زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۵۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آقایون دوست دارید همسرتون کار بیرون از منزل داشته باشه یا نه ؟

نظرسنجی: آقایون دوست دارید همسرتون کار بیرون از منزل داشته باشه یا نه ؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۱۰/۲۶%
    اصلا دوست ندارم بیرون از منزل کار کنه ۱۰/۲۶%
۸ ۱۰/۲۶%
  • ۱۰/۲۶%
    ترجیح میدم بیرون از منزل کار نکنه ۱۰/۲۶%
۸ ۱۰/۲۶%
  • ۳۸/۴۶%
    اگر محیط کارش رو بپسندم اشکالی نداره ۳۸/۴۶%
۳۰ ۳۸/۴۶%
  • ۳/۸۵%
    حتما باید بیرون از منزل کار کنه ۳/۸۵%
۳ ۳/۸۵%
  • ۳۷/۱۸%
    به انتخاب خودش میذارم ۳۷/۱۸%
۲۹ ۳۷/۱۸%
در کل ۷۸ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال: #۱۶
۰۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۰۶ ب.ظ
RE: آقایون دوست دارید همسرتون کار بیرون از منزل داشته باشه یا نه ؟
با تشکر از شرکت دوستان .

من خیلی ها رو مثل خودم دیدم که حاضرن صبح تا شب کار کنن ولی وقتی میان خونه یه لبخند مهربان و بوی خوش غذا خستگیشونو دربیاره .

تصورش برام سخته ساعت ۴ بیام خونه و خانم ساعت ۶ بیاد و هر روز براش چایی درست کنم .

یادم باشه اینا رو روز خواستگاری حتما مطرح کنم .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_13690 , nomad:D , inteligentium , HighVoltage
ارسال: #۱۷
۰۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۱۰ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۶ ب.ظ)baziramzi.ir نوشته شده توسط:  یادم باشه اینا رو روز خواستگاری حتما مطرح کنم .
گویا نزدیکم هست!Wink شیرینی بچه های مانشت رو فراموش نکنید.Tongue
 سپاس‌گزاری شده توسط: baziramzi.ir , Manix
ارسال: #۱۸
۰۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۱۲ ب.ظ
(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(04 خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۶ ب.ظ)baziramzi.ir نوشته شده توسط:  یادم باشه اینا رو روز خواستگاری حتما مطرح کنم .
گویا نزدیکم هست!Wink شیرینی بچه های مانشت رو فراموش نکنید.Tongue

مثل اینکه شما بیشتر از من باخبر هستید . Big Grin تو این فروم کسی قراره ازم خواستگاری کنه ؟؟؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۱۹
۰۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۴ ب.ظ، توسط mohammad_13690.)
از اونجا که من دوست دارم با خانمی ازدواج کنم که روحیات و ظرافت زنانه خود رو حفظ کرده باشه
دوست دارم کاری که ایشون انجام میده خصوصیات زیر رو داشته باشه
۱- کار مورد علاقه ش باشه نه صرفا برای درآمد باشه
۲- ساعت کاری نسبتا کم باشه
۳- کار سنگین و خسته کننده یا اعصاب خورد کن نباشه
۴- کار مسولیت نداشته باشه، یعنی استرس نداشته باشه
(کاری که اگه سر مدت انجام نشه یا اگه با موفقیت تموم نشه مسولیت بزرگی به همراه داره استرس زا هست)
۵- محیط کار مناسب خانم باشه

از نظر من بهتره خانم یک شغل یا فعالیت هدفمند داشته باشه به طوری که سرگرم باشه و شاداب بمونه و اونطور که دوست داره برای جامعه مفید باشه و حس خوبی داشته باشه
روحیات خانمی که من دوست دارم باش ازدواج کنم، خصوصیات ۱ تا ۴ مناسبش هست
خصوصیت ۵ هم که نظر شخصی برای مرد هست، از نظر هر مردی یه محیط کاری مناسب خانم ها هست

شاید بگید همه خصوصیات بالا توی یک شغل پیدا نمیشه
اما اگه فاکتور درآمد رو کمرنگ کنید، و هر فعالیت هدفمند رو شغل حساب کنید، و درضمن برای پیدا کردن یا ایجاد اون کار تلاش کنید پیدا میشه

« إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ » ... فقط تو را می پرستیم، و فقط از تو یاری می خواهیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: baziramzi.ir
ارسال: #۲۰
۰۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۵۶ ب.ظ
(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۶ ب.ظ)baziramzi.ir نوشته شده توسط:  با تشکر از شرکت دوستان .

من خیلی ها رو مثل خودم دیدم که حاضرن صبح تا شب کار کنن ولی وقتی میان خونه یه لبخند مهربان و بوی خوش غذا خستگیشونو دربیاره .

تصورش برام سخته ساعت ۴ بیام خونه و خانم ساعت ۶ بیاد و هر روز براش چایی درست کنم .

به این میگن مرد زندگیBig Grin
ارسال: #۲۱
۰۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۳ ب.ظ
(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۰ ب.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  از اونجا که من دوست دارم با خانمی ازدواج کنم که روحیات و ظرافت زنانه خود رو حفظ کرده باشه
دوست دارم کاری که ایشون انجام میده خصوصیات زیر رو داشته باشه
۱- کار مورد علاقه ش باشه نه صرفا برای درآمد باشه
۲- ساعت کاری نسبتا کم باشه
۳- کار سنگین و خسته کننده یا اعصاب خورد کن نباشه
۴- کار مسولیت نداشته باشه، یعنی استرس نداشته باشه
(کاری که اگه سر مدت انجام نشه یا اگه با موفقیت تموم نشه مسولیت بزرگی به همراه داره استرس زا هست)
۵- محیط کار مناسب خانم باشه

از نظر من بهتره خانم یک شغل یا فعالیت هدفمند داشته باشه به طوری که سرگرم باشه و شاداب بمونه و اونطور که دوست داره برای جامعه مفید باشه و حس خوبی داشته باشه
روحیات خانمی که من دوست دارم باش ازدواج کنم، خصوصیات ۱ تا ۴ مناسبش هست
خصوصیت ۵ هم که نظر شخصی برای مرد هست، از نظر هر مردی یه محیط کاری مناسب خانم ها هست

شاید بگید همه خصوصیات بالا توی یک شغل پیدا نمیشه
اما اگه فاکتور درآمد رو کمرنگ کنید، و هر فعالیت هدفمند رو شغل حساب کنید، و درضمن برای پیدا کردن یا ایجاد اون کار تلاش کنید پیدا میشه
(هر چند اصلا اهل بحث کردن نیستم و وقتی تاپیکو دیدم گفتم عجب تاپیک خزی ! ولی خدایی نتونستم واکنش نشون ندم. Big Grin )
مطمئن باشید اگه یه کار با همچین شرایطی وجود داشت خانوما با کله میرفتن سراغش !ولی مسئله اینه که شرایط کار انقدرکه فکر میکنی ایده آل نیست .این شرایط مال یه مدینه فاضله هست.
یعنی الان دیگه قضیه کار کردن صفر و یکیه ،یا باید حداکثر کار کنی یا اصلا بیخیالش بشی.حد وسطی وجود نداره.
همین شما که این حرفو میزنی اگر رئیس یه شرکت بودی حاضر بودی همچین شرایطی برای خانومای شرکتت فراهم کنی؟؟مسلما نه چون فقط به کار خودت فکر میکردی و مثل بقیه میگفتی به من چه که فلانی خونه و زندگی داره،بره سر خونه زندگیش .نمیگی من باید شرایطو براش راحت کنم .چرا؟چون زن مردمه! زن من که نیست .به من چه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mansoureh , baran , M.H.P , diligent , mfXpert , pofef , sss
ارسال: #۲۲
۰۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۴ ب.ظ
به آقایونی که گزینه ی اخر رو انتخاب کردند افتخار می کنم!!خوشحالم که همچین ادمایی هم تو جامعه ی ما هستند!!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , sss
ارسال: #۲۳
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۴۴ ق.ظ، توسط mohammad_13690.)
(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۵۲ ب.ظ)ali نوشته شده توسط:  تبریک میگم خانومتون خانه دار میشن

(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۳ ب.ظ)neilabak نوشته شده توسط:  مطمئن باشید اگه یه کار با همچین شرایطی وجود داشت خانوما با کله میرفتن سراغش !ولی مسئله اینه که شرایط کار انقدرکه فکر میکنی ایده آل نیست .این شرایط مال یه مدینه فاضله هست.
...

دوستان من چون میدونستم این ایراد به حرفام خواهد بود سه تا جمله آخر پستم گفتم که الآن شرح میدم
(۱) پول
مرد خونه باید شغلی داشته باشه که بتونه از نظر مالی یه خانواده رو بچرخونه، حالا هر طور میتونه بیشتر پول در بیاره با کار زیاد و...
و بعد از تمام سعی مرد، به اون حقوق مرد قانع باشن و به کار زن به عنوان منبع درآمد دوم حساب نکنن
و کار زن فقط با این هدف باشه : زن احساس بیکاری و بی هدفی نداشته باشه و اون طور که دوست داره مفید باشه برای جامعه ش و از تخصصش استفاده کنه تا احساس بیهودگی نکنه.
(۲) شغل یا فعالیت
هر فعالیتی که زن بکنه خوبه و نباید حتما شغل به اون معنی باشه
مثلا شاید یه زن دوست داره نویسنده باشه هرچند پول چندانی در نیاره و نوشته هاش چندان پرفروش نباشه، یا نقاش باشه، یا به هر طریقی فعالیت هدفمند داشته باشه، یا توی رشته ما کار کردن روی یه پروژه نرم افزاری، مطالعه و پژوهش دانشگاهی، یا خیلی چیزا که به ذهن ناقص من نمیاد
شغل ها هم خیلی ها شرایط بالا رو دارن مثل تدریس دانشگاه یا غیر دانشگاه، شرکت هایی که پاره وقت میگیرن (هرچند کم هستن) ، و...
(۳) ما میتونیم مشکل رو حل کنیم
از اونجا که این مساله خیلی مهمه، و به همه ی زندگی مشترک تاثیر میذاره، خوب وقت و انرژی زیادی باید براش گذشت

با دو تناقض روبرو هستیم
ا. اگه خانم بیکار باشه و فقط فعالیتش پخت و پز باشه، هیچکدوم از زن و مرد نمیپسندن، اگه خانم تحصیل کرده باشه که غیر ممکن و ناراحت کننده ست، حتی بین خانم های بدون تحصیل عالی باعث افسردگی و هزار مشکل میشه
ب. اگه خانم کاری که شرایط بالا رو نداره انجام بده، یعنی کار با ساعت بالا و خسته کننده انجام بده، اولا با روحیات خانمی که ظرافت زنانه خود رو حفظ کرده سازگار نیست و خودش ناراضی خواهد بود، ثانیا مطلوب مرد نیست. به قول آقای baziramzi که گفتن "من خیلی ها رو مثل خودم دیدم که حاضرن صبح تا شب کار کنن ولی وقتی میان خونه یه لبخند مهربان و بوی خوش غذا خستگیشونو دربیاره ؛تصورش برام سخته ساعت ۴ بیام خونه و خانم ساعت ۶ بیاد و هر روز براش چایی درست کنم "

برای این که این دو معضل بزرگ حل بشه ارزش داره وقت گذاشته بشه
اگه یه شرکت و یه شغل هست که این شرایط رو داره خوب همون یکی رو ما پیدا میکنیم
اگه یه فعالیت هست که این مشکل رو ارضا میکنه اون رو انتخاب میکنیم
اگه نیست فرصت رو ایجاد میکنیم، هرچند سخت باشه
مشکلی نیست که آسان نشودSmile

البته این رو بگم که اون شرایط که گفتم نسبی هست، مثلا یکیش این که مسولیت نداشته باشه، یعنی خیلی مسولیت سنگینی نداشته باشه و استرس زیاد، وگرنه هیچ کاری بی مسولیت نیست

(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۴ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  به آقایونی که گزینه ی اخر رو انتخاب کردند افتخار می کنم!!خوشحالم که همچین ادمایی هم تو جامعه ی ما هستند!!

مطمئن باشید درصد آقایونی که به انتخاب خانم خودشون میذارن خیلی بیشتر از این ها به صد نزدیک هست
منتها منظور ما این هست که دوست داریم با چه خانمی ازدواج کنیم
همونطور که آقای baziramzi گفتن این ها رو روز خاستگاری مطرح کنن، واقعا هم این هست که قبل از ازدواج این ها مطرح هست
نه این که بعد ازدواج بخواهیم یه نفر رو مجبور کنیم، همونطور که خانم هم قبل ازدواج شغل مرد براش مهم هست

« إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ » ... فقط تو را می پرستیم، و فقط از تو یاری می خواهیم
ارسال: #۲۴
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۱ ق.ظ
(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۲ ق.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  مطمئن باشید درصد آقایونی که به انتخاب خانم خودشون میذارن خیلی بیشتر از این ها به صد نزدیک هست
منتها منظور ما این هست که دوست داریم با چه خانمی ازدواج کنیم
همونطور که آقای baziramzi گفتن این ها رو روز خاستگاری مطرح کنن، واقعا هم این هست که قبل از ازدواج این ها مطرح هست
نه این که بعد ازدواج بخواهیم یه نفر رو مجبور کنیم، همونطور که خانم هم قبل ازدواج شغل مرد براش مهم هست
می دونید مسئله سر کار رفتن یا نرفتن نیست!مسئله احترام به نظر طرف مقابل هست!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_13690 , narges_r , Aurora , luna , M.H.P , diligent , Maryam-X , باران سپهری , mali_IT
ارسال: #۲۵
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۰۱ ق.ظ
(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۱ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  می دونید مسئله سر کار رفتن یا نرفتن نیست!مسئله احترام به نظر طرف مقابل هست!

بله میدونم. اکثر مردها به نظر طرف مقابل احترام میذارن که هیچ، خیلی ها گوش میکنن ببینن خانمه چی میگه همون رو به عنوان نظر خودشون میگن Big Grin
اما خوب خیلی چیزا باید هر دو توافق کنن. باید قبل از ازدواج به تفاهم برسن. اگه قبل ازدواج مرد استاد دانشگاه هست و قول میده به زن همین شغل رو داشته باشه، بعد بره تو کار دلالی، و زن ناراضی باشه، مرد اشتباه کرده. اگه زن قبل از ازدواج میگه من فقط شغل پاره وقت خواهم داشت، بعد زیرش بزنه بره سراغ کار سنگین این هم بده.
این که قبل از ازدواج زن بگه من فقط با مردی ازدواج میکنم که شغلش فلان خصوصیت رو داشته باشه، بی احترامی به نظر مرد نیست و بالعکس

سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu
ارسال: #۲۶
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۲۱ ق.ظ
بله حرف شما درسته اما من خودم و مثال می زنم!کلا اگر همسر اینده ی من ادمی باشه که بتونه اون زندگی که من می خوام و برام فراهم کنه خوب من هم دیوونه نیستم بلند شم برم سر کار و خودمو خسته کنم!می تونم برم هزارتا کلاس هنری و ورزشی که هم خودم لذت ببرم و هم اینکه خوب هر چی خانوم هنرمند تر آقا راضی تر! اما اگر اقایی بیاد و به من بگه من نمی خوام بری سر کار با وجود ابنکه بدونم حتی یه زندگی بالاتر از اون چیزی که من می خوام و برام فراهم می کنه با اینکه قصد هم ندارم برم سر کار ردش می کنم!چون از ادمی که همون اول می خواد نظر خودش و تحمیل کنه بعد ها چه انتظاری می شه داشت؟

سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_13690 , Xilinx , hamidkhl , rozh66 , alirrrrrr
ارسال: #۲۷
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۳۲ ق.ظ، توسط narges_r.)
(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۶ ب.ظ)baziramzi.ir نوشته شده توسط:  با تشکر از شرکت دوستان .

واقعا ارامش زندگی به اینه که هرروز وقتی میرسی خونه بوی خوش غذا تو خونه پیچیده باشه؟؟؟!!!! اون لبخند مهربان که همیشه هست چه خانومتون شاغل باشه چه شاغل نباشه!
این چه توقعیه که بوی خوش غذا باید هرروز توی خونه به راه باشه در حالیکه برای شما رنج اوره هر روز برای خانومتون حتی چایی درست کنید!

من هم به شخصه دیدم خانومهایی که شاغل نبودن اما بعد از اینکه شاغل شدن با تمام سختیهایی که کارشون داشته کیفیت زندگیشون خیلی بهتر شده چون از لحاظ روانی اون کار ارضاشون کرده پس تو خونه هم رفتار و عملکرد بهتری داشتن
بعضی وقتها سختیهای کار برات لذت بخشه مخصوصا اگر کارتو نه بخاطر مشکلات مالی بلکه از روی علاقه انتخاب کرده باشی
شما هرچقدر هم توی خونه فعالیت داشته باشید مثل شغل خارج از خونه نمیشه همون حس مفید بودن برای جامعه یا شان اجتماعی ای که از کار در بیرون از خونه ایجاد میشه و یا حتی حقوقی که هرماه دریافت میکنی هرچند ناچیز بهت اعتماد به نفس و حس مفید بودن میده(ممکنه اصلا مشکله مالی هم وجود نداشته باشه)
البته هرخانومی روحیات خودشو داره و صد البته خودش باید تصمیم بگیره که چه محیط کاری ای رو میپسنده

بهتره بجای انکار شاغل بودن خانوم بیرون از خونه یا شرط و شروط گذاشتن برای کار کردنش وظایفو تقسیم کنید تا تعادل در خونه ایجاد بشه و هردو از زندگی لذت ببرید

مشکل بعضی اقایون ایرانی اینه که هنوز هم تو ۱۰۰ سال پیش زندگی میکنن...
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_13690 , انرژی مثبت , mosaferkuchulu , luna , Aurora , M.H.P , diligent , Maryam-X , mali_IT , elynn66
ارسال: #۲۸
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۳۰ ق.ظ، توسط mohammad_13690.)
(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۱ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  بله حرف شما درسته اما من خودم و مثال می زنم!کلا اگر همسر اینده ی من ادمی باشه که بتونه اون زندگی که من می خوام و برام فراهم کنه خوب من هم دیوونه نیستم بلند شم برم سر کار و خودمو خسته کنم!می تونم برم هزارتا کلاس هنری و ورزشی که هم خودم لذت ببرم و هم اینکه خوب هر چی خانوم هنرمند تر آقا راضی تر! اما اگر اقایی بیاد و به من بگه من نمی خوام بری سر کار با وجود ابنکه بدونم حتی یه زندگی بالاتر از اون چیزی که من می خوام و برام فراهم می کنه با اینکه قصد هم ندارم برم سر کار ردش می کنم!چون از ادمی که همون اول می خواد نظر خودش و تحمیل کنه بعد ها چه انتظاری می شه داشت؟

دقیقا همینطوره Smile
این که میگید هم خانم و هم آقا این طور راضی هستن خیلی درست هست. میدونید چیه خدایی که زن و مرد رو آفریده، روحیاتشون رو هم تنظیم کرده، طوری که نهایتا هر دو یه چیز رو میخوان.
زن دوست داره مردش تامین کننده باشه (اقتصادی عاطفی روحی ...)، مرد دوست داره تامین کننده زنش باشه؛
و همینطور بقیه موارد. میبینیم هردو یه چیز رو می خوان.

اما خوب یه سری موارد هست که کار رو خراب میکنه
مثلا افکار فمنیستی
به زن میگه نه تو فکر میکنی دوست داری مردت تامین کننده باشه، نه تو دوست داری خودت مرد خونه باشی! تو دوست داری خودت پول دربیاری و هزارم که مرد پول بیاره تو راضی نمیشی! تو فکر میکنی زن با مرد فرق داره!
در حالی که صلاح زن این هست که قبول کنه مرد و زن فرق دارن، و بدونه این فرق ها به ضرر زن نیست، خوب چه کاریه تو ذوق مرد بزنه وقتی مرد طوری ساخته شده که دوست داره زنش رو از نظر مالی و عاطفی تامین کنه

این رو هم که میگید آقا بیاد بگه من نمی خوام بری سر کار
اگه قبل از ازدواج، یعنی توی خاستگاری بگه یکی از شرایط من این هست، خوب این که منطقیه. قبل از ازدواج حتما باید هردو طرف نظرات همدیگه رو بدونن؛ زن میخواد بدونه مرد از کار کردن زن راضی هست یا نه و مرد باید بگه. این باعث میشه ببینن تفاهم دارن یا نه. بهتره مرد اونجا بگه دوست ندارم تا این که بعدا تو زندگی بخواد سنگ بندازه جلوی شغل پیدا کردن زن

خوب منظور شما این هست که مرد خیلی قاطعانه بگه نه نمی خوام کار کنی و شما هم احساس میکنی این زورگو هست
مردی که یه حرف رو دستوری بگه زورگو نیست. البته باید با احترام بگه و حرف منطقی هم بگه

طبیعت مرد این طور هست که دوست داره مقتدر به نظر برسه، وکلا حال میکنه با این که حرف آخر خونه رو خودش بزنه
و طبیعت زن هم این هست که بلده چجوری مرد رو خام کنه و نظر خودش رو به جای نظر مرد غالب کنه
یعنی مردی که میگفت دستور میدم نه! حالا میگه دستور میدم آره!Big Grin
اگه زن تصمیم بگیره مردش این رو نگه، تصمیم بگیره مردش بگه "دیگه دستور نمیدم نه، میگم تو بگو آره"
این هم از عقاید فمنیستی اومده، آخرش دو حالت داره، یا مرد حاضر نمیشه و کشمکش طولانی، یا اگر هم مرد راضی بشه این رو یه شکست توی زندگی خودش قلمداد میکنه و وقتی توی آینه نگاه میکنه یه شیر بی یال و دم میبینه و تمام اعتماد به نفس مردانه ش برای اداره خانواده رو از دست میده
اینجا هم زن نباید جلوی طبیعت مرد بایسته وقتی مرد اینقدر براش مهمه مقتدر باشه
زن میتونه از راه زنانه حرفش رو به کرسی بشونه کنه نه جدال مردانه
طبیعت زن هم با این که مقتدر به نظر نرسه مشکلی نداره و مهم براش اینه که اون که میخواد انجام بشه

ثابت شده هرجا توی خانواده مشکل پیش میاد
یا مرد و زن از این طبیعتشون فاصله گرفتن
یا از طبیعت طرف مقابل سوء استفاده کردن

(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۰۹ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  
(04 خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۶ ب.ظ)baziramzi.ir نوشته شده توسط:  با تشکر از شرکت دوستان .

واقعا ارامش زندگی به اینه که هرروز وقتی میرسی خونه بوی خوش غذا تو خونه پیچیده باشه؟؟؟!!!! اون لبخند مهربان که همیشه هست چه خانومتون شاغل باشه چه شاغل نباشه!
این چه توقعیه که بوی خوش غذا باید هرروز توی خونه به راه باشه در حالیکه برای شما رنج اوره هر روز برای خانومتون حتی چایی درست کنید!
من هم به شخصه دیدم خانومهایی که شاغل نبودن اما بعد از اینکه شاغل شدن کیفیت زندگیشون خیلی بهتر شده چون از لحاظ روانی اون کار ارضاشون کرده پس تو خونه هم رفتار و عملکرد بهتری داشتن
شما هرچقدر هم توی خونه فعالیت داشته باشید مثل شغل خارج از خونه نمیشه همون حس مفید بودن برای جامعه یا شان اجتماعی ای که از کار در بیرون از خونه ایجاد میشه و یا حتی حقوقی که هرماه دریافت میکنی هرچند ناچیز بهت اعتماد به نفس و حس مفید بودن میده(ممکنه اصلا مشکله مالی هم وجود نداشته باشه)
البته هرخانومی روحیات خودشو داره و صد البته خودش باید تصمیم بگیره که چه محیط کاری ای رو میپسنده

بهتره بجای انکار شاغل بودن خانوم بیرون از خونه یا شرط و شروط گذاشتن برای کار کردنش وظایفو تقسیم کنید تا تعادل در خونه ایجاد بشه و هردو از زندگی لذت ببرید

مشکل بعضی اقایون ایرانی اینه که هنوز هم تو ۱۰۰ سال پیش زندگی میکنن...

درسته
من هم موافقم با این که گفتید هرچقدر توی خونه کار کنی تا شغل نداشته باشی حس مفید بودن رو نداری
و من هم مخالف کارنکردن زن هستم. به نظر من به نفع زنه یه فعالیت و شغل هرچند کوچیک داشته باشه

این رو هم که گفتید اون لبخند مهربون برای خانم شاغل هم هست قبول دارم
البته خوب معلومه زن شاغلی که کار بیش از حد خسته و کلافه ش نکرده باشه

راجع به شرایط هم
قرار نیست یه لیست بدیم دست زن بگیم "آهای اگه خواستی کار کنی من این شرطها رو دارم، اگه نداشته باشه من قبول نمیکنم"
این شرط ها رو مرد ننشسته از خودش بنویسه و زن رو محدود کنه
بلکه ما دنبال شرایطی هستیم که شغل مناسب اون شرایط رو داره، البته این شرایط که من همینجوری نوشتم باید با فکر بیشتر، با همفکری هر زن و مرد، و با توجه به ویژگی شخصی و نظر شخصی هر دو بازنویسی بشه،
زن و مرد باید دنبال شرایطی باشن که وقتی شغل ها اون شرایط رو دارن، لبخند رو روی لب زن شاغل نگه میدارن. نه شرایطی که مردها از خودشون مینویسن تا برای زن ها شرط و شروط گذاشته باشن

راجع به این که مرد چایی بریزه یا زن، و این که زن غذا درست کنه یا نه، و کلا تقسیم کار خونه
دوستمون baziramzi فکر میکنم منظورشون این نبود که مرد کمک نکنه بلکه زن وقت باز بیشتر داشته باشه و مدیریت اصلی کارای خونه رو بگیره دستش و مرد کمک زن کنه
چون نه غذایی که مرد میپزه طعم غذای زن رو نداره، نه خونه ای که مرد مدیریت کاراش رو داره خونه میشه
اگه زن وقتش خیلی پر نباشه و اعصابش هم توی روز خط خطی نشده باشه، عمرا دستپخت مرد رو بخوره و یه چایی دم کردن هم براش سخت نخواهد بود. فقط از مرد میخواد کمک کنه، مثلا مرد ظرف بشوره و ...
البته ما این رو برای همه تجویز نمیکنیم که باید توی همه خونه ها زن بیشتر کار کنه تا مرد
شاید خیلی زن و مرد ها قبل از ازدواج به این توافق برسن که مرد باید بیشتر هم کار کنه و ممکنه خیلی هم موفق باشن
اما سوال هست "دوست دارین..." یعنی ما نظر شخصی مون این هست و قبل از ازدواج اعلام خواهیم کرد و با کسی که به تفاهم برسیم ازدواج میکنیم
و کسایی که سر شاغل بودن زن تمام وقت و سر کارکردن بیشتر مرد توی خونه به توافق برسن ممکنه خیلی هم خوشبخت باشن

ارسال: #۲۹
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۴۴ ق.ظ، توسط narges_r.)
(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۲ ق.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  
(05 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۰۹ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  
(04 خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۶ ب.ظ)baziramzi.ir نوشته شده توسط:  با تشکر از شرکت دوستان .
...

واقعا ارامش زندگی به اینه که ....

این رو هم که گفتید اون لبخند مهربون برای خانم شاغل هم هست قبول دارم

شما نظرتون محترم و هرکسی هم طبق نظر و افکار خودش زندگی میکنه و زندگی رو خواهد ساخت

فقط خواستم بگم اگر مردی از همسرش توقع حمایت مالی نداشته باشه و اجازه بده همسرش طبق علاقه خودش شغلشو انتخاب بکنه هیچ وقت خستگیهای کارش لبخندو از رو لبهاش نمیبره

میشه گفت بیشترین چیزی که لبخندو تو این شرایط ممکنه از لبهاش ببره اینه که وقتی از سرکار برگشت خونه تازه ازش توقع داشته باشن مثل یک زن خونه دار تو خونه فعالیت کنه و از طرف همسرش حمایت نشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_13690 , ماه بانو , luna , Aurora , Maryam-X , mali_IT , elynn66
ارسال: #۳۰
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۲۶ ق.ظ، توسط mohammad_13690.)
(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۴۱ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  
(05 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۲ ق.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  این رو هم که گفتید اون لبخند مهربون برای خانم شاغل هم هست قبول دارم

شما نظرتون محترم و هرکسی هم طبق نظر و افکار خودش زندگی میکنه و زندگی رو خواهد ساخت

فقط خواستم بگم اگر مردی از همسرش توقع حمایت مالی نداشته باشه و اجازه بده همسرش طبق علاقه خودش شغلشو انتخاب بکنه هیچ وقت خستگیهای کارش لبخندو از رو لبهاش نمیبره

میشه گفت بیشترین چیزی که لبخندو تو این شرایط ممکنه از لبهاش ببره اینه که وقتی از سرکار برگشت خونه تازه ازش توقع داشته باشن مثل یک زن خونه دار تو خونه فعالیت کنه و از طرف همسرش حمایت نشه

موافقمSmile
برای موندن لبخند زن به نکات خوبی اشاره کردید
مرد از زن توقع حمایت مالی نداشته باشه
طبق علاقه زن شغل انتخاب بشه (=خصوصیت ۱)
کم شدن وظیفه زن توی خونه به طبع زیاد شدن کار زن بیرون خونه

نظرتون رو راجع به خصوصیت ۳ و ۴ هم بگید که برای شغل لازم هست یا نه

راجع به این هم که میگید زن خسته بیاد خونه بعد ازش توقع داشته باشن مثل زن خونه دار کار کنه؛ بله واقعا بی انصافی هست؛ وقتی زن شاغله اون هم شغل بدون خصوصیات لازمه، خوب مرد اگه مرد باشه کار خونه رو رو دوش زن نمیندازه.
یا مرده میتونه بگرده یه شغل راحت، بی دغدغه و با ساعت کار کم برای خانمش پیدا کنه، به طوری که خانم هم از خداش باشه اون شغل رو انتخاب کنه،
یا اگه چنین امکانی در تغییر شغل زن نیست، مرد خوشش بیاد یا نیاد باید بیشتر از بقیه مردها تو خونه کار کنه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۰ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۰ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۴,۰۱۰ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
Question کسب درآمد با کامپیوتر در منزل hope_ ۱۶ ۱۵,۰۳۸ ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hamet
  هفت شوخی تهدیدآمیز آقایون برای زندگی متاهلی solmaz_69 ۶ ۶,۰۴۶ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  بهم یک کسب و کار خانگی معرفی کنید؟ packationmachinery ۰ ۲,۰۶۳ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۸۸ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  وضعیت بازار کار در کنار ارشد jahan19 ۳ ۳,۷۰۶ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud
  نحوه کار با شبیه ساز cooja amani96 ۳ ۳,۴۸۲ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۵ ق.ظ
  بازار کار گرایش هوش و معماری babakaria1366 ۶ ۴,۶۳۷ ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۰ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close