زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۳۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پرسش و پاسخ در خصوص برنامه نویسی تحت وب:)

ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۰۶ ب.ظ، توسط مازیار صفایی.)
Rainbow پرسش و پاسخ در خصوص برنامه نویسی تحت وب:)
پرسش و پاسخ در خصوص برنامه نویسی تحت وبSmile

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۴۰
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , - rasool - , luna , homa , marzieh , blackhalo1989 , fatima1537 , maedeh , pos , Aurora , zzsnowdrop , Sunshine Off , Avicenna , nfe89 , a i , MSsoftware , narges_r , nikou , mosaferkuchulu , carbon , abbassep , M.H.P , farazin , silver , چـکاوک , yoohanna , admin , Maryam-X , meghdad , Lantern , najme60 , hamed_k2 , firouzi.s , HRZ , rezatotti , mohandeszahra , saba_1984 , parvaz_hj , maryami , alime , yarandish , MShariati , hajar2261 , farnoosh , rozh66 , mat , **sara** , Bahar009 , fateme_68 , ana9940 , euruse , farahnaz , eris229 , Parva , diligent , ali reza , kerm , MONA_STAR , SaMiRa.e , Shiny , berkeley , karimi482 , hardware23 , Mahbanoo313 , tarannom , marjan_gh , ماه بانو , sajad_8900 , zeinab , fo-eng
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۱۰ ب.ظ، توسط homa.)
RE: آموزش برنامه نویسی تحت وب - ویژه مانشت
شروع کار رو با طراحی یک سایت برای یک شرکت خاص شروع بشه خوبه؟
یا اینکه اول باید کارهای ساده رو برای خودم کد بزنم و بعد برم سراغ کارای سنگین تر.

گر مرد رهی میان خون باید رفت *** از پای فتاده سر نگون باید رفت
تو پای در ره نه و هیچ مپرس*** خود راه بگویدت که چون باید رفت
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , rozh66
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۰۲ ب.ظ، توسط مازیار صفایی.)
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۰۷ ب.ظ)homa نوشته شده توسط:  شروع کار رو با طراحی یک سایت برای یک شرکت خاص شروع کنم خوبه؟
یا اینکه اول باید کارهای ساده رو برای خودم کد بزنم و بعد برم سراغ کارای سنگین تر.

طراحی یک سایت ساده برای شروع برنامه نویسی تحت وب بهترین انتخاب است به دلایل زیر:
۱/ شما با نحوه استفاده درست HTML,CSS,JavaScript آشنا می شوید.
۲/ یاد می گیرید چگونه در حد لازم از فتوشاپ و یا هر نرم افزار گرافیکی دیگر استفاده کنید.
۳/ کد نویسی شما آنقدر پیچیده نیست که شما را دلسرد کند.
۴/ زود تمام می شود و شما را خوشحال می کند.

موضوع کار:
اگر شرکتی را می شناسید که می خواهد وب سایت طراحی کند بسیار ایده آل خواهد بود.
چیزی که مهمه اینه که برنامه نویس بدونه تنها برای خودش برنامه نمی نویسه . بلکه این سایت یا برنامه باید مورد پسند واقع بشه. کد شما، طرح شما، عملکرد سیستم شما باید مورد پسند باشد نه فقط دلنشین خودتان.
وقتی برای یک شرکت خاص می خواهید سایتی طراحی کنید اوست که نظر می ده . این مسائل در برنامه نویسی عادی ترین مسائل موجود هستند.

شما با آن ها صحبت کنید. صادقانه بیان کنید که اولین کار شماست و می خواهید بیاموزید.
از آن ها بخواهید با شما صادق باشند و اشتباهات و ایرادات را بگویند. ( کم کم یاد می گیرد که خودتان ایرادتان خودتان را بگیرد. پس نگران نباشید)

در پیام خصوصی گفتید یک شرکتی است که در زمینه سرویس دهی اینترنت کار می کند:
برای شروع بهتر است که در اینترنت حداقل ۲۰ سایت با این زمینه را مشاهده کنید.
در یک کاغذ امکاناتی که هر کدام دارند را بنویسید.

مثلا:
یک منوی اصلی دارن.
گالری تصاویر دارن
نقشه سایت دارن
اسلاید شو دارن.
اخبار دارن
عضو گیری دارن
.....

امکانات را که نوشتید باید با فتوشاپ یک قالب درست کنید.

دوستان عزیز:
تحلیل اول کار بسیار مهم است.
ابزار مدلسازی هم که UML می باشد که برای یک سایت ساده لازم نیست درگیر آن شوید.
اما برای نرم افزار های تحت وب بسیار بسیار بسیار ضروریست.
اگر بتوانید ذهنتان را کلاسه بندی کنید فهم UML کار پیچیده ای نخواهد بود.

همین که در ابتدا یاد بگیرد همه چیز را بر روی کاغذ بیاورید قدم بسیار بزرگی است
من در خدمت سوالات شما هستم.....

ببخشید اگه یکم درهم برهم هست.... حرف زیاده!

۱۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: homa , marzieh , maedeh , luna , blackhalo1989 , Aurora , Avicenna , MSsoftware , انرژی مثبت , farazin , yoohanna , Lantern , saeed_435 , farnoosh , rozh66 , mat , **sara** , ana9940 , farahnaz , diligent , - rasool - , Shiny , karimi482 , Mahbanoo313 , sajad_8900
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۳۴ ب.ظ، توسط fatima1537.)
آموزش برنامه نویسی تحت وب - ویژه مانشت
طرح خیلی خوبی دادین . من هستم چون خیلی برنامه نویسی رو دوست دارم(از هر نوعش)
ولی برنامه نویسی یه کار انفرادی نیست و اگر بخوایم یه پروژه بزرگ بنویسیم باید حتما گروهی باشه.اینطوری حداقل روح و روانمون آسوده تره و فشار و استرس کمتری داریم
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۱۷ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  ابزار مدلسازی هم که UML می باشد که برای یک سایت ساده لازم نیست درگیر آن شوید.
اما برای نرم افزار های تحت وب بسیار بسیار بسیار ضروریست.
توی دوره دانشجویی برای درس آزمایشگاه مهندسی نرم افزار با rational rose کارمیکردم یه پروژه کوچیک مدرسه برداشتم و خواستم روال کارهای اون رو تحلیل کنم(که خیلی هم فعالیت های مدرسه ساده هستند) ولی واقعا زیاد شدند و تازه اون موقع بود که متوجه شدم چه جزئیاتی از دید خودم پنهان بود!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۴۴ ب.ظ، توسط مازیار صفایی.)
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۲۹ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  ولی برنامه نویسی یه کار انفرادی نیست و اگر بخوایم یه پروژه بزرگ بنویسیم باید حتما گروهی باشه.اینطوری حداقل روح و روانمون آسوده تره و فشار و استرس کمتری داریم

برای اینکه یک پروژه به صورت گروهی انجام بشه خیلی راه قبلش باید رفت
اینجور نیست که در سال اول وارد یک تیم برنامه نویسی بشید.
تا زمانیکه مستقلا نتونید برنامه بنویسید گروهی نمی تونید.
در ایرن این مساله به ندرت اتفاق می افته( البته در سطح بازار خصوص) که تیمی بیشتر از ۳ نفر یک برنامه رو بنویسن و نتیجه بگیرن....

مدیریت پروژه و زمانبندی و و و و و .... مستلزم داشتن تجربه است....

در مورد رشنال رز این نرم افزار تنها از UML 1 پشتیبانی می کنه که دیگه منسوخ شده. لااقل تا جایی که من می دونم ۴ ساله UML2 حرف اول رو می زنه و بهترین نرم افزار Enterprise Architect هست. البته با VISIO و Paradaigm هم می شه کار کرد. ولی اینترپرایز آرشیتکت یک چیز دیگه ست....

۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maedeh , blackhalo1989 , homa , Aurora , fatima1537 , MSsoftware , marzieh , Lantern , hamed_k2 , Msccom , rozh66 , mat , **sara** , ana9940 , - rasool - , karimi482 , Mahbanoo313
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۳۵ ب.ظ
خب در بالا تقریبا یه پیشنهاد دادید برای شروع کار که همون یک برنامه تحت وب هست . و در گام اول هم باید ظاهر کار و عملکردهایی که مد نظرمون هست رو لیست کنیم و با UML2 یا ENTERPRISE ARCHITECT پیاده سازی کنیم
این کارها رو که انجام دادم نتیجه کارم رو میذارم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۰۸ ب.ظ، توسط مازیار صفایی.)
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۴:۳۵ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  خب در بالا تقریبا یه پیشنهاد دادید برای شروع کار که همون یک برنامه تحت وب هست . و در گام اول هم باید ظاهر کار و عملکردهایی که مد نظرمون هست رو لیست کنیم و با UML2 یا ENTERPRISE ARCHITECT پیاده سازی کنیم
این کارها رو که انجام دادم نتیجه کارم رو میذارم

البته عجله ای برای مدلسازی با یوام ال نیست. معمولا در ابتدای کار این مساله کمی خسته کننده به نظر می رسد.اگر احساس کردید دارد روی اعصاب شما اسکی می رود رهایش کنید.... اگر با نقاشی های خودتان بیشتر ارتباط برقرار می کنید عالیست....
در پروژه های چهارم به بعد کم کم خود به خود می فهمید که چطوری یوام ال بازی کنید که حالش را ببرید....

تمرکز خودتان را بر روی جستجو و لیست نیازمندی های یک وب سایت ساده بگذارید....

۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , homa , Msccom , rozh66 , mat , **sara** , Mahbanoo313
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۵۵ ب.ظ
تا اینجایی که من فهمیدم مواد مورد نیاز برای برنامه نویسی تحت وب میتونه اینا باشه:
html , php,css, فتوشاپ
ولی قسمت uml رو خوب نفهمیدم..

به غیر از اینا چیزه دیگه ایی هم هست؟

۱
۰
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۵۷ ب.ظ
ASP چطور ؟ شروع کنیم به خوندن ASP؟
۱
۰
ارسال: #۱۰
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۵:۰۲ ب.ظ، توسط zzsnowdrop.)
من یک سالی میشه دیگه این برنامه نویسی رو گذاشتم کنار.
آخه این پروژه نوشتن نون نبود تهش دیگه ( تازه از دانشجو جماعت نمیشه پول درآورد، این همه پروژه بنویس برن به عنوان پروژه فاینال بدن. بعد اسم مهندسم بچسبونن کنار اسمشون. بعد چندر غازم ندن بهت )
اما فکر خوبیه.منم هستم.
امیدوارم دوستان که تو این امر تجربه دارن کمک به ما طفلکای جویای علمو فراموش نکنن Angel

ای مخاطب شکوه های پنهان! تو اگر نباشی به که می توان گفت حرف هایی را که به هیچ کس نمی توان گفت . امام سجاد (ع)
۱
۰
ارسال: #۱۱
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۱۰ ب.ظ، توسط مازیار صفایی.)
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۴:۵۵ ب.ظ)homa نوشته شده توسط:  تا اینجایی که من فهمیدم مواد مورد نیاز برای برنامه نویسی تحت وب میتونه اینا باشه:
html , php,css, فتوشاپ

UML یک ابزار مدلسازی تحلیل می باشد.برای شروع کار اصلا لازم نیست درگیر اون مساله بشید.
بعد از ۴ پروژه کامل می تونید برید سروقتش....

البته بسته به انتخاب خود شما می توانید از PHP و یا ASP.NET استفاده نمایید.
من خودم PHP کار می کنم.

یکم که بگذره باید یا از jQuery استفاده کنید یا mootools که من jQuery استفاده می کنم ...
کم کم می بینید خیلی چیزها هست که باید یاد بگیرید.... من همو رو یک جا نفگفتم سکته نکنید!Big Grin
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۴:۵۷ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  ASP چطور ؟ شروع کنیم به خوندن ASP؟
خوندنش خالی از لطف نیست. البته در صورتیه که شما بخواین از این زبان استفاده کنید
من یکم ASP هم بلدم که از کتاب جعفرنژآد یاد گرفتم. خوب بود. بد نبود.
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۴:۵۹ ب.ظ)zzsnowdrop نوشته شده توسط:  من یک سالی میشه دیگه این برنامه نویسی رو گذاشتم کنار.
آخه این پروژه نوشتن نون نبود تهش دیگه ( تازه از دانشجو جماعت نمیشه پول درآورد، این همه پروژه بنویس برن به عنوان پروژه فاینال بدن. بعد اسم مهندسم بچسبونن کنار اسمشون. بعد چندر غازم ندن بهت )
اما فکر خوبیه.منم هستم.
امیدوارم دوستان که تو این امر تجربه دارن کمک به ما طفلکای جویای علمو فراموش نکنن Angel

شما قرار نیست برای دانشجویان پروژه بنویسید.
وقتی می گوییم پروژه ای کار می کنیم یعنی من برای ی شرکت با شرایط مثلا ۵۰% ، ۵۰% یک پروژه را می نویسم.
پروژه های دانشجویی برای همان دوران دانشجویی خوب است....

منظور کار در بازار خصوصی است ( نه دولتی)
در ضمن من که خوب پول در میارمCool
خدارا شکر راضیم....
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۴:۵۵ ب.ظ)homa نوشته شده توسط:  تا اینجایی که من فهمیدم مواد مورد نیاز برای برنامه نویسی تحت وب میتونه اینا باشه:
html , php,css, فتوشاپ

یک سری پک های آماده قالب در بازار هست که خرید واجبه... مثل کتاب تست کنکور....
برای شروع می تونید از اونها استفاده کنید که دستتون بیاد چطوری با فتوشاپ قالب می زنن....
منم از اونها شروع کردم بعدش خودم طراحی تیم ملی ای زدم!Big Grin

۷
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , rozh66 , mat , **sara** , - rasool - , kerm , homa , karimi482 , Mahbanoo313
ارسال: #۱۲
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۴۰ ب.ظ
در چه حد باید html و css بلد بود؟
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: rozh66
ارسال: #۱۳
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۰۱ ب.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۵:۴۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  در چه حد باید html و css بلد بود؟

برای شروع کار نیازی به دونستن UML ندارید ولی باید CSS رو مقدماتی بدونید
کلا CSS چیز خیلی خاصی نیست.... توی کار می فهمید به چه دردی می خوره

۵
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , homa , maedeh , rozh66 , mat , **sara** , - rasool - , Mahbanoo313
ارسال: #۱۴
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۲۳ ب.ظ
خیلی ممنون از باد عزیز .

یه سوال داشتم هر وقت فرصت کردی بی زحمت برامون بگو .

شرایط ثبت کردن شرکت نرم افزاری و اختیارت اونو ( وب - تجارت الکترونیک - آموزش - عرضه نرم افزار - سی دی های آموزشی و...) و اینکه چه موسساتی باید مجوز بدن رو بی زحمت توضیح بدید ؟Smile
۱
۰
ارسال: #۱۵
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۲۸ ب.ظ
از توضیحات خوبتون واقعا ممنونم

نقل قول: یک سری پک های آماده قالب در بازار هست که خرید واجبه...
میشه بگین دقیقا اسم این پکهایی که گفتین چیه؟
منظورتون همون قالب های آماده ایی هست که رو اینترنتم میشه پیدا کرد. و تو اون پک ها اموزش این قالب بندی ها رو توضیح میده؟

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marzieh , مازیار صفایی , rozh66

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۲۱۲ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۴۲۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۶۸ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۸۲ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۶۷ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۲۱۴ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۷۳ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۶۲ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۵۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۳۰۱ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close