زمان کنونی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۰۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ارشد دانشگاه آزاد ارزش داره ؟

ارسال: #۳۱
۳۰ فروردین ۱۳۹۴, ۰۳:۳۱ ب.ظ
آره یا سهمیه بزارن یا کلا برش دارن ظرفیتا بیشتر بشه
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۳۰ فروردین ۱۳۹۴, ۰۶:۵۳ ب.ظ
RE: ارشد دانشگاه آزاد ارزش داره ؟
(۲۹ فروردین ۱۳۹۴ ۱۰:۴۰ ب.ظ)simorgh نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۵۴ ق.ظ)man123 نوشته شده توسط:  کی گفته کسی که ارشد دانشگاه آزاد بگیره دیگه به هیچ وجه و به هیچ وجه نمیتونه دکترا دولتی بخونه؟!!!!!!!!

سلام اتفاقا من دنبال پاسخ همین شبهه بودم .
در مورد پیام نور هم صادقه ؟ یعنی کسی که ارشد رو در دانشگاه پیام نور بخونه می تونه برای دکتری دانشگاه دولتی بره ؟
و یک سؤال در مورد تدریس در دانشگاه ها ...
این که میگن برای تدریس در دانشگاه دولتی، باید فقط مدرکمون از دانشگاه دولتی باشه درسته؟
یعنی مثلا با مدرک پیام نور یا آزاد نمی شه در دانشگاه دولتی تدریس کرد ؟ کلا جریان چیه؟
لطفا هر کی در این مورد اطلاع داره نظر بده ممنونم.

من استادی دارم که لیسانسش رو دانشگاه آزاد گرفته، ارشدش رو پیام نور تهران و الان داره دکترای دانشگاه فردوسی میخونه و توی یکی از گروه های اونجا هم تدریس میکنه!!!! اگر خواستید اصلا ایمیلشون رو بهتون میدم که مطمئن بشید! اصلا این چیزایی که دوستان میگن نیست.
۲
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: miss msv66 , NP-Cσмρℓєтє , RASPINA
ارسال: #۳۳
۳۰ فروردین ۱۳۹۴, ۰۷:۵۳ ب.ظ
(۳۰ فروردین ۱۳۹۴ ۰۶:۵۳ ب.ظ)AmiriManesh نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۴ ۱۰:۴۰ ب.ظ)simorgh نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۵۴ ق.ظ)man123 نوشته شده توسط:  کی گفته کسی که ارشد دانشگاه آزاد بگیره دیگه به هیچ وجه و به هیچ وجه نمیتونه دکترا دولتی بخونه؟!!!!!!!!

سلام اتفاقا من دنبال پاسخ همین شبهه بودم .
در مورد پیام نور هم صادقه ؟ یعنی کسی که ارشد رو در دانشگاه پیام نور بخونه می تونه برای دکتری دانشگاه دولتی بره ؟
و یک سؤال در مورد تدریس در دانشگاه ها ...
این که میگن برای تدریس در دانشگاه دولتی، باید فقط مدرکمون از دانشگاه دولتی باشه درسته؟
یعنی مثلا با مدرک پیام نور یا آزاد نمی شه در دانشگاه دولتی تدریس کرد ؟ کلا جریان چیه؟
لطفا هر کی در این مورد اطلاع داره نظر بده ممنونم.

من استادی دارم که لیسانسش رو دانشگاه آزاد گرفته، ارشدش رو پیام نور تهران و الان داره دکترای دانشگاه فردوسی میخونه و توی یکی از گروه های اونجا هم تدریس میکنه!!!! اگر خواستید اصلا ایمیلشون رو بهتون میدم که مطمئن بشید! اصلا این چیزایی که دوستان میگن نیست.

آره ایمیلش رو بذارید...اینم همون معجزه هاس که فرمودن دیگه
۰
۲
ارسال: #۳۴
۳۰ فروردین ۱۳۹۴, ۰۹:۲۱ ب.ظ
یعنی غیرانتفاعی بری بهتر از دانشگاه ازاد هست!>>؟؟(البته منظورم دانشگاه غیرانتفاعی هست نه موسسه!)

زمان آدم ها رو دگرگون میکند
اما تصویری را که از آنها داریم
ثابت نگه می دارد
هیچ چیز دردناک تر از این تضاد
میان دگرگونی آدم ها و ثبات خاطره ها نیست

مارسل پروست
از کتاب : در جستجوی زمان از دست رفته
۰
۰
ارسال: #۳۵
۳۰ فروردین ۱۳۹۴, ۰۹:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ ۰۹:۵۰ ب.ظ، توسط Faridfo.)
تعصبی روی هیچ دانشگاهی ندارم ولی اگه علاقمند به تحصیل دکترا در دانشگاههای دولتی را دارید و میخواهید برید ارشد را آزاد یا پیام نور بخونید دو راه دارید:
۱- خیلی استثنایی باشید
۲- قوانین دکترا مثل این دو سه سال اخیر گاهی استثنایی بشه.

این دو سه سال اخیر در یه سال درصد امتحان کتبی شد ۷۰ درصد. و در سایر موارد هم ۵۰ درصد بود. خیلی از ارشد یهای آزاد یا پیام نور حتی با نمره مصاحبه صفر رفتند دانشگاه دولتی برای دکترا. البته اونها مواردی بودند که رتبه های خوب داشتند.
تو همین مانشت هست نگاه کنید ببینید بعضی با نمره مصاحبه صفر قبول شده اند دکترای دولتی
ولی در حال حاضر ۳۰ درصده مصاحبه. بعیده دیگه از اینراه بشه با نمره مصاحبه کم قبول شد.
ممکنه استاد راهنماتون تو دانشگاه آزاد یه استاد برجسته از دانشگاه دولتی باشه و شما هم دانشجوی خیلی خوبی واسه اش باشید طوریکه او در مصاحبه شما را به دانشجوهای دولتی اش ترجیح بده.
من خودم قصد خوندن دکترا را حتی تو شریف هم ندارم. ولی از بابت توصیه عرض میکنم که اگه کارشناسی تون تو یه دانشگاه ازاد یا پیام نور هست و میخواهید در یک دانشگاه دولتی مرکز استان یعنی تهران یا سه چهار تا شهر بزرگ دکترا بخونید این تلاش را در کنکور ارشد بگذارید که شرایطش دست خودتون هست .
حتی اگه کارشناسی دولتی دارید هم ارشد آزاد یا پیام نور را بیخیال بشید برای رفتن به دکترا.
وارد کوچه بن بست دانشگاه آزاد یا پیام نور نشید و ممکنه مجبور شید یا راه را برگردین یا به همان ارشد قناعت کنید یا با ارشد آزاد یا پیام نور منتظر بشید تا شرایط عوض بشه.

ارشد آزاد فقط بدرد دکترای آزاد میخوره و یا اینکه استخدام دولتی باشی و بخوای حقوقت بره بالا . پیام نور هم همینطور.
غیر انتفاعی هم همینطور.
پردیس شریف یا تهران هم برای اپلای خوبه یا ادامه در همان پردیس یا خوندن تو آزاد و پیام نور.
از بابت دوستانه گفتم و تعصبی روی هیچ دانشگاهی ندارم.
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: arefeh.hp , simorgh , explorer , morweb , rz.gh , ali0281 , RASPINA , neda_Network , MShariati , nina69 , ریحان , codin
ارسال: #۳۶
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۲:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۳:۳۵ ب.ظ، توسط nanajoon.)
اگه ارشد یک ترم دانشگاه ازاد درس بخونی بعد بخوای انصراف بدی باید جریمه بدی؟ باید کل مبلغ جریمه را یک جا پرداخت کنی؟نمیشه هزینه انصراف رو پیچوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

صد سال ره مسجد و میخانه بگیری............... عمرت به هدر رفت اگر دست نگیری
بــشنو از پـــیر خــرابات تــو ایـن پـند ....................هر دست که دادی به همان دست بگیری
۰
۰
ارسال: #۳۷
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۳:۰۱ ب.ظ
(۳۰ فروردین ۱۳۹۴ ۰۹:۲۱ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  یعنی غیرانتفاعی بری بهتر از دانشگاه ازاد هست!>>؟؟(البته منظورم دانشگاه غیرانتفاعی هست نه موسسه!)

زیاد تفاوتی نداره...
۰
۱
ارسال: #۳۸
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۴:۱۹ ب.ظ
ببینید واقعیت اینه که اگه شما استثنایی باشید توی هر شرایطی میتونین نشدنی رو شدنی کنید...اما مراقب باشید هر وقت خان بسیار آسونتری به نام ارشد رو نتونین به سلامت رد کنین چجوری میخواید خودتونو گول بزنید توی محیطی که علم تقریبا ینی کشک انگیزتونو حفظ کنید و خان سختتری به نام دکتری رو به سلامت پشت سر بگذارید.
در مورد آزاد هم یک تجربه شخصی ام رو میگم و خودتون قضاوت کنید. پسرداییم ارشد ترم ۴ آزاد یک واحد مرکز استان خوبه که الان واسه من چند تا عنوان فرستاده که واسش مقاله بگیرم درموردشون که سرهم بندیش کنه و به عنوان پایان نامه تحویل بده... نکته جالب قضیه اینه که هنوز فرق ژورنال و پابلیشرو آی اس ای و کلا اینا رو نمیدونه اصلا... و رشتش برقه چندتا عنوان فارسی رو فرستاده واسه من کامپیوتری که واسش مقاله پیدا کنم!!....
خودمم الان چند تا تز ارشد آزادیا رو دارم انجام میدم! جامعه آماری که ضعیف باشه؛ شما خودآگاه یا ناخودآگاه به اون سمت کشیده میشید.. بله مورد نقض در دو سمت قضیه وجود داره....
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: khordad.girl , explorer , zorkide , salam5 , neda_Network
ارسال: #۳۹
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۵:۳۱ ب.ظ
سلام
من کارشناسیم دولتی بوده ارشد دارم آزاد قزوین میخونم.
واقعیت اینه که اینجایی که من هستم خیلی خیلی از دولتی بهتره ولی مشکل اینجاست که دانشجوها خودشون کم کاری میکنن
ارشد به شدت به خود دانشجو بستگی داره و البته باید توجه کنید وقتی دارید دانشگاهتون رو انتخاب میکنید کادر علمی و امکانات اون دانشگاه رو هم در نظر بگیرید . اگه قوی باشه شما میتونید به راحتی اونجا روی مقاله و تز کار کنید. حالا هیچ فرقی ندارره در نهایت شما اگه بخوای اپلای کنی به جز شریف و تهران و امیرکبیر باقی دانشگاها برات رزومه نمیشه. باید تز خوب معدل خوب و ... داشته باشی. اگه بخوای دکتری بگیری بازم فرقی نمیکنه اگه تو قوی باشی میپذیرنت .

یک چشم من از روز جدائی بگریست / چشم دگرم گفت چرا گریه ز چیست؟

چون روز وصال شد فرازش کردم / گفتم نگریستی نباید نگریست .........
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network
ارسال: #۴۰
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۵:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۶:۰۵ ب.ظ، توسط ali0281.)
(۲۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۷:۵۰ ب.ظ)golsa20 نوشته شده توسط:  
(28 فروردین ۱۳۹۴ ۰۳:۳۶ ق.ظ)ali0281 نوشته شده توسط:  راستش منم این مشکل دارم امسال کنکور دادم کلی کلاس پارسه رفتم مردانه وار خوندم واسه کنکور ولی شاید تهران قبول نشم چون کنکور آسونی بود و درصدها میاد بالا به ما نمیرسه
حالا موندم آزاد برم اصلا یا نه شبکه باراجین قزوینم تو دانشگاه های آزاد اوله ولی از خیلی از اساتید بزرگ و با تجربه همونجا (چون کارشناسی خودم اینجا بودم) بالای ۱۰ نفر مشورت کردم همه به اتفاق هم مخالف با اومدن به آزاد بودن همه میگفتن واست ارزشی نداره از نظر آینده کاری اصلا غرقی نمیکنه وقتتو بذار یه کار دیگه بکن یا پولی که میخا بدی
دوستامم هستن که الان ارشدشونم گرفتن بیکارن یا در نهایت نصب دوربین انجام میدن و در سدد خوندن واسه دکتران که هزینش خیلی بالاست چون شما ارشد بری آزاد دکترا هم دانشگاه آزاد باید یاشی که هزینه خیلی بالایی داره .
از طرفی شما ارشد بخونی سطح انتظار دیگران ازت خیلی بالاتر میره اگه بازم کاری نتونی واسه خودت محیا کنی سرخورده تر میشی
کاش واقعا بتونم تصمیم درست بگیرم بین ارشد آزاد یا اصا توقف واسه ادامه تحصیل
اساتید دانشگاه بهتون گفتند ارزش نداره و بهتره این پول یه جای دیگه هزیه کنی و دانشگاه آزاد نری؟؟
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nazanin1
ارسال: #۴۱
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۷:۴۲ ب.ظ
(۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۳:۰۱ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  
(30 فروردین ۱۳۹۴ ۰۹:۲۱ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  یعنی غیرانتفاعی بری بهتر از دانشگاه ازاد هست!>>؟؟(البته منظورم دانشگاه غیرانتفاعی هست نه موسسه!)

زیاد تفاوتی نداره...
ولی من شنیدم غیرانتفاعی امام رضا سطح علمیه خوبی داره!کسی اونجا درس خونده؟؟؟

زمان آدم ها رو دگرگون میکند
اما تصویری را که از آنها داریم
ثابت نگه می دارد
هیچ چیز دردناک تر از این تضاد
میان دگرگونی آدم ها و ثبات خاطره ها نیست

مارسل پروست
از کتاب : در جستجوی زمان از دست رفته
۰
۰
ارسال: #۴۲
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۷:۴۹ ب.ظ
(۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۷:۴۲ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  
(31 فروردین ۱۳۹۴ ۰۳:۰۱ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  
(30 فروردین ۱۳۹۴ ۰۹:۲۱ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  یعنی غیرانتفاعی بری بهتر از دانشگاه ازاد هست!>>؟؟(البته منظورم دانشگاه غیرانتفاعی هست نه موسسه!)

زیاد تفاوتی نداره...
ولی من شنیدم غیرانتفاعی امام رضا سطح علمیه خوبی داره!کسی اونجا درس خونده؟؟؟
منم شنیدم، ولی بازم بحث همون دکترای دولتی و ایناس،اگه کسی نخواد دکترا دولتی بخونه خیلی هم خوبه...
۰
۰
ارسال: #۴۳
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۰۳ ق.ظ، توسط ezra.)
انقدر استاد استاد نکنید لطفاً !

من متاسفانه خودم آزادکارم !

تو دانشگاهی هم که من هستم اساتید به نامی تدریس می کنن !

از دکتر پارسا گرفته تااااااا دکتر حاج سید جوادی , که همه میشناسید

اما هیچ کدوم به درد نمی خورن ! می دونید چرا ؟
چون دانشجو ها سطح افتضاحی دارن , یا اصلاً بهتره بگم سطح ندارن !!!
اکثرشون دانشجو هایی هستن که کیلویی لیسانس گرفتن , و حالا می خوان کیلویی فوق لیسانس بگیرن , و به زندگی کیلویی خودشون ادامه بدن !

اصولاً ,حضور اساتید خوب در دانشگاه های بُنجُل
مثل این می مونه که رو یه کیس درِپیت , بهترین مدل cpu های بازار رو نصب کنید !
و کاربر سیستم هم , چیزی جز تایپ کردن بلد نباشه !
واقعاً مسخرست , نه !

تو همچین فضایی استاد چاره ای نداره جز این که
سطح درس دادنش رو پایین بیاره تا همه بفهمن , که بازم همه نمی فهمن !
خیلی از سر فصل ها رو حذف کنه تا همه پاس بشن , که بازم همه پاس نمی شن !
و ....

نمی گم دانشجوی خوب نداره !
اما خوبا واقعاً نادر هستن !

دانشجو های آزاد اکثرشون سرکاری هستن ! اومدن یه مدرکی بگیرن تا چندرغاز بره رو حقوقشون !

تعداد دانشجویان , سرسام آوره ! انگار نه انگار ارشده !

اکوسیستم دانشگاه آزاد سرجمع همینه !!!

حالا شما واقعاً می تونید در چنین جوی حفظ انگیزه کنید !
محاله , من قول میدم بعد از مدت کوتاهی شما هم به اعتقاد "کیلویی" مبتلا میشید !

۱۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , explorer , ali0281 , gunnersregister , salam5 , nlp@2015 , hnarghani , ehsaan_gh , MShariati , nina69 , ریحان
ارسال: #۴۴
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۲۶ ق.ظ
(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۰۲ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  انقدر استاد استاد نکنید لطفاً !
....

حقایقی بسی تلخ در مورد دانشگاه آزاااااااااااااااااد...

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5 , MShariati
ارسال: #۴۵
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۵۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۳۰ ق.ظ، توسط ali0281.)
(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۰۲ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  انقدر استاد استاد نکنید لطفاً !

من متاسفانه خودم آزادکارم !

تو دانشگاهی هم که من هستم اساتید به نامی تدریس می کنن !

از دکتر پارسا گرفته تااااااا دکتر حاج سید جوادی , که همه میشناسید

اما هیچ کدوم به درد نمی خورن ! می دونید چرا ؟
چون دانشجو ها سطح افتضاحی دارن , یا اصلاً بهتره بگم سطح ندارن !!!
اکثرشون دانشجو هایی هستن که کیلویی لیسانس گرفتن , و حالا می خوان کیلویی فوق لیسانس بگیرن , و به زندگی کیلویی خودشون ادامه بدن !

اصولاً ,حضور اساتید خوب در دانشگاه های بُنجُل
مثل این می مونه که رو یه کیس درِپیت , بهترین مدل cpu های بازار رو نصب کنید !
و کاربر سیستم هم , چیزی جز تایپ کردن بلد نباشه !
واقعاً مسخرست , نه !

تو همچین فضایی استاد چاره ای نداره جز این که
سطح درس دادنش رو پایین بیاره تا همه بفهمن , که بازم همه نمی فهمن !
خیلی از سر فصل ها رو حذف کنه تا همه پاس بشن , که بازم همه پاس نمی شن !
و ....

نمی گم دانشجوی خوب نداره !
اما خوبا واقعاً نادر هستن !

دانشجو های آزاد اکثرشون سرکاری هستن ! اومدن یه مدرکی بگیرن تا چندرغاز بره رو حقوقشون !

تعداد دانشجویان , سرسام آوره ! انگار نه انگار ارشده !

اکوسیستم دانشگاه آزاد سرجمع همینه !!!

حالا شما واقعاً می تونید در چنین جوی حفظ انگیزه کنید !
محاله , من قول میدم بعد از مدت کوتاهی شما هم به اعتقاد "کیلویی" مبتلا میشید !

مرسی دوست عزیز . دقیقا حرفات درسته و مصداق واقعیته . دکتر حقیقت هم که آزاد قزوین هم درس میده دقیقا همینو میگفت :ببین جو دانشگاه آزاد و دانشجوهاش طوریه که من یا استادای دیگه نمیتونیم اصلا سطح بالا درس بدیم مجبوریم بیام سر کلاس خیلی سطح پایین و با داستان چرت پرت درسو یاد بدیم تا دانشجو هم پاس کنه بره (مثل ۱۴۵ واحد کارشناسی که فقط پاس کردم همین دانشگاه خودمو میگم البته).آدمم تو هر محیطی باشه خود به خود از همون محیط تاثیر میگیره خودم ۴ سال آزاد بودم کاملا حس کیلویی نمره گرفتن تنبل بازیو آخر ترم دم امتحان خوندن پاس کردن خوب درک میکنم. (ارشدم مثل کارشناسی)
نمیشه آزاد بود و یه هو دکترا بری دولتی خوب استثنا شاید بشه ولی خیلی طرف باید نخبه باشه چندین مقاله معتبر+رزمه خفنی میخواد
از طرفی هزینه دکترا تو آزاد وحشتناکه که اصلا به ارزشش هم نمییرزه واقعا. یه بنده خدا که خودش تدرس میکرد میگفت تا حالا n تومن دادم بازم مونده درسم + کلی مشکلات مقاله isi که درگیرشم الان با اندک پول تدریس جبران هزینه دکترام غیر قابل امکانه اصلا و وقتی هم بگیریم کمی به حق تدریسمون اضافه میشه که اصلا به صرفه نیست .(البته ایشون میگفتن و بسیار ناراضی بودن )
جو خیلی مهمه و تاثیر خودشو میذاره چه بخوا چه نخوا که متاسفانه آزاد جو خوبی واسه مقاله خوب ISI یا یه رزمه خوب و... اینا نداره
۷
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra , fateme66 , nazanin1

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۸۵ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۸۰,۴۸۵ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۴,۰۴۶ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۲۱۰ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  بنظرتون کارگاه فیروزه کوبی درامد خوبی داره؟ azi454 ۰ ۲,۰۳۴ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: azi454
  کسی در ارتباط با درس فهم زبان اطلاعی داره؟ trace4ward ۰ ۱,۸۷۶ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: trace4ward
  معماری روزانه محقق اردبیلی یا دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران aryaeei ۱۷ ۱۵,۹۱۵ ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  فیلم های خوب که ارزش دیدن دارن چه ایرانی چه خارجکی!!!!!!!!! SarahArshad ۳۸۲ ۲۰۲,۴۱۱ ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman
  چه گزینه هایی (رشته و گرایش) برای قبولی در ارشد وجود داره ؟ MohsenRezaei ۲ ۲,۹۰۳ ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  دانشگاه اراک و دانشگاه کاشان npour ۵ ۶,۲۰۶ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close