زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۲۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با رتبه ۱۴ فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک

ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۶:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۵ ق.ظ، توسط gholizadeh1992.)
Rainbow مصاحبه با رتبه ۱۴ فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک
مانشت ۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.
مهران قلی زاده هستم ، از بوشهر ، متولد ۱۳۷۱ ، رتبه ۱۴ رشته فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک و فناوری اطلاعات

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟
ترم آخر کارشناسی ناپیوسته نرم افزار میخونم، کاردانی رو تو دانشکده فنی (دولتی) و کارشناسی رو غیر انتفاعی !

مانشت ۳ : با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟
من از بچگی به جغرافی علاقه داشتم، اما تنفر از رشته علوم انسانی باعث شد من به کاردانش برم و کامپیوتر رو بخونم، دو سالی که کامپیوتر بودیم همیشه بهترین نمره ها رو میاوردم، به این ترتیب ترغیب شدم کنکور شرکت کنم و با اینکه از ۳ درس برنامه نویسی که بچه های فنی و حرفه ای میخوندن ما فقط یکیشو داشتیم با هر زحمتی شده تونستم رتبه ۲۰۰۰ رو بیارم ، کنکور کاردانی اول انتخاب رشته میکردی بعد رتبه میومد! واسه همین اول دانشکده فنی بوشهر انتخاب کرده بودم و بقیشم جاهای دیگه، من همون اولی قبول شدم ، بعدا که فهمیدم جاهای بهتر هم میتونستم برم دیگه دیر شده بود، هیچ وقت هم فلسفه اول انتخاب رشته بعد رتبه اومدن رو نفهمیدم! زمان کنکور کارشناسی هم کلا دنیا دهنشو باز کرده بود و منو بلعیده بود طوریکه حتی نمی تونستم ۱ صفحه در هفته درس بخونم، با اینکه دوست داشتم دولتی برم و تواناییشو هم در خودم می دیدم اما اون سال کنکور نخوندم و خالی خالی رفتم سر جلسه ، نشد دیگه ... Sad

مانشت ۴ : کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟
کاردانی : دانشکده فنی بوشهر ( دولتی – روزانه)
کارشناسی : غیر انتفاعی لیان بوشهر

مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .
من درسایی رو که دوست داشتم همیشه بهترین نمره رو می گرفتم ، درسی هم خوشم نمیومد ازش رو به زور ۱۰ ! تو کاردانی هم دوبار ریاضی افتادم با اجازتون ، ریاضیم خیلی ضعیفه!

مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟
از وقتی که نتونستم کنکور کارشناسی بخونم و دولتی برم ، تصمیم گرفتم که ارشدو جبران کنم ، خدا رو شکر شرایط طوری شد که سال پیش همه چیز مهیا بود برای درس خوندن من

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟
بخاطر وجود ریاضی تو مهندسی نرم افزار و هوش مصنوعی از همون اول به آی تی فکر می کردم، اون هم گرایش ۱ و ۴ ، از همون اول رو درس مدیریت حساب باز کردم! و ۹۰ درصد هم زدم در آخر ! Cool

مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.

کنکور نرم افزار و گرفتم خوابیدم ! اگه قرار بود قبول بشم با آی تی میشدم دیگه نیازی به نرم افزار نبود
کنکور فناوری اطلاعات : رتبه ۱۴ گرایش تجارت الکترونیک و فناوری اطلاعات
زبان ۳۵
مشترک ۲۷
تخصصی ۶۴
مدیریت ۹۱

سال اولم بود ! اگر قبول نمیشدم دیگه میرفتم سربازی ، آدمی هستم که شکست نابودم می کنه ، به شما هم پیشنهاد می کنم به امید سال دوم قبول شدن کنکور ندین، واسه همون سال اول همت کنید...

مانشت ۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟
من ۹۹ درصد از امتحاناتی که تا الآن داشتمو شب امتحان خوندم! اصلا قابل قیاس نیست

مانشت ۱۰ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟
برنامه من اینجوری بود
در تابستون تمامی کتاب ها رو مرور کنم ( بدون تست) ، تست همیشه وقتمو می گرفت، البته شبکه رو نرسیدم، علتشم این بود کتاب حقیقت دیر به دستم رسید، رو یک مطلب زیاد وقت هدر ندین!
پس از اون با برنامه پارسه پیش میرفتم ، ۸ آزمون ، هر دو هفته یکبار ، هفته اول مرور مطالب ، هفته دوم فقط تست میزدم، وقتی تست میزنی مرور هم میکنی در واقع!
۲۵ درصد اول و دوم : هفته اول مرور ، هفته دوم تست ، ۵۰ درصد اول : هر دو هفته تست
۲۵ درصد سوم و چهارم : هفته اول مرور ، هفته دوم تست ، ۵۰ درصد دوم و دو امتحان ۱۰۰ درصد هم فقط تست میزدم
از ۵۰ درصدهاتون برای جبران مطالبی که نخوندین استفاده کنین

مانشت ۱۱: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟
از قبل فکرامو کرده بودم ، هر جا احساس نارضایتی میکردم عوضش میکردم ، معیار من راحتی خودم بود !

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.
بر اساس ضریب به درسا نگا نمی کردم ، بر این اساس نگا میکردم که چقد بازده داره خوندن اون درس ، مثلا با خوندن مدیریت شما حتما جواب میگیرید ولی با خوندن گسسته معلوم نیست آخرش چی میشه! یا مثلا شبکه امسال کسانی که کاملا فکر می کردن آماده هستن نتونستن نتیجه دلخواهشونو بگیرن! خلاصه اینکه اگه میدونستم واسه یاد گرفتن مطلبی باید خیلی وقت بگذارم اون مطلبو نمی خوندم! نمونش فصل لایه فیزیکی شبکه ! درس گسسته رو هم که کلا گذشتمش کنار!

مانشت ۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟
درس گسسته رو اصلا نخوندم ، واسه اینکه دیر یاد می گرفتم و زود فراموش میکردم، و بقیه دروس هم اگر فصلیش اینجوری بود نمی خوندم!

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟
اینکه از روی چه کتابی بخونم از قبل با توجه به مصاحبه رتبه های برتر مانشت مشخص کرده بودم، و تا کتابش دستم نمیرسید شروع به خوندنش نمی کردم، و تا آخر هم همون کتابا رو خوندم.

مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.
ویس و فیلم خیر !

-- زبان عمومی : کتاب زبان عمومی از انتشارات سری عمومی ارشد / زهرا آهنگر / محمد اصفهانی
بهترین انتخاب برای کسی که میخواد لغات و گرامر کار کنه، کتاب فوق العاده اس،من بین درسای اصلی اینو میخوندم یه جورایی ذهنم ریکاوری میشد
زبان تخصصی : پارسه
کتاب خیلی خوبی هستش اما دقت کنید کلمه فارسی در اون پیدا نمی کنید ، حتی توضیحاتشم زبان اصلیه ، البته من نتونستم همشو بخونم
-- ساختمان گسسته : پوران پژوهش
نخوندم ، ولی قسمتایش رو که خوندم متوجه شدم فقط نکاتو جمع آوری کرده، مثلا تو یک صفحه ۱۰ نکته مهم رو گنجونده بود، این خیلی خسته کننده میشه ...
-- ساختمان داده : مقسمی
کتاب خوبیه، مطالبش کمه ولی تستای فراوونی داره، بیشتر سعی کنید درس ساختمان داده رو با تست یاد بگیرید
-- طراحی الگوریتم : مقسمی
سعی کنید مساله های مختلف رو از روی اینترنت یا جاهای دیگه تهیه کنید و باشون آشنا بشید.
-- مهندسی نرم افزار : پوران پژوهش / پرسمن
بیشتر از فصل های مهمش بخونید ، کتاب پوران کتاب خوبیه ولی چند صفحه از پرسمن هم بخونید تا بهتر بفهمینش
-- شبکه های کامپیوتری : پارسه ، دکتر ابولفضل طرقی حقیقت
کتاب خیلی خیلی خوبیه ، و بهتر از این پیدا نمی کنید ، ولی چه کنیم که سوالات امسال ...
---بانک اطلاعاتی : مقسمی
عالیه، خلاصه و خیلی ساده
--هوش مصنوعی : پوران پژوهش
خوبه ، بهترین نکته این کتاب نکاتی هست که آخر هر فصل جمع آوری شده ، ولی در مورد روش حل مسائل از اشکال خوبی استفاده نکرده و گاهی نیازه از بیرون یاد بگیرید
-- سیستم عامل : پارسه ، دکتر ابولفضل طرقی حقیقت
فوق العاده اس ، حجمش زیاده ولی طوری زیبا آقای حقیقت کار کردن که شما از خوندنش خسته نمیشید
-- مبانی مدیریت : مبانی مدیریت ، استیفن پی رابینز ، ترجمه اعرابی
مرجع اصلی سوالات کنکور ! امسال که همش از همین کتاب اومده بود ، کتاب پارسه هم خوبه ولی مطالب اضاف داره
دفعه اول که میخونید خوندش طول میده ، اما نکاتشو هایلایت کنید ، و مرور های بعدی خیلی سرعت میگیره

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.
مبانی مدیریت ، علتش هم اینه که دقیقا سوالات از روی همین کتاب میاد ! واسه من که اینجور بود! بقیه درسا رو اصلا نیازی ندیدم، سعی کنید کتابای کنکوری رو چندین بار مرور کنید تا اینکه یک کتاب قطور رو نتونید حتی تا آخر بخونید.

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟
جزوه محور! اونم روز قبل امتحان از دوستم کپی می گرفتم!

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبع یا عالی
من با اینکه ۱ سال زبان سرا رفته بودم اما پایه زبانم قوی نبود، از اول درس زبان رو یک فرصت می دیدم براینکه بتونم ضعفمو در دیگر درسا بپوشونم ، لغات امسال به طرز عجیبی غریب بودن و با اینکه تقریبا ۷۰۰ کلمه خونده بودم اما فقط از ۱۰ لغت فکر کنم سه یا چهارتاشو درست زدم! گرامر همیشه تقریبا به یک صورته و با کمی دقت میشه همشو زد ، زبان تخصصی امسال خیلی آسون بود ولی نمیدونم چرا من با کلیدای پارسه ۶۰ درصد زده بودم اما با کلیدای سنجش ۳۵ درصد ، بعضی سوالات کاملا مشخص بود جوابش چیز دیگه ایه ، کلید های زبان اصلاح هم نشد ..

مانشت ۱۹ : در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟
تو گرایش آی تی فقط یک ریاضی هست اونم گسسته ، که من نخوندم و گذاشتمش کنار ! البته اول تو برنامم بود بعد که فهمیدم آدم ریاضی خوندن نیستم بی خیالش شدم

مانشت ۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.
بالا عرض کردم خدمتتون

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.
تنها ! خونه ! اگه خونتون شلوغه برید کتابخونه، کتابخونه خوندن واقعا خوبه ولی همین مسیر رفت و آمد و آماده شدن و ... باعث میشه خونه خوندن راحت تر باشه ، اگر ساعت ۸ بلند بشید از خواب ، یه ربع بعدش میشه درس خوند اگه خونه باشین ولی اگه کتابخونه باشین تقریبا یک ساعت بعدش! واسه اومدن به خونه هم باید زودتر حرکت کنین و مجبور میشین از وقتتون بزنین

مانشت ۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.
من بر اساس سر فصل ها پیش میرفتم و ساعتی کار نمی کردم، مثلا میگفتم حافظه مجازیو امروز باید تموم کنم ، اینکه ساعت ۲ شب بخونم یا ۷ صبح مهم نبود، اینکه چند ساعت هم وقت گیر باشه مهم نبود، اگر زود تموم میشدم میرفتم تفریح !

مانشت ۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟
وقتی از برنامه ریزی پارسه عقب بودم تو آزمونای بعدی جبرانش میکردم، ولی هیچ وقت سعی نکنید درسای دیگه رو فدا کنید

مانشت ۲۴ : اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟
من از ابتدا به گرایش ۱ و ۴ آی تی فکر میکردم ، اصلا هم قرار نبود که درس معماری رو بخونم

مانشت ۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.
اوایل مهر و آبان خیلی سرعتم خوب بود ، اما ماه آخر واقعا شرایط روحی به آدم فشاور میاورد ، هر روز صبح که بلند می شدم حس می کردم دارم وقتمو تلف می کنم! علتش هم اینه که شما چند ماهه دارین کاریو انجام میدین ولی نتیجش کاملا مبهمه! به نظرم کنکورهای آزمایشی از این جهت که شما هر دو هفته یکبار نتیجه کارتونو می بینید خیلی مهمه

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟
خیر ، کلاس نرفتم، اگر تو درسی خیلی مشکل دارید برین حتما

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟
بله ، پارسه شرکت کردم ، خیلی راضیم ، علت های خوب بودنشم هم میگم ، باعث میشد هر دو هفته من از نو شروع کنم و زمان طولانی فرسودم نکنه ، آزموناش غیر قابل پیش بینی بود و این باعث میشد شما سر جلسه کنکور از سوالای عجیب غریب استرس نگیرین و آمادگی هر چیزیو داشته باشین و مهم تر از همه اینکه منو مجبور می کرد درس بخونم! من قبل از شروع آزمونا خیلی تنبلی میکردم و هی واسه خودم ساعت بیکاری میذاشتم

مانشت ۲۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.
جمع بندی همه کتابها با هم بود ، من متاسفانه خلاصه نویسی نکردم ، و با تست مرورهامو انجام میدادم ، میومدم تستایی رو تیک میزدم که مطلب اصلی اون فصل رو تو خودش داشت و به این صورت مرور می کردم

مانشت ۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟
دقیقا یک روز قبل کنکور بیمار شدم ، به حدی که یک کلمه زبان رو هم نمی تونستم بخونم دیگه، خیلی ترسیده بودم و شاکی بودم،مشکل این بود که سرم کاملا گیج میزد و می ترسیدم سر جلسه همینطوری باشم ، شب قبل کنکور رفتم پیش دکتر آمپول بزنم ، پیشنهاد کرد برم فردا ساعت ۶:۳۰ بیام آمپولمو بزنم تا تاثیرش سر جلسه باشه ، خدا رو شکر پیشنهادش موثر بود ولی آخرای جلسه سرم باز گیج میزد در حالیکه تست ها رو همه زده بودم! جالبه بدونید نیم ساعت وقت زیاد آوردم! بعدش فکر کردم نکنه آمپوله چیزی توش بوده اورکلاکم کرده باشه.
Big Grin

مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟
آره خب ، من رو درسای مدیریت ، زبان ، مهندسی نرم افزار و هوش مصنوعی خیلی حساب کرده بودم اما بهترین درسام مدیریت و سیستم عامل شد، درس مدیریت رو از ۱۵ سوال ۱۴ مثبت و یک منفی زدم ، سیستم عامل هم از ۶ سوال ۵ مثبت و ۱ منفی . Cool

مانشت ۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟
سر جلسه بسیار شاد بودم ، وقتی سوالا رو دیدم حالم کلا عوض شد و استرسم رفع شد. سوالات همون چیزی بود که میخواستم! البته به جز شبکه ! من عادت دارم خیلی تست میزنم و سریع هم تست میزنم! مرور هم نکردم! نیم ساعت وقت زیاد آورده بودم خواستم مرور کنم بی خیال شدم رفتم خونهBig Grin

مانشت ۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.
به همون ترتیب دفترچه پیش رفتم ، به جز زبان تخصصی همیشه آخر کار تستاشو میزدم ، به نظرم درسش طوریه که ذهنتون اگر خسته هم باشه باز می تونه جوابگو باشه برای همچین درسی

مانشت ۳۳ : وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟
اگر سوالی رو بلدید روش وقت بگذارید و گرنه وقت صرف کردن سر سوالی که هیچ ازش نمی دونید باعث میشه اون سوال هایی رو هم که میدونید نتونید جواب بدید!

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟
بیش از ۳۰ دقیقه وقت آوردم، بیمار بودم و کمرم خیلی درد میکرد پاشدم رفتم سریع زنگ زدم خواهرم گفتم که به خیر گذشت کنکور!

مانشت ۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.
آره . من کلیدها رو پشت برگه ای که رو صندلیم بود نوشتم و با خودم بردمش خونه. هنوز دارمش برگه رو ! درصدام بهتر شده بود ولی نه زیاد، فکر میکردم حدود ۵۰ بشم ولی خدا روشکر بهتر شد، خیلی بهتر !

مانشت ۳۶ : بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل
پایه تحصیلی : نه چندان! من ۹۰ درصد مطالبو تازه داشتم میخوندم!
دانشگاه کارشناسی : غیر انتفاعی ! چه انتظاری ازش دارین ؟
برنامه ریزی : برنامه پارسه و بودجه بندی هایش بسیار موثر بود
شرایط سر کنکور : خیلی ، حواسم کامل سر جاش بود و سوالا رو دو تا نمی دیدم
شرایط مطالعه : عالی ! کلید یه خونه که وسایل هنوز توش نبود دستم بود ، یه میز ناهار خوری داشت روی اون درس میخوندم و هیچ چیز آزار دهنده ای حضور نداشت

مانشت ۳۷ : حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.
هیچ وقت برنامه بلند مدت نداشتم برا خودم ، هر سال عید تصمیم می گیرم که قراره چیکار کنم ، ولی شخصا به تدریس علاقه دارم

مانشت ۳۸ : چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.
من هر وقت مشکلی برام پیش میومد دعا میکردم که خدا هر کسی از بچه های پشت کنکوری مشکلی داره که مانع درس خوندنشه رفع بشه، واقعا بهم انرژی دوباره میداد ، اینطوری شامل خودمم میشد

مانشت ۳۹ : کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید.
بله خواهرم! به تمام معنا پشتیبانیم میکنه همیشه Heart Heart
پس از اون بقیه اعضای خونوادم و دوستای خوبم که خونواده دومم حساب میشن Heart

مانشت ۴۰ : ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.
نه ، فکر میکنم که به شیوه درستی درس خوندم، باز کنکور داشته باشم همونطور درس میخونم

مانشت ۴۱ : چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)
احتمال میدید در کدام دانشگاه قبول شوید؟

من یه عکس دارم از تاریخ اسفند ۹۱ که اسم دانشگاه تهران رو برگه ای نوشتم! انتخاب اولم دانشگاه تهرانه ، دوستام میگن قبولی ولی خودم هنوز شک دارم، بعدش امیر کبیرو میزنم

مانشت ۴۲ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.
چند نکته میگم که به درد خودم خورد
--- درسی که مرور نشه انگار خونده نشده! مرور مرور و بازم مرور
--- مطالب رو از روی تست ها یاد بگیرید
--- خلاصه نویسی با چند خودکار رنگی خیلی خوبه
--- سختی و مشقت نشونه کامیابی نیست همیشه ! اگر طوری درس می خونید که اذیت میشید شیوتون رو عوض کنید
--- وقتی درس می خونید به تفریحاتتون فکر نکنید ، وقت تفریح به درس فکر نکنید
--- سعی کنید کاری کنید گوشیتون کمتر زنگ بخوره!
--- اگر سحر خیز نیستید سعی نکنید ساعت ۷ صبح پاشین درس بخونین ! ساعت اوج بیداریتون درس بخونید حتی اگر ساعت ۲ شب باشه!
--- طوری درس بخونید که انگار رقیباتون دارن به سرعت و با دقت مطالبو یاد میگیرن و پیش میرن!
--- مهم ترین : هر کسی یه جوری یاد می گیره ، سعی نکنید تقلید کنید ، راه خودتونو پیدا کنید
--- من در روز فقط ۶ ساعت درس می خوندم. حتی روزای آخر! استراحت بعد از ظهر فراموش نشه !

مانشت ۴۳ : بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟ جواب شما به این سوال چی هست؟
فکر میکنم میشه چندتا سوالا رو ادغام کرد، تعداد سوالاتون تا حدودی زیاده، ولی دو برابر این هم باشه من جواب میدادم ، بخاطر بچه های خوب مانشت ، اونایی که آرزوهایی دارن برای خودشون HeartCool

مانشت ۴۴ : و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟
من جز مانشت هیچ منبع اطلاعاتی نداشتم و تمامی اطلاعات لازم رو از اینجا گرفتم ، زمان ثبت نامم هم دقیقا بعد کنکور سال پیش هست ، سپاسگذارم از همتون
و در آخر بازم خدا رو شکر .

فایل‌(های) پیوست شده

سحر اضافه کن به فهم آسمانم
۳۵
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sadafak7 , پوونه , faraaz_mb , Asemaneabi , e2000 , Eagle777 , mostafa122 , sorlin , - rasool - , مهرانگیز , ریحان , Jooybari , SaMiRa.e , NTZ , aria , virtual girl , MeysamPH , fateme_asra , happy07 , sand , azarakhsh1986 , anonetumer , maryam parvini , shishabori , Sakura , Mänu , shamim_s , fatemeh69 , Parisa-SH , mshelman , shamim_70 , سجاد۶۷ , Brueder , احسان مومنی , سودابه م , saharrrrrr , eyvazi , ana9940 , Pure Liveliness , homa , sahar salehi , msalehi1991 , Amoojan , chaka , ftekhar , lish kn , رتبه۱سال۹۴ , maniye , hnarghani , sazesh , آرمانا , jparisa , hiva60 , Aurora. , arg89 , karname , faezehtt , mcse2010 , neda_Network , ziba.O , shaheen.1366 , Sector , delete4all , azin95
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۱۲ ب.ظ، توسط Eagle777.)
RE: مصاحبه با رتبه ۱۴ فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک
ممنونم از مصاحبه ی دل چسبتون Smile

و یه خسته نباشید مشتی میگم / داش گل کاشتی Smile

راستی شما روزی چند ساعت مطالعه میکردید ؟

و اما در رابطه با زبان : به نظرتون کسی که زبانش ضعیفه چی کار کنه بهتره؟
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gholizadeh1992
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۳۸ ب.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۲۵ ب.ظ)Eagle777 نوشته شده توسط:  راستی شما روزی چند ساعت مطالعه میکردید ؟

و اما در رابطه با زبان : به نظرتون کسی که زبانش ضعیفه برا زبان چی کار کنه بهتره؟
ممنون عزیز
صبحا از ساعت ۱۰ تا ۲ ، شبا از ساعت ۷ تا ۱۱ ، روزی شش هفت ساعت بیشتر نمی خوندم ، نکته جالب اینکه من روزهای سه شنبه و چهارشنبه اصلا درس نمی خوندم! میرفتم کلاس دانشگاه و خیلی خستم میشد و سعی میکردم به کارای دیگم برسم تا روزای مطالعم فقط درس بخونم .
در مورد زبان ، زبان من ضعیفه اما نه خیلی ، یه چیزایی قبل از کنکور داشتم واسه خودم، اما کتابی که معرفی کردم کتاب خیلی خوبی هست اگر بخونید متوجه حرف من میشین ، برنامه ریزی که برای خوندن لغات هم کرده بسیار مناسبه، اما من فشرده تر اجراش کردم شما اگر زود شروع به خوندن لغاتش بکنی برنامش واقعا راحته .

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sector
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۴۸ ب.ظ، توسط abji22.)
تبریک میگم هم استانی

ایشالا منم سال دیگه همین دورو وراس رتبم

به مصلحتم نبود
۲
۰
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۵۴ ب.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۴۶ ب.ظ)abji22 نوشته شده توسط:  تبریک میگم هم استانی
سپاسگذارم ، من به شما امیدوارم ، وضعیت سال پیش منو دارین، منتظر رتبه خوبتون میمونم.

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: abji22
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۰:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۱۳ ب.ظ، توسط sorlin.)
اقا یه ســـــوال خیلی مهم
اون امپوله اسمش چی بود ؟ Big Grin

از تو حرکت از خدا برکت..
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: S - Is , gholizadeh1992 , chaka , azin95
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۲:۳۹ ب.ظ
ممنون که اینقدر زیبا و روان توضیح دادین.خیلیهاشو یادداشت کردم...چقدر دلچسب و قابل فهم و خودمونی بود.ممنونم

تنبلی دزد آرزوهاست...
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gholizadeh1992 , shamim_s , hiva60
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۵:۴۱ ب.ظ
بسیار تبریک می گم ... عالی بود.
۱
۰
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۱۹ ب.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۱۲ ب.ظ)sorlin نوشته شده توسط:  اقا یه ســـــوال خیلی مهم
اون امپوله اسمش چی بود ؟
آقا هر چی بود چیز خوبی نبوود =)) Big Grin

(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۳۹ ب.ظ)ریحان نوشته شده توسط:  ممنون که اینقدر زیبا و روان توضیح دادین.خیلیهاشو یادداشت کردم...چقدر دلچسب و قابل فهم و خودمونی بود.ممنونم
باعث خوشحالی منه ، ممنونم ازتون

(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۵:۴۱ ب.ظ)آرمانا نوشته شده توسط:  بسیار تبریک می گم ... عالی بود.
خواهش میکنم

۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۵۸ ق.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۵۴ ب.ظ)gholizadeh1992 نوشته شده توسط:  
(25 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۴۶ ب.ظ)abji22 نوشته شده توسط:  تبریک میگم هم استانی
سپاسگذارم ، من به شما امیدوارم ، وضعیت سال پیش منو دارین، منتظر رتبه خوبتون میمونم.

روحیم مضاعف شد اعتماد بنفسمم رفت تو سقف!ممنون

به مصلحتم نبود
۳
۰
ارسال: #۱۱
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۳:۳۱ ب.ظ
دمت گرم داداش خیلی عالی بود
روانو دلنشین کلشو نوشتم
انشالله که موفق باشی
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۴:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۵:۲۲ ب.ظ، توسط maryam parvini.)
تبریک میگم بهتون
اراده و تلاشتون نتیجه داده
ان شاالله موفقیت های بزرگ تر

میانگین منم به میانگین شما خیلی نزدیک بود و فک میکردم رتبه ام خوب میشه
اما تو کارنامه درصدهام کم شدن و رتبه ام شد ۱۵۷
امیدم به خداست
تا همین جاهم خودش منو آورده Shy

تو پناه منی... وقتی راه ها با همه وسعتشان تنگ می شوند. (دعای عرفه)
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gholizadeh1992 , parande27 , آرمانا
ارسال: #۱۳
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۲:۰۰ ب.ظ
مصاحبتون خیلی عالی بود .واقعا لذت بردم همه چیز قابل درک کردن بود.

تبریک منو پذیرا باشید...

جز تردید و هراس، هیچ چیز نمی تواند میان انسان و بزرگترین آرمانها یا مرادهای دلش، جدایی بیفکند.

((فلورانس اسکاول شین))
۱
۰
ارسال: #۱۴
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۷:۲۵ ب.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۴۶ ب.ظ)abji22 نوشته شده توسط:  تبریک میگم هم استانی

سلام
امسال رتبه ت چند بوده؟
۰
۰
ارسال: #۱۵
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۲۵ ب.ظ
سلام دوست عزیز
اول بهتون تبریک میگم..ایشالا که همیشه در مارحل زندگیتون موفق باشین...و به جایگاهیی ک لایقش هستین برسین!

چند تا سوال داشتم:

سیستم عاملو از حقیقت،تمام فصلهاشو خوندین؟؟؟اخه حجمش زیاده!!....ب ترتیب کتاب پیش میرفتین؟؟

مدیریت رو چطور؟اونم کل کتابو خوندین؟؟باز به ترتیب کتاب پیش می رفتین؟؟

شبکه حقیقت رو هم همه فصول رو خوندین؟

مثلا تابستون از تیرماه شرو کردین که همه درسا رو یدور خوندین؟؟شما میگین تابستون فقط خوندینو تست نمیزدین،پس چجوری میفهمیدین چقد از بحثو یاد گرفتین ؟

با تشکر

زمان آدم ها رو دگرگون میکند
اما تصویری را که از آنها داریم
ثابت نگه می دارد
هیچ چیز دردناک تر از این تضاد
میان دگرگونی آدم ها و ثبات خاطره ها نیست

مارسل پروست
از کتاب : در جستجوی زمان از دست رفته
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۰۲ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  آینده شغل تکنسین برق قدرت و الکترونیک pedramgholami ۰ ۲۴۸ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pedramgholami
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۰۴ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۳۸۸ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۷۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۵۸۵ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۵۳ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۵۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۳,۰۴۷ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  تجارت الکترونیک خواجه نصیر یامدیریت سیستمهای اطلاعاتی تربیت مدرس؟ lotuss ۰ ۱,۶۱۴ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close