زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۴۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۷۰۳۱
۲۲ فروردین ۱۳۹۵, ۰۲:۵۹ ق.ظ
دلم هر چند تنگ اما حرفی ندارد
اندکی سکوت و مابقی را کاش خدا پر کند...
من حرفی ندارم فقط
از حرف زدن با خدا کنار آتش زیر نور ماه در حالی که جیرجیرک ها و گل های اطرافت حریصانه دارن گوش میدن و تو تا صبح با خدا میگی و میخندی
لذت میبرم...

دوره های رایگان جهاد علمی (شبکه و برنامه نویسی) site:www.ittw.ir ____ telegram: @ittwir
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , arezoo174 , gogooli , sajadabbasi , RASPINA , crevice , sara9009 , **sara** , Pure Liveliness
ارسال: #۲۷۰۳۲
۲۲ فروردین ۱۳۹۵, ۰۹:۱۳ ق.ظ
زنده باید بود و شادی کرد

Tomorrow is so late, do it now
 سپاس‌گزاری شده توسط: sajadabbasi , **sara**
ارسال: #۲۷۰۳۳
۲۲ فروردین ۱۳۹۵, ۰۵:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ ۰۵:۵۲ ب.ظ، توسط samane .gh.)
روز اول پیش خود گفتم
دیگرش هرگز نخواهم دید
روز دوم باز می گفتم
لیک با اندوه و با تردید

روز سوم هم گذشت اما
بر سر پیمان خود بودم
ظلمت زندان مرا می کشت
باز زندانبان خود بودم

آن من دیوانۀ عاصی
در درونم های وهو می کرد
مشت بر دیوارها می کفت
روزنی را جستجو می کرد

در درونم راه می پیمود
همچو روحی در شبستانی
بر درونم سایه می افکند
همچو ابری بر بیابانی

می شنیدم نیمه شب در خواب
های های گریه هایش را
در صدایم گوش می کردم
درد سیال صدایش را

شرمگین می خواندمش بر خویش
از چه رو بیهوده گریانی
در میان گریه می نالید
دوستش دارم،نمی دانی

فروغ فرخزاد

از آیینه بپرس نام نجات دهنده ات را ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: sajadabbasi , diligent , **sara** , shayesteNEY , Bahar_HS , kilookiloo
ارسال: #۲۷۰۳۴
۲۲ فروردین ۱۳۹۵, ۰۸:۴۸ ب.ظ
(۲۱ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۲۳ ب.ظ)d_felfelak نوشته شده توسط:  یه چیز:
فرض کنیم این مملکته داغونه اقاجان داغوووون یک سیستم اموزش و اقتصادی داره از خودش داغونتر
اصلا یه سیستم که از هر صد نفر یه نفر بدون پارتی سر کار میره
و ......
حالا توی این سیستم باید چیکار کرد؟؟؟
یه مهندس هیچ موقع منتظر استخدامی نمی مونه
بلکه خودش شرکت میزنه. بعد ادارات میان باهاش قرار داد میلیونی می بندن (از یک میلیون تا .... ) تا براشون پروژه انجام بده .نشد شرکت بزنه میره تو یه شرکت و...
فک کنم آقای بلک گفتن که آدم باید شاگردی کنه تا یاد بگیره. واقعا همینه . وقتی توی مسیر کار و یادگیری بیفتی اتفاقات خیلی خوب پیش میاد البته ممکنه ناکامی ها و شکست ها هم ولی همیشه آخرش خوبه

واقعا امیدوارم خودم هم توی مسیر درست قرار بگیرم
یه کم که کار عملی انجام میدم چ قدر با تمام وجود دلم میخواست یه جای خوب درس خونده بودم.

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , diligent , khayyam , MisTeR , **sara** , mahyamk , d_felfelak , Bahar_HS
ارسال: #۲۷۰۳۵
۲۲ فروردین ۱۳۹۵, ۱۱:۳۸ ب.ظ
فضولی درد بدی هست که با دکتر رفتن هم سخت درست بشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness , so@ , diligent , soheila-zd , **sara** , MisTeR , khayyam , gogooli , tabassomesayna , crevice
ارسال: #۲۷۰۳۶
۲۳ فروردین ۱۳۹۵, ۱۲:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۰۱ ق.ظ، توسط barca.)
بعضیا هم هستن حرفای این تاپیک رو می خونن
می خندن از ته دل
لبخند رضایت می زنن
ناراحت میشن
خودشون رو مقایسه می کنن
با خودش میگه دلش خوشه
....
هر کاری ممکنه کنن الا اینکه عکس العملی نشون بدن که این پستها توسط اونا هم خونده شده

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: MisTeR , gogooli , RASPINA , Bahar_HS , rahhil
ارسال: #۲۷۰۳۷
۲۳ فروردین ۱۳۹۵, ۱۲:۳۶ ق.ظ
از شکست نترسید
از این بترسید که سال آینده همین جایی باشید
که امروز هستید . . .

آل پاچینو

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
 سپاس‌گزاری شده توسط: soheila-zd , **sara** , khayyam , amineh89 , diligent , gogooli , Pure Liveliness , viase , d_felfelak , Bahar_HS
ارسال: #۲۷۰۳۸
۲۳ فروردین ۱۳۹۵, ۱۰:۴۲ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
اوووووف
یه سوال ذهنم رو درگیر کرده که هیچ کسی هم تا حالا درست و حسابی جوابم رو ندادش
میشه به طور همزمان در مقطع ارشد توی دانشگاه ملی و دانشگاه آزاد درس خوند؟HuhDodgyExclamation
ارسال: #۲۷۰۳۹
۲۳ فروردین ۱۳۹۵, ۱۲:۲۴ ب.ظ
قدر آدمهائى که زود عصبی میشوند را بدانید!
اینها همان لحظه داد میزنند ، قرمز میشوند ، قلبشان درد میگیرد، دستاشان میلرزد، ولی ...
ولی براى زمین زدن شما هیچ نقشه ای نمیکشند.
آنها تمام نقشه شان همان عصبانیت بوده و تمام ...
آنهائى که زود عصبانی میشوند؛ آدمهائى هستند که رقیق ترین و پاک ترین وجدان را دارند ...
" پروفسور جیمز لورنس "

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , gogooli , Saman , ele , Pure Liveliness , mahmood07 , viase , d_felfelak , sara9009 , Bahar_HS , khayyam
ارسال: #۲۷۰۴۰
۲۳ فروردین ۱۳۹۵, ۱۲:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۴۶ ب.ظ، توسط samaneh@90.)
(۲۱ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۰۸ ب.ظ)jazana نوشته شده توسط:  آقا مام نظرمون رو بگیم دلم میمونه هااا گناه دارم

به نظر مشکل اینجاست که واسه دولت مسئولیتی قائل نشده ایم.

دولت و سیستم آموزشی موظفه که نیروی کار تربیت کنه نه اینکه طرف درس بخونه مدرک با معدل بگیره بعد جامعه انتظار داشته باشه که علاوه بر "درس" خودش مهارت های کاری بلد هم باشه.

درسی که باهاش نشه پول درآورد(به جز استاد دانشگاهی تو ایران!) به درد نمی خوره. ایجاد پل بین دانشگاه و صنعت با دولته.

کسی که ارشد داره با معدل خوب(یا کارشناسی یا هرچی) یعنی وظیفه خودش رو انجام داده و حالا دولته که باید براش کار مهیا کنه بر اساس سطح آموزشی که دریافت کرده

سرفصل دروس رو دانشجو تعیین نکرده که، چون دروس و اساتید از تکنولوژی روز عقب مونده اند نباید انتظار داشت دانشجو این فاصله رو پر کنه.

حالا چرا به این وضعیت دچار شدیم بماند ولی مقصر اصلیش مسئولین و قانون گذاران هستند نه دانشجوی بدبختی که کاری که ازش خواستند انجام داده.

در مورد اینکه کار هست یا نیست:

معلومه که نیست. مدرک گرای مصرف گرا شدیم و هی آقای مهندس و اقای دکتر میگیم بعد انتظار داریم جوان صاحب مدرک راضی به کار دستی یا حقوق به نسبت پایین باشه.

اینکه یکی با شانس آشنا سهمیه یا حتی مهارت هایی که خودش یادگرفته(مثل اکثر developer هامون) ربطی به وجود داشتن کار نداره.

یعنی چون نیاز به متخصص شبکه هست دلیل نمیشه که به طرف بگیم خوب کار شبکه هست دیگه، دردت چیه؟ درد اینه که دانشگاه متخصص شبکه تحویل جامعه نداده.

حالا نه اینکه آمریکا گل و بلبله اونا هم سیستم آموزشی شون قدیمیه و مثل ما مشکل دارن ولی به هزار و یک دلیل بهتر از اینجاست(مهمترین دلیلش داشتن بازار آزاد و خصوصی گرایی و عدم سیاستگذاری از طرف دولت و باز بودن مسیر بهبود هست)

با این وجود تو شاخه کامپیوتر واسه کسی که خودش خونده و رو خودش سرمایه گذاری کرده کار هست.

اما تقریبا تمام رشته های غیر پزشکی دیگه هشتشان گرو نهشان مثل ما

اگر معادن و نعمت های طبیعیمون نبود مثل سومالیا ها به جون هم افتاده بودیم و چشم به انتظار صدقه سازمان های جهانی
دقیقا
منی که اومدم ۴ سال وقت گذاشتم درس خوندم و کل وقتم رو گذاشتم روی یاد گرفتن درس ها و انجام پروژه های اساتید حقم نیست تازه بعد از ۴ سال بیام کلی هزینه کنم که مثلا شبکه یاد بگیرم. اون آقا یا خانمی که میگه خودت فعال باش و خودت یاد بگیر کلاس نرو . من صرفا توی خونه می تونم مثلا روی مجازی سازی کار کنم بکشم خودم رو یه سیستم corei7 بگیرم چهار تا ویندوز رو بیارم بالا شبکه کنم !!!!!!!۱ الان کلاس شبکه چنده؟؟؟؟؟؟؟ من مسئولیتم رو به عنوان دانشجو انجام دادم آقا یا بیاین بگین پول نریزین تو جیب دانشگاه ها و فقط برین کلاس های بیرون خودتون مباحث آکادمیک رو بخونین. یا اینم که بگین بیاین دانشگاه نهایتش همین موضوعات فسیل شده رو بخونین بعد تو سرکار خودمون یادتون میدیم.
حالا اصلا پولش به کنار بنده به هزار و یک دلیل اصلا نمیتونم برم کلاس شبکه. پول خرید تجهیزات شبکه ام ندارم دقیقا باید چکار کنم؟؟؟؟؟
Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

(۲۲ فروردین ۱۳۹۵ ۰۸:۴۸ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(21 فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۲۳ ب.ظ)d_felfelak نوشته شده توسط:  یه چیز:
فرض کنیم این مملکته داغونه اقاجان داغوووون یک سیستم اموزش و اقتصادی داره از خودش داغونتر
اصلا یه سیستم که از هر صد نفر یه نفر بدون پارتی سر کار میره
و ......
حالا توی این سیستم باید چیکار کرد؟؟؟
یه مهندس هیچ موقع منتظر استخدامی نمی مونه
بلکه خودش شرکت میزنه. بعد ادارات میان باهاش قرار داد میلیونی می بندن (از یک میلیون تا .... ) تا براشون پروژه انجام بده .نشد شرکت بزنه میره تو یه شرکت و...
فک کنم آقای بلک گفتن که آدم باید شاگردی کنه تا یاد بگیره. واقعا همینه . وقتی توی مسیر کار و یادگیری بیفتی اتفاقات خیلی خوب پیش میاد البته ممکنه ناکامی ها و شکست ها هم ولی همیشه آخرش خوبه

واقعا امیدوارم خودم هم توی مسیر درست قرار بگیرم
یه کم که کار عملی انجام میدم چ قدر با تمام وجود دلم میخواست یه جای خوب درس خونده بودم.

برای یه خانم شاگردی کردن و همزمان پول درآوردن راحت نیست!!!!!! شما میتونی اصلا به عنوان کارآموز بری تو یه شرکت بگی از ساعت ۴ تا ۹ مثلا رایگان میام . من دختر میتونم؟؟؟؟؟؟؟ من فقط کار خودمو انجام بدم بسه.

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , diligent , Saman , khayyam , fatemesoleimani , Bahar_HS
ارسال: #۲۷۰۴۱
۲۳ فروردین ۱۳۹۵, ۰۵:۳۵ ب.ظ
متاسفانه اوضاع جامعه خراب شده ... آقا جان واقعیت همینه من از خودم نمی گم همه می گن و راست هم می گن صحبت های کاربر samane@90 رو آدم می شنوه ناراحت میشه راست می گه دانشجو کار خودش رو انجام داده مقصر دانشجو هم باشه تا حدی است مقصر اصلی دولت هستش با اون برنامه ریزیش کل جوانان وقتی می رسن به یه سنی انتظاراتی از زندگی دارند بعد برمی گردن می بینن هیچی ندارن کلا از نظر من آدم ها به دسته بندی زیر تقسیم می شوند !

۱- اونایی که پایه و ریشه مالی قوی داشتند خوب این پسر یا دختر خیلی دغدغه نداره تو زندگیش به وقتش هم درس می خونه به وقتش ازدواج می کنه ماشین می خره تفریح می ره و و و ... پول داشته باشی سربازی رو هم می خری .

۲- اونایی که پایه و ریشه مالی ضعیفی داشتند خب این پسر حالا مثال بزنیم حتی مجبوره تو دوران دانشجویی که تابستان ها بیکاره به جای اینکه بره کلاس یا دوره تخصصی یه چیزی یاد بگیره بیچاره باید بره کارگری تا پول و خرج دانشگاشو دربیاره بعدش کارشناسیش تموم میشه باید بره سربازی بعدش یا برمی گرده ارشد می خونه یا میبینه هیچی نیست کار نیست تو یه شهرستان کوچیک هستش مجبوره بیاد تهران حالا اگه به شبکه یا برنامه نویسی علاقه داشته باشه یکی دو تا کلاس و دوره می ره بعدش سنش هم همین جوری رفته بالا کار هم که به فرض پیدا کرد بعد این دوره ها یا گذراندن کارآموزی تو یه شرکت اونم تو شهرهای بزرگ این امکان وجود داره و تهران تو یه شهر کوچیک به چه دردی میخوره اون تخصصش یا مدرک ارشدش !به هر حال بعد از سال ها زحمت و سختی کشیدن و از دست دادن خیلی از چیزا به یه درآمد یه میلیون دو میلیونی میرسه ولی بازم چون پایه و ریشه ضعیف داشته خیلی از چیزا رو از دست داده از جمله جوانی خودشو بعد از یه سنی هم رسیدن به خیلی چیزا ارزش خودش رو از دست می ده !

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
کل صحبت من اینه برای افراد تو زیرگروه دوم تو ایران پارت و شانس و سرمایه اولیه نداشته باشی و صفر باشی هر چقدر هم خوب باشی و زرنگ خیلی چیزا رو از دست دادی و می دی این یه واقعیته و اصلا هم نق زدن نیست
حالا راه حلش برای قشر دوم اینه که زودتر این قضیه رو بفهمن و تلاش خودشون رو از همون ۱۸ سالگی به بعد جدی بگیرن و بی تفاوت نباشن
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemesoleimani , samaneh@90 , Bahar_HS
ارسال: #۲۷۰۴۲
۲۳ فروردین ۱۳۹۵, ۰۶:۵۶ ب.ظ
پیروزی یعنی: توانایی رفتن از یک شکست به شکستی دیگر بدون از دست دادن اشتیاق

یاد خدا آرام بخش دلهاست
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , samaneh@90 , gogooli , diligent , MisTeR , Pure Liveliness , RASPINA , viase , Bahar_HS , blackhalo1989
ارسال: #۲۷۰۴۳
۲۳ فروردین ۱۳۹۵, ۰۷:۱۳ ب.ظ
دلم گرفته از تنهایی
از بی هم صحبتی
سخته ادم اینو پیش کسی بگه.دور از عرف.
گفتم اینجا بگم.هیچکی هیچکی رو نمیشناسه.ادم راحته

دل من اینجاست .. توی یه گوشه دور ولی نزدیک..
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , khayyam , Pure Liveliness , tabassomesayna , MisTeR , kilookiloo , RASPINA , fatemesoleimani , ele , The BesT , **sara** , viase , elhamgh , shamim_70 , sajadabbasi , n_amiry , nina69
ارسال: #۲۷۰۴۴
۲۳ فروردین ۱۳۹۵, ۰۸:۰۸ ب.ظ
(۲۳ فروردین ۱۳۹۵ ۰۷:۱۳ ب.ظ)nobody90 نوشته شده توسط:  دلم گرفته از تنهایی
از بی هم صحبتی
سخته ادم اینو پیش کسی بگه.دور از عرف.
گفتم اینجا بگم.هیچکی هیچکی رو نمیشناسه.ادم راحته

البته این نیستا هیچکی از هیچکی خبر نداشته باشه Big GrinBig GrinBig Grin
ارسال: #۲۷۰۴۵
۲۳ فروردین ۱۳۹۵, ۱۱:۴۰ ب.ظ
(۲۳ فروردین ۱۳۹۵ ۰۵:۳۵ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  ۲- اونایی که پایه و ریشه مالی ضعیفی داشتند خب این پسر حالا مثال بزنیم حتی مجبوره تو دوران دانشجویی که تابستان ها بیکاره به جای اینکه بره کلاس یا دوره تخصصی یه چیزی یاد بگیره بیچاره باید بره کارگری تا پول و خرج دانشگاشو دربیاره بعدش کارشناسیش تموم میشه باید بره سربازی بعدش یا برمی گرده ارشد می خونه یا میبینه هیچی نیست کار نیست تو یه شهرستان کوچیک هستش مجبوره بیاد تهران حالا اگه به شبکه یا برنامه نویسی علاقه داشته باشه یکی دو تا کلاس و دوره می ره بعدش سنش هم همین جوری رفته بالا کار هم که به فرض پیدا کرد بعد این دوره ها یا گذراندن کارآموزی تو یه شرکت اونم تو شهرهای بزرگ این امکان وجود داره و تهران تو یه شهر کوچیک به چه دردی میخوره اون تخصصش یا مدرک ارشدش !به هر حال بعد از سال ها زحمت و سختی کشیدن و از دست دادن خیلی از چیزا به یه درآمد یه میلیون دو میلیونی میرسه ولی بازم چون پایه و ریشه ضعیف داشته خیلی از چیزا رو از دست داده از جمله جوانی خودشو بعد از یه سنی هم رسیدن به خیلی چیزا ارزش خودش رو از دست می ده !
همیشه که اینجور نیست. این مسیر را توبرا خودت تداعی کردی. یه جایی توی مسیر پیشرفت می کنی. یعنی جهش پیدا میکنی
همه سرمایه دارا که ازپایه پولدار نبودند یه سری ها هم فقیر بودند .درآمد ۲ میلیونی هم خوبه حالا همه ملت که ماهی ۱۰۰ میلیون در آمد ندارند
حالا فک نکنید نفسم از جای گرم بالا میاد من دیدم جونایی که با لیسانس میرن کار گری .با فوق لیسانس کارای جوشکاری انجام میدن.فوق ریاضی روزانه
آره خب ریشه ضعیف را درست میگی وتفاوت اینه که آدمای دسته دوم خودشون همه چی را بایدبه دست بیارن. عوضش شاید فرزندان شما خیلی از سختی های شماا را نچشند
به نظرم کلا تو هر شرایطی با هرچی که آدم داره باید شروع کنه. تو مسیر اسبابش فراهم میشه
خیلی ها هستم که کامپیوتر ذغالی دارن cori7 که خیلی خوبه

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , tabassomesayna

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۳۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۲,۰۴۰ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۴۴۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۷ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۵۳ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۷۸ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۶ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close