زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

۴۳۹ + سهمیه شاگرد اولی + یه اتفاق عجیب !!! شبانه دانشگاه تهران

ارسال: #۷۶
۰۷ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۱۷ ق.ظ
RE: 439 + سهمیه شاگرد اولی + یه اتفاق عجیب !!! شبانه دانشگاه تهران
(۰۷ شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۰۹ ق.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  رتبه اول همه دانشگاهها با خودشون رقابت میکنن نه با داوطلبای عادی، توی رقابت بین خودشون هم هر کی رتبه بهتری آورده باشه

رتبه اول شدن در هر دانشگاهی کار بزرگیه چه اون دانشگاهی که به همه سخت میگیره، چه اون دانشگاهی که به همه راحت نمره میده

بعضی دوستان لفظ ناعادلانه رو به کار میبرن راجع به این سهمیه
ولی سهمیه ای ناعادلانه است که توی نتیجه کنکور داوطلب عادی تاثیر بذاره ولی این سهمیه اینجوری نیست و مازاد بر ظرفیت اعلام شده در دفترچه هست، نا عادلانه بودنش کجاست واقعا؟ اصلا فرض کنیم یه نفر با سهمیه رتبه اولی سر از یه دانشگاهی در میاره که حقش نیست، این موضوع توی نتیجه کنکور داوطلبای عادی تاثیری نداره

دوست عزیز، حق باشماست.البته تنها ناعدالتی که توی این سهمیه هست اینه که سرکلاس تعداد دانشجوها افزایش پیدا میکنه و درحق بچه هایی که با رتبه اومدن ظلم میشه.از این بابت واقعا از همه ی دوستانم عذرخواهی میکنم.سعی میکنم برای همه مفید باشم.

وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاس جَمِیعاً
وهرکس انسانى را ازمرگ رهائى بخشدچنان است که گوئى همه مردم را زنده کرده است.
سوره المائدة آیه۳۲

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۸
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network , npour , izadan11
ارسال: #۷۷
۰۷ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۱۹ ق.ظ
دوستمون بیچاره یه کلمه سوال کرد و جواب خواست تو را خدا انقد بحثا کش ندید چه با رتبه اولی چه بدون اون کسی که واقعا لیاقتش را داره به همه جا میرسه مطمئن باشید اگر کسی نا عادلانه به جایی برسه به راحتی هم حذف میشه هر کسی نظرش کاملا محترمه اما نباید همه را با یه چشم دید موفق باشید دوستانHeart
۱۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , Mahsash , M.Amin.M , n_amiry
ارسال: #۷۸
۰۷ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۰۲ ب.ظ
وجود سهمیه درمورد کنکور ئ کار یه بی عدالتی اشکاره توی جامعه ما که استعداد خیلی هارو به فنا داده.کسی که با رتبه هشت هزار کنکور کارشناسی و با سهمیه مهندسی مکانیک قبول میشه اما خواهر من با رتبه چهار هزار فیزیک همون دانشگاه رو قبول میشه ،کجاش عدالته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خدا حق بی سهمیه هارو (چه در مورد کار چه درمورد کنکور) بگیره.
۵
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , eng_majid
ارسال: #۷۹
۰۷ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۴۰ ب.ظ
(۰۷ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۰۲ ب.ظ)elsaa نوشته شده توسط:  وجود سهمیه درمورد کنکور ئ کار یه بی عدالتی اشکاره توی جامعه ما که استعداد خیلی هارو به فنا داده.کسی که با رتبه هشت هزار کنکور کارشناسی و با سهمیه مهندسی مکانیک قبول میشه اما خواهر من با رتبه چهار هزار فیزیک همون دانشگاه رو قبول میشه ،کجاش عدالته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خدا حق بی سهمیه هارو (چه در مورد کار چه درمورد کنکور) بگیره.

خدا سرنوشت هیچ قومی رو تا خودشون نخوان تغییر نمیده. وقتی من و شما دست روی دست گذاشتیم و هیچ اعتراضی نمی کنیم همین میشه دیگه.
۵
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , 112113
ارسال: #۸۰
۰۷ شهریور ۱۳۹۳, ۰۱:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۲۶ ب.ظ، توسط porya11.)
(۰۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۴:۳۸ ب.ظ)M.Amin.M نوشته شده توسط:  
(06 شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۲۳ ب.ظ)porya11 نوشته شده توسط:  ینی واقعا انتظار داشتی با ۴۴۰ روزانه اصفهان بیاری......... من با کلی زحمت رتبم شد ۲۰۰ از خدام بود لااقل شبانه امیر کبیر قبول بشم....اونوقت تو ناشکری.............واقعا متاسفم ..........
دوست عزیز بخاطر لحن تندتون تشکر میکنم!

اول اینکه منکه ۴۴۰ شدم دلیل بر این نیس که زحمت نکشیده باشم.
دوم، من به هیچ وجه ناشکری نکردمو نمیکنم.هرچه خدا واسم خواسته با جون و دل قبول کردم.
سوم، این پست رو به این خاطر گذاشتم تا دوستان بدونن تاثیر سهمیه خیلی کم شده، پارسال با این شرایط حتما روزانه ی بهشتی یا علم و صنعت ویا تربیت مدرس رو میاوردم ولی امسال دانشگاه اصفهان هم نیوردم.(نمونه مثل من زیاده).
چهارم، نخیر انتظار نداشتم با ۴۴۰ اصفهانو بیارم ولی انتظار داشتم با ۴۴۰ و سهمیه رتبه اولی حداقل دانشگاه اصفهانو بیارم که خدا رو شکر خدا تهرانو قسمتم کرد.

درآخرهم اشتباه کردم که شب تهرانا رو آخر زدم باید بلافاصله بعد از روزانه های تهران شبانه هاشونو میزدم ولی اشتباه کردمو شبانه ی تهرانا رو بعد از اصفهان زدم.خداروشکر ، خدا کمکم کردو تهران آوردم.

موفق باشید.
اولا آقا امین من مظوری نداشتم که اینجور گفتم دوما اگه حوصله داری این خاطره منو بخون......
پیش دانشگاهی بودم و رشته ریاضی با یه کلاس ۸ نفره...که فقط من و یکی از بچه ها اونم کم و بیش به فکر کنکور بودیم خلاصه اون سال اولی رتبمون خوب نشد.....موندم سال بعد....ی کلاس تقویتی ریاضی توی آموزشگاه تشکیل شد....شاید باورتون نشه اما اونجام بجز من و دو سه تا دیگه از بچه ها(این دو سه تا تو ذهنت باشه جلوتر باهاشون کار داریم) بقیه بطور جدی درس نمیخوندن.قصد تعریف از خودم ندارم اما من خیلی بیشتر از بقیشون تلاش میکردم...شب و روزم شد کنکور....خلاصه سرتو درد نیارم...نتایج مشخص شد....حدس بزن چی شد...یکی از اون دو سه تایی که گفتم خانم X (این قسمت حواستو جمع کن)سهمیه داشت و حتا با وجود اینکه توی سهمیه خودشون جز نفرات آخر شده بود(تاکید میکنم که در سهمیه خودشون جز نفرات آخر بود)روزانه مهندسی برق قبول شد اما بنده سهمیه نداشتم و غیر انتفاعی کامپیوتر قبول شدم....اون دو نفر دیگم علوم پایه قول شدن با وجود اینکه تلاش و پشتکار و استعدادشون بیشتر از خانم x بود(خیلی بیشتر).......خلاصه بعد از دو ترم از طریق یکی از بچه ها خبردار شدم که خانم X مشروط شده و تو پاس کردن درساش مونده!!!بنظرت بهر نبود بجای اینکه ایشون جای یه آدمو نو رشته برق اشغال کنه یکی از اون بهترو انتخاب میکردن؟بنظرت اون صندلی لایق اون دوتای دیگه نبود؟؟؟(نمیگم من تا ریا نشه!)بنظرت اگه یکی از اون دونفر بجای خانم x قبول میشدن احتمال مشروط شدنشون کمتر نبود؟؟؟؟
دوستان شما قضاوت کنید................................................HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh

حالا هم ارشد شده بازی....هر کی بره یه دانشگاه دور افتاده پشت کوهی که با کامیون نمره میدن راحت میتونه بهترین دانشگاه قبول شه......اما بهتون قول میدم از پسش برنمیاد....جز موارد معدودی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۷
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , M.Amin.M , neda_Network , PanizIr
ارسال: #۸۱
۰۷ شهریور ۱۳۹۳, ۰۲:۰۳ ب.ظ
این بحثا به غیر از اعصاب خوردی و کدورت فایده دیگه ای هم داره؟
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , M.Amin.M , neda_Network , Mahsash , mahyamk , fatemeh69 , eris.199105
ارسال: #۸۲
۰۷ شهریور ۱۳۹۳, ۰۲:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ شهریور ۱۳۹۳ ۰۲:۵۹ ب.ظ، توسط M.Amin.M.)
(۰۷ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۲۱ ب.ظ)porya11 نوشته شده توسط:  
(06 شهریور ۱۳۹۳ ۰۴:۳۸ ب.ظ)M.Amin.M نوشته شده توسط:  
(06 شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۲۳ ب.ظ)porya11 نوشته شده توسط:  ینی واقعا انتظار داشتی با ۴۴۰ روزانه اصفهان بیاری......... من با کلی زحمت رتبم شد ۲۰۰ از خدام بود لااقل شبانه امیر کبیر قبول بشم....اونوقت تو ناشکری.............واقعا متاسفم ..........
دوست عزیز بخاطر لحن تندتون تشکر میکنم!

اول اینکه منکه ۴۴۰ شدم دلیل بر این نیس که زحمت نکشیده باشم.
دوم، من به هیچ وجه ناشکری نکردمو نمیکنم.هرچه خدا واسم خواسته با جون و دل قبول کردم.
سوم، این پست رو به این خاطر گذاشتم تا دوستان بدونن تاثیر سهمیه خیلی کم شده، پارسال با این شرایط حتما روزانه ی بهشتی یا علم و صنعت ویا تربیت مدرس رو میاوردم ولی امسال دانشگاه اصفهان هم نیوردم.(نمونه مثل من زیاده).
چهارم، نخیر انتظار نداشتم با ۴۴۰ اصفهانو بیارم ولی انتظار داشتم با ۴۴۰ و سهمیه رتبه اولی حداقل دانشگاه اصفهانو بیارم که خدا رو شکر خدا تهرانو قسمتم کرد.

درآخرهم اشتباه کردم که شب تهرانا رو آخر زدم باید بلافاصله بعد از روزانه های تهران شبانه هاشونو میزدم ولی اشتباه کردمو شبانه ی تهرانا رو بعد از اصفهان زدم.خداروشکر ، خدا کمکم کردو تهران آوردم.

موفق باشید.
اولا آقا امین من مظوری نداشتم که اینجور گفتم دوما اگه حوصله داری این خاطره منو بخون......
پیش دانشگاهی بودم و رشته ریاضی با یه کلاس ۸ نفره...که فقط من و یکی از بچه ها اونم کم و بیش به فکر کنکور بودیم خلاصه اون سال اولی رتبمون خوب نشد.....موندم سال بعد....ی کلاس تقویتی ریاضی توی آموزشگاه تشکیل شد....شاید باورتون نشه اما اونجام بجز من و دو سه تا دیگه از بچه ها(این دو سه تا تو ذهنت باشه جلوتر باهاشون کار داریم) بقیه بطور جدی درس نمیخوندن.قصد تعریف از خودم ندارم اما من خیلی بیشتر از بقیشون تلاش میکردم...شب و روزم شد کنکور....خلاصه سرتو درد نیارم...نتایج مشخص شد....حدس بزن چی شد...یکی از اون دو سه تایی که گفتم خانم X (این قسمت حواستو جمع کن)سهمیه داشت و حتا با وجود اینکه توی سهمیه خودشون جز نفرات آخر شده بود(تاکید میکنم که در سهمیه خودشون جز نفرات آخر بود)روزانه مهندسی برق قبول شد اما بنده سهمیه نداشتم و غیر انتفاعی کامپیوتر قبول شدم....اون دو نفر دیگم علوم پایه قول شدن با وجود اینکه تلاش و پشتکار و استعدادشون بیشتر از خانم x بود(خیلی بیشتر).......خلاصه بعد از دو ترم از طریق یکی از بچه ها خبردار شدم که خانم X مشروط شده و تو پاس کردن درساش مونده!!!بنظرت بهر نبود بجای اینکه ایشون جای یه آدمو نو رشته برق اشغال کنه یکی از اون بهترو انتخاب میکردن؟بنظرت اون صندلی لایق اون دوتای دیگه نبود؟؟؟(نمیگم من تا ریا نشه!)بنظرت اگه یکی از اون دونفر بجای خانم x قبول میشدن احتمال مشروط شدنشون کمتر نبود؟؟؟؟
دوستان شما قضاوت کنید................................................HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh

حالا هم ارشد شده بازی....هر کی بره یه دانشگاه دور افتاده پشت کوهی که با کامیون نمره میدن راحت میتونه بهترین دانشگاه قبول شه......اما بهتون قول میدم از پسش برنمیاد....جز موارد معدودی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دوست خوبم خاطرتتو خوندم.ببین حرفت درسته.میفهمم چی میگی ولی سهمیه داریم تا سهمیه.اون سهمیه ای که شما میگی بدون زحمت بدست اومده ولی سهمیه رتبه اولی بازحمت به دست اومده.البته برا بار هزارم میگم این سهمیه نواقصی داره ولی واقعا لازمه.

نمیدونم اون دانشگاهی که شما میگین کامیون کامیون نمره میده کجاس؟دانشگاست یا موسسه غیرانتفاعی؟حتی دانشگاه من که انقد معروف نیس دهنمو سرویس کرد تا خودمو کشیدم بیرون.هرچی سطح دانشگاه دولتی پایین تر باشه نمره گرفتن سخت تره.امیدوارم بفهمید چی میگم.

به هر حال اگه کل کامنت های این تاپیک رو بخونید متوجه میشید که بحث بنده چی هست.
دوستان خوبم لطف کنن کل کامنت های این تاپیکو بخونن بعد قضاوت کنن.

پیروز و شاد باشید.

(۰۷ شهریور ۱۳۹۳ ۰۲:۰۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  این بحثا به غیر از اعصاب خوردی و کدورت فایده دیگه ای هم داره؟

ممنون از توجهتون.
نه اتفاقا خیلی خوبه.ما همه باهم بحث میکنیم و هیشکی به دوست دیگش توهین نمیکنه وهمه با احترام باهم صحبت میکنن.
قضاوت با خوانندگان گرامی است.
موفق باشید.

وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاس جَمِیعاً
وهرکس انسانى را ازمرگ رهائى بخشدچنان است که گوئى همه مردم را زنده کرده است.
سوره المائدة آیه۳۲

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۷
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , Mojde# , pershang
ارسال: #۸۳
۰۷ شهریور ۱۳۹۳, ۰۵:۱۱ ب.ظ
سلام بچه ها.
یادمه پارسال هم همین بحث های بیهوده بود. می خوام ی چیزایی رو برای بعضی از بچه ها روشن کنم.
من شاگرد اول خودمون تو کل سالهای تحصیلی (قبل از دانشگاه)، بجز در یکی دو سال (که اون سال ها هم جز سه نفر برتر بودم)، هستم.
سال کنکور کارشناسیم شد. یادمه تو نور ایستگاه اتوبوس جلوی کتابخونه، شب ها، زمان برگشت به خونه، هم درس می خوندم. همه انتظار دانشگاه های خوب تهران رو ازم داشتن! گذشت تا روز کنکور... نتونستم کنکورمو خوب بدم چون به شدت استرس می گیرم و بدنم هرگز نتونسته این استرس زیاد رو تحمل کنه، در هرصورت من تو کنکور دانشگاهی روزانه قبول شدم که اکثر بچه ها یا از تیزهوشان و نمونه دولتی بودن، یا از مدارس قوی کشور، در صورتیکه من تو آزمون های کانون هم بصورت بورسیه آزمون میدادم، یعنی نه کلاس کنکوری و نه کلاس تستی. یادمه از همون اولا گشتم دنبال راهی که مجبور نباشم دوباره کنکور بدم. یعنی برای ارشد ی دانشگاه روزانه قبول شم که کنکور هم نداشته باشه. تصمیم گرفتم حالا که نمی تونم تو کنکور اصلی موفق باشم پس کنکور رو بپیجونم...
گشتم و گشتم تا دیدم سهمیه ای هست به اسم سهمیه شاگرد اولی، دیگه تصمیم گرفته شد، خدا ی راهی برام باز کرد برای ادامه تحصیل تو ی دانشگاه خوب! شروع کردم به خوندن، خیلی خوندن... ۵:۳۰ بیدار بودم، پروژه ای نبود که از دست بدم، ارائه ای نبود که ندم، یادمه اون روزا بچه هامون میرفتن استخر، میرفتن گردش، خوب هدف من چیز دیگه ای بود، تا تونستم جلو بزنم از خیلی از بچه ها، تا تونستم اول بشم. (یعنی درواقع اون زمان که بچه ها خواب بودن من بیدار بودم!). من واقعأ نمی تونم کنکور خوبی بدم، این فیزیولوژی منه. از اینکه از این سهمیه بتونم استفاده کنم خوشحالم، کاری ندارم به ناحقی هایی که می گید، فقط می دونم اینجا چیزی که میبینم نتیجه تلاش ۴ سال منه. من ۴ سال مثل رتبه های یک رقمی کنکور درس خوندم.
به نظرتون ناحقی نیست منی که این مشکلات رو دارم ولی توانایی موفقیت رو هم دارم، وزارت علوم یک راهی برای من باز نذاره؟ این کار از بهترین کارایی هست که وزارت علوم انجام داده برای دانشگاه های ایران که بچه ها اکثرأ می رن توش درس رو رها می کنن. این تنها روشی هست که میتونه بچه ها رو ترغیب کنه به رقابت سالم. تو کشورهای خارجی هم دانشجوهای برتر بورس تحصیلی میشن.
اینکه می گید ناحقی هایی صورت می گیره، این ربطی به وزارت علوم نداره، به دانشگاه هایی برمی گرده که آبکی نمره میدن. اونا حقتون رو ضایع می کنن. یکبار یکی از اساتید برق دانشگاهمون به یکی از بچه ها نمره ناحقی داد، خدا شاهده بچه ها اعتراضشون رو به وزارت علوم رسوندن. فکر نمی کنید ی جاهایی هم خودتون کوتاهی کردید؟
(خیلی سهمیه ها دل منو خون کرده که نمی دونم جاش هست اینجا بگم یا نه، کسی رو می شناختم که پاسخنامه رو نمی دونست باید با مداد پر کرد یا با خودکار، تقریبأ نصف سوالای کنکور کارشناسی رو نرسیده بود بخونه، می خواید بدونید کنکور چی قبول شد؟ دانشگاه امیرکبیر...اونم به خاطر جراحت پدرش، رتبه اش تقریبأ ۲۶۰۰۰ تا کمتر شد. بماند الطافی که مدرسه و بنیاد ایثارگران بهشون می کردن. و میدونید وقتی دانشگاه قبولی منو فهمید چی گفت؟ گفت: "همه بچه خوبا که نباید تهران قبول شن!" آره، می دونست سنجش چه گندی زده، ولی فقط همینو تونست بگه. لطفأ سهمیه شاگرد اولا رو با سهمیه یک همچین آدمایی مقایسه نکنید.)

صد سال ره مسجد و میخانه بگیری/ عمرت به هدر رفته اگر دست نگیری
بشنو از پیر خرابات تو این پند/ هر دست که دادی به همان دست بگیری
۱۹
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , M.Amin.M , neda_Network , mint07 , fatemeh69 , white bird , pershang , خانه سبز
ارسال: #۸۴
۰۷ شهریور ۱۳۹۳, ۰۷:۲۲ ب.ظ
به نظرم هر دو تاش مشکل داره سهمیه مشکلات خودشو داره از قبیل همین اختلاف سطح دانشگاه ها ، اما کی گفته کنکور بهترین روشه؟ مخصوصا تو رشته ما.این که افرادی که یه سری تست رو درست زدن و تو دنیای واقعی نمیتونن چند خط برنامه ساده بنویسن وارد دانشگاه بشن عدالته؟
ما تودنیایی از بی عدالتی زندگی می کنیم.اما از همشون خبر داشتیم و تصمیم گرفتیم .دوستی که میگه دانشگاه جای دور افتاده راحت نمره میدن میتونست بره همون جا درس بخونه نمیتونست؟ اون علم رو یا چیزای دیگه ای رو به سهمیه ترجیح داد.انتخاب با خودش trade off داره نمیشه تو یک انتخاب همه خوبی ها یه جا جمع شده باشه و همه بدی ها یه جا.

من قبول دارم که سیستم سهمیه باید اصلاح بشه اما اگر قراره اصلاحی رخ بده کنکور خیلی زودتر نیاز به اصلاح داره یه جوری حرف نزنیم که انگار کنکور بی عیب و نقصه و فقط مشکل اونایی هستن که دارن با سهمیه شاگرد اولی وارد دانشگاه میشن.کنکورم نقص داره اصن یکی میتونه بگه اونایی که با کنکور وارد دانشگاه میشن بی عدالتی کردن.شاید یک نفر نتونه تو زمان محدود درست فکر کنه و هزاران شاید دیگه.
۱۶
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: M.Amin.M , Mahsash , npour , Good! , Lonely Palm
ارسال: #۸۵
۰۷ شهریور ۱۳۹۳, ۱۰:۱۰ ب.ظ
فکر نکنم جای خوبی برای این بحث باشه ولی دوست دارم نظرمو با دوستان درمیان بزارم.
در اینکه توی همه امتحانات ما یه سری از استعدادها هدر میره شکی نیست.همون کنکور سراسری هم که دوستان میفرمایند و به رتبه های دو یا سه رقمیش افتخار میکنن،تابع چندین فاکتوره.محیط آموزشی،رقابت نزدیکان،شرایط خانوادگی و کلی چیزای دیگه.که اگه به یکیشون لطمه ای وارد شه قطعا نتیجه خوبی بدست نمیاد.پس اونم تراز خوبی برای شایستگی فرد نیست.
منم با سهمیه شاگرد اولی مخالفم اما جور دیگه ای.به نظر من نفرات دوم و سوم هم باید برای کسب این سهمیه شانس داشته باشند و رقابت کنن.شاید برگزاری یه آزمون ثانویه بر اساس استاندارد های آموزشی
اما اینم باید ذکر کنم که دانشگاه کارشناسی من یکی از دانشگاه های معمولی شهرستان بود.سطح سواد اساتید بقدری پایین بود که نمیشه از شاگرد اول هاشون چیزی انتطار داشت.البته زحمات زیادی کشیدن اما از نظر من عدالت نیست که بر نفرات دوم ،سوم و ....دانشگاه های تراز اول رجحان پیدا کنن.
خلاصه اینکه سیستم آموزشی چندان مطلوب نیست که بخوایم نقاط ضعف فراوانشو اونو پیدا کنیم و تلاش کنیم بهترش کنیم.باید نقاط قوت رو پیدا کنیم تا بتونیم شرایط رو هرچند اندک بهتر کنیم.
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , PanizIr
ارسال: #۸۶
۰۸ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۵۱ ق.ظ، توسط MSZ.)
تو همین شریف چند تا از این سهمیه ای ها که با شاگرد اولی تو دانشگاه های پرت اومدن رو سراغ دارم که روز اول ادعای استعداد درخشانی که هیچ، ادعای نورافکنی میکردن!!!
یکیشون دو ترمه مشروطه و احتمالا اخراج شه ... یکی دیگه اخراج شد! اون یکی هم فعلا با معدل ۱۴ و خورده ای داره دست و پا میزنه!!!
البته استثنا هم پیدا میشه ولی تعدادشون زیاد نیست

حالا طبیعیه که سهمیه ای ها بیان به من منفی بدن و ناراحت شن، غیر سهمیه ای ها که خیلی بیشتر حقشون بوده برن تو اون دانشگاه ها هم بیان حمایت کنن!

یکی از این بچه ها بود که با شاگرد اولی اومده بود ... پیام نور و آزاد و این حرفا هم نبود ... شاگرد اول یه دانشگاه دولتی بود ولی دانشگاه دولتی خیلی پرت و دور افتاده! موقع انتخاب استاد راهنما رفته بود با دکتر ربیعی حرف بزنه، مثلا خواسته بود از نکات مثبت خودش بگه، گفته بود من کارشناسی شاگرد اول فلان جا بودم و سهمیه شاگرد اولی داشتم ... دکتر یه خنده ای کرده بودن و گفته بودن ایشالا استاد راهنما پیدا میکنی!!! آخرشم مجبور شد بره استاد از گروه سخت افزار بگیره!!! خودش آی تی بود، نتونست استاد آی تی گیر بیاره! حتی کم مونده بود کارش به آموزش محور شدن بکشه، چون هیچ استادی قبولش نمیکرد... از بس رزومه ش درخشان و نور افکن بود که چشم استادا رو میزد!!!

دوست عزیز، شاگرد اول که هیچی، استاد سخت گیر که هیچی ... اصلا شمای سهمیه ای، در حد MIT هستی و بقیه نمی فهمن... ولی درخشان بودن رو تو دو سال ارشد باید ثابت کنی ...
کسی هم بخیل نیست ... ایشالا همه سهمیه ای هایی که تو همون دو ترم اول اخراج نمیشن (!!!)، موفق باشن!
۴۱
۱۵
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahsash , explorer , arefeh.hp , احسان مومنی , پوونه , friends , Riemann , *amir* , M.Amin.M , npour , eris.199105 , mohammad_rezaaa , neda_Network , nlp@2015 , kingmax , Good! , mahyamk , mt_saman , karname , mint07 , nana2010 , A V A , virtual girl , zohour , sonia1990 , S - Is , Hera , PanizIr , Master.Pos , NP-Cσмρℓєтє , hamedcan
ارسال: #۸۷
۰۸ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۵۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۵۹ ق.ظ، توسط matt2007.)
موافق و مخالف زیاد تو این تاپیک گفته شد ولی من بازم این سهمیه رو انصاف نمیدونم.
ببینید فرضا یه دانشجوی شریف برای اینکه بدون کنکور تو دانشگاه خودش بمونه باید معدل ۱۷ داشته باشه و حتی اگر شونزده و خورده ای باشه باید بره و دوباره کنکور بده
من نمیتونم قبول کنم که دانشجوی شریفی با معدل شونزده و خورده ای و رتبه کنکور زیر ۵۰ حتی حق دانشگاه تهران رفتن رو هم نداره بعد با رتبه چند صد و سهمیه شاگرد اولی دانشگاه فلان این حق وجود داره. نمیگم اون به صرف شریفی بودن این حق براش وجود داره ها نه اون خودش باید بیشتر مایه میذاشت به ۱۷ میرسید. دارم در مقام مقایسه میگم که به نظر من انصاف نیست
ولی در نهایت من و امثال من نیستن که بتونن بگن این منصفانه هست یا نه
با حرف MSZ موافقم امیدوارم همه بچه های با سهمیه شاگرد اول بتونن تو ارشد ثابت کنن که لیاقتش رو داشتند

بی‌دلی، در همه احوال، خدا با او بود
او نمی‌دیدش و از دور "خدایا" می‌کرد
۵
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: MSZ , پوونه , npour , neda_Network , nlp@2015 , mahyamk , friends 11
ارسال: #۸۸
۰۸ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۰۹ ب.ظ
اصلا میدونین چیه !!! همه آدما اینطورین .....

یکی که سهمیه داره ،رتبه اوله ، میگه سهمیه و رتبه اولی خوبه ،عالیه و....

اونی که دوره کارشناسی موفق بوده میگه ، مهم دوره کارشناسی هست و...

اونی که ارشد موفق شده میگه : مهم اینه که تو ارشد خودتو نشون بدی و...

امروز سر کار یکی از بچه هایی که بخاطر کار درسشو ادامه نداده بود و به همون کارشناسی بسنده کرده بود میگفت : مهم بازار کاره و....

هرکدوم از اینا بستگی به سرنوشت ،تلاش و خیلی چیزای دیگه داره که برای تک تک آدما فرق میکنه

استعداد درخشان بودن و شاگرد اول بودن تو چند تا کتاب دفتری نیست که جلومونه ....

انسان بودن ،شخصیت داشتن ،فهم و شعور داشتن و.... اینا ملاک مقایسه هست.

امیدوارم هرکس تو هر پایه با هر معدل تو هر دانشگاهی است موفق باشه
۲۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , M.Amin.M , Mohammad-A , arman1993 , neda_Network , mahsa123456 , hnarghani , farhud , pershang , atenaa , S - Is , Hera , fa_shinobi , sand , PanizIr , namkarbari
ارسال: #۸۹
۰۸ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۱۸ ب.ظ، توسط mahdi.68.)
سلامی دوباره خدمت دوستان گلم علی الخصوص امین جان
بچه های یه چند تا نکته رو با توجه به حرفهایی که زده شد لازم دیدم بگم

ببینید، بنده با آقا امین همکلاسی بودم و تلاشهای ایشون رو میدیدم، بی انصافی هست که بگیم ایشون زحمت نکشیدن، ولی زحمتای خودم رو هم دیدم، بسیاری از دلایل در شاگرد اولی تاثر گذاره،
آقا امین یه سوال دارم ازت:

شما شخصی به نام حسن شیرازی رو میشناختی، ایشون رشتشون کامپیوتر نیست بنا براین هیچ وقت اینجا نمیان خیالتون راحت.
خب مستحضر هستید که ایشون چطور شاگر اول شدن، توی کل دانشگاه داستان ایشون پیچیده بود و همه به چشم میدیدن. واقعا آدم افسوس میخوره همچین آدمایی شاگرد اول بشن.

در مورد این حرف شما که میگید: خب شما هم زحمت بکشین شاگرد اول بشین، باید بگم:
کسی که طول دوره لیسانس زحمت زیادی کشیده، خب طبیعتا خییییییییییلی راحت تر میتونه کنکور بده و درساشو بخونه، ولی کسی که زحمت نکشیده مثل بنده حقیر، باید خودشو بکشه و به اندازه تمام درس نخوندنهایی که داشته ، دم کنکور درس بخونه،
خب خداییش بعد از کنکور همه با هم برابر شدن دیگه، شما طول دوره زحمت کشیدی، بنده هم قبل از کنکور خودمو کشتم،
به نظر بنده این مساوات باید تا بعد از اعلام نهایی نتایج ادامه پیدا میکرد که نمیکنه
آخرشم بنده و آقا امین باید با رتبه هایی تقریبا برابر با این اختلاف قبول بشیم
البته خدارو شاکرم که همچین دانشگاهی قبول شدم.

اما در کل دوستان خواهشا در مورد آقا امین اشتباه فکر نکنین، بنده عرض کردم به چشم خودم زحمات ایشونو دیدم و اعتراف میکنم که حقشونه، صحبتهای بنده کلی بود

با تشکر
۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MSZ , پوونه , npour , M.Amin.M , neda_Network , pershang , PanizIr
ارسال: #۹۰
۰۸ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۳۱ ب.ظ
(۰۸ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۲۰ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  
(08 شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۴۸ ق.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  تو همین شریف چند تا از این سهمیه ای ها که با شاگرد اولی تو دانشگاه های پرت اومدن رو سراغ دارم که روز اول ادعای استعداد درخشانی که هیچ، ادعای نورافکنی میکردن!!!
یکیشون دو ترمه مشروطه و احتمالا اخراج شه ... یکی دیگه اخراج شد! اون یکی هم فعلا با معدل ۱۴ و خورده ای داره دست و پا میزنه!!!

شما خودت اگر این سهمیه رو داشتی ازش استفاده نمی کردی؟

طبیعتا هر کی این سهمیه رو داشته باشه استفاده میکنه حتی خود من.
ولی این که اصل قضیه دست هست یا نه ربطی به استفاده یا عدم استفاده از اون نداره
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , M.Amin.M , neda_Network

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۷۹۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۱۲ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۱۰ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۱۸ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۲۹۰ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۷۹ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  تغییر عجیب رشته های فناوری اطلاعات ارشد کنکور ۹۸ irmacfa ۴ ۵,۶۵۴ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  قبولی های علوم و تحقیقات تهران Hosein_2003 ۴۲ ۵۹,۹۶۹ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  یه اتفاق جالب sirvan.t ۱۷ ۱۴,۹۸۱ ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  چارت ارشد هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۷۲۳ ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close