زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۶۰۵۶
۱۷ مهر ۱۳۹۹, ۰۹:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۷ ب.ظ، توسط RangiRangi.)
من برنامه نویس خوبی نبودم چون تو دوره لیسانس اصلا آموزش خوبی نداشتم و با اون تدریس نه تنها علاقه ای هم به برنامه نویسی ایجاد نشد، بلکه متنفر بودم ازش.
تو این دوره هم به اجبار کد میزدم و دروغ چرا بیشتر سرچ میکردم. و اعتماد بنفسم رو هم بقیه میاوردن پایین که چرا رفتی سراغ فیلدی که همش باید کد بزنی و ... با اینکه همیشه کدهامو خودم زدم اما خودم میدونستم چه کد داغونی تحویل میدم. خیلی وقت ها حتی به مرحله تحویل هم نمیرسید و نصفه ولش میکردم.
قرنطینه برای من فرصت خوبی بود که دور از همه و قضاوت هاشون، این نقطه ضعفم رو تبدیل به نقطه قوتم کنم. حس میکنم همه چیزهایی که این چند سال به هم ریخته و نامرتب یاد گرفته بودم توی ذهنم مرتب شد و طبقه بندی شد. و هر کدم که ران میشه کلی ذوق میکنم و با هر خطا کلی فکر میکنم که حدالامکان سرچ نکنم و خودم مشکل رو حل کنم. پشیمونم که چرا چند سال قبل شروع نکردم به یاد گرفتن اصولی و درست حسابی و میترسیدم از دیدن کدهای بقیه و مقایسشون با کدهای خودم.
البته هنوز هم برنامه نویس نشدم از نظر خودم چون هنوز خیلی چیزها هست که باید یاد بگیرم تا ادعا کنم مسلطم ولی دیگه ازش متنفر نیستم .. یعنی عاشقشم : )
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , .:tarannom:.
ارسال: #۵۶۰۵۷
۱۷ مهر ۱۳۹۹, ۱۰:۱۴ ب.ظ
(۱۷ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۵ ب.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  و با هر خطا کلی فکر میکنم که حدالامکان سرچ نکنم و خودم مشکل رو حل کنم.
من که بدون اینترنت عمرا بتونم خیلی وابسته شدم البته دوستامم هم همینن به نظرم درستش هم همینه مهم حل مساله و راه حله استفاده از تکنولوژی با سرچ کردن حالا غیر از اصول اون زبان بقیه چیزا که عمرا بدون سرچ و فروم و گروهای برنامه نویسی بشه

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi , RASPINA , .:tarannom:.
ارسال: #۵۶۰۵۸
۱۷ مهر ۱۳۹۹, ۱۰:۳۵ ب.ظ
طرف تا دیروز فرق صدا همایون با محمد رضا شجریان رو نمی دونست بعد الان پست می زارن خسرو آواز ایران درگذشت .
به نظرم آدم ها تا زمانی که زنده هستن باید دیده بشن و مورد ارزش قائل بشن اینجور سیل تسلیت گفتن ها حالا برای هر شخصیتی فقط یه جوگیری و تقلید از بقیه هست و شاید دلیل دیگه ای نداشته باشه و از فردا فراموش میشه .
ارسال: #۵۶۰۵۹
۱۷ مهر ۱۳۹۹, ۱۱:۱۴ ب.ظ
(۱۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  من که بدون اینترنت عمرا بتونم خیلی وابسته شدم البته دوستامم هم همینن به نظرم درستش هم همینه مهم حل مساله و راه حله استفاده از تکنولوژی با سرچ کردن حالا غیر از اصول اون زبان بقیه چیزا که عمرا بدون سرچ و فروم و گروهای برنامه نویسی بشه
درسته حق با شماست بدون اینترنت واقعا سخته چون خیلی جاها نیازه که سرچ کنیم مثلا پکیج ها و ..
ولی مشکل من بنیادی تر از این بود و تو اون دوره ای که اینترنت قطع بود واقعا از بیسوادی خودم اذیت شدم که حتی یه کد ساده بدون اینترنت نمیتونستم بزنم و هیچ کاری از دستم برنمیومد. کلا من الگوریتمی فکر نمیکردم. ساده ترین برنامه رو هم سرچ میکردم بدون اینکه خودم تا یه جایی به راه حل فکر کنم. اصلا توجه نمیکردم به سینتکس و خیلی وقت ها نمیتونستم ایراد یه برنامه ای رو پیدا کنم و یا یه برنامه ای رو از گیت هاب برمیداشتم نمیتونستم اجرا کنم چون خوندن کد هم برام خیلی سخت بود و .. بیشتر کدها رو سمبل میکردم بدون اینکه فکری پشتش باشه.. واسه همین الان برام خیلی مهمه بدون سرچ، راه حل رو پیدا کنم و مجبور باشم به راه حل فکر کنم. اگه نتونستم دیگه مجبورم راه حل رو تو stack overflow سرچ کنم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand
ارسال: #۵۶۰۶۰
۱۷ مهر ۱۳۹۹, ۱۱:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۱ ب.ظ، توسط codin.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۷ مهر ۱۳۹۹ ۰۶:۰۶ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(17 مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  دوچرخمو امشب یک فلان فلان شده ای دزدید :/
من چرا همیشه فکر می کردم تو کشورهای پیشرفته دزدی نیست و هر جا دوست داشته باشی می تونی دوچرخه رو بزاری ولی ظاهرا اینطوری نیست !
دوچرخت چند می ارزید ؟ مدل و سایزش چند بود ؟

نه بابا همین ونکوور سمت شرق شهر که هوم لس ها و معتادا زندگی میکنن زامبی لنده قشنگ. خیابونو پر از کارتون خواب همه علنی یا پایپ میکشن یا تزریق میکنن. خوشبختانه خیلی گرون نبود یه دو سه سالی میشد داشتمش. اون موقع حدود ۴۰۰ دلار خریدمش ولی قیمت الانش شاید بود مثلا ۲۰۰ دلار. مارکش schwinn بود و هیبرید. کلا schwinn بنجوله و در ناخودآگاهم خیلی ناراجت نیستم چون میتونم برم یه برند خوب مث trek بگیرم که راحت بشه باهاش دوچرخه سواری کرد
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , RangiRangi , big cloud , BBumir
ارسال: #۵۶۰۶۱
۱۸ مهر ۱۳۹۹, ۱۲:۰۶ ق.ظ
تسلیت عرض میکنم خدمت همه ی دوستان عزیز مانشت درگذشت استاد شجریان رو.
ارسال: #۵۶۰۶۲
۱۸ مهر ۱۳۹۹, ۱۲:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۴ ق.ظ، توسط kilookiloo.)
قطعا هرکسی تجربه‌ی متفاوتی داره و اینجا کار علمی انجام نمی‌دیم و تجربیاتمون رو به اشتراک میزاریم.
حالا تجربه‌ی من از ۴ پنج سال کار توی این زمینه اینه که دانشجوهای خیلی کمی از دانشگاه‌های خوب توی محیط کار می‌بینم! مثلا تا الآن توی تیم فنی هم‌دانشگاهی نداشتم Big Grin ( توی تیم‌‌های مارکتینگ شرکت‌ها چند نفر رو میشناختم که دانشگاه تهران باشن ولی تیم فنی نه). تنها دانشگاه دولتی داخل تهران که تعداد خوبی از اون‌ها توی تیم‌های فنی دیدم دانشگاه خواجه نصیره.
حالا بر اساس مشاهده‌هایی که کردم میتونم این قضاوت رو کنم که :
۱ - دانشجوهای دانشگاه‌های خوب به درس و نمره اهمیت زیادی میدن
۲ - دانشگاه‌های خوب از دانشجو زمان بیشتری رو میگیرن (مثلا گروه کامپیوتر تهران اعتقاد عجیبی به تمرین دارن، مثلا ی درس معمولی رو میبینی شش تا تمرین + سه تا CA + دو سه تا پروژه میدن ولی تجربم توی خواجه نصیر این شکلی نبود)

حالا از ۱ و ۲ نتیجه میگیرم که اگه دانشجوی دانشگاه خوبی باشی زمان بیشتری برای درس و دانشگاه نیاز داری پس زمان کمتری برای حرفه‌ای شدن تو حرفه‌ی مورد نظرت داری!

البته که همه‌ی این‌ها نظر منه و نظرم هم به صورت میانگینه نه اینکه بگم یکی شریف باشه دیگه نمیتونه ی کار خوب پیدا کنه

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۵۶۰۶۳
۱۸ مهر ۱۳۹۹, ۱۲:۳۱ ق.ظ
خیلی ها تو فضای مجازی ( اینستاگرام ، تلگرام و بخصوص یوتیوب ) فعالیت می کنند و درامد خیلی خوبی هم دارند اکثر گلیپ ها هم حالت طنز و مسخره داره ولی مهم اینه فالور یا subscriber جمع کردن و پول خوبی می زنند به جیب .
ارسال: #۵۶۰۶۴
۱۸ مهر ۱۳۹۹, ۰۱:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۴۲ ق.ظ، توسط عزیز دادخواه.)
ببخشید ناراحت بودم یه چیزی گفتم
ارسال: #۵۶۰۶۵
۱۸ مهر ۱۳۹۹, ۰۳:۱۵ ق.ظ
(۱۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۱ ق.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  قطعا هرکسی تجربه‌ی متفاوتی داره و اینجا کار علمی انجام نمی‌دیم و تجربیاتمون رو به اشتراک میزاریم.
حالا تجربه‌ی من از ۴ پنج سال کار توی این زمینه اینه که دانشجوهای خیلی کمی از دانشگاه‌های خوب توی محیط کار می‌بینم! مثلا تا الآن توی تیم فنی هم‌دانشگاهی نداشتم Big Grin ( توی تیم‌‌های مارکتینگ شرکت‌ها چند نفر رو میشناختم که دانشگاه تهران باشن ولی تیم فنی نه). تنها دانشگاه دولتی داخل تهران که تعداد خوبی از اون‌ها توی تیم‌های فنی دیدم دانشگاه خواجه نصیره.
حالا بر اساس مشاهده‌هایی که کردم میتونم این قضاوت رو کنم که :
۱ - دانشجوهای دانشگاه‌های خوب به درس و نمره اهمیت زیادی میدن
۲ - دانشگاه‌های خوب از دانشجو زمان بیشتری رو میگیرن (مثلا گروه کامپیوتر تهران اعتقاد عجیبی به تمرین دارن، مثلا ی درس معمولی رو میبینی شش تا تمرین + سه تا CA + دو سه تا پروژه میدن ولی تجربم توی خواجه نصیر این شکلی نبود)

حالا از ۱ و ۲ نتیجه میگیرم که اگه دانشجوی دانشگاه خوبی باشی زمان بیشتری برای درس و دانشگاه نیاز داری پس زمان کمتری برای حرفه‌ای شدن تو حرفه‌ی مورد نظرت داری!

البته که همه‌ی این‌ها نظر منه و نظرم هم به صورت میانگینه نه اینکه بگم یکی شریف باشه دیگه نمیتونه ی کار خوب پیدا کنه

خب شما که توو همه‌ی تیم‌های فنی نبودید، شاید جاهای متفاوتی کار می‌کنند. چجوری به این نتیجه رسیدید که چون شما مثلا شریفی ندیدید، لابد این قابلیت رو نداشتند که توو تیم‌های فنی ورود پیدا کنند. وقتی این رو میشه گفت که حداقل توو چندتا تیم مختلف باهاشون کار کرده باشید.
از بین کسایی که میشناسم، یعنی هم‌ورودی‌هام، اونایی که رفتند کانادا اغلب واسه مستر رفتند و بلافاصله توو شرکت‌های خوبی مشغول به کار شدند (گوگل، Yelp، SAP و ...) بعضیاشون هم از همونجا دوباره مهاجرتِ کاری کردند به آمریکا. تأکیدم روی مستر کانادا بود چون همه‌ش دو سال هست، و نمیشه گفت کل دانش فنی‌شون رو صرفا توو این دو ساله یاد گرفتند (که بخش زیادیش هم به ریسرچ میگذره). تیم‌های فنی ایران هم از شرکت‌های نامبرده قوی‌تر نیستند.
کلا زیاد کسی رو نمیشناسم که توو ایران مونده باشه. از روی لینکدینم، الان دو سه نفرشون فاندر تپسل هستند (اسمشو زیاد شنیدم اما نمیدونم شرکت موفقی هست یا نه)، دو نفرشون زدند فاندر سبز سیستم، یکی زده فاندر شب.آی‌آر، یکی یاس ارغوانی تِک لید (این یکی جای خوبی باید باشه چون این بابا مدال المپیادم داشت و از همون روز اولم کار میکرد)، آتیه‌داده‌پرداز، اسنپ‌باکس، وزارت خارجه، CTOی پگاه، آوان، فاندرِ سلیم بیزینس، فاندرِ Epie (نمیدونم چیه)، و سنیور دولوپر توو سمیم. یکیشون هم که دوست نزدیکمه (بود در واقع) زده TSETMC نمیدونم کجاست اما وب کار میکرد و حقوقی که سال ۹۵ میگرفت همین الانش هم زیاده (بچه داهات هم بود قبل از دانشگاه دست به کیبورد نزده بود). المپیادی‌ها که لول‌شون کلا فرق میکرد سال ۹۰-۹۱ یادمه از بیان ساعتی ۳۰ تومن میگرفتند (الان گوگل ریسرچ هستند احتمالا ۷۰۰-۸۰۰ هزار میگیرن بعد از این مدت). بنده‌ی ناقابل هم که نسبت به اغلبشون بک‌گراند برنامه‌نویسی صفر داشتم و توو همون دانشگاه یاد گرفته بودم بعد از لیسانس ۱/۵ برابر ارشدهای شرکت میگرفتم در نتیجه فکر نمی‌کنم بقیه سطحشون پائین باشه. البته نخاله هم داشتیم، اما کم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , big cloud
ارسال: #۵۶۰۶۶
۱۸ مهر ۱۳۹۹, ۰۷:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۰۶ ب.ظ، توسط MarkLand.)
کسی هست ادبیات فارسیش خوب باشه؟ یه سوال فنی داشتم دیرک درسته یا تیرک؟ سرچ هم کردم نظرات متفاوته فک کنم الان تو مرتبط ترین فروم ممکنه پرسیدم Tongue

think positive
ارسال: #۵۶۰۶۷
۱۸ مهر ۱۳۹۹, ۰۹:۵۵ ب.ظ
(۱۸ مهر ۱۳۹۹ ۰۷:۵۸ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  کسی هست ادبیات فارسیش خوب باشه؟ یه سوال فنی داشتم دیرک درسته یا تیرک؟ سرچ هم کردم نظرات متفاوته فک کنم الان تو مرتبط ترین فروم ممکنه پرسیدم Tongue
تیرک درسته، ک نشانه کوچک بودنه.(«ک» تصغیر)
تیر----- تیرک
شاخ----شاخک
برای درک بهتر میتونی به اینجا سر بزنی

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۵۶۰۶۸
۱۸ مهر ۱۳۹۹, ۱۰:۰۴ ب.ظ
(۱۸ مهر ۱۳۹۹ ۰۷:۵۸ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  کسی هست ادبیات فارسیش خوب باشه؟ یه سوال فنی داشتم دیرک درسته یا تیرک؟ سرچ هم کردم نظرات متفاوته فک کنم الان تو مرتبط ترین فروم ممکنه پرسیدم Tongue

هر دو درسته تیرک که با کاف تصغیر از اسم تیر به معنای ستون
دیرک هم باز با کاف تصغیر از اسم دیر به معنی هر چیز دراز و بلند و شبیه ستون
ارسال: #۵۶۰۶۹
۱۸ مهر ۱۳۹۹, ۱۰:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۸ ب.ظ، توسط crevice.)
خود تصغیر که اصول زبان فارسیه که یک کلمه ی عربیه که! :/ کیا قواعد زبان فارسی رو نوشتن، تن فردوسی توی گور لرزید
البته «قاعده» هم عربیه Big Grin
ارسال: #۵۶۰۷۰
۱۹ مهر ۱۳۹۹, ۱۲:۱۱ ق.ظ
بچه ها کسی دانشجوی مکانیک از هر گرایشی توی دانشگاه شریف یا تهران سراغ داره؟ یکی از دوستام میخواد مکانیک بخونه توی منابع مونده هر کی هم یه چیزی بهش میگه. اگه سراغ دارید اول که ممنون میشم منابع رو برای گرایشهای مختلف ازش بگیرید اگر هم خواست کمک بیشتری بکنه در حد چند تا سوال و جواب ممنون میشم آیدیش رو بده.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۱۹۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۷,۵۲۴ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۷۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۳,۳۵۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۷۰ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۱۵ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۳۰ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۳۹۳ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۱۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۱۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close