زمان کنونی: ۲۹ اسفند ۱۴۰۲, ۰۸:۵۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

قبولی دکتری با ارشد آزاد؟

ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۵۳ ب.ظ
سلام
من مدتی هست که سایتتون رو میخونم ولی تازه اینجا عضو شدم
ممنون میشم کمکم کنید
من الان یک سال از ارشدم مونده و در دانشگاه علوم تحقیقات تهران درس میخونم . (کارشناسی پیام نور بودم)
میخواستم سوال کنم شانسی برای قبولی در مصاحبه دکتری دارم؟ با توجه به اینکه ارشد رو در آزاد خوندم؟
معدلم خوبه .. حالا نمیدونم تاثیرش به چه صورته

حقیقتش میخوام بدونم اگر همچین چیزی غیر ممکنه بخونم برای ارشد در گرایش دیگه ای و ارشد در دانشگاه دولتی بخونم تا راهم باز بشه برای دو سه سال بعد
و اصلا برای دکتری امسال وقتی نذارم

-=-
یک سوال دیگه هم داشتم و اون هم اینکه یکی از دوستان من کارشناسی علوم کامپیوتر بوده، ارشد رفته نرم افزار و حالا اگه بخواد دکتری هوش شرکت کنه ، آیا توی مصاحبه مشکلی براش پیش میاد؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۰۰ ب.ظ
یک بار یکی از اساتید دانشگاه آزاد یه ماجرایی رو تعریف می کردن که یکی از دانشجویان خیلی خوبشون در مصاحبه دکترای دانشگاه سراسری بوده و اتفاقا در مصاحبه هم همه چیز خوب بوده اما قبولش نکردن با این استدلال که دانشگاه آزاد بوده!

دید اساتید دانشگاه های خوب سراسری نسبت به آزاد متاسفانه خیلی خوب نیست.
نمی گم احتمالش صفره! ولی زیادم نیست.
شاید اگه یک رزومه خیلی خوب، تز عالی و چندین مقاله معتبر داشته باشین امکان پذیر باشه.
بازم تو فروم رو بگردین در این باره زیاد بحث شده. شاید بتونید اطلاعات بیشتری هم پیدا کنید.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
 سپاس‌گزاری شده توسط: injaneb , arman405 , انرژی مثبت , Pegasus
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۲۸ ب.ظ
منم اینو شنیدم، و نه کسی رو از بچه های دانشگاه آزاد دیدم که سراسری برای دکترا قبول بشه و نه کسی از دانشجوها و فارغ التحصیل های دکترای دانشگاه سراسری دیدم که ارشدش رو آزاد گذرونده باشه!

از طرفی حتا این انگیزه رو- در بین هم ورودی های خودم یا سال بالاتری ها یا سال بالاتر تری ها- هم ندیدم که اصلا کسی رغبت به شرکت در کنکور سراسری داشته باشه
و با این دید که در کنکور هم قبول بشن در مصاحبه محاله که قبول بشن اغلب اصلا در کنکور شرکت نمیکنن

من اصلا دوست ندارم دکترا رو در دانشگاه آزاد بگذرونم و واقعا هم از شرایط فعلی راضی نیستم!
به طور قطعی هم قصد خوندن دکترا دارم و خیلی حیفم میاد همینجا دیگه راهم سد بشه.

و اصلا برای همین به دوباره کنکور ارشد دادن فکر کردم.
اگر روال بر این هست که این مدرک عملا به دردم نخوره،خوب وقتم رو تلف نکنم برای کنکور دکترا!؟
و یه عقبگرد بکنم ؟

دوستان دیگه هم اگر راهنمایی کنن ممنون میشم
از پاسخ شما هم بسیار ممنون
 سپاس‌گزاری شده توسط: arman405
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۳۴ ب.ظ
شما اگه مقاله ISI داشته باشید شانس قبولیتان خیلی زیاد می شود. مخصوصا که در حال حاضر مصاحبه، مقاله، آزمون و ... هر کدام امتیاز مجزایی دارند.
(البته دادن مقاله ISI فکر نمی کنم به همین راحتی ها باشد. شاید از اول خواندن راحت تر باشدBig Grin)
 سپاس‌گزاری شده توسط: injaneb , arman405 , amku , neda_Network , mahooor
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۴۵ ب.ظ
پسرخاله بنده کارشناسی آزاد بود.

فوق دولتی چمران اهواز گرفت.

دکترا که قبول شد سراسری ردش کردن چون لیسانس آزاد بوده.و بهش هم گفتن.چون استادی که مصاحبه میکرد میشناختش.

از نظر علمی و مقاله هم فکر کنم جزو نفرات برتر استان و کشور هست و نزدیک ۴۰ مقاله داره.

خودم هم باور نمیکردم ردش کنن.

واقعا سیستم مسخره ایی داره دولتی.بابا طرف اینهمه مقاله و فوق سراسری و....

الان دانشجوی دکتری علوم تحقیقات تهران هست.

رشته هم تاریخ هست که خیلی تحقیقات و مقاله مهم هست و با وجود این همه سابقه رفت آزاد الان هم استاد دانشگاه آزاد و پیام نور هست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: injaneb , neda_Network , z1393
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۱۰ ب.ظ
رشته کامپیوتر فکر نمی کنم اینجوری باشه!
البته بایید دید از نظر ارزش این مقالات چه جایگاهی داشتند!
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۱ ب.ظ
RE: قبولی دکتری با ارشد آزاد؟
(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۴۵ ب.ظ)arman405 نوشته شده توسط:  از نظر علمی و مقاله هم فکر کنم جزو نفرات برتر استان و کشور هست و نزدیک ۴۰ مقاله داره.
منظورتون از مقاله چه نوع مقاله ای ؟ شما ۳تا مقاله معتبر داشته باش حالا داخلی یا خارجی معدلت وزبانت هم خوب باشه ،پایان نامه ات به روز باشه و... کسانی که اونجا رو انتخاب کردن از تو بهتر نباشن یا اگه اونها دولتی خوندن تو ازاد تو باید رزومه بهتری داشته باشی
اینها خیلی تاثیر گذاره برای قبولی

یک روز نسیم خوش خبر می آید
بس مژده به هر کوی و گذر می آید
عطر گل عشق در فضا می پیچد
می آیی و انتظار سر می آید
ارسال:
۱۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۷ ق.ظ
(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۱ ب.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  
(13 خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۴۵ ب.ظ)arman405 نوشته شده توسط:  از نظر علمی و مقاله هم فکر کنم جزو نفرات برتر استان و کشور هست و نزدیک ۴۰ مقاله داره.
منظورتون از مقاله چه نوع مقاله ای ؟ شما ۳تا مقاله معتبر داشته باش حالا داخلی یا خارجی معدلت وزبانت هم خوب باشه ،پایان نامه ات به روز باشه و... کسانی که اونجا رو انتخاب کردن از تو بهتر نباشن یا اگه اونها دولتی خوندن تو ازاد تو باید رزومه بهتری داشته باشی
اینها خیلی تاثیر گذاره برای قبولی

والا چه عرض کنم.در زمینه تاریخ که جزو افراد برتر هستند.به هرحال این رو عرض کردم که خیلی تاثیر گذار هست دانشگاه آزاد.

انشالله همه قبول بشن دکتری.
ارسال:
۱۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۵ ق.ظ
دوستان از راهنمایی همگی ممنون (فقط نفهمیدم چرا منفی گرفتم؟ من فقط یه سوال پرسیدم!!)

خیلی ناجوره اگه این طوری باشه که دوستمون گفتن.من خودم زمانی که کنکور دادم سراسری هم قبول شدم (شبانه اصفهان) منتها به خاطر شرایط زندگی مجبور شدم همین که تهران هست رو برم و حالا به خاطر انتخابم خیلی پشیمونم

و متاسفانه حالا نمیدونم چی کار کنم
انشالا که بتونم با رزومه ی خوب ضعف دانشگاهم رو جبران کنم

برای همگی آرزوی موفقیت میکنم
ارسال: #۱۰
۱۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۳ ق.ظ
یه مورد جالب بگم که البته در مورد ارشده اما میشه به دکتری هم بسطش داد .

یکی از بچه های ناپیوسته که دیپلمش هم فنی حرفه ای بود ( و بطبع در دانشگاه های ناپیوسته که سطحشون از لحاظ آکادمیک پایین محسوب میشه ، درس خوند ) با یکی دوتا پروژه تحقیقاتی خوب ، بدون کنکور ارشد ،دانشگاه شیراز قبول شد . خودش تعریف میکرد که مصاحبه سنگینی ازش کردن که ایشون که همچین دانشگاه سطح پایینی بوده ، واقعا اونقدری سواد داره یا نه ؟ (مصاحبه بهمراه یه آزمون داخلی ) در نهایت ایشون تونست حتی رقبای از دانشگاه های بزرگی مثل امیرکبیر رو کنار بزنه چرا که هم رزومه خوب داشته و هم توی آزمون داخلی و مصاحبه موفق بوده (البته خودش میگفت منو بخاطر دانشگاه کارشناسیم خیلی خیلی بیشتر تحت فشار قرار دادن تا عیارم معلوم بشه Smile )

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , injaneb , arman405 , blackhalo1989 , **sara** , maryami , peniya , mohamad304 , AmiriManesh , sepidsal , shima_24 , diligent
ارسال: #۱۱
۱۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۱ ب.ظ، توسط banou.)
من لیسانسم آزاد هست.یکی از هم دانشکده ای ما فوقشو شبانه امیرکبیر (اگه اشتباه نکنم)خلاصه یا شریف یا امیرکبیر نمی دونم،گرفت.بعد دکترای دولتی که قبول شد تو مصاحبه بهش گفتن باید ۲-۳تا مقاله آی اس آی بدی چون لیسانست آزاد بوده.اونم دکتراشو آزاد گرفت.فک کنم هنوز دانشجو باشه.بهرحال سخت می گیرن.

اگر به خطا رفتی، از برگشتن واهمه نداشته باش./برگ در هنگام زوال می افتدمیوه در هنگام کمال می افتدبنگر که چگونه می افتی چون برگی زرد و یا سیبی سرخ.
 سپاس‌گزاری شده توسط: arman405 , Aurora , injaneb , peniya , mohamad304 , alltrrian
ارسال: #۱۲
۱۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۰۰ ب.ظ
(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۰۰ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  دید اساتید دانشگاه های خوب سراسری نسبت به آزاد متاسفانه خیلی خوب نیست.
خود دانشجوهایی هم که کارشناسی رو سراسری خوندن، دیدگاه اصلا خوبی نسبت به آزاد ندارن.مگه اینکه دوستی یا آشنایی توی دانشگاه آزاد داشته باشن و فرد قوی بوده باشه که دیدگاهشون فرق کنه.حالا از اساتید چه انتظاری دارید!!؟؟

من خودم کارشناسی رو آزاد خوندم و الان ارشد دولتی هستم.اوایل ترم واقعا نگاه سنگین بچه ها رو میشد حس کرد.یه جوری باهات حرف میزدن و نگاهت میکردن که انگار یه نوع بیماری واگیردار داری.هر چند بعد از گذشت زمان دیدگاهها خیلی عوض شد(هر دو قشر سراسری و آزاد نسبت به هم)

علم زیباست وقتی هزینهٔ گذران زندگی از آن تامین نشود (انیشتین)
 سپاس‌گزاری شده توسط: banou , peniya , rasoul67 , AmiriManesh
ارسال: #۱۳
۱۵ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۲ ب.ظ
به نظر من این مورد خیلی وابسته به نظر اساتیدی هست که قراره مصاحبه ی دکتری رو بگیرن،
یعنی اگر دیدشون باز باشه یا اینکه چن نفر از دانشجوهای آزاد رو دیده باشن که وضعیتش خوبتر بوده به نسبت دانشجوهای سراسری، و البته رزومه هم قوی باشه شاید بشه کاری کرد.

آزادی این نیست که هر کس هر چه دلش خواست بکند، آزادی حقیقی قدرتی است که شخص را مجبور به انجام وظایف خود می کند.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: peniya , maryami
ارسال: #۱۴
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۰۳:۵۶ ب.ظ
رد دانشگاه آزادیها در مصاحبه
سلام دوستان.من لیسانسمو از آزاد گرفتم با معدل ۱۶/۷۱ .در طول دوره ی لیسانس رباتیک کار میکردم وتوی چند دوره مسابقات بین المللی مقام اوردم. ارشد علوم وتحقیقات قبول شدم. الان ترم ۲ هستم.معدلم تا اینجا ۱۸/۷۰ شده.سه ترمه هم قراره ارشدو تموم کنم. وسعی میکنم که معدلم از ۱۸ پایین تر نیاد.شنیدم بچه هایی که از آزاد مدرک میگیرند ،تو مصاحبه های دکتری دولتی رد میشن.من چه کار کنم؟ چه کاری امجام بدم که بتونم نظرشون رو جلب کنم. تا الان ۵ مقاله ی ملی دارم.چند تا ISI بدم. مدرک زبان هم ندارم.لازمه که مدرک زبان داشته باشم.؟ دوستانی که تجربه دارند ،کمک کنند.البته پایان نامه ام یک موضوع جدیده، این قدر جدیده که ازش واسه جشنواره خوارزمی میخام طرح بکشم بیرون.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Muhammad110
ارسال: #۱۵
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۰۴:۳۶ ب.ظ
رد دانشگاه آزادیها در مصاحبه
من این رو شنیدم
ولی الان ۱ از اشنا هامون ارشد ازاد بود ۱اشنا برای مصاحبه توی دانشگاه صنعت نفت پیدا کرده بش گفت اینجا مصاحبه داشته باشی قبولی
پس پارتی بازیه به ازاد بودن نیست

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Muhammad110 , milad1367

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۶۲ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۳۰۶ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر نشر پردازش pardazeshpub ۱ ۲,۴۸۴ ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hisanat
Rainbow مالک اشتر و قبولی در مصاحبه اش و تکلیف انتخاب رشته ما بعد قبولی در مصاحبه مالک اشتر mahditorki ۱۷۲ ۱۵۳,۹۲۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Farhad namjo
  قبولی های علوم و تحقیقات تهران Hosein_2003 ۴۲ ۵۹,۲۲۳ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  قبولی الگوریتم محاسبات mrazizi ۵ ۴,۶۱۵ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1
  چه گزینه هایی (رشته و گرایش) برای قبولی در ارشد وجود داره ؟ MohsenRezaei ۲ ۲,۸۲۴ ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  احتمال قبولی با رتبه ۳۴۷ هوش مصنوعی PeymaniMO ۶ ۵,۶۹۸ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: tenmiles89
Smile چطور امکان قبولی در رشته رایانش امن هست؟ نوشتن ۲ ۳,۹۱۷ ۰۷ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: نوشتن
  رتبه لازم برای قبولی داده کاوی امیرکبیر dataloverz ۵ ۴,۲۸۳ ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: dataloverz

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close