زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۰۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اعتماد به نفس کاذب بعضی از کاربران

ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۱, ۰۶:۴۳ ب.ظ
سلام دوستان

ما کلآ دو نوع اعتماد به نفس داریم : ۱- اعتماد به نفس سازنده ۲- اعتماد به نفس کاذب
نوع اول رو اگر بشناسیم و در خودمون تقویت کنیم سبب موفقیت و پیشرفتمون میشه ولی نوع دوم به غرور می‌انجامد و همین مساله می‌تونه سبب انحراف در مسیر اهدافمون بشه.
شاهد بودم که بعضی از کاربران مانشت به نوع دوم اعتماد به نفس دچار شده اند ! مثال : "من تا الان دو بار کل کتاب ها رو خوندم" (که اگر بشنید حساب کنید،میبینید هر شبانه روز میبایستی ۴۸ ساعت باشد) البته شایدم درست بگن ! من دیدم از این نوع افراد که یک کتاب رو که من تو یک ماه نمیتونم یک فصلشو بخونم، اون بنده خدا یک شبه مطالعه کرد و فرداشم درس رو اوفتاده !
یا مثال دیگه : " آخیش ، کل clrs تموم کردم" یا مثال دیگه : "سال دیگه من صد در صد رتبه یک هستم" و و و ....
وقتی این جملات رو میشنوم حسادت نمیکنم ولی دوست دارم بگم دوست عزیز این کار ها رو کردی ؟ آفرین ، دیگه اعلام کردنش برای چی هست ! چرا ؟ چون کاربران دیگه با خودشون میگن : "وای !!! چقدر ما خنگیم ! ملت چقدر باهوش هستن ! و افسرده میشن"
البته من خودم خدای اعتماد به نفسم Big Grin ، اینو گفتم که با کاربران دیگه همدردی کرده باشم. Tongue

باز هوای وطنم وطنم آرزوست Heart مهر بود بر دهنم، سخنم آرزوست
۲۲
۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mim6890 , jameshenas
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۱, ۰۶:۵۴ ب.ظ
RE: اعتماد به نفس کاذب بعضی از کاربران
(۲۳ تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۴۳ ب.ظ)naderx نوشته شده توسط:  یا مثال دیگه : " آخیش ، کل clrs تموم کردم" یا مثال دیگه : "سال دیگه من صد در صد رتبه یک هستم" و و و ....

اینو خوب امدی
CLRS خوندن اونم کامل کامل کار حضرت فیله، به جرات می تونم بگم ۹۸% وقتی ۴ فصلشو خوندن بیخیالش میشن میرن پوران می خونن.

البته لازم هم نیست که کسی CLRS رو کامل بخونه ، فقط کافیه بدونی کجا و کدوم تمرین هاشو بخونی ، که اونم پوران کاملا پوشش داده.

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen_4050
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۲۵ ب.ظ، توسط WeCan.)
ببخشیدا شاید این بروبچ مجهز به سیستم تند خوانی از نوع مدرن باشن Big Grin
ما روزی یه سه چهار تا دور با جمیع دروس میزنیم . البته سیستم من از نوع فوق پیشرفته است و با سرعت نور کار میکنه
بی خیال دیگران Big Grin
از این حرفها زیاده اما شما تحت تاثیر حرف دیگران قرار نگیر اصلا بالفرض که راست هم میگن و نابغه تشریف دارن شما تلاش خودت رو بکن انچنانی که بعدا افسوس نخوری که میتونستی و نکردی .Wink

(۲۳ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۰۰ ب.ظ)SaMiRa63 نوشته شده توسط:  
(23 تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۵۴ ب.ظ)ali نوشته شده توسط:  ....
CLRS خوندن اونم کامل کامل کار حضرت فیله، به جرات می تونم بگم ۹۸% وقتی ۴ فصلشو خوندن بیخیالش میشن میرن پوران می خونن.

من که خریدمش ولی نگاش میکنم جرات ندارم برم طرفش TongueBig Grin

دیگه بزرگش هم نکنید (اعتماد به نفس منفی)Angry
خودندن کامل این کتاب هم کار جناب حضرت فیل نیست . ایشون کارهای مهم تری هم دارن . مگه جناب حضرت فیل بیکاره که بیا بشینه این کتاب رو بخونه Big Grin
این کتاب زمان بره خودندنش اما فهمش چندان هم سخت نیست Smile
باید از تابستان شروع کنید برای خودندنش اما اگر کاهلی کردین گذاشتین واسه پائیز باید بخشهای مهم رو خوند
۲
۰
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۴۲ ب.ظ
اینکه یکی بگه "من کل CLRS رو خوندم" یا اینکه "من دو بار کل کتابارو خوندم" کجاش نشون دهنده اعتماد به نفسه؟!

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۱۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , SaMiRa.e , ماه بانو
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۵۵ ب.ظ
اینکه خوبه. خیلی ها میگن ما clrs زبان اصلی رو کامل خوندیم! فکر کن!!!!!!
یا همین مهندسی نرم پرسمن!! که ۴ یا۵ بار خوندنش. من یکی کلی وقت گذاشتم گفتم خدایا من چجوری اینو حداقل یه بار بخونم!! Huh Confused
البته نمیگم این دوستان عزیز نخوندن اما تو چند ماه نخوندن. طی دو سه سال خوندنش!
۲
۱
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۳۲ ب.ظ، توسط Masoud05.)
خوب بعضی از جملات صرفا برای افزایش روحیه ، بچه ها بکار میبرن و اینکه انگیزه شون زیاد بشه ، بعضی ها هم واقعا برخی از دروسی رو که علاقه دارند چند بار میخونن
درضمن خوندن تا خوندن داریم ، یه موقع نیاز به فقط نگاه سطحی هست ، یه موقع برا کنکوره یه موقع برای پایان ترمه ، یه موقع هم تو تنگنای زمانی قرار میگیری که کارایی و سرعت عالی میشه Big Grin

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , Potential
ارسال:
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۰۱ ق.ظ
موضوع واقعا جالبیه.
اینجا یه محیط مجازیه و اعتماد به نفس کاذب معنی نداره چون سودی واسه کسی نداره و مسلما گفتن اینجور حرفا زیاد جالب نیست و باعث عدم اعتماد به حرفای اون فرد از طرف دیگران میشه ، پس علاوه بر اینکه سودی نخواهد داشت ضرر هم داره ، پس واقعا دلیلی واسه گفتن این جور حرفا نیست.
بعضی ادعاها و حرفها هم برای افزایش روحیه و انگیزه بین بچه هاست و به نظر من هم خیلی خوبه و باعث تحریک فرد میشه و انرژی بیشتری به فرد میده و یا یه جور عهد و پیمان میشه تا فرد فراموش نکنه و سرعتشو پایین نیاره.
در کل تو مانشتی ها از این جور افراد انصافا خیلی کمه و اتفاقا بچه های خیلی باسواد هم زیاد هست و من زیاد از این جور حرفا غلو و ادعا خیلی کم دیدم.
در کل بستگی به طرز فکر خودتون داره ، اما هر کسی هر کاری رو واسه خودش می کنه، پس کاری نکنیم که باعث رنجش دیگران و از همه مهمتر باعث از ارزش افتادن خودمون بشه و یه دید بد دیگران از ما داشته باشند.
در کل خودت باش (در حقیقت دارم به خودم میگم تا آویزه گوشم باشه)

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۵
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: ماه بانو , farhud
ارسال:
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۱ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
متاسفانه این اعتماد بنفس در مورد اندک انگشت شماری بگونه دیگریست.. این دوستان در زمینه هایی که تجربه ای ندارند راهنمایی میکنند و گاهی چنان محکم حرف میزنند که اونهایی که میدونند دهانشون از تعجب باز میمونه . مثلا" کسی خدمت سربازی نرفته ولی راجع به دوره آموزشی که سوال می پرسند جواب میده. معمولا" این دوستان شنیده هاشون را با بعضی پندارهاشون با قاطعیت بیان میکنند. این در مورد راهنمایی های آموزشی در مورد تحصیل و ادامه تحصیل هم هست.
در مورد منابع آموزشی هم این هست. یعنی گاهی بشدت در مورد یه کتاب اغراق میشه. گاهی معلوم میشه اون دوستی که این حرفا را زده خودش اون کتاب را نخونده. یا بدون تسلط به همه منابع در اون زمینه فقط همان یه کتاب را خونده و اون را بی نظیر توصیف میکنه.Sad

البته این رو بگم که بعضی حرفها هم بنظر من نادرست نیست. کتاب clrs کتاب بسیار خوبیست و خوندنش کار بعیدی نیست. کافیست علاقمندی شما به طراحی الگوریتم از علاقمندیتون به پاس کردن کنکور بیشتر باشه.Big Grin

امیدوارم دوستان تجاربشون را در اختیار دیگران بذارند نه شنیده هاشون را ،تا افراد بتونند با اطمینان بیشتری از این انجمن استفاده کنند.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۱۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , ماه بانو , y_amin , admin , maryami , zeinab , هاتف , hnarghani , s.sadri , esi , Parva , blackhalo1989 , Mahbanoo313 , SarahArshad , انرژی مثبت
ارسال:
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۳ ق.ظ، توسط Masoud05.)
(۲۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۴۰ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  متاسفانه این اعتماد بنفس در مورد اندک انگشت شماری بگونه دیگریست.. این دوستان در زمینه هایی که تجربه ای ندارند راهنمایی میکنند و گاهی چنان محکم حرف میزنند که اونهایی که میدونند دهانشون از تعجب باز میمونه . مثلا" کسی خدمت سربازی نرفته ولی راجع به دوره آموزشی که سوال می پرسند جواب میده. معمولا" این دوستان شنیده هاشون را با بعضی پندارهاشون با قاطعیت بیان میکنند.
در مورد منابع آموزشی هم این هست. یعنی گاهی بشدت در مورد یه کتاب اغراق میشه. گاهی معلوم میشه اون دوستی که این حرفا را زده خودش اون کتاب را نخونده.
امیدوارم دوستان تجاربشون را در اختیار دیگران بذارند نه شنیده هاشون را ،تا افراد بتونند با اطمینان بیشتری از این انجمن استفاده کنند.

بنظرم یکی از بزرگترین تهدیدات مانشت همینه که افراد بدون غرض یا با غرض راهنمایی اشتباه به دیگران میدن ، مثلا کسی که یه درس رو نخونده چطور میتونه یه برنامه جامع برای اون درس بنویسه ( جالبه که اولش قید نمیکنن " بنظر من " و حرفشون رو با قطعیت میگن ) یا کسی که تا حالا کنکور ارشد نداده راجع به برخی از مسائل نمی تونه دیدگاه درستی داشته باشه . قبلا هم این مورد رو در چند جا بعنوان یکی از مسائل مهم ، بیان کردم . راه حلش هم اینه که هر مطلبی رو چشم بسته قبول نکنیم ، حالا طرف روبرو میخواد یه بی تجربه باشه و یا یک متخصص ( حداقلش این هست که اون متخصص رو خوب بشناسیم تا راحت تر حرفش رو قبول کنیم ) Smile

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , naderx , هاتف , s.sadri
ارسال: #۱۰
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۱۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۴۰ ب.ظ، توسط farhud.)
من فکر میکنم اون کاربری که با این صحبتها افسرده میشه بهتره بره روی اعتماد به نفسش کار کنه. این باید تاثیر مثبت هم داشته باشه روی دواطلبان ارشد که بشنوند کسانی هستند که کمی جلوتر از اونها هستند چون باعث میشه تلاششون رو بیشتر کنند مگر اینکه حالشو نداشته باشند یا واقعا وقتشون کم باشه مثل من Tongue که اینجام باعث میشه قید کارهای دیگه رو بزنی و وقت اون کارا رو بذاری برای درس.

یه عمر تو دانشگاه شنیدیم از این حرفها که انصافا کاربردی جز تخدیر دانشجوها نداشته.
۱
۲
ارسال: #۱۱
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۰۵:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۵:۵۷ ب.ظ، توسط zeinab.)
اره اینجا چون فضای مجازی هست زیاد اغراق میشه!!
اما دیدین؟؟ اگر از همین افراد رو در رو بپرسی چی خوندی چجوری خوندی میگن " ما!! ما روزی ۲ ساعت خوندیم فقط جزوه خوندیم و ........." از این حرفا.
والا چه تو دوران مدرسه چه دوران دانشگاه اینجوری بود!!
قبول دارین؟؟
که همون موقع هم یکی مثل من به خودم میگفتم چقدر خنگم!! Big Grin
۴
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D
ارسال: #۱۲
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۵۹ ب.ظ، توسط nomad:D.)
(۲۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۵:۵۶ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  اره اینجا چون فضای مجازی هست زیاد اغراق میشه!!
اما دیدین؟؟ اگر از همین افراد رو در رو بپرسی چی خوندی چجوری خوندی میگن " ما!! ما روزی ۲ ساعت خوندیم فقط جزوه خوندیم و ........." از این حرفا.
والا چه تو دوران مدرسه چه دوران دانشگاه اینجوری بود!!
قبول دارین؟؟
که همون موقع هم یکی مثل من به خودم میگفتم چقدر خنگم!! Big Grin

هیچ موجودی بد تر از آدم دروغگو نیست (اَه اَه اَه ....)

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۳۱ ب.ظ
بعصی ها که توی دانشگاه های خوب تهران درس میخونن واقعاً مغرور هستن(البته نه همشونا) ...

چه برسه به اعتماد به نفس کاذبشونCool
۴
۱
ارسال: #۱۴
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۴ ب.ظ، توسط هاتف.)
(۲۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۵:۵۶ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  پرسی چی خوندی چجوری خوندی میگن " ما!! ما روزی ۲ ساعت خوندیم فقط جزوه خوندیم و ....
آخ آخ! این همونیه که من امسال بهش رسیدم!
پارسال می پرسیدم چطور خوندی رتبه ۲۰ شدی، میگفت از مهر شروع کردم، روزی ۵-۶ ساعت، کارشناسی ام هم غیرانتفاهی چالغوز آباد بودم تازه معدلمم روی ۱۵-۱۶ بود! بعد من می گفتم راستی من ریاضی مهندسی پاس نکردم نمی دونم چیه؟ میگفت چیزی نیس یه کم پیش مطالعه کن برو کلاس! کامپایلرم چی نی Big Grin ۱ ماهه کمرش رو شکستی!
خلاصه که به دی ماه رسیدم دیدم ۴ تا درسم مونده بود با خودم گفتم یا من از مریخ اومدم یا بازم من از مریخ اومدم Big Grin
نگو طرف ۲-۳ بار کنکور داده، آخه لامذهب اینم بگو!
۱۷
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: naderx , Mohammad-A , Xilinx , nomad:D , s.sadri , SaMiRa.e , خانه سبز , myself , Mänu , mehrdad66 , jameshenas , elhameli , Mahbanoo313 , SarahArshad , ماه بانو , diligent
ارسال: #۱۵
۲۵ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۳۳ ق.ظ
این مشکل اعتماد به نفس کاذب، کلا مشکل ما ایرانیاس. از یه متخصص میپرسی چرا گلوم درد میکنه میگه تخصص من جراح و اعصابه جزو حیطه کاری من نیست اما از یه طرف از یه بنده خدا که دیپلم هم نداره میپرسی میگه یه دارو هست من خوردم خوب شدم تو هم اونو بخور خوب میشی. شاید به خاطر اینه که افراد خبره سکوت میکنند ....

if things were easy to find, they wouldn't be worth finding
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fantasy , ماه بانو

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تبدیل بازدید کننده به مشتری و کسب اعتماد sayeha ۰ ۱,۵۳۹ ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ۰۱:۲۰ ق.ظ
آخرین ارسال: sayeha
  کاربران چگونه به صفحات جستجو نگاه میکنند؟ siavash82i ۰ ۱,۵۷۸ ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ۰۱:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: siavash82i
  قطع ارتباط کاربران با کریو کنترل و اتصال مجدد (فوری فوری ) mhd3 ۰ ۲,۰۱۷ ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ۰۲:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mhd3
  ارسال ایمیل برای کاربران مانشت baahare ۷ ۶,۶۸۶ ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  کمک تلگرامی به کاربران مانشتی samaneh2505 ۱۳ ۱۰,۲۳۲ ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: samaneh2505
  موضوع "اعتماد در شبکه های اجتماعی" ماهورا ۲ ۳,۰۹۷ ۲۰ آذر ۱۳۹۴ ۰۳:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: arezoo174
  ریاضیات رو در کنکور کامپیوتر حذف کنم یا بعضی فصل ها رو حتما بخونم؟ Aurora. ۲۶ ۱۲,۸۸۲ ۱۴ آذر ۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ghandi70
  رشد بی رویه کاربران مبلغ یک موسسه خاص popoloo ۲۵ ۱۴,۹۷۳ ۰۸ مهر ۱۳۹۴ ۰۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  کاربران ویژه sina_n ۱۷ ۱۵,۷۵۷ ۰۲ مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: A V A
  دانلود سمینار و کتاب (موفقیت، تقویت حافظه، ثروت، اعتماد به نفس، آرامش و ...) DL4Success ۰ ۹۱ ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۷:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: DL4Success

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close