زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۴۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۶۷۸۶
۰۱ شهریور ۱۳۹۷, ۰۴:۵۷ ق.ظ
سال ۹۵ و ۹۶ یه ثبات اقتصادی تو جامعه داشتیم حتی با حقوق وزارت کار هم میشد یه برنامه ریزی کرد مثلا گوشی دو تومنی رو طرف می گفت خب دو ماه دیگه می خرمش یه مثال دیگه من خودم بهمن ماه می خواستم مکمل بدنسازی بخرم تو هر داروخانه ای می رفتم مکمل برندهای خارجی بود و سایت بادی من هم داشت و قیمت ها هم معمول بود مثلا من برای یه گینر ON که مال امریکاست و ۵ کیلیویی بود فقط ۳۳۰ هزار پرداخت کردم و خیالت راحت بود هر چی می خوای هست از مولتی ویتامین درست حسابی تا پروتئین و غیره و مثلا ادم می تونست برنامه ریزی کنه برای یه سال که من اگه یه سال برم باشگاه با این مکمل ها چقدر هزینه میشه و بخشی از حقوقش رو برای این مسئله می زاشت ولی متاسفانه الان هیچ کدوم از این مکمل ها نیست انگار قعطی اومده به ادم حس بدی می ده مثلا همین سایت بادی من که چند ماه پیش همه این مکمل ها رو داشت الان می ری می بینی نوشته عدم موجودی عه اگرم باشه قیمتش دو سه برابر شده ..

اون سری دوستان گفتن کاری از دست ما برنمیاد و گفتن این حرفا جز اعصاب خوردی چیزی نداره ولی واقعا من نتونستم باز دووم بیارم و باید بگم شاید خالی بشم حتی حس گریه کردن به من دست داد الان ساعت ۴:۵۵ هست و جدای از مسائل کاری و مسئله تهران و شهرستان و خارج رفتن تو پست های قبلی دربارش صحبت کردم الان این موضوع هم منو ناراحت و اذیت کرد واقعا هم باید ناراحت شد ببخشید Sad
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini , RASPINA , saeidkhan
ارسال: #۴۶۷۸۷
۰۱ شهریور ۱۳۹۷, ۰۵:۲۰ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۵۶ ق.ظ)Paraande نوشته شده توسط:  
(31 مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۲۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(31 مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۱۵ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  کرایه خونه ها نسبت به پارسال ۴۰ درصد گرون شد یعنی پارسال تو خیابان رودکی تهران که اونجا دو سال بودم اجاره یه خونه ۴۰ متری تقریبا ۴۰ میلیون رهنش بود الان همون خونه شده ۷۰ میلیون رهنش و مجبوری بیایی پایین تر و ....
اینکه شد ۷۵٪ Big GrinTongue
+ بیایید با نقطه و ویرگول آشتی کنیم.
چقد بامزه!! طرف اومده تجربه چند سال زندگیشو گفته شما یه مورد کوچیکو گرفتی واسه مسخره کردن!
از کجا از این متن خشک فهمیدید مسخره است؟!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۴۶۷۸۸
۰۱ شهریور ۱۳۹۷, ۰۹:۴۶ ق.ظ
لذت معنوی داره کدی که زی جواب بده ادم دوست داره تو این گرونی دلار هم به خودش هایپ جایزه بده Big Grin

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , RASPINA
ارسال: #۴۶۷۸۹
۰۱ شهریور ۱۳۹۷, ۱۰:۱۶ ق.ظ
لپتاپ خریدم [تصویر:  459863_8.gif] قبلی شگون داشت خوب پیپر می‌داد، اینم مثل اون بشه دفاع کنیم بریم پی زندگی‌مون [تصویر:  459863_105.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , big cloud , SepidehP , Avril89
ارسال: #۴۶۷۹۰
۰۱ شهریور ۱۳۹۷, ۱۱:۲۹ ق.ظ
(۰۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۱۶ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  لپتاپ خریدم [تصویر:  459863_8.gif] قبلی شگون داشت خوب پیپر می‌داد، اینم مثل اون بشه دفاع کنیم بریم پی زندگی‌مون [تصویر:  459863_105.gif]
چه جالب اومدم بگم به نظرتون لپ تاپ چی بخرم. لپ تاپ قبلی ام عمرش رو کرده. دیدم این رو نوشتید. مبارک باشه.

دوستان منتظر نظرات سازنده تون هستم. Smile
ارسال: #۴۶۷۹۱
۰۱ شهریور ۱۳۹۷, ۱۱:۳۴ ق.ظ
در بلندی های بادگیر
پر از وسواس و تشویش
میان شورها واپسین نگاه ها
هنوز هم
دوستت دارم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini , salam5 , diligent , gogooli
ارسال: #۴۶۷۹۲
۰۱ شهریور ۱۳۹۷, ۱۱:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۳۹ ق.ظ، توسط James Sullivan.)
سر کار خانم gogooli،بودجه تون را تعیین کنید و بعد مشخص کنید برای چه کاری میخواین .
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۴۶۷۹۳
۰۱ شهریور ۱۳۹۷, ۱۲:۰۸ ب.ظ
(۰۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۲:۰۷ ق.ظ)Soldiers life نوشته شده توسط:  سلام دوستان حالا که خوشبختانه بحث کار هست منم یک سوال دارم اینکه چطوری میشه دورکاری انجام داد واینکه از کجا باید پروژه بگیری ؟ ودر این صورت ۰ تا ۱۰۰ پروژه با خودته یا مدل دیگری هم هست خواهشا دوستانی که تجربه دارند دریغ نکنند ممنون.
سلام سایت ها و شرکت های زیادی ترجیح میدن به جای استخدام افراد پروژه ها را به صورت دورکاری واگذار کنن و پیدا کردنشون زیاد سخت نیست، فقط باید سایت هایی که کار مرتبط با فیلد تخصصیتون را ارائه میکنند پیدا کنید و رزومه بدین و تماس بگیرین و... تا بتونن به شما اعتماد کنن و صفر تا صد کار را به شما بسپارن.
بعضی از کارا صفر تا صد بر عهده شما است و برای بعضی دیگه فقط ممکنه قسمت های خاصی به شما واگذار بشه مثلا رفع خطا و....، اما در نهایت شرکت بنا بر تخصص و پشتکار شما کار را واگذار میکنه و راس زمان تعیین شده تحویل میگیره،والا در دور کاری صفر تا صد کار را خودت انجام بدی خیلی بهتره، چون با کسی ارتباط نزدیک نداری و ممکنه کاری که چند نفره انجام میشه چیز جالبی از توش در نیاد، هر چند الان به لطف اسکایپ و ... میشه حتی از راه دور با هم در ارتباط باشید و کنار چندین نفر کار کنید.
یکی دیگر از مواردی که موقع دور کاری باید بهش توجه داشته باشین میزان حقوق تعیین شده برای هر پروژه است و این که پس از اتمام هر پروژه حتما دستمزدتون را بگیرید، به هیچ عنوان هم با شرکت های شناخته نشده و ... کار نکنید که ممکنه پول را واریز نکنن. قبل از استارت پروژه قرار داد ببندید و بیعانه بگیرید. سایت هایی مثل پونیشا شاید بهترین گزینه برای شروع باشن تا با مشتریای مختلف و... بیشتر آشنا بشین، موفق باشیدShy
 سپاس‌گزاری شده توسط: Soldier's life , SepidehP
ارسال: #۴۶۷۹۴
۰۱ شهریور ۱۳۹۷, ۰۱:۱۲ ب.ظ
(۰۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۲۹ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  چه جالب اومدم بگم به نظرتون لپ تاپ چی بخرم. لپ تاپ قبلی ام عمرش رو کرده. دیدم این رو نوشتید. مبارک باشه.
دوستان منتظر نظرات سازنده تون هستم. [تصویر:  smile.gif]
ممنون.
والا من بیشتر روی سرور اجرا می‌ذارم و نیاز به کانفیگ بالایی نمی‌خواستم. برنامه‌نویسی و مقاله و ... فقط. در نتیجه صفحه نمایش و کیبورد بیشتر مهم بود، و اینکه تا آخر دکتری بره لااقل. خودش و طراحی‌ش هم یغور نباشه. آخرش به surface laptop (و نه surface book که جدا می‌شه، خوشم نمیاد اون انحنای اتصال صفحه به کیبورد رو) و dell xps رسیدم که اولی رو انتخاب کردم چون ابعاد و کیفیت نمایشگر بهتره، کیبوردش هم بین کل لپتاپ‌ها به نظرم بهترین هست. البته باتری کمتری نگه می‌داره که زیاد مهم نیست، و قیمتش یه کم بیشتره ولی من کانفیگ وقیمت معقول (core i7, ssd 256, ram 8) برداشتم که قاعدتا gpu نداره چون کار گرافیکی سنگین انجام نمی‌دم.
نصف دووم لپتاپ قبلی (سونی‌وایو) رو هم داشته باشه من راضی‌ام. اون رو من سالیان سال هر بلایی سرش آوردم و شبیه‌سازی‌های چند روزه یا ماهه حتی گذاشتم آخ نگفت همیشه هم روشن بود تقریبا (اینجا مشخص می‌شه که سونی پول برندش رو می‌گرفته یا کیفیتش رو).
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , SepidehP , gogooli , Avril89
ارسال: #۴۶۷۹۵
۰۱ شهریور ۱۳۹۷, ۰۱:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۳۹ ب.ظ، توسط Soldier's life.)
سلام باز هم طبق معمول سوالم را در اینجا میپرسم چون نسبت به سایر تاپیک ها فعال تر هست لطفا نظرات سازنده خود را دریغ نفرمایید ممنون.
شرکت کردن در ازمون های استخدامی و در بهترین حالت استخدام شدن از طریق انها بهتر هست یا همین دورکاری البته همزمان با درس خواندن در یک دانشگاه تاپ ؟ چون ظاهرا همزمان در س خواندن دریک دانشگاه عالی +بالا نگهداشتن معدل +کار کردن مقاله که قابل اتکا برای اپلای باشد با کار کردن خیلی سخت هست نظر شما چیه؟ (البته قطعا همیشه استثنا هم وجود دارد که علاوه بر این دو کار میتوانند همزمان حتی به فعالیت های هنری و...به بهترین نحو بپردازند که طبیعتا با انها کاری نداریم ) اگر فرض کنیم که همزمان با دانشگاه سرکار نرویم ایا میتوان در صورتی ورود به یک دانشگاه تاپ امیدی داشت که بتوان با اساتیدی که پروژه میگیرن کار کرد یا همچین اتفاقی خیلی خیلی احتمال کمی دارد ؟
چون در حال حاضر که ازمون استخدامی برگزار میشود خیلی دودل هستم که با وجود شانس پایین در شغل محلی که بنده میتوانم شرکت کنم (که البته تقریبا در سایر ازمون ها هم همین موضوع صادق هست به دلیل ظرفیت نسبتا پایین ) وقتم را صرف خواندن برای این ازمون کنم با وجود گسترده بودن منابع یا به برنامه ای که در حال حاضر دارم ادامه بدهم و اصلا این کار به زحمتش می ارزد یا نه ؟ .

(۰۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۰۸ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  
(01 شهریور ۱۳۹۷ ۰۲:۰۷ ق.ظ)Soldiers life نوشته شده توسط:  سلام دوستان حالا که خوشبختانه بحث کار هست منم یک سوال دارم اینکه چطوری میشه دورکاری انجام داد واینکه از کجا باید پروژه بگیری ؟ ودر این صورت ۰ تا ۱۰۰ پروژه با خودته یا مدل دیگری هم هست خواهشا دوستانی که تجربه دارند دریغ نکنند ممنون.
سلام سایت ها و شرکت های زیادی ترجیح میدن به جای استخدام افراد پروژه ها را به صورت دورکاری واگذار کنن و پیدا کردنشون زیاد سخت نیست، فقط باید سایت هایی که کار مرتبط با فیلد تخصصیتون را ارائه میکنند پیدا کنید و رزومه بدین و تماس بگیرین و... تا بتونن به شما اعتماد کنن و صفر تا صد کار را به شما بسپارن.
بعضی از کارا صفر تا صد بر عهده شما است و برای بعضی دیگه فقط ممکنه قسمت های خاصی به شما واگذار بشه مثلا رفع خطا و....، اما در نهایت شرکت بنا بر تخصص و پشتکار شما کار را واگذار میکنه و راس زمان تعیین شده تحویل میگیره،والا در دور کاری صفر تا صد کار را خودت انجام بدی خیلی بهتره، چون با کسی ارتباط نزدیک نداری و ممکنه کاری که چند نفره انجام میشه چیز جالبی از توش در نیاد، هر چند الان به لطف اسکایپ و ... میشه حتی از راه دور با هم در ارتباط باشید و کنار چندین نفر کار کنید.
یکی دیگر از مواردی که موقع دور کاری باید بهش توجه داشته باشین میزان حقوق تعیین شده برای هر پروژه است و این که پس از اتمام هر پروژه حتما دستمزدتون را بگیرید، به هیچ عنوان هم با شرکت های شناخته نشده و ... کار نکنید که ممکنه پول را واریز نکنن. قبل از استارت پروژه قرار داد ببندید و بیعانه بگیرید. سایت هایی مثل پونیشا شاید بهترین گزینه برای شروع باشن تا با مشتریای مختلف و... بیشتر آشنا بشین، موفق باشیدShy

ممنون از پاسخ کاملتان
یک سوال دیگر هم داشتم اینکه اگر امکانش هست میشه یک نمونه از این شرکت ها را نام ببرید
از طرفی با نداشتن سابقه کار با توجه به وجود رقابتی که برای گرفتن پروژه وجود دارد اصلا امکانش هست که بتوان از این شرکتها کار گرفت
یا بهتر هست مدتی به صورت حضوری کار کرد و سپس سراغ دورکاری رفت ؟

ممنون میشوم اگر شما و همینطور سایر دوستان با تجربه راهنمایی بفرمایید .
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۴۶۷۹۶
۰۱ شهریور ۱۳۹۷, ۰۱:۵۴ ب.ظ
(۰۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۲۵ ب.ظ)Soldiers life نوشته شده توسط:  سلام باز هم طبق معمول سوالم را در اینجا میپرسم چون نسبت به سایر تاپیک ها فعال تر هست لطفا نظرات سازنده خود را دریغ نفرمایید ممنون.
شرکت کردن در ازمون های استخدامی و در بهترین حالت استخدام شدن از طریق انها بهتر هست یا همین دورکاری البته همزمان با درس خواندن در یک دانشگاه تاپ ؟ چون ظاهرا همزمان در س خواندن دریک دانشگاه عالی +بالا نگهداشتن معدل +کار کردن مقاله که قابل اتکا برای اپلای باشد با کار کردن خیلی سخت هست نظر شما چیه؟ (البته قطعا همیشه استثنا هم وجود دارد که علاوه بر این دو کار میتوانند همزمان حتی به فعالیت های هنری و...به بهترین نحو بپردازند که طبیعتا با انها کاری نداریم ) اگر فرض کنیم که همزمان با دانشگاه سرکار نرویم ایا میتوان در صورتی ورود به یک دانشگاه تاپ امیدی داشت که بتوان با اساتیدی که پروژه میگیرن کار کرد یا همچین اتفاقی خیلی خیلی احتمال کمی دارد ؟
چون در حال حاضر که ازمون استخدامی برگزار میشود خیلی دودل هستم که با وجود شانس پایین در شغل محلی که بنده میتوانم شرکت کنم (که البته تقریبا در سایر ازمون ها هم همین موضوع صادق هست به دلیل ظرفیت نسبتا پایین ) وقتم را صرف خواندن برای این ازمون کنم با وجود گسترده بودن منابع یا به برنامه ای که در حال حاضر دارم ادامه بدهم و اصلا این کار به زحمتش می ارزد یا نه ؟ .
۱- «بهتر» با توجه به شرایط و اهداف هر فرد فرق می‌کنه.
۲- تا جایی که من دیدم قسمت های مختلف دولت (دستگاه اجرایی، شرکت دولتی، سازمان مردم نهاد و ...) دریافتی های متفاوتی دارن. بعضاً شرایط خاصی هم دارن (مثل دستگاه هایی که سیاسی، امنیتی هستن یا مراجعه مردمی دارن).

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , Soldier's life
ارسال: #۴۶۷۹۷
۰۱ شهریور ۱۳۹۷, ۰۲:۴۲ ب.ظ
(۰۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۲۵ ب.ظ)Soldiers life نوشته شده توسط:  ممنون از پاسخ کاملتان
یک سوال دیگر هم داشتم اینکه اگر امکانش هست میشه یک نمونه از این شرکت ها را نام ببرید
از طرفی با نداشتن سابقه کار با توجه به وجود رقابتی که برای گرفتن پروژه وجود دارد اصلا امکانش هست که بتوان از این شرکتها کار گرفت
یا بهتر هست مدتی به صورت حضوری کار کرد و سپس سراغ دورکاری رفت ؟

ممنون میشوم اگر شما و همینطور سایر دوستان با تجربه راهنمایی بفرمایید .
با توجه به این که سابقه کار میتونه ملاک مهمی باشه ، اول باید از شرکت هایی شروع کنید که زیاد سابقه نمیخوان، در سایت هایی مثل جاباینجا ، جاب ویژن و... میتونید شرکت های زیادی را پیدا کنید. مثلا این لینک میتونه برای شروع کار خوب باشه

اول کار باید فقط فکر تجربه کسب کردن باشید و باید به این نکته توجه کنید که کار شما بیشتر از افراد حضوری ارزیابی میشه و دقت بالایی که دارید دیگران را مجاب میکنه باز هم با شما همکاری داشته باشن.همچنین زمانبندی خیلی خیلی مهمه، چون مشتریا دوست دارن کار را راس بازه زمانی توافق شده تحویل بگیرن و دیرکرد باعث بی اعتمادی اونها میشه.
به نظر من هر کسی از یک جایی شروع کرده، پس بهتره شما هم شانستون را امتحان کنید و نا امید نشین. بعد از تجربه بیشتر میتونید رزومه تون را در سایت ایران تلنت قرار بدین و با شرکت های بزرگتر کار کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Soldier's life , SepidehP
ارسال: #۴۶۷۹۸
۰۱ شهریور ۱۳۹۷, ۰۳:۵۳ ب.ظ
بعد از ۵ ماه قانون مالیاتی م اوکی شد و ما به تفاوت کل این ۵ ماهو + حقوق این ماه رو با هم واریز کردن. شادزی بهتر از اینم داریم مگه؟! Big GrinTongue
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , RASPINA , big cloud
ارسال: #۴۶۷۹۹
۰۱ شهریور ۱۳۹۷, ۰۵:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۶:۲۸ ب.ظ، توسط αɾια.)
شهریور عاشق انار بود ،
اما هیچ وقت حرف دلش را به انار نزد...
آخر انار شاهزاده ی باغ بود
تاج انار کجا و شهریور کجا !
انار اما فهمیده بود
میخواست بگوید او هم عاشق شهریور است ،
اما هر بار تا می رسید فرصت شهریور تمام میشد...
نه شهریور به انار می رسید
و نه انار می توانست شهریور را ببیند ؛
دانه های دلش خون شد و ترک برداشت
سالهاست انار سرخ است ،
سرخ از داغی و تندی عشق...
و قرن هاست شهریور بوی پائیز می دهد !

+ شهریورتون پر از اتفاقای قشنگ Heart

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP
ارسال: #۴۶۸۰۰
۰۱ شهریور ۱۳۹۷, ۰۹:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۱۵ ب.ظ، توسط MarkLand.)
.........

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۷۱۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۶۳۳ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۸۸ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۵ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۱۸ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۱۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close