زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۹۶۲۶
۰۱ تیر ۱۳۹۵, ۰۷:۳۹ ب.ظ
هدف مِهبانگ مخاطبین خاصی هستند که ذهن جوانی دارند. ذهن جوان ذهن پرسش‌گر است و ذهنی که آنچه در اطرافش هست را به چالش بگیرد و بتواند با پرسش‌هایی که مطرح می‌کند به دنبال پاسخ‌های تازه برود.
از آنجایی که فرهنگ ما مبتنی بر فرهنگی کلامی و گفتاری است، کمتر مستند و استنادی است، شاید یکی از تفاوت‌ها همین نگاه علمی به اطرافش باشد. منظور ما از نگاه علمی این نیست که همه باید دانشمند و یا عالم(scientist) باشند، بلکه کافیست فقط نگاه‌مان به مسائل نگاهی کنجکاوانه و شکاکانه باشد، و البته که شک نه به این معنا که بخواهیم خودمان را وارد ذهنیت توهم توطئه کنیم؛ شک به این معنا که هرچیزی را به‌راحتی نپذیریم و اول به چالش‌ش بگیریم، چون در علم هیچ‌چیز و یا شخصیت مقدسی وجود ندارد باید در دیدگاه علمی همه چیز و همه‌کس را به پرسش بگیریم و چیزی را به راحتی نپذیریم و سعی کنیم به دلایل رویداد اطراف‌مان پی ببریم و یک دلیل راحت و ساده را که از لحاظ روانی برای ما خشنودی به بار می‌آورد را به عنوان پاسخ نپذیریم، و تلاش کنیم که راهی بیابیم که بر اساس روش‌مندی علمی باشد.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

دوستانی که با حرف های بالا موفقند ممنون میشم سری به تاپیک زیر بزنندIdea

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگه استقبال بشه شاید اتفاقات خوبی بیفتهAngel

در برابر تلاطم قلبم سکوت میکنم شاید سکوتم مقدمه ای بر انفجار باشدAngel

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۲۹۶۲۷
۰۱ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۰۷ ب.ظ
بنده خدا می گفت: با ذوق زنگ زدم به خانمم می‌گم: دقیقا صفِ اول پشتِ محراب مسجد کوفه جا گیرم اومد واسه نماز مغرب..
می‌گه: همون جای ابن ملجم؟ Big GrinBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , pezhman.m-AI , diligent , RangiRangi , A V A , tiran22 , viase , Parisa-SH , berkeley , **sara**
ارسال: #۲۹۶۲۸
۰۲ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۰۰ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
حضور ۸دانشگاه ایران درجمع ۲۰۰دانشگاه برتر اسیا

فایل‌(های) پیوست شده

سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , barca
ارسال: #۲۹۶۲۹
۰۲ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۸ ق.ظ، توسط ezra.)
(۰۱ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۱ ق.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  
(01 تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۰۵ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  ثم رَدَت
ثم قرت

حافظه ی ما هم از کار افتاده دیگه

نمی دونم چرا بازیکنای فوتبال رو هم سوار موتور میبینم ! لابد چشامم ضعیف شده !

سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone
ارسال: #۲۹۶۳۰
۰۲ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۲۷ ق.ظ
خوردیم به ایتالی!

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
ارسال: #۲۹۶۳۱
۰۲ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۴۷ ق.ظ، توسط RangiRangi.)
داشتم کامپیوترم رو مرتب میکردم رسیدم به یک فولدری که یک سری صفحه رو سیو کرده بودم چند سال پیش..
این رو هم سیو کرده بودم. تاریخی که زدم۹۲/۲/۲۵ هستش و بعد از خوندنش یادم افتاد اینو کی یادداشت کردم و کدوم کلاس بود.. بعد از چند سال هنوز حرف های اون استاد برام به اندازه اون سال ها جالب بود.

نقل قول: تو کلاس بعضی استادا فقط درس یاد نمیگیری
بعضیاشون انقدر قشنگ حرف میزنند که گاهی وقتا یادت میره این استاد نه روانشناسی خونده نه ادبیات نه هنر.و دونه به دونه حرفاشون رو به خاطر میسپاری چون به درد بخورن.

۱-
استاد:هیچ وقت نذارید به همه آرزوهاتون برسید حتی وقتی که میتونید. همیشه به اندازه یه اپسیلون فاصله داشته باشید
خانوم ب: آخه نمیخوایم همیشه حسرت بخوریم
استاد: حسرت خوردن واسه وقتیه که تواناییشو نداری
آقای میم : پس واسه چی ارزو کنیم چیزایی رو که بهشون نمیرسیم؟
استاد: لذت نه تو فراقه نه تو وصال بلکه تو مسیره. البته فراق لذت بیشتری در مقایسه با وصال داره.

۲-
استاد: یه جایی میخوندم قشنگ ترین سوال های علمی دنیا رو بچه ها می پرسند.
(نگاه معنادار همه مون)
خب مثلا پسر من دیروز ازم پرسید خیار چرا سبزه پرتقال چرا نارنجیه من هیچ وقت به این چیزا فکر نکرده بودم.
یا اینکه چند روز پیش ازم پرسید ما که تو ماشینیم حرکت میکنیم ماه هم با ما حرکت میکنه اما چرا سرعت حرکت ماه کمتر از سرعت ماشینه؟
آقای سین: علم دید ساده ای میطلبه که فقط بچه های کوچیک این دید رو دارند.

۳-
استاد: بنویسید نکته ۵
بچه ها:استاد گفتید مثال بنویسیم
استاد: خب خط بزنید
عمدا غلط گفتم دست از این پاک کن بازی هاتون بردارید. پاک کن بیسواد بارتون میاره
بچه ها:چرا؟
استاد: چون وقتی اشتباه میکنی مجبور میشی دوباره از اول بری همه شو بنویسی و یاد میگیری نه اینکه با پاک کن پاک کنی وتموم.
خانوم ب: استاد من به جز پاک کن لاک غلط گیر هم دارم. : ))
استاد: تو دیگه خیلی تنبلی: ))
خانوم ب لاک غلط گیر رو تکون میده و مثال رو پاک میکنه
استاد: اصلا خیلی هاتون از لاک غلط گیر استفاده میکنید فقط به خاطر اینکه عاشق صدای تیله ای هستید که توشه
خانوم ب: آره استاد. اصلا خیلی خوبه لاک غلط گیر
استاد: وقتی اشتباهی میکنید مجبورید از اول راه صحیحش رو برید. با پاک کردن یه خطا اون درسی که باید از این اشتباه میگرفتید رو نمیگیرید و ممکنه دوباره اشتباه کنید پس نترسید از خط خطی کردن اشتباهات

۴-
استاد:اگه بخواین به چیزی فکر نیکنید بیشتر بهش فکر میکنید
چون هر بار به خودتون یادآوری میکنید که نباید به این فکر کنید پس این میشه یه تناقض.

هرچند این استاد بیشترین ضربه رو به معدل من زدBig Grin (۲۴ واحد با این استاد برداشتم یعنی مجبور بودم بردارم Big Grin) ولی حرفاش رو دوست داشتم. دیدگاه جالبی داشت در مورد همه چی ...خاص به مسائل نگاه میکرد .. هر وقت غر میزدیم میگفتیم مثلا برنامه نویسی سخته میگفت برا اینه که یاد نگرفتید الگوریتمی فکر کنید مثلا وقتی میخواید چایی دم کنید باید اولش به الگوریتمش فکر کنید که اول پا میشم بعد میرم آشپزخونه بعد قوری رو برمیدارم و...Big GrinBig GrinBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , Iranian Wizard , alirezaei , kilookiloo , ele , **sara**
ارسال: #۲۹۶۳۲
۰۲ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۴۵ ق.ظ
برای درخشش هرچه بیشتر در ارشد ۹۶ آماده می شوم
الهی ب امید تو ای پرودگار

...Let it Go
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , alirezaei , A V A , viase
ارسال: #۲۹۶۳۳
۰۲ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۵۸ ق.ظ
(۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۲۷ ق.ظ)barca نوشته شده توسط:  خوردیم به ایتالی!

سوراخید

ارسال: #۲۹۶۳۴
۰۲ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۱۶ ق.ظ
اشک بوفون در نیاد صلوات! Big Grin

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
ارسال: #۲۹۶۳۵
۰۲ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۴۰ ق.ظ
امیر بی گزند

منتظر فردای خیالی نباش...
سهمت را از شادی های زندگی امروز بگیر...
 سپاس‌گزاری شده توسط: R4MT1N , Avril89
ارسال: #۲۹۶۳۶
۰۲ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۳ ق.ظ، توسط Masoud05.)
(۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۰ ق.ظ)mahsa72 نوشته شده توسط:  حضور ۸دانشگاه ایران درجمع ۲۰۰دانشگاه برتر اسیا

این دیگه چه رنکینگ مسخره ای هست!!!

مگه میشه دانشگاه تهران پایین تر از مثلا خواجه نصیر باشه یا صنعتی اصفهان باشه؟!!!. توی رنکینگ های معتبر بین المللی غالبا تهران با اختلاف از سایر دانشگاه های داخل در صدر قرار داره

وجه بین المللی صنعتی اصفهان اوله؟!! بالاتر از شریف/تهران/ امیرکبیر؟

اصلا دانشگاهی مثل تهران بخاطر اینکه همه رشته ها رو داره و صرفا صنعتی نیست خود به خود یه سری امیتازا به دست میاره.
عجیبه!!!

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۲۹۶۳۷
۰۲ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخیییش
اینم از آخریش
بریم به ادامه زندگیمون برسیم

"یارب نظر تو برنگردد"
ارسال: #۲۹۶۳۸
۰۲ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۵۴ ب.ظ، توسط Milestone.)
این کی‌روش چی از جون برانکو می‌خواد آخه؟ Big Grin ول کن اون فیس‌بوک رو بابا! همش بیانیه، همش بیانیه! Big Grin
مایلی‌کهن لازم شده فکر کنم! Big Grin

(۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۵ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  نمی دونم چرا بازیکنای فوتبال رو هم سوار موتور میبینم ! لابد چشامم ضعیف شده !

آقا دیشب من هرچی دارم نگاه می‌کنم می‌گم خدایا این موقع هر وقت تلویزیون رو روشن می‌کردم همش این جاودانی و اون‌یکی رو می‌دیدم، این موتور دیگه چیه! Big Grin یاد بچگی‌هام تو دهه هفتاد افتادم که شبکه سه وقتی هیچی واسه پخش نداشت، فقط مسابقات تاریخ گذشته موتور و ماشین نشون می‌داد صبح و شب! Big Grin هی آرم شبکه سه رو دقیق نگاه می‌کردم نکنه یه چیز دیگه‌ست یا فرکانسش رو! بعد زدم شبکه ورزش دیدم اونم خبری نیست! نهایتا دست به Search بردم و دیدم بله! گویا موضوع تکراری سرقت سیگنال در میان بوده و تهدید و شکایت و این حرفا! Big Grin همونجا بود که بی‌خیال شده و به بخش نتایج زنده ورزش سه قناعت نمودم! Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra
ارسال: #۲۹۶۳۹
۰۲ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۵۹ ب.ظ
نشد یه بار وقتی روزه هستم به صورت سهوی یه چیزی بخورم. Big Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: ezra , RASPINA , Skyrim , barca , Parisa-SH
ارسال: #۲۹۶۴۰
۰۲ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۱۹ ب.ظ، توسط barca.)
(۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۸ ق.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  آخیییش
اینم از آخریش
بریم به ادامه زندگیمون برسیم
امتحان داشتین؟

(۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۰ ق.ظ)mahsa72 نوشته شده توسط:  حضور ۸دانشگاه ایران درجمع ۲۰۰دانشگاه برتر اسیا
به نظر جالبه تو استنادها که نمیشه گفت الکیه! مترش مشخصه و نمیشه غیر دقیق حرف زد ممنون از اطلاع رسانیتون

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۲۴۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۰ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۷۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close