زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۳۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۰۶۳۶
۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۰۱:۲۱ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۰۴ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  فکر نکنم تو گفتن مشکل باشه مساله سر تصمیم به ازدواجه

الان اون آقاپسری که از من خوشش میاد و فک میکنه من ازش متنفرم و نمیاد جلو
و همینجوری داریم تو سکوت عمر تلف میکنیم و میلی به کسی غیر خودمون نداریم
ولی نه اون جرات گفتن داره و من هم عرفا باید صبر کنم و چیزی نگم تا خودش بیاد
باید چیکار کنیم؟ Big Grin

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand
ارسال: #۴۰۶۳۷
۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۰۱:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۶ ب.ظ، توسط The BesT.)
(۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۴۲ ب.ظ)svas نوشته شده توسط:  
(21 آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۰۶ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  

دقیقا مشکل خیلی از دخترا هم همینه! که چرا باید ما منتظر باشیم که هر کی فک کرد ما براش مناسبیم خواستگاری کنه، چرا ما نباید بتونیم این حقو داشته باشیم که اگه از کسی خوشمون اومد به راحتی بگیم بهش؟! اینقدر از اینکه ممکنه چطور فکر کنن راجع بهت ترس داریم که هیچ کس تقریبا این کار رو نمیکنه. عرف جامعه و تربیت خیلی از ماها هم طوریه که به یه تابو تبدیل کرده این قضیه رو.

بخاطر اینکه دختر خودش مظهر ناز هست و کسی که بهش احساس نیاز کنه باید سراغش بیاد. من در این مورد خیلی فکر کردم و تحقیق کردم. ببینید خدا بندگان مذکر و مونثش را اینگونه خلق کرده و ما نمیتونیم تو خلقت خدا دست ببریم. همینکه شما میگی مشکل خیلی از ما هست که نمیتونیم از کسی که ازش خوشمون اومده بهش ابراز کنیم بخاطر این هست که ناخودآگاه درونت با طبیعت و سرشت خودت اینکار را در تناقض میبینی و بنظر من ربطی به فرهنگ هم نداره. توی کشورهای دیگه هم وقتی پسر از دختر خواستگاری کنه طبعا و ذاتا دختر اون حس ناز و حس خوب زنانه برایش حفظ شده بخاطر اینکه طبیعت و ذات زن توی کل عالم هستی یکی هست و ربطی به کشور اسلامی و غربی نداره.
بعد هم تا جاییکه من به تجربه دیدم وقتی پسری خودش سراغ دختر بره اگر جواب مثبت ازش بگیره غرورش حفظ شده و حس مردانگی بهش دست میده و اگر جواب منفی بگیره ممکنه تا حدودی ناراحت بشه ولی مردها آدمهای منطقی هستن و منطقشون بر احساسشون غلبه میکنه میتونن خودشون با این قضیه کنار بیان و به خودشون بپذیرونند که اون دختر هم برای خودش حق انتخاب داشته و حق داشته به دلایل خودش جواب منفی به من بده.
اگر هم واقعا بنظرم دختر از کسی خوشش بیاد میتونه از طریق واسطه نظر آقا پسر را در موردش بپرسه تا خیالش راحت بشه.ممکنه به نتیجه مثبت برسه ممکن هم هست نظر منفی باشه ولی حداقل دختر خیالش راحت میشه که بیخیال باشه و اینجا بنظرم دختر هم باید مثل پسرها مثل خودشون رفتار کنن و فکر کنند که واقعا اون هم حق انتخاب داشته که منو نپذیرفته. از طرق واسطه هم بخاطر این هست که پسرها بنظر من تاجاییکه دیدم و میدونم بدشون میاد یه دختر ازشون خواستگاری کنه.اصلا در طبیعتشون نیست و اگر دختر احساس نیاز کنه و پسر بخواد ناز کنه که بله یا خیر بگه توی سرشت و ذات اون دختر و پسر جابجایی رخ داده و برای همین با عقل هم جور در نمیاد. همونطور که یه دختر خوشش نمیاد بره خواستگار ؛ یه پسر هم خوشش نمیاد کسی ازش خواستگاری کنه بنظرم خیلی بی معنی هست.
یکی از پژوهشگران دینی توی صحبتهاشون میگن : " زندگی قانون داره و قانونش را خدای متعال وضع کرده. تو نمیتونی کاری خلاف قانون الهی را پیش ببری. اگر دختر و پسر جایگاهشون عوض بشه با قانون و طبیعتی که خدا براشون وضع کرده تضاد رخ میده و زندگی دچار بحران میشه"

(۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۲۱ ب.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  
(22 آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۰۴ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  فکر نکنم تو گفتن مشکل باشه مساله سر تصمیم به ازدواجه

اگر پسری بخواد بیاد خواستگاری هیچ مانعی نمیتونه جلوشو بگیره و اگر هم نخواد بیاد خواستگاریت باز هم هیچ مانعی نمیتونه جلوش را بگیره!
بعد هم چرا فکر میکنی اون پسر فکر میکنه شما ازش متنفری؟ مگه شما کاری کردی که بخواد فکر کنه؟ این حرفها زاده ذهن رمانتیک گونه ما دخترها هست گلم. اصلا همچین چیزی نیست. اگر پسری جرات گفتن ابراز علاقه اش را بهت نداره ؛ اون پسر مرد زندگی تو نیست عزیزم. این را همیشه آویزه گوشت بکن. پسری که نتونه ناز دختری بکشه و برای بدست آوردن اون دختر تلاش نکنه؛ اون پسر نمیتونه تکیه گاه زندگی تو باشه عزیزم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια , blackhalo1989 , SepidehP , RASPINA , diligent , alma1988
ارسال: #۴۰۶۳۸
۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۰۱:۵۱ ب.ظ
(۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۲۸ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  بر اساس تجربه و شکست عشقی که داشتم خدمتت عرض میکنم گلم :دی
اگر پسری بخواد بیاد خواستگاری هیچ مانعی نمیتونه جلوشو بگیره و اگر هم نخواد بیاد خواستگاریت باز هم هیچ مانعی نمیتونه جلوش را بگیره!
بعد هم چرا فکر میکنی اون پسر فکر میکنه شما ازش متنفری؟ مگه شما کاری کردی که بخواد فکر کنه؟ این حرفها زاده ذهن رمانتیک گونه ما دخترها هست گلم. اصلا همچین چیزی نیست. اگر پسری جرات گفتن ابراز علاقه اش را بهت نداره ؛ اون پسر مرد زندگی تو نیست عزیزم. این را همیشه آویزه گوشت بکن. پسری که نتونه ناز دختری بکشه و برای بدست آوردن اون دختر تلاش نکنه؛ اون پسر نمیتونه تکیه گاه زندگی تو باشه عزیزم.

خب چندبار جلوی همه ردش کردی Confused یک دوبار حلقه دستت کردی Confused جلو چشمش به پسرای دیگه توجه نشون دادی Confused هربار اومد سمتت رو برگردوندی Confused و/...
الانم که هرکدوم تو یه قاره ی دیگه زندگی میکنیم Big Grin البته من که واسم مهم نیست اصلنشم Big GrinBig Grin

[از گریه سر به بیابان می نهد..]

هراسی ندارند!
ارسال: #۴۰۶۳۹
۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۰۲:۰۰ ب.ظ
(۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۲۱ ب.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  الان اون آقاپسری که از من خوشش میاد و فک میکنه من ازش متنفرم و نمیاد جلو
خوب چرا کاری می کنید که بچه مردم فکر کنه ازش متنفرین Smile

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , αɾια , RASPINA
ارسال: #۴۰۶۴۰
۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۰۲:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۴:۲۶ ب.ظ، توسط WILL.)
......

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
ارسال: #۴۰۶۴۱
۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۰۲:۲۸ ب.ظ
مصداق لمس کلمه به کلمه این شعر را دیروز که دوستم نگران به خانوادش زنگ میزد کامل با تموم وجود حس کردم

از زلزله و سیل خبر کس ندهد
آن لحظه خبر شوی که ویران شده ای

واقعا تسلیت دردی دوا نمیکنه در برا بر حجم ناراحتی و آوارگی مردمSad
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , shahlaj , khayyam , SepidehP , salam5 , ANGEL* , RASPINA , diligent , alma1988
ارسال: #۴۰۶۴۲
۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۰۲:۴۰ ب.ظ
خیلی جالب بود برام اینجا یه صفحه عوض شد ولی کسی از زلزله دیشب حرفی نزد ولی بحثی مثل ماگ رو و فروشگاه های اینترنتی رو چند صفحه پر می کنند مانشت دیگه اون مانشت قبل نیست ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , Saman , blackhalo1989 , ANGEL* , RASPINA
ارسال: #۴۰۶۴۳
۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۰۳:۰۶ ب.ظ
پستِ خیابانی !!!
-------
خاطری نیست
غمگین به خاطرِ تو . . .

همزبانِ همخونم:
"اینجا آوارِ هر انسان است"!

بر هر حادثه اگر نام جنگی باشد
بیشه شیران تبلیغِ هر داستان است
حکمتی هست در غیبتِ نامداران
شاید این جا تهی از نامِ "کوردستان" است . . .
-----
تسلیت به همزبان و همخون ها
 سپاس‌گزاری شده توسط: ANGEL*
ارسال: #۴۰۶۴۴
۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۰۳:۵۹ ب.ظ
(۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۵۱ ب.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  
(22 آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۲۸ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  بر اساس تجربه و شکست عشقی که داشتم خدمتت عرض میکنم گلم :دی

خب چندبار جلوی همه ردش کردی Confused یک دوبار حلقه دستت کردی Confused جلو چشمش به پسرای دیگه توجه نشون دادی Confused هربار اومد سمتت رو برگردوندی Confused و/...
الانم که هرکدوم تو یه قاره ی دیگه زندگی میکنیم Big Grin البته من که واسم مهم نیست اصلنشم Big GrinBig Grin

[از گریه سر به بیابان می نهد..]

خب چرا همچین کاری کردید؟! اینکارها کردید بعد انتظار دارید بیاد سراغتون؟! بهرحال اون هم برای خودش شخصیت قائل هست. بعد حلقه دستت میکنی که مثلا بگی نامزد دارم یا کسی سمت من نیاد. اونوقت الان دقیقا برای چی منتظر هستید بیاد؟!
من دیگه حرفی ندارم ..
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , αɾια
ارسال: #۴۰۶۴۵
۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۰۴:۵۱ ب.ظ
نمیدونم چی بگم در مورد زلزله. فقط اگه کسی از عزیزانش فوت کرده دعا می کنم صبر داشته باشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , SepidehP , big cloud , RASPINA , Avril89 , ele
ارسال: #۴۰۶۴۶
۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۰۵:۱۱ ب.ظ
(۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۲:۴۰ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  خیلی جالب بود برام اینجا یه صفحه عوض شد ولی کسی از زلزله دیشب حرفی نزد ولی بحثی مثل ماگ رو و فروشگاه های اینترنتی رو چند صفحه پر می کنند مانشت دیگه اون مانشت قبل نیست ...

برامون مهمه, خیلی هم زیاد. ولی از اون مواقعیه که آدم نمیتونه چیزی بگه.Sad
 سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01 , SepidehP , ANGEL*
ارسال: #۴۰۶۴۷
۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۰۵:۱۹ ب.ظ
موندم پشت در
لپتاپم همرامه
مودمم روشنه
چیزی کمه؟ Smile
فقط شارژ لپتاپ کمه
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , ANGEL*
ارسال: #۴۰۶۴۸
۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۰۶:۵۴ ب.ظ
از یه تایمی به بعد هی رفرش میکنی الکی ولی خبری نیست :/

هراسی ندارند!
ارسال: #۴۰۶۴۹
۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۰۷:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۰۰ ب.ظ، توسط sss.)
هر لذتی که میپوشم!
یاآستینش دراز است یا کوتاه یا گُشاد
هر غمی که می پوشم!
دقیق، انگار برای من بافته شده
هرکجا که باشم!
#شیرکو_بیکس (شاعر کُرد)
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια , ANGEL* , WILL , ele
ارسال: #۴۰۶۵۰
۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۰۹:۳۷ ب.ظ
(۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۲۸ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  
(22 آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۴۲ ب.ظ)svas نوشته شده توسط:  
(21 آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۰۶ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  

دقیقا مشکل خیلی از دخترا هم همینه! که چرا باید ما منتظر باشیم که هر کی فک کرد ما براش مناسبیم خواستگاری کنه، چرا ما نباید بتونیم این حقو داشته باشیم که اگه از کسی خوشمون اومد به راحتی بگیم بهش؟! اینقدر از اینکه ممکنه چطور فکر کنن راجع بهت ترس داریم که هیچ کس تقریبا این کار رو نمیکنه. عرف جامعه و تربیت خیلی از ماها هم طوریه که به یه تابو تبدیل کرده این قضیه رو.

بخاطر اینکه دختر خودش مظهر ناز هست و کسی که بهش احساس نیاز کنه باید سراغش بیاد. من در این مورد خیلی فکر کردم و تحقیق کردم. ببینید خدا بندگان مذکر و مونثش را اینگونه خلق کرده و ما نمیتونیم تو خلقت خدا دست ببریم. همینکه شما میگی مشکل خیلی از ما هست که نمیتونیم از کسی که ازش خوشمون اومده بهش ابراز کنیم بخاطر این هست که ناخودآگاه درونت با طبیعت و سرشت خودت اینکار را در تناقض میبینی و بنظر من ربطی به فرهنگ هم نداره. توی کشورهای دیگه هم وقتی پسر از دختر خواستگاری کنه طبعا و ذاتا دختر اون حس ناز و حس خوب زنانه برایش حفظ شده بخاطر اینکه طبیعت و ذات زن توی کل عالم هستی یکی هست و ربطی به کشور اسلامی و غربی نداره.
بعد هم تا جاییکه من به تجربه دیدم وقتی پسری خودش سراغ دختر بره اگر جواب مثبت ازش بگیره غرورش حفظ شده و حس مردانگی بهش دست میده و اگر جواب منفی بگیره ممکنه تا حدودی ناراحت بشه ولی مردها آدمهای منطقی هستن و منطقشون بر احساسشون غلبه میکنه میتونن خودشون با این قضیه کنار بیان و به خودشون بپذیرونند که اون دختر هم برای خودش حق انتخاب داشته و حق داشته به دلایل خودش جواب منفی به من بده.
اگر هم واقعا بنظرم دختر از کسی خوشش بیاد میتونه از طریق واسطه نظر آقا پسر را در موردش بپرسه تا خیالش راحت بشه.ممکنه به نتیجه مثبت برسه ممکن هم هست نظر منفی باشه ولی حداقل دختر خیالش راحت میشه که بیخیال باشه و اینجا بنظرم دختر هم باید مثل پسرها مثل خودشون رفتار کنن و فکر کنند که واقعا اون هم حق انتخاب داشته که منو نپذیرفته. از طرق واسطه هم بخاطر این هست که پسرها بنظر من تاجاییکه دیدم و میدونم بدشون میاد یه دختر ازشون خواستگاری کنه.اصلا در طبیعتشون نیست و اگر دختر احساس نیاز کنه و پسر بخواد ناز کنه که بله یا خیر بگه توی سرشت و ذات اون دختر و پسر جابجایی رخ داده و برای همین با عقل هم جور در نمیاد. همونطور که یه دختر خوشش نمیاد بره خواستگار ؛ یه پسر هم خوشش نمیاد کسی ازش خواستگاری کنه بنظرم خیلی بی معنی هست.
یکی از پژوهشگران دینی توی صحبتهاشون میگن : " زندگی قانون داره و قانونش را خدای متعال وضع کرده. تو نمیتونی کاری خلاف قانون الهی را پیش ببری. اگر دختر و پسر جایگاهشون عوض بشه با قانون و طبیعتی که خدا براشون وضع کرده تضاد رخ میده و زندگی دچار بحران میشه"

(۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۲۱ ب.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  
(22 آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۰۴ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  فکر نکنم تو گفتن مشکل باشه مساله سر تصمیم به ازدواجه

بر اساس تجربه و شکست عشقی که داشتم خدمتت عرض میکنم گلم :دی

حرف من بیشتر یه درد دل بود، این چیزی هم که گفتم به نظرم واقعا یه مشکل هست تو جامعه. شما هم دوباره همون استدلالایی که همیشه شنیدم رو گفتین، همه اینایی که گفتی رو به کَرات شنیدم، اون جمله دخترا مظهره نازن که واقعا حالم رو به هم میزنه. حرفایی از این دست فقط به من حس انفعال و نابرابری میده. هرچی هم میگی سریع این حرفایی که شما زدی رو ردیف میکنن جلوت!
 سپاس‌گزاری شده توسط: M3t30r

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۱۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۱,۷۴۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۲۹۷ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۹ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۷ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۵۱ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۶۹ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close