زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۱۰۸۳۱
۱۲ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۱۵ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۲ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۴۹ ق.ظ)مهرانگیز نوشته شده توسط:  خوشحال شدم وقتی این پست رو خوندم، اونم فقط به خاطر اینکه بالاخره یه نفر به یکی از پست های آقای جمکران انتقاد کرد!
جامعه ما متاسفانه داره به سمت افراط گری شدید پیش میره و این خیلی ناراحت کنندس،هیچ چیزی اونقدری که نشون میدن بد نیست،دین اسلام هم به این سخت گیری که نشون میدن نیست!
دلیل اینکه به اینجور پستها خیلی ها انتقاد نمی کنن این نیست که همه موافق هستن.
ولی به دلیل سخت گیری های مدیر قبلی(فرداد) اکثر بچه های صاحب نظر از سایت فراری شدن یا بن شدن. یا اونهایی هم که هستن چراغ خاموش میان و میرن. به همین دلیل سایت دست یه سری افراد مذهبی خشک هست که اگر کسی نظری مخالف با اونها بده منفی بارونش می کنن. برای همین اکثرا دیگه حال بحث با اینجور افراد را ندارن.
منظورم از مذهبی خشک فرد مذهبی نیست منظور از مذهبی خشک فردی هست که طوطی وار حرفهای بقیه را تکرار میکنه و بدون اندیشیدن بهش می خواد به خورد بقیه بده.
شما هم زیاد سخت نگیر همه میدونیم چه خبر هست.
good-wishes، در تاریخ ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۳۵ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

نه دوست عزیز این جا کسی قصد القای نظرات رو نداره
و این که برخی "مباحث" جلوگیری میشن به علت سیاست کلی سایت هست که در این راستا نیست و منطق هم میگه در جایی بحثی باز بشه که متخصصش و بسترش وجود داشته باشه . خصوصا در بحث دین که یک مسئله بنیادی حیات بشر هست. وقتی هدف ما پاسخگویی به شبهات نیست دلیلی نداره بحثی که در حوره تخصص خودمون هم نیست بپردازیم. اما این طوطی وار تکرار کردن فرق میکنه من خودم در راستای دین پژوهی در انجمن هایی عضو هستم که افراد مخالف هم آزادانه نظراتشون رو اونجا اعلام میکنن و به بحث میذارن اما دلیلی نمیبینم در اینجا یعنی مانشت سوالات خودم رو مطرح کنم : ) چون جای این بحث ها نیست و ضریب رسیدن من به نتیجه رو کمتر میکنه

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۰۸۳۲
۱۲ فروردین ۱۳۹۳, ۱۲:۴۳ ب.ظ
(۱۲ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۱۹ ب.ظ)good-wishes نوشته شده توسط:  
(12 فروردین ۱۳۹۳ ۱۰:۳۵ ق.ظ)IT_SUT نوشته شده توسط:  سلام خانم good-wishes. شما برای من خیلی عزیز و محترمید.
اما تویه این مباحث من خیلی تحقیق کردم ،خیلی فکر کردم. این حرفا رو هم تا دلتون بخواد از دوران دبستان تا همین حالا بهمون گفتن. اما کسی به سوالات آدم که جواب منطقی نمیده. یه چیزی میگن، هر کاریش میکنی با عقلت جور نمیاد(البته عقل من ناقصهBig Grin) یعنی یه جوری جوابتو میدن که فک میکنی خودت یزدی و اونا هم امام حسین. اما خیلی (نه همه) از این آدمای خوب یه باطن دیگه دارن که نشون نمیدن البته شاید تظاهر یه چیز عادی و معمولی شده.
من قصد بی ادبی و بی احترامی به عقاید شما و دیگران رو ندارم اما همونطور که شما و دیگران عقایدتون رو میگید منم گفتم
شاد باشین.

سلام دوست گرامی
سلامت باشید

منم قصد پاسخ صریح دادن به شما نداشتم و ندارم، نمیخوام پای بحث رو باز کنم وقصد القای نظرات رو هم ندارم و به قول شما منم نظرم رو گفتم.
بله . متوجه ناراحتی شما هستم ، یکی از دغدغه های خودم چه در حوزه دین و چه در حوزه های دیگه اینه که برخی حرف خوب می زنند ولی حرف خوب رو به خوبی نمیگن و این خودش، زدگی در مخاطب ایجاد میکنه
برای همین خودم هم همیشه سعی میکنم در این دست مباحث خصوصا در حوزه دین شنونده باشم و محتاطانه عمل کنم تا نکنه خودم به خاطر عدم آگاهی یا عدم بیان درست ضربه دیگری وارد کنم. البته منظورم در جایی که مختص این بحث نیست هست وگرنه در جایی مثل آدرسی که دادم و می دونم کارشناسان هستند آزادانه سوالاتم رو می پرسم و شبهاتم رو پیگیری میکنم

اما یک بنده خدایی (نقل به مضمون) میگفت ، آدمها به واسطه حس تملکی که دارند بسیاری از چیزها رو ممکنه فقط برای خودشون میخوان
اما برخی چیزها مثل خدا و ائمه رو واقعا دلت نمیاد برای خودت بخوای و هرچه در جای دیگه خودخواه باشی در این مسیر دلت میخواد افراد بیشتری همراه بشن چرا که لذت دوست داشتن خدا و دوستان خدا یک لذت مادی نیست

نمیخوام بگم بحث نکنیم ولی خودم یک طرفه ادامه بدم لذا علی رغم اینکه کمی از صحبتهام مونده خصوصی براتون ارسال میکنم تا پای بحث عمومی باز نشه چون ما در مانشت بنا نداریم به دو حوزه پاسخگویی به شبهات و سیاست بپردازیم و در حیطه فعالیت ما هم نیست
حرف شما کاملا متین.
منم قصد ندارم موضوع رو کشش بدم .بهتره همگی فکر کنیم چونکه عقل نعمت بزرگیه.
مهم نیست تهش چی میشه ،چه خوب چه بد. مهم اینه فردا روزی پشیمون نشیم.

ﺑﻪ ﺳﻼﻣﺘﯽ ﺧﻮﺩﻣﻮﻥ ﮐﻪ ﻫﻨﻮﺯ ﻧﻔﺲ ﻣﯿﮑﺸﯿﻢ
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , مهرانگیز
ارسال: #۱۰۸۳۳
۱۲ فروردین ۱۳۹۳, ۰۱:۱۸ ب.ظ
آفرین دوستای گلم که بحث ها رو کش نمیدید چون بحث های مذهبی خدایی خیلی داغونه یهو وسطش یکی کافر میشه یکی ایمان میاره اصلا یه وضی
کلا من خودم به شخصه از این بحث ها متنفرم
آدم خوبی باشید تو زندگیتون همه چی حله Wink

[تصویر:  banner.jpg]
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehdi.m2 , مهرانگیز , Donna
ارسال: #۱۰۸۳۴
۱۲ فروردین ۱۳۹۳, ۰۳:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ ۰۳:۲۸ ب.ظ، توسط saeed313.)
(۱۲ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۴۳ ب.ظ)IT_SUT نوشته شده توسط:  
(12 فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۱۹ ب.ظ)good-wishes نوشته شده توسط:  
(12 فروردین ۱۳۹۳ ۱۰:۳۵ ق.ظ)IT_SUT نوشته شده توسط:  سلام خانم good-wishes. شما برای من خیلی عزیز و محترمید.
اما تویه این مباحث من خیلی تحقیق کردم ،خیلی فکر کردم. این حرفا رو هم تا دلتون بخواد از دوران دبستان تا همین حالا بهمون گفتن. اما کسی به سوالات آدم که جواب منطقی نمیده. یه چیزی میگن، هر کاریش میکنی با عقلت جور نمیاد(البته عقل من ناقصهBig Grin) یعنی یه جوری جوابتو میدن که فک میکنی خودت یزدی و اونا هم امام حسین. اما خیلی (نه همه) از این آدمای خوب یه باطن دیگه دارن که نشون نمیدن البته شاید تظاهر یه چیز عادی و معمولی شده.
من قصد بی ادبی و بی احترامی به عقاید شما و دیگران رو ندارم اما همونطور که شما و دیگران عقایدتون رو میگید منم گفتم
شاد باشین.

سلام دوست گرامی
سلامت باشید

منم قصد پاسخ صریح دادن به شما نداشتم و ندارم، نمیخوام پای بحث رو باز کنم وقصد القای نظرات رو هم ندارم و به قول شما منم نظرم رو گفتم.
بله . متوجه ناراحتی شما هستم ، یکی از دغدغه های خودم چه در حوزه دین و چه در حوزه های دیگه اینه که برخی حرف خوب می زنند ولی حرف خوب رو به خوبی نمیگن و این خودش، زدگی در مخاطب ایجاد میکنه
برای همین خودم هم همیشه سعی میکنم در این دست مباحث خصوصا در حوزه دین شنونده باشم و محتاطانه عمل کنم تا نکنه خودم به خاطر عدم آگاهی یا عدم بیان درست ضربه دیگری وارد کنم. البته منظورم در جایی که مختص این بحث نیست هست وگرنه در جایی مثل آدرسی که دادم و می دونم کارشناسان هستند آزادانه سوالاتم رو می پرسم و شبهاتم رو پیگیری میکنم

اما یک بنده خدایی (نقل به مضمون) میگفت ، آدمها به واسطه حس تملکی که دارند بسیاری از چیزها رو ممکنه فقط برای خودشون میخوان
اما برخی چیزها مثل خدا و ائمه رو واقعا دلت نمیاد برای خودت بخوای و هرچه در جای دیگه خودخواه باشی در این مسیر دلت میخواد افراد بیشتری همراه بشن چرا که لذت دوست داشتن خدا و دوستان خدا یک لذت مادی نیست

نمیخوام بگم بحث نکنیم ولی خودم یک طرفه ادامه بدم لذا علی رغم اینکه کمی از صحبتهام مونده خصوصی براتون ارسال میکنم تا پای بحث عمومی باز نشه چون ما در مانشت بنا نداریم به دو حوزه پاسخگویی به شبهات و سیاست بپردازیم و در حیطه فعالیت ما هم نیست
حرف شما کاملا متین.
منم قصد ندارم موضوع رو کشش بدم .بهتره همگی فکر کنیم چونکه عقل نعمت بزرگیه.
مهم نیست تهش چی میشه ،چه خوب چه بد. مهم اینه فردا روزی پشیمون نشیم.

مشکل اینه که هیچ زمانی نمیاد ونبوده که همه خوب بشن(به قول شما، البته باید معیار این خوب بودن مشخص باشه ، منظورم اینه که شاید یه شخصی از نظر شما خوب باشه از نظر من بد باشه ) و مشکلی با هم نداشته باشن، اگر شما در طول تاریخ زمانی را سراغ دارید که چنین بوده بگید ما هم استدلال شما را می پذیریم.

به نظر من متاسفانه شما به دلیل حب و بغض هایی که نسبت به بعضی از افراد دارید(سیاسی) صحبت می کنید و نباید هرچه که به نظرتون درسته رو نشر بدبد بدون بیان هیچ دلیلی.
اگه واقعا در این زمینه ها زیاد مطالعه کردید یه تاپیک بزنید و من رو هم خبر کنید و با هم بحث می کنیم و دیگران هم قضاوت می کنند.

سورنا یکی از سرداران بزرگ و نامدار تاریخ ایران در زمان اشکانیان است که سپاه ایران را در نخستین جنگ با رومیان فرماندهی کرد و رومی‌ها را که تا آن زمان در همه جا پیروز بودند، برای اولین بار با شکستی سخت و تاریخی روبرو کرد.
ارسال: #۱۰۸۳۵
۱۲ فروردین ۱۳۹۳, ۰۵:۴۷ ب.ظ
(۱۲ فروردین ۱۳۹۳ ۰۴:۲۲ ب.ظ)مهرانگیز نوشته شده توسط:  آقای sohrsb1 چیزی که انسان رو از حیوان متمایز میکنه همین اعتقادات و افکارش هستن،یعنی ارزش هر انسانی به تفکراتش هستن ولی این تفکرات بدون بیان شدن ارزشی ندارن!
سکوت کردن زمانی که باید حرفی زده بشه از نظر من بزرگترین گناهه، اگه افکارمون برامون ارزش داشته باشه، مطمئنا نمیتونیم مثل یک ربات فقط نظاره گر باشیم و سکوت کنیم.
البته اگه منفی بارون شدن تو یک سایت شمارو مجبور به سکوت میکنه شما نمیتونید در زمره ی آدما با اعتقاد قرار بگیرین.
من خیلی خوب میتونم احساسات شمارو در مورد این مسائل درک کنم ولی اینو بدونین که با سکوت کردن یا تعصبی رفتار کردن هیچ چیزی عوض نمیشه.
بار علمی و مطالعاتی هر فرد میتونه بی منطق ترین افراد رو هم به زانو دربیاره، پس تمام تلاشتونو بکنید که با وجود همه محدودیت ها همیشه حرفی واسه گفتن داشته باشین تا دنیا بشه اونجوری که شما میخایید نه شما بشین اونجوری که دنیا میخاد.
اگه حرفی زده شد که باعث نارحتی کسی شده از همه دوستان معذرت میخام.
به امید روزی که همه به هم دیگه با یک چشم نگاه کنیم و با هم مهربون باشیم و به اعتقادات هم احترام بزاریم.
خانم مهر انگیز فکر می کنم از حرفم اشتباه برداشت کردید.
من با حرف شما موافقم که نباید ساکت بود و من خارج از فضای مجازی هیچوقت ساکت نبودم و فقط به حرف هم اکتفا نکردم ... صدمات زیادی هم تو این راه خوردم.
منظورم از سخت نگیر به این دلایل بود:
۱- شما میای جواب این ارسالها را میدی و کلی وقت صرف می کنی و بعد کل ارسالهات میاد پاک میشه و حتی بن می شی(البته در مدیریت قبلی اینطور بوده ولی در مدیریت جدید ملایم تر برخورد میشه) که یا اسم کاربری جدید می سازی و به جواب دادن ادامه می دی یا خسته میشی و بی خیال می شی.
۲- بحث های اعتقادی تو ایران آخرش به سمت سیاست های اشتباه در ایران کشیده میشه چون تو ایران مذهب با سیاست آمیخته شده و خیلی از کسانی که از این دست پستها میزنن گزارش سایت را رد میکنن و باعث فیلتر شدن سایت می شن اونوقت مدیر مجبور میشه شما را بن کنه و یا اگه حرفتون چاشنیش زیاد باشه درخواست ای پی شما از طرف نهاد های برادر میشه.
۳- نکته آخر باید ببنین وقتون چقدر ارزش داره. بیاین کلی بحث بکنین اونی که باید بدونه میدونه و اگه قرار باشه عمل کنه میکنه اونی هم عقیدش برخلاف حرف های شماست ۱۰۰ صفحه هم بنویسین عقیدش تغییر نمیکنه.
اکثر ایرانی ها منفعت طلب هستن و از خیلی از این ظاهر سازی های دینی نفع میبرن تو کار تو دانشگاه تو سربازی و ... و هیچوقت منافع خودشون را به خطر نمیندازن برای حقیقت.
تو مانشت قدیمها خیلی به این دست ارسالها جوابهای منطقی داده میشد ولی به دلایلی که گفتم دیگه کسی حال بحث کردن نداره. چون فقط وقت تلف کردن برای فردی هست که داره وقت صرف می کنه.
موفق باشین.
 سپاس‌گزاری شده توسط: مهرانگیز , tabassomesayna
ارسال: #۱۰۸۳۶
۱۳ فروردین ۱۳۹۳, ۱۲:۳۴ ق.ظ
دوستان یه سوال اگر شما دوتا پروژه داشتید که از اهمیت یکسان برخوردار بود و جفتشونم یه ددلاین داشتن و فرآیند یادگیری و پیاده سازیشون هم هر دو سخت و دشوار بود چطوری اولویت بندی میکردید؟

[تصویر:  banner.jpg]
ارسال: #۱۰۸۳۷
۱۳ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۱۲ ق.ظ
امروز همه میروند ۱۳ را به در کنند ولی من موندم تو خونه!!!!!!!!!!!!

در کمین فرصت باشید. امام علی(ع)Smile
ارسال: #۱۰۸۳۸
۱۳ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۱۴ ق.ظ
(۱۳ فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۱۲ ق.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط:  امروز همه میروند ۱۳ را به در کنند ولی من موندم تو خونه!!!!!!!!!!!!
ما هم نرفتیم، اتفاقا برای نهار هم مهمون داریمSmile

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
ارسال: #۱۰۸۳۹
۱۳ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۱۹ ق.ظ
البته من زیاد از این روز خوشم نمیاد....
امسال به خاطر فوت مادربزگم هم اصلا عید نداشتیم

در کمین فرصت باشید. امام علی(ع)Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent
ارسال: #۱۰۸۴۰
۱۳ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ ۰۷:۲۷ ب.ظ، توسط diligent.)
(۱۳ فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۱۹ ق.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط:  البته من زیاد از این روز خوشم نمیاد....
امسال به خاطر فوت مادربزگم هم اصلا عید نداشتیم
تسلیت میگم. ما هم به دلیلی تقریبا مشابه شما عید نداشتیم

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
ارسال: #۱۰۸۴۱
۱۳ فروردین ۱۳۹۳, ۰۷:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ ۰۷:۵۷ ب.ظ، توسط elham_sh219.)
این عید به نور فاطمیه زیباست
روزی تمام سال من با زهراست

با بردن نام فاطمه فهمیدم
سالی که نکوست از بهارش پیداست...

شهادت گل یاس در کویر ناسپاس بر عاشقان با احساس تسلیت باد.

التماس دعا

" وَ عَسَی أَن تَکْرَهُواْ شَیْئًا وَ هُوَ خَیْرٌ لَّکُمْ وَ عَسَی أَن تُحِبُّواْ شَیْئًا وَ هُوَ شَرٌّ لَّکُمْ وَ اللّهُ یَعْلَمُ وَ أَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ "

" و چه بسا چیزی را خوش نمی دارید، حال آنکه خیر شما در آن است، و چه بسا چیزی را دوست می دارید حال آنکه شر شما در آن است،و خدا می داند و شما نمی دانید. " بقره، ۲۱۶
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , maneshty , diligent , vesta , انرژی مثبت
ارسال: #۱۰۸۴۲
۱۳ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۴۶ ب.ظ
این ۱۳ که بدرش کردم بهترین ۱۳ ای بود که بدرش کردم. حس خوبی دارم . Rolleyes

اگه بشه چی میشهTongue

ﺑﻪ ﺳﻼﻣﺘﯽ ﺧﻮﺩﻣﻮﻥ ﮐﻪ ﻫﻨﻮﺯ ﻧﻔﺲ ﻣﯿﮑﺸﯿﻢ
ارسال: #۱۰۸۴۳
۱۴ فروردین ۱۳۹۳, ۰۲:۰۳ ق.ظ
۱۳ بدر رفتم پارک، مامانم گفت میگن هر کی سبزه گره بزنه آرزوش برآورده میشه، برای اولین بار سبزه گره زدم آرزو کردم، اومدم خونه ۲ساعت بعد برآورده شد. به همین راحتی ...

"Many of life 's failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up "
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , **sara** , Aurora , Donna
ارسال: #۱۰۸۴۴
۱۴ فروردین ۱۳۹۳, ۰۲:۱۰ ق.ظ
(۱۴ فروردین ۱۳۹۳ ۰۲:۰۳ ق.ظ)Potential نوشته شده توسط:  ۱۳ بدر رفتم پارک، مامانم گفت میگن هر کی سبزه گره بزنه آرزوش برآورده میشه، برای اولین بار سبزه گره زدم آرزو کردم، اومدم خونه ۲ساعت بعد برآورده شد. به همین راحتی ...
سبزه رو واسه یه امر مهمی معمولا گره میزنن Big Grin

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
 سپاس‌گزاری شده توسط: Potential , **sara** , Eternal
ارسال: #۱۰۸۴۵
۱۴ فروردین ۱۳۹۳, ۰۲:۱۶ ق.ظ
Big Grin آره شنیدم ...
البته این آرزوی منم امر کم اهمیتی نبود ... از ۱۸ سالگی بهش فکر میکردم ... البته احتمال میدادم تو چند روز/چند هفته آینده اتفاق بیفته اما همین امروز اتفاق افتاد Big Grin

"Many of life 's failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up "
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۳۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۲,۰۲۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۴۴۲ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۷ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۵۳ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۷۸ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۶ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close