولی یادگیری ی زبان جدید زبان بره دیگه. میتونی بشینی ی کتاب بخونی و فکر کنی یاد گرفتی ولی واقعا استفاده از این همه امکانات زبان به جا و به موقع سخته. مثلا دونستن اینکه inline کردن یک فانکشن چطوریه و چه فایده‌ای داره و کجا باید استفاده کرد و ... آسونه ولی استفاده به موقع ازین ویژگی توی پروژه یکم سخته Smile

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: moslem73421
ارسال: #۵۴۵۶۰
۰۶ خرداد ۱۳۹۹, ۱۱:۴۷ ب.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۴۹ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  شکست را پایان تلقی کردیم و نجنگیدیم ...
هر وقت پست می ذارید با این امضا کلی توی فکر فرو می رم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: kilookiloo
ارسال: #۵۴۵۶۱
۰۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۱:۵۳ ق.ظ
اتفاق خنده دار اینه که دوباره شروع کردم به خوندن کتابهای زبان pre-intermediate . فک کنم مناسب ترین منابع واسه سطح من اون کتابان!!! Big GrinBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , big cloud , Saman
ارسال: #۵۴۵۶۲
۰۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۲:۱۳ ق.ظ
سعدی می‌فرماید که:

خفتگان را خبر از محنت بیداران نیست
تا غمت پیش نیاید غم مردم نخوری...

شب و‌ روزگار بر شما به نیک و فرخنده

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , RASPINA
ارسال: #۵۴۵۶۳
۰۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۵:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۵:۴۹ ق.ظ، توسط codin.)
(۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۵۳ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  اتفاق خنده دار اینه که دوباره شروع کردم به خوندن کتابهای زبان pre-intermediate . فک کنم مناسب ترین منابع واسه سطح من اون کتابان!!! Big GrinBig Grin

یکی از دلایلی که من از همون اول فقط دنبال کشورهای انگلیسی زبان بودم تعدد زبان ها بود. منم به خاطر پرفکشنیست باید میرفتم ۰ تا صد جفتشو یاد میگرفتم که دیوونه کننده بود Big Grin شما الان فقط انگلیسی یاد میگیری یا هم انگلیسی یا هم زبون کشوری که توش هستی؟ ( اگر اشتباه نکنم هلند بودی بنابر این dutch فکر کنم...) من یادمه یه دوست همکار هلندی داشتم انگلیسیش واقعا خیلی خوب بود یعنی اصلا متوجه نمیشدی انگلیسی زبان نیست خیلی جالب بود.
یه چیز جالبی اینه که هوش زبانی از هوش ریاضیاتی میتونه خیلی متفاوت باشه. من یک دوستی دارم که از نظر ریاضی و برنامه نویسی واقعا نابغه ای هست ولی به گفته خودش همیشه توی زبان مشکل داشته
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , crevice
ارسال: #۵۴۵۶۴
۰۷ خرداد ۱۳۹۹, ۱۱:۰۹ ق.ظ
توهم رو

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۱۰۰ میلیون دلار [تصویر:  475498_21.gif][تصویر:  475498_21.gif] صد تا پشگل هم نمی‌دم. تسلا و اوبر بابت پروژه‌ی ماشین‌های خودرانشون صد میلیون خرج نکردند [تصویر:  475498_21.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , big cloud , Amir V
ارسال: #۵۴۵۶۵
۰۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۱:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۵۷ ب.ظ، توسط crevice.)
(۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۵:۴۴ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(07 خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۵۳ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  اتفاق خنده دار اینه که دوباره شروع کردم به خوندن کتابهای زبان pre-intermediate . فک کنم مناسب ترین منابع واسه سطح من اون کتابان!!! Big GrinBig Grin

یکی از دلایلی که من از همون اول فقط دنبال کشورهای انگلیسی زبان بودم تعدد زبان ها بود. منم به خاطر پرفکشنیست باید میرفتم ۰ تا صد جفتشو یاد میگرفتم که دیوونه کننده بود Big Grin شما الان فقط انگلیسی یاد میگیری یا هم انگلیسی یا هم زبون کشوری که توش هستی؟ ( اگر اشتباه نکنم هلند بودی بنابر این dutch فکر کنم...) من یادمه یه دوست همکار هلندی داشتم انگلیسیش واقعا خیلی خوب بود یعنی اصلا متوجه نمیشدی انگلیسی زبان نیست خیلی جالب بود.
یه چیز جالبی اینه که هوش زبانی از هوش ریاضیاتی میتونه خیلی متفاوت باشه. من یک دوستی دارم که از نظر ریاضی و برنامه نویسی واقعا نابغه ای هست ولی به گفته خودش همیشه توی زبان مشکل داشته
اره هلند بودم؛ البته الان سوئدم Big Grin
بنظرم سوئدیا حتی از هلندیام بهتر حرف میزنن. فنلاندیا از سوئدیا هم بهترتر. کلا اسکاندیناوی خوب حرف میزنن.
من توی زبان دومش موندم، دیگه زبان سوم بماند Big Grin البته دو سال و اندی پیش آیلتس هفت گرفتم مثلاDodgy ولی مثلا یهو نیاز میشه ی چیزی بگم مثل «داداش گلگیر ماشینت لبش پریده» یا «داداش مث سگ هوس چس فیل کردم» اینجاس که اب و روغن قاطی میکنم Big Grin
الان دارم کتابای پایه رو میخونم میبینم چون هیچ وقت زبانو اصولی نخوندم خییییلی چیزا رو روش پریدم و باهاش برخورد م نداشتم واقعا. از طرفی هم هیچ وقتم تو زندگی م نرفتم کانون زبان، این گپ بیشتر خودشو نشون میده
ارسال: #۵۴۵۶۶
۰۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۲:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۱۶ ب.ظ، توسط big cloud.)
(۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۰۹ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  توهم رو

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۱۰۰ میلیون دلار [تصویر:  475498_21.gif][تصویر:  475498_21.gif] صد تا پشگل هم نمی‌دم. تسلا و اوبر بابت پروژه‌ی ماشین‌های خودرانشون صد میلیون خرج نکردند [تصویر:  475498_21.gif]
شرط میبندم تا حالا پروژه دلاری نداشته و با مشتری های اروپایی یا آمریکایی و.. رایزنی نکرده. آخه چرا باید برای آزمایش روی ماهی، ۱۰۰میلیون دلار پول بدن. بعد این کار اگر هم بخواد با همچنین بودجه ای انجام بشه؛ ۲۰۰۰نفر نیرو میخواد. نه یه نفر با یه لپ تاپExclamation
ارسال: #۵۴۵۶۷
۰۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۲:۴۳ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۱۴ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  
(07 خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۰۹ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  توهم رو

شرط میبندم تا حالا پروژه دلاری نداشته و با مشتری های اروپایی یا آمریکایی و.. رایزنی نکرده. آخه چرا باید برای آزمایش روی ماهی، ۱۰۰میلیون دلار پول بدن. بعد این کار اگر هم بخواد با همچنین بودجه ای انجام بشه؛ ۲۰۰۰نفر نیرو میخواد. نه یه نفر با یه لپ تاپExclamation
راه پیشرفت توو مملکت رو یاد گرفته. اینجا یه میلیون دلار هم واسه استادا فاند بزرگی حساب میشه که برای بدست آوردنش رسما باید جنگید چون میشه پولِ یه سالِ ۱۰-۱۲ تا دانشجو. با صد میلیون میشه از ۵۰ دانشگاهِ اول هر کدوم ۲۰ نفر انتخاب کرد یه سال کار کنند. شاسکول به مدل میگفت نرم‌افزار. یه فشار مضاعفی هم به خودش وارد کرده بود تا "مَشین لرنینگ" رو اینطوری تلفظ کنه؛ با اینکه حتی صداگذاری شده بود، یکی دو جا از دستش در رفت "ماشین" گفت که زود درست کرد چون هر "مَشین" گفتن خودش ۲ میلیون دلار ارزآوری میکرد. اونجا که گفت مغز حیوانات شبیه نتورک یک لایه‌ای و مغز انسان شبیه نتورک چندلایه‌ای هست رسما این کلیپ برام تداعی شد

سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۵۴۵۶۸
۰۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۲:۵۵ ب.ظ

این هنوز کلش بوی قرمه سبزی میده جوگیر شده. درست میشه کم کم Big Grin

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۵۴۵۶۹
۰۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۳:۱۳ ب.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۴۷ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  هر وقت پست می ذارید با این امضا کلی توی فکر فرو می رم
ی مدت ی سری متن می‌نوشتم و این امضا قسمتی از یکی ازون متن‌هاست.

شکست را پایان تلقی کردیم و نجنگیدیم، حال در کوچه‌های شهر به دنبال حقیقت آواره شده‌ایم ...

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , marvelous
ارسال: #۵۴۵۷۰
۰۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۶:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۳۸ ب.ظ، توسط عزیز دادخواه.)

نگفت صد میلیون دلار هزینشه، گفت درصورتی که پروژه انجام بشه اینقدر ارزش داره.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۵۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۵۷۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۶۰۳ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۸۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۱۱ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۰۲ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close