زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۲۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شبکه های کامپیوتری

ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۴۱ ق.ظ، توسط mahdieh-Z.)
Information شبکه های کامپیوتری
تا جایی که من می دونم برای این درس دو تا مرجع اصلی هست:
۱/ شبکه های کامپیوتری، اندرو اس تننباوم، ترجمه‌ی ملکیان، زارع پور و پدرام.
۲/ شبکه های کامپیوتری و انتقال داده، ویلیام استالینگز.
کتاب تست:
۱/ ۳۰۰۰ مسئله‌ی حل شده در شبکه های کامپیوتری و انتقال داده، دکتر فتحی و مهندس صفائی.
(ولی خیلی از استاد‌ها منجمله دکتر حقیقت میگن که این کتاب هم غلط داره!!)

کتاب های درس و تست:
۱/ شبکه های کامپیوتری - گسترش علوم پایه (مقسمی)‌:
اکثر کسایی که ازشون سوال کردم این کتاب رو نپسندیدن! شیوه انتقال مطالبش بد نیست ولی شبکه های کامپیوتری یک موضوع گسترده هست و بهتره روی مطالبی که بستر ازش تست میاد! تمرکز بشه که این کتاب به نظر این طور نمی اومد (در ضمن حجمش هم خیلی کمه) در ضمن تست هاشم غلط زیاد حل کرده!!
۲/ شبکه های کامپیوتری پوران پژوهش:
این کتاب جزو اولین ورژنهای چاپش هست ولی پوشش گستردگی مطالبش بد نیست! و خیلی‌ها حتی کسایی که تو موسسات مختلف کلاس رفتن و کسانیکه پایه شون ضعیف بوده تونستن ازش استفاده کنن! ولی بازم یک سری از مباحث رو خیلی خلاصه آورده و خوب هیچ چی مرجع نمیشه! حل تست هاشم قابل اعتماد‌تر از کتاب مقسمی هستش...
۳/ جزوه پارسه - این کتاب در مقایسه با قبلی‌ها تاکید بیشتری روی انتقال داده داره! (که تو این درس هم ازش سوال میاد) ولی غلط تایپی! زیاد داره! و خیلی‌ها معتقد هستن که اگه کلاس حقیقت (نویسنده کتاب که در پارسه درس میدن) رو نری و این کتاب رو بخونی بدتر گیج میشی و بهتر هست کتابای دیگه رو بخونی...(و خوب اگه کتاب مرجع رو خوندین و یا پایه درسیتون بد نیست می تونین گیرش بیارین و لی دقت کنید که غلط های تایپیش گاهی وقتها مطلب رو غلط کرده که خود استاد پارسه سر کلاس میگه پچه‌ها درستش می کنن و نمی دونم چرا بازم سال بعد با همون غلطها چاپش میکنن!!)
دکتر حقیقت دقیقا از روی همین کتاب تو موسسه پارسه درس میدن و تا جایی که من شنیدم شاگرداش احساس میکنن دارن شبکه رو واقعا یاد میگیرن!! چند نفری رو هم می شناسم که با voice و همین جزوه تونستن از پس این درس بدون خوندن مرجع بر بیان...

تجربه شخصی:
یک نفر رو می شناختم که مرجع تنن باوم رو خوند و اطلاعات شبکش هم بد نبود ولی نمی تونست خیلی از تست‌ها رو بزنه! خلاصه خیلی‌ها میگن شبکه اونقدر گسترده هست که نمیشه هیچ وقت از دونستن همه مطالب  مطمئن بود و بهتره رو خطوط اصلی که سالهای قبل ازش تست اومده متمرکز شد! ولی مشکل اینجاست که تعداد سوالهایی که از سالهای قبل هم هست محدوده...

آب را گل نکنیم: شاید این آب روان می رود پای سپیداری، تا فروشوید اندوه دلی...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Afra , saeed_it , میترا , faraaz_mb , alavinejad , kurdestan , nafas_70 , sajad_8900 , prr121 , amirali3a , kimidoonekekie , هـــارمونیک
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۸۹, ۰۸:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ مرداد ۱۳۸۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ، توسط Afra.)
شبکه های کامپیوتری
ممنونم از مهدیه جان بابت توضیحات کامل شون
همونطور که گفته شد گستردگی مطالب شبکه بسیار زیاد هست. دکتر حقیقت هم توی کلاساشون به بچه‌ها توصیه می کنند که مفاهیم انتقال داده را از کتای گارسیا بخوانند که معادل فصل های ابتدایی جزوه ایشون هست. وسایر بخش هایی تئوری شبکه را هم از کتاب تنن باوم بخوانند.
به نظر من این تقسیم بندی دکتر حقیقت از گیج شدن دانشجو می کاهد.

البته برخی برای تسلط روی مفاهیم انتقال داده، تست های انتقال داده، گرایش معماری حل می کنند. که به نظر من می تونه در این زمینه مفید باشد.

و هر چه را که بدان امید می رود نزدیک است که برسد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: faraaz_mb , prr121
ارسال:
۰۲ تیر ۱۳۸۹, ۱۱:۳۴ ق.ظ
RE: شبکه های کامپیوتری
حل مسائل شبکه های کامپیوتری و انتقال داده، ویلیام استالینگز ویرایش ۷

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ما دیگران را فقط تا آن قسمت از جاده که خود پیموده‌ایم می‌توانیم هدایت کنیم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: admin , Afra
ارسال:
۱۶ تیر ۱۳۸۹, ۰۹:۲۷ ب.ظ
شبکه های کامپیوتری
من چند جا دیدم که می گفتن سوالهای شبکه از کتاب Communication Networks نوشته Alberto Leon-Garcia مطرح میشه
این کتاب مثل اینکه تو امیرکبیر تدریس میشه. تو چند تا از وبلاگ‌ها هم دیدم که بعضیا پارسال از رو اون می خوندن. البته نسخه غیر چاپی اون گیر نمیاد و باید از رو کتاب کپی کرد. کسی هست که اسم این کتابو شنیده باشه با اطلاعاتی در مورد اون داشته باشه؟

I am Lucifer
The god of hell fire
To see you suffer
Is my only desire
ارسال:
۲۳ مرداد ۱۳۸۹, ۰۹:۴۴ ب.ظ
شبکه های کامپیوتری
این کتاب ترجمه داره ؟

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۰۰ ب.ظ، توسط Afra.)
(۱۶ تیر ۱۳۸۹ ۰۹:۲۷ ب.ظ)lucifer نوشته شده توسط:  من چند جا دیدم که می گفتن سوالهای شبکه از کتاب Communication Networks نوشته Alberto Leon-Garcia مطرح میشه
این کتاب مثل اینکه تو امیرکبیر تدریس میشه. تو چند تا از وبلاگ‌ها هم دیدم که بعضیا پارسال از رو اون می خوندن.کسی هست که اسم این کتابو شنیده باشه با اطلاعاتی در مورد اون داشته باشه؟
بلی من نیز بنا به نقل قول برخی شنیدم که دکتر حقیقت خواندن این کتاب را توصیه کرده اند.
(۱۶ تیر ۱۳۸۹ ۰۹:۲۷ ب.ظ)lucifer نوشته شده توسط:  من چند جا دیدم که می گفتن سوالهای شبکه از کتاب Communication Networks نوشته Alberto Leon-Garcia مطرح میشه
البته نسخه غیر چاپی اون گیر نمیاد و باید از رو کتاب کپی کرد. کسی هست که اسم این کتابو شنیده باشه با اطلاعاتی در مورد اون داشته باشه؟

و اما خبر خوب در رابطه با ترجمه ...
این کتاب توسط سید اصغر امیری، غلامی و محمدی یقینی ترجمه شده.
ناشر اون هم "پیوند نو" است.

ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۳۵ ب.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۸۹ ۰۵:۲۴ ب.ظ)yasemi نوشته شده توسط:  قیمتش چنده ؟ اینجا که نداره سایت هست که بشه از طریق اون سفارش داد ؟
قیمتش ۱۳۰۰۰ تومن هست با سی دی. چاپ ۸۹ هستش شاید به همین دلیل فعلا کمیاب هست. من از انقلاب، انتشارات نص خریدم.
پشت کتاب سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
v رو نوشته که فعلا آماده نیست.

ارسال:
۱۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۸:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مهر ۱۳۸۹ ۰۸:۴۷ ب.ظ، توسط Afra.)
(۱۲ مهر ۱۳۸۹ ۰۳:۴۵ ب.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  :سلام بچه‌ها کسی جزوه شبکه دکتر حقییقت نداره؟D
سلام
تا اونجا که من می دونم.دکتر حقیقت برای تدریس شبکه در پارسه، از جزوه شبکه پارسه استفاده می کنند

ارسال:
۱۷ مهر ۱۳۸۹, ۰۴:۲۸ ب.ظ
بهترین کتاب شبکه های کامپیوتری
اینجا میتونی دو تا کتاب تننباوم یکی زبان اصلی و یکی ترجمه پیدا کنی.https://manesht.ir/forum/showthread.php?tid=363
ارسال: #۱۰
۱۷ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۳۳ ب.ظ، توسط faraaz_mb.)
من این ۲ماه پیش از دکتر حقیقت پرسیدم. ایشون برای کنکور ارشد دولتی مهندسی it‌، هشت فصل اول کتاب شبکه/تالیف گارسیا رو معرفی کردند.
*تنها ترجمه‌ی این کتاب، که من سراغ دارم، ("شبکه های ارتباطی"/ تالیف لئون-گارسیا/ ترجمه امیر اصغری <دانشجوی دکترای دانشگاه امیرکبیر> / انتشارات کتاب نیاز)، هستش.
  • (این قسمت تورفته، در تاریخ ۲۰-۳-۹۰‌، اضافه شده:
    *با توجه به این که دوستمون، bijibuji‌، در
    و در ارسال۱۰ ،گفتند:
    نقل قول: شبکه های ارتباطی گارسیا ترجمه امیر اصغری پر از اشتباه، غلط، و در کل افتضاحه
    این کتاب از ترجمه های ترجمه نژاد قمی سطح اش پایین تره حتی
    پس، شبکه گارسیا-ترجمه اصغری، توصیه نمی‌شه. (گمان کنم تا الان، این تنها ترجمه شبکه گارسیا است)
    *به نظر من، اگه مثل من زبانتون تعریفی نداره، منتظر کتاب کنکوری جدید دکتر حقیقت، که توسط موسسه پارسه منتشر و توذیع می‌شه‌، باشید. حتی اگه زبانتون هم قویه، این کتاب دکتر حقیقت هم مثل کتاب کنکوری دیگه شون (سیستم عامل، انتشارات موسسه پارسه)، احتمال زیاد کتاب خیلی خوبی خواهد بود و احتمال زیاد بتونه جای مرجع رو پر کنه. برای اطلاع بیشتر راجع به این کتاب، با موسسه پارسه-دفتر مرکزی تهران تماس بگیرید)
** اگه خواستی زبان اصلی شبکه گارسیا رو بخونی، عبارت
Communication Networks Garcia 2nd edition
رو در
جستجو و کتاب رو دانلود کن. احتمال زیاد، زبان اصلی حل المسائلش هم تو همون ۴shared هست.

Smile
مرا عهدیست با جانان، که تا جان در بدن دارم___هواداران کویش را، چو جان خویشتن دارم
 سپاس‌گزاری شده توسط: میترا
ارسال: #۱۱
۱۸ مهر ۱۳۸۹, ۰۲:۱۴ ق.ظ
RE: بهترین کتاب شبکه های کامپیوتری
این کتاب گارسیا ۸ فصل اولش چند صفحه می‌شه؟ زیاده؟

این چند فصل انتقال داده‌س بیشتر؟

خوبه؟

تو حل تستای کنکور کمک می‌کنه؟
ارسال: #۱۲
۱۸ مهر ۱۳۸۹, ۰۲:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مهر ۱۳۸۹ ۰۲:۳۹ ق.ظ، توسط yasemi.)
کتاب خوبی کتاب مقسمی همه مطالب رو از این کتاب آورده (کتاب استالینگز)

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina_n
ارسال: #۱۳
۱۸ مهر ۱۳۸۹, ۰۴:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آبان ۱۳۸۹ ۰۸:۰۰ ب.ظ، توسط faraaz_mb.)
نقل قول: این کتاب گارسیا ۸ فصل اولش چند صفحه می‌شه؟ زیاده؟
این چند فصل انتقال داده‌س بیشتر؟
خوبه؟
تو حل تستای کنکور کمک می‌کنه؟
تا آخر فصل هشتم= ۴۴۲صفحه
..................................
فصل اول= شبکه های ارتباطی و سرویس ها> صفحه شروع=۱۶
فصل۲= برنامه های کاربردی ومعماری های لایه بندی شده> صفحه شروع=۳۸
فصل۳= مبانی انتقال دیجیتال شبکه> 60
فصل۴= شبکه های سوئیچینگ مداری> 124
فصل۵= پروتکل های نظیر به نظیر و لایه پیوند داده> 173
فصل۶= پروتکل های کنترل دسترسی رسانه وشبکه های ناحیه محلی> 239
فصل۷= شبکه های سوئیچینگ بسته ای> 344
فصل۸= معماری TCP/IP > ص ۳۸۸ تا ص۴۴۲
، به نظرم از نسبت به تننباوم بیشتر انتقال داده ای باشه.
....................................
استاد حقیقت میگفتند، سوالات کنکور از این کتاب طرح میشه. علت اینکه من مطمئنم ایشون درست می گند:
  1. شاید بدونید که دانشگاه امیرکبیر قطبه شبکه ایرانه پس احتمال اینکه استادای اونجا طراح سوال باشد زیاده.
  2. من از یه دانشجوی ارشد-آی تی-شبکه-ورودی۸۷-دانشگاه شریف- که کارشناسی رو امیرکبیر بوده، شنیدم که گفت تمام سوالای کنکور از جزوه دوره کارشناسی من اومده بود، پس این هم احتمال طراح سوال بودن استادای اونجا رو بالا میبره.
  3. اگه از کتاب سیستم عامل تننباوم/ویرایش۳/ترجمه دکتر حقیقت، انتهای کتاب و پشت جلدش رو خونده باشید، در اونجا دکتر حقیقت رو معرفی کرده و گفته که ایشون دکتراشون رو از دانشگاه امیرکبیر گرفتند پس احتمال زیاد با استادای اونجا در ارتباطند
  4. ایشون مدیر گروه کامپیوتر وit پارسه و استاد باسابقه و مطرح کنکوری درس شبکه هستند، پس حتما" زیر و بم سوالای کنکور رو در آوردند.
**پس نتیجه می گیریم که باید به راهنمایی استاد حقیقت اطمینان کرد.
**ایشون سر کلاس های کنکور بر مبنای جزوه‌ی شبکه پارسه که خودشون تالیف کردند، تدریس می کنند. اما به عنوان مکمل کتاب گارسیا رو معرفی کردند.
*شنیدم جزوه شبکه پارسه اشتباهات تایپی زیاد داره تاحدی که بعضی جاها مفهوم رو عوض کرده، پارسه هم چندین ساله که این جزوه رو چاپ می کنه ولی هنوز اونو اصلاح نکرده. استاد حقیقت سر کلاس کنکور اشتباهات رو به دانشجوهاشون میگند تا تصحیح کنند.(طبق گفته‌ی mahdieh-Z در اولین کامنت
)
*قراره voice کلاس شبکه-د.حقیقت به دستم برسه، از اون به همراه جزوه‌ی شبکه‌ی پارسه-تالیف د.حقیقت، استفاده می کنم. این طوری هم یاد میگیرم و هم جزوه تصحیح می شه. تو دور اول تستا رو نمیخونم، تا فقط یه دید از کل درس دستم بیاد‌، بعد میرم سراغ تستا، هرجا لازم دیدم‌، بخش مربوطه رو از کتاب گارسیا میخونم.
*جزوه‌ی شبکه‌ی پارسه که من الان دارم چاپ ۸۸ هستش و با چاپ ۸۶ اش که قبلا" دیدم، هیچ فرقی نکرده، حتی سولای کنکور هم به اون اضافه نشده.
*در جزوه‌ی شبکه‌ی پارسه چاپ۸۸، بعد از هر دو فصل، تست هایی مربوط به دو فصل قبلی رو آورده، برای بعضی از این تست ها، اصلا" نگفته برای چه سالیه، برای بقیه که گفته، خیلی قدیمی اند (۷۹و۸۰و۸۱). در انتهای جزوه، سوالات کنکور درس شبکه‌ی مهندسی it و درس انتقال داده‌ی مهندسی کامپیوتر-گرایش معماری کامپیوتر، سال های ۸۳ و ۸۴‌، رو با پاسخ آورده.
*به نظرم استفاده از کتاب شبکه‌ی پوران هم لازمه، بیشتر به جهت قابل اعتماد بودن حل سوالات کنکور در آن (طبق گفته‌ی mahdieh-Z در اولین کامنت
) و اینکه مطالب فقط-خوندنی این درس رو بطور خلاصه داره.(ساده‌تر گفته و اشتباهاتش رو در غلطنامه‌ی انتهای کتاب ذکر کرده)
*** اگه اصلاح شده جزوه‌ی شبکه پارسه رو کسی سراغ داره، اگه براش ممکن بود، اشتباهات (+صحیح هر اشتباه+ شماره صفحه و خط موردنظر) رو فهرست کنه و بگزاره تو انجمن، تا همه استفاده کنند.

Smile
مرا عهدیست با جانان، که تا جان در بدن دارم___هواداران کویش را، چو جان خویشتن دارم
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina_n , Soheil , Maryam-X , SAMARE , alavinejad , kimidoonekekie
ارسال: #۱۴
۱۸ مهر ۱۳۸۹, ۰۴:۳۰ ب.ظ
RE: بهترین کتاب شبکه های کامپیوتری
سلام
من پارسال شبکه تننبام خوندم اصلا کافی نبود
امسال شبکه و انتقال داده استالین خریدم + پوران و ۳۰۰۰ هم دارم
به نظر شما منابعم خوبه یا باز هم همون کتابی که جناب حقیقت معرفی کردن رو بهم پیشنهاد می کنید؟
ارسال: #۱۵
۱۸ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آبان ۱۳۸۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ، توسط faraaz_mb.)
ببینید اینکه، یه کتابی برای کنکور خوب باشه یا نه، رو باید کسی تشخیص بده که
--۱- یه دید کلی از تمام مباحث درس داشته باشه
--۲- ثانیا مراجع-ه اون درس رو کامل خونده باشه
--۳- تستای کنکور این درس (و در اینجا ارشد دولتی مورد نظره) رو کامل بررسی کرده باشه
، ***مورد ۱و۳‌، رو میتونید خودتون انجام بدید و برای مورد۲ هم، احتمالا می دونید که مراجع یه درس زیاد تفاوت ندارند

منطق حکم میکنه که زمان باقی مانده تا کنکور رو هوشمندانه صرف کنیم و این یعنی اولویت اولیه رو به مباحث و نکاتی که در کنکور اومده بدیم(و اولویت بیشتر از اون، تستای ۳-۴ سال اخیر)‌، بعد بریم سراغ تمرین های کتب مرجع بعد تستای کنکور آزمایشی وتالیفی.
*علت اینکه همش گفتم تست و تمرین ،اینه که، عامل اصلی موفقیت ما در درس های تحلیلی،داشتن توانایی در حل مساله س‌، که این توانایی با کار کردن روی حل اونا بدست میاد، نه صرفا" منبع خوندن.

*به نظر من بهتره، اول پوران رو خونده بشه، بعد بریم سراغ تستای کنکور سراسری (و اول هم تستای ۴سال اخیر)-(رفتن سراغ تستای کنکور رو میتونید بعد از هرفصل یا بعد از پایان کتاب انجام بدید). برای حل کردن تستا، وقتی خوندن منبع لازم شد از همین منابع که گفتید دارید، استفاده کنید. اگه دیدید منابعتون کمه، بروید گارسیا رو تهیه کنید.

*اینم بگم ،برای پیدا کردن یه مطلب در کتاب مرجع، واضحه که میریم سراغ فهرست کتاب، ولی اگه پیدا نشد باید از ایندکس هم استفاده کنیم.اگه شما هم مثل من از کتاب ترجمه استفاده می کنید، احتمالا بدونید که اکثر مترجم‌ها زحمت ایندکس گذاری رو به خودشون نمی دند. در اینجا لازمه از ایندکس کتاب زبان اصلی استفاده کنیم.

Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina_n , arshadbanoo , povzar

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۶۱۰ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  میخوام خدمات کامپیوتری بزنم... maryam... ۹ ۱۰,۷۴۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  درآمد فروشگاه کامپیوتری چطوره چقدر سرمایه می خواد؟ friends ۶ ۱۷,۷۵۸ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۶۷۵ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  پکهای آموزشی دوره های شبکه SamanehRashvand ۱ ۲,۶۸۹ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: khayyam
Exclamation کمک برای انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری engeneer_19 ۱۷ ۳۵,۸۳۷ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bahman.shoghi
  کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری H.Mohammadi ۵ ۴,۰۸۹ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
Lightbulb کتاب شبکه های کامپیوتری دکتر حقیقت marvelous ۴ ۵,۱۰۲ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  درخت دسترس پذیری برای شبکه های پتری αɾια ۱ ۲,۱۱۵ ۰۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  دانلود حل المسائل شبکه های عصبی و ماشین های یادگیر نوشته سایمون هایکین ویرایش سوم jazana ۹ ۹,۳۴۷ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Mahtabdel72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close