زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۲۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شبکه های کامپیوتری

ارسال: #۳۱
۰۹ آبان ۱۳۸۹, ۰۴:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ آبان ۱۳۸۹ ۰۷:۰۹ ق.ظ، توسط faraaz_mb.)
RE: بهترین کتاب شبکه های کامپیوتری
Ideaبه خاطر اینکه دارم در این موضوع باز هم پست میذارم، از آقا Soheil عذر می خوام.Confused ولی لازم دیدم این نظر خودم رو دقیق‌تر کنم:
(۱۸ مهر ۱۳۸۹ ۰۵:۴۲ ب.ظ)faraaz_mb نوشته شده توسط:  *به نظر من بهتره، اول پوران خونده بشه

**علتش اینه که، voice شبکه-د.حقیقت رو بالاخره گیر آوردم، و داره بدستم می رسه. در این صفحه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

گفته شده که در بسته‌ی مانشت، این voice وجود داره.
**این طور نظرم رو دقیق‌تر می کنم که برای آماده شدن برای این درس، بهتره به این صورت عمل کرد:
--۱- voice شبکه‌ی د.حقیقت+ جزوه‌ی شبکه‌ی پارسه‌ی د.حقیقت (چون باید اشتباهات تایپی جزوه، اصلاح بشند)‌، برای بخش های تعریفی و فقط-خواندنی، بایستی از شبکه‌ی پوران استفاده بشه و طبق گفته‌ی mahdieh-Z در صفحه ی

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

حل تست های پوران قابل اعتماد‌تر از مقسمیه. در مورد حل تست‌ها در جزوه‌ی پارسه، همون طور که در دومین پست خودم در همین موضوع گفتم،
  • جزوه‌ی شبکه‌ی پارسه که من الان دارم چاپ ۸۸ هستش و با چاپ ۸۶ اش که قبلا" دیدم، هیچ فرقی نکرده. در جزوه‌ی شبکه‌ی پارسه چاپ۸۸، بعد از هر دو فصل، تست هایی مربوط به دو فصل قبلی رو آورده، برای بعضی از این تست ها، اصلا" نگفته برای چه سالیه، برای بقیه که گفته، خیلی قدیمی اند (۷۹و۸۰و۸۱). در انتهای جزوه، سوالات کنکور درس شبکه‌ی مهندسی it و درس انتقال داده‌ی مهندسی کامپیوتر-گرایش معماری کامپیوتر، سال های ۸۳ و ۸۴‌، رو با پاسخ آورده.
*پس استفاده از شبکه‌ی پوران، بخاطر بخش حل تست هاش هم، لازمه.
--۲-حل کردن تستهای کنکور دولتی سالای گذشته، حل کردن تمرین های کتب مرجع (با اولویت: گارسیا، تننباوم، استالینگز، فروزان)، حل کردن تست های کنکور آزمایشی و حل کردن تست و تمرین ...

Smile
مرا عهدیست با جانان، که تا جان در بدن دارم___هواداران کویش را، چو جان خویشتن دارم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۲
۰۹ آبان ۱۳۸۹, ۰۷:۱۲ ب.ظ
(۰۹ آبان ۱۳۸۹ ۰۴:۴۵ ق.ظ)faraaz_mb نوشته شده توسط:  Ideaبه خاطر اینکه دارم در این موضوع باز هم پست میذارم، از Soheil عذر می خوام.Confused ولی لازم دیدم این نظر خودم رو اصلاح کنم:
(۱۸ مهر ۱۳۸۹ ۰۵:۴۲ ب.ظ)faraaz_mb نوشته شده توسط:  *به نظر من بهتره، اول پوران خونده بشه

**علتش اینه که، voice شبکه-د.حقیقت رو بالاخره گیر آوردم، و داره بدستم می رسه. در این صفحه

گفته شده که در بسته‌ی مانشت، این voice وجود داره.
این طور نظرم رو اصلاح می کنم که برای آماده شدن برای این درس، بهتره به این صورت عمل کرد:
{voice شبکه‌ی د.حقیقت+ جزوه‌ی شبکه‌ی پارسه‌ی د.حقیقت (چون باید اشتباهات تایپی جزوه، اصلاح بشند)‌، حل کردن تستهای کنکور دولتی سالای گذشته‌، حل کردن تمرین های کتب مرجع (با اولویت: گارسیا، تننباوم، استالینگز، فروزان)، حل کردن تست های کنکور آزمایشی و حل کردن تست و تمرین ...}
***اگر در این مورد، برای کسی سردرگمی ایجاد شد، عذر می خوام.Shy

دوست عزیز من شبکه پوران رو گرفتم یعنی دیگه نخونمش؟؟؟Huh

voice شبکه‌ی د.حقیقت+ جزوه‌ی شبکه‌ی پارسه‌ی د.حقیقت رو از کجا میتونم گیر بیارم؟؟؟
ارسال: #۳۳
۰۹ آبان ۱۳۸۹, ۰۸:۱۹ ب.ظ
(۰۹ آبان ۱۳۸۹ ۰۷:۱۲ ب.ظ)SAMARE نوشته شده توسط:  
(09 آبان ۱۳۸۹ ۰۴:۴۵ ق.ظ)faraaz_mb نوشته شده توسط:  Ideaبه خاطر اینکه دارم در این موضوع باز هم پست میذارم، از آقا Soheil عذر می خوام.Confused ولی لازم دیدم این نظر خودم رو دقیق‌تر کنم:
**علتش اینه که........

دوست عزیز من شبکه پوران رو گرفتم یعنی دیگه نخونمش؟؟؟Huh

voice شبکه‌ی د.حقیقت+ جزوه‌ی شبکه‌ی پارسه‌ی د.حقیقت رو از کجا میتونم گیر بیارم؟؟؟

پستم که از اون نقل قول کردید رو، اصلاح و واضح‌تر کردم.Idea بهتره تذکر آقا Soheil رو گوش کنیم و دیگه در مورد بحث آمادگی برای درس شبکه، تو این موضوع پست نذاریم. آقا سهیل مدیرند دیگهRolleyes، ممکنه پست هامون رو حذف کنند. موضوع بحث آمادگی برای درس شبکه این جاست

*پاسخ سوال دومتون رو در موضوع مربوطه می دم.

Smile
مرا عهدیست با جانان، که تا جان در بدن دارم___هواداران کویش را، چو جان خویشتن دارم
ارسال: #۳۴
۰۹ آبان ۱۳۸۹, ۰۸:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ آبان ۱۳۸۹ ۰۳:۰۶ ق.ظ، توسط faraaz_mb.)
RE: شبکه های کامپیوتری
پاسخ دوستمون، SAMARE‌، که در موضوع "بهترین کتاب شبکه های کامپیوتری" پرسیدند
نقل قول: voice شبکه‌ی د.حقیقت+ جزوه‌ی شبکه‌ی پارسه‌ی د.حقیقت رو از کجا میتونم گیر بیارم؟؟؟
رو این جا می دم.
**اگه در آزمون‌ها یا حداقل یکی از کلاس های پارسه ثبت نام کنی، می تونی جزوه‌ها رو، داشته باشی. اگه در آزمون‌ها شرکت کنی، جزوه های رشته-گرایشی که ثبت نام کردی، زوری همه رو باهم، بهت می دند. اگه حداقل یک کلاس ثبت نام کنی و بخواهی جزوه هارو تهیه کنی، گمان کنم، باز هم باید زوری، همه‌ی جزوه های رشته-گرایشت رو بخری. اگه اطلاعات بیشتری در این مورد خواستی، به سایت موسسه پارسه رجوع کن.
**اگه نخواستی اون‌ها رو ثبت نام کنی، گمان کنم جزوه‌ی شبکه-د.حقیقت که در بسته‌ی مانشت وجود داره، اسکن شده‌ی همون جزوه‌ی تایپی شبکه‌ی پارسه-د.حقیقت(که جزو مجموعه جزوات پارسه است) یا جزوه‌ی دستنویس کلاسی شون باشه. می تونی جزوه‌ی تایپی-ی شبکه‌ی پارسه-د.حقیقت رو، از لینک زیر دانلود کنی

(با تشکر از
)

**ویس شبکه‌ی د.حقیقت در بسته‌ی مانشت وجود داره. برای تهیه‌ی اون بسته و دونستن محتواش، پست های موضوع "
" رو بخون. زود بخون که به دومین پست آقای تنهایی(=admin) در صفحه‌ی هفتم برسی.
به نقل از اون پست آقای تنهایی
نقل قول: تنها تا آخر امشب واسه ثبت نام وقت هست و بعد از امشب به طور موقت ثبت نام بسته می شه.

Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: SAMARE , mehrad
ارسال: #۳۵
۰۹ آبان ۱۳۸۹, ۱۰:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آبان ۱۳۸۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ، توسط mo2858.)
بهترین کتاب شبکه های کامپیوتری
پیرو صحبتهای تکمیلی دوستمون‌، اینکه منم این کتاب رو گرفتم . کتابش واقعا فوق العاده بود . من کتابهای توزمینه شبکه زیاد خوندم ولی این یکی یه چیزدیگه ست قیمتش هم خیلی خوبه . به تمام دوستان پیشنهاد میکنم که این کتاب رو بخونن .یکی از خوبیای این کتاب سی دی همراه کتاب هست .داخل سی دی متن اصلی کتاب بهمراه حل المسائل موجود هست که خوش به اندازه یه کتاب می ارزه . ولسه فوق هم مرجع مناسبی بنظر اومد
(۱۷ مهر ۱۳۸۹ ۰۵:۵۴ ب.ظ)faraaz_mb نوشته شده توسط:  من این ۲ماه پیش از دکتر حقیقت پرسیدم. ایشون برای کنکور ارشد دولتی مهندسی it‌، هشت فصل اول کتاب شبکه/ گارسیا‌، که ترجمه ش بتازگی چاپ شده ("شبکه های ارتباطی"/ تالیف لئون-گارسیا/ ترجمه امیر اصغری <دانشجوی دکترای دانشگاه امیرکبیر> / انتشارات کتاب نیاز)، رو معرفی کردند.
من کمی از اونو خوندم، ترجمه ش روون بود. ضمنا" فایل زبان اصلی کتاب و حل المسائل زبان اصلی کتاب در سی دی همراه کتاب وجود داره.
اگه خواستی این کتاب رو تهیه کنی و اگه تهران نیستی و اگه کتابفروشی های شهرتون نداشتند، با این شماره تماس بگیر: ۰۲۱-۶۶۴۰۵۳۷۲ (کتابفروشی انتشارات نص)
**در ضمن اگه نخواستی ترجمه رو بخری و خواستی زبان اصلی بخونی، عبارت
Communication Networks Garcia 2nd edition
رو در
جستجو و کتاب رو دانلود کن. احتمال زیاد، زبان اصلی حل المسائلش هم تو همون ۴shared هست.

پیرو صحبتهای تکمیلی دوستمون‌، اینکه منم این کتاب رو گرفتم . کتابش واقعا فوق العاده بود . من کتابهای توزمینه شبکه زیاد خوندم ولی این یکی یه چیزدیگه ست قیمتش هم خیلی خوبه . به تمام دوستان پیشنهاد میکنم که این کتاب رو بخونن .یکی از خوبیای این کتاب سی دی همراه کتاب هست .داخل سی دی متن اصلی کتاب بهمراه حل المسائل موجود هست که خوش به اندازه یه کتاب می ارزه . ولسه فوق هم مرجع مناسبی بنظر اومد

(۲۵ مهر ۱۳۸۹ ۰۷:۱۴ ب.ظ)mary87 نوشته شده توسط:  
(17 مهر ۱۳۸۹ ۰۵:۵۴ ب.ظ)faraaz_mb نوشته شده توسط:  من این ۲ماه پیش از دکتر حقیقت پرسیدم. ایشون برای کنکور ارشد دولتی مهندسی it‌، هشت فصل اول کتاب شبکه/ گارسیا‌، که ترجمه ش بتازگی چاپ شده ("شبکه های ارتباطی"/ تالیف لئون-گارسیا/ ترجمه امیر اصغری <دانشجوی دکترای دانشگاه امیرکبیر> / انتشارات کتاب نیاز)، رو معرفی کردند.
من کمی از اونو خوندم، ترجمه ش روون بود. ضمنا" فایل زبان اصلی کتاب و حل المسائل زبان اصلی کتاب در سی دی همراه کتاب وجود داره.
اگه خواستی این کتاب رو تهیه کنی و اگه تهران نیستی و اگه کتابفروشی های شهرتون نداشتند، با این شماره تماس بگیر: ۰۲۱-۶۶۴۰۵۳۷۲ (کتابفروشی انتشارات نص)
**در ضمن اگه نخواستی ترجمه رو بخری و خواستی زبان اصلی بخونی، عبارت
Communication Networks Garcia 2nd edition
رو در
جستجو و کتاب رو دانلود کن. احتمال زیاد، زبان اصلی حل المسائلش هم تو همون ۴shared هست.

مرسی اینقدر خوب در مورد کتاب اطلاعات دادی فقط ادرس سایتشو جا انداختی‌! انتشارات سایت نداره
 سپاس‌گزاری شده توسط: faraaz_mb , shiva865
ارسال: #۳۶
۱۱ آبان ۱۳۸۹, ۰۲:۳۲ ب.ظ
شبکه های کامپیوتری
سلام دوستان.

کسی کتاب انتقال داده فروزان رو خونده؟؟چطور کتابیه؟؟

میشه کتاب فروزان و گارسیا رو با هم مقایسه کنید؟؟
ارسال: #۳۷
۱۱ آبان ۱۳۸۹, ۰۲:۳۸ ب.ظ
سلام دوستان.

میشه درباره کتاب انتقال داده فروزان بحث کنید و اونو با کتاب گارسیا مقایسه کنید؟؟
ارسال: #۳۸
۱۲ آبان ۱۳۸۹, ۱۲:۵۴ ق.ظ
شبکه های کامپیوتری
یعنی این که ما دانلود کردیم با چاپ جدید پارسه فرق نداره؟

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
ارسال: #۳۹
۱۲ آبان ۱۳۸۹, ۰۱:۱۲ ق.ظ
کتاب شبکه پوران پژوهش!
قربونت !. پس شما گوش کن فصل به فصل که اشکالاتشو گرفتی به من هم بگو.کتاب پارسه رو از کجا گیر آوردی؟به نظرتون اگر فقط جزوه‌ی سر کلاس دکتر حقیقت را گیر بیاریم بخونیم بهتر نباشه؟

معضلی شده این درس شبکه...

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
ارسال: #۴۰
۱۲ آبان ۱۳۸۹, ۰۱:۳۲ ق.ظ
کتاب شبکه پوران پژوهش!
کتاب منم ۸۹ داره اما نفر اول ازاد قزوین گفت و چند نفر دیگه فقط به درد ازاد میخوره و ویس شبکه دکتر حقیقت گفت سراسری مسئله هست حالا نمیدونم..طبق گفتهدوستان تمرینای کتاب..حلل مسائل تنباوم و استالینگر هست که اینی که من دارم تنباوم که خوب نیست

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
ارسال: #۴۱
۱۲ آبان ۱۳۸۹, ۰۳:۳۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ آبان ۱۳۸۹ ۰۴:۰۵ ق.ظ، توسط faraaz_mb.)
(۱۲ آبان ۱۳۸۹ ۱۲:۵۴ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  یعنی این که ما دانلود کردیم با چاپ جدید پارسه فرق نداره؟

من از لینکی که در پست قبلی‌ام در این موضوع دادم، جزوه‌ی شبکه‌ی پارسه رو دانلود کردم. همون طور که شما دیدید، این فایل‌، اسکن شده‌ی جزوه‌ی تایپی شبکه‌ی پارسه-دکتر.حقیقت، چاپ بهار۸۶، هستش.
*البته من چاپ بهار۸۸‌، این جزوه رو دارم. علت این که دانلود کردم این بود که، گفتم شاید جزوه‌ی دستنویس باشه یا اصلاح شده‌ی جزوه‌ی تایپی باشه، که نبود.
*چاپ بهار۸۸ این جزوه، نسبت به چاپ بهار۸۶ اش، هیچ تفاوتی ندارد. فقط این که، در چاپ۸۶‌، شماره گذاری صفحات، از صفحه‌ی اول فصل۱ شروع شده، اما در چاپ۸۸، از صفحه‌ی بعد از جلد. به همین خاطر، آخرین صفحه‌ی چاپ۸۸ = ۲۰۰
*در
، بعضی مشخصات چاپ۸۹ رو نوشته. تعداد صفحات، مقدمه و عنوان فصل‌ها‌، نسبت به چاپ۸۸ ،هیچ تغییری نکرده.

Smile
ارسال: #۴۲
۱۲ آبان ۱۳۸۹, ۰۶:۵۸ ق.ظ
(۱۲ آبان ۱۳۸۹ ۰۱:۱۲ ق.ظ)مریم نوشته شده توسط:  1-شما ویس شبکه‌ی دکتر.حقیقت رو گوش کن، فصل به فصل که اشکالاتشو گرفتی، به من هم بگو.
۲-کتاب پارسه رو از کجا گیر آوردی؟
۳-به نظرتون اگر فقط جزوه‌ی سر کلاس دکتر حقیقت را گیر بیاریم بخونیم بهتر نباشه؟

۱-اگه فرصت کنم، از شما و مجموعه‌ی مانشت، دریغ نمی کنم.

۲-پست های من رو در همین موضوع بخون.Smile

۳-گیر آوردن جزوه‌ی دستنویس شبکه‌ی د.حقیقت هم یک راه حله (البته اگه خوانا باشه و از نظر صحیح بودن متن، از جزوه‌ی تایپی بهتر باشه). من سراغ ندارم. اگه گیر آوردید، اطلاع بدید.

Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: arshad91
ارسال: #۴۳
۱۲ آبان ۱۳۸۹, ۰۷:۰۱ ق.ظ
RE: کتاب شبکه پوران پژوهش!
(۱۲ آبان ۱۳۸۹ ۰۱:۱۲ ق.ظ)مریم نوشته شده توسط:  پس شما گوش کن فصل به فصل که اشکالاتشو گرفتی به من هم بگو.کتاب پارسه رو از کجا گیر آوردی؟به نظرتون اگر فقط جزوه‌ی سر کلاس دکتر حقیقت را گیر بیاریم بخونیم بهتر نباشه؟

*بهتره بحث در مورد منبع درس شبکه در موضوع "
" انجام بشه.
*پاسخ من به سوالات شما، در اون موضوعه.

Smile
ارسال: #۴۴
۱۲ آبان ۱۳۸۹, ۰۱:۰۶ ب.ظ
شبکه پارسه+ استالینگز+ پوران کامله یا گارسیا باز لازمه؟
استالینگز همه فصلاش باید خونده شه؟
ارسال: #۴۵
۱۶ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۱۴ ب.ظ
(۱۲ آبان ۱۳۸۹ ۰۳:۳۰ ق.ظ)faraaz_mb نوشته شده توسط:  
(12 آبان ۱۳۸۹ ۱۲:۵۴ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  یعنی این که ما دانلود کردیم با چاپ جدید پارسه فرق نداره؟

من از لینکی که در پست قبلی‌ام در این موضوع دادم، جزوه‌ی شبکه‌ی پارسه رو دانلود کردم. همون طور که شما دیدید، این فایل‌، اسکن شده‌ی جزوه‌ی تایپی شبکه‌ی پارسه-دکتر.حقیقت، چاپ بهار۸۶، هستش.
*البته من چاپ بهار۸۸‌، این جزوه رو دارم. علت این که دانلود کردم این بود که، گفتم شاید جزوه‌ی دستنویس باشه یا اصلاح شده‌ی جزوه‌ی تایپی باشه، که نبود.
*چاپ بهار۸۸ این جزوه، نسبت به چاپ بهار۸۶ اش، هیچ تفاوتی ندارد. فقط این که، در چاپ۸۶‌، شماره گذاری صفحات، از صفحه‌ی اول فصل۱ شروع شده، اما در چاپ۸۸، از صفحه‌ی بعد از جلد. به همین خاطر، آخرین صفحه‌ی چاپ۸۸ = ۲۰۰
*در
، بعضی مشخصات چاپ۸۹ رو نوشته. تعداد صفحات، مقدمه و عنوان فصل‌ها‌، نسبت به چاپ۸۸ ،هیچ تغییری نکرده.
نه شبکه و نه مهندسی نرم افزار و نه مدیریت پارسه با چاپ سالهای قبل هیچ فرقی نکرده
 سپاس‌گزاری شده توسط: faraaz_mb

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۷۷۷ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  میخوام خدمات کامپیوتری بزنم... maryam... ۹ ۱۰,۷۹۹ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  درآمد فروشگاه کامپیوتری چطوره چقدر سرمایه می خواد؟ friends ۶ ۱۷,۸۲۷ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۷۳۹ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  پکهای آموزشی دوره های شبکه SamanehRashvand ۱ ۲,۷۱۴ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: khayyam
Exclamation کمک برای انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری engeneer_19 ۱۷ ۳۵,۹۷۲ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bahman.shoghi
  کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری H.Mohammadi ۵ ۴,۱۳۵ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
Lightbulb کتاب شبکه های کامپیوتری دکتر حقیقت marvelous ۴ ۵,۱۳۰ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  درخت دسترس پذیری برای شبکه های پتری αɾια ۱ ۲,۱۳۰ ۰۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  دانلود حل المسائل شبکه های عصبی و ماشین های یادگیر نوشته سایمون هایکین ویرایش سوم jazana ۹ ۹,۳۸۶ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Mahtabdel72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close