زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۰۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آزمون ارشد ۹۲:مصاحبه با رتبه ۱۴ نرم افزار و ۱۱ الگوریتم

ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۵:۵۱ ب.ظ
اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.
بنده نیما مسقدی هستم متولد ۵ دی ماه ۶۹ ، متولد و ساکن کرمانشاه . به لطف خدا و با تلاشی که کردم رتبه ۱۴ نرم افزار و ۱۱ الگوریتم رو کسب کردم.
مانشت ۱- در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟
در رشته مهندسی نرم افزار . کارشناسی پیوسته. ترم اخر هستم و فقط درس پروژه و کار اموزیم باقی مونده که به امید خدا تا ماه بعد تموم میشه.
مانشت ۲- با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟
علاقه من به کامپیوتر برمیگرده به وقتی که خیلی کوچیک بودم .اون زمان یادمه خواهر زادم بازی علاالدین رو روی فلاپی داشت و باهاش میرفتم کلاسی که میرفت و اخر کلاس بازی میکرد و من لذت میبردم!
از همونجا من علاقه مند به این وسیله شدم و از پدر خدا بیامرزم خواستم که من رو کلاس کامپیوتر بزاره . که مسئولین کلاس ها قبول نمیکردن چون سنم خیلی کم بود. گذشت و گذشت تا اینکه شد ۱۴ سالم و دوباره با یک بازی به نام کانتر ! دوباره این علاقه در من زنده شد! و این بار رفتم و کامپیوتر خریدم . بیشتر برای بازی بود. تا اینکه سوم دبیرستان و درس رایانه رسید . به ما ویژوال بیسیک میگفتن و من تو اون کلاس همیشه نفر اول بودم . همیشه الگوریتم ها رو خوب پیدا میکردم . یادمه ازمون عملی پایانی به همه گفت یه جمع ساده بنویسن ولی به من گفت یه ماشین حساب کامل بنویسم ! و نوشتم . از همونجا بود که فهمیدم می تونم تو این رشته موفق شم. اما دنبال برنامه نویسی رو نگرفتم . تا بعد از کنکور که به دلیل فوت پدرم در همون سال کنکور نتونستم درس بخونم و همینطور اطلاعات عمومی رفتم سر جلسه و ۱۲۰۰۰ منطقه دو شدم و ۳۰۰۰۰ کشور. و توی انتخاب رشته اول کامپیوتر ها رو زدم که خدا خواست و نهمین انتخابم که دانشگاه ملایر بود قبول شدم.
مانشت ۳- کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟
دانشگاه دولتی ملایر ( شاید خیلی ها اسمشو هم نشنیده باشن ! اما به خدا دانشگاه دولتیه توی یکی از شهرستان های استان همدان )
مانشت ۴- در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاطر معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .
دانشجوی نمونه دانشگاه بودم . به جز دو ترم اول که معدلم ۱۷ بود همه ی ترم ها معدلم بالای ۱۸ بود و ترم ۶ با وجود ۶ درس سخت معدلم ۱۹/۳۰ شد که با نفر دوم کلاس ۳ نمره تفاوت داشت . همه درس های تخصصی کامپیوتر رو با نمره ۲۰ پاس کردم و واقعا به اندازه نمره بیست فهمیدمشون. مثلا درس ساختمان من ترم سه یه کتاب ساختمان نوشتم که استادمون برای چاپ به دانشگاه تحویل داده تا داوری بشه و مراحل اداریش باقی مونده که به عقیده ۴ استاد که تاییدش کردن کتاب خوبیه. روی درس های تخصصی همیشه تمرکز خاصی داشتم . اما درسایی که دوست نداشتم رو فقط با نمره خوب پاس میکردم! مثل ریاضی مهندسی که گرچه ۱۸ شدم اما حالم ازش به هم میخورد.
مانشت ۵- از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟
بله ادامه تحصیل هدف اصلی من بوده و هست . تا اونجا که دانشگاه ها علم داشته باشن من پایه هستم واسه خوندنشون از همین تریبون اعلام میکنم!!‌ اصلا وقتی یک روز چیز جدیدی یاد نگیرم از خودم بدم میاد. از رکود متنفرم .
از همون ترم اول درس هام رو خوب میخوندم و فقط پاس نمی کردم . برای همین سال اخر که ارشد داشتم زیاد درس نخوندم . رتبه یک مهندسی مواد هم اتاقی منه ، اون به من میگفت تو رتبه ت ۲۰۰۰ هم نمیشه با این وضع درس خوندن . شاید میانگین ۲۰ دقیقه در روز هم نمیشد. اصلا برنامه ریزی برای ارشد طولانی مدته . نه شش ماه و یک سال.
مانشت۶- آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟
همین رشته
مانشت ۷- میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
زبان : ۵۸ ( باید ۶۳ میشد نمیدونم چی شده اون ۵ درصد!!)
ریاضی : ۱۵
مشترک :۴۱
تخصصی نرم : ۶۵
مانشت۸- آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.
سال اولم بود. پارسال سه روز مونده به المپیاد گفتن بیاید برید المپیاد منطقه ۶ از طرف گروه ! ما هم رفتیم یه کم خندیدیم برگشتیم ! سوالات تشریحی بود و اثباتی . ما هم که نخونده بودیم . یه سری جک نوشتیم پا شدیم اومدیم. امسال دیگه دانشگاهمون کلا کسی رو نفرستاد المپیاد با توجه به حضور پر رنگ ما در سال قبل !
مانشت۹- بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟
بعد از من تو کلاس یه اقا و یه خانوم شاگرد دوم وسوم هستن که درسشون خیلی خوبه و معمولا نمرات خوبی میگیرن. اما رتبه یکیشون شد ۵۰۰ اونیکی شد ۷۰۰/ این ها با هم فرق داره طریقه خوندنشون . برای ارشد که میخونی باید دنبال نکاتی باشی که توجه طراح رو میتونه به خودش جلب کنه. معمولا از روی سوالات سال های قبل میشه این رو فهمید. بعد از این باید سرعت حل سوال رو بالا ببری. اما توی درس خوندن برای پایان ترم باید دنبال نکاتی باشی که استاد سر کلاس روش تاکید کرده! ( میشه از بچه های سال بالایی هم پرسید استاد از کجاها سوال میده!) سرعت حل سوال هم اینجا زیاد بالا نمیخواد باشه . توی امتحان پایان ترم ۵ سواله ۱۲۰ دقیقه وقت!
مانشت۱۰- برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟
کدوم برنامه ؟ من کلا یک ماه و نیم تابستون گسسته خوندم و محاسبات و طراحی الگوریتم (که تازه پاس کرده بودم ترم قبلش). بعد از تابستون یک ماهی نخوندم . بعد وسط پاییز شروع کردم روزی ۲۰ الی ۶۰ دقیقه نگاه مینداختم به تست های سال های قبل . ماه اخر یه کم بیشتر تست نگاه میکردم و نکته هاشو به خاطر میسپردم. شاید روزی ۲ ساعت.
ولی خب این دلیل نمیشه ، برنامه ریزی من از همون ترم اول بود همون طور که گفتم . درسهارو بلد بودم که برنامه ای برای خوندنشون نریختم . وگرنه مطمئنا بی برنامه نمیشه به هدف رسید .
مانشت۱۱- بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.
نه من رو همه درس های یک میزان کار کردم. ریاضی مهندسی رو فقط نخوندم و امار هم یک ماه اخر رسیدم سه فصل بخونم که سوال ازش نیومد.
به نظرم اگه درسی رو گذاشتن توی ازمون حتما مهم بوده که گذاشتن . مثلا خیلی ها زبان رو به خاطر ضریب ۱ رها میکنن به در صورتی که همین زبان خیلی تاثیر داره تو رتبه . چون نمره به تراز حساب میشه . تراز خوب توی درس زبان می تونه کمبود رو تو درصد های درس های دیگه جبران کنه . من به شخصه عقیده دارم باید روی همه درس ها تمرکز کرد.
مانشت۱۲- آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟
اره . درس هایی که ضعیف بودم رو سال سوم به حد درس هایی که قوی بودم رسوندم تا برای سال اخر مشکلی نداشته باشم . عید فرصت خوبی برای این کار بود.
مانشت۱۳- خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟
من گفته بودم باید یک کتاب مشخص رو برای هر درس بخونم ولی خوب بخونم نه اینکه سه تا کتاب بخونم اما از هیچکدوم هیچی نفهمم و قاطی کنم بحث هاشون رو.
مانشت۱۴- میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.
زبان : خواندن کتاب زبان اصلی از همان ترم اول + ۵۰۴ + لغات ضروری برای تافل
ریاضی مهندسی : ولش کردم اما پارسه خیلی کتاب خوبیه
امار : پارسه کتاب خیلی خوبی بود اما حیف که دیر به فکرش افتادم
گسسته : بدون شک کتاب پوران پژوهش جناب هادی یوسفی
محاسبات : پوران پژوهش + نیکوکار
ساختمان : پوران پژوهش
نظریه : کتاب لینز ترجمه صراف زاده + حل تمرین لینز
منطقی : پوران پژوهش + حل تمرین های موریس مانو
معماری‌: پوران پژوهش + حل تمرین های موریس مانو
سیستم عامل : مقسمی
کامپایلر :‌فقط حل تمرین زیاد ( همه سوالات کنکورش رو درست جواب دادم )
زبان های برنامه سازی : مقسمی
الگوریتم : پوران پژوهش ( کلا این درس معلوم نیست چطوری سوال میدن. فقط باید روش های مختلف حل مساله رو بدونی . سر جلسه همه چی بستگی به خلاقیت خودت داره . )
پایگاه : کتاب جناب حق جو + مقسمی + کار عملی و برنامه نویسی پایگاه داده
مانشت۱۵- بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.
نظریه + معماری + منطقی +الگوریتم
این سه تا مرجع مشخصی دارن . اما مثلا سیستم عامل شصت تا کتاب داره معلوم نیست از کدوم سوال بدن.
مانشت۱۶- ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟
برای درس های تخصصی اره . مثلا برنامه سازی پیشرفته ، منطقی ،‌معماری ، نظریه . همه هم زبان اصلی
مانشت۱۷- زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبع یا عالی؟
سطح زبان من توی reading عالیه و توی خوندن متن هیچ مشکلی ندارم . اما speaking ضعیف هستم که باید روش کار کنم. زبان یه درس خیلی مهمه که متاسفانه خیلی ها ولش میکنن. نکنید برادران و خواهران من ! چرا بیخودی رتبه خودتون رو خراب میکنید؟ شما کارنامه دو نفر که یکی زبان نزده و دیگری زده و بقیه درصداشون مشابه هست رو پیدا کنید و نگاه کنید . ببینید رتبه چقدر تغییر میکنه. کلا توی درس هایی که خیلی ها ضعیف هستن باید سرمایه گذاری خاصی کرد تا تراز شما بالا بره . مثلا تو مشترک خیلی ها متوسط و خوب جواب میدن چون درس تخصصی رشته ماست . اما زبان کم پیدا میشه کسی خوب جواب بده.
من کلا به زبان علاقه داشتم از بچگی . یادمه دوران راهنمایی کلاس زبان میرفتم . البته برای مکالمه بود. رفتم دبیرستان ولش کردم. اما برای دانشگاه از روز اول خودم رو عادت دادم به زبان اصلی خوندن. یه دیکشنری نصب کردم هرجا بلد نبودم اون کمکم میکرد و کم کم دامنه لغاتم زیاد شد.
سر جلسه هم خوشبختانه یا متاسفانه ‌! عمومی ها رو خیلی خوب زدم. یا ۱۲ یا ۱۳ تا درست زدم. اما تخصصی ها به دلیل نزدیک بودن گزینه ها به هم چند تا اشتباه زدم که بین گزینه درستی که سنجش اعلام کرده و یک گزینه دیگه شک داشتم. درصدی که من با کلید سنجش حساب کردم ۶۳ بود نمی دونم چرا ۵۸ شده . اما توی رشته ای تی ۷۳ درصد زدم زبان.
مانشت۱۸- در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟
من از ریاضیاتی که تو دانشگاه خوندیم اصلا خوشم نمیومد. بیشتر به خاطر استادای بدی که تدریسش می کردن. از دبیرستان میومدن و به ما درس میدادن! خیلی خشک و بد بود کلاساشون .
من خودم زیاد رو ریاضی ها وقت نزاشتم و ریاضی مهندسی رو هم حذف کردم از برنامم. اما سه تای دیگه رو یک کم خوندم. میتونستم بیشتر بزنم . چند تا تست رو سوتی عجیب غریب دادم . وقتی اومدم خوابگاه حل کردم گزینه درست رو بدست اوردم و دیدم که چه سوتی هایی دادم! اما گسسته رو خوب خونده بودم و سه تا از ۵ تست رو درست زدم و ۲ تا رو نزدم.
بستگی به شخص داره . اگه ریاضی قوی باشی اصلا نباید حذف کنی . اما اگه وقت کمه باید بین این ۴ تا دو تا که قوی تری رو انتخاب کنی .
در اینجا لازمه یادی بکنم از هم اتاقی خوبم که امسال رتبه ۱ مهندسی مواد شد و ریاضی رو ۱۰۰ زد!!!
مانشت۱۹- اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید..
توضیح دادم که برنامه ریزی من ۴ ساله بود. نه شش ماهه . شش ماه اخر فقط پالایش انچه بود که در این سه سال وارد مغزم کرده بودم . دسته بندی شون کردم و یه سر و سامونی به پایگاه داده مغزم دادم . افزونگی ها رو کم کردم و ارتباط بین مباحث رو ایجاد کردم.
مانشت۲۰- آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.
تنها . روی تختم. برنامه می نوشتم ،‌بازی رایانه ای میکردم ، فیلم میدیدم و اگر حوصله داشتم یه نگاهی به کتاب های تستی مینداختم .
باز هم به شخص بستگی داره . من خودم تو کتابخونه نمی تونم درس بخونم. چون عادت دارم کم بخونم اما با کیفیت . باید وسط درس خوندنم یه تفریحی باشه . مثلا ۳۰ دقیقه درس بعد ۱ ساعت برنامه نویسی و اینترنت گردی و مانشت .
مانشت۲۱- حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.
سرعت مطالعه من بالاست و در عین حال کیفیتش هم خوبه . اصلا توجه به حجم کتاب نمی کنم . فقط از اونچه می خونم میخوام احساس لذت کنم. چون قبلا کتاب ها رو با حوصله خونده بودم برای بازخوانی سرعتم بالا بود و فقط جاهایی که از یادم رفته بود بیشتر وقت میزاشتم.
مانشت۲۲- اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟
برنامه خاصی که نداشتم . اما مثلا اگر قصد داشتم یه کتابی بخونم و یهو یه اتفاقی می افتاد و نمیشد سعی میکردم در اسرع وقت بخونمش. یه جا یادداشت میکردم که یادم نره .
مانشت۲۳- اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟
من از ابتدا گرایش نرم افزار رو می خواستم بخونم. شانس ما بعد از کنکور درس سیستم های خبره استادمون که خیلی خوب بود من رو به هوش علاقه مند کرد و پروژه پایانی رو هم کشف تقلب بانکی با شبکه عصبی برداشتم. اما باز هم نرم افزار رو بیشتر دوست دارم . مطمئن بودم توی دروس نرم افزار می تونم درصد خوبی کسب کنم.
مانشت۲۴- آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.
همونطور که گفتم یک ماه اول پاییز نخوندم هیچی . یه جورایی مغزم خسته شده بود میخواستم بعد از سه سال کار سخت یک ماه استراحت بهش بدم و از طرفی مطالب هم برام تازگی پیدا کنن یه کم.
بعد از اون یک ماه هم سرعت مطالعه م ثابت نبود. یه روز حوصله داشتم ۲ ساعت میخوندم یه روز ۲۰ دقیقه . بیشترینش یه بار بود که رسید به ۵ ساعت. اونم نمیدونم چم بود!!!‌ همه دوستام تعجب کرده بودن از اینکه ۵ ساعت خوندم!
مانشت۲۵- از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟
اصلا به کلاس اعتقادی ندارم . دانشجو اسمش با خودشه باید خودش بره دنبال مطالب و یادشون بگیره . استادی که تو دانشگاه هست یه چیزی میگه شاید خوب هم نگه اما بالاخره یه سر نخی میده دست دانشجو . این دانشجوئه که باید بره و بقیه نخ رو پیدا کنه. نه اینکه بری کلاس تو یک ماه ۶ تا جزوه ۱۰۰۰ صفحه ای بنویسی بعد ندونی باید چیکارش کنی .
مانشت۲۶- آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟
خیر شرکت نکردم. به نظرم لازم نبود. اما برای خیلی های میتونه خوب باشه . بستگی به شخص داره .
مانشت۲۷- تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.
اره جمع بندی باهم شروع شد. سه سال اول تحصیل درس ها رو خوب خوندم و سال اخر جمع بندی کردم مطالب رو .
مانشت۲۸- برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟

اخ اخ نگو از روز قبل از کنکور که فنا شدم ! من حوزه امتحانیم رو همون دانشگاه خودمون زدم ‍و روز قبل از کنکور رفتم از کرمانشاه به ملایر ‍‍تا در ازمون شرکت کنم . زمستون بود و هیچکی تو خوابگاه نبود جز من . شوفاژ ها همه خاموش . تا صبح لرزیدم با وجود اینکه دو تا کاپشن و دو تا پتو روم بود. اصلا نتونستم بخوابم . با وجود اینکه اصلا استرس نداشتم. مطمئن بودم به اندازه تلاشی که کردم نتیجه خواهم گرفت ولی سر جلسه انقدر خوابم میومد که نگو !
مانشت۲۹- آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟
‍‍‌‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍بله . میدونستم درسی مثل پایگاه و کامپایلر رو میتونم صد بزنم . ولی درسی مثل الگوریتم یکی دو تا جواب بدم بسه . درسی مثل سیستم عامل چون سال قبل خیلی سخت داده بودن گفتم یکی هم بزنم خیلی خوبه . بیشتر درس ها امید به بالای ۵۰ درصد زدن داشتم.
مانشت۳۰- سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟
یه خرده سر ریاضی اعصابم خرد شد. اخه من اون همه محاسبات عددی خونده بودم و تست های سال های قبل که حل عددی داشت رو حل میکردم مثل اب خوردن اینا ورداشته بودن یه سوالاتی داده بودن که .... اما خیلی زود خودم رو جمع کردم و گفتم دنیا که به اخر نرسیده بالاخره برای همه سخته . ولی باعث شد چند دقیقه اول جواب دادن به ساختمان اصلا تمرکز نداشته باشم .
مانشت۳۱- آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.
نه . همونطور که سوالات تو دفترچه بودن میومدم و تا اخر دفترچه رفتم یه دور و هر سوالی که بلد بودم جواب دادم. در اخر برگشتم اونها که جواب نداده بودم حل کردم .
مانشت۳۲- وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟
همه فکر میکنم این انتظار رو دارند. در کل جواب دادن ما به سوالات بر اساس دانسته های ماست و تجربه ی قبلی از دیدن اون سوالات یا مشابهشون. مغز انسان وقتی با یه مساله روبرو میشه خود به خود میگرده ببینه مساله مشابهی دیده قبلا یا خیر. مغز منم همینطور! ولی خب وقتی میدیدم مشابهش رو ندیدم لباس رزم میپوشیدم و به جنگش میرفتم !
مانشت۳۳- وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟
نه کم نیاوردم . اتفاقا زیاد هم اومد و باعث شد چند تا تست رو غلط بزنم و درصد مشترکم رو خراب کنم . جالب اینجاست توی ۸ تا تست دو گزینه شک داشتم . همه رو اخر جواب دادم . حتی بخوایم رندوم و شانسی هم بر اساس احتمالات حساب کنیم ( امید ریاضی و این صحبت ها !) باید حد اقل ۴ تاش درست میشد ! اما نشد!! و همه غلط شدن!

مانشت۳۴- آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.
بیرون نیاوردم اما تو ذهنم بود که چی زدم . تا اومدم خوابگاه سریع تو یه پاسخنامه که داشتم زدم گزینه ها رو . ولی برام خیلی جالب بود که چطور سوالات نیم ساعت بعد کنکور تو سایت ها بود!!!
درصد هایی که با کلید اولیه حساب کردم همین ها بود که تو کارنامه بود به جز زبان که ۶۳ میشد و تو کارنامه ۵۷/۶۸ اومد و مشترک که چند سوال حذف شد و ۳۷ به ۴۰/۲۸ تبدیل شد.
چند تا سایت تخمین رتبه زدم . معمولا توی طیف ۲۰ تا ۵۰ میدادن رتبه رو.
مانشت۳۵- بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل
پایه تحصیلی : ۷۰ درصد
دانشگاه کارشناسی : ۵ درصد (۲ درصد ‌به خاطر اون همه محدودیتی که وجود داشت و باعث شد انگیزه بیشتری برای رسیدن به این رتبه داشته باشم و ۳ درصد به خاطر وجود یکی از اساتید که اعتماد به نفس خیلی زیادی از همون ترم دوم که من باهاشون کلاس داشتم به من دادند )
برنامه ریزی کنکور :۱۵ درصد البته این برنامه ریزی ۴ ساله بود نه ۶ ماهه
کنکور ازمایشی : شرکت نکردم
شرایط سر کنکور : تاثیرش منفی بود . خیلی سر جلسه شلوغ و نامنظم بود. اعصاب ادم خورد میشد از بس این بلندگو صداش میومد و پایان وقت یک گروه رو اعلام میکرد و اونها هم مثل یه گله میدویدن تو این سالن!
شرایط مطالعه و زندگی : من برام فرق نمیکنه . وقتی حس خوندن دارم وسط عروسی هم باشه میخونم. معمولا وقتی درس میخونم با هدفون یه اهنگ با صدای بلند گوش میدم همزمان . چون از بچگی تو خانواده ای بودم که موسیقی دان هستیم عادت کردم به موسیقی.
سایر عوامل : فوت پدرم و تاثیری که داشت روی من خیلی زیاد بود. به خاطر مادر و خواهر کوچیکترم که کسی جز من رو ندارن باید تلاش میکردم تا به بهترین جای ممکن برسم و شرایط زندگیمون رو تغییر بدم. من جز اونها و خدا کسی رو ندارم و هر کاری بکنم به خاطر اونهاست. من دوران تحصیل خیلی سختی داشتم . شاید هرکدوم از شما جای من بود ترک تحصیل میکرد . اما من تحمل کردم و کم نیاوردم. این رتبه پاداش صبرمه. واقعا به این ایه ایمان دارم : ان مع العسر یسرا
مانشت۳۶ - حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.
ما ترم سوم زبان تخصصی داشتیم . اولین جلسه استاد خواست که با زبان انگلیسی از خودمون و اهدافمون بگیم . من گفتم که میخوام یکی از رتبه های برتر ارشد بشم و توی این رشته تا اخر پیش برم و یه روز بتونم شرکتی مثل گوگل رو در ایران ایجاد و مدیریت کنم . اون موقع خیلی از بچه ها خندیدن. اما استاد یه نگاه خیلی جدی بهم کرد و گفت :‌مطمئن باش به هدف هات میرسی .همین خنده شروع راه توئه. گام هاتو محکم بردار.
و من به هدف اولم رسیدم . مطمئن باشید به هدف های بعدیم هم میرسم. حالا شما بخندید! اما یه روز میبینید که من به این هدف رسیدم.
مانشت۳۷- چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.
خیلی خیلی زیاد. من همیشه توکلم به خدا بوده . چون جز اون کسی رو ندارم . همیشه کمک هاش و حضورش رو حس کردم تو زندگیم . یه وقتایی به دادم رسیده که هیچ فریادرسی نداشتم . واقعا شرمندشم که اونطور که لایقشه عبادتش نکردم .... ولی اون باز هوای من رو داره .
جالبه بدونید من اوایل تیر پارسال که از طرف دانشگاه رفته بودیم اردوی مشهد یه کتاب ۵۰۴ بردم با خودم تو حرم . دوستم گفت دیوانه شدی ؟‌گفتم نه ،‌میخوام با امام رضا معامله کنم. من از همین جا شروع میکنم مطالعه برای ارشد رو . از همین حرم . و اگه رتبه ارشدم خوب شه دوباره سال بعد میام اینجا. دوستم خندید اما من با امام رضا قرارداد بستم و امام رضا هم زیر قولش نزد و پیش خدا هوای ما رو داشت.
مانشت۳۸ - کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید.
بیش تر از همه مادرم که با همه سختی هایی که زندگیمون داشت نزاشت من سختی بکشم تو ملایر و همه کار کرد تا من بتونم به درس خوندنم ادامه بدم .
بعد از مادرم ،‌ استاد خوبم جناب مهندس ظروفی که اعتماد به نفس زیادی در من ایجاد کردند و همیشه بهم میگفتن که میتونی . کارهایی رو به من میسپردند که فراتر از انتظار از یه دانشجوی کارشناسی اون هم در دانشگاه ملایر بود.
البته من دست تک تک اساتیدم رو میبوسم همشون زحمت کشیدن در این ۴ سال . حتی همه ی معلم هایی که از اول ابتدایی داشتم . از زحمات همشون تشکر میکنم.
مانشت۳۹- ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.
اره . کاش دروس ریاضی ما رو ۴ تا استاد خوب تدریس میکردن که واسم جذاب میشدن و ریاضی مهندسی رو حذف نمیکردم.
مانشت ۴۰ -توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید
همه دستای گلم سروران من هستند تو مانشت. اول از همه ارزو دارم به هرچی که میخوان با توکل و تلاش خودشون برسن.
من وقتی رتبه م اومد رفتم اتاق یکی از اساتیدمون که رئیس دانشکده فنی هم هستند. چند تا از بچه ها هم بودن. بهم گفت :
تو ثابت کردی ارشد نه به دانشگاهه نه استاد نه کلاس کنکور و نه کنکور ازمایشی . ارشد به علاقه است و تلاش خود شخص.
به خدا شاید شما ندونید وضعیت دانشگاه ما رو . اما کسانی که توی دانشگاه های شهرستان و تازه اون هم یکی از شهر های یک استان درس خوندن میفهمن شرایط دانشگاه ما رو . من عملا جلوی کسی که توی شریف درس خونده هیچی نداشتم . اما یه چیزی داشتم که باعث این رتبه شد و اون علاقه و انگیزه زیاد بود. علاقه شدیدی که به این رشته دارم و انگیزه زیادی که برای موفقیت در من ایجاد شد.
تورو خدا نرید از این یکی اون یکی بپرسید از چه کتابی خوندی یا چطوری خوندی . به خدا وقتی علاقه نباشه و فقط فکر مدرک باشید و رتبه خود کتابی که طراح از روش سوال طرح میکنه رو هم بخونید هیچی نمیشه.
بشینید سنگ هاتون رو با خودتون وا بکنید. هر کس خودش رو بهتر از بقیه میشناسه . به خاطر حرف بابا ننه یا فامیل ارشد نخونید. اگه واقعا مرد این راه هستید و تا تهش میخواید برید ارشد بخونید. همه زندگیتون رو وابسته به ارشد نکنید. کی گفته بدون ارشد نمیشه کار و زندگی کرد؟ اصلا برای کار مگه کارشناسی با ارشد فرق داره؟‌ارشد یه چیزی مثل پیش دانشگاهیه برای دکتری.
اگه دیدی مرد این راه هستی خودت بشین با شناختی که از خودت داری برنامه ریزی کن و توکل کن به خدا و تلاش کن . نتیجه رو بسپار به خدا.
نشین بگو باید روزی ۱۵ ساعت بخونم!‌هر وقت واقعا حس درس خوندن داشتی درس بخون. حتی اگه ۱۵ دقیقه است . کیفیت مهمه نه کمیت .
و از همه مهم تر با دوستانی هستم که تازه ترم های اول کارشناسی هستند. از همین الان رقابت شما برای ارشد شروع شده. نه سال چهارم. از همین الان خوب بخونید و درس ها رو فقط پاس نکنید. برای موفقیت برنامه ریزی بلند مدت لازمه . طوری درس بخونید که سال اخر فقط نیاز به مرور ۲ ماهه داشته باشید برای ارشد.
مانشت ۴۱- بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟
هر سوالی به نظرتون رسید بپرسید جواب میدم تو همین تالار
مانشت ۴۲-و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟
حیف که من بعد از کنکور با مانشت اشنا شدم . مانشت یه محیط خیلی خیلی خوب و با ارزشه به نظرم . مکانیه که توی اون همه جور دانشجو هست . از نخبه تا نخودی ! ( بابت مزاح عرض کردم توهین به کسی نشه) . یه محیط صمیمی و ساده که حلال مشکلات خیلی از بچه های دانشجوئه. واقعا من به خاطر عضویت توی این جمع به خودم افتخار میکنم و باعث افتخارمه که در جمعی عضو هستم که اینده سازای این مملکت هستن. انشالله همیشه مانشت برپا باشه و روز به روز پیشرفت کنه . من به شخصه در حد توان برای رسیدن به این هدف تلاش خودم رو خواهم کرد .
از شما ممنونم که زحمت کشیدید و این سوالات رو طرح کردید . امیدوارم از خوندن این مصاحبه خسته نشده باشید. یا علی
از اینکه با دقت و صبر و حوصله و صرف وقت به سوالات دوستانتون جواب دادین بی نهایت سپاسگزارم . براتون آرزوی موفقیتهای بیشتر در مسیر علم و دانش و در زندگی دارم.

ممنون از شما هم به خاطر زحمتی که کشیدید و سوالات رو اماده کردید ممنونم . همچنین از همه کسایی که این مصاحبه رو خوندن تشکر میکنم گرچه خیلی پر چونگی کرده بودم.سربلند و پیروز باشید

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۵۰
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , Aurora , fatima1537 , s.sadri , farhud , borna91 , yasermrz , shahbazi , m-m , hemoso , saiedattar , Jooybari , x86 , ali.329 , zahra.motahari68@gmail.com , reyhaneh64 , samaneh_aftab , iApp , ramzi , saba_1984 , *Najmeh* , asiehmohammadian , atenaa , sepidsal , kingxerxes , انرژی مثبت , fatemehkh , rata , nassim92 , anika , fm.star , mortez28 , Mahbanoo313 , shima506 , Dark Knight , z.sh , shany , zarei1991 , phoenix021 , پروفسور , gholizadeh1992 , ReihanehTorkzadeh , shobair87 , M.Amin.M , Donna , nadia32 , Amir V , CS_IT , m@hboobe , tiger2012 , fatima.sr68 , honamik , mita , Doctorwho , ماه بانو , Apple.CS , aniss , pr0tector , tarane1992 , Engineer , maryam.raz , بنفشه , ashkan_d13 , احسان مومنی , nazi takpar , ican , tayebe68 , hnarghani , Pure Liveliness , ashena1 , آرمین , khayyam , GOoGol , sahar salehi , happy07 , ریحان , mrsh1372 , RASPINA , anonetumer , قلب یخی , miss msv66 , Happiness.72 , shayesteNEY , Omn1990 , delta , zahra_ce87 , farhad_vr32 , AEM4949 , fo-eng , RinoOo , عاطفه پارسا , Venus. , MisTeR , haveking , عزیز دادخواه
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۶:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۶:۲۷ ب.ظ، توسط eh3an2010.)
مرسیییی
مصاحبه باحالی بود !!!
داشتم میخوندم که ۸ تا شانسی زدی همه غلط بودن یهو زدم زیر خنده داداش کچولوم ۷ سالشه داش کانتر بازی میکرد!! گیر داده چرا خندیدی !!! هیچ طوری نمیشد بهش بفهمونم چرا خندیدم !!(جالب شد شمام گفتی کوچولو بودی کانتر بازی میکردی!!)
اینم که روزی ۲۰ مین خوندین و سر حوصله واینا من که فک نمیکنم کلاس گذاشتی!! (شوخی !!:ی)
بازم تبریک میگم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nima Masghadi
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۴۷ ب.ظ
RE: آزمون ارشد ۹۲:مصاحبه با رتبه ۱۴ نرم افزار و ۱۱ الگوریتم
ممنون از مصاحبتون و تبریک بخاطر رتبه عالیتون...
انشاالله همینجور که گفتی به اهداف بعدیت هم برسی Smile
راستی در مورد شرکتی که گفتی اگه کارمند لازم داشتی رو من حساب کن باعث افتخارمه Blush
۰
۰
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۵۸ ب.ظ، توسط Nima Masghadi.)
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۶:۲۵ ب.ظ)eh3an2010 نوشته شده توسط:  مرسیییی
مصاحبه باحالی بود !!!
داشتم میخوندم که ۸ تا شانسی زدی همه غلط بودن یهو زدم زیر خنده داداش کچولوم ۷ سالشه داش کانتر بازی میکرد!! گیر داده چرا خندیدی !!! هیچ طوری نمیشد بهش بفهمونم چرا خندیدم !!(جالب شد شمام گفتی کوچولو بودی کانتر بازی میکردی!!)
اینم که روزی ۲۰ مین خوندین و سر حوصله واینا من که فک نمیکنم کلاس گذاشتی!! (شوخی !!:ی)
بازم تبریک میگم

ممنون
شانسی نبود. بین دو گزینه موندم مطمئن بودم از غلط بودن دو گزینه دیگه. اما شانس من توی هر ۸ تست بین دو گزینه ، گزینه غلط رو زده بودم!
من درسته روزی ۲۰ مین خوندم اما خوندن اصلی رو توی دوران لیسانس انجام داده بودم و سال اخر راحت بودم. بیشتر به بازیگوشی گذشت ۶ ماه اخر.

(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۴۷ ب.ظ)saiedattar نوشته شده توسط:  ممنون از مصاحبتون و تبریک بخاطر رتبه عالیتون...
انشاالله همینجور که گفتی به اهداف بعدیت هم برسی Smile
راستی در مورد شرکتی که گفتی اگه کارمند لازم داشتی رو من حساب کن باعث افتخارمه Blush

ممنون از شما
انشالله با توکل بر خدا به اون هدف هم میرسم
حتما اگه این اتفاق بیفته مطمئن باش که با کمک همین مهندسایی که الان توی مانشت هستن و عاشق این کشورن این کار رو انجام میدم.
میگن همه ی اتفاقات بزرگی که بشر توی زندگی بهش رسیده یه روز همه بهش میخندیدن و مثل یه رویا بوده. امیدوارم این هدف من هم همینجور باشه. دور از دسترس نیست . به نظرم ما چیزی کم نداریم جز اعتماد به نفس. باید یاد بگیریم مصرف کننده نباشیم . هیچ کشوری اینقدر هوش و استعداد ندارن جوون هاش. مخصوصا توی رشته ما استعداد های خیلی خوبی داریم. حیف که همشون به دلیل بی توجهی که میبینن میرن اون سر دنیا برای اجنبی ها کار میکنن و افتخار کسب میکنن!

۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saiedattar , nadia32
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۰۳ ب.ظ
با عرض سلام و خسته نباشیید
از مصاحبه عالی تون کمال تقدیر و تشکر رو دارم
ببخشیید آقا نیما میشه در مورد شیوه ی مطالعه و تست زدتون و همینطور خلاصه نویسی که میکردید رو بهمون بگویید .
راستی حالا کسی که پایه اش قوی نیستش و توی چهارسال دورهی کارشناسی اش نتونسته خوب درسها رو کامل مسلط بشه و درکش کنه یعنی پایه اش ضعیف هستش با این شرایط پیشنهادی که میتونید که از تابستون شروع کنه باید مرجع بخونه یا اینکه کتابهای کنکور و همینطور روی چه درسهایی تمر کز کنه و بخونم توی تابستون

باتشکر

موفقیت برای کسی که باور دارد می تواند موفق شود و آرزوی خویشتن را مبنای عمل قرار داده، به سادگی قابل دسترسی است و اسرار پیچیده ای ندارد/انسانهای موفق دنیا همیشه رویای خود را در ذهن دارند./ .اگر یک نفر می تواند کاری انجام دهد تو هم میتوانی آن را انجام دهی اگر هیچ کس نمی تواند کاری را انجام دهد تو باید آن را انجام دهی.
۰
۰
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۱۱ ب.ظ
آفرین. موفق باشید.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۰
۰
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۰۶ ب.ظ
سلام نیما جان، مصاحبه ی خوبی بود ، به نظرم همین یه مصاحبه کافیه برای کسایی که میخوان درس بخونن. مخصوصا در مورد اینکه علاقه داشته باشید و سنگ هاتونو با خودتون وا بکنید و تکلیف خودتون رو روشن کنید...

امیدوارم که بعد از این هم شاهد موفقیت هات تو همه ی مراحل زندگی و نه تنها درس و کنکور شاهد باشیم...
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nima Masghadi , shayesteNEY
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۴۱ ب.ظ، توسط Nima Masghadi.)
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۰۶ ب.ظ)arcsin نوشته شده توسط:  سلام نیما جان، مصاحبه ی خوبی بود ، به نظرم همین یه مصاحبه کافیه برای کسایی که میخوان درس بخونن. مخصوصا در مورد اینکه علاقه داشته باشید و سنگ هاتونو با خودتون وا بکنید و تکلیف خودتون رو روشن کنید...

امیدوارم که بعد از این هم شاهد موفقیت هات تو همه ی مراحل زندگی و نه تنها درس و کنکور شاهد باشیم...

ممنون حاج مهدی عزیز Shy انشالله تو همه مراحل زندگیت موفق باشی . چون واقعا دیدم که از دیدن موفقیت دیگران خوشحال میشی. خدا همیشه پشت و پناهت باشه و به هر جا که لیاقتشو داری برسی.

(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۰۳ ب.ظ)reza.mahmodi71 نوشته شده توسط:  با عرض سلام و خسته نباشیید
از مصاحبه عالی تون کمال تقدیر و تشکر رو دارم
ببخشیید آقا نیما میشه در مورد شیوه ی مطالعه و تست زدتون و همینطور خلاصه نویسی که میکردید رو بهمون بگویید .
راستی حالا کسی که پایه اش قوی نیستش و توی چهارسال دورهی کارشناسی اش نتونسته خوب درسها رو کامل مسلط بشه و درکش کنه یعنی پایه اش ضعیف هستش با این شرایط پیشنهادی که میتونید که از تابستون شروع کنه باید مرجع بخونه یا اینکه کتابهای کنکور و همینطور روی چه درسهایی تمر کز کنه و بخونم توی تابستون

باتشکر

ممنونم
واسه کسی که تو ۴ سال نتونسته خوب درس بخونه توصیه من اینه که انتظار نداشته باشه با ۶ ماه معجزه اتفاق بیفته. انتظارشو از خودش پایین بیاره و تلاش خودشو بکنه. نتیجه سال اول زیاد مهم نیست. مهم اینه دو سالی که میخونه ( سال اخر کارشناسی و سال دومی که کنکور میده ) خوب بخونه و با انگیزه . سال اول شاید رتبه بالای ۲۰۰۰ هم بشه . مهم نیست . مهم اون انگیزه ست .
یکی از سال بالایی های ما ۳ سال کنکور داد. سال اول شد ۳۰۰۰ سال دوم ۳۰۰ و امسال ۱۲۰ هوش. ببین رتبه از کجا به کجا رسید. چون انگیزه بود. مهم تلاش برای رسیدن به هدفه نه خود هدف . همه اهداف بزرگ دارن اما فقط عده معدودی برای رسیدن به هدفای بزرگشون تلاش میکنن و خسته نمی شن.
شیوه مطالعه هر شخص مخصوص خودشه.
تست زنی هم یه دور تا اخر دفترچه رفتم همه اونها که مطمئن بودم زدم بعد برگشتم اونها که کار بیشتری نیاز داشت رو زدم.
خلاصه نویسی هم به زبان خودم یه مطلب رو مینوشتم و واسه خودم توضیح میدادم روی یک نصفه برگه. مثلا کل فصل بن بست رو روی یک روی کاغذ واسه خودم توضیح میدادم. خیلی این خلاصه ها روزای اخر کمکم کرد.
راجع به مرجع هم بستگی به خودت داره اگه کتاب کنکوری رو خوب میفهمی همون رو بخون اگر نه مرجع. واسه درسی مثل نظریه حتما لینز رو باید خوند کتابای تستی زیاد به درد نمی خورن.

۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86 , Doctorwho
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۵۷ ب.ظ
با سلام ازاینکه به سوالهای که میپرسم ازتون پاسخ می دهدید متشکرم
نظرتون در مورد اینکه من تابستون درسهایی مثل گسسته و ساختمان داده و الگوریتم و ریاضی مهندسی و منطقی رو بخونم و اگرم شد درس مثل آمار
میخوام گسسته رو گرمالدی و پوران بخون
ساختمان داده و الگوریتم رو clrs و داده و ساختار الگوریتم دکتر قدسی و ۶۰۰ تست داده و ساختار از دکتر قدسی
ریاضی مهندسی کریمی نصیر
آمارم پارسه
آیا میتونم توی تابستون این کتابها رو تموم کنم یا نه و اگر لازم هستش کتابی اضافه یا کم کنم چیه
و آیا هدفی که در نظر گرفتم کار اشتباهی هستش کسب و قبول شدن درشریف

باتشکر

موفقیت برای کسی که باور دارد می تواند موفق شود و آرزوی خویشتن را مبنای عمل قرار داده، به سادگی قابل دسترسی است و اسرار پیچیده ای ندارد/انسانهای موفق دنیا همیشه رویای خود را در ذهن دارند./ .اگر یک نفر می تواند کاری انجام دهد تو هم میتوانی آن را انجام دهی اگر هیچ کس نمی تواند کاری را انجام دهد تو باید آن را انجام دهی.
۱
۰
ارسال: #۱۰
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۲۱ ب.ظ
بستگی به پایه ای که در هر درس داری داره . اگه پایه ضعیفی داری فکر نمیکنم برسی تموم کنی . اگرم برسی همه رو سطحی فهمیدی. اما اگه پایه متوسط به بالایی داشته باشی میشه تموم کرد.
هدف هم توضیح دادم باید نسبت به توانایی هات مشخص کنی . طوری هدف گذاری کن که بهت استرس وارد نکنه و فردا که نتیجه اومد تو ذوقت نخوره . هدف باید واقع بینانه باشه . به نظرم اگه پایه متوسط به پایینی داری هدفت رو بکن قبول شدن در دوره روزانه یکی از دانشگاه های خوب سطح کشور و ارمانت رو بکن قبولی تهران . انشالله بهش میرسی با تلاش.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Doctorwho
ارسال: #۱۱
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۵۹ ب.ظ، توسط Doctorwho.)
با سلام

ببخشیید آقا نیما که مزاحمتون میشم همیشه . من میدونم بعضی از بچه ها این مشکلات رو دارن و همین طور چون میخوان برای اولین بار برنامه ریزی درسی کنه به احتمال زیاد به این مشکلات برخورد میکنند.

از اینکه وقتتون رو در اختیارم گذاشتیید ممنونم

من چند تا مشکل دارم میخواستم با راهنمایی شما برطرفشون کنم
۱- نحوهی خوندن کتابها هستش چه کتابهایی که از پشتت کامپیوتر یا pdf و یا .....می خونم من هربار که میخوام بخونم باید خط به خظ کتاب رو بدون کم و کاستی رو کاغذ بنویسم و بعضی موقع متوجه میشم و بعض موقع نه و بیشتر مواقع هم فقط به فکر نوشتن هستش و چیز زیادی یاد نمیگرم .جطوری این عادت رو ترک کنم و چه روشی رو پیشنهاد می کنید.

۲- مشکل اینترنت : من زیاد میام اینترنت و زیاد هم میام مانشت و یا اییملهام رو چک میکنم چگونه اینو برطرف کنم به همین دلیل همیشه تا ساعت ۲ شب بیدار می مونم و صبح ساعت ۱۱ و ۱۲ ظهر بیدار میشم .چگونه این مشکل اینترنت و خواب رو بر طرف کنم.

۳- مشکل عدم یادگیری : مثلا من هر بار میخونم درسی رو یا مطلبی رو از اینترنت میخوام برای کسی توضیح بدم و یا اینکه بعد از خندن درمورد اون مطلبی چیزی بنویسم همه چیز رو فراموش میکنم یخوام متوجه بشک مفهومی خوندم یا اینکه حفظ کردم.

۴- مشکل تعویق انداختن کار ها : بعضی ها برنامه میریزن ولی به برنامه هاشون پای بند نیستن نم یدونم مشکلش چیه و چطوری باید برطرفش کنه بعضی فقط در یک روز یک درس رو میخونن بعضیها هم مثلا برنامه میریزن برای امروز مثلا فلان کتاب رو میخونم و فلان کتاب رو و وقتی اون روز یه مشکلی پیش بیاد میگن فردا میشینم میخونم همینطور ادامه می دن و هیچی کتابی رو نمی خونند

ببخشیید که سوالاتم بیشمار هستش شرمنده ام واقعا

باتشکر

با سلام
ببخشیید آقا نیما این قسمت از جمله ات رو خوب متوجه نشدم که چطوری باید توانایی ام رو بشناسم تا خوب برنامه ریزی کنم کسی گه مراحل برنامه ریزی درسی رو نمی دونه و حتی دوره کارشناسی یادنکرفته جطوری میتونه برنامه ریزی کنه و آیا برنامه ریزی موسسات مثل پارسه خوبه که با بودجهه بندی اونها پیش بریم .( برای کسی که نیم خواد کنکور آزمایشیی و کلاس بره فقط میخواد بودجه بندی شون رو بگیره و طبق اونها پیش بره)
این جمله ی خودتون هستش
. هیچکی مثل تو خودت رو نمیشناسه . طوری که از توانایی های خودت خبر داری برنامه ریزی کن
و اینکه گفته بودید توی مصاحبه که نه کنکور آزماییشی و نه کلاسی رفته اید میخواستم بدونم کنکور آزمایشی موسسات رو دانلود میکردید از مانشت تست میزدید یا اینکه نه و میتونم بپرسم براساس چه بودجه بندی پیش می رفتید خودتون برای خوتون بودجه بندی ای تعیین کردید یا نه میشه توضیح بدهید

باتشکر

۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۳۶ ب.ظ
سلام
ممنون از مصاحبه خیلی خوبتون,جوری بود که با خوندنش عزمتو جزم میکنی
با آرزوی بهترینها برای شما
ما رو هم در دعاهاتون یاد کنید
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۴۶ ب.ظ
من وقتی رتبه م اومد رفتم اتاق یکی از اساتیدمون که رئیس دانشکده فنی هم هستند. چند تا از بچه ها هم بودن. بهم گفت :
تو ثابت کردی ارشد نه به دانشگاهه نه استاد نه کلاس کنکور و نه کنکور ازمایشی . ارشد به علاقه است و تلاش خود شخص.

Smile

درست گفته استادتون
فک کن تو مــــلایر .....!
آفـــــرین بر اراده و علاقه تون.

انسان در بــــازی گاهی می بــــــرد ، گــــــــاهی چیــز یــاد می گیــــرد
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۳۲ ب.ظ
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۴۷ ب.ظ)reza.mahmodi71 نوشته شده توسط:  با سلام
ببخشیید آقا نیما این قسمت از جمله ات رو خوب متوجه نشدم که چطوری باید توانایی ام رو بشناسم تا خوب برنامه ریزی کنم کسی گه مراحل برنامه ریزی درسی رو نمی دونه و حتی دوره کارشناسی یادنکرفته جطوری میتونه برنامه ریزی کنه و آیا برنامه ریزی موسسات مثل پارسه خوبه که با بودجهه بندی اونها پیش بریم .( برای کسی که نیم خواد کنکور آزمایشیی و کلاس بره فقط میخواد بودجه بندی شون رو بگیره و طبق اونها پیش بره)
این جمله ی خودتون هستش
. هیچکی مثل تو خودت رو نمیشناسه . طوری که از توانایی های خودت خبر داری برنامه ریزی کن
و اینکه گفته بودید توی مصاحبه که نه کنکور آزماییشی و نه کلاسی رفته اید میخواستم بدونم کنکور آزمایشی موسسات رو دانلود میکردید از مانشت تست میزدید یا اینکه نه و میتونم بپرسم براساس چه بودجه بندی پیش می رفتید خودتون برای خوتون بودجه بندی ای تعیین کردید یا نه میشه توضیح بدهید

باتشکر
من هیچ کنکور ازمایشی رو حتی دانلود هم نکردم. فقط هفته اخر کنکور ۸۷ و ۸۸ رو از خودم گرفتم . صبح ساعت ۸ شروع کردم و مثل سر جلسه شرایط رو مهیا کردم. اولین تجربه م بود اون دو روز! در واقع کنکور سومین باری بود که در شرایط کنکوری تست جواب میدادم. و فهمیدم توی خونه اصلا شرایط جلسه کنکوری نداشتم . جلسه کنکور ما مثل جنگل بود!!!
در مورد برنامه ریزی : منظورم از اینکه خودت رو بهتر از بقیه میشناسی اینه که میدونی چقدر بلدی ، چقدر علاقه داری ، چقدر هوشت بالاست ، چقدر میتونی وقت بزاری و خسته نشی ، ... این ها رو که کنار هم بچینی میفهمی میتونی روزی چند ساعت و چطوری درس بخونی. من هیچ بودجه بندی نداشتم. هر روز هر ساعت هر مبحثی که واقعا اون لحظه میطلبید مغزم میخوندم. من با شما فرق میکنم. اصلا مقایسه نکن خودتو با هیچکسی.
تنها به این یک جمله عمل کن : وقتی حس درس خوندن نداری یا برو تو یه محیط درسی مثل کتابخونه بشین ببین حس درس خوندن پیدا میکنی ؟ یا اگه پیدا نکردی نخون. چون هم وقتت رو هدر میدی هم انگیزت از دست میری وقتی اینطوری میخونی و هیچی دستگیرت نمیشه. برو یه کاری انجام بده که حسشو داری. تا وقتی مغزت پیش کارای دیگه هست درس نخون. درس خوندن مغز و فکر ازاد میخواد.
وقتی هم که حس درس خوندن داشتی ببین چه درسی رو مغزت طالبه اون لحظه همون رو بخون . ازین برنامه ریزی و بودجه بندی موسسات هم میتونی استفاده کنی اگه خودت نمیتونی یه برنامه ریزی ساده و مفید انجام بدی.
کسی که میخواد ارشد بخونه میدونی باید چقدر مطالعه و تحقیق کنه ؟ کسی که برای یک کنکور ساده حوصله خوندن نداشته باشه چطور میخواد ارشد بخونه؟
در مورد مانشت من روزی که کنکور دادم با مانشت اشنا شدم داشتم برای سوالات میگشتم ببینم گزینه ها رو چی زدم که این سایت رو دیدم.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Doctorwho , m@hboobe , Ms. Saba
ارسال: #۱۵
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۰۱ ب.ظ
جناب مسقدی بعد از خوندن مصاحبه رتبه ۱ مجددا مصاحبه شمارو خوندم.
چــــقدر انگیزه،چقدر پشتکار

آفـــــــــرین بر شما .

چیزی که در شما قابل ستایشه اینه که شما درس نمی خونید که صرفا درس خونده باشید شما کاملا هدفمند زندگی می کنید.

آفـــــــــرین بر شما .

انسان در بــــازی گاهی می بــــــرد ، گــــــــاهی چیــز یــاد می گیــــرد
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۳۸ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۰ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۳۲ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۲ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۳ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close