زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۰۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کمک برای شروع برنامه نویسی

ارسال: #۱۶
۲۲ فروردین ۱۳۹۵, ۰۲:۴۱ ق.ظ
و در نهایت یک نکته:
مفاهیم رو با مفاهیم اشتباه نگیرید
اونچه در میان برنامه نویسان به عنوان مفاهیم مطرح میشه به نظر من "مبانی" است نه مفاهیم
مفاهیم یعنی انقدر در برنامه نویسی ریز بشیم که به صورت تئوری خودمون از ابتدا چرتکه رو بسازیم بعد مدارهای مجتمع ، ترانزیستورها ، کامپیوتر ، سیستم عامل ، زبان برنامه نویسی ، کامپایلر ، و حالا به این نتیجه برسیم که به فضایی در رم جهت ذخیره ی داده ای که در اینده توسط کاربر مقداردهی میشود نیاز داریم و بگیم آهان به این دلیل متغییر ها به وجود اومد
بعد بررسی کنیم چرا گاهی مجبور به تعیین نوع داده ها داریم و....
یعنی دانش کامپیوتر و برنامه نویسی رو مفهومی یاد بگیریم و فلسفه ی بوجود اومدن هرچیزی رو بدونیم. بارها پیش اومده در دوره ی مفاهیم برنامه نویسی که برای دانشجویان رایگان برگزار میکنیم در میان کلاس گاها یه مسئله رو انقدر باز میکردیم که بچه ها خودشون راهکار ارائه میدادن برای حل مسئله و بعد که میگفتم این دقیقا همون فکری بود که به سر اقای ... در سال... در حال مشکل.... برای زبان.... زد. یعنی اگه شما بتونید همه چیز رو موشکافانه بررسی کنید صاحب ایده خواهید بود و میتونید محصول جدیدی رو خلق کنید در غیر اینصورت تبدیل به یک برنامه نویس به ظاهر حرفه ای میشید که کار با دیتابیس و توابع رو بلده

در مورد منبع جوابی که به یکی از دوستان دادم رو کپی میکنم اینجا:
------
در خصوص منبع باید عرض کنم هیچ کتاب و سایتی نمیتونه منبع کامل باشه به چند دلیل
اول اینکه اگه شما قرار باشه نویسنده ی اون کتاب یا صاحب اون سایت باشید هیچ وقت زمانتون رو به جزئیات در خصوص یک مبحث اختصاص نمیدهید
بعنوان مثال تابع meesagebox متد های زیادی داره که اکثرا به show اشاره میکنن تو سایت ها، چون انتظار افراد در ابتدا از این تابع فقط نشان دادن یک پیغام است و نویسنده ی کتاب یا سایت ترجیح میدهد به جای گذاشتن وقت برای پرداختن به جزئیات یک بحث به سراغ بحث دیگری برود تا محصول او سرفصل های بیشتری را تحت پوشش قرار دهد.
در حالی که برنامه نویس واقعی فردی است که مسلط به تمامی امکانات یک زبان می باشد تا بتواند بهترین ابزار در حل یک الگورتیم را انتخاب کند
با تمام اینها برخی زبان ها منبع خوبی دارند و ان شرکت سازنده است.
مانند #C که در مورد messagebox اینگونه به متدهای آن اشاره می کند

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

-----

دوره های رایگان جهاد علمی (شبکه و برنامه نویسی) site:www.ittw.ir ____ telegram: @ittwir
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۲۲ فروردین ۱۳۹۵, ۰۸:۱۳ ق.ظ
زبان های برنامه نویسی همه ی آنها اصول یکسان ولی سینتکس متفاوتی دارن مثلا تعریف متغیر حلقه ها و غیرو همه اصول یکسانی دارن ولی تو زبان های مختلف syntaxمتفاوت دارن این یعنی اینکه اگه کسی ی زبون را یاد بگیره می شه گفت تقریبا همه ی زبون ها رو یاد گرفته ولی برنامه نویسی یادگیری syntaxنیست برنامه نویسی یادگیری الگوریتم نویسی هست (به نظر من برنامه نویسی بیشتر به جای اینکه ی کار عملی باشه با سیستم های الکتریکی دیجیتالی ی کار تئوریه با سیستم مداد و کاغذ )یعنی الزاما به کسی syntaxی زبان رو بدونه نمیشه بهش گفت برنامه نویس شما باید بتونید الگوریتم نویسی خودتون رو تقویت کنید بدون نوشتن حتی یک خط کد. اگه شما به ی همچنین توانایی رسیدید می تونید به خودتون بگید ی برنامه نویس درست حسابی البته زمان طراحی هم خیلی مهمه مثلا ممکنه ی برنامه ی ساده ی نفر تو ی هفته بتونه بنویسه ولی همون ی برنامه رو نفر با تجربه ی دیگه ای تو ی ساعت !!! اینجاست که تجربه میاد وسط و عامل تعیین کننده ای هست تو رقابت ها مثلا تو مسابقات acm,که همیشه شریف اوله خخخخخ
و این یعنی اینکه تو یادگیری به دیگران نگاه نکنید که چقدر سریع برنامه ای رو توم می کنن وممکنه نوشتن ی برنامه زیاد طول بکشه که با پشت کار میشه براین عامل مستعد نا امیدکنندگی(چی گفتم !!!) غلبه کرد.
۰
۰
ارسال: #۱۸
۲۲ فروردین ۱۳۹۵, ۰۶:۴۰ ب.ظ
سلام ممنون از راهنمایی هاتون،حال من مثل کسی هست که میخهواد شنا یاد بگیره،میبرنش تو آب هیچی یادش نمیدن به جاش حسابی آبش میدن،خب اونم از آب میترسه دیگه،حالا یکی بیاد بگه از کدوم شنا خوشت میاد؟کرال پشت،قورباغه،کرال سینه،شنا پروانه،شنا استقامت و...
حالا طرف تو اصول اولیه آموزش شنا مونده و کلا از شنا میترسه چه برسه به اینکه بگه از کدوم نوع خوشم میاد،حال من هم دقیقا اینطوره.....

باید خلیل بود وبه یار اعتماد کرد* گاهی بهشت در دل آتش میسر است
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS
ارسال: #۱۹
۲۳ فروردین ۱۳۹۵, ۰۳:۴۲ ب.ظ
سلام دوست عزیز.
در مورد من به این صورت بود که از ابتدای کار نمی دونستم به چه زبان برنامه نویسی علاقه مند هستم ، من بهتون پیشنهاد می کنم در حوزه وب فعالیت کنید، چون به خاطر جذابیتش زودتر مطالب رو یاد می گیرید و نهایتها بعد از چند پروژه می تونید متوجه بشید که خواهان ادامه هستید یا نه.
من هم وقتی شروع کردم خیلی نگران بودم و مثل شما می ترسیدم.
به نظر من ابتدا با مفاهیم اولیه ASP.net یا MVC آشنا بشید، فعلا ASP را شروع کنید ،زیرا برای یادگیری MVC باید در کنارش JQuery را هم بیاموزید. بعد از یادگیری حالا شروع کنید به نوشتن یک پروژه کوچک مثل دفترچه تلفن.
این پروژه از این جهت مناسب است که پیچیدگی خاصی ندارد.

نگران نباشید، همیشه اولین قدم سخت است.
امیدوارم که موفق باشید.
۲
۰
ارسال: #۲۰
۲۳ فروردین ۱۳۹۵, ۰۹:۱۳ ب.ظ
اگه مفاهیم اولیه برنامه نویسی بلد هستید برید اول برید سراغ طراحی وب بعد از وب برید سراغ جاوا و اندروید
۰
۰
ارسال: #۲۱
۰۲ بهمن ۱۴۰۰, ۰۱:۰۹ ب.ظ
سلام ی نکته بگم بعدچندسال فهمیدم تا فلوچارت رو حرفه ای یاد نگرفتید سراغ هیچ برنامه ای نرید. فلوچارت خیلی خیلی خیلی مهمه
۰
۰
ارسال: #۲۲
۲۴ بهمن ۱۴۰۲, ۰۵:۱۰ ب.ظ
سلام بهترین دوره برنامه نویسی چیه؟
من گیج شدم دوستان لطفا راهنمایی کنید
یک مقدار هم سی ++ هم بلدم
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۴۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۲۱۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۳۵۳ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۵ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۳۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۴۸ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close