زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۰۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هوش مصنوعی

ارسال: #۳۱
۰۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۵۱ ق.ظ
هوش مصنوعی
من که اصلا از محتوای مختصر هوش پوران خوشم نیامد.فقط تست های خوبی داره. من چاپ جدید را ندیدم.کتاب من چاپ ۸۹ هست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: rouzeh_zi
ارسال: #۳۲
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۴۰ ق.ظ
RE: هوش مصنوعی
(۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۳۳ ق.ظ)majid67110 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من می خواهم برای آی تی اقدام کنم . کتاب هوش پوران ترجمه مهدیه شادی را گرفتم و فصل اولش را خوندم اما زیاد خوشم نیومد . بعضی جاهاش را خوب توضیح نداده بود .
به جز این کتاب چه کتاب دیگه ای را پیشنهاد میکنید برای ای تی ؟
اگه مرجع معرفی می کنید لطفا اسم مترجم و عنوان کتاب را هم بفرمایید .
ممنون

کتاب راسل ترجمه سعید راحتی
ترجمه اش زیاد خوب نیست ولی کار راه اندازه.

یا علی جان تربت زهرا کجاست؟
یادگار غربت زهرا کجاست؟
تا ز نورش دیده را روشن کنم
بر مزارش شعله‌ها بر تن کنم
ارسال: #۳۳
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۵۸ ق.ظ، توسط Masoud05.)
(۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۳۳ ق.ظ)majid67110 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من می خواهم برای آی تی اقدام کنم . کتاب هوش پوران ترجمه مهدیه شادی را گرفتم و فصل اولش را خوندم اما زیاد خوشم نیومد . بعضی جاهاش را خوب توضیح نداده بود .
به جز این کتاب چه کتاب دیگه ای را پیشنهاد میکنید برای ای تی ؟
اگه مرجع معرفی می کنید لطفا اسم مترجم و عنوان کتاب را هم بفرمایید .
ممنون
کتاب پوران خیلی خوبه مخصوصاً ۵ - ۶ فصل اول . احتمالاً با دقت نخوندید چون راسل چیز بیشتری به شما یاد نمیده( فصلهای اول ). کتاب پوران برای فصل های اول خیلی خوبه فقط اشکالش در ۲ - ۳ فصل آخره که توی IT مهم نیست.
کتاب تست راهیان ارشد چاپ جدیدش فکر کنم خوب باشه . کتاب ارشد سپاهان هم بررسی کردم‌، جالب نبود.

(۰۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۵۱ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  من که اصلا از محتوای مختصر هوش پوران خوشم نیامد.فقط تست های خوبی داره. من چاپ جدید را ندیدم.کتاب من چاپ ۸۹ هست

اتفاقاً مشکل اصلی کتاب هوش پوران حل تست فجیع اونه . واقعاً ضعیف مخصوصاً مباحث بیز و شبکه های باور‌، برنامه ریزی جزئی و چیزای این شکلی.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۳۴
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۰۱ ق.ظ
هوش مصنوعی
پوران متنش رو نمی دونم , اما جواب تست هاش غلط زیاد داره هواستون باشه
ارسال: #۳۵
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۴۳ ب.ظ
هوش مصنوعی
کتاب سپاهان: کلا کتابای انتشارات سپاهان برای ۲ ماه اخر خوبه که بصورت ریز میکروطبقه بندی شده تست آورده و به هیج وجه برای درس روی این کتابا نمیشه حساب کرد و نکات و خلاصه درسی هم که آورده چیزی هست که دیگه نمیشه گفت حتی نکته کنکوری هست بیشتر جنبه اشنایی با درس داره و چیزی هست که حتما باید یاد داشته باشیم اما خوب از نظر تستی واقعا پر و با انسجام هست و براحتی میتونید تست های ازاد و سراسری رو از سال ۸۰ تا سال جاری بصورت کامل و سریع و برنامه ریزی شده بزنید من برای دروس نظریه،محاسبات و هوش در ماه اخر کتاباشو گرفتم و باید بگم برای دور تست عالیه.
کتاب پوران:از نظر من هون کتاب راسل هست با ۱۵ درصد خلاصه منظور اینکه زیاد خلاصه نشده و دلیل اینکه خوشتون نیومده نزدیکی متن این کتاب به کتاب راسل هست پس اگر واقعا متاب راسل نمیخواهی بخونی این کتاب پوران رو بخون
اما خوب بارها من عنوان کردم برای درس هوش حتما باید مرجع راسل خونده بشه و اینکه کسی وقت نداره اشتباهه
هوش درسی با منبع تستی غنی و سرشار نیست مثل سیستم عامل یا ساختمان داده اگه درس معماری کامپیوتر باشه من میگم کتاب هادی یوسفی کافیه.
حالا اگر وقت ندارید بعضی از فصول کتاب مرجع رو حذف کنید پیشنهاد من برای کسی که وقت نداره خوندن این فصول هست از کتاب راسل(ترجیحا ترجمه راحتی)
۱-عامل ها
۲-جستجوهای اگاهانه و غیر اگاهانه
۳-بازی ها
۴-ارضای محدودیت‌ها و تپه نوردی ها
۵-عامل های منطقی و مرتبه اول و استنتاج منطق مرتبه اول
حتما سعی کنید این مباحث رو بخونید و یکسری از مطالب دیگه تکمیلی مثل شبکه های بیزین(همون مسائل احتما شرطی که خوب چند سالی هست هرسال تو کنکور سوال میاد)هم تو کتاب بن کوپن بحث شده یا میتونید از اینترنت این مباحث رو فرا بگیرید.

بازم بارها بحث شده کتاب حل مسائل هوش مصنوعی رهنون هستش که امسال ۲ ۳ تا از سوالات کنکور سراسری کپی این کتاب بود و طراح محترم حتی زحمت نداده بود صورت سوال یا گزینه‌ها رو عوض کنه این کتاب شامل سوالات ارشد داخل و سوالات دانشگاهای خارج هست.
من توصیه‌ام اینه تا اول مهر مرجع راسل خونده بشه و برین سراغ مباحث تکمیلی مثل تست و نکته برداری و مرور و.....

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , Mile Stone , rouzbeh_zi , blackhalo1989 , Sinax , fateme66 , mahdieh67 , Aurora , m_ok , Pegasus , jameshenas , pita , marziyeh , juyaye danesh
ارسال: #۳۶
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۳۹ ب.ظ
هوش مصنوعی
آقا جواد ممنون از توضیحات کاملتون .

ولی کتاب آقای رهنمون تجدید چاپ نمیشه و من هم پیداش نکردم

۵Qf9RaOtxNB2OpEY1sDMlaAYf5v6b/3vaUrm+gEmp5w5uv2OxkMnUrVzPtTbLX008Qov0woyeCY=
ارسال: #۳۷
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۳۸ ب.ظ
(۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۵۵ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(12 مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  کتاب سپاهان: کلا کتابای انتشارات سپاهان برای ۲ ماه اخر خوبه که بصورت ریز میکروطبقه بندی شده تست آورده و به هیج وجه برای درس روی این کتابا نمیشه حساب کرد و نکات و خلاصه درسی هم که آورده چیزی هست که دیگه نمیشه گفت حتی نکته کنکوری هست بیشتر جنبه اشنایی با درس داره و چیزی هست که حتما باید یاد داشته باشیم اما خوب از نظر تستی واقعا پر و با انسجام هست و براحتی میتونید تست های ازاد و سراسری رو از سال ۸۰ تا سال جاری بصورت کامل و سریع و برنامه ریزی شده بزنید من برای دروس نظریه،محاسبات و هوش در ماه اخر کتاباشو گرفتم و باید بگم برای دور تست عالیه.
آقا جواد‌، واقعاً کتاب سپاهان خوبه؟!!!
من که نگاش کردم تعداد زیادی از تست‌ها رو فقط کلید گزاشته . نظریه سپاهان بازم خیلی از تستاش فقط کلید گزاشته دریغ از یه کلمه توضیح
کتاب جدید راهیان ارشد فکر کنم یه ۶۰۰ صفحه ای باشه‌، تا حالا از اون کامل‌تر برای حل تست ندیدم

من البته از نظر تستی و محتوای جواب‌ها نمیگم کتاب های سپاهان صد در صد خوبه اما منظورم از انسجام و ریزمیکروطبقه بندی میگم میشه در ۱ ماه اخر تست هارو خوب مرور کرد و توی ذهن کلیتی از این که کدوم سال از کجا تست اومده و اینا بدست اورد البته درسته خیلی از تست هاش جواب کلیدی داره اما خوب جواب اون تست‌ها هم بیشتر از جواب کلیدی هم نیست.خیلی از این تست‌ها رو یاد داریم جواب تشریحی رو معمولا یه کتاب دستمون نیست این کتاب کلید گذاشته به کتاب دیگه ای مراجعه کنید.بازم باید بگم استاد رهنمون تو کتاب حل مسائلشون جوابای تشریحی خوبی برای تست های ارشد گذاشتند.
اما در مورد راهیان ارشد باید بگم از این کتاب یادم رفته بود فک کنم نوشته ارسطو خلیلی هست در کل کتاب خوبیه فک میکنم و برا داشنگاه ازاد هم مناسبه.
اما خوب همه این کتاب‌ها در واقع همون کتاب راسل هست اما برای اینکه تفاوت در سطح مطلب و گفتار در درس هوش درک کنید توصیه میکنم فصل ارضای محدودیت رو به دقت یکبار از کتاب راسل و یکبار از همه این مراجع تستی بخونید بعد ببینید هوش مصنووعی درسی نیست که بشه به کتاب درسو کنکور تکیه کرد.

اما خوب دارم با انتشارات شرح و استاد رهنمون مکاتبه میکنم اگه کتاب تجدید چاپ نمیشه اجازه تکثیر کتاب رو بگیرم و بصورت پست برای کاربران متقاضی مانشتی بفرستم

سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Mile Stone , najme60 , fateme66
ارسال: #۳۸
۱۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۳۴ ب.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۱ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  کی میگه پوران ۱۵ درصد خلاصه هست فقط چون حالا حجمش کم هست که نمیشه گفت ۱۵ درصد مطالب رو خلاصه کرده. هرچی توضیحه مفید بوده آورده و اضافی‌ها رو حذف کرده و خیلی هم خوبه هرکی پوران رو بخونه ۶ تا از ۸ تا رو راحت میتونه بزنه
شما امسال از روی کتاب پوران خوندید و تونستید این مقدار درصد بزنید؟منظورم اینه که تجربه خودتونه؟
ارسال: #۳۹
۱۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۰۲ ب.ظ
هوش مصنوعی
این دو سال اخیر من به ترتیب ۴۶ درصد و ۶۳ درصد زدم. (فقط هم پوران خوندم اونم نه بطور کامل)
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537
ارسال: #۴۰
۱۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۰۷ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۱ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  کی میگه پوران ۱۵ درصد خلاصه هست فقط چون حالا حجمش کم هست که نمیشه گفت ۱۵ درصد مطالب رو خلاصه کرده. هرچی توضیحه مفید بوده آورده و اضافی‌ها رو حذف کرده و خیلی هم خوبه هرکی پوران رو بخونه ۶ تا از ۸ تا رو راحت میتونه بزنه

بارها و بارها گفته شده که کتاب پوران برای IT کافیه اما برای مهندسی نه.(اینکه میگید از ۸ تا سوال یعنی IT چون تو مهندسی ۷ و IT غالباً ۸ سوال میاد)
(۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۰۲ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  این دو سال اخیر من به ترتیب ۴۶ درصد و ۶۳ درصد زدم. (فقط هم پوران خوندم اونم نه بطور کامل)

منم به خوندن نصفه پوران این ۲ سال رو توی IT بالای ۶۵% زدم اما مهندسی ۳ تست از ۷ تا رو درست زدم

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , fatima1537
ارسال: #۴۱
۱۵ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۸ ق.ظ
هوش مصنوعی
(۱۵ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۲۱ ق.ظ)rouzeh_zi نوشته شده توسط:  کتاب هوش مصنوعی مفاهیم بنیادی یا رویکردی نوین در هوش مصنوعی
تالیف‌: راسل
ترجمه‌: راحتی

کدام یکی از این دو کتاب مناسبه ارشده؟؟؟؟؟؟؟ ما آخرش نفهمیدیم کدوم رو بخریم ؟!؟!؟!؟!
لطفا اسم انتشارات رو هم بنویسید
فقط دومی ترجمه راحتیه
اونی که ترجمه راحتیه مربوط به دانشگاه امام رضاست
 سپاس‌گزاری شده توسط: rouzbeh_zi
ارسال: #۴۲
۱۹ شهریور ۱۳۹۰, ۰۷:۱۱ ب.ظ
هوش مصنوعی
کتاب استاد رهنمون دقیقا اسم انتشاراتش میشه یگید

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
ارسال: #۴۳
۱۹ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۳۴ ب.ظ
هوش مصنوعی
کتاب رهنمون نتشارات شرح هستش اسمش حل مسائل هوش مصنوعی-من اجازه کپیش رو از نویسنده گرفتم فقط مونده انتشارات(البته فک کنم قصد چاپ مجدد نداره) بزودی خبر میدم کتاب رو بصورت کپی هر کی هرجای کشور بود براش پست میکنم

سپاس‌گزاری شده توسط: Mile Stone , Pegasus
ارسال: #۴۴
۱۹ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۱۱ ب.ظ
(۱۹ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۳۲ ب.ظ)Majid gh نوشته شده توسط:  دوستان کسی کتاب هوش مصنوعی انتشارات رایان ارشد یا همون آزاده رو خریده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میدونه کتاب خوبیه یا نه واسه خوندن ؟؟؟؟
دوستان راهنمایی کنین

من این کتاب را دارم و الان در حال خواندن فصل ۳ آن هستم . کتاب خیلی خوبیه . خیلی ساده و خوب توضیح داده . به نظر من که بهتر از کتاب پوران پژوهش است . هم مطالب کنکور سراسری را پوشش می دهد و هم مطالب کنکور آزاد .
ارسال: #۴۵
۲۰ شهریور ۱۳۹۰, ۰۶:۰۹ ب.ظ
(۱۹ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۱۲ ب.ظ)ali_computer69 نوشته شده توسط:  آقا javadjj سوال ویژه !

واسه It هوش چه کتابی خوبه؟ منظورم ساده ترین چون سوالات هوش it رو دیدم ساده‌تر از مهندسی کامپیوتر هستن.
طوری که من سوالات ای تی امسال رو دیدم خیلی از مباحث کتاب راسل بود
ببینید کتاب های پوران و راهیان ارشد دوتاش در یک سطح ترجمه و خلاصه درس و سوال هستند بجز اینکه کتاب راهیان ارشد مطالب ازاد رو هم پوشش داده.فک میکنم کتاب راهیان رو بخونید خوب باشه

سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۶ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۹۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۱۹ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۸۴۷ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۷۲۸ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۲۴۰ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  جواب سوالهای تخصصی دکتری هوش مصنوعی سال ۹۸ Lootus ۱ ۲,۵۱۵ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: machine86
  چه زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی بهتر ؟ Sanazzzz.mi ۳ ۳,۷۲۴ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close