زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۰۹۰۶
۰۱ آذر ۱۳۹۶, ۰۱:۰۵ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۰۰ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(01 آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۵ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(01 آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۹ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  یه پسر تا ۲۲ سالگی داره لیسانس میگیره. ۲ سال ارشد. ۲ سال سربازی. ۲ سال هم طول می کشه تا به یه حد استیبلی برسه که بتونه لااقل یه پراید بخره! بعد از طی شدن این مراحل این اتفاقات میفته:
۱- رسیده به سن ۲۸ سالگی (تازه اگه فرض کنیم هیچ فاصله ای نیفتاده باشه)
۲- احساساتش کم شده (بعضی هم کم نشده البته Smile )
۳- عقل محاسبه گرش فعال تر شده
۴- مورد های دیده اش بیشتر شده در نتیجه موارد زیادی رو در انتخاب هاش در نظر میگیره (مشکلاتی که در زندگی های متاهلی دوستاش دیده).
۵- بعد از گذشتن از این مراحل توقع داره دختر هم یه مراحلی رد کرده باشه، یه هنری داشته باشه لااقل.

حالا توقع دارید در این شرایط پسره بیاد عاشق بشه یا مثلا هم سن خودشو بگیره به نظر من (نظر شخصی) توقع زیادیه.

پ.ن: صرفا نظر شخصیه و بر اساس مشاهدات خیلی محدود به دست اومده و پشتوانه علمی نداره اصلا.
اینایی که گفتی فکر کنم شرح حال خودت بود که خیلی هم تازه زرنگ بودی Big Grin وای به حال امثال من
نه. شرح حال من که فرق داره. اما شرایط من تازه به قول به نسبت خوبه از جهان مختلف.

ولی اینایی که گفتی واقعیت های جامعه بود
بعضی ها تو توهم هستن هنوز می گن بریم جلو خدا خودش کمک می کنه خدا به چند نفر کمک کنه آخرش هم میرن پایین شهر زندگی می کنن بعد می گن این چه وضع زندگیه خب برادر من نفس خودتو کنترل می کردی ازدواج نمی کردی دخترای این دور زمونه می گن به ما ربطی نداره خودت باید خرج تمام موارد زندگی رو بدی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۰۹۰۷
۰۱ آذر ۱۳۹۶, ۰۱:۰۸ ق.ظ
(۰۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۰۵ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  ولی اینایی که گفتی واقعیت های جامعه بود
بعضی ها تو توهم هستن هنوز می گن بریم جلو خدا خودش کمک می کنه خدا به چند نفر کمک کنه آخرش هم میرن پایین شهر زندگی می کنن بعد می گن این چه وضع زندگیه خب برادر من نفس خودتو کنترل می کردی ازدواج نمی کردی دخترای این دور زمونه می گن به ما ربطی نداره خودت باید خرج تمام موارد زندگی رو بدی
من نمیدونم میانگین جامعه چطوریه. صرفا موارد اطراف خودمو گفتم که تازه تعدادشون هم کمه.
در مورد توکل هم با شما موافق نیستم.

پ.ن: باز نگید تفاهم دارم و اینا. Smile

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۴۰۹۰۸
۰۱ آذر ۱۳۹۶, ۰۱:۱۱ ق.ظ
(۰۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۰۵ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  ولی اینایی که گفتی واقعیت های جامعه بود

امام صادق (علیه السلام) در کلامی گهربار ترک ازدواج را به خاطر ترس از تنگدستی، مذمت کرده و می‌فرمایند: «مَنْ تَرَکَ التَّزْوِیجَ مَخَافَةَ الْفَقْرِ فَقَدْ أَسَاءَ الظَّنَّ بِاللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ یَقُولُ: إِنْ یَکُونُوا فُقَراءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ؛ هر که از ترس تهیدستی ازدواج را ترک کند، به خدای عزوجل گمان بد برده است. خداوند عز و جل می‌فرماید: »اگر تهیدست باشند خداوند از فضل خود توانگرشان می‌سازد.

پناه می آورم به تو...
بعد از هرباران،بعد از هر زخم ،قبل از هراتفاق ،بعد از هر حادثه
و بگو جز تو چه کسی می تواند مرهم باشد بردلم ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: hun73r.9h0s7 , RASPINA
ارسال: #۴۰۹۰۹
۰۱ آذر ۱۳۹۶, ۰۱:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۱۸ ق.ظ، توسط khayyam.)
(۰۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۰۸ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(01 آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۰۵ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  ولی اینایی که گفتی واقعیت های جامعه بود
من نمیدونم میانگین جامعه چطوریه. صرفا موارد اطراف خودمو گفتم که تازه تعدادشون هم کمه.
در مورد توکل هم با شما موافق نیستم.

پ.ن: باز نگید تفاهم دارم و اینا. Smile

میانگین جامعه رو که نمی تونیم به دست بیارم هر کی می تونه از شهری که زندگی می کنه و شرایطی ک هست بگه تو شهر ما هم و تو دوستانی که من دارم و سنشون از ۲۵ گذشته هم اینطوری هستن که گفتی .

توکل به خدا خیلی مهمه و خوبه ولی توکل درست و بجا و عقلانی مثلا طرف بر اساس واقعیت های زندگی خودش و سطح درآمدی که داره حرف بزنه کسی که حقوقش یه میلیونه باید به فکر اجازه خونه تو اطراف تهران باشه ، تو توهم نباشه نگه که خدا بزرگه می رسونه و بیاد مثلا تو خود تهران با این سطح درآمدیش خونه بگیره وام بگیره خودشو بندازه تو چاه !

(۰۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۱۱ ق.ظ)so@ نوشته شده توسط:  
(01 آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۰۵ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  ولی اینایی که گفتی واقعیت های جامعه بود

امام صادق (علیه السلام) در کلامی گهربار ترک ازدواج را به خاطر ترس از تنگدستی، مذمت کرده و می‌فرمایند: «مَنْ تَرَکَ التَّزْوِیجَ مَخَافَةَ الْفَقْرِ فَقَدْ أَسَاءَ الظَّنَّ بِاللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ یَقُولُ: إِنْ یَکُونُوا فُقَراءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ؛ هر که از ترس تهیدستی ازدواج را ترک کند، به خدای عزوجل گمان بد برده است. خداوند عز و جل می‌فرماید: »اگر تهیدست باشند خداوند از فضل خود توانگرشان می‌سازد.

اتفاقا یه جای دیگه هست اگه قدرت ازدواج کردن رو ندارید روزه بگیرید تا بتونید بر نفس خود غلبه کنید و اگر شرایط ازدواج رو به دست آوردید با یه دختر صالح ازدواج کنید ( الان دختر صالح رو از کجا بیاریم خخخ )

پی نوشت : حضرت فاطمه چقدر مهریه خواست می تونیم احادیث اون موقع رو که تعریفشون از ازدواج یه چیز دیگه بود با الان مقایسه کنیم
اگه پیامبر یا امامان در حال حاضر بودن همه می گفتن ازدواج نکیند !
ارسال: #۴۰۹۱۰
۰۱ آذر ۱۳۹۶, ۰۱:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۳۱ ق.ظ، توسط hun73r.9h0s7.)
(۰۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۱۵ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اتفاقا یه جای دیگه هست اگه قدرت ازدواج کردن رو ندارید روزه بگیرید تا بتونید بر نفس خود غلبه کنید و اگر شرایط ازدواج رو به دست آوردید با یه دختر صالح ازدواج کنید ( الان دختر صالح رو از کجا بیاریم خخخ )

پی نوشت : حضرت فاطمه چقدر مهریه خواست می تونیم احادیث اون موقع رو که تعریفشون از ازدواج یه چیز دیگه بود با الان مقایسه کنیم
اگه پیامبر یا امامان در حال حاضر بودن همه می گفتن ازدواج نکیند !
این حرف شما درسته ولی یکم زیادی پیاز داغ رو زیاد میکنین.
درسته خدا توی قرانش از یک طرف گفته اگر ناتوانید ( از بحث مالی یا هرچیز )
خیش تن داری کنید ولی نمیگه دیگه کل دنیارو روی سر خودتون خراب کنین که.
با اینجور گفتن حرف فقط بار نتونستن رو برا خودمون بیشتر میکنیم
از قدیم میگن هرکی طاووس خواهد جور هندوستان کشد خوب کسی که
میدونه وضعیت ماایش چیه و اطلاع داره از جیب خودش بعد
اونطور که میگید خرج مینداره برای خودش این مشکل جامعه هوو اینا نیس
این کم عقلی خود طرفه Undecided
به نظرم نه باید بد بد دونستن این مشکلاتو نه خوب خوب ( کور باشیم نسبت بهشون )

درضمن مسئله صالح بودن دختر از صالح بودن پسر هم
نتیجه میشه.اگه ما نتونیم صالح پیدا کنیم ( که یه بی احترامیه به خیلی
از کسایی که خودشونو با هزار زحمت پاک نگهداشتن ) قطعا از اون طرف
نمیتونیم پسر صالح هم پیدا کنیم. پاک بودن یا نبودن این یه مورد توی جامعه
به نظرم مثل آینه س ، یعنی هر جنیستی بخواد بد باشه قطعا جنسیت مخاالفشم
همون طوره.
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP
ارسال: #۴۰۹۱۱
۰۱ آذر ۱۳۹۶, ۰۱:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۷ ق.ظ، توسط crevice.)
ماشالا چه بحث داغی ک فک کنم با درون مایه "ازدواج" بوده (((:
یه چیزی که من توی جامعه مون رو دوس ندارم پیچیدن نسخه کلی واسه همه هست..
مثلا یکی میاد میگه احساسات کشک یکی میگه احساسات بچه گانه س بزرگ میشیم میشه پشم.. بنظرم هر فردی شخصیت خاص خودشو داره مثلا یکی ذاتا فرد منطقی تریه و سرش بیشتر توی حسابه یکی بیشتر احساسیه نمیشه همه رو توی یه گور خوابوند که.
حالا در مورد سلایق و علایق هم همینه.. یه بازیگر رو ماهها مسخره میکنن که این زن زشت چیه گرفتی. اخه به تو چه؟ تو سر پیازی یا ته پیازی؟

من خودم به شخصه همیشه سعی میکنم این سیستم ریاکارانه رو دنبال نکنم و تا جایی که میتونم همونی که نشون میدم و همونی ک میگم باشم ولی واقعا توی جامعه ما، "خودت بودن" بسیااااار سخته... مثلا من آدم شوخ طبعی م؛ ولی همیشه سعی میکنم اول طرف مقابلمو خوب بشناسم و بسته به شناختم، در حضور اون فرد شوخی کنم. چون متاسفانه خیلی جاها ممکنه شوخ طبعی ت واست misconception درست کنه و بهت لطمه بزنه..
پ.ن:این حرفایی که زدم ممکنه همش غلط باشه و حرفای دلم بود. پس به عنوان قانون نخونینش. (این رو گفتم چون متنفرم از این تیپ جملاتی که گفته میشه مثل: ممکلت ما فلان.. ما ایرانیا چنان Big Grin)
 سپاس‌گزاری شده توسط: hun73r.9h0s7 , ANGEL* , big cloud , sss , pioneer01 , αɾια , SepidehP , ele
ارسال: #۴۰۹۱۲
۰۱ آذر ۱۳۹۶, ۰۱:۴۰ ق.ظ
اگر زبان بلد نباشید ، کار گیرتون نمیاد در نتیجه زن بی زنBig GrinBig Grinنتیجه عدم پاسخ دهی به سوال علمی در بخش قبلBig GrinBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman
ارسال: #۴۰۹۱۳
۰۱ آذر ۱۳۹۶, ۰۱:۴۱ ق.ظ
اگه تو این جامعه ما هر کی کارش به کار خودش بود الان این همه مشکل نداشتیم تو جامعه crevice راست می گه خب چیکار به زندگی مردم دارید بیکاید ؟ واقعا چرا یه تعداد گیر می دن و مداخله می کنن در زندگی مردم حتی از نزدیکان مثلا میان می بینن سربازی و درس رو تموم کردی میان می گن چرا ازدواج نمی کنی پسر فلانی ازدواج کرده ! آیا این برای شما هم اتفاق می افته !؟

امروز کلی پست گذاشتم همش کار اون کاربری بود اومد و گفت عشق و این چیزا ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , hun73r.9h0s7
ارسال: #۴۰۹۱۴
۰۱ آذر ۱۳۹۶, ۰۱:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۶ ق.ظ، توسط Saman.)
اینجا همش روو ویبره س
واقعا آدم اعصابش خورد میشه . . .

(۰۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۰ ق.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  اگر زبان بلد نباشید ، کار گیرتون نمیاد در نتیجه زن بی زنBig GrinBig Grinنتیجه عدم پاسخ دهی به سوال علمی در بخش قبلBig GrinBig Grin
اصل همینه اصا
من لغت دارم چیزی در حدود n بار دوره ش کردم. این بازم یادم میره.
واقعا اینم روو اعصابه.
از ممرایزم خوشم نمیاد کسی پیشنهادش نده پلیز
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , salam5 , big cloud
ارسال: #۴۰۹۱۵
۰۱ آذر ۱۳۹۶, ۰۱:۴۹ ق.ظ
بحث ازدواج همیشه داغ میشه Big Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۴۰۹۱۶
۰۱ آذر ۱۳۹۶, ۰۲:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۰۷ ب.ظ، توسط moslem73421.)
.....
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۴۰۹۱۷
۰۱ آذر ۱۳۹۶, ۰۶:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۶:۱۷ ق.ظ، توسط Behnam‌.)
(۳۰ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۳۵ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  با توجه به حجم درست راهنمایی دوستان بنده یک سوال داشتم ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ، من سالها پیش کلاس زبان میرفتم و تا سطح تافل پیش رفتم ولی نتونستم ادامه بدم و باوجودی که زبان تخصیصم خوبه زبان عمومیم ضعیف و ضعیف تر شد متاسفانه، امسال میخوام این مشکل را برای خودم حل کنم و از زیر بار فشار روانیش خارج شم، چون وقت ندارم سری اول اموزش زبان نصرت را برای تقویت مکالمه دارم تمرین میکنم، نمیدونم سری دوم و سومشم همینه یا فرق داره! اما با توجه به این که از ۵۰۴ خیری ندیدم نمیدونم دایره لغاتم را با چه روشی افزایش بدم و هم اینطور برای مرور باز همون کتابهای اینترچنج قدیمی را بخونم یا کتاب دیگه ای، میخوام از صفر تا صد باشه، منتظر راهنمایی دوستان هستم، پیشاپیش ازوقتی که برای راهنمایی اختصاص می دهید سپاسگزارم
--سطح تافل نداریم، نمیدونم چرا همه این رو میگن! خب شما ممکنه بری تافل بدی ۵۰ بشی، یا بالای ۱۰۰ بشی. اصلا تافل خوندن یه تلاش جدا می‌طلبه و کسی تا فلان مرحله‌ی کلاس زبان رفته باشه هیچ لزومی نداره در تافل هم نمره‌ی خوب بگیره.
--نصرت اگه اونی باشه که موقع رد شدن از انقلاب به گوش آدم میخوره، مفتش گرونه. برای اسپیکینگ حتما باید یکی رو برای تمرین پیدا کرد. ضمن اینکه اسپیکینگ تافل دوباره مبحثش جدا هست.
-- ۵۰۴ همین دیروز گفتم به هیچ دردی نمیخوره. لغات تافل کتاب‌های ۴۵۰ و ۴۰۰ لغت تقریبا کافی هستند. متن‌هاش رو لزومی نداره تک‌تک لغات رو کسی بلد باشه تا بتونه جواب بده. ولی خب کسی وقت داشته باشه، کتاب ۱۱۰۰ خوبه.
-- در کل کسی زبانش در حد خوب باشه، مثلا زبان کنکور ارشد رو بتونه بالای ۶۰ بزنه، نیازی نیست به اینترچنج و ...، میتونه با یکی از کتاب‌های تافل مستقیم شروع کنه، مثل آکفسورد (که متن‌های قوی داره) یا یه سری دیگه هم هستند. کسی هم که زبانش خیلی خوب هست کلا نمیخواد بخونه و میتونه مستقیم تست تافل تمرین کنه.

(۳۰ آبان ۱۳۹۶ ۰۵:۵۹ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  بدترین قسمت عشق؛ یادآوری بی وقتش به دلته..
کلا روز خوبی نبود. روز دلگیری ک انتهایی هم نداره وقتی شبت عجین شده با بی خوابی، با یادآوری و اشک..
لعنت به موزیک جدیدت فرزاد فرزین؛ عالی بود..
تو چرا یه جوری هستی؟ Big Grin

(۳۰ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۱۴ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(30 آبان ۱۳۹۶ ۰۲:۵۸ ب.ظ)SepidehP نوشته شده توسط:  
(30 آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۲۰ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  ما چیزی به عنوان عشق نداریم !
قشششششنگ حداقل ۵۰ درصد ادبیات فارسی رو زیر سوال بُردیناااا Smile
هیچ ربطی ب ادبیات نداره ! شما فقط با کلمات بازی می کنید .
چیزی که هم تجربه ثابت کرده و هم زمانه داره نشون می ده شما دخترا عاشق شرایط پسر می شید نه خود پسر !
مطمئنا اگر کسی خونه ، شغل ثابت و شرایط مالی خوب داشته باشه و تضمین شده مثل کارمند بانک به اون سمت سوق می خورید و عاشق می شید !
علی رغم پست های قبلیم که دوست نداشتم دربارش reply زده بشه در مورد این پست نظر پسرا و دخترا رو می خوام بدونم .
والا من یکی که موقع ازدواج نه ماشین داشتم، نه خونه، نه شغل ثابت، نه شرایط مالی خوب، نه چیزی تضمین شده بود حتی دکتری هم شروع نکرده بودم بگم کلاسی داشت. مواقع آشنا شدن با خانومم هم که دیگه بدتر ارشد هم حتی شروع نکرده بودم.

نقل قول: متاسفانه تجربه شخصی بنده هم بیشتر له کاربر خیام بوده. متاسفانه البته Blush
چون گفتی تجربه‌ی شخصی، بلک علتش احتمالا این هست که با خانواده میری به دختره میگی که بیا زن من شو، اونا هم میگن خونه ماشین و ... چی داری؟ من یه مقدار حق میدم به اون‌ها. وقتی قبلش خود دختر یا خانواده‌ش رو راضی نکرده باشی و مراوده‌ای نداشته باشی احتمال موفقیت پائین هست در این زمانه که سبک زندگی و ازدواج فرق کرده هم ارتباطات. حقیقتش من هم جای دخترها باشم احتمالا همین خواسته‌ها رو داشته باشم از کسی که نمیشناسمش.
من یه دوستی داشتم که از یکی خواستگاری کرده بود ولی خب هیچ شناخت قبلی و ... نبود و جواب تقریبا رد شنیده بود یعنی دختره متراغب به ازدواج نشده بود تا اینکه بگم جواب رد داده بود. زد و اینا شرایطی پیش اومد ناخواسته مقدار زیادی با هم آشنا شدند و بعدش اوکی شد چون دختره دید که دوستم جنم داره (واژه‌ای که چند بار استفاده کردی فکر کنم) و اخلاقش خوبه و بقیه چقدر قبولش دارند. بدون آشنایی قبلی یا صرفا چندتا رفت و آمد یا آشنایی‌های صوری قبل از ازدواج یا اینکه ده نفر دیگه ریکامند کنند با این چیزا به راحتی اوکی نمیشه. استراتژی‌ت رو باید تغییر بدی یه کمی هم احساس داشته باشی بدک نیست، مهمه اونم Big Grin

------------------------------------------------------------------------
در مورد زبان اضافه کنم که رایتینگ هم اگه لازم داری حتما باید کلاس بری ولی لیسنینگ راحت با فیلم (فیلم آموزشی و درسی و اینا باشه که چه بهتر) و اخبار اوکی میشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , hun73r.9h0s7 , nlp@2015 , big cloud , SepidehP , ANGEL* , Avril89
ارسال: #۴۰۹۱۸
۰۱ آذر ۱۳۹۶, ۰۶:۳۰ ق.ظ
(۰۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۶:۱۵ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  والا من یکی که موقع ازدواج نه ماشین داشتم، نه خونه، نه شغل ثابت، نه شرایط مالی خوب، نه چیزی تضمین شده بود حتی دکتری هم شروع نکرده بودم بگم کلاسی داشت. مواقع آشنا شدن با خانومم هم که دیگه بدتر ارشد هم حتی شروع نکرده بودم.

نقل قول: متاسفانه تجربه شخصی بنده هم بیشتر له کاربر خیام بوده. متاسفانه البته Blush
چون گفتی تجربه‌ی شخصی، بلک علتش احتمالا این هست که با خانواده میری به دختره میگی که بیا زن من شو، اونا هم میگن خونه ماشین و ... چی داری؟ من یه مقدار حق میدم به اون‌ها. وقتی قبلش خود دختر یا خانواده‌ش رو راضی نکرده باشی و مراوده‌ای نداشته باشی احتمال موفقیت پائین هست در این زمانه که سبک زندگی و ازدواج فرق کرده هم ارتباطات. حقیقتش من هم جای دخترها باشم احتمالا همین خواسته‌ها رو داشته باشم از کسی که نمیشناسمش.
من یه دوستی داشتم که از یکی خواستگاری کرده بود ولی خب هیچ شناخت قبلی و ... نبود و جواب تقریبا رد شنیده بود یعنی دختره متراغب به ازدواج نشده بود تا اینکه بگم جواب رد داده بود. زد و اینا شرایطی پیش اومد ناخواسته مقدار زیادی با هم آشنا شدند و بعدش اوکی شد چون دختره دید که دوستم جنم داره (واژه‌ای که چند بار استفاده کردی فکر کنم) و اخلاقش خوبه و بقیه چقدر قبولش دارند. بدون آشنایی قبلی یا صرفا چندتا رفت و آمد یا آشنایی‌های صوری قبل از ازدواج یا اینکه ده نفر دیگه ریکامند کنند با این چیزا به راحتی اوکی نمیشه. استراتژی‌ت رو باید تغییر بدی یه کمی هم احساس داشته باشی بدک نیست، مهمه اونم Big Grin
باز تجربه شخصی من بیشتر به این سمته که خانواده دختر مهم نیستن. شما خود دختر رو راضی کنی خانواده اش راضی نبودن هم مهم نیست.

ارسال: #۴۰۹۱۹
۰۱ آذر ۱۳۹۶, ۰۷:۱۰ ق.ظ
(۰۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۶:۳۰ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  باز تجربه شخصی من بیشتر به این سمته که خانواده دختر مهم نیستن. شما خود دختر رو راضی کنی خانواده اش راضی نبودن هم مهم نیست.
بستگی به جسارت دختر و میزان سنتی بودن و یه‌دندگی خانواده داره. حالا اینا به کنار و اوکی بشه هم، بعدش زیاد جالب نمیشه. وقتی اختلاف و بحث طلاق پیش میاد هم "خانواده‌ی همسرتون موقع ازدواجتون راضی بودند؟" جزو اولین سوالات مشاورها هست.

من دیگه برم اندازه‌ی دو هفته حرف زدم.
ارسال: #۴۰۹۲۰
۰۱ آذر ۱۳۹۶, ۰۹:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۱۳ ب.ظ، توسط pioneer01.)
(۳۰ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۰۴ ق.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  فکر میکردم این بالا تیک "حذف ارسال" رو بزنی حذف میشه و کلی خوشحال بودم که فقط من این آپشنُ دارم و بقیه چون این گزینه رو ندارن نقطه چین میذارن..........................................
الان فهمیدم دکوریِ Blush
چقد بگم نیت مهمهBig GrinBig Grin

(۰۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۱ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  عشق کلا از اون چیزاییه که حس می کنم به من ربطی نداره قضیه اش. Smile)))
ینی چی؟ :|
---------------------
این همه پست زده شد درباره چی بحث شد؟ بیشتر ایراد گرفتن بود تا جاییکه دیدم. مشکل چیز دیگریستSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , hun73r.9h0s7

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۴۷ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۰۶۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۸ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۰۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۱ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۳۸ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close