زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هوش مصنوعی مالک اشتر

ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۹, ۱۲:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۱:۱۹ ب.ظ، توسط m.abbaszadeh1995.)
هوش مصنوعی مالک اشتر
سلام دوستان
من میخواستم تجربه ی سال اول تحصیل در دانشگاه مالک اشتر تهران رو براتون بگم. امیدوارم به درد دوستانی که میخوان انتخاب رشته کنن بخوره.
من سال تحصیلی قبلی (سال۹۹-۹۸) رتبم ۲۷۰ هوش شد و روزانه ی مالک اشتر قبول شدم. اون سال مجلس مارو به فنا داد با تغییر قوانین مربوط به پذیرش دانشجوهایی که سهمیه داشتن. بگذریم.
خوابگاه:
یک خوابگاه نوساز ۴طبقه با اتاقای ۸ نفره و ۱۰ نفره به دانشجو ها میدن البته اتاق ها بزرگ هستن و جای نگرانی نیست.از خواگاه تا کلاسا ۱۰ دقیقه راهه. مسئولین دانشگاه میگفتن ما اتاق هارو ۴ و شش نفره درنظر گرفته بودیم ولی سازمان سنجش دو برابر ظرفیت اعلامی ما دانشجو گرفت و به مشکل خوردیم. خوابگاه امکانات ورزشی هم داره و در اینده خیلی مجهزتر میشه. زمین فوتبال و اینجور چیزا هم قراره بسازن. خوابگاه قدیمی دانشگاه هم نزدیک میدان هفت حوض هست که از دانشگاه فاصلش زیاده. اونجا هم اگه بتونید اتاق بگیرین شنیدم تعداد کمتری دانشجو توی یک اتاق هستن ولی خب راه دوره(البته دانشگاه سرویس داره). به دانشجو های شبانه که راهشون دور بود هم خوابگاه دادن. البته نمیدونم همه ی شبانه ها خوابگاه گیرشون اومد یا نه.

مسائل اموزشی و...:
نکته ی اول اینه که جابجایی لپتاپ توی دانشگاه هیچ مشکلی نداره ولی افراد غیر دانشجو نمیذارن لپتاپ بیارن که کاملا طبیعیه. دانشگاه زیرمجموعه ی وزارت دفاعه و اگه توانایی هاتون خوب باشه میتونین جذب وزارت دفاع بشین. چند نفر رو میشناسم که همون ترم اول میشه گفت جذب شدن.
گروه هوش(و به طور کلی اکثر رشته ها) از نظر امکانات ازمایشگاهی خوبه. اکثر نیاز دانشجوها به gpu هست که توی ازمایشگاه gpu 1080 دارن و در اختیار دانشجو ها میذارن. کلا دانشگاه امکانات ازمایشگاهیش مناسبه. در مورد اساتید هم نمیشه گفت خیلی تاپ هستن ولی درس های مهم رو بد درس ندادن و میشه گفت رضایت بخش بود.
یک نکته ی خیلی مهم: دانشگاه کلا پروژه محور هست و تو گروه هوش خیلی به ما تاکید کردن که از توی پایان نامه تون محصول باید بیاد بیرون(حداقل در حد شبیه سازی) و کار صرفا تئوری قابل قبول نیست. و نکته ی خیلی مهم دیگه اینه که توی انتخاب استاد راهنما خیلی دقت کنید و اگه میخواین روی موضوع خاصی کار کنین همون موقع انتخاب استاد راهنما حواستون باشه و با استاد طی کنین که من میخوام روی فلان موضوع کار کنم و اوکی رو بگیرین ازش. سعی کنین همون ترم اول موضوع مورد علاقه تون رو پیدا کنین تا به تبعش بتونین استاد مناسبی انتخاب کنین. نمیخوام بترسونمتون ولی چند نفر بودن که بهشون گفتن موضوع مورد نظر شما به درد وزارت دفاع نمیخوره و مجبور شدن روی موضوعات دیگه کار کنن. پس اگه موضوع خاصی دوست دارین حتما از همون اول پیگیر باشین که موضوع دیگه ای بهتون نیفته و استاد راهنمای درستی انتخاب کنین. عقیده ی کلیشون اینه که ما به دانشجو میگیم چه موضوعی برداره و دلبخواهی نیست! خود استاتید هم به این موضوع معترضن ولی فعلا چیزیه که هست. البته خیلی وقتا به خاطر تنوع موضوعات، دانشجوها میتونن روی موضوعات مورد علاقه شون کار کنن. انتخاب استاد راهنمای مناسب و مرتبط با موضوع مورد علاقتون خیلی میتونه کمکتون بکنه.

جمع بندی
در کل توی دانشگاه پروژه ی عملی زیاده و پایان نامه ها پروژه محور هستن. اگه میخواین تهران باشین، مالک اشتر بعد از دانشگاه هایی مثل امیرکبیر،تهران، علم و صنعت میتونه گزینه ی خوبی باشه. میتونین پروژه ی کسری خدمت بردارین و اگه قصد جذب در وزارت دفاع رو دارین این دانشگاه خیلی میتونه کمکتون بکنه. تا اونجایی هم که من میدونم بر خلاف چیزی که توی دفترچه ی انتخاب رشته نوشتن، کسی رو مجبور نمیکنن که بعد از فارغ التحصیلیش تو وزارت کار کنه. مصاحبه هم چیز خاصی نداره. فقط صادق باشین چون تمام جیک و پوک شما رو از قبل در اوردن! من خودم نصف سوالارو بلد نبودم! جو خوابگاه خیلی سنگین و مذهبی نیست. هرچند روزای اول اینطور نشون میده! تقریبا مثل دانشگاه های دیگه هست ولی یه کوچولو مذهبی تر. از اینجا بچه ها به امریکا هم پذیرش گرفتن و شنیدم به خاطر پروژه محور بودن دانشگاه دید مثبتی روش هست. مخصوصا برای دانشگاه های اروپا. دانشگاه یک واحد علم و فناوری هم داره برای دانشجویانی که میخوان استارتاپ بزنن و حمایت های خوبی میکنه.
اگه در مورد دانشگاه سوالی داشتین، شماره ی دانشگاه اینه: ۰۲۱۲۲۹۴۵۱۴۱ اموزش: داخلی ۳۸۷۸۰
ایمیل من هم تو مشخصات پروفایلم هست. خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم.
با ارزوی موفقیت و سلامتی برای شما
۵
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: .:tarannom:. , persiancoder , Iranian Wizard , q88lp , KavehIsHere , BBumir

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۸۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۱۷ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  هوش مجازی مالک اشتر mona64 ۳ ۳,۱۸۷ ۱۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: pioneer01
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۷۱۹ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۲۱۹ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  جواب سوالهای تخصصی دکتری هوش مصنوعی سال ۹۸ Lootus ۱ ۲,۵۱۲ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: machine86
  چه زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی بهتر ؟ Sanazzzz.mi ۳ ۳,۷۲۲ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milo
  ██ ویرایش ۲۳ ایبوک هوش مصنوعی (رایگان) ██ sohjel ۱ ۲,۳۵۸ ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close