زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۲۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۵۱۸۱
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۸:۱۷ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۵۴ ب.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  بالاخره خوشتیپ خداحافظی میکنه؟
جام جهانی ۲۰۰۶ با اینکه طرفدار ایتالیا نبودم ولی فقط به خاطر گل روی بوفون کلی دعا و نذر کردم ایتالیا قهرمان شه. Big Grin

بله ... خداحافظی کرد. آخرین بازیکن از نسل اسطوره‌ها ... یادش بخیر دبیرستانی بودم چقدر دعوا داشتیم توو خونه برای دیدن بازی‌های سری A.
یادمه چقدر دنبال پیراهن مالدینی توو شهرمون گشتم چون میخواستم واسه مسابقات آموزش پرورش زیر لباس تیم بپوشمش ... ای بابا ConfusedConfused

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi , diligent , Milestone
ارسال: #۴۵۱۸۲
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۹:۰۹ ب.ظ
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۶:۳۴ ب.ظ)WILL نوشته شده توسط:  این لینک رو کسی دیده:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

هرچقدر خواستم با رفتار همکاری‌جویانه، متقلب رو به راه راست هدایت کنم، نشد که نشد! Big Grin خیلی حیله‌گر بود! Big GrinTongue
چیز خیلی خوبی بود، هم از نظر تئوری، هم ایده و هم اجرا. یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی هم داره خیلی خوب و متمرکز روی بحث پژوهش و ساخت بازی‌ها (البته با رویکرد علوم شناختی) کار می‌کنه، سایت یکی از محصولاتش هم
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
هست.

(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۳۱ ب.ظ)Skyrim نوشته شده توسط:  چرا یووه - ورونا رو پخش نمیکنه تلویزیون؟! خداحافظی بوفونِ ناسلامتی [تصویر:  dodgy.gif]

چند بار زدم شبکه ورزش تا شاید بازی رو نشون بده ولی داشت هاکی روی یخ پخش می‌کرد! Dodgy من نمی‌دونم اینا جدیدا چه عشقی به هاکی روی یخ پیدا کردن! Big GrinSmile

(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۱۷ ب.ظ)Skyrim نوشته شده توسط:  آخرین بازیکن از نسل اسطوره‌ها ...

سال پیش همین موقع‌ها که توتی داشت خداحافظی می‌کرد متن زیر رو نوشتم و هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم عملی نشه... |: واقعا جاش خالیه؛

(۰۸ خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۵۲ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  حالا از اون نسل شگفت‌انگیز و تکرارنشدنی دوران ما فقط یک بوفون باقی مونده، که وقتی می‌بینم هنوز می‌تونم تو جام‌جهانی سال بعد ببینمش، احساس خوشبختی می‌کنم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Skyrim , big cloud , SepidehP
ارسال: #۴۵۱۸۳
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۰:۲۸ ب.ظ
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۰۹ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  توتی
طوطی؟
ارسال: #۴۵۱۸۴
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۰:۳۱ ب.ظ
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۵۴ ب.ظ)edward71 نوشته شده توسط:  امروز آخرین روز سال تحصیلی ۹۷-۹۶ برای من و هنرجوهام بود، یکی یکی میومدن برگه های امتحان رو تحویل میدادن، به گرمی باهاشون دست میدادم و براشون آرزوی موفقیت می کردم، اونا هم با همون شیطنت های همیشگی جوابم رو میدادن، سوالاتشون هم جالب بود

" آقا ۱۲ رو ۱۴ میدین دیگه ؟ "

"آقای ... سوال ۵ رو از کجای کتاب دادید ؟ نبود هر چی گشتم "

"آقا اجازه ؟ زنگ بزنیم نمره امون رو میگید ؟"

اینا گوشه ای ای از شیطنت های هنرجوهای منه، بچه هایی که یکسال تحصیلی رو توی سرما و گرما خوشی و ناخوشی باهاشون زندگی کردم،

از حبیبی که ۵ جلسه سر جمع بیشتر ندیدمش و از محمد حسنی که اگه بزارنش جمعه ها هم میاد مدرسه، اولین سال معلمی من به پایان

رسید و خیلی درس ها گرفتم، درس صبوری درس بخشندگی درس انصاف و اعتدال ، حالا میفهمم معلم هام چه ها کشیدن از دستم [تصویر:  smile.gif]
چ حس مثبت قشنگی
چ قدر دوست داشتم دبیر هنرستان میشدم
موفق باشید ............

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۴۵۱۸۵
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۰:۵۰ ب.ظ
امروز احتمالا توی شبکه های مختلف عروسی دختر شاهزاده بریتانیا را دیدید. و نوع عروسی و مقایسشون با عروسی و دخترهای ایرانی شروع شده. ولی پیام دوستم خیلی برام تاتثیر گذار بود برای اینکه خودمون را بهتر باور کنیم و با این جوکها که ناخوداگاه میخندیم بهشون کمی به خودمون بیایم.
متن پیام دوستم براتون میذارم. ( از وقتی رفته خیلی عوض شده رفتارهاش) . شاید برای شما هم موثر باشه :

"دیگه این حرفهارو قبول ندارم چون جوونای اینا در حدی ارایش میکنن که اصلا چهره شون مشخص نیست همه مژه کاشتن. صرفا بخاطر اینکه یک ملکه اینجوری منگول بوده دیگه نباید اینقدر ارایش را رو سر دخترای ایرانی بکوبیم. من به این نتیجه رسیدم ارایش لازمه یک دختر و زنده بودنش. هرجا و هرشخصیتی باشه. این چرندیات را هی تلگرام میکنن که نقطه ضعف برای دخترا ایرانی ایجاد کنن. دیگه حالم ازینهمه نیش و کنایه که تاالان خودمون به خودمون میزدیم بهم میخوره.
خارجیارو همه چیز تمام فرض میکنیم و هی میزنیم تو سر ایرانیا. ماها به هزارتای اینا می ارزیم چ باارایش چ بی ارایش
بعدشم این شاهزاده از ۱۲ سالگی س*ک*س داشته الان جشن کوفتشو میگیره
ولی ما خاک بسرها تو سن ۳۰ سالگیم نمیشه ۱بار بریم ارایشگاه والا!!!
خودتم بیای اینجا میفهمی که ایران طلای ناب و ادماشم بهرحال خیلی ویژگی های خوب را دارن ولی خارجیا ملوس بنظر میان مهربونن ولی ریشه و اصالت یک ایرانی ندارن. اگه اینقدر خودمون دست کم نمیگرفتیم و اینقدر دختر و پسر را مسخره نمکردیم و نمیکوبندیم جامعمون بهتر ازین بود
جالبه که فقط ارایش و لباس سادشو میبینن و مقایسه میکنن خب شاید خودش ساده پسند سلیقش. اونوقت اون مراسم باشکوه چند صدهزارنفری که خدامیدونه عروسی چند شب و چندروز شام و ناهار دادن نمیبینن بعد با ۱ وعده عروسی دخترای ایران مقایسه میکنن
مقایسه هامونم سلیقه ایه همش نقد نه مقایسه
دقیقا عین اینه که میگیم مثلا سوید و اسکاندیناویا رفاه دارن بیکاری کم
این کشورها ۷ میلیون جمعیت دارن که ۲۵درصدشم مهاجراشن
ایران بالای ۷۰ میلیون جمعیت فقط ایرانی داره والا تا الانم خوب رفاه داشتیم
کاش اینقدر همو گاز نمیگیرفتیم کاش ۲تا مدل قابل مقایسه را باهم قیاس میکردیم"

Sent from Yahoo Mail on Android
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , RangiRangi , NP-Cσмρℓєтє , ftmbghrn , Avril89 , همیلا
ارسال: #۴۵۱۸۶
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۱:۲۱ ب.ظ
یه ایمیل برای یه استاد خارجی فرستادم اما یه اشتباه کردم و دو تا ایمیل همزمان فرستاده شد که اولیش یه فایل خالی draft هست و متن پیامم توی ایمیل دوم هست. به نظرتون یک بار دیگه ایمیل رو بفرستم یا مشکلی نیست؟؟ میترسم نخونده باشه!

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
ارسال: #۴۵۱۸۷
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۱:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۲۶ ق.ظ، توسط pioneer01.)
نمیدونم بی معنی شدن یه سری مساعل ک قبلا ارزش بودن برای ادم مقطعیه یا از یه جا شروع میشه و ادامه داره ...
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۶:۳۴ ب.ظ)WILL نوشته شده توسط:  

جالب بود.
فقط نفمیدم چیکار کنیم اخرش Smile از نتایج خواب زیاده://
ارسال: #۴۵۱۸۸
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۲:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۱۷ ق.ظ، توسط RangiRangi.)
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۵۰ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  مروز احتمالا توی شبکه های مختلف عروسی دختر شاهزاده بریتانیا را دیدید.
والا من نمیدونم کجاش ساده بود
هر لباس مارک دار که دامنش پفی نباشه ساده است؟
یا آرایش محو با بهترین و گرون ترین مارک های آرایشی دنیا ساده است؟
و یا شاید هم حلقه ای که یکی از آقایون یه جایی نوشته بود یه حلقه ظریف بود با یه سنگ کوچولو که فکر نکنم دو میلیون هم قیمتش باشه : )))))))))))
من به سادگی پسرای خودمون بیشتر میخندم این چیزا رو پخش میکنن یا میگن چون از جواهرات و آرایش و .. طبیعتا زیاد سر درنمیارن و هنوز نمیدونن هر چیز ساده ای به معنی ارزون بودن و تجملاتی نبودن نیست و حلقه این عروس ساده ۳۵۰۰۰۰ دلار قیمتش بود
که اگه ضربدر قیمت دلار بکنیم میشه حدودا دو میلیارد و چهارصد و پنجاه میلیون تومن!!!!
لباس عروس ساده اش ۱۳۵۰۰۰ دلار قیمتش بود! که حدودا میشه ۹۴۰ میلیون تومن!
و دسته گلش ۱۰۰۰۰۰ پوند قیمتش بود

حالا که پسرای ایرانی انقدر از لباس و آرایش و حلقه ساده مگان خوششون اومده و سرکوفت میزنن امیدوارم همین مد بشه و دخترا از این به بعد چه تو مراسم عروسی و چه بعد ازدواج همیشه اینجوری ســـاده و شیک باشند ^_^

+نمیدونم چرا مرغ همسایه همیشه غازه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє , Milad_Hosseini , ftmbghrn , Soldier's life , SepidehP , RASPINA
ارسال: #۴۵۱۸۹
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۲:۲۶ ق.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۰۹ ق.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  
(29 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۵۰ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  مروز احتمالا توی شبکه های مختلف عروسی دختر شاهزاده بریتانیا را دیدید.
و یا شاید هم حلقه ای که یکی از آقایون یه جایی نوشته بود یه حلقه ظریف بود با یه سنگ کوچولو که فکر نکنم دو میلیون هم قیمتش باشه : )))))))))))
من به سادگی پسرای خودمون بیشتر میخندم این چیزا رو پخش میکنن یا میگن چون از جواهرات و آرایش و .. طبیعتا زیاد سر درنمیارن و هنوز نمیدونن هر چیز ساده ای به معنی ارزون بودن و تجملاتی نبودن نیست و حلقه این عروس ساده ۳۵۰۰۰۰ دلار قیمتش بود
که اگه ضربدر قیمت دلار بکنیم میشه حدودا دو میلیارد و چهارصد و پنجاه میلیون تومن!!!!

حالا که پسرای ایرانی انقدر از لباس و آرایش و حلقه ساده مگان خوششون اومده و سرکوفت میزنن امیدوارم همین مد بشه و دخترا از این به بعد چه تو مراسم عروسی و چه بعد ازدواج همیشه اینجوری ســـاده و شیک باشند ^_^

خب خداروشکر که معنی ساده بعد از سالها فاش شد! : )))))))))))) فک کنم باید بگیم عمیــــــــــــــــــــــــــد! بعد حسن عمید از زیر خاک پاشه بیاد بگه تبرکه تبرک!! DodgyBig Grin
+ ضمناً مضنه تاجش رو نگفتی Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi
ارسال: #۴۵۱۹۰
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۲:۴۱ ق.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۰۹ ق.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  
(29 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۵۰ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  مروز احتمالا توی شبکه های مختلف عروسی دختر شاهزاده بریتانیا را دیدید.

با کمال احترام عرض میکنم که این دو دوتا چهارتایی که شما حساب کردی پول تاج و حلقه و اینا خیلی قشنگ و کول هست...ولی وقتی من به عنوان یک پسر و خیلیا مثل من میایم میگیم سادست عروسی(و نصف خانوما برخورده بهشون که اصن اینجوری نیستش و اینا) یعنی اینکه این ساده بودن به نسبت خانواده سلطنتی بودنشون سادست...در حد خونواده سلطنتی بریتانیا فک نمیکنم این مبالغی که شما حساب کردی خیلی زیاد باشه...ولی همین قضیه رو شما بیا توی ایران ببین..طرف هیچی نداره ولی توی عروسیش سه مدل غذا هست، نمیدونم ۵ میلیون پول آرایشگاه میدن و خیلی خرجای دیگه....ساده بودن یه چیز نسبی هست و نه مطلق..
کلن این عروسی خیلی درسای خوبی داشت...عروس خونواده معمولی ولی داماد از خانواده سلطنتی...عروس یک بار ازدواج ناموفق داشته گویا..اصن همو صحبت های پدر روحانیشون راجع به عشق و اینا چقد باحال بود...
مرغ همسایه غاز نیست..جهان اول و جهان سوم فرقشون خیلی زیاده..

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi , big cloud
ارسال: #۴۵۱۹۱
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۲:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۲۱ ق.ظ، توسط RangiRangi.)
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۲۶ ق.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  خب خداروشکر که معنی ساده بعد از سالها فاش شد! : )))))))))))) فک کنم باید بگیم عمیــــــــــــــــــــــــــد! بعد حسن عمید از زیر خاک پاشه بیاد بگه تبرکه تبرک!! [تصویر:  dodgy.gif][تصویر:  biggrin.gif]
+ ضمناً مضنه تاجش رو نگفتی [تصویر:  biggrin.gif]
من یه بار اینجا گفتم دخترای ایران هر کار بکنن همیشه اشتباهه از نظر بقیه! امروز هم برام ثابت شد این قضیه!
باور کن همین پسره با یه دختر ایرانی ازدواج کرده بود الان این کامنت ها رو میدیدیم:
-گدا گشنه این چه لباسی بود پوشیده بود عین قحطی زده ها یه گل هم نداشت رو لباسش!
-رژ نداشت؟ فکر کنم همینجوری از تو آشپزخونه یکراست آوردنش وسط مراسم!
- اینم حلقه است خریده؟ حلقه عروسی باید تو چشم باشه!
- معلوم نیس چن وقت با این پسره رابطه داشت که تونسته خودشو بندازه به این خونواده!
و ..

+قیمت تاجش رو هنوز ندیدم جایی... خود تور هم مطمئنم قیمتش رو لباس حساب نشده و بعدا میگن چقدر شده
صبر کن قیمت تاجش رو هم بذارن اونم میگم که از عروس خانوم سادگی رو یاد بگیریم Big Grin

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۴۱ ق.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  در حد خونواده سلطنتی بریتانیا فک نمیکنم این مبالغی که شما حساب کردی خیلی زیاد باشه
والا نمیدونم زیاد هست یا نه .. ما که تو جامعه اون ها نیستیم ولی پیج بی بی سی نیوز (انگلیسیشو) ببینید خیلی ها به هزینه این مراسم انتقاد داشتند. احتمالا هزینه اش زیاد بوده که انتقاد کردند.. اینو واقعا نمیدونم من.

اتفاقا حرف منم همینه که خرج زیاد نشونه سادگی نیست چه تو انگلیس و چه ایران
اونی که ۳ مدل غذا سفارش میده و کلی خرج میکنه برا یه مراسم دو سه ساعته، والا با غذا ازدواج کرده Big Grin
این دیگه ذکاوت شما پسرهاست که با دختری ازدواج کنید که شما رو به خاطر خودتون بخواد نه مادیات ..
همونطور که ما دخترها هم باید عاقل باشیم و کسی رو برای ازدواج انتخاب کنیم که باطن ما براش مهم تر از ظاهرمون باشه و براش مهم هم نباشه پولدار هستیم یا نه.

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۴۱ ق.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  جهان اول و جهان سوم فرقشون خیلی زیاده..
فرقشون که زیاده ولی این به معنی بهتر بودن این یکی نسبت به اون یکی نیست.. تو بعضی چیزها اون ها بهتر از ما هستند و تو بعضی چیزها هم ما.
احتمالا ورژن خارجی یه دوربین مخفی رو دیده باشید که مردم از صاحب رستوران میخوان دختر فقیر رو از رستوران بیرون بندازه و نمیذارن بهش نزدیک بشه و اون دختره پشت صحنه گریه میکنه
اینم ورژن جهان سومیش:

حیف خارجیش رو هر چی گشتم پیدا نکردم ولی یکی شبیهش رو پیدا کردم:

معیار مقایسه چیه؟ هر کسی میتونه با هر معیاری دو تا جامعه رو مقایسه کنه
یکی میتونه با عروسی مقایسه کنه
یکی تو کمک به بقیه
یکی تو تحصیلات
یکی تو وضعیت اقتصادی
و ...
مرغ همسایه عین مرغ خودمون فقط یه مرغه که فنوتیپش فرق داره Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini
ارسال: #۴۵۱۹۲
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۱:۴۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۰۶ ق.ظ، توسط crevice.)
من در شهری هستم که تقریبا چکیده ی تمام اروپاس. توی دانشگاهی هم که هستم از هر ۱۰ دانشجو شاید ۸ تاش اروپاییه. حرفایی که میزنم از تجربه م هست و شاید همه اشتباه باشه(صرفا تجربه شخصیه).
-من تاحالا ۱ درصد از مردم اینجا رو هم ندیدم که مثل ایرانیا آرایش کنن. اینجا آرایش یه معنی خاص داره! همونجور که پوشیدن یکسری لباسهای خاص یه سری معنی های خاص داره.
-در مورد لباس، یکبارم مسخره کردم(به شوخی). اینجا هرکی هر چی دوس داره میپوشه. اینجوری نیس، ببینن دختر خاله یا پسر عمو چی پوشیده که منم بپوشم. مورد دیدم شلوارک رو با کرابات و پیرهن استین کوتاه پوشیده! والا خیلی بهتر از این کفشهای مسخره ی مردونه ایه که توی ایران مد شده و یا اون لباسهای خز دخترونه ی پلنگی. حداقل هر کی هر چی حال میکنه پوشیده واسه خودش نه واسه انظار عمومی.
-تا حالا حتی کسی ندیدم چسبی روی دماغش باشه (عمل زیبایی). برعکس آرایش، کل زندگی شون با دوچرخه س؛ به علاوه غذاشون جز سالمترین و کم حجم ترین غذاهای دنیاس، صبح تا شبم دارن ورزش میکنن(میدون). من شاید زیر ۱۰ درصد دخترای اینجا رو دیدم که چاق باشن که اونام مشخص بود ژنتیکی چاق هستن.
- یه زوج جوون اینجا تقریبا زندگی شونو با هیچی شروع میکنن... هر وقت میگم با هیچی ینی حتی ممکنه ۱۰ تا بشقابم نداشته باشن زمانی ک استارت میزنن.. حتی اینجا مغازه های دست دوم فروشی به وفور هستن و هیچ عاری نیس که خود هلندی ها هم خیلی از وسایلشونو دست دوم میخرن بعضی وقتا.
-خونواده دوست بودنشون به هیچ وجه کمتر از ما ایرانیا نیس. بلکه واقعی تر از ما هم هست چون تو سر هم ندیدم بزنن سر ارثیه. تعداد متاهلهای زیر ۳۰، ۳۵ ساله شون نسبت به جمعیت شون با اختلاف از دهه ۶۰ ۷۰ ای های ایران بیشتره.
-ما ایرانی ها هزاران هزار برابر از مردم این شهر حداقل نژاد پرست تریم. نژاد پرستی ما انقدر زیاده که حتی بچه محلهای خودمون، بچه های شهر خودمون، فامیل خودمونو، نژاد خودمون و ... رو برتر از بقیه ایرانیا میدونیم. دیگه افغانی و بقیه ملیت ها رو پیشکش.
-روز اولی که اومدم توی فروشگاهای زنجیره ای میگفتم اینا چقد اُمُل و خسیسن که از منی که انقدر خرید کردم باز باید ۱/۷ یورو پول بدم واسه یه مشما. یا همیشه ازم میپرسن رسید میخای یا نه؟ بعدن فهمیدم قانونی برای این مورد وضع کردن برای حفاظت از محیط زیست. ده ها قانون این مدلی، قانونهایی که مردم درک کردن واسه خودشونه...

پ.ن:من تا حالا پستی در دفاع از دخترها یا پسرا نگذاشتم؛ این پستمم هدفش این نبود. فقط میخواستم بگم بیایم واقع بین باشیم توی خیلی موردا.
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , RangiRangi , pioneer01 , big cloud , SepidehP
ارسال: #۴۵۱۹۳
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۲:۰۴ ق.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۴۳ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  حرفایی که میزنم از تجربه ۲ ماهه م هست
۵۰ روز. شاید توو ۱۰ روز آینده نظرت عوض شد Tongue
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice
ارسال: #۴۵۱۹۴
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۲:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۱۲ ق.ظ، توسط RangiRangi.)
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۴۳ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  من در شهری هستم که تقریبا چکیده ی تمام اروپاس. توی دانشگاهی هم که هستم از هر ۱۰ دانشجو شاید ۸ تاش اروپاییه. حرفایی که میزنم از تجربه ۲ ماهه م هست و شاید همه اشتباه باشه(صرفا تجربه شخصیه).
-من تاحالا ۱ درصد از مردم اینجا رو هم ندیدم که مثل ایرانیا آرایش کنن. اینجا آرایش یه معنی خاص داره! همونجور که پوشیدن یکسری لباسهای خاص یه سری معنی های خاص داره.
-در مورد لباس، یکبارم مسخره کردم(به شوخی). اینجا هرکی هر چی دوس داره میپوشه. مورد دیدم شلوارک رو با کرابات و پیرهن استین کوتاه پوشیده!
- اینها(هلندیا) تقریبا زندگی شونو با هیچی شروع میکنن... هر وقت میگم با هیچی ینی حتی ممکنه ۱۰ تا بشقابم نداشته باشن زمانی ک استارت میزنن.. حتی اینجا مغازه های دست دوم فروشی به وفور هستن و هی عاری نیس که خود هلندی ها هم خیلی از وسایلشونو دست دوم میخرن بعضی وقتا.
-خونواده دوست بودنشون به هیچ وجه کمتر از ما ایرانیا نیس. بلکه واقعی تر از ما هم هست چون تو سر هم ندیدم بزنن سر ارثیه. تعداد متاهلهای زیر ۳۰ ساله شون نسبت به جمعیت شون با اختلاف از دهه ۶۰ به بعد ایران بیشتره.
اینجا منو چن نفری دیدن اگه دروغ میگم بی تعارف خودشون بگن که دروغ میگم اهل آرایش نیستم! واقعا نیستم و زیاد از آرایش خوشم نمیاد که بگید از ظاهر خودم دارم دفاع میکنم ولی نمیدونم به چی قسم بخورم یا شاید قسم نخورم که باورتون بشه زیاد شنیدم که پشت سرم میگن کسی که به خودش نمیرسه معلومه چقدر بی نظمه تو زندگیش! ولی اینجا از پست های من میشه فهمید که چقدر نظم برام مهمه و حتی برای هر دقیقه زندگیم برنامه میریزم دیگه چه برسه به ظاهر زندگیم و ظاهر خودم و پوششم!
یا اون خانوم بازیگره هست خانوم سوسن پرور باشن فکر کنم چقدر بنده خدا فحش شنیده به خاطر قیافه اش و آرایش نداشتنش؟
میدونید چی میخوام بگم.. میخوام بگم اگه آرایش الان شده فرهنگ تو جامعه مقصرش فقط یه قشر خاص جامعه نیست همه مقصریم! دختر و پسر هم نداریم .. همه مقصریم...اگه قرار به اصلاح یه فرهنگ غلطی هم هست بازم همه باید دیدمون رو تغییر بدیم. الان شما برید اینستا دخترهایی هم هستن عکس پروفایل گذاشتن با کلی آرایش بعد نوشتن الان این عروس ایرانی بود یه تن آرایش رو صورتش داشت! خودزنی میکنیم یه جورایی.
بقیه چیزها هم همینطور
ما نمیتونیم بگیم مردم اینجا خوبه یا اونجا..
مردم اونجا با شرایط اونجا زندگی میکنن و مردم اینجا با شرایط اینجا.. اونی که خوب یا بده مردم نیستند بلکه شرایط یه جامعه است. اگه شرایط اونجا از نظر مثلا من خوب باشه خب معلومه با یه نفر از مردم اون فرهنگ ازدواج میکنم که آرامش داشته باشم و این کار رو نکنم صد در صد به خودم ظلم کردم.
ولی میتونیم حداقل خودمون رو که تو یه شرایطی زندگی میکنیم که محیط هم نظرش رو به ما تحمیل میکنه یکمی درک کنیم.
والا مردم ما هیولا نیستند و فرقی با مردم بقیه دنیا ندارن و نه مطلقا سفیدن و نه مطلقا سیاه..
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , diligent , SepidehP , nazanin.moin
ارسال: #۴۵۱۹۵
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۲:۲۳ ق.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۰۷ ق.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  اینجا منو چن نفری دیدن اگه دروغ میگم بی تعارف خودشون بگن که دروغ میگم اهل آرایش نیستم! واقعا نیستم و زیاد از آرایش خوشم نمیاد که بگید از ظاهر خودم دارم دفاع میکنم ولی نمیدونم به چی قسم بخورم یا شاید قسم نخورم که باورتون بشه زیاد شنیدم که پشت سرم میگن کسی که به خودش نمیرسه معلومه چقدر بی نظمه تو زندگیش! ولی اینجا از پست های من میشه فهمید که چقدر نظم برام مهمه و حتی برای هر دقیقه زندگیم برنامه میریزم دیگه چه برسه به ظاهر زندگیم و ظاهر خودم و پوششم!
والا مردم ما هیولا نیستند و فرقی با مردم بقیه دنیا ندارن و نه مطلقا سفیدن و نه مطلقا سیاه..
من اصلا حرفم این نبود که ما بدیم اینا خوبن. یا آرایش خوبه یا بده. کاری هم ندارم واقعا. نظر شخصیم هم اینه که نه ارایش زیاد خوبه و نه بدون ارایش. هر چیزی متعادلش خوبه (میخام بگم که من مخالف ارایش نبودم که اونو گفتم).
فقط میخواستم بگم اگه ما خیلی از ایرادای خودمونو درک میکردیم خیلی از مشکلاتمون اتومات حل میشد. برعکس، همیشه دنبال توجیه خودمونیم.
مثلا یکی ش همین فرهنگ مون. انقد توی مخ خوندن و روی زبونمون چرخیده "تمدن و فرهنگ ۲۵۰۰ ساله" و یا "فلانی ها سوسمار خور" که خودمونم باورمون شده...
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۰۴ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  ۵۰ روز. شاید توو ۱۰ روز آینده نظرت عوض شد Tongue
دقیقا چون خودم این حسو داشتم زوده واسه قضاوت کردن اینو گفتم Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi , SepidehP

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۶۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۲,۴۶۵ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۸۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۷,۱۲۱ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۹ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۵۹ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۹۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۸۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close