زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۶۶۰۶
۲۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۶:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۰۴ ق.ظ، توسط Behnam‌.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  یکی از باگ های ذهن من اینه که همیشه بعد از تموم شدن پروژه، امتحان و... راه حل های خیلی کلیدی و مهم به ذهنم میرسه و تازه متوجه میشم داستان از چه قرار بوده! به همین خاطر همیشه بعد امتحان تمام سوالا را برای خودم حل میکردم تا باور کنم تحت شرایط نتونستم جواب بدم و من تلاشم را کرده بودم. شاید به دلیل استرسه! مخصوصا که در کشور ما هر روز استرس های بیشتر و جدیدتری بین مردم توزیع میشه! ولی واقعا خسته شدم بابت این مشکلConfused

باگ نیست. شما شاخص gc هوش‌تون خوبه (چون می‌تونید از دانش قبلی‌تون به راه حلِ مسائلِ مربوطه برسید) ولی شاخص gs که نشون‌دهنده‌ی سرعت پردازش (مخصوصا در شرایط استرس) هست پائینه. با توجه به سن‌تون، این شاخص‌ها الان stable شده و باید باهاش کنار بیاید. تست‌های IQ معتبر طوری تنظیم شدند که همه‌ی این شاخص‌ها رو در نظر می‌گیرند ولی اینکه آیا تکفیک شده هم گزارش می‌کنند رو نمی‌دونم (البته برای هر شاخص، تست جدا شاید وجود داشته باشه).
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , Milad_Hosseini , SepidehP
ارسال: #۴۶۶۰۷
۲۴ مرداد ۱۳۹۷, ۱۱:۳۳ ق.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۰۰ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(23 مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  یکی از باگ های ذهن من اینه که همیشه بعد از تموم شدن پروژه، امتحان و... راه حل های خیلی کلیدی و مهم به ذهنم میرسه و تازه متوجه میشم داستان از چه قرار بوده! به همین خاطر همیشه بعد امتحان تمام سوالا را برای خودم حل میکردم تا باور کنم تحت شرایط نتونستم جواب بدم و من تلاشم را کرده بودم. شاید به دلیل استرسه! مخصوصا که در کشور ما هر روز استرس های بیشتر و جدیدتری بین مردم توزیع میشه! ولی واقعا خسته شدم بابت این مشکلConfused

باگ نیست. شما شاخص gc هوش‌تون خوبه (چون می‌تونید از دانش قبلی‌تون به راه حلِ مسائلِ مربوطه برسید) ولی شاخص gs که نشون‌دهنده‌ی سرعت پردازش (مخصوصا در شرایط استرس) هست پائینه. با توجه به سن‌تون، این شاخص‌ها الان stable شده و باید باهاش کنار بیاید. تست‌های IQ معتبر طوری تنظیم شدند که همه‌ی این شاخص‌ها رو در نظر می‌گیرند ولی اینکه آیا تکفیک شده هم گزارش می‌کنند رو نمی‌دونم (البته برای هر شاخص، تست جدا شاید وجود داشته باشه).
من دقیقا همینم. تا یادمه توی هر امتحانی وقت کم میاوردم ولی در کل درسم خوب بود.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۴۶۶۰۸
۲۴ مرداد ۱۳۹۷, ۱۲:۵۱ ب.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۳ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  من دقیقا همینم. تا یادمه توی هر امتحانی وقت کم میاوردم ولی در کل درسم خوب بود.
بحثِ اینکه بتونیم سریع ایده‌پردازی بکنیم ولی به خاطر کمبود وقت (مثلا به خاطر اختصاص وقت بیشتر به سوال‌های قبلی) نتونیم روی کاغذ بیاریم، به نظرم فرق داره با اینکه دیر به ایده برسیم. این کند بودن به خاطر ضعف در executive functioning هست که نمی‌دونم جزو فاکتورهای نبوغ (intelligence) حساب می‌شه یا نه. مثلا پردازش سریعِ ایده و تصویر و صدا و بازیابی سریع اطلاعات از حافظه‌ی کوتاه مدت و بلند مدت جزو فاکتورهای نبوغ حساب می‌شه و در سریع بودن شخص هم تأثیرگذار هست، ولی اینکه مثلا کسی دستش کند باشه رو چجوری فاکتور می‌کنند رو نمی‌دونم.

ولی این وقت کم آوردن اگه صرفا به خاطر استرس باشه، اصطلاحا بهش Neuroticism (رنجور بودن؟) می‌گن که یکی از پنج عامل شخصیت هست (در کنار برون‌گرایی، با وجدان بودن، سازگار بودن و استقبال از تجربه) و ربطی به ضریب‌هوشی نداره. خیلی وقت‌ها دیدید از اصطلاح EQ (نبوغ عاطفی) استفاده می‌کنند و مثلا کسی که نتونه ارتباط برقرار کنه یا نگران هست و ... نبوغ عاطفی پائینی داره. این موضوع کاملا چرتی هست که یه روان‌شناس تئوری‌ش رو داد و صد تای دیگه کوبیدنش و فقط توو کوچه بازار خریدار داره (علتش هم تقریبا مشخص هست چرا). یکی از دلایل مخالفت این بوده که برداشته یک شاخصه‌ی رفتاری رو اسمش رو عوض کرده و به عنوان نبوغ تعریف کرده. کسی که برون‌گرا و سازگار باشه، قاعدتا بهتر می‌تونه با بقیه ارتباط برقرار کنه و این مطلقا به نبوغ و تعریفش و شرایطش ربطی نداره.
من یه بار در این مورد (اینکه IQ معیار خوبی برای نبوغ هست یا نه) ارائه داشتم مجبور شدم کلی مطلب در موردش بخونم و ویدئو ببینم.
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
استاد روان‌شناسی تورنتو تقریبا هر چند جمله‌ای که می‌گه خروجی یه مقاله هست (هر چند که به خاطر تسلط‌اش به مطالب، اینطور به نظر می‌رسه که داره از خودش در لحظه تولید می‌کنه).
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , Milestone , Masoud05 , Milad_Hosseini , SepidehP , diligent , Avril89
ارسال: #۴۶۶۰۹
۲۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۱:۲۴ ب.ظ
من که نه زمان امتحان و نه بعد امتحان، نمیتونستم سوالا رو حل کنم Big Grin
همیشه واسم سوال بود، چجوری بقیه بعد از امتحان انقدر با جزییات سوالا رو یادشونه Big GrinBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone , RASPINA , SepidehP , big cloud , salam5 , diligent
ارسال: #۴۶۶۱۰
۲۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۳:۵۵ ب.ظ
میخام یه حرکت پلیدانه بزنم، دلم نمیاد:////
ارسال: #۴۶۶۱۱
۲۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۴:۴۱ ب.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۵۵ ب.ظ)pioneer01 نوشته شده توسط:  میخام یه حرکت پلیدانه بزنم، دلم نمیاد:////
به دلت رجوع کن

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01
ارسال: #۴۶۶۱۲
۲۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۴:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۵ ب.ظ، توسط Milestone.)
THE QUIETER YOU BECOME, THE MORE YOU ARE ABLE TO HEAR ::: REPEAT . REPEAT . REPEAT ::: KALI LINUX
 سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01
ارسال: #۴۶۶۱۳
۲۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۷:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۴۴ ب.ظ، توسط big cloud.)
(۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۲۴ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  من که نه زمان امتحان و نه بعد امتحان، نمیتونستم سوالا رو حل کنم Big Grin
همیشه واسم سوال بود، چجوری بقیه بعد از امتحان انقدر با جزییات سوالا رو یادشونه Big GrinBig Grin
وقتی سوالی را بلدی اما نمیتونی حل کنی و خیلی فکر میکنی ناخوادگاه اون سوال یادت میمونه و این قضیه برای سوالاتی که اشتباه نوشتی هم صادقه! ذهن من تمام سوالات کنکور را حفظ کرده بود حتی تک تک گزینه ها را یادش بود، فقط نتونسته بود از این قدرت در حل مسائل استفاده کنه و بعد امتحان تازه دوزاریش میفتاد!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , crevice
ارسال: #۴۶۶۱۴
۲۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۸:۲۷ ب.ظ
دیگه هیچ حرفی ندارم که بزنم

چراشو نمیدونم!
ارسال: #۴۶۶۱۵
۲۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۸:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۱۶ ب.ظ، توسط pioneer01.)
(۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۵۰ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  ‌‌‌

Do not silence yourself to say something
And do not speak to be silent
If you accept, then express it bluntly
Do not mask it
"Khalil Gibran"
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone
ارسال: #۴۶۶۱۶
۲۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۹:۳۲ ب.ظ
امروز به این فکر میکردم خیلی خوبه آدم بعضی وقتا تو زندگیش کم بیاره! تو نگاه اول اصلا خوب نیست ولی وقتی به این فکر میکنی که برای مدتی دست از تلاش بر میداری ، دیگه نگران اتفاقات نیستی ، دیگه لازم نیست صب تا شب بجنگی و ... میتونه این انرژی رو بهت بده که شروع قوی تری کنی. اگه همش نخوای شگست رو قبول کنی به مرور زمان و خیلی سریع فرسوده میشی! مگه ی ادم چقدر میتونه بجنگه؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , diligent , Iranian Wizard
ارسال: #۴۶۶۱۷
۲۴ مرداد ۱۳۹۷, ۱۰:۴۶ ب.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۲۴ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  من که نه زمان امتحان و نه بعد امتحان، نمیتونستم سوالا رو حل کنم Big Grin

ما یه دوستی داشتیم بهش میگفتیم دو سال پیش مثلا امتحان کامپایلر چه سوالایی اومده بود، با جزئیات سوالارو یادش بود، درساشم به سختی پاس میکرد هاا، ولی حافظه ش لعنتی خیلی خوب بود

"یارب نظر تو برنگردد"
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , crevice , Avril89
ارسال: #۴۶۶۱۸
۲۴ مرداد ۱۳۹۷, ۱۱:۵۳ ب.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۴۶ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  
(24 مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۲۴ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  من که نه زمان امتحان و نه بعد امتحان، نمیتونستم سوالا رو حل کنم Big Grin

ما یه دوستی داشتیم بهش میگفتیم دو سال پیش مثلا امتحان کامپایلر چه سوالایی اومده بود، با جزئیات سوالارو یادش بود، درساشم به سختی پاس میکرد هاا، ولی حافظه ش لعنتی خیلی خوب بود
من از اینایی که بعد از امتحان دوان دوان میان سمتت و میخواستن جواباشون رو باهات چک کنن متنفر بودمBig Grin. بعد از یه امتحان دیگه دلم نمیخواست به سوالاتش فکر کنم.

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5
ارسال: #۴۶۶۱۹
۲۵ مرداد ۱۳۹۷, ۱۰:۰۶ ق.ظ
من یه عادت بدی تو امتحان دادم داشتم کنکورم همینجور اسونترین سوالات رو اشتباه می کردم چون فک می کردم حله دیگه دقتم کم میشد اما سوالای متوسط و سخت بهتر عمل می کردم

think positive
ارسال: #۴۶۶۲۰
۲۵ مرداد ۱۳۹۷, ۱۱:۴۲ ق.ظ
من نسبت به آمادگی ای که برای هر امتحان دارم معمولا بهترین عملکردمو دارم Big Grin وقت کم نمیارم و حتی بعضی وقتا سوالاتی که فقط ی چیزی ازشون شنیدم رو هم نمره خوبی میگیرم Tongue فقط گاهی سوالات ساده رو اشتباه میکنم
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۲۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۱,۸۸۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۳۶۷ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۹ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۷ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۵۳ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۷۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۶ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close