زمان کنونی: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۴۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۰۴۷۶
۱۹ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۱۰ ق.ظ
(۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۵۷ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  همش میگم مامان بیا در مورد چیزای خوب حرف بزنیم Smile
دقیقا . هرچی میگم مامان بیخیال بقیه باش شاد باش . اینجوری خودت را اذیتمی کنی ... ولی فاید نداره انگار از زندگی حرص خوردن را یاد گرفتن نه شاد بودن.
//
ولی خوب ما هم اگر بخوایم با این حرفا خودمون را داغون کنیم بچه هامون حرفای الان مارا می زنن

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , Aurora , diligent , **sara** , emahii
ارسال: #۲۰۴۷۷
۱۹ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۱۰ ق.ظ
(۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۳۹ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  کاش یه بخشی داشتیم بچه ها ایده هاشون رو می گفتن.
یبار به کسی گفتم باید ایده هایی که تو ذهن داریم رو بگیم؟
گفت نه نباید بگی. باید برای خودت نگه داری. یه جایی یادداشت کنی تا در موقعیت مناسبی پیاده اش کنی.
نمی دونم حرفش درست بود یا نه.
افکار تا چندین کیلومتر خاصیت انتشار دارن (( مقدار دقیقش رو یادم نیست)) بخاطر این میگن وقتی به موضوعی فکر میکنی سریعتر عملیش کن وگرنه یکی دیگه اون رو عملی میکنه

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , RASPINA , Bahar_HS , diligent , Avril89 , **sara**
ارسال: #۲۰۴۷۸
۱۹ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۳۱ ق.ظ، توسط Somayeh_Y.)
دیدم بحث کتاب و ارامش شده، گفتم چند خطی نظرم رو بنویسم

من از نوجوانی علاقه شدیدی به خوندن کتاب های روانشناسی داشتم. اوایل فکر میکردم معجزه می کنند. چندسال بعد کلا به هر چی تکنیک ان.ال. پی و مهارت فلان و بهمان بود بی اعتقاد شدم.اون روزا دوره ای از زندگی ام بود که خیلی تحت فشار بودم، و آموخته هام از کتابها و کلاس های روانشناسی کمک چندانی بهم نکرد و اون آرامشی که میخواستم به دست نیامد که نیامد.

حالا اما دید جدیدی پیدا کردم.به نظرم اغلب این کتاب ها و راهکارهایی که توش ارائه میشه یه جورایی مثل چسب زخم می مونه. یه درمان سطحی.در اون لحظه حالت رو بهتر میکنه ولی لزوما اصل زخم رو خوب نمیکنه و ممکنه بعد مدتی زخم عفونت کند و بیچاره ات کنه.

البته برخی کتابها هم هستند که بهت کمک می کنند اصل مشکل رو واکاوی کنی و یه راهی براش پیدا کنی.
آخرین کتابی که خوندم که جزو دسته اول طبقه بندی اش کردم و نسبت به بقیه کتاب ها یه سروگردن بالاتر بوده:
"یک دقیقه برای خودم"
نویسنده: اسپنسر جانسون
مترجم: صدیقه ابراهیمی (فخار

و دو کتاب از دسته دوم

۱-هفت عادت مردمان موثر
نویسنده: استفان کاوی
مترجم: محمد رضا آل یاسین

۲-راه هنرمند(بازیابی خلاقیت)
مولف: جولیا کامرون
ترجمه: گیتی خوشدل
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , fo-eng , ریحان , Aurora , Bahar_HS , diligent , NP-Cσмρℓєтє , tabassomesayna , Avril89 , **sara**
ارسال: #۲۰۴۷۹
۱۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۱۲ ب.ظ، توسط RASPINA.)
(۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ ب.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط:  وقتی این عکسو دیدم ناخوداگاه اشکم سراریز شد ،یاد انتظار و چشم براهی مادری افتادم که اگر باچشم انتظاری چشم از دنیا نبسته باشه باید پیکر پسرشو دست بسته بعد از بیستو اندی سال دراغوش بگیره.
شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین هایل کجا دانند حال ما سبکباران ساحل‌ها؟

یادشون گرامی
من که داغون شدم با این خبر.
خیلی مدیون این شهدایم
//و عزت کشورم را با هیچی عوض نمی کنم//

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , vesta , NP-Cσмρℓєтє , so@ , emahii
ارسال: #۲۰۴۸۰
۱۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۱۷ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
می خوام کتاب "Code Compelete" زبان اصلی رو تهیه کنم؛ می گن باید از تهران اقدام کنی.
دوستان تهرانی می تونند راهنمایی کنند چطور میشه این کتاب رو تهیه کرد؟
پ.ن: مدیر محترم:لطفا یادداشت منو انتقال ندید؛گفتم همه اینجا میان،بهتر می تونم کمک بگیرم.Smile

Never give up on something you can't go a day without thinking about

۲) سال ۹۴ : دوباره از نو شروع می کنم.Smile
ارسال: #۲۰۴۸۱
۱۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۴۱ ب.ظ
کسی میدونه اگه بخوام تغییرات انجام بدم تو انتخاب رشته چیکار باید بکنم؟

هرکجا لرزیدی، از سفر ترسیدی، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.
ارسال: #۲۰۴۸۲
۱۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۴۵ ب.ظ، توسط NP-Cσмρℓєтє.)
(۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۳۴ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چرا ذهنتون همش باید درگیر باشه؟!

خودمم نمیدونم!
+ من همیشه بادمجون میخوردم و فکر میکردم همه همین حسی که من دارم رو دارن و خیلی طبیعیه, اصلاً بهش فکر نمیکردم , تا اینکه سال پیش اتفاقی یه بحثی شد من گفتم مگه شما هم بادمجون میخورید دهنتون زخمی نمیشه؟ زبونتون قاچ قاچ نمیشه؟ همچین نمیشه؟ همچون نمیشه؟ بعد دیدم همه منو اینجوری نگاه میکنن O_o
گفتن نه! گفتم پس چرا من انگار مواد مذاب میخورم تا معدم میسوزه! :|
کاشف به عمل اومد حساسیت دارم به بادمجون و تا این سن همش میخوردم و خبر نداشتم و زجر میکشیدم! :|
فکر کنم دیگه زیادی سعی میکنم سازگار بشم! :|

(۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۳۶ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  به قول روانشناسان" ذهن آشفته را باید سروسامان داد................."
.
.

والّا بحث نوشتن و ... اینا رو همیشه حس میکنم شعاره! چند ماه پیش نه برای همه ی این مسائل برای یکیشون نوشتم, حل نشد, کمتر هم نشد و در کمال ناباوری وجه هایی از اون مسئله هویدا شد که فقط باعث بزرگتر شدنش شد! :|

(۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۳۹ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  دقیقا باید سر و سامان داد باید مشکلشو حل کرد وگرنه کتاب خوندن می تونه مشکلی رو حل کنه؟
مگر اینکه تو کتابه راهنمایی ات کرده باشه (:
سوالی که مطرحه اینه که من اصلاً چرا گفتم کتاب؟! :-؟ خودم هم واقعاً نمیدونم! اصلاً منظورم کتابای روانشناسی نبود.
(۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۲۳ ق.ظ)Somayeh_Y نوشته شده توسط:  من از نوجوانی علاقه شدیدی به خوندن کتاب های روانشناسی داشتم. اوایل فکر میکردم معجزه می کنند. چندسال بعد کلا به هر چی تکنیک ان.ال. پی و مهارت فلان و بهمان بود بی اعتقاد شدم
کلاً بهشون بی اعتقادم! همشون یسری حرف تکراری و سطحی, هیچکدومشون پختگی ندارن؛ حرفاشون مثله یه پوسته هست؛ عمق نداره؛ نمیدونم ولی من الان حتی ازین پیام هایی که تو شبکه های اجتماعی مختلف میفرستن و مضمونش اندکی این مدلی باشه حالم بد میشه, احساس میکنم مثله این میمونه که مفهوم شیرین! همزمانی پردازش ها و سمافور رو از مقسمی, پوران , حقیقت و سایر دوستان بخونی و آخرش هنوز نفهمی چی شده؟! چون همشون اومدن از منبع یه چیزی کپی کردن که خودشون هنوز به حقیقتش دست پیدا نکردن و فقط نوشتن که کتاب پر شه!
ارسال: #۲۰۴۸۳
۱۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۵۶ ب.ظ
کد پنو واسه چی اینجوری کردی اخه؟!

پ.ن: اگه کارتون فرانت انده خوبه بعضی وقت ها به سایت هایی مثل کد پن سر بزنید به دلایل زیادی که حوصله ندارم بگم Big Grin
پ.ن۲: اینارو ببینید تا خودتون متوجه بشید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ارسال: #۲۰۴۸۴
۱۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۰۴ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۱۷ ب.ظ)Bahar_HS نوشته شده توسط:  می خوام کتاب "Code Compelete" زبان اصلی رو تهیه کنم؛ می گن باید از تهران اقدام کنی.
دوستان تهرانی می تونند راهنمایی کنند چطور میشه این کتاب رو تهیه کرد؟
پ.ن: مدیر محترم:لطفا یادداشت منو انتقال ندید؛گفتم همه اینجا میان،بهتر می تونم کمک بگیرم.Smile
pdfاش موجوده.

(۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۴۵ ب.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  خودمم نمیدونم!
+ من همیشه بادمجون میخوردم و فکر میکردم همه همین حسی که من دارم رو دارن و خیلی طبیعیه, اصلاً بهش فکر نمیکردم , تا اینکه سال پیش اتفاقی یه بحثی شد من گفتم مگه شما هم بادمجون میخورید دهنتون زخمی نمیشه؟ زبونتون قاچ قاچ نمیشه؟ همچین نمیشه؟ همچون نمیشه؟ بعد دیدم همه منو اینجوری نگاه میکنن O_o
گفتن نه! گفتم پس چرا من انگار مواد مذاب میخورم تا معدم میسوزه! :|
کاشف به عمل اومد حساسیت دارم به بادمجون و تا این سن همش میخوردم و خبر نداشتم و زجر میکشیدم! :|
فکر کنم دیگه زیادی سعی میکنم سازگار بشم! :|
خربزه و انگور چطور؟
ارسال: #۲۰۴۸۵
۱۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۱۲ ب.ظ، توسط vesta.)
یکی هم من میشناسم به بادمجان حساسیت داره، زبونش همونطوری میشه که گفتی...
و البته خربزه و انگور هم حالت عطسه و سرماخوردگی میده
کیوی و تن ماهی هم هست که زبونش رو اذیت میکنه Big GrinTongue

پ.ن: باز یه کاربری یه مدل پستهایی گذاشت:| خدایا صبر عطا کن
پ.ن: این سایتها و وبلاگها جدیدا بازیشون گرفته ها

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: Avril89 , Bahar_HS
ارسال: #۲۰۴۸۶
۱۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۱۴ ب.ظ
(۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۱۱ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  پ.ن: باز یه کاربری یه مدل پستهایی گذاشت:| خدایا صبر عطا کن
اشاره به کاربر خاصیم نباشه.
چرا code complete رو نمیگید؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta
ارسال: #۲۰۴۸۷
۱۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۳۱ ب.ظ، توسط yagmur0022.)
(۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۴۱ ب.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  کسی میدونه اگه بخوام تغییرات انجام بدم تو انتخاب رشته چیکار باید بکنم؟
فقط حذف کد امکانش هست که تو نامه فکس میکنی بهشون
 سپاس‌گزاری شده توسط: ziba.O
ارسال: #۲۰۴۸۸
۱۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۳۲ ب.ظ
(۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۲۹ ب.ظ)yagmur0022 نوشته شده توسط:  
(19 خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۴۱ ب.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  کسی میدونه اگه بخوام تغییرات انجام بدم تو انتخاب رشته چیکار باید بکنم؟

به کدوم صندوق پستی؟

هرکجا لرزیدی، از سفر ترسیدی، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.
ارسال: #۲۰۴۸۹
۱۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۳۶ ب.ظ
(۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۳۲ ب.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  
(19 خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۲۹ ب.ظ)yagmur0022 نوشته شده توسط:  
(19 خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۴۱ ب.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  کسی میدونه اگه بخوام تغییرات انجام بدم تو انتخاب رشته چیکار باید بکنم؟

به کدوم صندوق پستی؟
به این شماره ۰۲۶۳۶۱۸۲۳۶۱ نامه رو فکس میکنی....که همراهش باید کپی کارت ملی رو میفرستی
تو نامه هم تمام مشخصات خودت مثل شماره پرونده شناسنامه داوطلبی کلا همه چی رو کامل با کدهای انتخابی که میخای حذف شن رو بنویس
تو سیستم پاسخگویی هم بپرسی میگن همینارو
 سپاس‌گزاری شده توسط: ziba.O
ارسال: #۲۰۴۹۰
۱۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۴۳ ق.ظ، توسط Somayeh_Y.)
(۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۴۵ ب.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  کلاً بهشون بی اعتقادم! همشون یسری حرف تکراری و سطحی, هیچکدومشون پختگی ندارن؛ حرفاشون مثله یه پوسته هست؛ عمق نداره؛ نمیدونم ولی من الان حتی ازین پیام هایی که تو شبکه های اجتماعی مختلف میفرستن و مضمونش اندکی این مدلی باشه حالم بد میشه, احساس میکنم مثله این میمونه که مفهوم شیرین! همزمانی پردازش ها و سمافور رو از مقسمی, پوران , حقیقت و سایر دوستان بخونی و آخرش هنوز نفهمی چی شده؟! چون همشون اومدن از منبع یه چیزی کپی کردن که خودشون هنوز به حقیقتش دست پیدا نکردن و فقط نوشتن که کتاب پر شه!
احیانا منظورت تمام کتاب های روانشناسی که نبود که.Smile اگه اینجوری باشه خودمون رو از یه سری مطالب مفید علمی محروم کردیم. مثلا "تونی بوزان" نویسنده کتاب های روانشناسی هست. شما یه سرچ بکنید کتاب های ایشون را. اصلا قابل قیاس نیست با این کتابهای آبکی اینو قورت بده، اونو پیدا کن و .... اشاره به کتاب خاصیم نبود Big Grin

ولی یه چیزی رو خوب اومدیWink چرا وقتی میگیم یه کتاب میخوایم برای آرامش. یهو ذهن ها همه میره به سمت روانشناسی؟!!!
مطالعه کتاب مورد علاقه آرامش میاره حالا میخواد تاریخ باشه یا جغرافی یا طنز.
نتیجه اخلاقی اینکه من پیشنهاد قبلی ام رو پس می گیرم Big Grin
برو کتاب «خیره به خورشید نگریستن» از «اروین یالوم» رو بخون. درباره غلبه بر وحشت مرگ هست.Tongue
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , NP-Cσмρℓєтє , Bahar_HS

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۵۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۴۶۴ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۱ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۹۳۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۳ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۹ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۹ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close