زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۱۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۵۱۳۶
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۸:۳۰ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۰۲ ب.ظ)^_^ نوشته شده توسط:  ضمن اینکه قدرت اختیار وجود داره و لازم هم هست، اما در عین حال خداوند که آفریننده انسان هست و از ضعفش باخبره این قانون رو وضع کرده تا به تمام بنده‌هاش در حفظ دین‌شون کمک کنه.
این حرف شما تعریف دقیق دیکتاتوریه . چون شما فکر میکنی که خدا این قانون رو گذاشته (کاری به درست یا غلط بودن فکر شما ندارم) میگی بایییید اجرا دیگه مهم نیست بقیه که دین اسلام رو قبول ندارن همچین فکری نمیکنن و این قانون باعث آسیب روحی و جسمی بهشون میشه و کلی تاثیرات جانبی روی جامعه داره ( تاثیرات اقتصادی که همه اغذیه فروشی ها بسته میشن و ... اسلام گریزی و تنفر نسبت به اسلام هرچند بالفعل نباشه )
بعد دیدتون رو دوست دارم و موندم چطور به این نتایج میرسید , اگه مردم در منظر عموم خوراکی بخورن تاثیر اجتماعی داره و خود گناهه و باید برخورد شه ولی اگه نزارن ی تعداد خیلی زیادی از مردم خوراکی بخورن و تشنگی و گرسنگی بکشن این ربطی به تاثیر اجتماعی نداره و خیلیم خوبه هرکی نمیخوادم از کشور بره

(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۰۲ ب.ظ)^_^ نوشته شده توسط:  من، حرفم رو واضح زدم. چشم و گوش بسته هم نپذیرفتمش و به درستیش هم ایمان دارم. می‌خواد توسط حاضرین قبول بشه می‌خواد رد بشه. همین.
خیلی جالبه کلمه "ایمان" مواقعی استفاده میشه که نمیشه درستی یک مطلب رو اثبات کنید . الان شما میگید چشم و گوش بسته نپذیرفتید میتونید ما رو هم با همون استدلال که قبولش کردید متقاعد کنید ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , big cloud
ارسال: #۴۵۱۳۷
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۸:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۳۹ ب.ظ، توسط Amir V.)
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۱۷ ب.ظ)^_^ نوشته شده توسط:  الکی مغلطه نکنید. این قوانین تخیلی رو از کجا میارید؟ مگه اینجا که قانون بر مبنای اسلامه مسیحی‌ها ملزم به رفتن به مسجد هستند؟
شما متاسفانه متنی که من نوشتم رو حتی درست نمیتونی بخونی، چه برسه به استدلال کردن! من نگفتم این قانون وجود داره، گفتم فرض کن.

(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۱۷ ب.ظ)^_^ نوشته شده توسط:  اونی که شما می‌گید یعنی همه ملزم به انجام تمام احکام دین حاکم باشند. در صورتی اینطوری نیست. فقط جاهایی که شئونات عمومی جامعه مطرح هست همه ملزم به حفظ شئونات هستند.

من خواستم با مثال نشون بدم که چقدر اجبار کردن برای هر چیزی احمقانه به نظر میرسه. چرا نباید یک مسیحی در خیابان آب بخوره؟ چون مسلمونا ناراحت میشن؟؟ خب بشن!

مشکل اینه که خیلی از مسائل احمقانه از دیدگاه افرادی مثل شما کاملا عادی و نیکو به نظر میرسه.

حرفی ندارم دیگه.

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۴۵۱۳۸
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۸:۵۰ ب.ظ
‏اساسی ترین مشکل نوع بشر
‏پوکی استخوانه
‏مخصوصا از نوع استخوان جمجمه!

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє , RangiRangi
ارسال: #۴۵۱۳۹
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۸:۵۷ ب.ظ
دوستان صلوات بفرستید...امروز که گذشت،۲۹ روز دیگه بیشتر نمونده از ماه صیام....بعدش ایشالله همون روال عادی هست...
هرچقدرم اینجا صحبت کنیم و نظر بدیم آخرش نه روزه داری، روزه خوار میشه و نه روزه خواری، شروع به روزه داری میکنه...
همه این مسائل به کنار من دلم برای اون بچه هایی میسوزه که شاید بخاطر حرف معلمای مدرسشون و حرفای خونوادشون روزه کله گنجشکی میگرن(شما حتی بگو یه روز) و بدتر از این افراد، پدر و مادرهایی که به هر دلیلی (بخاطر بیماری یا هرچیزی که واقعا روزه داری رو منع میکنه) نمیتونن روزه بگیرن و کفاره این مدل روزه نگرفتن رو میدن...

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , big cloud
ارسال: #۴۵۱۴۰
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۹:۱۱ ب.ظ
منم نگفتم این قوانین الآن اونجا حاکمه. گفتم عقلانی نیست و جایی هم همچین قوانینی حاکم نیست.

صحبتم رو خلاصه می‌کنم:
مسلمان‌ها اعتقاد دارند که اسلام آخرین و کامل‌ترین دین نازل شده از سمت خداوند هست. تشکیل حکومت اسلامی از باورهای مسلمانان هست. وقتی هم که حکومت اسلامی تشکیل بشه باید قوانین جامعه بر مبنای قوانین شریعت اسلام تنظیم بشه. شهروندان هر جامعه‌ای ملزم به رعایت قوانین جامعه هستند. این قوانین هم قوانین اجتماعیه. جامعه یکسری شئونات داره که نباید زیر پا گذاشته بشه. قوانین فردی (روزه گرفتن یا نگرفتن، نماز خواندن یا نخواندن و...) هر کس به خودش مربوطه، اما به حکم خداوند حرمت احکام الهی در جامعه باید حفظ بشه.

+ ضمناً در حکومت اسلامی حقوق اقلیت‌های مذهبی هم مطابق با احکام الهی در نظر گرفته شده:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

+ این باورهای مسلمانی هست. حالا اگر کسی باهاشون مشکل داره دیگه به خودش برمی‌گرده. تمام.

تو هیچ‌وقت تنها نبودی!
بهم برمی‌خوره وقتی که می‌گی تنهایی...

امضاء:
خدا Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP
ارسال: #۴۵۱۴۱
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۹:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۲۳ ب.ظ، توسط big cloud.)
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۰۲ ب.ظ)^_^ نوشته شده توسط:  من می‌گم حرف سر "حرام بودن حرمت‌شکنی احکام الهی در جامعه" برای گسترده نشدن "عدم انجام احکام دینی در جامعه" و نابود نشدن دین هست، دوستان کماکان می‌گن مردم سرشون رو بندازن پائین.
ضمن اینکه قدرت اختیار وجود داره و لازم هم هست، اما در عین حال خداوند که آفریننده انسان هست و از ضعفش باخبره این قانون رو وضع کرده تا به تمام بنده‌هاش در حفظ دین‌شون کمک کنه.

حرف شما متینه و حرمت شکن در تمام جوامع مجازات میشه. اما حرمت شکنی در تعریف چه معنی میتونه داشته باشه مهمه! ببینید ممکنه یک نفر به یک کودک تجازو کرده باشه یا این که یک انسان را کشته باشه ، بله ایشون باید طبق قانون مجازات بشن چون به یک انسان صدمه وارد کرده.اما کجای دین اومده که یک نفر اگه یه لیوان آب خورد بگیرین یجوری بزنینش که کلیه هاش کنده بشه! آب چه وسوسه ای داره! پس حضرت عباس چطوری از آب گذشت و شهید شد! امام حسین چطوری تونست از زن و بچه اش بگذره اما از خواسته اش نه!
خداوند چه قانونی وضع کرده! ۱۲۴۰۰۰پیغمبر اومدن که بشر را هدایت کنن، این یعنی در انتخاب دین هم انسان آزاده، وگرنه اگر قرار بود همه چیز طبق قانون جبر باشه و هیچ اختیاری نباشه که همه از دم یه جور بودیم و الان مطیع بی چون و چرای اجرای اوامر الهی بودیم مثل جمادلات و فرشته ها!
در حکومت حضرت مهدی که آخرین پادشاه جهان هستن وعده داده شده که همه در صلح و صفا در کنار هم زندگی میکنن و هیچ جا نیومده که همه باید مسلمون بشن!

در ادامه توجه شما را به شعر معروف مولانا جلب میکنم
آن یکی بر رفت ‏بالای درخت

می‏فشاند او میوه را دزدانه سخت

صاحب باغ آمد و گفت ای دنی

از خدا شرمت‏ بگو چه می‏کنی؟

گفت از باغ خدا بنده خدا

می‏خورد خرما که حق کردش عطا

پس ببستش سخت آن دم بر درخت

می‏زدش بر پشت و پهلو چوب، سخت

گفت آخر از خدا شرمی بدار

می‏کشی این بی‏گنه را زار زار

گفت کز چوب خدا این بنده ‏اش

می‏زند بر پشت دیگر بنده ‏اش

چوب حق و پشت و پهلو آن او

من غلام و آلت فرمان او

گفت توبه کردم از جبر ای عیار

اختیار است، اختیار است، اختیار
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini , kilookiloo , salam5 , shenia_mana
ارسال: #۴۵۱۴۲
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۹:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۴۱ ب.ظ، توسط ACM.)
.......

کاش در کتاب زندگی
سطری باشیم ماندنی
نه حاشیه ای از یاد رفتنی ...
ارسال: #۴۵۱۴۳
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۰:۰۰ ب.ظ
موضوعی که میتونه بعد از موضوع ازدواج ۳-۴ صفحه یه روزه تاپیک رو پیش ببره، موضوع روزه داری و یا شاید روزه نداریه Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi , salam5 , Avril89 , RASPINA
ارسال: #۴۵۱۴۴
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۰:۲۱ ب.ظ
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۳۵ ب.ظ)ACM نوشته شده توسط:  جالبه که قوانین اسلام رو با دیان دیگه مقایسه میکنید
.....
تا حالا فکر کردید که چرا حکومتی که در آخر بر تمام جهان حاکم میشه، و اونوقت تمام عقل ها کامل میشه و هیچ مشکلی دیگه وجود نداره ، حکومتی است که دینش اسلامه و قوانین اسلامی توش پیاده میشه؟!
این استدلال خنده دار ترین نوع استدلاله و نشون میده تا حالا به این موضوعات فکر هم نکردید . شما میاید فرض میکنید ی چیزی درسته و با اون فرض ی سری نتایج میگیرید . ولی بقیه فرض شما رو ندارن و تعجب میکنید چرا نتایج شما رو نمیگیرن!!!! یعنی شما صورت مساله هم درک نکردید . فقط این ی مورد نیست توی همین متن سه چهار مرتبه اومدید پیش خودتون گفتید که خب قطعا اسلام دین نهایی و برتره پس فلان چیز . درحالی کسی که روزه نمیگیره این اعتقاد رو نداره . عجیب تر از این خط اول نوشته شماست که میگید جالبه اسلام رو با بقیه ادیان مقایسه میکنید ، سوال من اینه اگه شما مقایسه نکردید چطور به این نتیجه رسیدید که اسلام دین بهتریه و بر حقه ؟
مشکل ما فکر نکردنه ! من دوستان زیادی دارم که به شدت مذهبی هستن و باهاشون که صحبت میکنم از اطلاعاتشون لذت میبرم و پیش خودم میگم قطعا این فرد فکر و مطالعه کرده و اسلام رو انتخاب کرده و این خیلی ارزشمنده ولی متن شما این حس رو به ادم نمیده
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , Riemann , big cloud
ارسال: #۴۵۱۴۵
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۰:۲۲ ب.ظ
تامام ...
yes ... i say the last words and i know it ...

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
ارسال: #۴۵۱۴۶
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۰:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۵۱ ب.ظ، توسط Amir V.)
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۳۵ ب.ظ)ACM نوشته شده توسط:  جالبه که قوانین اسلام رو با ادیان دیگه مقایسه میکنید.
اگه ادیان دیگه کامل بودن که دیگه اسلام نمی اومد.
مشکل اینجاست که هنوز قبول نداریم که اسلام کامل ترین دین و آخرین دین و برای تمام دوران هست.
یکم از بالاتر به قضیه نگاه کن. بحث من اسلام نیست که بگیم خوبه یا بده.
این جملاتی که گفتید رو شما قبول داری و کاملا هم محترم. اما دلیلی نداره بقیه هم مثل ما فکر کنن. به هر دلیلی.

(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۳۵ ب.ظ)ACM نوشته شده توسط:  تا حالا فکر کردید که چرا حکومتی که در آخر بر تمام جهان حاکم میشه، و اونوقت تمام عقل ها کامل میشه و هیچ مشکلی دیگه وجود نداره ، حکومتی است که دینش اسلامه و قوانین اسلامی توش پیاده میشه؟!
این هم عقیده ی شماست به عنوان یک مسلمان و قابل احترام. ولی آیا باید همه اینطوری فکر کنن؟ تکلیف اونایی که اینو به هر دلیلی قبول ندارن چیه؟

(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۳۵ ب.ظ)ACM نوشته شده توسط:  قبول دارید که خدا بهتر میدونه که چه چیزی برای انسان بهتره؟
اینکه خداوند در قرآن دستور به روزه گرفتن کردند رو همه قبول دارند(دیگه کتبا اومده) رعایت این قانون برای کل جامعه دارای آثار مثبت خواهد بود.
شما فرض کنید یک نفر بهاییه، یهودیه، یا اصلا به وجود خدا معتقد نیست (آتئیست). اون وقت هیچ کدوم از احکام اسلام رو قبول نداره و دلش نمیخواد که انجامشون بده.
تکلیف اینها توی جامعه چیه؟ آیا باید مورد تحقیر و تبعیض قرار داده بشن؟ آیا باید برای اینکه به روزه گرفتن اعتقاد ندارن شلاق بخورن؟؟!!
صحبت من اینه که کسی حق نداره راجع به حقوق بدیهی افراد نظر بده و براشون تعیین تکلیف بکنه. و همونطور که گفتم مشکل قوانین جامعه است که بر اساس ایدئولوژی شکل گرفته، و شهروندان رو از حقوق شهروندی محروم میکنه و فقط به خودی ها حقوقشون رو میده. مثالش هم همین روزه خواری هست. غیر خودی ها (کسایی که به روزه گرفتن اعتقاد ندارن) مجبووووورن طوری باشن که خودی ها هستن! هیچ قانونی هم برای برابری حقوق خودی ها و غیر خودی ها وجود نداره. در حالیکه در جوامع سکولار همه از حقوق یکسانی برخوردارن.

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , kilookiloo , diligent
ارسال: #۴۵۱۴۷
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۱:۲۱ ب.ظ
تو مملکتی زندگی میکنیم که همه چیزش طبق قوانین اسلامیه ! مثلا قیمت پژو۴۰۵ از ۳۰ تومن شده ۳۶ تومن، قیمت یه یخچال ساید معمولی شده ۷ تومن و قیمت خونه همه جا متری ۲ میلیون گرون شده.
یه جوون که سالها ست داره کار میکنه و تازه تونسته ۳۶۰ تومن جور کنه برای خرید یه خونه ۶۰متری ، الان باید ۴۸۰ تومن جور کنه!
این اسلام ناب محمدیه که همه ازش دم میزنن! کجای دنیا تو کدوم دین اینقدر فشار برای مردم هست که جووناش به جای زندگی شاد و پر هیجان دائم در حال تنش و خودکشی هستن!
اصلا چرا باید ما انرژی هسته ای داشته باشیم! چون آمریکا داره و ممکنه با ما وارد جنگ بشه! با چهار تا موشک میشه آمریکا را زد ! کجای اسلام گفتن با همه دنیا سر جنگ داشته باشین که ما داریم!
من به عنوان یه جوون ۲۹ ،۳۰ساله که سالها است دارم کار میکنم هیچ امیدی به ادامه زندگی ندارم. چون تو یه کشور اسلامی هستم که خوردن یه ساندویچ همبرگر و نوشابه تو ماه رمضان و چهار تا تار مو! براش مهمتره تا وضعیت معشیتی جامعه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , nlp@2015 , shenia_mana , RASPINA , ele
ارسال: #۴۵۱۴۸
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۱:۳۷ ب.ظ
نکته جالب اینکه یکی از دو استادای اینجای من، الجزایری و مسلمونه(داداچ زیزوعه).
امروز اومد گفت اره دیگه باید کم کم جمع کنیم بریم روز اوله و روزه بهمون فشار اورده؛ توام امروز گرسنه شدی؟! منم روم نشد بگم باااابا من توی ایرانشم با بدبختی ۱۴ ساعتو روزه میگرفتم.... اینجا روز اولش که ۱۸/۵ ساعته.. هیچی دگ گفتم اره واقعا سخت بود امروز.. Tongue
گذشت تا اینکه.... نیم ساعت بعد که منو در حال خوردن نسکافه و کیک کاکائویی اونم عین گشنه ها دید...Big Grin یجوری نیگا کرد بهم و رد شد از کنارم و رفت تو اتاقش ک از ۱۰۰ تا فحش بدتر بود Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , big cloud , SepidehP
ارسال: #۴۵۱۴۹
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۱:۴۱ ب.ظ
آدم بعضی نظرات رو میخونه واقعا نمیدونه چی بگه والا....

بعضیا یه جوری دم از جامعه اسلامی میزنن، انگار همه چی توی مملکت داره درست انجام میشه...بعضیا واقعا یا توی ایران زندگی نمیکنن یا اینکه چشماشونو روی همه اتفاق و وقایع اطرفشون بستن(چرا اون موقع که این همه اختلاس و این همه دزدی و پارتی بازی و هزار کوفت و زهرمار دیگه توی جامعه اسلامی اتفاق میفته نمیگید جامعه اسلامی و نباید ازین اتفاقا بیفته ولی وقتی بحث روزه و نماز و اینجور چیزا میشه سریع چوب میکنین توی آستین مردم؟؟؟؟؟)...
بعله اگر همه چیز جامعه ای که ما زندگی میکنیم توش، واقعا اسلامی باشه اونوقت همه موظفن از تمام قوانین اسلامی تبعیت کنن و تمام دستورات الهی رو انجام بدن و در برابر انجام ندادنشون مجازات بشن...
من از شما میپرسم برادر من، خواهر من، شما اطرافت رنگ و بویی از جامعه اسلامی میبینی در عمل؟؟
بعله توی حرف میگیم ما مسلمانیم ولی در عمل از صدتا کافرم کافر تریم...
مطالعات دینی رو بیخیال شید، ببینید کجا زندگی میکنید و اطرافتون چه خبره و عقل سلیم خودتون چی میگه...

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , big cloud , codin , shenia_mana
ارسال: #۴۵۱۵۰
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۱:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۴۲ ب.ظ، توسط Amir V.)
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۳۷ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  نکته جالب اینکه یکی از دو استادای اینجای من، الجزایری و مسلمونه(داداچ زیزوعه).
امروز اومد گفت اره دیگه باید کم کم جمع کنیم بریم روز اوله و روزه بهمون فشار اورده؛ توام امروز گرسنه شدی؟! منم روم نشد بگم باااابا من توی ایرانشم با بدبختی ۱۴ ساعتو روزه میگرفتم.... اینجا روز اولش که ۱۸/۵ ساعته.. هیچی دگ گفتم اره واقعا سخت بود امروز.. Tongue
گذشت تا اینکه.... نیم ساعت بعد که منو در حال خوردن نسکافه و کیک کاکائویی اونم عین گشنه ها دید...Big Grin یجوری نیگا کرد بهم و رد شد از کنارم و رفت تو اتاقش ک از ۱۰۰ تا فحش بدتر بود Big Grin
علی دوشنبه هفته دیگه تعطیله اینجا. هلند هم تعطیله؟ اگه تعطیله یا تو بیا یا من میام کنگر میخورم پیشت Big Grin

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۵۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۶۶۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۶۰۶ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۸۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۱۱ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۱۳ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close