زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۰۰۶۱
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۴۲ ب.ظ، توسط Masoud05.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۱ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۳ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  بنظرم اگر دنبال حل شبهه تان هستید، اینجا جای خوبی نیست. به سایت های تخصصی مراجعه کنید و اونجا در این خصوص سوال پرسیده و بحث کنید. لینک سوال و شبهه تون هم اینجا بزارید تا هر کس دوست داره اونجا این بحث رو دنبال کنه.
تقریبا هر بحث اینطوری که توی مانشت میشه بدون نتیجه تمام میشه چون هیچ یک از طرفین بحث توانایی کافی پاسخگویی ندارن و ضمنا دید همه مون بایاس هست و کامپیوتری فکر میکنیم.

آقا مسعود همه که پای منبر نیشین نیستند.
...

معمولا ما صحبت‌های خودمون رو بهتر می‌فهمیم و قبول می‌کنیم تا افرادی که به طبقه دیگه‌ای از جامعه تعلق دارند. پس به نظر من بهتره تا جایی که باعث توهین به کسی یا زیر سوال بردن جایگاهی نشده از طرح این مسائل جلوگیری نکنید، چون طرح این مباحث خیلی مهم‌تر از بعضی از مباحث دیگه انجمن مثل جوک، طنز و... هست که آزادانه مطرح می‌شن و اگر بخوایم اینطوری برداشت کنیم پس مسئله ازدواج هم مسئله تخصصی و نیاز به مشاور خانواده داره ولی گویا از پررنگ‌ترین موضوعات آزاد انجمن هست. ضمن اینکه ما بالاخره باید روزی یاد بگیریم که بتونیم با هم گفتگو کنیم و اگه نمی‌تونیم و تو هر بحثی هرج و مرج پیش میاد شاید بهتر باشه به جای پاک کردن صورت مسئله، حلش کنیم.

من شخصا دین رو یک مسئله تخصصی و دارای خط قرمزهای خیلی شدیدی که گاها ترسیم می‌شه نمی‌دونم، ذهن بایاس شده دیگه چیه! Smile ...

من که جلوی بحث رو نگرفتم!! در کل بحث کردن خوبه منتهی چون بنظر رسید ممکنه اینجا یک بحث باز بشه و نشه اون رو جمع بندی کرد گفتم بهتره جای تخصصی بحث کنید.
در اینکه بحث در خصوص مسائل دینی و اعتقادی مهمه که شکی نیست و منم نگفتم نباید بحث بشه!! در خصوص تاپیک ازدواج من خودم هر از گاهی یک سر بهش میزنم و بنظرم هم مفیده منتهی در خصوص اون هم باز بنظرم بهتره سراغ سایت های مربوطه بریم.

ذهن بایاس شده از درس ایده یادگیری ماشین آوردمش Big Grin. مثلا ما رشته کامپیوتری ها هر مسئله ای رو اول تجزیه و تحلیل می کنیم، بعد گام به گام برای راه حل میدیم و هر کیفیت هر مرحله رو آنالیز میکنیم. البته نمیگم مثل هم فکر میکنیم اما خب مدل کلی تفکرمون یه جورایی شباهت داره. حالا همون سوال که از بچه های کامپیوتری میپرسید رو بدید به رشته مثل مکانیک خواهید دید طرز کلی تفکر اونها کمی فرق داره. این هست که بنظرم اگر فرضا مسئله ازدواج میخواد بررسی بشه بد نیست افرادی که ادبیات خوندن، قانون خوندن، فیزیک خوندن و ... هم نظرشون رو بدن تا با سبک های فکری بیشتر مواجه باشیم.

من صرفا یک نظر داشتم که بیانش کردم. به هر حال دوستان مراقب باشید که جو خراب نشه و خودتون دیگه جو رو مدیریت کنید.
در واقع حضور من تو این تاپیک جنبه مدیریتی تا حالا اصلا نداشته و نخواهد داشت چون مدیریش من نیستم. ضمن اینکه غیر از ماه رمضان هم خیلی کم میشه این تاپیک رو دنبال کنم .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۰۰۶۲
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۴۴ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۳۳ ب.ظ)artmiss نوشته شده توسط:  باز جای شکرش باقیه که اسلام واقعی رو اجرا نمیکنن، والا الان از کره شمالی بدتر بودیم
مثال خوبی زدی که نشون میده بی دینی هم راه به جایی نمی بره Big Grin

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє , salam5 , sara9009 , arefeh.hp , ele , Parisa-SH
ارسال: #۳۰۰۶۳
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۴۹ ب.ظ، توسط fo-eng.)
پدرم عقیده داشت:

یه زن نیرومند، می تونه از یه مرد هم قوی‌تر باشه، مخصوصاً آگه توی دلش عشق هم باشه ...

فکر می‌کنم یه زن عاشق، تقریباً نابود نشدنی باشه.

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirezaei
ارسال: #۳۰۰۶۴
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۵۱ ب.ظ
الان!! کسی به سیویلیکا دسترسی داره؟ Big Grin
یه مقاله نیاز دارم اگه کسی دسترسی داره ممنون میشم هلپ می
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009
ارسال: #۳۰۰۶۵
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۰۴ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۳ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  من هم با روحانی ای که میشناختم با دوستان خوابگاه کلی مناظره کردم اما جواب قاطعی نداشت و حق هم داشت. چون جواب قاطعی برای اثباتش نیست و اگر هست توجیحی و آسمونیه
کشورهایی که دین ندارن خیلی روبه راه تر از ماها هستن . این خودش ضعف دینه چون فقط باعث شده که سر همو شیره بمالیم و به مسائل شرعی گرش بزنیم و اخلاق و وجدان رو کنار بذاریم . سر چی!! سر اینکه یه نفر هزار سال پیش با خدا حرف زده... خب چرا الان نمیاد حرف بزنه!!!
چرا الان معجزه نمیشه که در یک لحظه در کل دنیا پخش شه و همه ایمان بیارن...
چون نمیشه . چون ساخته ذهن بشره .... (شاید)
عقل، خودبنیاد است. . اثاره عقول یعنی لایروبی از این رودخانه. دین حقیقی و هر پدیده دیگری که قصد خدمت به انسان را دارد، در این لایروبی کمک می‌کند تا عقل بتواند روی پای خود بایستد.
قبول دارم ادیان پیشینه خوبی ندارند (دادگا های تفتیش عقاید) من چن سال پیش کتابی خوندم به اسم "آناتومی قدرت" دین یکی از ارکان قدرت چرا؟چون باشرطی کردن پیروانش به اسم بهشت و جهنم سعی در تثبیت قدرت داره .بله باید حوزه فعالیت دین رو محدود کرد جایی که عقل به تنهایی میتونه از عهده امور بر میاد نباید به دین اجازه دخالت کردن داد حتی قرآن در آیۀ ۱۰ سوره ملک، تعقل را به تنهایی به عنوان عاملی نجات دهنده مطرح می کند.اثاره عقولی که در بالا مطر ح کردم وتنها کارکرد دین هم میتونه باشه که دین به عقل کمک میکنه تا داشته های خودش رو بشناسد و در عمل به کار بندد.

Everyone has duty to pursue his/her aspirations. Seeking your dreams in your future spouse or your children's destination will result in nothing but regrets.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , عزیز دادخواه
ارسال: #۳۰۰۶۶
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۱۲ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۱ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  اسلامی که به حضرت محمد اجازه داده ۴۶تا زن بگیره درسته!!!من که فک نمیکنم

خب میگن برای حفظ اسلام بوده در حالی که این کار استفاده ابزاری از زنان هست!
ارسال: #۳۰۰۶۷
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۱۸ ب.ظ، توسط khayyam.)
آن هنگام که خداوند پس از فرستادن معجزات، آیات و نشانه‌های گوناگون، حجت را بر بندگان تمام می‌کند و به آنها وعده‌های ثواب و عذاب می‌دهد، در حقیقت آنها را به تعقل و تفکر دعوت می‌کند تا در مورد رفتار و کردار خود بیندیشند. پیامبران نیز بر امت‌های خود وارد نمی‌شوند، مگر این‌که با دلایل و برهان و نشانه‌های گوناگون حجت را بر بندگان تمام می‌کنند: «ما، موسى را با آیات خود و دلیل آشکارى فرستادیم»، و وقتی از بندگی سر باز زنند، قابل بخشش نخواهند بود: «و (نیز) موسى آن همه معجزات را براى شما آورد، و شما پس از (غیبت) او، گوساله را انتخاب کردید در حالى‌که ستمگر بودید».

اتمام حجت فقط در مورد گناهکاران نبوده، بلکه شامل حال پیامبران نیز شده است: «همان‏گونه (که به پیامبران پیشین کتاب آسمانى دادیم،) بر تو نیز این (قرآن) را به عنوان فرمان روشن و صریحى نازل کردیم و اگر از هوس‌هاى آنان- بعد از آن‌که آگاهى براى تو آمده- پیروى کنى، هیچ‌کس در برابر خدا، از تو حمایت و جلوگیرى نخواهد کرد».

در نهایت قرآن کریم حال کسانی را که از تعقل فرار کرده‌اند و گوش به حرف‌های پیامبران و امامان خویش نداده‌اند را چنین توصیف می‌کند: «و مى‏‌گویند: اگر ما گوش شنوا داشتیم یا تعقّل مى‏‌کردیم، در میان دوزخیان نبودیم!»،و چون عقل دارند و خودشان می‌توانند قضاوت کنند، خداوند با در اختیار قرار دادن نامه عمل افراد، از هر انسانی خواهد خواست که خود به تنهایی در ارتباط با عملکرد خویش، قضاوت نماید.

بازم برمی گرده به همون صحبت اول اگر کسی اسلام رو قبول نداره نداشته باشه دلیلی وجود نداره گه افرادی بخوان با زیرکی و طرح مسائل مسخره خدا و پیامبر و دینش رو به مسخره و چالش بکشن برای تمام ایراداتی که به دین خدا وارد شده همیشه جواب داده شده شما نمی خواهید درک کنید و راه حق رو برید دیگه اون صحبتش جداست

(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۱۲ ب.ظ)Paraande نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۱ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  اسلامی که به حضرت محمد اجازه داده ۴۶تا زن بگیره درسته!!!من که فک نمیکنم

خب میگن برای حفظ اسلام بوده در حالی که این کار استفاده ابزاری از زنان هست!

خواهش می کنم بگید که این مطلب که پیامبر ۴۶ تا زن گرفته رو از کجا آوردی !؟ خیلی مسخره هست چیزهایی که نیست رو به پیامبر نسبت بدیم

از کتاب های حدیث شیعه این مطلب رو آوردی یا از کتاب های اهل سنت با چه درجه صحت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این حرف از کجا اومد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parisa-SH
ارسال: #۳۰۰۶۸
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۲۱ ب.ظ
به نظر من اگه قرار باشه بحث ادامه پیدا کنه هم شاید بهتر باشه در این تاپیک نباشه یک تاپیک دیگه بزنین بهتره
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , Skyrim
ارسال: #۳۰۰۶۹
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۲۴ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۰۵ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چطوره به جای شهر کار مورد نظر باپدرتون یه صحبت مردونه ( [تصویر:  cool.gif] ) داشته باشم که گوشی رو عوض کنن؟ [تصویر:  biggrin.gif]
دو میلیون رو واسه همین خواستم دیگه Big Grin
اینجوری میتونم یه گوشی خوب بگیرم برای پدرجان Tongue

(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۷ ق.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط:  [تصویر:  cool.gif]
امتحانا تموم شده دوران شیرین تحویل پروژه های درسی شروع شد[تصویر:  sad.gif]
یه کامپیوتری هیچ وقت تعطیلات بین دوترم نداره[تصویر:  sad.gif]
ساکورا فیفتی فیفتی [تصویر:  biggrin.gif][تصویر:  biggrin.gif]

ای بابا
نه که خیلی وقته از فضای دانشجویی دورم یادم نبود پروژه هم باید تحویل بدن دانشجوها Big Grin
موفق باشی کامپیوتری

+چی فیفتی فیفتی؟ دو میلیونه؟ Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@
ارسال: #۳۰۰۷۰
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۳۱ ب.ظ
تو سایت اسکدین اینقدر بحث می کنند که
ارسال: #۳۰۰۷۱
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۳۲ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۵۱ ب.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  الان!! کسی به سیویلیکا دسترسی داره؟ [تصویر:  biggrin.gif]
یه مقاله نیاز دارم اگه کسی دسترسی داره ممنون میشم هلپ می
تو این جو که یه بحث دیگه داغه، تو دنبال سیویلیکا هستی؟Big Grin
یه تاپیکی بود تو مانشت.. اسمش دانلود مقاله بود .. از اونجا درخواست بده خیلی زود بچه ها جواب میدن به پست ها
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@
ارسال: #۳۰۰۷۲
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۴۵ ب.ظ، توسط saeidkhan.)
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۱۳ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  خواهش می کنم بگید که این مطلب که پیامبر ۴۶ تا زن گرفته رو از کجا آوردی !؟ خیلی مسخره هست چیزهایی که نیست رو به پیامبر نسبت بدیم

از کتاب های حدیث شیعه این مطلب رو آوردی یا از کتاب های اهل سنت با چه درجه صحت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این حرف از کجا اومد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه تعدادش رو اینجا نوشته:
تاریخ زندگانی پیامبراعظم؛ دکتراصغرمنتظرالقائم؛ چاپ اول ۱۳۸۵؛ ص۲۳۰-۲۳۹.(تو این کتاب ۱۲ تاش رو گفته . اما من کتابی رو خوندم که ۴۶تا رو نام برده بود.پیداش میکنم لینکشو میذارم)

«فَانْکِحُوا ما طابَ لَکُمْ مِنَ النِّساءِ مَثْنى‏ وَ ثُلاثَ وَ رُباعَ[نساء/۳] از زنان هر چه شما را پسند افتد، دو دو، و سه سه و چهار چهار به نکاح درآورید.»
چرا ۴ تا؟
چرا ۴۶ تا؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Paraande
ارسال: #۳۰۰۷۳
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۰۶ ب.ظ، توسط Behnam‌.)
در مورد تعدد زنان پیامبر، لطفاً منبع این عدد ۴۶ رو ذکر کنید (هدفم این نیست که بگم ۴۶ تا نبوده و ۲ تا بوده، چون این عدد رو بار اول هست میبینم).
ولی نکته‌ای که احتمالاً شما رو به فکر وادار کند این هست که حضرت محمد (ص) تا زمان ۲۵ سالگی که تاجر و از قبیله‌ای با اصل و نسب بودند اگر دست روی هر دختر یا دخترانی می‌گذاشت (مخصوصاً با در نظر گرفتن شرایط اعراب اون زمان) کسی دست رد نمیزد. ولی دست آخر با کسی که حداقل ۴۰ سال داشت (۴۰ سال اون موقع به نظرم مثل ۶۰ ۷۰ سال الان باشه) ازدواج کردند و تا حدود ۲۵ سال بعدش هم زن دیگری اختیار نکردند (تا حدود ۵۰ سالگی‌شون). خلاصه‌ی عرضم این هست که هر چقدر هم بایاس بخوایم فکر کنیم، این ازدواج‌ها هر علتی داشته باشد، علتش مسائل جنسی نبوده. مخصوصاً که بیشتر این ازدواج‌ها با زنان بیوه و مسن بوده در حالی که از ۱۰۰ تا دختر جوان قطعاً ۹۹ تا به ایشون نه نمی‌گفتند :') در ضمن تعدد زوجات فقط برای ایشون نبوده و هر مسلمان و غیرمسلمانی میتوانسته تعداد زیادی همسر اختیار کنه که البته بعد از نزول سوره‌ی نساء، این تعداد به ۴ محدود شد که هنوز هم سر اینکه این ۴ برای چه کسانی مباح هست و چه کسانی رو میتونید به عنوان همسران جدید انتخاب کنید، مناقشه هست.

متأسفانه فقها مسائل دینی که خودشون استنباط می‌کنند رو به مسائل تاریخی اولیت قرار می‌دهند. یکی از کاربران گفت که موی زن بیرون باشه در آتش جهنم می‌اندازند و این حرفا. اگر حوصله‌ش رو دارید کتاب "حجاب شرعی در عصر پیامبر" نوشته‌ی امیر ترکاشوند رو بخونید که در یک کتاب هزار صفحه‌ای (که البته میشه در دویست سیصد صفحه خلاصه کرد) عملاً اثبات کرده در زمان پیامبر نه تنها حجاب (با تعریفی کنونی خودش که فقط دست‌ها و صورت میتونه دیده بشه) نبوده، امکانش هم غیرممکن بوده. تک تک کلماتی که استفاده کرده هم دارای چندین منبع هست و از این نظر ایرادی بهش وارد نیست. این کتاب مطابق انتظار بایکوت شده، نقدهایی هم که بهش وارد شده از نظر من ضعیف هست (مثلاً در این کتاب اگر صد تا دلیل تاریخی و مستدل برای رد حجاب آورده شده باشه، صرفاً ده تا از اون‌ها محل مناقشه قرار گرفته).
ظاهراً نویسنده‌ی کتاب به زبان عربی هم مسلط بوده و مثلاً به حدیث یا آیه‌ای که گفته زن و مرد نباید در خلوت باشند، برای اون کلمه‌ی خلوت معانی متعددی آورده (مقدمه‌ی کتاب خودش حدود ۴۰ صفحه هست که با خوندنش یه چیزایی دستگیرتون میشه). به همین ترتیب از کجا معلوم برداشت تمامی فقها از تعدد زوجات هم اشتباه یا حداقل جای تردید نداشته باشه؟
همچنین در مورد صیغه تا جایی که میدونم فقط مختص به مذهب شیعه هست در حالی که در ده‌ها فرقه‌ی اسلامی دیگر چنین چیزی حرام هست (به استناد آیات و احادیث پیامبر).

به نظرم به جای این مسائل جزئی، چیزهای خیلی مهم‌تری (از دین) برای بحث باشه.

شاید اگر در یک تاپیک دیگه موارد مورد شبهه‌تون رو بیان کنید کاربرهای بیشتری جذب بحث شما شوند و برای سایر کاربران این تاپیک هم مزاحمت ایجاد نکنیم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , karbar , diligent , Parisa-SH , Pure Liveliness , Skyrim , *Rain*
ارسال: #۳۰۰۷۴
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۵۶ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۶ ب.ظ)artmiss نوشته شده توسط:  یکی از دلایلی که خیلی از دیندارا دوست ندارن وارد این بحثا بشن اینه که مبادا این حرفا رو بشون ایمانشون ضعیف میشه!!!
اینو عینن بارها شنیدم از دوستان دیندارم
خیلی این حرفتون بی انصافیه... بنده دیندار نیستم، اما دیندار واقعی اطرافم زیاد هست. با هر تفکر و اعتقادی که هستیم حداقل سعی کنیم به بقیه احترام بذاریم.. دیندارها وارد بحث نمیشن چون میترسن از ایمانشون کم بشه؟Exclamationواقعا دلم سوخت اینو شنیدم. اون دوستانتون که ازنظر شما دیندار هستند، رو نمیدونم بر چه مبنایی این صفت والا رو بهشون دادید. من ۱مثال میزنم، شاید راجب دینداری افراد یک تجدید نظری کردید:
شمربن ذی‌الجوشن اسمش رو بارها شنیدید، ایشون ۱۶ بار پیاده به حج رفتن(ما ۱بار پیاده از نجف تا کربلا میریم فک میکنیم چه خبره)، و از یاران امیرالمؤمنین(ع) بودن و تو جنگ صفین در رکاب امیرالمؤمنین در جنگ با سپاه معاویه به شدت مجروح شدن و در واقع جانباز صفین هستند. حالا شما ایشون رو دیندار میدونید یا نه؟ سابقه ی ایشون بهتره یا سابقه ی کسانی که شما دیندار میدونید؟ همین جناب شمر به فاصله ی چندسال تو صحرای کربلا سر پسر علی(ع) رو برید. مراقب باشیم این صفت عظیم دیندار رو به هرکسی نچسبونیم.

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , Skyrim
ارسال: #۳۰۰۷۵
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۰ ب.ظ، توسط saeidkhan.)
بنده نمیتونم تاپیک بزنم ، یعنی نمیشه ارور میده. اگر کسی میتونه درست کنه.

به قول دوستمون بحث زنان حضرت محمد بحثه کوچیکینه قبوله..

از یه جنبه دیگه بررسی کنیم. آیا اسلام دین زور نیست. آیا حضرت محمد به ایران حمله نکرده. آیا زنان ایرانی رو به غارت نبردن ؟ آیا به زور نمیگه همه باید مسلمان باشند؟ آیا اون شاعری رو که قرآن رو برای ایشون باشعر می نوشت رو بخشیدن؟ آیا حضرت علی به ایران حمله نکرد؟
ببینید من تعصبی ندارم اما اینها زیادی هم خوب نبودن!!!
کی دیده صحرای کربلا رو کی میدونه راسته!!! کی گفته اول دست راست حضرت عباسو انداختن بعد چپو بعد...(حاج قمی!!)مگه اونجا بود!!
اینا مثاله ...

ضمننا من با اسلام مشکلی ندارم . و مسلمانم
کلیه دین ها به همین صورت پر از شبهه هستند.
بهتره بحث رو به سمت ادیان ببریم. و اینکه تمامی ادیان ساخته قدرتهای زمان خودشون بودن و یا همچین چیزی...

از دین برای ما غول ساخته شده ...
انقدر دین رو کوبیدن تو سر ما که جرات نداریم بهش شک کنیم که مبادا عذاب الهی بیاد و نابودمون کنه
بابا این کشورای دیگ چیکار میکنن بدون دین؟؟
راه زندگیشون رو گم کردن؟؟؟
نمیتونن زندگی کنن؟
فقط ما دین دارا بلدیم؟ کو؟
کجاس اون دینی که چراغ راهه؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: clint , artmiss

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۲۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۹۳۰ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۷۷ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۰ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۵ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۲۳ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close