زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۲۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۳۰۲۶
۱۳ آذر ۱۳۹۸, ۰۵:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۵۸ ب.ظ، توسط big cloud.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۰۳ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  منم تجربه ی خودمو گفتم، دلیلی نداره همه بتونن راحت بیدار بمونن. توی منزل ما من تنها نیستم که کم میخوابم و کار میکنم. بابام هم همینطوره و به ...
....
ادامه بحث فقط با ذکر منابع موثق امکان پذیره.....
بنده به شما و ساعت خواب خانوادگی افراد و اینکه ادیسون چقد میخوابه کار ندارم.
باید منبع بدید کی گفته ساعت سه شب به بعد خواب الکیه و باید پاشید برید دنبال کار و زندگیتون.
شاید بشه ساعت کاری کشورها را با این منبع تغییر داد و۷صبح بشه ۳ شب.
در مورد اینکه ما سواد انگلیسی نداریم نگران نباشید. شما منبعتون را رو کنید ما به اندازه خودمون سر در میاریم چی نوشته و یه جمله ساده که سه شب به بعد خواب بیخوده را میتونیم ترجمه کنیم.
(۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۵ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  دانشمندا به این نتیجه رسیدن که تا سه نیمه شب خواب مفید هست و بعدش دیگه همینطوریه. بنابراین مشکلی ایجاد نمیشه.
این دانشمندا را معرفی کنید ما هم از وجود منورشون مطلع بشیم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۵۳۰۲۷
۱۳ آذر ۱۳۹۸, ۰۶:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۱۸ ب.ظ، توسط RangiRangi.)
(۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۰۳ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  متاسفانه اینجا اینطور که معلومه همه مشکل زبان دارن و اصلا سراغ منابع و مقالات خارجی در زمینه های مختلف نمیرن. بد نیست کمی در مورد خواب و خواب دیدن و مکانیسم خواب مطالعه کنید. از مهندسیتون کم نمیکنه.
همه ؟!

ایشون که چیزی نگفتند رفرنس خواستند.. این ربطی به مهندسی و غیرمهندسی نداره.
برای منم اتفاقا سوال شد چون من سه سال و نیم تمام درگیر کم خوابی شدید بودم و اون اواخر دیگه دچار عدم تمرکز و لرزش دست شده بودم. و حتی به خاطر این مشکل بزرگ دیگه نتونستم کنکور مهندسی کامپیوتر که صبح بود رو برم و کنکور علوم کامپیوتر رو رفتم که بعد از ظهر بود و میتونستم قبل کنکور چرت بزنم بتونم حواسم رو جمع و جور کنم. برای منم عجیب بود که چرا کمخوابی رو قبول دارید و دوست داشتم رفرنس معتبری ببینم.

اینجا هیچ کلسیفیکیشنی برای مهندسی و غیرمهندسی وجود نداره.. کلا اینجا همه یه جورایی کامپیوترین میخوان مهندس باشن یا نباشن.
ما اینجا رتبه ۳ کنکور ارشد شبکه رو داشتیم که رشته اش شیمی بود!!! ولی هیچ وقت نشده بگه کسی اینجا منو قبول نداره و ...! اتفاقا چه وقتی رتبه برتر شبکه شدند و چه قبلش همه ایشون رو قبول داشتند به خاطر اطلاعات فوق العاده خوبی که در زمینه شبکه داشتند. یعنی اینجا واقعا کسی جبهه نمیگیره و متاسفانه این شمایید که این جامعه کوچیک کامپیوتری رو قبول ندارید و نمیدونم چه اصراری دارید که با وجود این روحیه لطیف و حساس هنری، تو دنیای صفر و یکی اینجا خودتون رو اذیت کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , Milad_Hosseini
ارسال: #۵۳۰۲۸
۱۳ آذر ۱۳۹۸, ۰۶:۳۱ ب.ظ
(۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۴:۰۲ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  دوستان برای تقویت مهارت حل مساله منبع خوبی می شناسید ممنون می شم معرفی کنید.

من خودم کتاب های معما و سرگرمی ریاضی رو دوست دارم. سودوکو هم یه زمان زیاد بازی میکردم و حس میکردم سرعت فعالیت های مغزی م بالاتر رفته. کلا حل مسأله های خلاقانه مفید هست.

تغذیه و خواب کافی هم نمیشه ازشون گذشت.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: soheila-zd , big cloud , MarkLand , The BesT , marvelous , SepidehP
ارسال: #۵۳۰۲۹
۱۳ آذر ۱۳۹۸, ۰۶:۳۲ ب.ظ
(۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۱ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(13 آذر ۱۳۹۸ ۰۴:۰۲ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  دوستان برای تقویت مهارت حل مساله منبع خوبی می شناسید ممنون می شم معرفی کنید.

من خودم کتاب های معما و سرگرمی ریاضی رو دوست دارم. سودوکو هم یه زمان زیاد بازی میکردم و حس میکردم سرعت فعالیت های مغزی م بالاتر رفته. کلا حل مسأله های خلاقانه مفید هست.

نه، منظورم مسائل نرم افزاری است.
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT
ارسال: #۵۳۰۳۰
۱۳ آذر ۱۳۹۸, ۰۶:۳۴ ب.ظ
(۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۲ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(13 آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۱ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(13 آذر ۱۳۹۸ ۰۴:۰۲ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  دوستان برای تقویت مهارت حل مساله منبع خوبی می شناسید ممنون می شم معرفی کنید.

اها، اینا عمومی هستن و بدرد کار شما هم میخوره. تخصصی ترش باید توی حین کار باهاش روبرو بشید تا فضا هم واقعی تر بشه و واقعا تو جو حل مسأله قرار بگیرید.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , big cloud , marvelous
ارسال: #۵۳۰۳۱
۱۳ آذر ۱۳۹۸, ۰۶:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۷:۰۳ ب.ظ، توسط gogooli.)
(۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۴ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  اها، اینا عمومی هستن و بدرد کار شما هم میخوره. تخصصی ترش باید توی حین کار باهاش روبرو بشید تا فضا هم واقعی تر بشه و واقعا تو جو حل مسأله قرار بگیرید.
قضیه این است که مسائل رو حل می کنم ولی مطمئن نیستم راه حل خوبی براش ارائه دادم یا نه. دنبال منبعی می گردم که مثلا مساله رو داده باشه راه حلشم داده باشه که چک کنم. علاوه بر این، اگه منبعی هم باشه که ساختمان داده و الگوریتم هم به شکل کاربردی مرور کند خوب است.
مثلا برای ورود به یک سری موقعیت های شغلی حالا همون طور که آقا بهنام گفتند برای گوگل حل مساله مهم است. یا حتی برای یک سری شرکت های خوب داخلی خودمون هم همین طور. من از کسانی که در دیجی کالا کار می کنند پرسیدم می گویند در مصاحبه ازشون از الگوریتم ها سوال پرسیدند یا مهارت حل مساله شون سنجیده شده. یا کافه بازار هم خودش در
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
چنین چیزی زده.
If it is required, we are going to focus on your knowledge of algorithms and analytical skills at a further stage.
Studying data structures and being familiar with various approaches of problem-solving and
programming paradigms (e.g., object-orientation) could help you pass this stage.
می خواستم برای این ها آماده کنه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra
ارسال: #۵۳۰۳۲
۱۳ آذر ۱۳۹۸, ۰۹:۱۱ ب.ظ
(۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۱ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  من خودم کتاب های معما و سرگرمی ریاضی رو دوست دارم. سودوکو هم یه زمان زیاد بازی میکردم و حس میکردم سرعت فعالیت های مغزی م بالاتر رفته. کلا حل مسأله های خلاقانه مفید هست.

دکتر فکر کنم منظور دوستمون برای تقویت حل مساله برای همون مساله ای بود که من گفتم میخوام برنامه نویسی را کاربردی یاد بگیرم
شما پیشنهاد دادید که با رویکرد حل مساله شروع کنم. الان فکر کنم به همین دلیل گفتن برای اینکار چی بخونیم.
درست میگم؟ نمیگم؟
حالا در جواب اون پیشنهاد که به من دادید بفرمایید چه مطالبی مطالعه کنم.
ممنون Smile
ارسال: #۵۳۰۳۳
۱۳ آذر ۱۳۹۸, ۰۹:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۷ ب.ظ، توسط Riemann.)
هفته دیگه یه مصاحبه باید برم، ایشالله که خوب پیش بره. فقط موندم حقوق درخواستی باید چقدر بزنم؟ هرچی بیشتر بهتر؟

چقدر KDE سریع و خوبه !
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , .:tarannom:. , RASPINA
ارسال: #۵۳۰۳۴
۱۳ آذر ۱۳۹۸, ۰۹:۳۷ ب.ظ
(۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۱ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  دکتر فکر کنم منظور دوستمون برای تقویت حل مساله برای همون مساله ای بود که من گفتم میخوام برنامه نویسی را کاربردی یاد بگیرم
شما پیشنهاد دادید که با رویکرد حل مساله شروع کنم. الان فکر کنم به همین دلیل گفتن برای اینکار چی بخونیم.
درست میگم؟ نمیگم؟
حالا در جواب اون پیشنهاد که به من دادید بفرمایید چه مطالبی مطالعه کنم.
ممنون Smile
نه راستش. برای همین هدفی بود که در پست قبلی گفتم. فکر کنم یکبار هم سوال در این زمینه پرسیدم پاسخی نگرفتم.
البته الان چک کردم سر بحث رو شما شروع کردید. از وسطش یک بحث دیگه مطرح شد. آقا بهنام و آقا مسعود یک ریپلایی به پستم زدند توش حل مساله رو مطرح کردند. منتهی فکر کنم سوالم فرق دارد با سوال شما. نمی دانم. شاید هم هم پوشانی داشته باشه. یعنی فکر می کنم شما رو تکنولوژی هم بحث داشتید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT
ارسال: #۵۳۰۳۵
۱۳ آذر ۱۳۹۸, ۱۰:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ ب.ظ، توسط ezra.)
(۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۵۶ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  قضیه این است که مسائل رو حل می کنم ولی مطمئن نیستم راه حل خوبی براش ارائه دادم یا نه. دنبال منبعی می گردم که مثلا مساله رو داده باشه راه حلشم داده باشه که چک کنم. علاوه بر این، اگه منبعی هم باشه که ساختمان داده و الگوریتم هم به شکل کاربردی مرور کند خوب است.

بله منم مثل خودتون حدس میزنم در بخش الگوریتم و ریاضی ضعف داشته باشید.
اگه چیزی یادتون نیست از الگوریتم و قصد دارید دوباره آموزی کنید من دوره ی الگوریتم محمد امین فضلی رو پیشنهاد میکنم.
تمرینای خوبی داره واسه تکون دادن ذهن.
اما اگه پولشو ندارید یا نمیخواید دوباره الگوریتم بخونید سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو پیشنهاد میکنم که تمرینات دوره ی مذکور هم از روی همیناست و میشه رایگان دسترسی داشت و البته اینجا با زبان های مختلف میشه حلشون کرد در حالی که تو دوره ی آقای فضلی اگه اشتباه نکنم فقط با پایتون میشه ارسال کرد(خود آموزشهای عملی هم به زبون پایتونه)
برای مثال
رو ببینید تا سطح آسونی و سختیش دستتون بیاد

اگرم صرفاً دنبال کتاب میگردید کتاب THINK LIKE A PROGRAMMER رو پیشنهاد میدم.(من با این افسردگی که دارم متاسفانه کتابهایی که دانلود میکنم رو نیخونم ولی اجمالی که نگاهش کردم خوب بود) چجوری مساله حل کردن رو گام به گام باتون پیش میره.

پ.ن: اگه کتاب رو پیدا نکردید من روی کامپیوترم دارمش. بگید آپش کنم.

(۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۱ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  دکتر فکر کنم منظور دوستمون برای تقویت حل مساله برای همون مساله ای بود که من گفتم میخوام برنامه نویسی را کاربردی یاد بگیرم

چیزی که ایشون گفت با چیزی که شما میگید زمین تاآسمون فرق میکنه
برنامه نویسی کاربردی اگه کتاب و منبع داشت باهاش کاسبی راه نمینداختن واسه یاد دادنش
یاد یه خاطره ای انداختی منو که حوصله ندارم تعریف کنم هروقت حسش بود مینویسم. بنظرم جالب باشه برا دوستان

سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , Riemann , big cloud , zahra89
ارسال: #۵۳۰۳۶
۱۳ آذر ۱۳۹۸, ۱۱:۳۹ ب.ظ
(۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۲ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  

سایت هکر رنک خیلی معروفه برای حل مسائل، از مسائل خیلیییی ساده داره تا مسائل پیچیده و سنگین. بعضی از شرکت‌های خارجی هم از این سایت استفاده میکنن و سوالات الگوریتمی مصاحبه رو برای داوطلبا میفرستن. مثل مسابقات acm میمونه، ی مساله است و چند ده زبان برنامه بنویسی میتونی استفاده کنی، بعد که نوشتی اجرا میکنی و کدت روی تست کیس‌ها اجرا میشه و بهت میگه درست بوده یا نه‌.
ی سایت دیگه هم هست به اسم پروجکت اویلر ، این هم سایت یاحالیه، ولی تست کیس و اینا نداره و فقط جواب نهایی رو باید پیدا کنی و توی سایت وارد کنی‌ ولی خوبیش اینه بعد حل سوال میتونی کامنت کاربرای مختلف رو ببینی که نظر دادن ی سوال رو چطور میشه حل کرد
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , big cloud , zahra89
ارسال: #۵۳۰۳۷
۱۳ آذر ۱۳۹۸, ۱۱:۴۲ ب.ظ
چرا اخیرا دیگه دوست ندارم به کسی کمک کنم؟
ارسال: #۵۳۰۳۸
۱۴ آذر ۱۳۹۸, ۱۲:۲۴ ق.ظ
(۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۵ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
(13 آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۰ ب.ظ)Diar نوشته شده توسط:  رفقا کسی هست ساعت خوابش از چهار ساعت کمتر باشه. بی مشکل بی گرفتاری با تمرکز و دقت و چیزای دیگه. هست؟

من کم میخوابم و همه هم میدونن، الان دیشب من فقط سه ساعت شاید کمتر خوابیدم ولی مشکلی ندارم. دارم درس میخونم الان هوش مصنوعی میخونم. البته عصر هم یه نیم ساعتی چشمامو میبندم و ریلکس میکنم. ولی اصلا مشکل برای تمرکز و دقتم ایجاد نمیکنه.
ممکنه آدم کم بخوابه، ولی اگه استراحت های کوچولو هم در طی روز داشته باشه مشکلی پیش نمیاد. دانشمندا به این نتیجه رسیدن که تا سه نیمه شب خواب مفید هست و بعدش دیگه همینطوریه. بنابراین مشکلی ایجاد نمیشه.

ممنونم از پاسخگوییتون. منم یه سری اطلاعات تئوری داشتم که حتی بعضی از محقق ها الگوهای سه ساعته یا خواب های چند فازی رو مفید تر میدونن ، مثلا الگوهای اوریمن، روش دیماکسیون و روش اوبرمن . یا یه جا خوندم که ابن سینا هم میگه خواب مفیدش سه ساعته. توی ایران هم مثلا محمدرضا شعبانعلی رو سراغ دارم که سه ساعت میخوابه.
بیشتر هدفم این بود که دوستانی که تجربه خوابِ سه یا چهار ساعته البته از سر اختیار نه اختلالات خواب دارن تجربه خودشون رو بگن. باز ممنونم.
ارسال: #۵۳۰۳۹
۱۴ آذر ۱۳۹۸, ۰۲:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۰۷ ق.ظ، توسط crevice.)
تنها چیزی که اخیرا توی مانشت درباره ش صحبت نشده، نحوه ی تعویض شیر سماوره ((:
نمیخام حرفی بزنم که کسی دلخور شه، ولی خب خدایی... ولش کن اصلا.

روزای عجیبی رو دارم سپری میکنم، خیلی عجیب. پر از اتفاقای عجیب که نمیدونم خوبن یا بدن..
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , RASPINA
ارسال: #۵۳۰۴۰
۱۴ آذر ۱۳۹۸, ۰۲:۰۸ ق.ظ
(۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۵ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  هفته دیگه یه مصاحبه باید برم، ایشالله که خوب پیش بره. فقط موندم حقوق درخواستی باید چقدر بزنم؟ هرچی بیشتر بهتر؟

چقدر KDE سریع و خوبه !

درخواستت خیلی پایین باشه، اصلا جدی نمیگیرینت!!

قبلش توی سایت های کاریابی از این مدل استارت آپی ها بگرد ببین نرمال حقوقی برای موقعیت کاری ت (تو همون شهر) چقدره.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۱۸۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۷,۴۱۷ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۷۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۳,۳۱۷ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۶۹ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۱۳ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۳۰ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۳۹۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۱۳ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۰۷ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close