زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شبکه های کامپیوتری

subtitle
ارسال:

mahdieh-Z پرسیده:

Information شبکه های کامپیوتری

تا جایی که من می دونم برای این درس دو تا مرجع اصلی هست:
۱/ شبکه های کامپیوتری، اندرو اس تننباوم، ترجمه‌ی ملکیان، زارع پور و پدرام.
۲/ شبکه های کامپیوتری و انتقال داده، ویلیام استالینگز.
کتاب تست:
۱/ ۳۰۰۰ مسئله‌ی حل شده در شبکه های کامپیوتری و انتقال داده، دکتر فتحی و مهندس صفائی.
(ولی خیلی از استاد‌ها منجمله دکتر حقیقت میگن که این کتاب هم غلط داره!!)

کتاب های درس و تست:
۱/ شبکه های کامپیوتری - گسترش علوم پایه (مقسمی)‌:
اکثر کسایی که ازشون سوال کردم این کتاب رو نپسندیدن! شیوه انتقال مطالبش بد نیست ولی شبکه های کامپیوتری یک موضوع گسترده هست و بهتره روی مطالبی که بستر ازش تست میاد! تمرکز بشه که این کتاب به نظر این طور نمی اومد (در ضمن حجمش هم خیلی کمه) در ضمن تست هاشم غلط زیاد حل کرده!!
۲/ شبکه های کامپیوتری پوران پژوهش:
این کتاب جزو اولین ورژنهای چاپش هست ولی پوشش گستردگی مطالبش بد نیست! و خیلی‌ها حتی کسایی که تو موسسات مختلف کلاس رفتن و کسانیکه پایه شون ضعیف بوده تونستن ازش استفاده کنن! ولی بازم یک سری از مباحث رو خیلی خلاصه آورده و خوب هیچ چی مرجع نمیشه! حل تست هاشم قابل اعتماد‌تر از کتاب مقسمی هستش...
۳/ جزوه پارسه - این کتاب در مقایسه با قبلی‌ها تاکید بیشتری روی انتقال داده داره! (که تو این درس هم ازش سوال میاد) ولی غلط تایپی! زیاد داره! و خیلی‌ها معتقد هستن که اگه کلاس حقیقت (نویسنده کتاب که در پارسه درس میدن) رو نری و این کتاب رو بخونی بدتر گیج میشی و بهتر هست کتابای دیگه رو بخونی...(و خوب اگه کتاب مرجع رو خوندین و یا پایه درسیتون بد نیست می تونین گیرش بیارین و لی دقت کنید که غلط های تایپیش گاهی وقتها مطلب رو غلط کرده که خود استاد پارسه سر کلاس میگه پچه‌ها درستش می کنن و نمی دونم چرا بازم سال بعد با همون غلطها چاپش میکنن!!)
دکتر حقیقت دقیقا از روی همین کتاب تو موسسه پارسه درس میدن و تا جایی که من شنیدم شاگرداش احساس میکنن دارن شبکه رو واقعا یاد میگیرن!! چند نفری رو هم می شناسم که با voice و همین جزوه تونستن از پس این درس بدون خوندن مرجع بر بیان...

تجربه شخصی:
یک نفر رو می شناختم که مرجع تنن باوم رو خوند و اطلاعات شبکش هم بد نبود ولی نمی تونست خیلی از تست‌ها رو بزنه! خلاصه خیلی‌ها میگن شبکه اونقدر گسترده هست که نمیشه هیچ وقت از دونستن همه مطالب  مطمئن بود و بهتره رو خطوط اصلی که سالهای قبل ازش تست اومده متمرکز شد! ولی مشکل اینجاست که تعداد سوالهایی که از سالهای قبل هم هست محدوده...

۱
ارسال:

bijibuji پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

کتاب فروزان
Data Communications and Networking (4th Edition) - Forouzan
فرمت :PDF
حجم فایل: ۱۱ مگابایت

HeartHeartHeartHeartHeart

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

HeartHeartHeartHeartHeart

۱
ارسال:

MSZ پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

سلام
دوستان اگه کسی اطلاع داره برای کنکور ارشد آی تی دقیقا چه سر فصل هایی رو تو درس شبکه خوند، میشه اینجا بگه؟
اگه لطف کنین و بصورت سرفصلی بگین خیلی ممنون میشم تا بتونم از تو کتابها و جزاوات مختلف اونها رو مطالعه کنم
با تشکر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

Afra پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

ممنونم از مهدیه جان بابت توضیحات کامل شون
همونطور که گفته شد گستردگی مطالب شبکه بسیار زیاد هست. دکتر حقیقت هم توی کلاساشون به بچه‌ها توصیه می کنند که مفاهیم انتقال داده را از کتای گارسیا بخوانند که معادل فصل های ابتدایی جزوه ایشون هست. وسایر بخش هایی تئوری شبکه را هم از کتاب تنن باوم بخوانند.
به نظر من این تقسیم بندی دکتر حقیقت از گیج شدن دانشجو می کاهد.

البته برخی برای تسلط روی مفاهیم انتقال داده، تست های انتقال داده، گرایش معماری حل می کنند. که به نظر من می تونه در این زمینه مفید باشد.

۰
ارسال:

saeed_it پاسخ داده:

RE: شبکه های کامپیوتری

حل مسائل شبکه های کامپیوتری و انتقال داده، ویلیام استالینگز ویرایش ۷

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
ارسال:

lucifer پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

من چند جا دیدم که می گفتن سوالهای شبکه از کتاب Communication Networks نوشته Alberto Leon-Garcia مطرح میشه
این کتاب مثل اینکه تو امیرکبیر تدریس میشه. تو چند تا از وبلاگ‌ها هم دیدم که بعضیا پارسال از رو اون می خوندن. البته نسخه غیر چاپی اون گیر نمیاد و باید از رو کتاب کپی کرد. کسی هست که اسم این کتابو شنیده باشه با اطلاعاتی در مورد اون داشته باشه؟

ارسال:

Afra پاسخ داده:

(۱۶ تیر ۱۳۸۹ ۰۹:۲۷ ب.ظ)lucifer نوشته شده توسط:  من چند جا دیدم که می گفتن سوالهای شبکه از کتاب Communication Networks نوشته Alberto Leon-Garcia مطرح میشه
این کتاب مثل اینکه تو امیرکبیر تدریس میشه. تو چند تا از وبلاگ‌ها هم دیدم که بعضیا پارسال از رو اون می خوندن.کسی هست که اسم این کتابو شنیده باشه با اطلاعاتی در مورد اون داشته باشه؟
بلی من نیز بنا به نقل قول برخی شنیدم که دکتر حقیقت خواندن این کتاب را توصیه کرده اند.
(۱۶ تیر ۱۳۸۹ ۰۹:۲۷ ب.ظ)lucifer نوشته شده توسط:  من چند جا دیدم که می گفتن سوالهای شبکه از کتاب Communication Networks نوشته Alberto Leon-Garcia مطرح میشه
البته نسخه غیر چاپی اون گیر نمیاد و باید از رو کتاب کپی کرد. کسی هست که اسم این کتابو شنیده باشه با اطلاعاتی در مورد اون داشته باشه؟

و اما خبر خوب در رابطه با ترجمه ...
این کتاب توسط سید اصغر امیری، غلامی و محمدی یقینی ترجمه شده.
ناشر اون هم "پیوند نو" است.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

yasemi پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

این کتاب ترجمه داره ؟

۰
ارسال:

arshad91 پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

همون منظورم کتاب بود
میشه کتاب سفارش داد از انتشاراتش اما اول تماس بگیر با نمایندگی شهرتون

۰
ارسال: #۱۰

faraaz_mb پاسخ داده:

پاسخ دوستمون، SAMARE‌، که در موضوع "بهترین کتاب شبکه های کامپیوتری" پرسیدند
نقل قول: voice شبکه‌ی د.حقیقت+ جزوه‌ی شبکه‌ی پارسه‌ی د.حقیقت رو از کجا میتونم گیر بیارم؟؟؟
رو این جا می دم.
**اگه در آزمون‌ها یا حداقل یکی از کلاس های پارسه ثبت نام کنی، می تونی جزوه‌ها رو، داشته باشی. اگه در آزمون‌ها شرکت کنی، جزوه های رشته-گرایشی که ثبت نام کردی، زوری همه رو باهم، بهت می دند. اگه حداقل یک کلاس ثبت نام کنی و بخواهی جزوه هارو تهیه کنی، گمان کنم، باز هم باید زوری، همه‌ی جزوه های رشته-گرایشت رو بخری. اگه اطلاعات بیشتری در این مورد خواستی، به سایت موسسه پارسه رجوع کن.
**اگه نخواستی اون‌ها رو ثبت نام کنی، گمان کنم جزوه‌ی شبکه-د.حقیقت که در بسته‌ی مانشت وجود داره، اسکن شده‌ی همون جزوه‌ی تایپی شبکه‌ی پارسه-د.حقیقت(که جزو مجموعه جزوات پارسه است) یا جزوه‌ی دستنویس کلاسی شون باشه. می تونی جزوه‌ی تایپی-ی شبکه‌ی پارسه-د.حقیقت رو، از لینک زیر دانلود کنی

(با تشکر از
)

**ویس شبکه‌ی د.حقیقت در بسته‌ی مانشت وجود داره. برای تهیه‌ی اون بسته و دونستن محتواش، پست های موضوع "
" رو بخون. زود بخون که به دومین پست آقای تنهایی(=admin) در صفحه‌ی هفتم برسی.
به نقل از اون پست آقای تنهایی
نقل قول: تنها تا آخر امشب واسه ثبت نام وقت هست و بعد از امشب به طور موقت ثبت نام بسته می شه.

۰
ارسال: #۱۱

fazelian پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

سلام دوستان.

کسی کتاب انتقال داده فروزان رو خونده؟؟چطور کتابیه؟؟

میشه کتاب فروزان و گارسیا رو با هم مقایسه کنید؟؟

ارسال: #۱۲

bijibuji پاسخ داده:

(۱۱ آبان ۱۳۸۹ ۰۲:۳۲ ب.ظ)fazelian نوشته شده توسط:  سلام دوستان.

کسی کتاب انتقال داده فروزان رو خونده؟؟چطور کتابیه؟؟

میشه کتاب فروزان و گارسیا رو با هم مقایسه کنید؟؟

کتاب فروزان رو من خوندم
فوق العاده است واسه درک دقیق
اگر مشکل مفهومی دارید و جایی رو از کتابی خوندید و نفهمیدید حتما سراغ اش برید.
کتاب فروزان به دقت همه چیز رو دسته بندی کرده.
واقعا دسته بندی و شیوه و نظم ارائه مطالب اش عالیه و کتاب مثلا تننباوم با اون قابل قیاس نیست از این لحاظ. همینطور گارسیا هم طبقه بندی خیلی بدی داره.
فروزان به جای پریدن از این شاخه به اون شاخه خیلی دقیق همه چیز رو کنار هم چیده.
دوستان خوب مانشتی
می شه لطفا یکی از دوستان بزرگواری کنه و وویس (صدای) کلاس دکتر حقیقت رو بذاره واسه دانلود؟
ینی اگه این کارو بکنی‌ها ایشالا که رتبه ات یک شه.

۰
ارسال: #۱۳

arshad91 پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

یعنی این که ما دانلود کردیم با چاپ جدید پارسه فرق نداره؟

ارسال: #۱۴

faraaz_mb پاسخ داده:

(۱۲ آبان ۱۳۸۹ ۱۲:۵۴ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  یعنی این که ما دانلود کردیم با چاپ جدید پارسه فرق نداره؟

من از لینکی که در پست قبلی‌ام در این موضوع دادم، جزوه‌ی شبکه‌ی پارسه رو دانلود کردم. همون طور که شما دیدید، این فایل‌، اسکن شده‌ی جزوه‌ی تایپی شبکه‌ی پارسه-دکتر.حقیقت، چاپ بهار۸۶، هستش.
*البته من چاپ بهار۸۸‌، این جزوه رو دارم. علت این که دانلود کردم این بود که، گفتم شاید جزوه‌ی دستنویس باشه یا اصلاح شده‌ی جزوه‌ی تایپی باشه، که نبود.
*چاپ بهار۸۸ این جزوه، نسبت به چاپ بهار۸۶ اش، هیچ تفاوتی ندارد. فقط این که، در چاپ۸۶‌، شماره گذاری صفحات، از صفحه‌ی اول فصل۱ شروع شده، اما در چاپ۸۸، از صفحه‌ی بعد از جلد. به همین خاطر، آخرین صفحه‌ی چاپ۸۸ = ۲۰۰
*در
، بعضی مشخصات چاپ۸۹ رو نوشته. تعداد صفحات، مقدمه و عنوان فصل‌ها‌، نسبت به چاپ۸۸ ،هیچ تغییری نکرده.

۰
ارسال: #۱۵

faraaz_mb پاسخ داده:

(۱۲ آبان ۱۳۸۹ ۰۱:۱۲ ق.ظ)مریم نوشته شده توسط:  1-شما ویس شبکه‌ی دکتر.حقیقت رو گوش کن، فصل به فصل که اشکالاتشو گرفتی، به من هم بگو.
۲-کتاب پارسه رو از کجا گیر آوردی؟
۳-به نظرتون اگر فقط جزوه‌ی سر کلاس دکتر حقیقت را گیر بیاریم بخونیم بهتر نباشه؟

۱-اگه فرصت کنم، از شما و مجموعه‌ی مانشت، دریغ نمی کنم.

۲-پست های من رو در همین موضوع بخون.Smile

۳-گیر آوردن جزوه‌ی دستنویس شبکه‌ی د.حقیقت هم یک راه حله (البته اگه خوانا باشه و از نظر صحیح بودن متن، از جزوه‌ی تایپی بهتر باشه). من سراغ ندارم. اگه گیر آوردید، اطلاع بدید.

۰
ارسال: #۱۶

jikjik پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

سلام نظرتون راجع به شبکه مقسمس چیه؟
بهتر نیست از مقسمی + جزوه پارسه استفاده کنم هرجا مشکل داشتم به استالینگز رجوع کنم؟
لطفا زودتر جواب بدید مهمه ممنون

۰
ارسال: #۱۷

yasemi پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

من چاپ اول مقسمی رو دارم خیلی اشتباه داره اما از کتابای موجود بهتره البته بازم روش نباید حساب باز کنی

۰
ارسال: #۱۸

fazelian پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

سلام دوست عزیز

توی شهرمون فروزان پیدا نمیشه میشه آدرس یه سایتی یا یه جایی رو بهم بدی تا کتابو تهیه کنم.
ممنون

ارسال: #۱۹

bijibuji پاسخ داده:

(۱۹ آبان ۱۳۸۹ ۰۴:۵۱ ب.ظ)fazelian نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز

توی شهرمون فروزان پیدا نمیشه میشه آدرس یه سایتی یا یه جایی رو بهم بدی تا کتابو تهیه کنم.
ممنون

۰
ارسال: #۲۰

arshad91 پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

اسم کتاب فروزان دقیقا چی هست؟

۰
ارسال: #۲۱

alavinejad پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

نظر رتبه ۲۱ آی تی ۸۹:
شبکه: اول پوران رو بخون ولی کافی نیست باید کتاب پارسه شبکه رو هم پیدا کنی تو اون فرمول‌ها رو خوب نوشته ولی کتاب پارسه شبکه خیلی زیاده و تو لازم نیست همش رو نگاه کنی کنی فقط فرمولهای مربوط به خطایابی و پنچرها‌ی Selective رو بخون و بخش های حفظی مربوط به باس و آی پی و لایه شبکه رو بخون( تاکید میکنم اون فرمولهای مربوط به لایه فیزنیک که تو یکی د و سه فصل اول پارسه هست و مربوط به الکترونیک میشه رو نخون‌، به درد ما نمی خوره)+اگر کتاب ۳۰۰۰ مسئله در شکبه فتحی رو پیدا کردی پیدا کن بخون البته اگر وقت کرید

۰
ارسال: #۲۲

bijibuji پاسخ داده:

(۱۹ آبان ۱۳۸۹ ۰۴:۵۱ ب.ظ)fazelian نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز

ممنون

چشم می گردم لینک دانلود می ذارم براتون اگر پیدا کردم

(۲۰ آبان ۱۳۸۹ ۰۵:۵۳ ب.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  اسم کتاب فروزان دقیقا چی هست؟

Data Communications and Networking
Publisher: Mc Graw Hill
ISBN: 0071254420

۰
ارسال: #۲۳

bijibuji پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

دوستان دیگه اگر کسی صدای Voice استاد حقیقت رو داره (شبکه های کامپیوتری) یه لینک دانلود بذاره

خیلی بش نیاز دارم خواهشا
یا اگر کسی می دونه جزوه پارسه کجاهاش غلط عمده و تعیین کننده داره راهنمایی کنه

۰
ارسال: #۲۴

alavinejad پاسخ داده:

شبکه تننباوم برای پیام نور

fazelian درخواست جزوه یا کتاب کرده بود که من شبکه تننباوم ترجمه فارسی برای دانشجویان پیام نور (۳۱۱ صفحه - ۲/۳۰ مگابایت) آپ کردم که می تونید از صفحه ذیل دانلود کنید

ارسال: #۲۵

fazelian پاسخ داده:

RE: شبکه تننباوم برای پیام نور

(۲۸ آبان ۱۳۸۹ ۰۶:۲۱ ب.ظ)alavinejad نوشته شده توسط:  fazelian درخواست جزوه یا کتاب کرده بود که من شبکه تننباوم ترجمه فارسی برای دانشجویان پیام نور (۳۱۱ صفحه - ۲/۳۰ مگابایت) آپ کردم که می تونید از صفحه ذیل دانلود کنید

سلام دوست عزیز

دستت درد نکنه.اگه یه کتاب باشه غیر تننبام خیلی خوب میشه مخصوصا اگه قسمت های انتقال داده در ارشد میاد رو داشته باشه.

۰
ارسال: #۲۶

مجید ق پاسخ داده:

سلام میخواستم بدونم نظر تون در مورد این کتاب چیه ؟؟یا اگه کسی خونده بگه چه جوریه ؟؟؟

تئوری و مسایل شبکه های کامپیوتری
اد تایتل، فرشاد صفایی (مترجم)

قیمت پشت جلد: ۸۰۰۰۰ ریال

مشخصات کتاب

* تعداد صفحه: ۳۰۴
* نشر: نوپردازان (۱۴ دی، ۱۳۸۷)

HuhHuhHuhHuhHuh

ارسال: #۲۷

nilo_b پاسخ داده:

(۱۶ دى ۱۳۸۹ ۰۸:۴۱ ب.ظ)مجید ق نوشته شده توسط:  سلام میخواستم بدونم نظر تون در مورد این کتاب چیه ؟؟یا اگه کسی خونده بگه چه جوریه ؟؟؟

تئوری و مسایل شبکه های کامپیوتری
اد تایتل، فرشاد صفایی (مترجم)

قیمت پشت جلد: ۸۰۰۰۰ ریال

مشخصات کتاب

* تعداد صفحه: ۳۰۴
* نشر: نوپردازان (۱۴ دی، ۱۳۸۷)

HuhHuhHuhHuhHuh

اگه همون کتابه قهوه ای (قد کتاب بلند) منظورتونه من این کتابو داشتم به نظرم کتابه خیلی خوبی بود و مطلبم خیلی خوب گفته کتاب کاملی‌ام بود اما انگار چاپش متوقف شده.

۰
ارسال: #۲۸

sepideh_6612 پاسخ داده:

سلام
گفتم یه مطلب رو بگم شاید به درد بچه هایی که کنکور it میدن بخوره شبکه های کامپیوتری یه درس واقعا سخته و اگه بخواید کامل بخونید حجمش خیلی زیاده ولی اتفاقی که تو کنکور‌ها افتاده اینه که سوالهایی که هر سال اومده خیلی تکراری بوده یا شبیه تستای سالای قبلش بوده به خاطر همین زیاد لازم نیست که خیلی مطالب زیادی برای این درس بخونید به نظر من لازمه که تستای سالای قبل رو خوب یاد بگیرید همین کنکور ۸۹ یه تست کامل تکراری بود من خودم با اینکه راهشو بلد نبودم ولی چون جوابو حفظ بودم زدم

۰
ارسال: #۲۹

مجید ق پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

من یک چیزی فهمیدم حالا من کار ندارم سوالات تکراری بوده یا نه ولی کلا من الان دارم میرم سر کلاس شبکه دکتر حقیقت واقعا اگه ایشون همراه کتابشون باشن واقعا عالیه به جون خودم رد خور نداه سوالاشو بزنی ایشون طوری یاد میدن که منه نوعی که اصلا نخوندم هم فهمیدم
و یک مژده بزرگ اینکه آقای حقیقت واسه سال بعد یه کتاب کامل شبکه مثل کتاب سیستم عاملاره میده ایشالاه که تو خرداد سال دیگه میاد
و سوالات چند سال اخیر شبکه به همراه جواب در سایت خود دکتر حقیقت هستند

در اینجا هست .

۰
ارسال: #۳۰

ملیکا پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

بچه‌ها واسه کنکور آزاد من میخوام شبکه رو در حدی بخونم که اگه تست گلابی اومد بتونم بزنم‌، نمی خوام خیلی فول بشم چون واقعا وقتش نیست و من هم هیچ پیش زمینه ای از شبکه ندارم .. جزوه ای که بشه خیلی سبک شبکه رو خوند سراغ ندارید ؟

۰
ارسال: #۳۱

مجید ق پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

سلام
پوران پژوهش کتابش مال طراح شبکه آزاد هست متونین ازون کمک بگیرین در آزاد انتقال داده کم میاد و بیشتر تعریفی هست

۰
ارسال: #۳۲

ملیکا پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

اسم مولف رو میشه بگید ؟

۰
ارسال: #۳۳

مجید ق پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

آقای رحمانی. ملیکا خانم پوران یک کتاب شبکه بیشتر نداره ایشون هم سلکتور آزمون دانشگاه آزاد هستند

۰
ارسال: #۳۴

ملیکا پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

مرسی ممنونم‌، بچه‌ها دیگه کسی جزوه خوبی نمیشناسه واسه آزاد ؟

۰
ارسال: #۳۵

faraaz_mb پاسخ داده:

سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه. چند ماهی هست که نشده، پست بذارم و فقط چند شب یکبار‌، بعضی ارسال های جدید رو می‌خوندم.Smile
(۰۶ اسفند ۱۳۸۹ ۰۴:۴۰ ق.ظ)bijibuji نوشته شده توسط:  شبکه های ارتباطی گارسیا ترجه امیر اصغری پر از اشتباه، غلط، و در کل افتضاحه
*از تذکرتون خیلی ممنونم. پس واجب شد که منتظر کتاب شبکه‌ی دکتر حقیقت (کتاب کنکوری جدیدشون- تهیه و توذیع کننده: موسسه‌ی پارسه) باشیم. از جمله، خودم، که به دلایلی، پارسال، ۲ماه به کنکور، از جو کنکور بیرون اومدم و سرجلسه کنکور هم نرفتم.
نقل قول: من نمی دونم دوستی که توصیه کردن خودشون مطالعه کردن این کتاب رو یا همنطوری شنیدن و نوشتن.
*درست متوجه نشدم، آیا منظور شما، من هستم یا نه؟
* تمام پست هام رو در این موضوع و موضوع "
" ،خوندم. هیچ کجا نگفتم حتما" این کتاب ترجمه رو بخونید. ارسال من که اولین بار، از این کتاب اسم بردم، در
‌، ارسال۴، هستش. مطلبی که در مورد ترجمه‌ی این کتاب نوشتم، عینا":
نقل قول: من این ۲ماه پیش از دکتر حقیقت پرسیدم. ایشون برای کنکور ارشد دولتی مهندسی it‌، هشت فصل اول کتاب شبکه/تالیف گارسیا رو معرفی کردند.
*تنها ترجمه‌ی این کتاب، بتازگی چاپ شده ("شبکه های ارتباطی"/ تالیف لئون-گارسیا/ ترجمه امیر اصغری <دانشجوی دکترای دانشگاه امیرکبیر> / انتشارات کتاب نیاز)،
من کمی از اونو خوندم، ترجمه ش روون بود. ضمنا" فایل زبان اصلی کتاب و حل المسائل زبان اصلی کتاب در سی دی همراه کتاب وجود داره.
*اگه خواستی این کتاب رو تهیه کنی و اگه تهران نیستی و اگه کتابفروشی های شهرتون نداشتند، با این شماره تماس بگیر: ۰۲۱-۶۶۴۰۵۳۷۲ (کتابفروشی انتشارات نص)، این کتابفروشی، فروش پستی هم داره.
**در ضمن اگه نخواستی ترجمه رو بخری و خواستی زبان اصلی بخونی، عبارت
Communication Networks Garcia 2nd edition
رو در
جستجو و کتاب رو دانلود کن. احتمال زیاد، زبان اصلی حل المسائلش هم تو همون ۴shared هست.
*با این حال، اگه موجب اتلاف وقت و پول کسی شدم، عذر می‌خوام. ارسال‌های مربوطه رو ویرایش و دقیق‌ترشون می‌کنم.
*(برای توضیح Smileگفته‌ی دکتر حقیقت، سر کلاس شبکه‌ی نصیر-تابستون۸۹‌، ابتدای جلسه‌ی اول، در مورد این کتاب ترجمه:
نقل قول: جدیدا" ۳تا دانشجوی دکترای دانشگاه امیرکبیر، کتاب شبکه‌ی گارسیا رو ترجمه کردند. من نخوندمش. اینکه چقدر خوبه، من نمی‌دونم. ولی معمولا" دانشجوهای دکترای دانشگاه امیرکبیر، آدمای باسوادی اند. ممکنه بیان خوبی نداشته باشند، ولی قطعا" چرت و پرت نمی‌نویسند. ممکنه از انشایش خوشتون نیاد.
***این طور که مشخص شده، غیر از انشایش، از خیلی چیزای دیگه‌اش هم خوشمون نمیاد.
  • ***به نظر من، ویس های پارسال کلاس های کنکور رو گیر بیاورید و بخش اول صحبت های استاد در جلسه‌ی اول (حدودا"‌، بیست دقیقه‌ی ابتدای جلسه‌ اول) که راهنمایی‌های کلی می دند، در مورد منبع و روش مطالعه اون درس (یا بعضا"، تمام دروس)، رو گوش بدید.
    (لااقل، فایل جلسه‌ی اول هر درس رو گیربیاورید و حداقل برای دروسی مثل شبکه که منبع‌شون کمی بحث برانگیزه، کار بالا رو انجام بدید)
    *من اون هارو از
    ،خریدم.(به قصد معرفی گفتم، نه تبلیغ)
نقل قول: این کتاب از ترجمه های ترجمه نژاد قمی سطح اش پایین تره حتی
فکر نکنم حالا حالاها کسی بتونه به رکورد آقای جعفر نژاد، برسه. در کل کره زمین هم گمان نکنم کسی باشه که با سرعت و مهارتی نزدیک به ایشون، این تعداد کتب علمی رو به این شکل، ترجمه کنه و این همه منابع رو به شکل کاغذ و وقت کارکنان خود انتشارات و وقت و پول دانشجوها رو هدر بده.
*در این دنیا که کسی پیدا نشد، به ایشون گیر بده. در اون دنیا ببینیم چی پیش میاد.
*البته مثل این کتابهای ترجمه‌ی جعفرنژاد و این ترجمه‌ی شبکه‌ی گارسیا، حداقل در رشته‌ی خودمون در کشورمون، کم نیست.
(*در ضمن من قبلا"‌، کتابهای ویندوزXP و برنامه نویسی C‌ی جعفر نژاد و بعضی قسمت‌های کامپایلر-ای هو-ترجمه جعفرنژاد-ویرایش جدید‌، رو خوندم، استثنائا"‌، خوب بودند.)
*من تصمیم گرفتم، دیگه از این به بعد، تا جایی که بتونم برای خریدن کتب ترجمه هزینه نکنم و میخوام مهارتم رو در خوندن کتب زبان اصلی، به مرور، زیاد کنم. این فرایند، فقط اولش کند پیش میره، بعد از مدتی، راه می‌افتم.*جلو ضرر، هر وقت گرفته بشه، سوده.

۰
ارسال: #۳۶

Potential پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

درسته . اساتید دانشگاه‌ها تننباوم رو معرفی میکنند . ولی طراح سوال‌ها دکتر صبایی از دانشگاه امیرکبیر هستن‌، که اونجا کتاب گارسیا تدریس میشه ...

خوندنتون بی فایده نبوده ... با تننباوم میشه به سوال های تعریفی /مفهومی جواب داد. ولی بعضی مسایل رو نمیشه جواب داد.

۰
ارسال: #۳۷

Majid gh پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

دقیقا من از آقای حقیقت سوال کردم پارسال گفت جزوه ای که سال بعد میدم به پارسه عالیه کتاب گارسیا منبع ماست ولی متاسفانه ترجمه خوبی نشده ولی از گارسیا سوال میاد

۰
ارسال: #۳۸

mim پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

کتاب خود دکتر حقییقت به نظرم کافیه.مطالبش منطبق بر کتاب گارسیا هست و self study هم هست.
من دوشنبه خریدمش و تا الان ۴ فصلشو خوندم.شیرینه
(۳۰ تیر ۱۳۹۰ ۰۵:۱۵ ب.ظ)asp_vb نوشته شده توسط:  بچه های تهرانی کسی نمیدونه کتاب دکتر حقیقت اومد یا نه ؟ پارسه تکی میده کتابو؟

اومد منم خریدم.تکی می دند.اگر ناز کردند بگو خود حقیقت گفته بدید.

۰
ارسال: #۳۹

sohrablou پاسخ داده:

با سلام
کسی جزوه شبکه دانشگاه امیر کبیر داره ؟ (دکتر صبایی - دکتر خرسندی) Blush
اگه دارید آپلود کنید.Shy

۰
ارسال: #۴۰

mim پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

سرفصلهای کتاب برای اوناییکه درخواست داده بودند.
کتاب توی ۱۲ فصله
۱: مقدمه ای بر انتقال داده‌ها و شبکه ها
۲:رسانه های انتقال
۳:آنالیز فوریه و عوامل ایجاد خطا
۴:انتقال جرم جابجایی
۵:فریم بندی
۶:کنترل خطا
۷:کنترل جریان
۸:کنترل دسترسی به رسانه
۹:وظایف لایه شبکه
۱۰:پروتکل اینترنت
۱۱:وظایف لایه انتقال
۱۲:دو پروتکل مهم انتقال

۰
ارسال: #۴۱

MSZ پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

سلام
من دنبال کتاب زبان اصلی شبکه های بهروز فروزان هستم
البته نسخه پی دی اف این کتاب رو دارم ولی می خوام خود کتاب رو تهیه کنم

کسی خبر داره که از کجا و به چه صورت می تونم این کتاب رو بصورت اورجینال یا آفست تهیه کنم؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۴۲

ژنیک پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

(۱۵ بهمن ۱۳۸۹ ۰۲:۴۱ ق.ظ)sina_n نوشته شده توسط:  
(09 بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۰۵ ق.ظ)مجید ق نوشته شده توسط:  من یک چیزی فهمیدم حالا من کار ندارم سوالات تکراری بوده یا نه ولی کلا من الان دارم میرم سر کلاس شبکه دکتر حقیقت واقعا اگه ایشون همراه کتابشون باشن واقعا عالیه به جون خودم رد خور نداه سوالاشو بزنی ایشون طوری یاد میدن که منه نوعی که اصلا نخوندم هم فهمیدم
و یک مژده بزرگ اینکه آقای حقیقت واسه سال بعد یه کتاب کامل شبکه مثل کتاب سیستم عاملاره میده ایشالاه که تو خرداد سال دیگه میاد
و سوالات چند سال اخیر شبکه به همراه جواب در سایت خود دکتر حقیقت هستند

در اینجا هست .

خیلی خیلی دستت درد نکنه . خیلی دنبال حل شبکه کنکور توسط دکتر حقیقت بدم

HeartHeartHeartHeart

ببخشید دوستان از کدوم قسمت این سایت میشه سوالات و جواباشون رو دانلود کرد ؟
میشه لطف کنید و لینک مستقیم بدید؟
متشکرم+ به امید موفقیت

۰
ارسال: #۴۳

mamat پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

دوست عزیز از بخش Pamphlets
لینک مربوطه هم اینه

۰
ارسال: #۴۴

انرژی مثبت پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

من تو اینترنت این ادرس رو پیدا کردم.البته می تونید قبلش تماس بگیرید ببینید درست باشه.

آدرس‌: تهران -بالاتر از میدان ولیعصر، کوچه دانش کیان، شماره ۲۶- ساختمان پارسه

تلفن‌ :(۲۰خط)۸۸۹۰۱۰۰۰

فاکس‌: ۸۸۸۴۹۲۱۰

صندوق پستی:۷۴۴۳/۱۴۱۵۵

ارتباط با شورای آموزشی(پیام گیر):۸۸۸۴۹۲۰۶

پاسخگویی به دانشجویان خارج از مرکز:۸۸۸۴۹۲۰۵

پست الکترونیکی‌: info@parseh.ac.ir

۰
ارسال: #۴۵

Potential پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

اون آدرس چند ماه هست که عوض شده ،

آدرس جدید: :: تهران، توانیر، خیابان نظامی گنجوی، تقاطع چهل شاهد، نبش رستگاران، پلاک ۱۲

تلفن:‌ : ٨۴٣٨٨

۰
ارسال: #۴۶

elhameli پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

سلام
میخواستم بدونم از دوستان کسی این کتاب شبکه راس و کراس رو خونده ؟
نحوه بیان کتاب مثل گارسیا هست ؟ یا بهتره ؟
مطالب شبکه رو به صورت جزئی گفته یا از هر مطلبی به صورت کلی در حد یک تعریف گفته شده ؟
ترجمه مناسبی از این کتاب که اکثریت مطالب رو درست پوشش داده باشه، وجود داره ؟
از دوستانی که این کتاب رو مطالعه کردن، ممنون میشم راهنمایی کنن.

ارسال: #۴۷

sohrablou پاسخ داده:

(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۴۳ ب.ظ)elhameli نوشته شده توسط:  سلام
میخواستم بدونم از دوستان کسی این کتاب شبکه راس و کراس رو خونده ؟
نحوه بیان کتاب مثل گارسیا هست ؟ یا بهتره ؟
مطالب شبکه رو به صورت جزئی گفته یا از هر مطلبی به صورت کلی در حد یک تعریف گفته شده ؟
ترجمه مناسبی از این کتاب که اکثریت مطالب رو درست پوشش داده باشه، وجود داره ؟
از دوستانی که این کتاب رو مطالعه کردن، ممنون میشم راهنمایی کنن.

کتاب راس و کراس رو دکتر حسین حاج رسولی ها ترجمه کردن که تخصص ایشون در شبکه و مخابرات هستش...
ایشون مدرس زبان تخصصی هم هستند... و کتاب زبان تخصصی هم دارند.
کتاب رو انتشارات نیاز دانش چاپ کرده.قیمتش هم ۱۵/۵۰۰ هستش.

۰
ارسال: #۴۸

Victorious پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

اینقدر صحبت شد یه جمع بندی می کنید
الان کتاب شبکه دکتر حقیقت کافی ؟
یا این کتاب ها هم باید خوند کتاب راس و کراس رو دکتر حسین حاج رسولی ها
مرجع ای که شبکه دکتر حقیقت را کامل کنه و ترجمه فارسی باشه ؟ چی
یکی از دوستان که تجربه دارن این بحث با راهنمایی هاشون جمع می کنن
من از اون صفحه اول خوندم تا الان
هنوز نمی دونم چه جوری رو منبع شبکه اعتماد کنم
که منابع انتخابی ام خوب و کامل !!!
ممنون

۰
ارسال: #۴۹

Mohammad-A پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

کتاب دکتر حقیقت به نظرم تا کنکور ۹۰ می‌تونست کامل جواب بده تست‌ها رو اما از امسال نه. باید منتظر نسخه‌ی تازه‌ی کتاب باشیم تا ببینیم تغییرات چی هست.
خاصیت شبکه اینه که نمیشه براش نسخه‌ی قطعی صادر کرد (متأسفانه)

۰
ارسال: #۵۰

saho پاسخ داده:

من پارسه چاپ ۹۰رو دارم
به نظرتون چاپ جدیدو بگیرم یا برم کتاب راس ترجمه حاج رسولیها رو بگیرم؟

۰
ارسال: #۵۱

zeinab پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

برای شبکه استالینگز و گارسیا و اف کراس کدوم ترجمه خوبه؟
یه ترتیب اولویت هم برا اینا بگین.
ارسال: #۵۲

sohrablou پاسخ داده:

(۱۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۳۶ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  برای شبکه استالینگز و گارسیا و اف کراس کدوم ترجمه خوبه؟
یه ترتیب اولویت هم برا اینا بگین.
گارسیا فقط یک ترجمه موجود است ترجمه سیدامیر اصغری (مترجم)، مصطفی غلامی (مترجم)، پوریا محمدی یقینی (مترجم) (ترجمه مناسبی نیست و کلآ نمیشه به طور کامل خوندتش)
کورس فقط یک ترجمه موجود است ترجمه دکتر حاج رسولی ها (می خوام بخرم ...حاج رسولی ها خوبه)
استالینگز ترجمه سپیدنام و محمد مهدی سالخورده

۰
ارسال: #۵۳

آنجلا پاسخ داده:

کسی خود کتاب گارسیا یا لینک دانلودشو داره؟

۰
ارسال: #۵۴

zeinab پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

(۱۸ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۵۸ ق.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  کسی خود کتاب گارسیا یا لینک دانلودشو داره؟

این کتابشه!!

۰
ارسال: #۵۵

آنجلا پاسخ داده:

یعنی دانلود رایگانش نیست؟

۰
ارسال: #۵۶

sarhang پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

سلام
کتاب فراز به فرود حاج رسولیها چه جوریه؟

خوبه؟ مطالب رو پوشش میده؟

ارسال: #۵۷

sohrablou پاسخ داده:

(۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۱۷ ب.ظ)sarhang نوشته شده توسط:  سلام
کتاب فراز به فرود حاج رسولیها چه جوریه؟

خوبه؟ مطالب رو پوشش میده؟
این کتاب ..واقعآ عالیه ـ مخصوصآ اینکه دکتر حاج رسولی ها ترجمه کرده.
اما مشکل اینجاست که ... با رویکرد حل مسایل نیست و به عنوان مرجع در کنار کتاب دکتر حقیقت خوبه.

شبکه‌های کامپیوتری: رویکرد از فراز به فرود

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال: #۵۸

moha پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

بالاخره شبکه چی بخونم من؟؟؟؟

کتاب حقیقت کافیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ارسال: #۵۹

Helmaa پاسخ داده:

(۲۹ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۳۸ ب.ظ)moha نوشته شده توسط:  بالاخره شبکه چی بخونم من؟؟؟؟

کتاب حقیقت کافیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز این تاپیک تا ۸ صقحه بزرگ شده که به همین سوال شما جواب بده لطفا با دقت بیشتر بخونیدSmile
نه،تنها کتاب حقیقت کافی نیست!

۰
ارسال: #۶۰

Helmaa پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

بله کتاب حقیقت کتاب خوبی هستش،اما پارسال سوالاتی اومد که مرجعش کتاب راس بود،گویا ویرایش جدیدشون تو مرداد آماده میشه میتونید کتاب جدیدشون رو تهیه کنید.
به نظر من که خوندن یه کتاب مرجع در کنار کتاب دکتر حقیقت لازمه اگر میخواهید درصد۱۰۰ بزنید این درس رو.
موفق باشید.

۰
ارسال: #۶۱

moha پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

مرسی

من کتاب پارسه چاپ ۸۶ و دارم خوبه ؟

ارسال: #۶۲

Helmaa پاسخ داده:

(۰۱ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۱۲ ب.ظ)moha نوشته شده توسط:  مرسی

من کتاب پارسه چاپ ۸۶ و دارم خوبه ؟

چاپ ۹۰ شون که تغییر کرده و چاپ امسالشون هم قراره تغییر کنه ،تک فروشی هم داره این کتاب پیشنهاد میکنم چاپ جدیدشون رو تهیه کنید.
موفق باشید.

۰
ارسال: #۶۳

engeneer_19 پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

گارسیا رو بخونم بهتره یا حقیقت؟

۰
ارسال: #۶۴

la85 پاسخ داده:

کتاب جدید دکتر حقیقت هنوز بیرون نیومده ؟ لطفا اگه کسی میدونه اطلاع رسانی کنه ؟
ممنون.

۰
ارسال: #۶۵

arg89 پاسخ داده:

سلام
من جزوه پارسه حقیقت که برای سال ۸۶ هست رو دارم،به نظرتون به درد می خوره؟ و این جزوه چقدر با کتابش فرق داره؟

ارسال: #۶۶

sohrablou پاسخ داده:

(۱۴ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۳ ب.ظ)arg89 نوشته شده توسط:  سلام
من جزوه پارسه حقیقت که برای سال ۸۶ هست رو دارم،به نظرتون به درد می خوره؟ و این جزوه چقدر با کتابش فرق داره؟
حداکثر تا دو هفته دیگه کتاب جدید دکتر حقیقت رو می تونید از پارسه تهیه کنید.
کتابهای سالهای پیش ۱۰۰% نمی تونه مفید باشه.
منبع اصلی درس شبکه راس هستش .
منبع ترجمه شده و می تونید تهیه کنید (ترجمه دکتر حسین حاج رسولی ها)

۰
ارسال: #۶۷

Mohammad-A پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

مطمئنید کتاب دکتر حقیقت تا شهریور میاد؟ اینطور که خیلی خوبه...
کتاب راس هم حجمش خیلی زیاده و مطالب بعضاً غیر مرتبط با کنکور داره (البته مرجعه دیگه)

۰
ارسال: #۶۸

saho پاسخ داده:

اون چیزی که قراره تغییر کنه مربوط به کدوم فصلایه شبکه پارسه چاپ ۹۰ هستش؟

ارسال: #۶۹

mosaferkuchulu پاسخ داده:

(۱۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۲ ب.ظ)saho نوشته شده توسط:  اون چیزی که قراره تغییر کنه مربوط به کدوم فصلایه شبکه پارسه چاپ ۹۰ هستش؟
دقیقا نمی دونم اما فکر کنم رویکرد کتاب کلا عوض شه!قبلا تکیه ی کتاب پارسه روی لایه ی فیزیکی و دیتا لینک بود.اما امسال تو کنکور حتی یه سوال هم از این لایه ها نبود.رو لایه های بالاتر تمرکز داشت!

۰
ارسال: #۷۰

Mohammad-A پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

(۱۵ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۵ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  کتاب راس خیلی شیرین و روان هست.در ضمن نیاز نیست تمام کتاب و بخونید.دو فصل آخر و بخش زیادی از فصل ۶ رو لازم نیست بخونید.عملا می شه ۵ فصل.
یعنی فکر میکنید وقت زیادی نمیگیره؟

ارسال: #۷۱

(۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۵ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  
(15 مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۵ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  کتاب راس خیلی شیرین و روان هست.در ضمن نیاز نیست تمام کتاب و بخونید.دو فصل آخر و بخش زیادی از فصل ۶ رو لازم نیست بخونید.عملا می شه ۵ فصل.
یعنی فکر میکنید وقت زیادی نمیگیره؟
بستگی داره تعریفتون از وقت زیاد چی باشه.توجه کنید که این درس جزو دروس مشترک هست و به نظر من باید بیشتر از درسای غیر مشترک روش وقت گذاشت.
در ضمن چون شبکه یه درس مفهومی هست خوندن کتاب مرجع که به تفصیل گفته همه چیزو به فهم خوب مطلب کمک می کنه در مقایسه با کتاب های کنکوری.

۰
ارسال: #۷۲

Mohammad-A پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

(۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۱۶ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  بستگی داره تعریفتون از وقت زیاد چی باشه.توجه کنید که این درس جزو دروس مشترک هست و به نظر من باید بیشتر از درسای غیر مشترک روش وقت گذاشت.
در ضمن چون شبکه یه درس مفهومی هست خوندن کتاب مرجع که به تفصیل گفته همه چیزو به فهم خوب مطلب کمک می کنه در مقایسه با کتاب های کنکوری.

بله مسلماً دروس مشترک و شبکه با وضعیت سوالات سال پیش، وقت بیشتری رو می‌طلبه، بیشتر منظور تحت‌الشعاع قرار دادن دروس دیگه بود. ممنون

۰
ارسال: #۷۳

engeneer_19 پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

چه کتابی بهترین برای شبکه است؟
دوستم داره مقسمی میخونه فصل اول پراز فرمول بوده که ما تابه حال اینو ندیده بودیم اصلا و درکش سخته الان
باید چه کتابی بخونیم که فهمش راحت باشه و از طرفی یک منبع عالی باشه؟

ارسال: #۷۴

(۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۸ ب.ظ)engeneer_19 نوشته شده توسط:  چه کتابی بهترین برای شبکه است؟
دوستم داره مقسمی میخونه فصل اول پراز فرمول بوده که ما تابه حال اینو ندیده بودیم اصلا و درکش سخته الان
باید چه کتابی بخونیم که فهمش راحت باشه و از طرفی یک منبع عالی باشه؟

دوست عزیز چند پست اخیر رو بخونید احتمالا جواب سوالتون و می گیرید.Smile

۰
ارسال: #۷۵

engeneer_19 پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

خب انگار باید تنن باوم+گارسیا حداقل تمرین هاش+ کورس حاج رسولی ها رو خوند! تنن باوم خونده نشه مشکل ساز میشه؟ درکنارش کتاب پارسه هم که هست.
یک سوال دیگه : تست و درس پوران یا مقسمی؟

لینک گارسیا که قرار دادید مشکل داشت
اگه مقدوره یک لینک بدید که تمریناشم باشه

۰
ارسال: #۷۶

شبکه های کامپیوتری

مسلما شما اینقدر وقت ندارید که همه ی این منابعی که گفتید رو بخونید.تنن باوم و گارسیا سال های قبل پیشنهاد می شد.اما با توجه به نوع سوالات امسال الان کتاب راس پیشنهاد می شه. و اینکه همه منتظرن ببینن پارسه امسال چه تغییراتی در کتاب شبکه اش می ده.
من کتاب مقسمی و ندیدم اما خودم با پوران موافق نیستم زیاد.
به نظرم برای تست از پارسه استفاده کنید بهتره.

۰
ارسال: #۷۷

engeneer_19 پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

راس ترجمه کیه؟ ترجمه بخونم دیگه؟
لینکی دارید کتاب رو ببینم؟

من فایل کتاب اصلی رو دارم اما کی وقت داره هم انگلیسی رو بفهمه بعد تازه شبکه یادبگیره
ترجمه خوبی داره که بشه بهش تکیه کرد و زبان اصلی رو نخوند؟

ارسال: #۷۸

(۱۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۲۷ ب.ظ)engeneer_19 نوشته شده توسط:  راس ترجمه کیه؟ ترجمه بخونم دیگه؟
لینکی دارید کتاب رو ببینم؟

ترجمه ی دکتر حسین حاج رسولی ها
من خودم هم فارسی شو گرفتم هم انگلیسی شو دانلود کردم.حجمش حدود ۴۵۰ مگابایت هست.
لینک تورنتشو داشتم اما متاسفانه حذفش کردم.

۰
ارسال: #۷۹

engeneer_19 پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

خب کتابشو فکر کنم تو آدینه باشه نه؟
من فایل کتابشو دانلود کردم زبان اصلیشو

ارسال: #۸۰

zeinab پاسخ داده:

(۱۷ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۷ ب.ظ)engeneer_19 نوشته شده توسط:  خب کتابشو فکر کنم تو آدینه باشه نه؟
من فایل کتابشو دانلود کردم زبان اصلیشو

آره هست

۰
ارسال: #۸۱

mammad_asir پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

بهترین ترجمه بازارش کیه؟
آیا حتما باید خرید؟

۰
ارسال: #۸۲

saho پاسخ داده:

به نظرتون این کتابو تهیه کنم یا فعلا از پارسه بخونم تا چاپ جدید که اومد فصلایه اخرو از اون بخونم ..چون میگن قراره فقط فصلایه اخره پارسه تغیییرکنه

۰
ارسال: #۸۳

sohrablou پاسخ داده:

کتاب شبکه , چاپ ۹۱ رو امروز از نمایندگی پارسه (تهران) گرفتم.
شمارگان : ۵۰۰۰
تعداد صفحات :۴۰۰
۲۴ صفحه کلآ اضافه شده که مربوط به متن و تست های سال ۹۱ هستش.
تنها فصل یازدهم (وظایف لایه انتقال) و فصل دوازدهم (دو پروتکل مهم انتقال) مطالبی اضافه نسبت به کتاب چاپ ۹۰ دارند.

ارسال: #۸۴

Amir V پاسخ داده:

(۲۲ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۰۵ ب.ظ)sohrablou نوشته شده توسط:  کتاب شبکه , چاپ ۹۱ رو امروز از نمایندگی پارسه (تهران) گرفتم.
تنها فصل یازدهم (وظایف لایه انتقال) و فصل دوازدهم (دو پروتکل مهم انتقال) مطالبی اضافه نسبت به کتاب چاپ ۹۰ دارند.

چند گرفتی؟

مشهد میده ۱۶ تومن. بی زحمت یه قیمت سیستم عامل هم بگیر برام مسیج کن. اینجا میده ۲۱ تومن!

ارسال: #۸۵

saho پاسخ داده:

(۲۲ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۰۵ ب.ظ)sohrablou نوشته شده توسط:  کتاب شبکه , چاپ ۹۱ رو امروز از نمایندگی پارسه (تهران) گرفتم.

یعنی واسه یکم تغغیر دوباره باید بخرمش؟

۰
ارسال: #۸۶

molai پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

سلام بچه ها من مشهد هستم ایا میتونم بخرم یا نه؟

ارسال: #۸۷

Amir V پاسخ داده:

(۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۴ ق.ظ)molai نوشته شده توسط:  سلام بچه ها من مشهد هستم ایا میتونم بخرم یا نه؟

آره برو از بلوار سجاد بگیر.

شمارش هم اینه:
۷۶۸۸۳۹۳

۰
ارسال: #۸۸

p kh پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

سلام
می خواستم ببینم شیراز هم کتاب شبکه پارسه چاپ ۹۱ و سیستم عاملش گیر میاد؟ از کجا باید بخرم؟من پارسال رفتم نمایندگی گفتن آزاد نمی فروشیم کسی اطلاع نداره چطور باید تهیه کنم؟

ارسال: #۸۹

Helmaa پاسخ داده:

(۲۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۲۸ ب.ظ)p kh نوشته شده توسط:  سلام
می خواستم ببینم شیراز هم کتاب شبکه پارسه چاپ ۹۱ و سیستم عاملش گیر میاد؟ از کجا باید بخرم؟من پارسال رفتم نمایندگی گفتن آزاد نمی فروشیم کسی اطلاع نداره چطور باید تهیه کنم؟

بله پارسال که نمی فروختند،امسال رو نمیدونم تماس بگیرید به نمایندگی پارسه تو شیراز سوال کنید.من که سیستم عامل رو یکی از دوستان زحمت کشیدن از تهران برام گرفتن ،شبکه هم از نمایندگی پارسه تو بوشهر گرفتم تکی میدادن!

۰
ارسال: #۹۰

molai پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

سلام بچه من چاپ جدید خریدم واقعا عالیه

۰
ارسال: #۹۱

hadilg پاسخ داده:

سلام بچه ها
ای بابا ما شهرسنتانی ها چه کنیم چی جوری تهیه کنیم پست می کنن برامون نمایندگی ها
یا بیاییم تهران بگیریم
راستی انتشاراتش همون طرح نو هست کتاب های پارسه

۰
ارسال: #۹۲

moha پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

بالاخره شبکه دکتر حقیقت یا راس؟؟؟

۰
ارسال: #۹۳

p kh پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

سلام دوستان
من این مدت رو خیلی دنبال کتاب شبکه دکتر حقیقت بودم گیر نیاوردم اگه کسی حتی همون چاپ ۹۰ رو هم داشته باشه و بفروشه یا بده کپی کنم یا ...ممنون می شم من شیراز هستم. یه مساله دیگه اینکه شنیدم احتمالا مرکز کپی بعضی دانشگاه ها دارند می خواستم ببینم صحت داره؟؟واقعا کلافه شدم..نداشتن این کتاب روی درس خوندنم تاثیر منفی گذاشته چون برای شبکه منبع درستی ندارم :-(
بی صبرانه منتظر کمک یا راهنمایی شما دوستان عزیز هستم
ممنون

۰
ارسال: #۹۴

asusx59sr پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

آدرس ایمیلتو بده فایل PDF شو واست میفرستم

(۲۶ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ)asusx59sr نوشته شده توسط:  
(26 شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۰۳ ب.ظ)p kh نوشته شده توسط:  

آدرس ایمیلتو بده فایل PDF شو واست میفرستم

دوست عزیز من چاپ ۹۰ رو دارم این دو فصل آخر هم داره و ۳۷۶ صفحه هستش. پس ظاهرا فقط تست های امسالو اضافه کرده

۰
ارسال: #۹۵

web132 پاسخ داده:

با سلام
کسی اون قسمتی از کتاب(چاپ ۹۱) رو که تغییر کرده ،نداره به بچه ها بده .آخه واسه یه خورده تغییر دوباره باید ۱۶۰۰۰ تومان بدیم.

۰
ارسال: #۹۶

moha پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

من شبکه فعلا فقط یه جزوه از دکتر حقیقت گیرم اومده از سال ۹۰ که ۱۰۰ صفحه هست.کتابش گیرم نیومد

چیکار کنم؟؟به جز این جزوه چی بخونم؟؟

۰
ارسال: #۹۷

amirdehi2 پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

ببخشید دوستان کسی پی دی اف شبکه حقیقت را داره خواهشآ برام بفرسته واقعآ گرفتار شدم چون کتابشو پیدا نمیکنم.ممنون
avesta.afshar@yahoo.com
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال: #۹۸

moha پاسخ داده:

(۱۶ مهر ۱۳۹۱ ۰۹:۲۴ ق.ظ)amirdehi2 نوشته شده توسط:  ببخشید دوستان کسی پی دی اف شبکه حقیقت را داره خواهشآ برام بفرسته واقعآ گرفتار شدم چون کتابشو پیدا نمیکنم.ممنون
avesta.afshar@yahoo.com
من یه دونه جزوشو دارم میفرستم برات

۰
ارسال: #۹۹

asusx59sr پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

چه جالب ۳ تا از سوالای پارسال عینا از کروس اومده. بچه ها حواستون باشه

ارسال: #۱۰۰

moha پاسخ داده:

(۱۹ مهر ۱۳۹۱ ۰۹:۲۸ ق.ظ)asusx59sr نوشته شده توسط:  چه جالب ۳ تا از سوالای پارسال عینا از کروس اومده. بچه ها حواستون باشه

از کجا؟؟

۰
ارسال: #۱۰۱

ali007 پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

(۱۹ مهر ۱۳۹۱ ۰۹:۲۸ ق.ظ)asusx59sr نوشته شده توسط:  چه جالب ۳ تا از سوالای پارسال عینا از کروس اومده. بچه ها حواستون باشه
از متن یا تمریناش اومده؟

۰
ارسال: #۱۰۲

virtual girl پاسخ داده:

این کتاب کروس رو از کجا میشه گیر آورد ؟

ارسال: #۱۰۳

asusx59sr پاسخ داده:

(۱۹ مهر ۱۳۹۱ ۰۵:۱۴ ب.ظ)virtual girl نوشته شده توسط:  این کتاب کروس رو از کجا میشه گیر آورد ؟

من نسخه انگلیسیشو نمیدونم از کجا دانلود کردم. بگرد شما هم ی نگاه بنداز تعجب میکنی. ترجمه حاج رسولی ها انتشارات نیاز دانش فارسیش هست با ترجمه ی عالی

۰
ارسال: #۱۰۴

virtual girl پاسخ داده:

حالا پارسال اینطوری بوده ولی ممکنه امسال اینطوری نباشه به نظرم یه جور ریسکه خوندنش.البته برای کسی که وقت داره که خوب طبعا بهتره اگه بخونه!

۰
ارسال: #۱۰۵

Lonely Palm پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

اینجور که من متوجه شدم هر چند سال طراحان محترم! روی یه کتاب خاص کلید می کنن. مثلا تو سال های اول برگذاری کنکور آی تی، مشخصا سوالا از تنن بام می اومده، بعد کم کم که اساتید امیرکبیر میشن طراح سوال، چند سال گارسیا میشه مرجع سوالات، دو سال پیش با مهندسی اینترنت استاد ملکیان میشد سوالا رو خیلی خوب جواب داد(و البته یه کم تنن بام) و ای کاش که همیشه اساتید فهیمی مثل ایشون طراح سوال بودند ... ولی کنکور امسال از کراس راس طرح سوال شد ... این حدس منه که باید یکی دو سالی این کتاب مرجع طرح سوال باشه!

۰
ارسال: #۱۰۶

Amir V پاسخ داده:

Re: شبکه های کامپیوتری

آنالیز فوریه تو سرفصله؟؟

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

۰
ارسال: #۱۰۷

Mohammad-A پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

درباره‌ی منبع واقعاً نمیشه اظهار نظر قطعی کرد تا زمانیکه سؤالات دیده بشه. مسئله‌ی اصلی در کنکور هم همینه که چیزی قابل پیش‌بینی نیست. سؤالات هم که گویا هر سال از بانک سؤال سنجش میاد و اساتید مختلف ممکنه تعدادی سؤال به سنجش بدن... بنابراین نمیشه با قطعیت چیزی رو گفت.
مثلاً کنکور ۹۰ آی‌تی... هر ۶ تا سؤال رو میشد با شبکه حقیقت زد. یا همین کنکور ۹۱... در مصاحبه‌های دوستان بخوانید٬ با شبکه‌ی حقیقت مینیمم سه تا رو درست زدند.

(۲۱ مهر ۱۳۹۱ ۰۲:۵۱ ق.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  آنالیز فوریه تو سرفصله؟؟

نه در اون حد ریاضی و... در حد شناخت سیگنال‌ها به نظرم کفایت میکنه.

۰
ارسال: #۱۰۸

mammad_asir پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

ما هنوز این حقیقت و کامل نخوندیم همه حرف از راس و کراس و ... میزنن. راسراسی اینا رو میخونید شما!!!! یا دارید استرس میدید!!!!!!

ارسال: #۱۰۹

mohammadali1990 پاسخ داده:

(۲۳ مهر ۱۳۹۱ ۰۵:۳۰ ب.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  ما هنوز این حقیقت و کامل نخوندیم همه حرف از راس و کراس و ... میزنن. راسراسی اینا رو میخونید شما!!!! یا دارید استرس میدید!!!!!!

مگه با حرفای بچه ها شما استرس میگیری؟

بیخیال بابا استرس چیه :دی

بقول بچه ها بننننننننننننندش نباش دادا

۰
ارسال: #۱۱۰

saho پاسخ داده:

دوستم کتاب شبکه حقیقت چاپ پارسالو خونده.میگفت میشد اکثرسوالاشوباهمین پارسه حل کرد.

۰
ارسال: #۱۱۱

moha پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

هی اینقد نگید کتب حقیقت من ندارم دپرس میشم خوب

ارسال: #۱۱۲

saho پاسخ داده:

(۲۳ مهر ۱۳۹۱ ۱۰:۱۲ ب.ظ)moha نوشته شده توسط:  هی اینقد نگید کتب حقیقت من ندارم دپرس میشم خوب

چشم.Smile

(۲۳ مهر ۱۳۹۱ ۰۶:۰۴ ب.ظ)mohammadali1990 نوشته شده توسط:  
(23 مهر ۱۳۹۱ ۰۵:۳۰ ب.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  ما هنوز این حقیقت و کامل نخوندیم همه حرف از راس و کراس و ... میزنن. راسراسی اینا رو میخونید شما!!!! یا دارید استرس میدید!!!!!!

مگه با حرفای بچه ها شما استرس میگیری؟

بیخیال بابا استرس چیه :دی

بقول بچه ها بننننننننننننندش نباش دادا

مگه نرم افزار هم شبکه داره؟؟؟؟

۰
ارسال: #۱۱۳

virtual girl پاسخ داده:

بچه ها خواهشا یکی به من بگه این حقیقت برای شبکه + سیستم عامل کتاب جدا داره یا همون جزوه ایه که پارسه به بچه هاش میده ؟؟!

هرکی یه چی میگه ....Huh

منم حقیقت نخوندم Sad .کتابای دیگه خوندم ... بایدگیرش بیارم

۰
ارسال: #۱۱۴

شبکه های کامپیوتری

من ک جزوه شو ندیدم --- کتابای مشکی چاپ جدیدشو دارم

ارسال: #۱۱۵

virtual girl پاسخ داده:

(۲۴ مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۲ ب.ظ)mohammadali1990 نوشته شده توسط:  من ک جزوه شو ندیدم --- کتابای مشکی چاپ جدیدشو دارم

برای هر دوتا درس داره؟ پس یعنی با اون جزوه هایی که درصورت شرکت کردن توی آزمونها بهت میدن فرق داره؟

۰
ارسال: #۱۱۶

شبکه های کامپیوتری

آره هر دوشو خریدم عزیز . . . حتما فرق داره -- ولی من شرکت نکردم و اون جزواتم ندیدم خب

۰
ارسال: #۱۱۷

Lonely Palm پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

نه هیچ فرقی ندارن این دو تا باهم، کتاب سیستم عامل و شبکه دکتر حقیقت همون هایی هستند که پارسه به دانشجوهاش میده جزو بسته آموزشیش
در مورد شبکه ش بگم که با نخوندنش چیزی رو از دست نمیدین، از یه دوستی که این کتابو داره فقط بخواین تست هاشو با جوابا براتون کپی کنه اگر هم نشد خیلی مهم نیست
به نظرم وقتتون رو بزارین روی حل مسائل فصل های لایه ی شبکه و انتقال از کتاب تنن بام، گارسیا و کراس راس
همش هم خوشبختانه بصورت پی دی اف موجوده

ارسال: #۱۱۸

(۲۴ مهر ۱۳۹۱ ۰۴:۰۸ ب.ظ)a.nikfarjam نوشته شده توسط:  نه هیچ فرقی ندارن این دو تا باهم، کتاب سیستم عامل و شبکه دکتر حقیقت همون هایی هستند که پارسه به دانشجوهاش میده جزو بسته آموزشیش
در مورد شبکه ش بگم که با نخوندنش چیزی رو از دست نمیدین، از یه دوستی که این کتابو داره فقط بخواین تست هاشو با جوابا براتون کپی کنه اگر هم نشد خیلی مهم نیست
به نظرم وقتتون رو بزارین روی حل مسائل فصل های لایه ی شبکه و انتقال از کتاب تنن بام، گارسیا و کراس راس
همش هم خوشبختانه بصورت پی دی اف موجوده

داری pdf سوال ها و حل شو؟

میشه لینک بدی؟
مرسی

۰
ارسال: #۱۱۹

Lonely Palm پاسخ داده:

معمولا solution manual هایی که توسط خود انتشارات کتاب منتشر میشن، سوال رو ندارن و فقط حاوی جواب هستند، ولی این مشکلی رو ایجاد نمی کنه شما کتاب ها رو بصورت پی دی اف دانلود کنین و یه راست برین سراغ تمرین هاش، تو خود انجمن مانشت لینک برای دانلود هر ۳ کتاب هست
با این حساب الآن حل تمرین هایی که من واسه کتاب تنن بام و کراس دارم فقط حاوی جوابه، و برای کتاب گارسیا سوال و جواب رو هر دو داره

حل مسائل کتاب شبکه های کامپیوتری تنن بام
Problem_Solutions_-_Computer_Networks__4Th_Ed.pdf
اندازه فایل: ۲۹۲/۲۲ KB

حل مسائل کتاب شبکه های ارتباطی لئون گارسیا
Leon Garcia-communications Networks- Solutions manual.zip
اندازه فایل: ۴/۹۲ MB

حل مسائل کتاب رویکرد تاپ داون کراس راس
Solution-kuros-topdown.pdf
اندازه فایل: ۶۰۳/۰۹ KB

۰
ارسال: #۱۲۰

Mohammad-A پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

من یه مشکلی دارم نمیدونم شما هم این مشکل رو دارید یا نه
این راه حل‌ها همخوانی زیادی با سوالات کتاب در ویرایش پنجم ندارند٬ شما سؤالات رو از کجا می‌خوانید؟

۰
ارسال: #۱۲۱

asusx59sr پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

من با خوندن راس تازه دارم میفهمم که تو شبکه و اینترنت چه خبره

۰
ارسال: #۱۲۲

Fardad-A پاسخ داده:

شبکه های کامپیوتری

بدلیل زیاد شدن صفحات و متنوع بودن موضوعات این تاپیک ، تاپیک بسته میشه. لطفا" سوالات و بحثهاتون را در تاپیکهای جداگانه در تالارهای مربوط به درس مطرح فرمایید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۸۶۲ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  میخوام خدمات کامپیوتری بزنم... maryam... ۹ ۱۰,۸۳۰ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  درآمد فروشگاه کامپیوتری چطوره چقدر سرمایه می خواد؟ friends ۶ ۱۷,۸۵۶ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۷۷۰ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  پکهای آموزشی دوره های شبکه SamanehRashvand ۱ ۲,۷۳۸ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: khayyam
Exclamation کمک برای انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری engeneer_19 ۱۷ ۳۶,۰۲۲ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bahman.shoghi
  کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری H.Mohammadi ۵ ۴,۱۷۱ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
Lightbulb کتاب شبکه های کامپیوتری دکتر حقیقت marvelous ۴ ۵,۱۷۸ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  درخت دسترس پذیری برای شبکه های پتری αɾια ۱ ۲,۱۴۲ ۰۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  دانلود حل المسائل شبکه های عصبی و ماشین های یادگیر نوشته سایمون هایکین ویرایش سوم jazana ۹ ۹,۴۴۱ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Mahtabdel72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close