زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۰۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آقایون دوست دارید همسرتون کار بیرون از منزل داشته باشه یا نه ؟

نظرسنجی: آقایون دوست دارید همسرتون کار بیرون از منزل داشته باشه یا نه ؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۱۰/۲۶%
    اصلا دوست ندارم بیرون از منزل کار کنه ۱۰/۲۶%
۸ ۱۰/۲۶%
  • ۱۰/۲۶%
    ترجیح میدم بیرون از منزل کار نکنه ۱۰/۲۶%
۸ ۱۰/۲۶%
  • ۳۸/۴۶%
    اگر محیط کارش رو بپسندم اشکالی نداره ۳۸/۴۶%
۳۰ ۳۸/۴۶%
  • ۳/۸۵%
    حتما باید بیرون از منزل کار کنه ۳/۸۵%
۳ ۳/۸۵%
  • ۳۷/۱۸%
    به انتخاب خودش میذارم ۳۷/۱۸%
۲۹ ۳۷/۱۸%
در کل ۷۸ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال: #۴۶
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۵۵ ب.ظ
RE: آقایون دوست دارید همسرتون کار بیرون از منزل داشته باشه یا نه ؟
این بحثا خوبه اما نه طوری که هر خانمی که یه پست میزنه شونصدتا خانم پاش سپاس بزنه و هر اقایی که پست میزنه هم شونصدتا پسر سپاس بزنن براش
اینجوری نتیجه نمیده !!!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۴۷
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۵ ب.ظ، توسط Bache Mosbat.)
(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۰ ب.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  تحدید میکنه

Big Grin

(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۵۵ ب.ظ)Br2012 نوشته شده توسط:  این بحثا خوبه اما نه طوری که هر خانمی که یه پست میزنه شونصدتا خانم پاش سپاس بزنه و هر اقایی که پست میزنه هم شونصدتا پسر سپاس بزنن براش
اینجوری نتیجه نمیده !!!

مسئله اینه که یه خانوم هیچ وقت نمی آد بگه خصوصیات واقعی آقایون اینه . ولی آقایون اجازه می دن هم از طرف دل خودشون و هم دل خانم محترم حرف بزنن :
نمونش : خانم دوس داره مرد اینجوری باشه
خانم دوس داره کار اینجوری باشه
خانم دوس نداره اینجوری باشه
Big Grin
ولی حرف شما هم متینه .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu , Aurora , luna , baran , narges_r , mali_IT
ارسال: #۴۸
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۱۹ ب.ظ
(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۵۵ ب.ظ)Br2012 نوشته شده توسط:  این بحثا خوبه اما نه طوری که هر خانمی که یه پست میزنه شونصدتا خانم پاش سپاس بزنه و هر اقایی که پست میزنه هم شونصدتا پسر سپاس بزنن براش
اینجوری نتیجه نمیده !!!

خانوما سپاس می زنن چون حرف دلشون زده می شه!!
اهاااای اقایییون محترم!مرسی به جای ما تصمیم می گیرید!واسه اینکه ما خسته نشیم!به خدایی که هم ما رو افرید هم شما رو !به اونی که در جسم هر دومون به یه اندازه از روح خودش دمید!به اونی که به هر دو به یه اندازه عقل داد،به جان خودتون که این همه عزیزید واسه ماBig Grin راضی به زحمتتون نیستیم!والا بلدیم خودمون تصمیم بگیریم!دست شما درد نکنه!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat , marzieh
ارسال: #۴۹
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۳۹ ب.ظ
من فقط منظورم این بود که هم آقایون و هم خانم های محترم به دور از تعصب یا "چزوندن" همدیگه دیگه بحث کنن
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_13690 , mosaferkuchulu
ارسال: #۵۰
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ، توسط mohammad_13690.)
اساس صحبتم رو از ابتدا توضیح میدم چون اشتباه گرفته شده

همه میدونیم باید با منطق و با صمیمیت و با نظر هردو طرف مشکل رو حل کرد
همه میدونیم نه مرد باید زور بگه نه زن

با یه مثال توضیح میدیم

مثلا فرض کنید زن میگه "این هفته داداشم رو دعوت کنیم خونه"
مسلما مرد باید به نظر زنش احترام بذاره و اگه مشکل خیلی بزرگی وجود نداره بگه "باشه هر چی تو بگی"

اینطوری از هر هزار تا قضیه ۹۹۹ تاش با همفکری حل میشه و با ازخودگذشتگی دو طرف و با منطق

حالا فرض میکنیم مرد واقعا اون هفته نمیتونه خونه باشه و میگه "بندازیم هفته ی بعد، این هفته کار دارم"
اینجا هم همه قبول داریم زن اگه میدونه مرد راست میگه باید بگه "باشه فرقی نداره هفته ی بعد"

تا اینجای کار همون ۹۹۹ هست که حل میشه، اما اگه رویایی فکر نکنیم یه بار به این مشکل می خوریم،

۱) مرد با این که میتونه کارش رو یه روز دیگه انجام بده میگه مهمونی رو بنداز هفته ی بعد من این هفته کار دارم، در ضمن توی ذهنش میگه اگه زن نخواد گیر بده این هفته با هفته ی بعد فرق نداره
اما زن واقعا نمیتونه مهمونی رو جابجا کنه

۲) زن با این که میتونه مهمونی رو بندازه هفته ی بعد میگه نه همین هفته باشه، توی ذهنش هم میگه مرد حوصله مهمونی نداره وگرنه کار رو میشه یه روز دیگه بکنه
اما مرد واقعا مجبوره اون کار رو همون روز بکنه

این جور مواقع باز هم بحث منطقی باید کرد، مرد کامل باید توضیح بده چرا مجبوره اون روز فقط کارش رو بکنه، و زن توضیح بده چرا اسرار داره همین هفته مهمونی باشه
با این بحث ها اکثرا حل میشه و نیاز نیست یه نفر (مرد یا زن) حرف آخر رو بزنه و اعمال اقتدار کنه!

حالا وقتی رو در نظر بگیرید که نگاه زن نگاه ۱ هست و نگاه مرد نگاه ۲
هر دو سعی میکنن منطقی باشن اما به تفاهم نمیرسن
اینجا بحث این هست "حرف آخر" رو کی بزنه
اگه بگیم بحث آخر رو منطق میزنه صورت مساله رو پاک کردیم
اگه بگیم همدلی، دوستی صمیمیت حرف آخر رو میزنه صورت مساله رو پاک کردیم
صورت مساله راجع به اون یک باری هست که اختلاف پیش اومده

خوب حالا واقعا "حرف آخر" رو کی بزنه؟ سوالی که جوابش خیلی مشکلات رو حل میکنه، و جواب ندادن بش و بی خیال شدن سوال عامل انفجار مشکلات خانوادگی هست

یک جواب این هست که دیگران، بزرگترها، مشاورها و... این موقع میتونن کمک کنن
این جواب هم درست هست، اگه موضوع حاد باشه و برای هردو حیاتی باشه و هیچ کدوم نتونن کوتاه بیان راه همین هست

اما ما دنبال راهی هستیم که کار به اونجا نکشه. بخواهیم یا نخواهیم بدون دادن قدرت "حرف آخر" به یک طرف، زمینه رو باز کردیم برای ایجاد کشمکش و درگیری
این مشکل که به نظر لاینحل میاد، راه حل داره. خدا جهان رو طوری آفریده که خودش به سمت درست میره و هیچ موقع با تناقض روبرو نمیشه
مرد خواستار اینه که توی ذهنش بگه حرف آخر رو من زدم
زن خواستار این نیست که مقتدر جلوه کنه

هر موقع مشکلی توی خانواده هست
گاهی مردها به اشتباه میرن و زورمیگن و همیشه بحث رو بدون این که به بن بست رسیده باشه سریع وتو میکنن و میگن حرف آخر رو من میزنم
گاهی زن ها به اشتباه میرن و وقتی بحث واقعا به بن بست رسیده و نمیتونن مرد رو متقاعد کنن، و از تدبیر زنانه هم دوست ندارن استفاده کنن، محکم جلوی مرد می ایستن، زن داد میزنه اون که من میگم درسته، مرد هم داد میزنه اون که من میگم درسته، آخرش هم یا مرد قبول نمیکنه و یه اختلاف بزرگ، یا مرد جلوی داد زن کم میاره، اما توی دلش میگه ببین این شده شوهر ما و بعد هم اعتماد به نفس رو از دست میده

باز هم میگم این برمیگرده به نبودن شناخت از جنس مقابل، وگرنه زنی که بدونه چقدر مرد شکسته میشه از داد زدن زنش و دستور دادن زنش، تصمیم میگیره دستور نده، بلکه از راه زنانه جلو بره

(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۲ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  مسئله اینه که یه خانوم هیچ وقت نمی آد بگه خصوصیات واقعی آقایون اینه . ولی آقایون اجازه می دن هم از طرف دل خودشون و هم دل خانم محترم حرف بزنن :
نمونش : خانم دوس داره مرد اینجوری باشه
خانم دوس داره کار اینجوری باشه
خانم دوس نداره اینجوری باشه
Big Grin
ولی حرف شما هم متینه .

من فقط با روحیات تعدادکمی از خانم ها آشنا شدم و هرگز از تجربیات شخصی م برای شما نگفتم. چون من کامپیوتر خوندم نه مشاوره
چیزهایی که گفتم از کتاب دکتر جان گری و صحبت های دکتر حبشی هست و اون طور که خودشون بیان میکردن (راست یا دروغ) از تجربیات و پژوهش های گسترده شون به این نتایج رسیدن

اگر هم من حرف اون ها و همچنین سایر نظرات رو میگم هدفم بحث کردن سر موضوع مهم حل شدن خیلی اختلافات توی خانواده هاست
و گرنه میشه بی خیال این شد و گفت همیشه با همدلی مشکلات حل میشه و هیچ خانواده ای کارش به زدن "حرف آخر" تا به حال نکشیده

« إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ » ... فقط تو را می پرستیم، و فقط از تو یاری می خواهیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال: #۵۱
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۰۷ ب.ظ
ببینین آقا محمد، آدم وقتی درست انتخاب کنه از قبل احتیاج به این بحثا نیست. مثلا شاید من دوس نداشته باشم که همسر آیندم شغلش استاد باشه، خب اگر این مسئله واقعا برام مهمه با چنین کسی ازدواج نمی کنم. اگر شما در اصول با همسرتون متفاوت باشین این بحث ها پیش می آد.
این مسئله ی تدبیر زنانه و قانع کردن و حرف آخر و کم آوردن و کم نیاوردن همش نشونه ی انتخاب اشتباهه . معیار های غلطه. ربطی به شناخت نداره. واقعا مطالب یه کتاب (مردان مریخی و زنان ونوسی) رو نمی شه تعمیم داد به کل. فقط می تونه به عنوان هینت در عدم سوء تفاهم ناشی از تفاوت جنسیتی مفید باشه.
مثال بارزش که می شه تعمیم داد اینه که یک آقای محترمی از خانم محجبه خوششون می آد و برای حجاب هم تعریف خاص خودشونو دارن خب ایشون از قبل باید با چنین شخصی ازدواج کنن نه اینکه بعد از ازدواج بخوان دستور بدن (جالا شما تفسیر کنین به این که زن ها از مرد مقتدر خوششون می آد.) .
همینا برای خانم ها هم صدق می کنه! واقعا این تاپیک از اساس مشکل داره. این مثالی هم که شما زدین مهمونی و اینا واقعا قیاس مع الفارقه . بعنی تصمیم گیری یه خانم تحصیل کرده برای آینده ی خودش برای سبک زندگی خودش با انتخاب تاریخ یه مهمونی مقایسه اش درسته؟

ارسال: #۵۲
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۰۸ ب.ظ
(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۹ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  اهاااای اقایییون محترم!مرسی به جای ما تصمیم می گیرید!واسه اینکه ما خسته نشیم!به خدایی که هم ما رو افرید هم شما رو !به اونی که در جسم هر دومون به یه اندازه از روح خودش دمید!به اونی که به هر دو به یه اندازه عقل داد،به جان خودتون که این همه عزیزید واسه ماBig Grin راضی به زحمتتون نیستیم!والا بلدیم خودمون تصمیم بگیریم!دست شما درد نکنه!

مردها حق ندارن جای زن ها تصمیم بگیرن
بله روح ما اندازه هم هست، اما واقعیت این هست که جسم ما و عواطف ما و روحیات ما یک شکل نیست
به قول آقای دکتر جان گری، مردها از سیاره مریخ اومدن و زن ها از سیاره ونوس و هیچ شباهتی با هم ندارن و تنها دلیل تمام اختافات خانوادگی این هست که هردو فکر میکنن زمینی هستن و از یه نوعن، درحالی که این طور نیست و از سیارات مختلف اومدن
جالبه بدونید این کتاب دگتر جان گری انقلابی در مشاوره خانواده پدید آورد و مشکل خانوادگی میلیون ها زوج رو حل کرده

این هم که خودتون بلدید برای خودتون تصمیم بگیرید که ما قبول داریم، بحث سر تصمیمیات مشترک، و سر مواقعی هست که به هیچ وجه نظرها یکی نمیشه

« إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ » ... فقط تو را می پرستیم، و فقط از تو یاری می خواهیم
ارسال: #۵۳
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۱۲ ب.ظ
(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۸ ب.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  بحث سر تصمیمیات مشترک، و سر مواقعی هست که به هیچ وجه نظرها یکی نمیشه

خب شما پیش فرضتون اشتباهه . کار خانم تصمیم مشترک نیست! تصمیم شخصیه. Smile

سپاس‌گزاری شده توسط: narges_r
ارسال: #۵۴
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۲۴ ب.ظ
(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۷ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  ببینین آقا محمد، آدم وقتی درست انتخاب کنه از قبل احتیاج به این بحثا نیست. مثلا شاید من دوس نداشته باشم که همسر آیندم شغلش استاد باشه، خب اگر این مسئله واقعا برام مهمه با چنین کسی ازدواج نمی کنم. اگر شما در اصول با همسرتون متفاوت باشین این بحث ها پیش می آد.
این مسئله ی تدبیر زنانه و قانع کردن و حرف آخر و کم آوردن و کم نیاوردن همش نشونه ی انتخاب اشتباهه . معیار های غلطه. ربطی به شناخت نداره. واقعا مطالب یه کتاب (مردان مریخی و زنان ونوسی) رو نمی شه تعمیم داد به کل. فقط می تونه به عنوان هینت در عدم سوء تفاهم ناشی از تفاوت جنسیتی مفید باشه.
مثال بارزش که می شه تعمیم داد اینه که یک آقای محترمی از خانم محجبه خوششون می آد و برای حجاب هم تعریف خاص خودشونو دارن خب ایشون از قبل باید با چنین شخصی ازدواج کنن نه اینکه بعد از ازدواج بخوان دستور بدن (جالا شما تفسیر کنین به این که زن ها از مرد مقتدر خوششون می آد.) .
همینا برای خانم ها هم صدق می کنه! واقعا این تاپیک از اساس مشکل داره. این مثالی هم که شما زدین مهمونی و اینا واقعا قیاس مع الفارقه . بعنی تصمیم گیری یه خانم تحصیل کرده برای آینده ی خودش برای سبک زندگی خودش با انتخاب تاریخ یه مهمونی مقایسه اش درسته؟

راجع به این که باید قبل از ازدواج گفته بشه موافقم (ارسال ۲۶ این پست) Smile

راجع به موضوع حجاب و اقتدار مرد متوجه نشدم

مطالب کتاب دکتر جان گری رو به کل نمیشه تعمیم داد. این کتاب راجع به روحیات انسان های مرد و زن نوشته شده و به کل تر از انسان نمیشه تعمیم داد Big GrinSmile

راجع به این مثال که زدم بله مربوط به تاپیک و مربوط به انتخاب شغل اصلا نبود
بلکه منظورم دقیقا همین مهمونی و سایر امور کوچک شبیه به اون بود
چون بحث به جایی کشید که مرد حرف آخر رو میزنه، توی این مثال کامل توضیح دادم برای هر قضیه کوچیک توی خونه ممکنه کار به زدن "حرف آخر" بکشه
هر کسی ممکنه بگه نه هیچ موقع این مسایل کوچیک دردسر ساز نمیشه، خوب من هم گفتم از هر هزاربار یه بار میشه، ممکنه یه نفر بگه اگه زن و مرد سر اصول هم نظر باشن، این مشکل وجود خارجی نخواهد داشت پس نیاز به راه حل نداره

درست میگید از تاپیک منحرف شدیم
از نظر من هم جواب به این تاپیک برای افراد مختلف متفاوت هست و عنوان تاپیک هم همین رو تایید میکنه و مهم این هست که قبل از ازدواج بیان بشه
نظر شخصی خودم هم این بود که دوست دارم زن کار بکنه تا احساس مفید بودن داشته باشه، منتهی کاری پیدا میکنم که شرایط گفته شده توی ارسال ۱۹ رو داشته باشه تا خانم هم اذیت نشه

ارسال: #۵۵
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۴ ب.ظ، توسط Bache Mosbat.)
(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۲۴ ب.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  منتهی کاری پیدا میکنم که شرایط گفته شده توی ارسال ۱۹ رو داشته باشه تا خانم هم اذیت نشه

خب خانومی که شما انتخاب می کنین برای زندگی ، انشاء الله انقدر فهمیده و تحصیل کرده هستن که خودشون بتونن بفهمن دارن اذیت می شن یا نه Smile و خودشون بتونن راجع به شغلشون تصمیم بگیرن.
فکر کنم اول زندگی شما، همسرتون دنبال کار برای شما ن و شما دنبال کار برای همسرتون Big Grin

ارسال: #۵۶
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۵۱ ب.ظ، توسط mohammad_13690.)
(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۱۲ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  
(05 خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۸ ب.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  بحث سر تصمیمیات مشترک، و سر مواقعی هست که به هیچ وجه نظرها یکی نمیشه

خب شما پیش فرضتون اشتباهه . کار خانم تصمیم مشترک نیست! تصمیم شخصیه. Smile

منظور من بحث زدن "حرف آخر" بود که قبلا توضیح داده بودم و اونجا گفته بودم خانم ها مشکلی ندارن با این که برخی تصمیمات مشترک رو مرد بگیره

اما خوب شغل زن، بله میشه گفت تصمیم شخصی
از یه طرف مهم ترین چیز اینه که زن شغلش رو دوست داشته باشه و هدف از کار کردن زن اینه که خودش احساس رضایت داشته باشه و غیر ممکنه مرد برای زن تصمیم بگیره که چکار کنه

اما پس هر تصمیم شخصی زن و مرد به هم مربوطه و باید همفکری بشه
زن هم براش مهمه شغل مرد، مرد هم براش مهمه.

شخصی صرف که نداریم. مثلا زن و مرد اول استاد بودن بعد زن بگه من می خوام برم توی خیابون گل بفروشمBig Grin
مرد هم بگه من میرم جگرکی میزنم Tongue

(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۲ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  خب خانومی که شما انتخاب می کنین برای زندگی ، انشاء الله انقدر فهمیده و تحصیل کرده هستن که خودشون بتونن بفهمن دارن اذیت می شن یا نه Smile و خودشون بتونن راجع به شغلشون تصمیم بگیرن.
فکر کنم اول زندگی شما، همسرتون دنبال کار برای شما ن و شما دنبال کار برای همسرتون Big Grin

یک مشکل و چالش بزرگ داریم ما آقیون نسل جدید. خیلی آقایون دوست دارن دستپخت خانمشون را (لا اقل گاهگاهی) بخورن، دوست دارن خانمشون خسته و شکسته نباشه، دوست دارن شده خودشون خسته بشن توی روز اما وقتی میان خونه خانمشون خسته نباشه
از طرفی دوست ندارن با خانم بی سواد ازدواج کنن. و دوست هم ندارن خانم تحصیل کرده داشته باشن که کاری جز پخت و پز نداره تو خونه
این چالش بزرگ رو ما می خواهیم حل کنیم
به همفکری نیاز داریم
همونطور که گفتم و گفتید این قضیه رو باید قبل از ازدواج حل کرد. ما باید قبل از ازواج جواب بدیم حاضریم زن کار کنه یا نه
جوابی که من تصمیم دارم بدم این هست که با کمک بقیه تکمیلش می کنیم:

از نظر من زن حق داره کار نکنه، اما به نفع خودش هست که یه کار یا فعالیت هرچند کوچیک داشته باشه
اما از اونجا که من جزو آقایونی هستم که دوست دارم خانمم شاداب باشه و توی روز خسته نباشه، دوست دارم کاری که خانمم میکنه این خصوصیات رو داشته باشه
۱- کار مورد علاقه ش باشه نه صرفا برای درآمد باشه
۲- ساعت کاری نسبتا کم باشه
۳- کار سنگین و خسته کننده یا اعصاب خورد کن نباشه
۴- کار مسولیت نداشته باشه، یعنی استرس نداشته باشه
(کاری که اگه سر مدت انجام نشه یا اگه با موفقیت تموم نشه مسولیت بزرگی به همراه داره استرس زا هست)
۵- محیط کار مناسب خانم باشه

خصوصیت ۱ تا ۴ رو برای این کار باید داشته باشه که خود خانم شاداب بمونه،
خصوصیت ۵ کاملا شخصیه و هرکس باید توضیح بده قبل از ازدواج برای خانمش که منظورش از محیط چیه

در اصل جوابی که من خواهم داد نه این هست که بله هر کاری میتونی بکنی (چون همونطور که گفتم اگه خانم من زیاد کار کنه و خسته خونه بیاد من از زندگی احساس رضایت نخواهم کرد و این خصوصیتم رو قبل از ازدواج قایم نمیکنم)
نه این هست که نه کار نمیکنی و میمونی غذا میپزی

ارسال: #۵۷
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۵۹ ب.ظ
ببخشیدا ربطی نداره ، ولی فکرکنم یه نفراز این موضوع خوشش نیومده از اولین ارسال تا آخر منفی داده Tongue
ارسال: #۵۸
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۱۸ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
راستش من همه پست ها رو از اول نخوندم و پاسخی به پست خاصی نمیدم کلا نظر خودمو میگم. در صورت اشتباه بودن پذیرای نقد دوستان هستیم Smile

فکر کنم این سوال مربوط به قبل از خواستگاریه! و در واقع باید به این صورت تصحیح بشه که ؛ دوست دارید همسر ایندتون ....؛ چون این یه مساله مهمه که نوعا در خواستگاری و قبل از ازدواج بین طرفین مطرح می شه و در صورتی که تفاوت های عمده وجود داشته باشه طرفین خودشون به این نتیجه می رسن که در این زمینه با هم تفاهم ندارن. حالا اگه دیدن می تونن نظرشون رو عوض کنند یا این که مثلا قبلا اشتباه فکر می کردند و حالا با صحبت به این نتیجه رسیدند که دیدگاه طرف مقابل درسته مساله حله وگرنه فکر نکنم کسی که می دونه همسرش (حالا چه خانوم چه اقا) در این زمینه باهاش نقطه مشترک نداره دلیلی بر این ازدواج نیست.

در واقع این مساله هم همون طور که دوستان گفتن یکی از مسایلی است که قبل از ازدواج مطرحه و نه پس از اون. و این قدر نیاز به بحث نداره.

وقتی اقایی فکر می کنه همسرش حتما باید بیرون کار کنه خب با شخصی ازدواج می کنه که کار بیرون از منزل داشته باشه و یا مشکلی در کار کردن بیرون از منزل نداشته باشه و ...

در موردی هم که گفتن که محل کار رو بپسندن به نظرم بیشتر زمانی صدق می کنه که خانوم در اون زمان مشغول بکارن و شخص می دونه که شغل اینده همسرش همین خواهد بود و خب اونوقت تصمیم می گیره که با این فرد ازدواج کنه یا نه این مساله در مورد خانمها هم صادقه مثلا وقتی خانومی قراره ازدواج کنه یکی از مسایلی که بهش توجه می کنه شغل همسرشه و خب وقتی ببینه نمی تونه با اون شغل بهر دلیل کنار بیاد لزومی به این ازدواج نیست.

بعد از ازدواج دو نفر با هم همسفرن و خوشی یا ناخوشی هر کدوم بر دیگری اثر گذاره و بقول دوستان در صورت انتخاب درست در این مورد مشکلی پیش نمیاد. و وقتی خانمی هسرش رو شریک زندگیش می دونه در صورتی که قبلا شاغل نباشه و قرار بر انتخاب شغل باشه در این مورد با همسرش مشورت می کنه البته باز هم باید احترام بین طرفین حفظ بهش و این که اقایون انتظار داشته باشن پس از بررسی شرایط و مشورت ها اگه خانومی به این نتیجه رسید که این کار مناسبشه و از انجامش لذت می بره و در این صورت باز هم مخالفت کنه اون بحث جداییه.

در نهایت با تغییر عنوان به همسر اینده فکر کنم مشکل حل شه.در واقع این مورد هم شاید مثل خیلی از مواردی که با عدم انتخاب درست کلمات ممکنه سو تفاهم هایی ایجاد شه مشابهه Smile
--------------------------------------
در زمینه کتابهایی که روحیات خانومها و اقایون رو میگن کتابای خوبین ولی از این حیث که با روحیات طرفین بیشتر اشنا بشین تا بدونید علت برخی رفتارها چیه و چطور در مقابلش عمل کنیم تا در نهایت در زندگی مشترک مشکلی پیش نیاد.

ببخشید من خیلی حرف زدم Big Grin

(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۸ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  میگویند:
یکی از ویژگیهای خاص آقایون اینه که نود درصد حرفایی که قبل از ازدواج میزنن ، بعد از ازدواج یادشون نمیادBig GrinBig Grin
در این جور موارد از این ریکوردرهایی که حرفای استاد رو سر کلاس ضبط می کنه بسیار مفید خواهد بود (شوخی کردم Big GrinBig GrinBig Grin چون کسی بخواد زیرش بزنه میگه من اینا رو نگفتن دییگه حالا دستگاه تشخیص صدا که نداریم Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin)

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu
ارسال: #۵۹
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۱۵ ب.ظ
(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۴ ب.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  به همفکری نیاز داریم

ماشالله شما تو این بحث نشون دادین یه پا صاحب نظرید و حرف هیچ کسم قبول ندارید و حالا هر چی هم خانوما بگن اقا جون این چیزی که راجع به ما فکر می کنید اشتباهه شما باز و باز و باز تکرار می کنید(اکثر مطالب ابن پست برای چندمین بار تکراری بود)!حالا دقیقا نمی دونم نیاز شما به همفکری کجاست؟!!!!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
ارسال: #۶۰
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۲۷ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
این سوالات نوعا به این دلیل پیش میاد که اقایون وقتی میرن خواستگاری یا مشغول به کاری هستن و یا تا حدودی مشخصه می خوان در اینده چه کاری رو انجام بدن پس تقریبا قرار نیست بعد زا اون کارشون رو انتخاب کنن و این که اقایون میرن خواستگاری نه خانومها! از طرفی در بسیاری موارد در زمان خواستگاری خانوم شاغل نیستن و پس از ازدواج ممکنه شاغل بشن ولی باز هم صحبت در مورد شغل خانوم قبل از ازدواج مساله مهم و ضروریه خصوصا در مواردی که به نظر اقایون شخص باید حتما شاغل باشه یا نباید شاغل باشه. در صورتی که در اصل کار کردن یا نکردن تفاهم باشه سراغ این میرن که حالا کار چی باشه. زمانی که خانوم شاغل نیست ایده ال شون رو در مورد محل و یا نوع کار مطرح می کنن ولی خب ممکنه بعد از ازدواج شرایط کار اون ایده الی که شخص می خواد نباشه در این صورت با مشورت و اعتماد خیلی مساپل حل می شه.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_13690

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۵ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۴,۰۱۸ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
Question کسب درآمد با کامپیوتر در منزل hope_ ۱۶ ۱۵,۰۶۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hamet
  هفت شوخی تهدیدآمیز آقایون برای زندگی متاهلی solmaz_69 ۶ ۶,۰۴۹ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  بهم یک کسب و کار خانگی معرفی کنید؟ packationmachinery ۰ ۲,۰۷۰ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۴ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  وضعیت بازار کار در کنار ارشد jahan19 ۳ ۳,۷۲۴ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud
  نحوه کار با شبیه ساز cooja amani96 ۳ ۳,۴۹۳ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۵ ق.ظ
  بازار کار گرایش هوش و معماری babakaria1366 ۶ ۴,۶۵۳ ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۰ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close